PDA

View Full Version : Etapa 6: Poli Iași – Farul Constanța



delaparis
27th August 2007, 00:51
Sâmbătă, 1 septembrie:

Poli Iași – Farul Constanța
(Telesport), ora 19,00

discutii inainte si dupa meci aici.

tchibos
27th August 2007, 00:53
bate Farul lejer cu.. 1-0 :D

Rossi
27th August 2007, 01:10
1 solist .. Farul nu are echipa

tchibos
27th August 2007, 01:11
stai pe aproape.. Farul e in revenire...

ps: Poli Iasi are echipa?

Rossi
27th August 2007, 01:20
stai pe aproape.. Farul e in revenire...

ps: Poli Iasi are echipa?

daca are drept de joc Gurita ... aveti o sansa ... stie sa traga echipa dupa el
nici Poli Iasi nu are mare echipa , dar cred ca sunt putin peste voi ... si in plus joaca pe teren propriu ...

YoNuTzz
27th August 2007, 03:34
va fi un meci slab...
Poli Iasi e buna pe teren propriu, dar sper k Farul e in revenire...
pronostic 1X...

DanielAndrei
27th August 2007, 08:03
in momentul de fata avem echipa, si una chiar peste a Farului. Acasa pierdem greu, iar jucatorii au de luat o revansa. Nu ma arunc in pronosticuri astronomice ci doar va avertizez ca o sa aveti un meci fff greu in Copou.

lucian_iasi
27th August 2007, 08:22
Suntem clar peste Farul,jucam acasa....clar 1 solist.

Blitz.
27th August 2007, 09:09
Suntem clar peste Farul,jucam acasa....clar 1 solist.

sa-ti reamintesc ca din 2004 Farul a invins de 4 ori pe poli, a facut un egal si a fost invinsa doar de 2 ori !

iar sezonul trecut, tot acasa ati jucat, si v-am invins cu 2-0...aja ca nu vad ce e atat de clar in victoria iesenilor !

parerea mea este ca meciul va fi strans...poli i. au un atac bun, si au dovedit intr-adevar ca joaca bine acasa...au invins craiova cu 2-1 iar pe gloria a spulberat-o cu 3-0 !

Farul este o echipa imprevizibila...desi am jucat bine in meciul cu ceahlaul, sper sa nu trecem din nou la forma in care am inceput campionatul..(3 infrangeri consecutive fara gol marcat :( )...poate venirea lui gurita va conta mult pentru atacul Farului....si cine stie, poate si marceahza ! :ok:

sper ca jucatorii Farului vor merge la iasi cu gandul la victorie (locul 15 este rusions :headbang:) si poate vom reusi sa castigam ! 3 puncte ne-ar scoate din zona retrogradarii si ne va da sperante in urmatorul meci de acasa cu CFR :)

pronostic : 1-2

HAI FARUTZU !!! :yeah:

crissis
27th August 2007, 10:10
iar sezonul trecut, tot acasa ati jucat, si v-am invins cu 2-0...aja ca nu vad ce e atat de clar in victoria iesenilor !


Macar din bun simt trebuia sa nu spui nimic despre rusinea aia de meci. :mda:


Poli Iasi va castiga in fata Farului.

crissis
27th August 2007, 10:25
bate Farul lejer cu.. 1-0 :D

:happy:happy:happy 1-0 inseamna lejer? :happy:happy:happy



stai pe aproape.. Farul e in revenire...

ps: Poli Iasi are echipa?

Poli Iasi are echipa fata de Farul si multe alte echipe din prima liga :ok:
Farul la Iasi anul asta nu mai castiga. Anul trecut ati scapat de retrogradare multumita lui Poli Iasi. Aduceti-va aminte de acel teatru de doi bani gauriti care s-a terminat 0-2 si a insemnat practic retrogradarea Ceahlaului.

GeKuRA
27th August 2007, 11:10
Iar joaca Gurita impotriva Iasului ?! ...oare cati jucatori vor mai juca pe la 2-3 echipe intr-un tur ??

meci greu... problema Iasului e ca nu reuseste sa se mentina la un nivel de joc... pare sa cada deodata... nu cred ca e de vina pregatirea...

lucian_iasi
27th August 2007, 11:32
iar sezonul trecut, tot acasa ati jucat, si v-am invins cu 2-0...

Ar trebui sa ne multumiti ptr meciul de anul trecut.Era spre sfarsitul campionatului,obiectivul era indeplinit,nevoie de puncte nu mai aveam .In schimb Farul avea nevoie d puncte si le-a obtinut.

Pronostic:2-0

hamsterutz
27th August 2007, 12:33
trebuie sa castigam :D....meciul de la ptr neamtz a fost un accident...dar si greseala lui popa,deja incep sa ma enervez...cum sa nu cheme el macar un atacant de la echipa a 2?

Zauri
27th August 2007, 13:54
Ori 0-0 ori 1-1 se termina ;)

crissis
27th August 2007, 13:58
Ori 0-0 ori 1-1 se termina ;)

:headbang: ai vrea tu :jerk: .
De data asta Poli va castiga fara probleme.

Zauri
27th August 2007, 14:03
Asa ati scris si inaintea meciului cu Ceahlaul...Ca bateti,ca nu aveti adversar.Sa stii ca as vrea sa bata Iasul ca sunteti moldoveni de-ai mei,insa eu cred ca Farul daca isi schimba antrenorul se poate lupta pentru prima jumatate a clasamentului.Sa stiti ca au echipa.

kerosene
27th August 2007, 14:07
sau 0-1

Forza FARUL !!!

crissis
27th August 2007, 14:08
Iti aduc aminte ca la Iasi este foarte greu sa ia cineva puncte.
Daca Farul avea echipa dupa 5 etape nu avea doar 3 puncte.

pif
27th August 2007, 16:49
Si noi daca am avea un antrenor care stia sa joace 90 de minute in meciurile din deplasare nu aveam doar 6 puncte .Si la final tvr iasi e de vina pt ca a pierdut nu prea frumos din parte lor ca au facut memoriu la federeatie dar probabil este pe acolo un pietrean fan al ceahlaului care a vrut sa ii fie mai usor echipei favorite.
Nu imi place cum joaca POLI in deplasare ceahlaul era de batut dar chiar asa nu vad prea bine pe ceahlaul parca is antifotbal jucatori de acolo .
Au avut noroc au castigat dar la orice meci in deplasare POLI ori pierde ori scoate un punct.Ca sa ai obiective mari tre sa joci si in deplasare nu doar acasa.
FOTZA POLI

paul30
27th August 2007, 16:58
egal fara goluri

tchibos
27th August 2007, 17:14
Iti aduc aminte ca la Iasi este foarte greu sa ia cineva puncte.
Daca Farul avea echipa dupa 5 etape nu avea doar 3 puncte.

o etapa noi nu am jucat, si in plus suntem in formare..

crissis
27th August 2007, 17:31
o etapa noi nu am jucat, si in plus suntem in formare..

Si chiar daca o jucati tot cu acelasi numar de puncte ramaneati.
Oricum si dupa meciul de la Iasi tot cu trei puncte o sa ramaneti :ok:

tchibos
27th August 2007, 17:34
cum le stii tu pe toate... la meci te mai uiti?

crissis
27th August 2007, 17:46
Am sa ma uit la meci daca am sa am ocazia si nu am sa fiu la munca sau in alta parte.
Pana acum Farul a aratat ca este o forta a fotbalului romanesc :mda:mai ales in deplasari unde a incasat 5 goluri fara a reusi sa marce macar un gol. Intradevar in meciul cu Poli Iasi sunteti favoriti :)

tchibos
27th August 2007, 17:49
ce rost are sa te mai uiti la meci?.. mai bine iesi la o bere in gradina botanica la Hunter, ca presupun ca stii si fazele si minutele in care o sa "marce" Poli :)

cine zice ca suntem favoriti?...

late edit: acum am vazut ca locuiesti in Atena.. mai bine te uiti la Atromitos Athinon

crissis
27th August 2007, 17:54
ce rost are sa te mai uiti la meci?.. mai bine iesi la o bere in gradina botanica la Hunter, ca presupun ca stii si fazele si minutele in care o sa "marce" Poli :)

cine zice ca suntem favoriti?...

nu te inteleg ce vrei sa spui
presupui prost daca stiam scorul exact jucam la pariuri si ma faceam milionar :D
Atromitos e la fel cum este Farul(inclusiv aceleasi culori) , adica in ficare an lupta pentru evitarea retrogradarii.

tchibos
27th August 2007, 17:58
am zis ca esti iesean, dar se pare ca m-am inselat, altfel intelegeai ce ai boldit acolo

poti juca si 1 x 2 daca esti asa sigur pe meci... cota e 1.85 pe victoria iesenilor , una imensa pentru un meci in care o echipa e victima sigura asa cum spui tu

crissis
27th August 2007, 18:09
am zis ca esti iesean, dar se pare ca m-am inselat, altfel intelegeai ce ai boldit acolo

poti juca si 1 x 2 daca esti asa sigur pe meci... cota e 1.85 pe victoria iesenilor , una imensa pentru un meci in care o echipa e victima sigura asa cum spui tu

Sunt iesean 100% , nascut, crescut in Iasi . Am plecat de cativa ani din Iasi si se intelege ca nu prea mai sunt la zi cu unele schimbari ce au aparut prin oras.
Cat despre meci va batem si atat .

tchibos
27th August 2007, 18:33
nu stiu ce fel de iesean esti ca nici eu nu am mai fost de mult timp pe acolo insa Hunter si gradina botanica sunt (sau erau) celebre in Iasi.. acolo ne adunam inainte de un meci cand eram student iar Poli si Farul jucau in B

cat despre meci poate faceti egal si atat ;)

DanielAndrei
27th August 2007, 18:53
la Vanatorul :D...mici si bere

crissis
27th August 2007, 18:55
nu stiu ce fel de iesean esti ca nici eu nu am mai fost de mult timp pe acolo insa Hunter si gradina botanica sunt (sau erau) celebre in Iasi.. acolo ne adunam inainte de un meci cand eram student iar Poli si Farul jucau in B

cat despre meci poate faceti egal si atat ;)

Acum am inteles tu spui de Casa Vanatorului :ok: Nu am mai trecut de multi ani pe acolo :(

Leo
27th August 2007, 19:06
meci egal

Ferko
27th August 2007, 20:02
Poli Iasi cam bate tot la Iasi, deci pronostic 1.

crissis
27th August 2007, 20:40
Meciul Poli Iasi-Farul va fi condus de :
la centru: Deaconu Alexandru - Bucuresti
la tusa: Feciorul Cornel -Bucuresti si Artene Mihai - Vaslui
rezerva: Martis Marius -Focsani
observator: Moise Gheorghe - Bucuresti

Nightwish
27th August 2007, 20:41
Bat moldovenii

aLEX_U_1919
27th August 2007, 20:42
sper sa bata Farul

noir_desir
27th August 2007, 21:22
meci foarte greu, de 1x2... Sper totusi ca ai nostri sa-si spele pacatele pentru meciul de la Piatra (cat si de la meciul cu Farul din sezonul trecut) si sa mai trecem in cont inca o victorie acasa. Cu 1-0, nu mai mult.

be@
27th August 2007, 23:10
Hmmm. Ce sa zic. Sper sa recuperam jucatorii din atac, ca e jale mare. La Piatra au lipsit Balba, Cernoch, iar Silvasan s-a accidentat, si practic n-am mai contac apoi in atac. Deci sper sa-si revina, si sa castigam. Meciul de anul trecut e istorie, asta nu inseamna ca si de data asta veti castiga. Avem o revansa de luat.

VelvetCorpse
27th August 2007, 23:16
bate poli cu 2-0

Kooler
28th August 2007, 13:32
Bate Farul cu 2-1, pentru ca are nevoie de puncte sa iasa din zona fiebinte.

vexxxu
28th August 2007, 14:02
Farul, Bosanceanu si baietii sa spuna "bogdaproste" pt cele 3 puncte din sezonul trecut care i-au tinut in "A" ,aceleasi 3 pct care au ingropat Ceahlaul.Meci de 1 solist,rezultat strans, Farul vine la 0-0.

boni2204
28th August 2007, 14:42
sper sa castigam acest meci pt ca avem nevoie de puncte pt a sta linistiti
2-0 scurt:yeah:

GeKuRA
28th August 2007, 16:24
[QUOTE=boni2204;1530192]
2-0 scurtQUOTE]

4-0 LUNG:D

07Ex
28th August 2007, 18:09
Cred ca va bate Poli.

BBB
28th August 2007, 18:18
farul scoate un egal. cu cea mai slaba echipa din campionat desigur (poli iasi)

six
28th August 2007, 18:38
bate Farul lejer cu.. 1-0 :D :yeah::yeah::yeah:


Hmmm. Ce sa zic. Sper sa recuperam jucatorii din atac, ca e jale mare. . da stim.....castiga sudistii :drak::drak::drak:

codrind
28th August 2007, 19:03
farul scoate un egal. cu cea mai slaba echipa din campionat desigur (poli iasi)


Să înțeleg că nici DESENAT nu-ți dai seama!! :happy:happy

Hai să-ți mai "desenez" ÎNCĂ odată:

10.Poli Iasi 5 2 0 3 6-6 6
11.Ceahlaul 5 2 0 3 6-7 6
12.Otelul 5 2 0 3 7-9 6
13.UTA 5 1 2 2 6-7 5
14.Craiova 5 1 0 4 6-8 3
15.Farul 4 1 0 3 2-6 3
16.Gloria Bz. 5 1 0 4 3-11 3
17.U Cluj 5 0 2 3 7-10 2
18.Dacia Mioveni 5 0 2 3 4-7 2

Mai întâi vine 10 apoi 11 apoi 12 apoi....17 apoi 18

OFF!! :no:Greu la deal cu boii mici

boni2204
29th August 2007, 14:03
farul scoate un egal. cu cea mai slaba echipa din campionat desigur (poli iasi)

jura-te ca suntem cea mai slaba echipa din campionat, eu zic sa nu ne porti tu de grija:rolleyes:
stingem farul:)

BBB
29th August 2007, 16:28
jura-te ca suntem cea mai slaba echipa din campionat, eu zic sa nu ne porti tu de grija:rolleyes:
stingem farul:)

ma jur ca sunteti cea mai slaba echipa din campionat. cum de nu v-ati dat seama inca?:yes:

hamsterutz
29th August 2007, 17:14
va trebuie o lanterna....rosie dupa caz....ca sa vedetzi adevarul. dar o sa-l vedetzi in meciu direct.

vexxxu
30th August 2007, 10:55
Bate Iasu cu 2-0 :yeah:

Blitz.
30th August 2007, 17:21
cea mai slaba echipa din campionat desigur (poli iasi)

glumetzule :D

am vazut cateva faze din meciul ceahlaul - poli iasi din etapa trecuta (l-a dat azi in reluare la telesport...)...poli joaca bine...daca defensiva noastra isi va face treaba poate reusim sa scoatem un egal...

in atac avem ceva probleme...si cred k la iasi ne va fi greu sa inscriem..

LazioRoma
30th August 2007, 23:55
2 solist!

crissis
31st August 2007, 11:19
2 solist!

Nu cumva ai gresit threadul aici nu este Dinamo - Lazio.
1 solist fara probleme.

LazioRoma
31st August 2007, 11:57
ai sa vezi o revenire a farului ! exact asa a inceput anu trecut si Delta Tulcea! si uite ce a facut cu Gache antrenor!

crissis
31st August 2007, 12:09
Farul isi cauta revenirea inca de anul trecut si nu a reusit sa o gaseasca pana acum.

ddaannyy
31st August 2007, 12:46
...asta pentru ca Farul e o echipa de jucatori formati intr-un campionat care li se potriveste. Poli poate sa cistige lejer...dar la fel de lejer poate sa-si faca viata grea. Am sa fiu simbata in Copou pentru ca imi plac ambele echipe si, evident, am sa tin cu Poli:D . Pentru ca am sa iubesc echipa asta mereu.../OLE//OLE//OLE//OLE/Hai Poli!

Ferdininho
1st September 2007, 11:07
Bate Iasi-ul.

Kooler
1st September 2007, 12:37
Farul are toate motivele sa joace un fotbal frumos si eficient, are nevoie de puncte pentru a scapa de zona periculoasa, sunt odihniti si cred ca vor reusi sa ia chiar 3 puncte daca au marit forta de atac si mentalitatea.

clausisme
1st September 2007, 12:53
Eu as vrea sa castige Farul dar daca ia batut Gloria la Buzau ii bate si Poli la Iasi

Cred ca o sa fie un 2-0 fara spectacol

Blitz.
1st September 2007, 12:57
Cred ca o sa fie un 2-0 fara spectacol

spectacol va fi !...iasul joaca bine acasa, iar farul sunt sigur ca nu va sta baricadata in aparare sperand sa obtina macar 1 pct ! farul vine la iasi la victorie :yeah:

va fi un meci frumos...care desigur sper sa se termine cu o victorie farista :ok:

DanielAndrei
1st September 2007, 13:10
jucatorii stiu ca au de luat o revansa daca ne aducem aminte de meciul din returul sezonului trecut. FORZA POLI

Kooler
1st September 2007, 13:49
Fara revanse !!! Echipele joaca fiecare la victorie si gata. Nu conteaza ce a fost.

be@
1st September 2007, 16:02
farul scoate un egal. cu cea mai slaba echipa din campionat desigur (poli iasi)

Auzi mai baiatule, mai vezi-ti de treaba ta, si nu te mai baga in seama atat. Ai inteles? Pai daca noi suntem slabi, voi cum sunteti, penibililor? Tie chiar nu ti-e jena sa scrii asa ceva? Uita-te mai intai pe ce loc va clasati, si dupa aia sa comentezi. Capisci? Anul asta va paste retrogradarea, impreuna cu Mioveni, Buzau. O sa va intoarceti acolo unde va e locul.


Pentru meciul de azi, sper sa luam 3 puncte. Nici nu vreau sa ma gandesc la altceva. Altfel, pe jucatorii ii paste o amenda.

Quartz@nu
1st September 2007, 17:52
bafta Farul !
daca se confirma ca sunt pe un drum bun castigam la iasi ...daca nu... pierdem si vom reveni acolo unde se doreste de "mareata conducere bossanceanista"

Quartz@nu
1st September 2007, 17:56
Auzi mai baiatule... Capisci? ....Altfel, pe jucatorii ii paste o amenda.

acum imi dau seama ca italia e plina de moldoveni!!!
AMENDA este vreun animal... ceva...cumva ?
esti mahmur, culcate'..."pe o ureche":headbang:

tchibos
1st September 2007, 18:09
cum e vremea la Iasi?

KpaC
1st September 2007, 19:00
iesenilor .. mancavar rechinii .. X2 zic eu ...

delaparis
1st September 2007, 19:06
cum e vremea la Iasi?


cred ca e soare si frumos :D

tchibos
1st September 2007, 19:35
Farul chiar joaca fotbal.. oare ce o fi mancat azi? :)

danny del corco
1st September 2007, 19:50
Atromitos e la fel cum este Farul(inclusiv aceleasi culori) , adica in ficare an lupta pentru evitarea retrogradarii.

Iasiul si-o fi schimbat culorile? Esti plecat de mult din Iasi, se vede, tocmai de la malul marii! Sa se termine egal sa mori de ciuda:happy

clausisme
1st September 2007, 19:52
Hei Farul chiar joaca si are sanse :o: ...dar momentan e cam 50%-50%,un egal pot sa obtina .Bravo lor nu prea le dadeam sanse pacat ca nu prea se joaca fotbal,o cam dau in bambilici si se pierd la jumate

Blitz.
1st September 2007, 19:53
Farul chiar joaca fotbal.. oare ce o fi mancat azi? :)

unde naiba joaca ? :sleep: am trecut prin atatea momente grele cand iesenii ne atacau..iar atacul nostru e la pamant ! gerlem joaca foarte prost :rosu:..avem niste atacanti extrem de lenti...

singuru lucru bun care l-am vazut la farul in prima repriza au fost cateva pase bune...am combinat binisor...

ar trebui sa tinem mingea mai mult, sa ne creem ocazii si sa nu-i lasam pe ieseni sa se aproprie prea mult de poarta lui curca....

haideti baieti ! TREZITI-VA !!!:headbang:

tchibos
1st September 2007, 19:59
cred ca ne uitam la meciuri diferite.. cum sa joace extrem de prost Gerlem cand pe partea lui a iesit la rampa de vreo doua ori si a centrat.. ca nu era nimeni in careu nu mai e vina lui. apoi lovitura lui Maxim pe poarta mi s-a parut destul de buna, mingea circula pe culoare, avem posesie... pai se compara fata de ce am jucat pana acum?

Klingon
1st September 2007, 20:00
Gacheeee, schimba tata atacantii aia ca doarme-n shoshoni! Singurul lor merit e ca fundasii Iasiului sunt suficient de fraieri ca sa alerge dupa ei. Aducem mingea langa careul lor, dar n-are cine s-o bage la locul ei.

Si avem ca de obicei probleme la marcaj.

tchibos
1st September 2007, 20:02
pariu ca bate Farul?

clausisme
1st September 2007, 20:07
Curca vrea sa-l lase pe Vlas pe margine si il ajuta Miclea :))

tchibos
1st September 2007, 20:09
GGGGGGGGGGoooooooooooooooooooooooooooooollllllllll llllllllllllllllll :yeah:

BBB
1st September 2007, 20:09
gooooooooooooooooooooooooooooooooooool! Iasule mandra cetate, Farul pe tine te bate!

tchibos
1st September 2007, 20:10
Hai Farutzu !!!!

BBB
1st September 2007, 20:13
Al 16 lea oras al Romaniei conform topului CAPITAL, pierde si probabil termina pe acelasi loc...adica 16!

Cra10veanu
1st September 2007, 20:14
ce le-o trag rechinii :D
bravo faru , pe ei

tchibos
1st September 2007, 20:14
auzi la ei cica nu joaca Gerlem.. dribleaza, suteaza pe poarta, centreaza si tot nu suntem multumiti :(

: Balba e singurul de la Iasi de care imi este frica .. e nasul nostru

clausisme
1st September 2007, 20:17
unde naiba joaca ? :sleep: am trecut prin atatea momente grele cand iesenii ne atacau..iar atacul nostru e la pamant ! gerlem joaca foarte prost :rosu:..avem niste atacanti extrem de lenti...


haideti baieti ! TREZITI-VA !!!:headbang:

Hei ...si-a revenit Gerlem ;)

tchibos
1st September 2007, 20:17
era revenit dar ai nostri il vor pe Maradona in tinerete

Chigou asta si-a facut datoria pentru primul meci

KpaC
1st September 2007, 20:20
scorul e lux pt biletul meu :D da ca sa fiu baiet de treaba puteti termina si la egalitate ca am pus x2 :D

tchibos
1st September 2007, 20:22
de cine imi era frica nu am scapat :headbang:.. Balba de .. beep beep

Blitz.
1st September 2007, 20:55
pacat ca Farul n-a profitat de jocul slab al echipei lui popa !...puteam scoate mai mult de un egal in a 2-a repriza....

@ tchibos : recunosc, gerlem si-a revenit in a 2-a repriza...a jucat mai bine...insa tre sa recunosti si u ca e lent !!! si el si chigou !!

poli a dezamagit astazi..n-a jucat mai nimic si au avut si un gol norocos...

despre Farul...ce sa zic...e bine...insa se poate si mai bine...

tchibos
1st September 2007, 20:59
Chigou asta o fi lent, si Gerlem e lent insa are cate o explozie de invidiat.. rar se intampla dar cand se intampla poate aduce a jucator mare.. pacat ca puteam chiar castiga.. oricum Gerlem s-a batut mult in seara asta.. l-am remarcat si pe Daniel Florea care i-a facut varza pe ieseni.. sper sa il vad mai des

una peste alta e bun si un punct

Blitz.
1st September 2007, 21:03
si Gerlem e lent insa are cate o explozie de invidiat.. rar se intampla dar cand se intampla poate aduce a jucator mare..


dap..a avut unele driblinguri frumoase...se vede ca e brazilian...daca ar fi avut si viteza, era ideal !

Klingon
1st September 2007, 21:03
Antrenorul mustacios s-a prins ca n-are rost sa tina doi fundasi ocupati cu aceste jumatati de atacanti, asa ca l-a trimis in fata pe Ciobanu. Acesta a creat superioritate numerica pentru Iasi la mijlocul terenului si a tras sutul deviat in gol.

Atacantii nostri alearga repede si ajung la minge, dupa care nu fac mare lucru cu ea. Ei sunt exact complementari atacantilor romani, care n-alearga dar dau gol daca primesc mingea. Daca l-am putea combina pe Gerlem cu Liviu Mihai am avea in sfarsit un atacant bun.

Jucam organizat. Ne-ar mai trebui 2-3 individualitati cu sclipiri la mijloc si in atac.

Zauri
1st September 2007, 21:08
Placut surprins de echipa Farului si in special de acest Gerlem care dupa parerea mea a fost omul meciului azi

tchibos
1st September 2007, 21:14
eu sper doar atat: la urmatorul meci al Farului in Copou, Balba sa fie accidentat ca ma exaspereaza omul asta.. ne da gol de fiecare data cand jucam in deplasare cu Iasi

YoNuTzz
1st September 2007, 21:17
este bun acest 1-1 ptr farul :ok:

hamsterutz
1st September 2007, 21:42
M-am saturat de Popa.
atat am avut de spus....
Ps: comentariul celor de la ols de toata jena...faru a avut 3 ocazii si 2 lov libere atat :D iar poli o sumedenie...in fine

tchibos
1st September 2007, 21:56
esti subiectiv... puteati lua bataie lejer

hamsterutz
1st September 2007, 22:15
nu sunt subiectiv
zi-mi ce ocazii a avut faru inafara de gol, golul anulat si cand a sutat ala in branetz dupa ce a trecut de homei + lov libere :D.
avand in vedere ca ne trebuie 20 de suturi sa dam gol si 1 singur sa luam am fi putut lua bataie la scor.

kerosene
1st September 2007, 22:35
Plus vreo 2-3 lovituri de cap dupa cornere,care au ratat de putin tinta...

Se putea mai mult,dar e bine si asa.In sfarsit vad si eu ca jucam ceva.Se pare ca nu suntem chiar asa de slabi cum paream in prima etapa...:rolleyes:

Zauri
1st September 2007, 22:36
Ori 0-0 ori 1-1 se termina ;)

Unde e crissis?:lol:

boni2204
1st September 2007, 22:39
rezultat echitabil, in ultimele minute putea castiga oricine s-a jucat pe contre, dar cam haotic totusi
asta e mergem mai departe, s-a cunoscut lipsa unor jucatori de la noi, iar atacantii in prima repriza au fost varza

hamsterutz
1st September 2007, 22:42
pai de vreo 6 etape asa sunt varza :)) adik de la incep camp.

@kerosene
bine hai si cornerele....de alea am uitat dar au ratat tinta bine :D ca eram la 10 m de faza :D

boni2204
2nd September 2007, 00:13
eu sper doar atat: la urmatorul meci al Farului in Copou, Balba sa fie accidentat ca ma exaspereaza omul asta.. ne da gol de fiecare data cand jucam in deplasare cu Iasi

si anume cand ati mai luat gol de la balba, decat in aceasta seara?
cred ca il confuzi cu miclea:ok: care v-a dat vreo 6 parca, 3 intr-un meci:D

crissis
2nd September 2007, 00:39
Unde e crissis?:lol:

Munceste ca un erou pina noaptea tarziu :ok:
Nu am vazut meciul dar am vazut cele doua goluri. Mi-a placut devierea lui Balba in gol iar la faza golului constantean am putut observa ca fundasii lui Poli Iasi lipseau cu desavarsire.
Am pierdut doua puncte din pacate pe teren propriu.

Universal
2nd September 2007, 00:40
in mod normal, da. Farul este foarte foarte slabita in acest sezon.

Quartz@nu
2nd September 2007, 01:04
Meci f. bun facut de rechini ...m-au impresionat ,deci baieti ...chiar se poate!
in rest iasul ,slab fratilor ...avem multe contracandidate la retrogradare...chiar si DINAMO ..:D dupa "reusita din seara asta" !

popa :headbang: :clar este un prm-ist retardat ...cica echipa lui a jucat .
lasa sa creada tot asa si vor juca in b,nu alta !

Universal
2nd September 2007, 01:08
of. :( Poli Poli

hamsterutz
2nd September 2007, 01:52
Meci f. bun facut de rechini ...m-au impresionat ,deci baieti ...chiar se poate!
in rest iasul ,slab fratilor ...avem multe contracandidate la retrogradare...chiar si DINAMO ..:D dupa "reusita din seara asta" !

popa :headbang: :clar este un prm-ist retardat ...cica echipa lui a jucat .
lasa sa creada tot asa si vor juca in b,nu alta !

las ca a jucat bine faru :happy

vandal
2nd September 2007, 01:59
las ca a jucat bine faru :happy
oricum a jucat mai slab decat kuranyi...stim noi care :happy

GeKuRA
2nd September 2007, 10:34
Farul a jucat destul de bine...
nu stiu ce ziceti voi de varfurile voastre, dar din tribuna se vedea ca Farul parca joaca cu 3 varfuri...
mai si ziceam ca unde gasim si noi macar 2 negri de astia... dar nu , noi il avem pe Palimaru... am jucat prima repriza in 10... din cauza lui...
a doua repriza mijlocul si-a facut treaba... pacat de eroarea din defensiva... am luat gol si am fost obligati sa atacam.... haotic :mda:

Blitz.
2nd September 2007, 11:30
in gsp-ul de azi :

La final, primarul Gheorghe Nichita a atacat dur arbitrajul : "Deaconu si Fecioru au influentat decisiv rezultatul final. Deaconu e dusmanul Iasiului, le-a dat mai mult de 25 la suta oaspetilor". :sleep:

ce primar paralel cu fotbalul aveti... voua chiar vi se pare ca am fost avantajati cu ceva ??? mie mi s-a parut chiar ca au arbitrat bine...au semnalizat o gramada de pozitii afara din joc ale faristilor (corecte, nu zic nimic...)...nu vad cu ce am fost avantajazi :rolleyes:

nici primaru' nostru n-are nicio treaba cu ce se intampla la farul...da' nu face declaratii d'astea de 2 lei !

vexxxu
2nd September 2007, 12:11
In ansamblu mai buna Farul , a pasat mai mult , au desenat frumos, aveau si cui, Gerlem are 25 de clase peste palimaru care nu are nimik in comun cu fenomenul....oare cand il da afara pe baiatu asta care practica un "antifobal" la cel mai inalt nivel ?

LazioRoma
2nd September 2007, 15:02
FARUL isi revine si termina in primele 5

noir_desir
2nd September 2007, 15:42
puncte pierdute aiurea... cu jocul asta e clar ca in cateva etape intram iar in zona fierbinte, mai ales ca avem meciuri cu CFR si cu Dinamo... :headbang:

hamsterutz
2nd September 2007, 16:49
am incredere in palimaru,cred ca v-a ajunge un fotbalist bun...tactica e de vina cu un singur varf(nu ma refer la jocul cu faru) si plus ca popa mereu il scoate la pauza...ar trebuii sa-i acorde mai multa incredere.
eu personal m-am saturat de popa...asta nu inseamna ca-l contest...dar se pare ca nu stie altceva decat sa se salveze de la retrogradare...imi pare rau dar asa este.

Lordul
2nd September 2007, 18:30
un egal facut de Iasi pe teren propiu golul egalarii fiind marcat de Balba ,Iasul a jucat insa slab

vexxxu
2nd September 2007, 19:29
am incredere in palimaru,cred ca v-a ajunge un fotbalist bun...tactica e de vina cu un singur varf(nu ma refer la jocul cu faru) si plus ca popa mereu il scoate la pauza...ar trebuii sa-i acorde mai multa incredere.
eu personal m-am saturat de popa...asta nu inseamna ca-l contest...dar se pare ca nu stie altceva decat sa se salveze de la retrogradare...imi pare rau dar asa este.
Buna gluma cu palimaru="fotbalist" :happy ,mai uitam de amaraciunea egalului cu o echipa pe care o vor bate toti.Palimaru e deja un jucator terminat,i-a trecut vremea,daca el pana la ora asta nu stie sa faca un stop la minge,o preluare,sa dea o pasa cu latu',alearga dezordonat,calca de 3 ori in acelasi lok,greu de crezut ca se vor prinde de el ceva "vocatii" in timp util.Cu toate lucrurile astea te nasti,le ai in sange,la 20 ani e mult prea tarziu.Nea Popica face bine ca-l scoate,cum necum Poli da gol :ok:

nicu_rad
2nd September 2007, 20:00
Waaaaa Scoteti Afar Pe Gunoiul De Palimaru K Nu Are Nici Otreaba...hooo Nea Popic Cine L Tine In Brate Pe Husenu Asta Park Are 40 De Ani Si Eu Joc Mai Bine Si Am 90 De Kg Waaaaaaaa Nu L Mai Jucati Pe Asta

hamsterutz
2nd September 2007, 20:26
Buna gluma cu palimaru="fotbalist" :happy ,mai uitam de amaraciunea egalului cu o echipa pe care o vor bate toti.Palimaru e deja un jucator terminat,i-a trecut vremea,daca el pana la ora asta nu stie sa faca un stop la minge,o preluare,sa dea o pasa cu latu',alearga dezordonat,calca de 3 ori in acelasi lok,greu de crezut ca se vor prinde de el ceva "vocatii" in timp util.Cu toate lucrurile astea te nasti,le ai in sange,la 20 ani e mult prea tarziu.Nea Popica face bine ca-l scoate,cum necum Poli da gol :ok:

bine asta e parerea ta. eu am alta care nu coincide

codrind
2nd September 2007, 20:40
Buna gluma cu palimaru="fotbalist" :happy ,mai uitam de amaraciunea egalului cu o echipa pe care o vor bate toti.Palimaru e deja un jucator terminat,i-a trecut vremea,daca el pana la ora asta nu stie sa faca un stop la minge,o preluare,sa dea o pasa cu latu',alearga dezordonat,calca de 3 ori in acelasi lok,greu de crezut ca se vor prinde de el ceva "vocatii" in timp util.Cu toate lucrurile astea te nasti,le ai in sange,la 20 ani e mult prea tarziu.Nea Popica face bine ca-l scoate,cum necum Poli da gol :ok:

Dacă numai Pălimaru .... :headbang:
Mai sunt câțiva expirați la echipă, care trebuie pensionați :sad:
Și antrenorul a terminat E-urile!! :mda:

GeKuRA
3rd September 2007, 11:31
hamsterutz, esti cam singurul...
putina ambitie nu ar strica din partea lui Palimaru, dar nu se vede nimic...

a doua repriza s-a vazut un plus de prospetime...

am observat prin tribuna ca s-au adus acuze lui Miclea... dar a fost unul din cei mai activi... ca nu a dat drumul la minge cand trebuia asta e alta treaba...
eu zic ca trebuie lasat sa joace mai mult...

crissis
3rd September 2007, 11:39
Nu numai Palimaru greseste, de Onut si de Ciobanu care la faza golului constantean erau absenti.

DanielAndrei
3rd September 2007, 15:50
Miclea intr-adevar a fost printre cei mai buni, si daca ar fi jucat si Sfarlea un pic mai ofensiv nu se mai termina egal...luam toate cele 3 pct

hamsterutz
3rd September 2007, 16:21
Acționarul principal al clubului Politehnica Iași, Ioan Zapodeanu, l-a atacat dur, luni, pe antrenorul Ionuț Popa, spunând că nu exclude posibilitatea renunțării la serviciile tehnicianului.

"Nu este nimeni de neînlocuit la Poli Iași. Nici chiar Ionuț Popa! Când e bun, e bun, însă sâmbătă Popa a greșit la organizarea meciului. M-am consultat cu mai mulți specialiști și am ajuns la această concluzie. De aceea, în zilele următoare, vom lua măsuri și împotriva jucătorilor dar și a antrenorului. Orice este posibil, chiar și o despărțire de Popa. Echipa nu joacă nimic și nu vreau să-și bată joc alții de echipă, pe banii mei. Ionuț Popa, acest «rege» al Iașului, trebuie să răspundă pentru rezultatele slabe ale echipei", a declarat Ioan Zapodeanu.

in sf...este cineva deacord cu mine.

Zauri
3rd September 2007, 17:36
Imi spui si mie cati bani a cheltuit Zapodeanu la echipa?Nu el spunea ca aduce inca 2-3 jucatori de valoare?Si a venit unu liber de contract....Intai sa bage bani la echipa si dupa sa declare...La Iasi trebuie schimbat ceva,trebuie un soc insa nu cred ca schimbarea lui Popa va fi benefica...Am mai citit pe undeva ca Onut si Ciobanu sunt la egalitate cu antrenorul in ceea ce priveste autoritatea din vestiar

tchibos
3rd September 2007, 17:44
va duceti la vale daca pleaca Popa..

six
3rd September 2007, 18:36
Auzi mai baiatule, mai vezi-ti de treaba ta, si nu te mai baga in seama atat. Ai inteles? Pai daca noi suntem slabi, voi cum sunteti, penibililor? Tie chiar nu ti-e jena sa scrii asa ceva? Uita-te mai intai pe ce loc va clasati, si dupa aia sa comentezi. Capisci? Anul asta va paste retrogradarea, impreuna cu Mioveni, Buzau. O sa va intoarceti acolo unde va e locul.


Pentru meciul de azi, sper sa luam 3 puncte. Nici nu vreau sa ma gandesc la altceva. Altfel, pe jucatorii ii paste o amenda. :happy:happy:happy

hamsterutz
3rd September 2007, 21:05
popa e un antrenor bun pt salvarea de la retrogradare....si eu m-am saturat de obiectivul asta :D.
a avut mana libera la trasnf 2 sapt nu si-a adus nici un juc :D.

bahaus_84
3rd September 2007, 21:28
FARUL isi revine si termina in primele 5

nici macar eu nu sunt atat de optimist...dar fie...daca zici tu..fortza lazio :happy

crissis
3rd September 2007, 22:20
Incep sa cred ca epoca Popa la Iasi se cam apropie de sfarsit.