PDA

View Full Version : AUSTRALIAN OPEN-BARBATI



ricky
18th January 2003, 18:33
Dupa prima saptamina, au mai ramas 16 jucatori in cursa pentru titlu.
Nu cred ca e greu de prevazut, un "sfert" HEWITT-RODDICK. As "merge" cu RODDICK dar...daca baiatul se enerveaza nu are sanse in fata unui HEWITT care are si o conditie fizica excelenta.
Daca jocul dintre cei doi va "merge" pe "5" atunci ii dau o sansa, in semifinale, si elvetianului FEDERER.
De jos, AGASSI si FERRERO(Spania) se pare ca si-au rezervat locurile in a doua semifinala. De aici il vad pe FERRERO in finala.
Dupa parerea mea, el este si favoritul intrecerii !
HEWITT are de partea sa publicul...ar spune UNII dar, de cele mai multe ori, acest presupus avantaj poate fi o...piatra care sa-l traga in jos pe tinarul australian. "TREBUIE SA INVINGI !" poate deveni o...povara...

Vadim
23rd January 2003, 22:45
Agassi e deja in finala.
Sa vedem ce face Roddick in semifinala, cred ca o sa treaca si o sa fie o finala americana. Acolo, merg pe mana lui Agassi, a avut meciuri mult mai usoare si este o vulpe mult prea batrana.

toma
23rd January 2003, 22:54
Agassi all the wayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :yeah:

Gabriel
24th January 2003, 00:00
Eu am urmarit astazi in direct meciul "vulpii batrane' asa cum o numeste Vadim...impotriva sud-africanului Fereira . Nici nu a suflat Fereira. Agassi joaca impecabil,ca in tineretzi.

Sper sa-l vad pe Roddick in finala. Dar oare nu este obosit dupa maratonul de 5 ore pe care l-a avut cu marocanul ?

ricky
24th January 2003, 18:50
Da ! SCHÜTTLER-AGASSI ! Ma...bucur pentru AGASSI ! Dar, cum a ajuns germanul in finala ? Tiptil, tiptil ! Apoi RODDICK cred ca nu mai conta dupa cele 5 ore din sferturi !
Cred ca va fi un joc lung, ca timp. Amindoi asteapta greseala celuilalt.
Apoi, mai cred ca, la ROLAND GAROS vom avea dublu GRAF-AGASSI !

Mai mult ma bucur pentru EXCEPTIONALELE rezultate inregistrate de juniorii nostri ! BRAVO ! CEVA SE...MISCA !

Vadim
25th January 2003, 13:36
Eu cred ca Agassi nu o sa aiba ce alege din Schuttler. Trei seturi sau cel mult 4.

nick
26th January 2003, 22:08
Trei seturi,fara drept la replica.Agassi demonstreaza ca a ramas un urias al tenisului.

rasheedkpenny
28th January 2003, 12:28
Agassi rulez... ce revenire spectaculoasa! Daca ar reusi si Sampras acelasi lucru, ar fi cool!

Vadim
28th January 2003, 20:56
Agassi, spre deosebire de Sampras, a avut langa el o femeie care sa il ajute: Graf. Se compara Graf cu fufa aia blonda si tampa a lui Sampras, care rade prin tribune de il dispera pe asta? Agassi a invatat de la Graf ceva din gandirea germana, dar cred ca mai are in raftul de la baie si niste EPO...

toma
31st January 2003, 17:40
sa vedem ce o sa faca si Sampras, nu trebuie nici el scos din carti inca. sa nu uitam ca ultimul meci al lui Sampras a fost finala de la US Open, in care l-a cam :ciocan: destul de clar pe... Agassi. Sampras inca nu e terminat, inca poate face surprize la turneele de mare Slem, chiar daca nu va mai fi niciodata nr. 1