PDA

View Full Version : Mititelu: 'dorel Stoica A Fost Ofertat De Dinamo'



*Coco*
27th August 2007, 12:21
MITITELU: DOREL STOICA A FOST OFERTAT DE DINAMO
Luni, 27 August 2007

Intr-o interventie telefonica la emisiunea Arena Sportiva de pe postul Radio Oltenia Craiova patronul Adrian Mititelu a recunoscut ca Dorel Stoica a fost ofertat de Dinamo prin Ilie Balaci.

„A venit Ilie la mine si mi-a spus înainte de meciul cu Unirea Urziceni sa-l dam pe Dorel Stoica la Dinamo ca ne dau un pret excelent. L-a sunat Mircea Rednic pe Balaci si i-a spus ca-l vrea pe Dorel. In clipa aceea i-am explicat lui Ilie ca niciun jucator de la Universitatea Craiova nu va pleca nicaieri în România, decât în strainatate si numai în cazul în care avem o oferta foarte buna. Mi-as calca o promisiune facuta în fata suporterilor si nu pot eu în primul rând sa dau fotbalistii Craiovei în Bucuresti. Gata, au plecat cu vagoanele de aici, de când am venit eu s-a închis gara. Nu mai pleaca niciun tren cu jucatori la Bucuresti”, a spus Adrian Mititelu.

Acesta s-a legat si de Dorel Stoica, declarând în premiera ca fundasul de 29 de ani al Stiintei a început din Austria cu fitele, iar la meciul cu Wisla Cracovia, dupa doar 20 de minute, a aruncat tricoul de pe el si a iesit nervos din teren, din cauza unei neîntelegeri cu antrenorul Florin Cioroianu.

„Poate nu stiati ca acest Dorel Stoica la fiecare discutie în contradictoriu ne spunea ca se lasa de fotbal si pleaca acasa. Acum ca tot m-am suparat pe el voi spune si cum marele Dorel a aruncat tricoul Stiintei de pe el si a iesit de pe teren la jocul cu Wisla Cracovia. Asa face un adevarat profesionist? El si cu Gargalie sunt singurii jucatori din cei exclusi care nu au dat un telefon sau un semn de viata. Saceanu si Dina ma sunau zilnic sa ma întrebe care este motivul pentru care i-am trimis la echipa a doua. Gargalie e ghidat de acest Dorel Stoica. Pentru mine Dorel este o dezamagire si mai mare decât Andrei Ionescu. Macar copilul îmi spunea ca vrea sa plece în Olanda, fusese încântat de PSV si de conditiile de acolo si nu mai dorea sa stea. Dar la Dorel chiar nu ma asteptam. Am crezut în el pâna în pânzele albe si sunt convins ca nu va mai fi ce a fost. Omul a ales alta cale. Va sta doi ani la echipa a doua cât mai are contract”, a încheiat Mititelu.
prosport


HAHAHAHAHAH vrea dinamo jucatori de la Craiova:happy:happy:happy:happy

Mario Di Lazi
27th August 2007, 12:29
de la Craiova 2 ... :D
că parcă nenea Dorel este pe la echipa secundă a Craiovei ...

Truica Madalin
27th August 2007, 13:11
de la Craiova 2 ... :D
că parcă nenea Dorel este pe la echipa secundă a Craiovei ...

Ha Ha Ha ce sa zic gluma buna........dorel a fost trimis la primavara pt ca a fost luat de val si de fitze...dar tot ramane un jucator bun de care Craiova I are nevoie

SI in legatura cu dinamo si transferurile ei de la craiova ...SA'SI IA GANDUL DE LA DOREL....NU VOR MAI PRIMI JUCATORI DE LA U CRAIOVA NICIODATA...punct.

Mario Di Lazi
27th August 2007, 13:13
mă nene Mădăline ... păi eu ce am zis ?
Dinamo îl cumprăr pe Dorel Stoica de la Univesritatea 2 Primavera Craiova :D

Truica Madalin
27th August 2007, 13:16
nene mario tu defapt ai ziso intr-o maniera ironica......crezi ca nu mi-am dat seama?:D

crissis
27th August 2007, 14:36
Pentru ai putea vinde Mititelu pe cei doi, Stoica si Gargalie, trebuia sa-i discrediteze ca mai apoi sa ii poata vinde linistit fara asi urca suporterii olteni in cap.

Nico21
27th August 2007, 14:38
nene mario tu defapt ai ziso intr-o maniera ironica......crezi ca nu mi-am dat seama?:D

Ihi...face arogante,Mario...:D:D:D

caine19
27th August 2007, 14:43
Ha Ha Ha ce sa zic gluma buna........dorel a fost trimis la primavara pt ca a fost luat de val si de fitze...dar tot ramane un jucator bun de care Craiova I are nevoie

SI in legatura cu dinamo si transferurile ei de la craiova ...SA'SI IA GANDUL DE LA DOREL....NU VOR MAI PRIMI JUCATORI DE LA U CRAIOVA NICIODATA...punct.

Esti prea mic ca sa stii ce-s aia banii in ziua de azi :) .

E posibil sa-l cumpere pe stoica , cu toate ca e umflat de presa baiatul asta :ok:

Lordliv
27th August 2007, 16:46
balaci face pe intermediarul intre dinamo si mititelu!:rosu::rosu::rosu:
sa nu fi uitat el ca a jucat la dinamo?!:rosu: se pare ca nu...

in loc sa se intereseze ce jucatori aduce la craiova,balaci se gandeste ce jucatori sa ia de la craiova! nu este tot el cel care i a recomandat lui trica sa nu vina la stiinta?! ( pe atunci ilie nu era la stiinta lui mititelu!)

stoica nu are decat sa plece la dinamo,sa tranteasca si la ei meciuri,cum a trantit la craiova destule meciuri ( ultimul, cu cfr cluj)!

dar si mai bine este ca mititelu sa l tina sa fiarba in suc propriu ,la" primavara"!
probabil va interveni dragomir ,pentru stoica,sa joace ,pentru ca este un bun national!
sau piturca, care deja ii recomandase lui rednic ,pe dina,stoica si bornescu!

Rossi
27th August 2007, 16:48
MITITELU: DOREL STOICA A FOST OFERTAT DE DINAMO

HAHAHAHAHAH vrea DINAMO jucatori de la Craiova:happy:happy:happy:happy

in conditiile in care Dinamo avea atatia accidentati era normal sa-si doreasca intarirea lotului ...

deja subiectul e fumat .... ce vreti acum ? sa va faceti reclama pe carca lu' DINAMO ?! :happy:happy:happy

TYPI-STIINTA
27th August 2007, 16:55
topic deschis inutil.. dinamo nu va lua nimic de la craiova. o va lua doar in mana si atat. poate peste 2-3 cand o sa i se termine contractul lui dorel stoica cu stiinta atunci o sa fie lasat sa plece. E bine ca echipele din provincie nu mai dau jucatorii valorosi asa usor sau chiar deloc la echipele din capitala.. ia sa ne mai priveasca si cei din bucuresti si pe noi la tv in cupele europene si sa mai stea si ei pe acasa :D

Lordliv
27th August 2007, 17:44
topic deschis inutil.. dinamo nu va lua nimic de la craiova. o va lua doar in mana si atat. poate peste 2-3 cand o sa i se termine contractul lui dorel stoica cu stiinta atunci o sa fie lasat sa plece. E bine ca echipele din provincie nu mai dau jucatorii valorosi asa usor sau chiar deloc la echipele din capitala.. ia sa ne mai priveasca si cei din bucuresti si pe noi la tv in cupele europene si sa mai stea si ei pe acasa :D

de acord 100%!:yes:

Rossi
27th August 2007, 19:16
E bine ca echipele din provincie nu mai dau jucatorii valorosi asa usor sau chiar deloc la echipele din capitala..

hai mah termina cu prostiile ... mai sunt 5-6 jucatori in provincie care ar avea loc la echipele din capitala ... cum apare unu , cum e transferat in capitala ...

astia mai tre' sa vina in capitala si s-a terminat cu provincia : Semedo ,Bogdan Stancu ,Janos Szekely , Liubincovici ...

FACEM PARIU CA BOGDAN STANCU IN MAX 1 AN , AJUNGE LA O ECHIPA DIN CAPITALA ?

SORENSEN
27th August 2007, 19:21
O afacere buna pt Dinamo...cred se va perfecta...:P

BAK
29th August 2007, 05:53
Pentru ai putea vinde Mititelu pe cei doi, Stoica si Gargalie, trebuia sa-i discrediteze ca mai apoi sa ii poata vinde linistit fara asi urca suporterii olteni in cap.

asta este cea mai plauzibila varianta de pana acum.....mititelu ii va discredita pe cei doi, acesti vor ajunge inamicii publicului craiovean iar sarmanul mititelu va fi nevoit sa ii vanda, asa, ca sa se scape de ei..iar cum singurii cumparatori vor fi dinamovistii, stoica va fi nevoit sa ajunga in groapa..suma de transfer anuntata va fi una derizorie pentru valoarea reala a jucatorului, restul banilor urmand sa fie virati la negru....

San Cristobal
29th August 2007, 11:11
Acest Stoica reprezinta una din cauzele care au determinat cele 4 insuccese ale Craiovei . In momentul in care intr-o echipa apar bisericute e foarte greu pentru antrenori sa gestioneze situatia .