PDA

View Full Version : Cum ne comportam pe forum?



YoYoyOi
27th August 2007, 22:51
Reguli generale pe forum

Preambul:

OnlineSport este cel mai vizitat si dezvoltat forum de sport din Romania si unul dintre cele mai vizitate forumuri de la noi din tara. De aceea, ii rugam pe toti ca inainte sa scrie sa aiba in cap ca mesajele lor sunt citite zilnic de mii de ochi si promovate pe siteul de stiri. Decenta, bunul-simt si schimbul civilizat de idei definesc OnlineSport. Unul dintre scopurile Formului este de a civiliza suporterii si a-i determina sa aiba prieteni la catarama pina si dintre fanii echipelor adverse.

Forumul OnlineSport este dedicat tuturor celor pasionati de sport, de aceea discutiile trebuie legate de acest domeniu. Discutiile extra-sport se poarta in sectiunile aferente ce se gasesc in forum. Mesajele fara legatura cu subiectul discutiei (off-topic), discutiile paralele sau de frunza-verde pot fi sterse fara justificari de catre moderatori.

Mesajele scrise ramin pe forum si nu vor fi sterse, daca nu incalca regulamentul. Userii care se retrag nu au dreptul sa ceara stergerea mesajelor, pentru ca acestea au fost scrise in patrimoniul forumului.

1. Reguli generale de postare:

1.1 Mesajele scrise pe forum trebuie sa aiba litera (fontul) normala a forumului, de culoare neagra, fara bold sau alte formatari de text sau culori. Insa, puteti accentua unele cuvinte ale mesajului vostru prin formatari precum bold, culori, font mai mare etc.

1.2 Nu sint admise pe forum mesaje si cuvinte, linkuri sau imagini obscene, vulgare, cu orientare sexuala, instigatoare, amenintatoare, rasiste, discriminatoare sau de alta factura, care sa jigneasca sau sa umileasca membrii Forumului si sa contravina legilor nationale sau internationale. Aici este vorba atit de imagini, cit si de continutul mesajelor, semnaturilor, profilului si paginilor catre care trimit linkurile.

1.3 Fara "Trolling": Va rugam sa nu postati mesaje care intrerup pacea, armonia si buna-dispozitia Forumului Onlinesport. Discutiile trebuie sa aiba logica, sa fie fluente, agreabile, iar bagarile in seama nu sint bine-venite. Mesajele, semnaturile si profilul nu trebuie sa contina cuvinte plasate special sa enerveze sau sa produca tensiuni intre membri.

1.4 Fara "Spamming": Va rugam sa nu postati mesaje consecutive in acelasi thread sau acelasi mesaj cu copy/paste pe mai multe threaduri/forumuri, numai de dragul de a va creste numarul de posturi. Pentru a adauga ceva unui mesaj pe care tocmai l-ati scris, folositi butonul Edit Post (puteti edita un mesaj in maxim doua ore dupa ce l-ati scris prima oara). Nu creati threaduri pe banda rulanta, unele sub altele, doar pentru a va vedea numele scris pe Forum. Va rugam nu postati acelasi mesaj sau thread de mai multe ori, daca vedeti ca acesta a fost sters de moderator. Un astfel de gest poate duce la suspendarea temporara sau permanenta a contului dv.

1.5 Se admit doua mesaje consecutive doar daca marimea unui mesaj depaseste numarul maxim de caractere permis (5.000 de caractere), daca intre mesaje este un interval de peste doua ore (timpul maxim alocat editarii) sau daca relatati LIVE desfasurarea unei competitii sportive, ori raspundeti unor persoane diferite in cadrul mesajelor.

1.6 Fara umplutura Nu postati mesaje monosilabice sau numai din citeva cuvinte (ex: zau?, Hai chiar asa, Si eu, Ok, Mai vorbim etc) si nici mesaje care sa contina numai un smile, fara text. Nimeni nu va intelege ce vreti sa spuneti. Incercati sa fiti cit mai clari in exprimare.

1.7 Citatele (Quote): Este voie sa citati in intregime orice post, cu exceptia celui imediat anterior. Exista totusi si exceptii. Puteti cita din postul anterior in cazul in care nu il citati complet, ci numai o idee, o fraza, o expresie etc. Daca vreti sa evitati un citat, folositi cu incredere numele userilor carora va adresati in mod punctual (ex: Pentru Gigel, @Gigi, Gigele, Vasile! etc). In rest, daca postul nu este imediat anterior, puteti cita fara nici o restrictie.

1.8 Nu sint admise "clonele" sau inregistrarea sub alt nume pentru a evita suspendarea unui cont. O astfel de abatere duce la stergera conturilor si blocarea adreselor/plajelor de IP. Credeti-ne, moderatorii si administratorii studiaza.

1.9 Nu sint admise mesaje, semnaturi sau continut al profilului personal care sa contina trivialitatile strigate la galerie. Cu alte cuvinte, este interzisa insultarea membrilor punind pe seama galeriei cuvintele urite sau expresii care injosesc alte echipe sau grupuri de fani. Experienta ne-a invatat ca se practica pe forum asa ceva!

1.10 Fara nume scrise special gresit pentru a jigni:nu este voie sa se stilceasca voit numele echipelor adverse (exemple: dinamu, stiaua, shtoia, ****** etc), numele jucatorilor sau userilor de pe forum. Nu este voie sa se foloseasca la adresa fanilor, sub nici o forma, apelative ca "potai", "javre", "oite", "aurolaci", "ciori", "bragadiristi", "franari" "prazari" "mamaligari" etc.

2. Reclama:

Va rugam sa nu postati mesaje pe site pentru a va face reclama la propriile siteuri, forumuri sau firme. Daca vreti sa va faceti reclama exista spatii amenajate pe Forum. De asemenea, nu vom tolera avataruri care reprezinta sigle de firme (ex: Coca Cola, Samsung, Nike etc). Acestea au bani sa plateasca reclama, daca vor sa fie pe Internet. Daca vreti sa postati un mesaj cu continut publicitar si nu stiti unde, va rugam sa ii contactati pe moderatori sau administratori.

3. Material aflat sub incidenta Drepturilor de Autor

Nu este voie sa publicati pe forum nici un fel de material aflat sub incidenta drepturilor de autor. Va rugam sa nu atasati imagini sau alte materiale, fara consimtamantul autorilor. In cazul in care publicati un articol, va rugam sa specificati sursa.

4. Semnaturi

4.1 Semnaturile nu au voie contina imagini si linkuri (si nici tentative de link gen w w w . o n l i n e s p o r t . r o), ci numai text. Este voie cu un singur “smile” per semnatura.

4.2 Semnaturile trebuie sa aiba maxim 4 rinduri scrise cu font normal (2) sau maxim 8 rinduri cu font mai mic de 2(randurile goale se numara de asemenea) si sa aiba pina la 90 de caractere pe linie.

4.3 Semnaturile pot fi personalizate astfel: font maxim marime 3, bold, italic, culori etc, dar numai la litere sau cel mult 1-2 cuvinte. Exclus ca formatarile de mai sus sa fie aplicate unor fraze sau propozitii.

5. BONUSURI:

Utilizatorii forumului pot primi, in timp, urmatoarele facilitati:

5.1 Ranguri (textul care va apare sub nume la fiecare post si indica vechimea voastra pe forum):
- incepator: 0 - 50 de posturi
- junior: 51 - 150 de posturi
- senior: 150 - 250 de posturi
- manager: 250 - 350 de posturi
- sport legend: 350 - 450 de posturi
- custom title (alegere libera a textului care apare sub nume): minim 450 de posturi SAU 200 de zile vechime.

5.2 Avatar

Avatarul (imaginea JPG sau GIF care apare langa numele vostru, la fiecare mesaj scris pe forum) poate fi adaugat din profil (UserCP) imediat dupa inscrierea pe Forum. Avatarul trebuie sa aiba maxim 15k si 75x75 pixeli.

5.3 Mesaje private - capacitatea casutei

- registred user (sub 50 de mesaje si sub o luna pe forum) - 100 de mesaje
- registred user cu avatar (peste 50 de mesaje si peste o luna pe forum) - 200 de mesaje
- custom title user (peste 400 de mesaje si peste 200 de zile vechime pe forum) - 300 de mesaje
- moderatori: 400 de mesaje
- administratori: 500 de mesaje

6. Penalizari, banuri, suspendari

6.1 Incalcarea regulilor de mai sus va duce la penalizari, dupa cum urmeaza:

- avertisment pe Lista Neagra (pentru postari repetate, mesaje consecutive inutile, nerespectarea formatarilor, citate inutile etc)
- suspendare 3 zile (injurii, ignoranta avertismentelor si persistarea voita in greseala). Suspendarea se anunta pe Lista Neagra.
- suspendare 7 zile (recidive ale motivelor care au dus la suspendari de 3 zile). Suspendarea se anunta pe Lista Neagra.
- suspendare definitiva (recidive ale suspendarilor de mai sus, clone etc). Suspendarea se anunta pe Lista Neagra.
Anuntarea sanctiunilor prin PM catre utilizatorul avertizat sau suspendat nu este obligatorie, insa este recomandata.

6.2 Sanctiunile sunt progresive, dar pot fi aplicate direct unele mai mari in functie de gravitatea faptei.

6.3 Se va urmari frecventa sanctiunilor pentru ca la o noua abatere sa fie aplicata urmatoarea treapta de penalizare. Dupa 30 de zile, un user care calca stramb va fi sanctionat ca si unul nou, fara a lua in calcul vechile evenimente. Aceasta inseamna doar faptul ca, dupa scurgerea a 30 de zile, nu se va mai trece la o treapta superioara de penalizare, insa avertismentele adunate in timp nu se sterg.

6.4 Cei suspendati pot aduce argumente pentru ridicarea sanctiunilor pe "Valea Plingerii".

6.5 O sanctiune nu poate fi acordata dupa mai mult de 30 de zile de la petrecerea faptei. De exemplu, daca un mesaj in neregula este descoperit dupa un interval mai mare, acesta va fi doar editat sau sters, iar fapta este prescrisa.

6.6 Numele de user (contul de pe forum) nu se poate sterge de pe forum, pentru ca se creeaza confuzie in discutiile purtate de-a lungul timpului. Se sterg numai nume de useri care contin nume indecente sau care de la primul mesaj injura, fac reclama pe forum etc. Numele userilor care au cateva zeci sau sute de mesaje nu se pot sterge, cel mult acele conturi pot fi banate.

6.7 Daca un user cere repetat pe PM (Private Message) de la membrii Forumului Onlinesport ID-uri de mess pentru a purta discutii de reclama, primeste ban.

7. Alte prevederi:

7.1 Numele de pe forum (nick-ul) poate fi schimbat printr-o cerere a celui care doreste sa il schimbe, facuta pe threadul special dedicat acestui lucru. Nick-ul se poate schimba cel mult o data pe an.

8. Interziceri:

8.1 Este interzis ca semnaturile, avatarele si custom title-urile membrilor de pe forum sa incite la chemarea, aducerea sau reabilitarea unuia sau mai multor useri care din indiferent ce motive nu se mai afla pe forum. De asemenea, este interzisa crearea polemicii pe marginea plecarii unuia sau altuia. Folositi PM, YM, MIRC, telefon, SMS etc.

8.2 Este interzis ca membrii banati sau care decid sa se retraga de pe forum sa publice mesaje in care sa anunte cu tam-tam acest lucru. Experienta arata ca acest demers creeaza scandal. Se pleaca la fel cum s-a venit. Userii care pleaca isi pot semnala plecarea de pe forum prin PM-uri catre prieteni sau prin mijloace externe forumului.

Prevederi finale & Disclaimer

Administratorii si moderatorii pot modifica oricand si oriunde mesajele, fara explicatii prealabile. Administratorii si moderatorii au intotdeauna dreptate, lucrand cu discernamantul de a mentine forumul curat si interesant pentru toata lumea.

Incalcarea acestor reguli va duce la interzicerea temporara a accesului dv. pe forum, pana la masura extrema de interzicere totala si stergerea userului si a tuturor mesajelor.

Moderatorii, administratorii sau proprietarii Onlinesport nu sunt raspunzatori pentru continutul mesajelor scrise de membri, carora le revine intreaga responsabilitate legala pentru ceea ce semneaza. Noi promitem sa citim majoritatea mesajelor scrise, chiar daca din cauza numarului mare de postari sau a orelor la care sint scrise, se pot scapa involuntar sau temporar. Avem rugamintea ca in cazul in care observati lucruri ce contravin regulamentului sa ne semnalati pe e-mail sau sa raportati postul respectiv.

Conturile se pot deschide liber pe forum. Cu alte cuvinte, imediat dupa inregistrare aveti acces la toate facilitatile. Ne rezervam dreptul ca la un moment dat aceasta practica sa fie schimbata, fara ca userii deja exisitenti sa fie afectati.

Adresele de e-mail cu care va inscrieti nu sint publice nicaieri pe forum (ele sint vizibile numai moderatorilor si administratorilor care se angajeaza sa nu le faca publice). Va sfatuim sa aveti o adresa valida de e-mail, pentru ca partenerii de discutie de pe Forum sa va poata contacta in formularele speciale sau sa primiti alerte despre viata interna a forumului (concursuri, promotii etc).

Faptul ca v-ati inregistrat pe Forumul OnlineSport presupune ca ati citit si ati luat cunostinta de acest regulament, iar ceea ce scrieti pe forum poate fi reprodus sau promovat pe site.


Acesta este regulametul forumului... presupun ca putini l-ati citit cap-coada. Ati dat i agree, sau ce era acolo si ati mers mai departe. Ca mai apoi, cand v-ati lovit de probleme administrative sa va aratati nemultumiti.
Va rugam cu ceva timp in urma, pe mare parte din voi, sa evitati ciocnirile neplacute cu alti useri si sa va concentrati pe discutiile amicale cu stelistii decat pe conflicte nesfarsite cu "adversarii"
Unii au ascultat si inca putem sa ne bucuram impreuna. Altii n-au ascultat si acum se bucura pe alte meleaguri. Unii oscileaza si inca nu stiu unde le-ar placea sa se bucure si cu cine....

Eu una, m-am plictisit sa tot atrag atentia, sa tot ii trag de urechi pe unii... se stiu ei. M-am saturat de acuzatii de subiectivism, de tinut in brate sau de luat partea.
Asa ca o sa trec la o alta abordare a problemei. Pun piciorul in prag si dau cu pumnul in masa. Respectati regulamentul, cum fac alti 80% dintre useri (care inca traiesc, n-au patit nimic), sau urmati calea neplacuta de pe "valea plangerii" si intrarea pe taramul uitarii...
E alegerea voastra. Eu sunt aici sa va ajut. Dar si sa va sanctionez cand e cazul.
Daca aveti nelamuriri nu ezitati sa le clarificati...

Dani3l
27th August 2007, 23:36
Crezi ca o sa iti citeasca cineva tot regulamentul?Nici HAGI n-a citit contractul cu STEAUA...de ce s-ar citi regulamentul?!:D

YoYoyOi
27th August 2007, 23:39
fiecare e liber sa faca ce doreste... eu l-am pus si aici si am subliniat ce e esential de stiut. Asta ca sa nu mai fie comentarii inutile prin anumite zone.

Si pana la urma, daca nu e cineva in stare sa citeasca aceaste cateva randuri, mai bine se baga pe doizece la o tabla sau la un poker.... Macar atat ar putea face fiecare sa-l citeasca, doar nu se da extemporal...

dede
27th August 2007, 23:40
Yoyo, cine te'a suparat de reactionezi asa? :D

YoYoyOi
27th August 2007, 23:49
m-am saturat sa se sparga toate in capul meu. Voi nu intelegeti ca faptul ca esti mod si ca tii cu o echipa duce automat la ideea ca toti sustinatorii acelei echipe sunt pe numele tau.... Asa se vad lucrurile. Si voiam sa fie cat se poate de clar pt stelisti ca asa cum putem fi prieteni putem fi si "adversari".
Am reusit sa fim cea mai dezvoltata sectiune de pe Suporter si poate de pe tot forumul. Si ce a dus la asta au fost tocmai relatiile amicale si buna dispozitie. Dar mai avem si noi usrii nostri problema, pe care putem sa-i aducem pe drumul cel bun sau sa-i indepartam.
Ce vreau eu sa evidentiez prin acest thread? Faptul ca toti suntem guvernati de niste reguli pe care trebuie sa le respectam. Ca suntem stelisti sau dinamovisti sau alta natie, toti avem acelasi regulament. Iar cei care il aplica sunt moderatorii. Acestia au fost alesi de alti moderatori, sau de useri in unele cazuri. Dar asa cum au fost pusi in functie, tot asa pot fi si scosi. Ce trebuie sa inteleaga toata lumea e ca moderatorii nu sunt dusmanii userilor, sunt cei care vegheaza ca userii sa se comporte normal fata de ceilalti, si sunt cei care ar trebui sa fie la dispozitia userilor, nu sa fie sefii lor. Ca mai exista derapaje, ca mai sunt unii care scapa situatia de sub control... e normal. Oameni suntem toate :D Dar avem langa noi alti moderatori care ne pot readuce cu picioarele pe pamant...
Eu doar asta va rog. Sa fiti prieteni intre voi, prieteni cu moderatorii si cu mine. Sa nu fim nevoiti sa devenim adversari...

Dani3l
27th August 2007, 23:51
gata ,yoyo,nu ti-am citit tot mesaj,doar ultima propozitie..:D daca imi faci cinste cu un nectar prigat,esti prietena mea:D
Redevenind serios :yeah: eu nu am dusmanii impotriva altor useri care nu sunt fani Steaua & AC MILAN!Pana la urma,e un joc:ok: Ura nu-mi este prietena.:ok:
Problema e,ca multi iau prea personal ceea ce se intampla pe forum.:)

eventHorizon
27th August 2007, 23:54
1.3 Fara "Trolling": Va rugam sa nu postati mesaje care intrerup pacea, armonia si buna-dispozitia Forumului Onlinesport. Discutiile trebuie sa aiba logica, sa fie fluente, agreabile, iar bagarile in seama nu sint bine-venite. Mesajele, semnaturile si profilul nu trebuie sa contina cuvinte plasate special sa enerveze sau sa produca tensiuni intre membri.

Hahaha :happy Stii vorba aia " Fa ce iti zice popa nu ce face el"? Nu e vorba de tine dar cum se face ca sunt o gramada de moderatori care permit si chiar initiaza trolling-ul? Cum naiba sa te mai miri ca mustacioara ala :D sau nico21 posteaza pe forum numa ineptii legate de Steaua si nu este banat? E doar un exemplu, bineinteles, caci ca el sunt multi care sufera din cauza Stelei :evil: dar celor ca el ar trebui macar sa le fie interzisa postarea pe sectiunea stelistilor :mda:

Kainsashiki
28th August 2007, 00:00
yoyo, nu cred ca e cazul sa iti faci griji, userii stelisti sunt un model de urmat pe acest forum :ok:

in afara unor ironii off topic ale lui ulysses sau jjmihai si chiar unele threaduri d scandal ale mele, nu vad nimic care sa nu fie in regula:D

YoYoyOi
28th August 2007, 00:01
Problema e,ca multi iau prea personal ceea ce se intampla pe forum.:)
lenesule :D citeste tot, doar asa se dezvolta mintea :P

Si ai dreptate, se iau prea personal chestiile astea... unii nu fac diferenta intre viata reala si cea virtuala si se implica prea mult. Si eu am cazut in capcana asta de cateva ori, dar am reusit sa revin la realitate... cred...

Hahaha :happy Stii vorba aia " Fa ce iti zice popa nu ce face"? Nu e vorba de tine dar cum se face ca sunt o gramada de moderatori care permit si chiar initiaza trolling-ul? Cum naiba sa te mai miri ca mustacioara ala :D sau nico21 posteaza pe forum numa ineptii legate de Steaua si nu este banat? E doar un exemplu, bineinteles, caci ca el sunt multi care sufera din cauza Stelei :evil: dar celor ca el ar trebui macar sa le fie interzisa postarea pe sectiunea stelistilor :mda:
si tu ai dreptatea ta. Dar recomandarea mea ar fi sa ne vedem de treaba si sa-i lasam pe altii cu prostiile lor. Pana la urma daca ii bagi prea mult in seama si-o iau in cap si se cred importanti. Daca ii ignori suficient de mult o sa ajunga sa se plictiseasca si o sa renunte la tampenii sau o sa ne paraseasca. Ceea ce conteaza este sa nu ne implicam in conflicte care nu ne-ar aduce nimic bun... Pe un rapidist n-o sa-l poti convinge niciodata ca Steaua e mai buna. Dar nici un dinamovist n-o sa te convinga pe tine ca Moti e mai bun ca Radoi... Si atunci de ce sa duci la nesfarsit o lupta de convingere, in loc sa-ti vezi de treaba ta linistit mai departe?

Dani3l
28th August 2007, 00:02
yoyo, nu cred ca e cazul sa iti faci griji, userii stelisti sunt un model de urmat pe acest forum :ok:

in afara unor ironii off topic ale lui ulysses sau jjmihai si chiar unele threaduri d scandal ale mele, nu vad nimic care sa nu fie in regula:D

DAAAAAAAAA,TU ESTI UN MOOOOOOOOOOOOOOOOOODEL!:happy Abia astepti o stire negativa despre orice alta echipa decat STEAUA,si,pac..faci topic..provoci aiurea!:rosu: Nu faci un favor comunitatii de stelisti de pe acest forum.:ok: Gandeste-te...

YoYoyOi
28th August 2007, 00:04
yoyo, nu cred ca e cazul sa iti faci griji, userii stelisti sunt un model de urmat pe acest forum :ok:

in afara unor ironii off topic ale lui ulysses sau jjmihai si chiar unele threaduri d scandal ale mele, nu vad nimic care sa nu fie in regula:D

zise asta un stelist subiectiv :rolleyes:

ai enumerat bine unele probleme... si tocmai ca sunt atat de putine, ma face sa ma intreb de ce atata inversunare? oare "obiectivismul" exagerat al unora sa fie de vina?
Eu as vrea sa nu fie nici aceste "probleme" ca sa nu mai fie alte comentarii... sa vedem, ce se mai poate acuza pe urma...:rolleyes:

eventHorizon
28th August 2007, 00:06
l
si tu ai dreptatea ta. Dar recomandarea mea ar fi sa ne vedem de treaba si sa-i lasam pe altii cu prostiile lor. Pana la urma daca ii bagi prea mult in seama si-o iau in cap si se cred importanti. Daca ii ignori suficient de mult o sa ajunga sa se plictiseasca si o sa renunte la tampenii sau o sa ne paraseasca. Ceea ce conteaza este sa nu ne implicam in conflicte care nu ne-ar aduce nimic bun... Pe un rapidist n-o sa-l poti convinge niciodata ca Steaua e mai buna. Dar nici un dinamovist n-o sa te convinga pe tine ca Moti e mai bun ca Radoi... Si atunci de ce sa duci la nesfarsit o lupta de convingere, in loc sa-ti vezi de treaba ta linistit mai departe?

Gata sefa, am inteles :D

@Dani3l Diablo e un mic Horia Ivanovici care vrea doar:drak: "audienta" :evil:

Kainsashiki
28th August 2007, 00:06
Dani3l, ai vazut ca m-am dat exemplu negativ:P Le fac in gluma, sa-i vad cum se agita, n-ai vazut ca fac threadul si nu mai postez deloc pe el, ii las pe altii :D

Azi aveam "Pulhac, la puscarie sau in grupele champions league?", da` l-au mutat astia :cry:

Jerry20cm
28th August 2007, 00:08
banati-l pe Diablo, din cauza nenorocitului asta ne luam noi banuri :happy

YoYoyOi
28th August 2007, 00:10
Diablo actioneaza asa din dorinta de a aprinde spiritele si a face discutiile mai interesante. Ca a mai gresit sau ca a facut bine... asta doar timpul, numarul de posturi si numarul de sanctiuni a decis-o :D

Noi putem sa ne implicam total intr-un subiect, sau sa-l ignoram. Ori sa ne spunem parerea si sa-i lasam si pe altii s-o faca. Ce am invatat eu pe acest forum de-a lungul timpului, a fost ca in orice conflict aprins o parte a pierdut total. Foarte rar s-a ajuns la impacare.... Si decat sa riscam sa fim partea perdanta, mai bine nu ne implicam :P

si ca veni vorba de banuri/banati si sanctiuni/sanctionati, hop si Jerry cu ai lui 20 cm pe frecventa :D

Jerry20cm
28th August 2007, 00:12
da, pai ma enerveaza Diablo asta.

bah, lasa, bah baiatule, bozgorii in pace, dreq. ce ti-au facut?

nu puteti sa-l banati?:D

buna irina, ce mai faci?:kiss:

delaparis
28th August 2007, 00:13
yoyo ..; ai scris rosu pe alb :D

Dani3l
28th August 2007, 00:13
diablo:nu facem topicuri la caterinca....poate la offtopic.:ok:

Jerry20cm
28th August 2007, 00:15
banati-l si pe Puricosu' asta mare.
de cand a luat si PSG un punct nu-i mai ajunge nimeni la nas. :drak::D

Dani3l
28th August 2007, 00:16
jerry:Esti offtopic:D insa sunt de acord!Puneti batzul pe dlp:D

whisper
28th August 2007, 00:16
Dar asta e regulamentul transpus aici :) Numai ca are culori mai frumoase :D
:cry: Nu am semnatura regulamentara din cate se pare :cry:

Jerry20cm
28th August 2007, 00:17
adelina, pupicu pentru mine unde e?:mda:

Jerry20cm
28th August 2007, 00:17
jerry:Esti offtopic:D insa sunt de acord!Puneti batzul pe dlp:D

milanistule, tu pune mana si gaseste-mi bilete.:D

Dani3l
28th August 2007, 00:19
Mai,mai mult decat sa dau un mass...nu am ce face.Daca ziceai mai devreme,imi cedasez biletul pt o fata din Galati.:)

YoYoyOi
28th August 2007, 00:19
yoyo ..; ai scris rosu pe alb :D

daltonistule, e rosu pe albastru :limba:

va rog sa fiti cat se poate de seriosi pe threadul asta. Daca vreti caterinca si vrajeli "INTERNiste" mergeti pe offtopic ;)

Adi Da Samraj
28th August 2007, 01:13
ne luam noi banuri :happy

:thinkso: baruri ... baruri ... baruri :great::bere::bere::bere:

Snake_21
28th August 2007, 19:08
Aoleo Yoyo sincer nu am rabdare sa citesc tot :P mai ales ca e si cu rosu si imi sare in ochi :P :D

YoYoyOi
28th August 2007, 19:37
:happy adica iti sare in ochi dar nu poti sa citesti :cry:

Ioca10
28th August 2007, 20:07
civilizat.

YoYoyOi
28th August 2007, 20:17
corect Ioca. Uite cine stie :)

Ulysses
28th August 2007, 21:02
yoyo, nu cred ca e cazul sa iti faci griji, userii stelisti sunt un model de urmat pe acest forum :ok:

in afara unor ironii off topic ale lui ulysses sau jjmihai si chiar unele threaduri d scandal ale mele, nu vad nimic care sa nu fie in regula:D

bine , ma ,imi iau angajamentu':ok: dar nu vi se ridica parul in cap cand se leaga de ingerul vostru si de STEAUA cate un neica nimeni?:headbang:trebuie sa ne prefacem ca nu am vazut atacul?:no:

ps ai uitat de samm, de bumbescu , i-au tavalit unii...

YoYoyOi
28th August 2007, 21:07
da mai Uly, dar cum ziceam mai sus, oricat incerci sa le explici nu se prinde de ei... situatia e la fel si in caz invers... noi cu ale noastre, ei cu ale lor.
Tu ai momente cand devii iritant chiar si pt stelisti prin stilul mesajelor tale.. prea multe ironii, prea mult misto, si asta nu aduce nimic bun, nici tie, nici noua, nici altora.
Mijto si caternica si distractie putem face pe threadurile speciale pt asta. CA de aia au fost facute sau lasate sa existe. Dar unde e vorba de lucruri serioase, trebuie sa discutam serios. Adica aici discutam serios si pe offtopic discutam de ... zacusca si bulion. Ca asta fac eu de vreo 3 zile :D

Ulysses
28th August 2007, 21:19
da mai Uly, dar cum ziceam mai sus, oricat incerci sa le explici nu se prinde de ei... situatia e la fel si in caz invers... noi cu ale noastre, ei cu ale lor.
Tu ai momente cand devii iritant chiar si pt stelisti prin stilul mesajelor tale.. prea multe ironii, prea mult misto, si asta nu aduce nimic bun, nici tie, nici noua, nici altora.
Mijto si caternica si distractie putem face pe threadurile speciale pt asta. CA de aia au fost facute sau lasate sa existe. Dar unde e vorba de lucruri serioase, trebuie sa discutam serios. Adica aici discutam serios si pe offtopic discutam de ... zacusca si bulion. Ca asta fac eu de vreo 3 zile :D

in "vraistea" care e pe intern crezi ca se poate discuta serios?din 3 cuvinte , in doua ori te ataca pe tine ori echipa cu care tii...:no:atunci sa-i iei la injuraturi cand vezi ca nu au dreptate sau nu inteleg dar in schimb te jignesc?(in nici un caz , m-am injurat prima si ultima data pe forum cu diablo si-mi pare rau si acum):no:ii iei la misto pana cedeaza ei si-si iau banul corespunzator...:ok: ia arata-mi si mie un thread in care se discuta serios , la obiect , fara deviatii, atacuri , provocari si injuraturi si jur ca voi deveni userul model la care visezi!:rolleyes:

YoYoyOi
28th August 2007, 21:27
ii iei la misto pana cedeaza ei si-si iau banul corespunzator...

pai se prea poate sa-ti iei tu banul corespunzator pt trolling, pana la urma... ca nu sunt doar stelisti pe aici. Razboiul tau cu dinamovistii sau rapidistii nu da bine nici pt un timisorean sau pt un constantean... s-a cam saturat lumea de scandaluri si de provocari. Suntem pe un forum de sport. Fotbalul e un sport care predomina in discutiile de pe aici. Hai sa vorbim despre fotbal, despre sport. Nu despre alte prostii. Ca nu invatam nimic din ele. Sunt amuzante, stiu, dar ajungi sa te saturi. Eu una m-am saturat.
Si vreau sa ajungi user model nu doar daca iti arat ceva, ci pt ca asa vreau eu ca tu sa fii. Si nu doar tu. Toti stelistii. De aia am deschis discutia asta. Ca sa nu mai fie stelisti dati ca exemple negative cand e vorba de comportamentul userilor pe forum.
Sa nu aiba altii motive sa-mi arunce "pe ala de ce nu la-i sanctionat? ca-i stelist?" sau " stelistului de nu i-ai dat ban?" Daca toti s-ar comporta regulamentar nu ar mai fi motive de astfel de intepaturi....

Ulysses
28th August 2007, 21:32
ok, o sa incerc :ok:

Ess
28th August 2007, 21:36
civilizat.

corect :ok:
si sa vorbim frumos, ce plm????

YoYoyOi
28th August 2007, 22:10
in orice caz nu trebuie sa facem cum face zongoristul pletos :D

el e bun la rubrica "ASA NU!" :D

resita
28th August 2007, 22:14
yoyo, toata stima pt.pentru deschiderea acestui thread :ok:

YoYoyOi
28th August 2007, 22:26
resita, s-ar putea deschide si prin alte parti :rolleyes: si asa lucram pe doua fronturi si dureaza mai putin :D

resita
28th August 2007, 22:45
resita, s-ar putea deschide si prin alte parti :rolleyes: si asa lucram pe doua fronturi si dureaza mai putin :D

ai dreptate, dar dupa aceea ne acuzi de plagiat :D

inca odata toata stima :ok:

YoYoyOi
28th August 2007, 22:51
plagiati, ostenii mei :D

Snake_21
28th August 2007, 22:54
Biscuim Maria ta :lol: :P

Adi Da Samraj
30th August 2007, 00:42
-Biscuiti , forumistii mei !!!

fanel1
17th September 2007, 05:29
si sa mai scrieti sus sa nu il ctitica-ti injurati contestati pe george becali!

YoYoyOi
17th September 2007, 08:49
mda sigur :happy

oare cum de-am uitat? :cry:

Geografu
17th September 2007, 12:32
mda sigur :happy

oare cum de-am uitat? :cry:

Adevarat Yo ce uituca esti....:happy:happy:happy

Snake_21
17th September 2007, 16:02
Ce crima ingrozitoare ai comis Yoyo :lol:

YoYoyOi
17th September 2007, 16:39
promit sa nu mai fac :huhu:



:cry: :cry: :cry:

Radu
17th September 2007, 16:45
sa ne comportam k niste huligani...:lol::lol::lol:

YoYoyOi
17th September 2007, 16:52
iti arat io tie :mda: :P

Radu
17th September 2007, 16:53
iti arat io tie :mda: :P
ce imi arati u mie???:evil::mda:

YoYoyOi
17th September 2007, 16:54
las ca vazi tu :mda: :limba:

Radu
17th September 2007, 16:56
las ca vazi tu :mda: :limba:
ce vad yo???si nu mai scoate limba la mine k ma superi!:evil:

YoYoyOi
17th September 2007, 17:03
si crezi ca ma intere? :limba:

APPopescu
11th December 2007, 16:48
eu am citit regulamentul si il voi respecta ... nu prea am de ales, doar m-am prea germanizat aici de mic copil. Daca o domnisoara te roaga ceva si iti sugereaza sa respecti anumite reguli, barbatul daca e barbat, se supune, stie el de ce ...

Dani3l
12th December 2007, 14:31
APPopescu,iti sugerez sa ignori userii suferinzi din groapa(lordul bla bla,vlad 1900 toamna,catelus si puric de canada),apoi este un clopotel canadian care e fan chefere,evita-l,e dus cu pluta.Foloseste optiunea ignore:D Care-i numele tau mic?:D

APPopescu
12th December 2007, 20:37
iti multumesc frumos @Dani3l ... dragut din partea ta, am sa fac ce cred eu de cuviinta in situatia concreta, merci mult pentru atentionarea benefica ... pana acum nu m-a provocat nimeni si nici nu as recomanda cuiva sa incerce sa inceapa cu provocari lipsite de bun simt. Numeste-ma Alex

dede
13th December 2007, 01:03
APPopescu,iti sugerez sa ignori userii suferinzi din groapa(lordul bla bla,vlad 1900 toamna,catelus si puric de canada),apoi este un clopotel canadian care e fan chefere,evita-l,e dus cu pluta.Foloseste optiunea ignore:D
ce vrei mey, numai tu sa faci misto de aia? :D mai lasa si pe altii... :D

YoYoyOi
17th February 2008, 18:33
Tinand cont ca in cateva zile se va relua campionatul si odata cu acest lucru vor reincepe conflictele aprinse de pe forum, vreau sa atrag atentia userilor stelisti (in special) in legatura cu comportamentul general pe forum. Am mai atras atentia asupra acestor aspecte, dar nu prea am fost luata in seama. Si m-am saturat si scarbit in acelasi timp sa-mi fie puse in carca (nu stiu din ce motiv) toate scandalurile si iesirile unora.
Asa ca daca nu sunteti in stare sa purtati un dialog civilizat cu ceilalti useri, va rog sa iesiti de pe forum.
Daca nu sunteti suficient de inteligenti sa aveti o conversatie decenta cu altii, inchideti forumul.
Daca nu sunteti destul de destepti sa nu cedati provocarilor altora, nu mai intrati pe forum.

In cazul in care sunteti jigniti sau provocati, puteti sa dati report post. In nici un caz sa raspundeti provocarilor si jignirilor. Daca o faceti, nu dati dovada de mai multa intelepciune decat "adversarii" vostri si veti suporta consecintele.

LACATUS 7
31st March 2008, 17:53
SCUZE IMI DATI SI MIE SCOOTER MARIA http://ULTRAS.COM

Marius
2nd April 2008, 13:17
bai, din cauza astuia de deasupra (aka LACATUS 7) am citit tot ce a-ti (sic!) postat aici asta-vara. :D
o intrebare am: ce se intampla daca pe intern eu (incerc sa) postez cu argumente si in cunostinta de cauza, iar mistocarii de serviciu isi fac datoria? se iau masuri (nu la pantofi sau sacou) impotriva lor?

P.S. care ai ma scutar, maria, ca atat a inteles asta micu' de aici ;)

YoYoyOi
2nd April 2008, 13:58
tu poti sa postezi cu argumente si in cunostinta de cauza... altii pot sa-ti raspunda cum doresc, e treaba lor, raspunderea lor... tu nu trebuie sa raspunzi mistourilor cu jigniri sau alte celea neregulamentare...

Marius
2nd April 2008, 14:05
si totusi, nu are nimeni scutar-maria?

YoYoyOi
7th April 2008, 00:33
propun si eu o solutie mai radicala pentru a scapa de isteriile anti-stelistilor. Greva!
Nu greva generala, doar greva de Intern!
Nu mai intram pe Intern, nu ne mai certam, nu ne mai enervam si-i lasam pe toti fixistii sa-si verse dejectiile intre ei.
Eu una nu mai intru!

Marius
7th April 2008, 00:35
cum Yoyo? sa nu le mai arat oamenilor cine a fost gen. Lascar? sa nu le mai arat cum au facut ei reclama PCR-ului? :happy

YoYoyOi
7th April 2008, 00:36
nu!
sa-i lasi cu ideile lor si cu tampeniile lor, ca oricat le-ai zice sau le-ai arata, ei tot cu ale lor raman. Si pe langa asta te mai si fac in toate felurile, jignirile si mistourile au depasit orice limita, iar rabdarea unora la fel.
Eu nu mai am nervi nici sa-i citesc macar, d'apoi sa mai intru in ceea ce s-ar putea numi "dialog" cu ei.

Marius
7th April 2008, 00:37
Gata... greva! :D:cool:

eventHorizon
7th April 2008, 00:39
propun si eu o solutie mai radicala pentru a scapa de isteriile anti-stelistilor. Greva!
Nu greva generala, doar greva de Intern!
Nu mai intram pe Intern, nu ne mai certam, nu ne mai enervam si-i lasam pe toti fixistii sa-si verse dejectiile intre ei.
Eu una nu mai intru!

SUBSCRIUUUUUUUUUUU!! :headbang:

Ei se dezlantuie pe forum, noi in CL :happy

kiddin' :D ei prin spitale :evil:

YoYoyOi
7th April 2008, 00:39
e doar o propunere, nu e nimic impus sau ordonat ;)
faci cum doresti :)

Marius
7th April 2008, 00:41
am intrat in greva... tocmai eu, clona lui Gica Chioru :happy

eventHorizon
7th April 2008, 00:42
e doar o propunere, nu e nimic impus sau ordonat ;)
faci cum doresti :)

Si eu is de acord cu propunerea :P
Oricum is prea multi tampiti ca sa poti avea discutii civilizate sau rationale cu ei...
Cum bine spuneai, tot pe aici, ei o vor tine cu adevarul lor, noi cu al nostru. Mai grav e ca au turbat cu totii acum...

YoYoyOi
7th April 2008, 00:44
niciodata pana acum n-am vazut asa ceva... poate pana acum nu era internetul atat de raspandit, doar unii cu o anumita stare si educatie aveau acces la net... acum e conectat orice cretin si orice tampit. Si problema e ca astia sunt mai multi decat ceilalti, mai inteligenti si mai echilibrati.

Marius
7th April 2008, 00:45
Ultimul lucru pe intern, am votat evident la poll-ul despre blatul Steaua-Mioveni :D

YoYoyOi
7th April 2008, 00:46
bine ai facut :happy

resita
7th April 2008, 00:51
greva, unde? :D

va sustin si eu chiar daca-s dinamovist. ceea ce este pe intern este de tot rahatul, si aici ma refer la toate discutiile sau tentativele de discutii atat din partea stelistilor cat si din partea celor anti steaua

spune NU sectiunii Intern :ok:

Marius
7th April 2008, 00:54
banuiesc ca astfel se evita si mare parte din jigniri pe forum. nu cred ca a stat nimeni sa numere, dar am vaga banuiala ca 3/4 din sanctiuni se dau pe Intern, in "discutii" stelisti-restul

moty
7th April 2008, 11:00
Si eu intru in Greva!

Novac
7th April 2008, 11:43
Eu cred ca este o masura total inutila care le va da satisfactie .... colegilor nostrii scumpi si dragi. Vor jubila postand mai abitir jigniri si mizerii despre Steaua & suporterii ei ... atat asteapta ei sa poata sa umple paginile de sus pana jos cu injurii fara sa aiba nimeni ceva de obiectat. OLS-ul are numai de castigat ca numar de vizite din situatia asta ... se stie ca scandalul sau jegul atrage precum ... Ce sa facem? sa ne mutam pe fcsteaua pentru ca acolo nu ne contesta sau jigneste nimeni? Nu cred ca asta este solutia! Noi nu suntem frustratii aia care sa ne plngem ... singuri impotriva tuturor! Bleah. Deci nu!

Haideti sa gasim un mesaj comun pe care sa-l punem in semnatura tuturor ... sau sa postam cu totii un mesaj de descurajare a individului, in momentul in care posteaza o mizerie/jignire/calomnie. Daca-i spun 5 sau 10 insi *******ului ca-i beat poate sta dracului acasa! Ca ne complacem in a-i lasa pe cativa mai bataiosi sa iasa in fata ... iar noi restul stam si nu ne bagam ca de! ... ne pute lupta cu aciupaliticul. Ei se coalizeaza si se aduna precum grasimea la suprafata galetii de laturi si noi sa intram in greva?

moty
7th April 2008, 11:52
Daca-i spun 5 sau 10 insi *******ului ca-i beat poate sta dracului acasa!

Eu sunt sigur ca nu va sta acasa, si cred ca daca nu mai au cu cine sa se certe, se lasa.

Novac
7th April 2008, 12:13
moty asta ar face daca ar fi sanatos mental si rational ... ei nu-si iubesc echipele ei sunt bolnavi de invidie, de ura, de Steaua! Au 3 trofee si jumatate in vitrina si comenteaza cu ciuda si ura despre Steaua ca a furat cupa campionilor prin nu stiu ce manevre oculte ale lui valentin ... sunt niste gunoaie care vor ataca Steaua toata viata. Ei nu au cu yoyo sau cu tine ceva ... ei sunt antisteaua si atat! ... si vor continua sa scuipe in directia noastra indiferent daca noi plecam de pe sait.

moty
7th April 2008, 12:15
Si daca ii ignoram, sa scuipe contra vantului :D

eventHorizon
7th April 2008, 12:34
Internu e spitalu de nebuni, fara indoiala. Sa te intelegi cu suferinzii de acolo ...ar fi deja performanta in domeniul psihiatriei.
La ce bun sa iti folosesti energia "conversand" cu psihopatii? :sleep:

dede
7th April 2008, 16:37
propun si eu o solutie mai radicala pentru a scapa de isteriile anti-stelistilor. Greva!
Nu greva generala, doar greva de Intern!
Nu mai intram pe Intern, nu ne mai certam, nu ne mai enervam si-i lasam pe toti fixistii sa-si verse dejectiile intre ei.
Eu una nu mai intru!
propun... sa ne mutam pe Europa... sa discutam despre viitoarele noatre meciuri din grupele ucl, alea alea... lucruri mai interesante :cool: :happy


eu nu fac greva... din superstitie :D :happy

Adi Da Samraj
7th April 2008, 16:43
si totusi, nu are nimeni scutar-maria?


Eu merg la serviciu cu scutar-ul si pe baba mea o cheama Maria , si cind o iau auto-moto pe soata mea iese scutar-maria :lol:

YoYoyOi
7th April 2008, 17:44
Novac, ce zici tu ar avea succes cu niste oameni cu inteligenta proprie. Ceea ce nu e cazul aici. Omul cand e bagat in seama se crede vedeta si da mai tare. Daca il ignori se plitiseste sa tot vorbeasca singur si se domoleste.
Fiecare face ce vrea. Eu una nu mai intru pe acolo decat daca-i musai.

Marius
7th April 2008, 17:47
Si totusi, n-ar fi frumos ca in lipsa stelistilor, sa inceapa timisorenii sa-si aminteasca de rivalitatea cu cainii? Sau cainii sa-si aminteasca de rapidisti? sau... sau... :D :happy

poate o sa ajunga sa se manance intre ei :happy

YoYoyOi
7th April 2008, 17:53
treaba lor... insa e clar ca daca le raspunzi, le dai apa la moara doar...

dede
7th April 2008, 18:04
pai mergeti si voi acolo... si scrieti de cele 6 victorii consecutive, de 24, de calificarea directa in ucl... numai ca sa-i enervati :cool:
ce atata stres?

avem 1000 de victorii si pe voi va doare de ce zic frustratii de pe intern... sa fie sanatosi, daca atata pot... :mda: daca pana si la meciurile din Europa castigate de Steaua erau destepti care vorbeau de blaturi si arbitrii, va dati seama cat ii duce mintea :sleep:

eventHorizon
7th April 2008, 18:06
Lasa-i ca se enerveaza singuri oricum, vazand cum defilam spre TITLUL CU NUMARUL 24! :D

dede
7th April 2008, 18:16
eu zic sa ne toti punem avatare cu "24" :D :happy

Novac
7th April 2008, 19:03
Aha ... iaca (sau ioca ...:hmm:... nu mai tin minte cuvantul :D) si o idee buna. Nu destul de buna incat sa turbeze astia dar este ceva in plus... cu totii avatare&semnaturi cu titlul 24/Steaua za best/Marius Lacatus = antrenor mult mai mare decat il muce cel mic! Hai cine-l gaseste/face pe avatar???

Radu
7th April 2008, 19:11
eu zic sa ne toti punem avatare cu "24" :D :happy
mai e pana la 24...pana atunci cu totii la reghin...

Marius
13th April 2008, 17:35
Ce rau imi pare de Polar :(:(:(

Liviu
30th April 2008, 20:30
Eu cred ca este o masura total inutila care le va da satisfactie .... colegilor nostrii scumpi si dragi. Vor jubila postand mai abitir jigniri si mizerii despre Steaua & suporterii ei ... atat asteapta ei sa poata sa umple paginile de sus pana jos cu injurii fara sa aiba nimeni ceva de obiectat. OLS-ul are numai de castigat ca numar de vizite din situatia asta ... se stie ca scandalul sau jegul atrage precum ... Ce sa facem? sa ne mutam pe fcsteaua pentru ca acolo nu ne contesta sau jigneste nimeni? Nu cred ca asta este solutia! Noi nu suntem frustratii aia care sa ne plngem ... singuri impotriva tuturor! Bleah. Deci nu!

Haideti sa gasim un mesaj comun pe care sa-l punem in semnatura tuturor ... sau sa postam cu totii un mesaj de descurajare a individului, in momentul in care posteaza o mizerie/jignire/calomnie. Daca-i spun 5 sau 10 insi *******ului ca-i beat poate sta dracului acasa! Ca ne complacem in a-i lasa pe cativa mai bataiosi sa iasa in fata ... iar noi restul stam si nu ne bagam ca de! ... ne pute lupta cu aciupaliticul. Ei se coalizeaza si se aduna precum grasimea la suprafata galetii de laturi si noi sa intram in greva?
Din pacate se intampla ceea ce credeam. Nu le mai ajunge internul trollilor si cauta scandal si prin partile Suporter Steaua. In ultimele 24 de ore mai multi "dusmani" decat stelisti au scris pe aici. :(
Cand te uiti cum se victimizaza trollul de mustata aka nico21 pe administrativ iti vine sa plangi :cry:. Baieti, daca nu aveti bun simtz nu mai postati pe Suporter Steaua. Nu va mai ajunge internul ?

YodaRo
30th April 2008, 23:40
am observat si eu asta. Odata am incercat sa scriu un mesaj absolut inofensiv pe la rapidisti si am fost imediat injurat. Dupa ce ca nu le mai ajunge cloaca de pe intern apar si pe aici...si apoi tto se dau loviti in aripa. Cauta scandaluri ieftine.

Oricum noi stelistii le suntem superiori comportamental, dpdv al bunelor maniere iar la performantele fotbalistice ce sa mai vorbesc.

PS good job, Ioca.

Hard
30th April 2008, 23:46
Ioca Ioca Ioca
da-le ban
da-le ban
da-le :ban: !!!
:yeah:

innuendo
1st May 2008, 16:39
UITATI SI GOOGLE STIE !! :D

http://i234.photobucket.com/albums/ee105/alexandruoro/steauaaacampioana.jpg

delaoltenia
8th July 2008, 12:03
Am citit cu atentie regulamentul vostru,in mare parte e un regulament universal ce poate fi intalnit pe toate forumurile serioase.
Il voi respecta,nu pentru ca imi este impus,ci pentru ca asa este normal.

m8k
9th August 2008, 16:44
yoyo, nu cred ca e cazul sa iti faci griji, userii stelisti sunt un model de urmat pe acest forum :ok:

in afara unor ironii off topic ale lui ulysses sau jjmihai si chiar unele threaduri d scandal ale mele, nu vad nimic care sa nu fie in regula:D

Ce tare e asta!!!:happy:happy:happy

delaoltenia
11th August 2008, 21:26
....keferistule ne tulburi linistea!!!!!! :( :(

Ulysses
11th January 2009, 22:45
acceptate pe dreaq ... daca da cineva report are dreptate si dau cu sanctiuni sa fie clar !

Am mai zis ... dinamovist nu inseamna neaparat badaran ... deca vreti sa criticati Steaua o puteti face mai ales in perioada asta confortabil si fara jigniri

Uitati-va aici un model de urmat!Intre atatia latratori,Delaparis c'est un vrai pur-sang!Notre respect, maitre!:ok:

YoYoyOi
19th February 2009, 19:48
Saptamana viitoare incepe returul, asa cum cred ca stiti.
Sper ca pana in vara sa aveti parte de cat mai putine puncte de sanctiune si banuri. Mai cititi inca o data Regulamentul forumului (pentru cei care sunt mai vechi) sau cititi-l pentru prima data (pentru cei care sunt mai noi) si va rog sa aveti grija cum va comportati pe forum.

Derapajele, provocarile, injuriile, jignirile si alte fapte asemenatoare nu vor fi iertate.

Deschamps
14th January 2010, 16:34
Multumim tanti Yoyo. :P

Deschamps
15th January 2010, 10:35
Cineva mi-a ciuntit postul de mai sus, care nu continea injurii si nici macar nu era atac la persoana. Era o adresare amabila si poate un pic amuzanta. Zau ca nu se facea. A fost exces de zel in abordarea prea razboinica a acelui mesaj, din partea unui moderator care nici macar nu a incercat sa-l inteleaga.
Deci asta e dreptatea pe acest site. Dau o nota sub 5 acelui moderator, dar il iert. :P