PDA

View Full Version : Fratia cu Poli mai are vreun rost?



Datenshi
27th August 2007, 20:40
De ceva vreme, la meciurile de la Timisoara suntem primiti prost pe stadion. Nu ma intereseaza ca din fiecare galerie cateva brigazi se duc dupa meci la bere, ma intereseaza meciul in sine.
Ziua de ieri a umplu paharul. Ne-au huiduit, au strigat hotii desi au fost mai avantajati decat noi daca tragem linie, ne-au facut tigani, mitici si cum le-a mai venit la gura. Scandarea numelui lui Ganea a dat intraga masura a civilizatiei lor extracarpatice. Dupa meci, galeria (cat o avea galeria lor aia infratita cu noi, 1000 de oameni?) a sustinut ca ei nu ne-au huiduit si n-au scandat impotriva noastra. Poate, dar nici nu au scandat ceva in apararea noastra, asa cum noi facem de fiecare data. I-am ajutat de n ori. Ei ce au facut pentru noi?
Dupa meciul de aseara, eu nu-i mai suport. Iubire cu sila nu se poate. La meciul urmator in Giulesti, indiferent ce face galeria, eu o sa-i huidui. Pentru ca merita.

Tyler Durden
27th August 2007, 20:46
sper ca macar respectul sa ramana intact ca de fratie ...ma cam indoiesc.

Ferdininho
27th August 2007, 20:53
De ceva vreme, la meciurile de la Timisoara suntem primiti prost pe stadion. Nu ma intereseaza ca din fiecare galerie cateva brigazi se duc dupa meci la bere, ma intereseaza meciul in sine.
Ziua de ieri a umplu paharul. Ne-au huiduit, au strigat hotii desi au fost mai avantajati decat noi daca tragem linie, ne-au facut tigani, mitici si cum le-a mai venit la gura. Scandarea numelui lui Ganea a dat intraga masura a civilizatiei lor extracarpatice. Dupa meci, galeria (cat o avea galeria lor aia infratita cu noi, 1000 de oameni?) a sustinut ca ei nu ne-au huiduit si n-au scandat impotriva noastra. Poate, dar nici nu au scandat ceva in apararea noastra, asa cum noi facem de fiecare data. I-am ajutat de n ori. Ei ce au facut pentru noi?
Dupa meciul de aseara, eu nu-i mai suport. Iubire cu sila nu se poate. La meciul urmator in Giulesti, indiferent ce face galeria, eu o sa-i huidui. Pentru ca merita.
:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

Bogdy LFC
27th August 2007, 20:54
NU mai are rost :ok:

Datenshi
27th August 2007, 20:54
De ce razi domnu'?

Ferdininho
27th August 2007, 20:58
De ce razi domnu'?

O sti pe aia cu "SUNTETI PENIBILI", ce legatura are arbitrajul de aseara ostil lu'Poli cu Rapid....sau are (probabil), asta referitor la faza cu hotii.

NORGEMAN
27th August 2007, 21:00
Datenshi chestia asta nu se discuta pe net! se discuta fata in fata intre liderii peluzelor/brigazilor ;)

Tyler Durden
27th August 2007, 21:01
cei din brigazi nu o sa se certe niciodata , au trecut prin atatea impreuna. faza e ca la nivelul spectatorilor e clar ca o sa intervina o raceala.

Datenshi
27th August 2007, 21:04
Tocmai, ca arbitrajul nu a fost ostil. In primul rand, daca e s-o luam in ordine, daca Ganea era eliminat in min. 3 alta era soarta meciului. Si tot voi strigati hotii?
De cate ori ati venit in Giulesti ati fost primiti foarte frumos. In schimb la voi, parca eram cei mai mari dusmani. Nici macar cu Steaua si Dinamo nu va comportati asa.
Sa nu mai zic de jucatori care au jucat numai la rupere, iar cu Steaua vor fi probabil ca niste canguri pe patine.

Ferdininho
27th August 2007, 21:07
De cate ori ati venit in Giulesti ati fost primiti foarte frumos. In schimb la voi, parca eram cei mai mari dusmani. Nici macar cu Steaua si Dinamo nu va comportati asa.
Sa nu mai zic de jucatori care au jucat numai la rupere, iar cu Steaua vor fi probabil ca niste canguri pe patine.

Ati fost primiti bine...atata timp cat ati stat pe terase si ati baut bere linistiti, n-ai vrea sa stii ce-i cu Steaua si Dinamo.

Si Rapidul a jucat dur.

Datenshi
27th August 2007, 21:09
Stiu si am si zis asta mai sus. Dar am mai precizat ca nu ma refer la ce se intampla in afara stadionului, pe mine m-a deranjat foarte tare atitudinea de pe stadion.

Charon
28th August 2007, 13:43
stati ma calm,fratia nu sta in mana unor cetateni de tribuna a doua!:cool:

Datenshi
30th August 2007, 13:30
De pe fzr:

"Vad ca se racesc anumite sentimente ce ne-au legat de ani buni de zile si ca timisorean ma vad nevoit sa intervin si sa lamurim anumite aspecte.

-e adevarat si mai ales trist ca jucatorii rapidului au fost huiduiti la Timisoara in partida poli-rapid

-da e adevarat ca nu am trait niciodata astfel de tratamente in Giulesti dar exista si explicatia: cei care vin la voi pe stadion sunt mult mai
rapidisti, mai aproape de rapid, decat "polistii" de pe stadionul nostru.
dar sa nu uitam ca au existat si altfel de tratatii pe stadionul nostru si cand era ceva mai plin decat duminica trecuta hai sa ne amintim
doar finala de cupa jucata la timisoara a fost cineva injurat sau huiduit nu cred si am pierdut o finala pe care o asteptam de 15 ani.
ce s-a intamplat la meciul de duminica e din cauza arbitrului. noi timisorenii avem o frustrare ca mereu ne fura arbitrii. cu toate ca arbitrul speriat
de nu a acordat un penalty clar la maldarasanu.
da, corect, nu e scuzabil. si imi e rusine ca pe stadionul nostru ati patit asa ceva.
-nu e adevarat ca nu ne-am sustinut echipa in divizile inferioare ba chiar am facut-o mult mai aprig decat altii (petrolul , muta, etc)
un lucru foarte important e de retinut POLITEHNICA CEA VECHE NUMAI EXISTA! nu e prin divizii inferioare nu e cea a lui zambon sau a mai dracu
stie cui... politehnica timisoara a murit in 2002 pt. nu a fost inscrisa in nici un campionat timp de un an de zile. si deci s-a auto desfiintat.
in 2003 la mai bine de un an distanta zambon infiinteaza o soc. comerciala cu numele politehnica timisoara la dragasani pt ca el era intr-un
conflict cu clubul reggiana din italia pt. niste jucatori nigerieni trecuti pe la poli prin 2000-01. iar mai apoi vazand interesul timisoarei
pt a-si recupera palmaresul politehnicii a inventat niste hartii cu kassai care-i dadea dreptul sa duca continuitatea politehnicii timisoara.
de aceea exista acest scandal pt. ca la timisoara avem o primarie de tot *****ul care ne-a vandut pe vremuri la zambon.
iar la intrebarea de ce sustinem echipa venita odata cu toni dobos la timisoara raspunsul e f.simplu aek buc.a fuzionat cu as.politehnica timisoara
echipa institutlui politehnic singurul care a fost patronul vreodata a clubului de el infiintat in 1921. e adevarat ca nu o mai avem pe poli cea
veche dar ne vom duce singuri crucea. oricum la orice colt de strada toata lumea ne aminteste acest lucru si ne arata cu degetul. si au dreptate...
-problema e una singura ne descurcam cu greu sa-i invatam pe toti papagalii de la noi de pe stadion sa ne respecte pe noi in primul rand si pe prietenii nostri. e f greu sa-i invatam pe unii care cat a fost poli prin b se uitau la meciuri la televizor si tineau pumnii spurcatilori.
si a fost si mai greu sa ii convingem pe copiii din peluza ce nu erau polisti inainte de venirea lui dobos cu aekul la timisoara ce prietenie
ne leaga si cat de importanta este pentru noi, dar cel putin in peluza sud am biruit.
eu am convingerea ca acest moment e doar unul din acele momente ce trebuie sa se consume ca prietenia noastra sa devina mai trainica.
in numele timisorenilor adevarati va cer iertare


cu deosebita stima si infinit respect
al vostru pe veci prieten.
mihail dobrovolschi "Napoli"-Drojdierii"

Icebox
30th August 2007, 13:40
Astea sunt blabla-uri ... acu cativa ani a aparut si un banner cu "**** Rapid" si ce ? Astia n-au spurcati si caini ? Glumesti ... ce crezi ca-s Craiova. Pana nici astia nu mai scapa, n-ati vazut ce zicea Balaci ca acum intrebi un copil pe strada in Craiova si tine cu steaua.

Problema e cum ii inghiti, si de ce ii inghite Timisoara pe acesti samantzari care vor sa distruga un lucru frumos printre atatea batai si alte prostii ale fanilor. Lucrurile cert se vor raci dar fratia e intre brigazi in primul rand si asta n-o sa se destrame.

Ce doresti tu, sa discuti cu polisti care au animale la avatar? N-ai ce discuta cu astfel de oameni. Cine a strigat Ganea in seara meciului a strigat si hotii.

ascanio
7th April 2008, 20:07
Ceea ce se intampla la tribuna nu putem controla noi cei din peluza...imi pare rau ca s-au intamplat lucurile astea dar o prietenie asa de lunga nu poate fi stricata de catre samantari...peluza noastra chiar va sustine.Orikum fratia este intre brigazi nu intre cetateni si nu vad motivul pt care esti ofensat atata timp cat brigazile se respecta si se inteleg bine nu vad nici un motiv de stricare a acestei prietenii

Hertz
15th April 2008, 14:24
Nu mai are rost.

andreidaniel
15th April 2008, 14:37
e clar ca nu poti sa controlezi masele(din ambele tabere), dar cred ca galeriile ar fi bine sa ramana infratite.Mai ales ca avem multe puncte de vedere comune...

Charon
15th April 2008, 14:57
si eu m-am gandit sa-mi reneg vreo 3-4 prieteni din Timisoara,ca asa se vrea!:happy

Datenshi
31st August 2008, 23:58
Al doilea an consecuttiv in care suntem primiti mai rau ca pe stadioanele dusmanelor de moarte. Decat un frate mizerabil, mai bine singur la parinti.

Tyler Durden
1st September 2008, 17:48
Decat un frate mizerabil, mai bine singur la parinti.

TARE ASTA.:happy

Elphax
1st September 2008, 17:56
Datenshi cu ce ai fost primit rau?

tribunele au fluierat echipa adversa dupa eliminare jucatorului nostru. primiri nasoale primesc alte echipe la Timisoara, voi in nici un caz ...

bighy88
13th July 2009, 10:23
Mai baieti voi nu intelegeti un lucru ( vb. aqm cu ambele tabere), cei care huiduie rapidul la timisoara din tribune nu sunt polisti.....sunt dinamovisti sau stelisti care vor sa strice prietenia dintre noi........dar noi nu ii vom lasa sa faca asta nui asa?
astept raspuns

delaoltenia
13th July 2009, 10:35
Iti dai cu parerea.
Va spargeti capetele,flegmati unii pe altii dupa care va cereti scuze si va-ntrebati cei de facut.
...de vina sunt stelistii,dinamovistii,aradenii,dobrogenii,Antones cu ca a murit si natura ca s-a dezlantuit. :ciocan:

samar
13th July 2009, 10:38
Ala care s-a gandit sa reinvie acest topic cred ca a visat urat azi noapte :sleep:

newcool
13th July 2009, 19:18
Mai baieti voi nu intelegeti un lucru ( vb. aqm cu ambele tabere), cei care huiduie rapidul la timisoara din tribune nu sunt polisti.....sunt dinamovisti sau stelisti care vor sa strice prietenia dintre noi........dar noi nu ii vom lasa sa faca asta nui asa?
astept raspuns

gresit.Sunt utisti.Asa ne adunam noi vreo cateva mii de aradeni si incognito ne strecuram pe Dan Paltinisanu,taman cand joaca Timisoara-Rapid si huiduim la greu,doar doar va vom strica prietenia:rolleyes:
p.s. Tu vezi ce aberatii debitezi?:groggy: