PDA

View Full Version : Etapa 6: FC Vaslui – Oțelul Galați



delaparis
27th August 2007, 00:50
Sâmbătă, 1 septembrie:

SC Vaslui – Oțelul Galați
(Național TV), ora 17,00

discutii inainte si dupa meci aici.

Rossi
27th August 2007, 01:09
1X ... sper sa iasa X ... prea si'au luat avans vasluienii :D

YoNuTzz
27th August 2007, 03:38
un meci intre 2 echipe bune...sper sa bata vasluiul
meci de 1X :ok:

SORINULTRA
27th August 2007, 08:14
un meci greu dar trebuie sa se mai opreasca si vasluiul , 1-2

lucian_iasi
27th August 2007, 08:24
Vasluiui va continua seria buna.1

YoYoyOi
27th August 2007, 08:27
cred ca prima sansa o are Vasluiul :rolleyes:

bada_otelul
27th August 2007, 09:50
vasluiul e capabil de rezultate foarte bune(2-0 la dinamo) dar si de mini-catastrofe(2-2 acasa cu uta dupa ce au condus cu 2-0) pe asta ma si bazez.sper sa scoatem un rezultat bun desi jucatorii vor fi cam obositi dupa meciul cu lokomotiv
p.s. pe cat ca nu se joaca sambata?nu de alta dar noi jucam joi in uefa,ar fi o tampenie la 48 de ore sa jucam inca un meci.cel mai probabil duminica vom juca,asa ar fi normal

Zauri
27th August 2007, 11:25
1 solist...La acest meci nu am nici un dubiu in ceea ce priveste victoria noastra

crissis
27th August 2007, 14:10
In aparenta meciul este de 1 dar sa nu uitam ca Otelul are puterea sa produca surprize.

paul30
27th August 2007, 17:03
face egal "campioana" acasa

ReD_Devil
27th August 2007, 18:59
fara sa fiu acuzat de subiectivism....eu cred intr-un 2 solist ! :D vasluiul se va opri din pasa buna...iar noi vom incepe sa ne revenim (conteaza mult si ce se intampla cu loko ) 1-2 (scor exact :D ):great:

Leo
27th August 2007, 19:05
1 solist, doar joaca ocupanta locului intai acasa, nu are cum sa piarda

Anti_Broscar
27th August 2007, 20:05
Prevad un meci frumos, cu multe goluri. Pronostic? = 1x

Ferko
27th August 2007, 20:05
Hai ca merita si Grigoras macar un egal. X

Nightwish
27th August 2007, 20:39
Pronostic 1x, sper sa fie un meci frumos

noir_desir
27th August 2007, 21:14
egal intre cele doua echipe moldovene.

razwan_vs
27th August 2007, 21:15
1....nu ne-a batut niciodata otelul acasa ....;)

unikt
27th August 2007, 21:34
1....nu ne-a batut niciodata otelul acasa ....;)

vb dupa meci ok?
:D

Patriots
27th August 2007, 21:49
Vom avea meci greu cu vasluienii , mai ales ca sunt in forma , iar noi vom veni dupa meciul cu Lokomotiv Sofia.Eu zic ca ar fi bun si un egal in meciul asta.

VelvetCorpse
27th August 2007, 23:05
Bate vaslui cu 3-1

gab
27th August 2007, 23:46
1 solist si fara prea multe de comentat! sper sa vina in numar mare galatenii :)

STEELMAN
27th August 2007, 23:55
Sâmbătă, 1 septembrie:

SC Vaslui – Oțelul Galați
(Național TV), ora 17,00

discutii inainte si dupa meci aici.

e duminica.la 5

STEELMAN
27th August 2007, 23:56
1 solist si fara prea multe de comentat! sper sa vina in numar mare galatenii :)

nu mai multi de-o suta..

Loco
28th August 2007, 02:23
imi pare un pic rau cand trebuie sa invingem o echipa ce imi e simpatica, insa nu ne putem impiedica acum de otelui deci 1 fara dubii. meci ori frumos tare ori urat tare cu multe faulturi si intreruperi de joc

Dregan
28th August 2007, 07:29
Faulturi si intreruperi de joc?? Daca iti place Otelul asa de mult ar trebui sa stii ca nu jucam noi asa:ok:

SORINULTRA
28th August 2007, 08:10
1....nu ne-a batut niciodata otelul acasa ....;)

aveti si multi ani in prima divizie ce i drept ...

megastar
28th August 2007, 11:15
Sincer daca ne calificam mai departe in Uefa , nu ma intereseaza ce facem cu Vasluiul. Va fi un consum emotional mare pentru ai nostri in meciul de cupa Uefa, asa ca le-as ierta o infrangere . Eu oricum voi fi mult prea fericit , pentru a ma mai interesa

codrind
28th August 2007, 13:12
Se împart punctele frățește!:ok:
Deci X

Ferko
28th August 2007, 13:15
1....nu ne-a batut niciodata otelul acasa ....;)Orice are un inceput.

07Ex
28th August 2007, 18:06
Bate FC Vaslui ca sunt pe val.

SORINULTRA
29th August 2007, 14:12
bate pe umar

boni2204
29th August 2007, 14:31
castiga vasluiul si sunt convins ca nu vor fi invinsi de nimeni pana in etapa a 13-a:D

relansat
30th August 2007, 00:26
Victorie lejera, Otelul e paralizata in aparare. Daca nu o sa fie victorie la doua goluri, atunci o sa fie una la limita, insa cu o echipa a Vasluiului dominand la toate capitolele. Acest meci o sa fie strans legat si de meciul de azi al galatenilor cu Lokomotiv Sofia.

WOLF_ULTRAS
30th August 2007, 11:17
Sper sa obtinem un rezultat bun.......FORZA OTELUL

costymocanu
31st August 2007, 13:58
acum in sfarsit avem portar bun.sper sa se rezolve dracu odata problema cu finalizarea ca stim doar sa plimbam mingea pe linia portii.daca se rezolva problema asta vom bate la vaslui

Da, veti castiga la Vaslui....da' alta data......de data asta castigam noi.:happy
Dar la urma urmei ramane spectacolul fotbalistic.....FAIR PLAY..... Succes.

costymocanu
31st August 2007, 14:01
Victorie lejera, Otelul e paralizata in aparare. Daca nu o sa fie victorie la doua goluri, atunci o sa fie una la limita, insa cu o echipa a Vasluiului dominand la toate capitolele. Acest meci o sa fie strans legat si de meciul de azi al galatenilor cu Lokomotiv Sofia.

ESTEEEE...... Bafta bulgarilor!

bada_otelul
31st August 2007, 15:20
ESTEEEE...... Bafta bulgarilor!

te-ai drogat?

Anti_Broscar
31st August 2007, 19:52
Prevad un meci frumos, cu multe goluri. Pronostic? = 1x


Dupa meciul cu Loko Sofia as merge mai mult pe un 1. Galatenii au fugit mult, foarte mult, din pacate insa au avut si mult ghinion. Acum sunt cu siguranta sub Vaslui psihic si mai ales fizic.

Lauryca
31st August 2007, 22:34
Cred ca batem la un gol diferenta, 1-0 sau 2-1.

unikt
1st September 2007, 00:12
Cred ca batem la un gol diferenta, 1-0 sau 2-1.

sau invers nu? ce are? castiga otelul cu 1-0 sau 2-0.se supara cineva ? forta OTELUL.

megastar
1st September 2007, 09:30
Sincer... nu ma prea intereseaza meciul cu Vasluiul. Cred ca totusi vo intra toate fazele care le-am ratat cu bulgarii. Vad un scor fluviu.... de partea noastra sau a lor. Ori marcheaza Vasluiul si atunci se va sfarsi aiurea pentru noi, ori marcam noi si apoi ne descatusam.

Nightwish
1st September 2007, 10:27
Cred ca Otelul are forta sa castige.. Egal? Nu prea cred, Otelul de obicei e ori la bal, ori la spital :D

Ferdininho
1st September 2007, 11:01
Meci foarte echilibrat..X.

aurasul
1st September 2007, 11:58
va fi un meci frumos,dar cum va ganditi voi ca o sa bata oatelul.Eu zic sec un 3-1.

clausisme
1st September 2007, 13:24
Vaslui vrea dupa etapa asta sa mai ramana umpic primul loc, si nu pot sa spun ca nu merita ...otelistii se asteapta sa fie vanduti carne vie pentru nocturna,nu o sa fie intr-o pasa buna ...

1 - 0 ...vreau sa-l vad pe Dorinel cu un gol :)

mateiasi
1st September 2007, 15:17
...otelistii se asteapta sa fie vanduti carne vie pentru nocturna ...
Marius Stan a declarat ca nu mai pleaca nimeni (cel putin pana-n iarna), iar declaratiile sale au reprezentat o incercare de a forta mana autoritatilor locale pentru a sprijini echipa. Oricum, sezonul de transferari s-a incheiat ieri...

megastar
1st September 2007, 18:30
Tot Marius Stan spunea ca nu va mai baga echipa in teren... sincer eu nu cred ca va face ceva... plus ca nocturna va veni muuult mai tarziu.

Anti_Broscar
1st September 2007, 19:40
Petre Grigoras s-ar putea sa nu fie prezent la meci din motive personale (a decedat cineva din familie :( ).
Sincer imi pare rau. E un om cumsecade si un antrenor foarte bun. Pacat

bada_otelul
1st September 2007, 21:10
Petre Grigoras s-ar putea sa nu fie prezent la meci din motive personale (a decedat cineva din familie :( ).
Sincer imi pare rau. E un om cumsecade si un antrenor foarte bun. Pacat

asa este.mama lui Grig a decedat azi dimineatza.o noua lovitura suferita de Otelul:(.condoleante,suntem alaturi de el

Zauri
1st September 2007, 21:12
Pacat...

megastar
2nd September 2007, 09:50
Sper sa nu afecteze moralul echipei. Cine credeti ca va marca pentru Otelul?

ReD_Devil
2nd September 2007, 11:12
Sper sa nu afecteze moralul echipei. Cine credeti ca va marca pentru Otelul?

kim :D .....sper sa batem azi ...

cosimo1
2nd September 2007, 17:55
La pauza scorul este de 1-0

megastar
2nd September 2007, 17:56
Cu toate ca Vasluiul a jucat mai bine ca noi, au inscris dintr-o faza cam aiurea. Mingea aia putea sa fie prinsa de Bors.

YoNuTzz
2nd September 2007, 17:58
1-0 la pauza...
se pare k se ingroasa gluma cu vasluiul...:ok:

megastar
2nd September 2007, 18:01
Au grija alde Jiji si Borcea sa il traga in jos. Asta daca nu se dovedeste ca Porumboiu nu si-a uitat vechii amici.

clausisme
2nd September 2007, 18:03
Pana acum 1-0 cum spuneam mai sus ca o sa fie .
Inca vreau un gol de la Dorinel

clausisme
2nd September 2007, 18:08
Ahhh Dorinele ...aprope..... hai stiu ca poti

Lordul
2nd September 2007, 18:23
bate Vasluiu la limita

cosimo1
2nd September 2007, 18:44
ce gooollll jovanovici

megastar
2nd September 2007, 18:47
Hmmm... tu de ce nu esti pe stadion? :P

aurasul
2nd September 2007, 18:51
da si acum sa vedem cine mai comenteaza?
care esti de ai tupeu sa mai critici in stanga si in dreapta?
FELICITARI FC VASLUI.A 2 etapa consecutiv pe primul loc.Cum spunea si Porumboiu acum stie tara unde se afla Vasluiul pe harta la fel cum stie Europa unde se afla Bucurestiul(Gencea),datorita STELEI,FELICITARI SI LOR PT C.L.

Icebox
2nd September 2007, 18:54
Se ingroasa gluma aici. Vreti direct in CL? :groggy:

cosimo1
2nd September 2007, 18:54
Hmmm... tu de ce nu esti pe stadion? :P

Nu stiu daca te-ai uitat la locatie!!!;)dar fii linistit daca eram in vaslui nu pierdeam sa vad meciul

aurasul
2nd September 2007, 18:56
Nu macar locul ce-l ocupati voi acum.

Tocmai ce am laudat steaua si au luat-o pe cocoasa.Capul sus baeti,campionatul e lung.

Icebox
2nd September 2007, 19:00
Tocmai ce am laudat steaua si au luat-o pe cocoasa.Capul sus baeti,campionatul e lung.

Da tu ce echipa favorita ai de fapt? Vezi ca aia sunt la alt topic

YoNuTzz
2nd September 2007, 19:01
vaslui...din nou lider :ok:
bv

aurasul
2nd September 2007, 19:04
si tu ma rog ce cauti in topicul asta.aaaaaaaaaa esti fan vaslui,bravo,felicitari.

megastar
2nd September 2007, 19:04
da si acum sa vedem cine mai comenteaza?
care esti de ai tupeu sa mai critici in stanga si in dreapta?
FELICITARI FC VASLUI.A 2 etapa consecutiv pe primul loc.Cum spunea si Porumboiu acum stie tara unde se afla Vasluiul pe harta la fel cum stie Europa unde se afla Bucurestiul(Gencea),datorita STELEI,FELICITARI SI LOR PT C.L.


Felicitari lui Dorinel Munteanu, felicitari jucatorilor.Pacat de aceasta echipa, pentru ca spectatorii nu stiu sa isi iubeasca echipa. Nu ma refer la galerie, pe care am invatat sa o respect, ci la oameni in general .Daca vine Steaua uitat toti de Vaslui. Traiesc si ei o drama asemanatoare cu a noastra.Parca totusi la noi e mai putin.

aurasul
2nd September 2007, 19:15
pur si simplu am vrut sa felicit Steaua pt calificarea lor in C.L.,si imi doream sa castige pt moralul echipei.Doar atat si dupa Vaslui sa stii ca tin cu Steaua.OK lamurita problema acum?

Megastar ,poate ca ai dereptate in ceea ce spui,dar avand in vedere ca nu suntem de mult in liga 1,asa cum sunteti voi si(tot respectul pt asta),credene ca noi am crescut cu marile echipe ale romaniei,unul era stelist altul rapidist,dinamovist etc. ca lista e lunga.Acum ca avem echipa orasului nostru in liga 1,da ar trebui sa ne schimbam,dar stii cum e atunci cand ai tinut cu o echipa atata vreme,si nu cred ca e ceva rau sa mai ai o echipa de suflet.Tot respectul pt cuvintele de lauda adresate lui DORINEL

KpaC
2nd September 2007, 19:24
bravo vaslui .. sunteti tari . tineti pumnlii lu ceahlaul diseara ca sa ramaneti pe primul loc ;)

razwan_vs
2nd September 2007, 20:03
puteti sa luati bataie ;) ca nu luati voi cu 3-0 o sa va luati doar 1-0....


vaslui victorie fara nici o emotie.....si tot stadionul canta...cine e pe primul loc ?!VASLUI EEEE!!!:yeah::great:/OLE/:cheer::dance:

Zauri
2nd September 2007, 20:26
bravo vaslui .. sunteti tari . tineti pumnlii lu ceahlaul diseara ca sa ramaneti pe primul loc ;)

Am incredere ca Hizo isi va conduce echipa spre o victorie...Daca nu cel putin un egal..


În premieră pentru Liga I, pe stadionul din Vaslui a existat câte patru galerii, două de fiecare parte. Câte una la peluzele nord și sud de la FC Vaslui, iar la de Galați un grup de 20 de suporteri îmbrăcați în tricouri negre au stau separat de restul galeriei, ei afișând și un banner negru scris cu galben: "Alături de Grig".

MEci frumos cu o singura echipa pe teren, victoria fiind inevitabila.Totusi pacat de gestul lui Jovanovic...Nu era loc de asa ceva.Una peste alta cine a marcat de la Galati???:lol:

razwan_vs
2nd September 2007, 20:43
...sidexplozia....si ceilalti erau steelboys de la otelul...daca nu ma insel ...

Zauri
2nd September 2007, 20:47
...sidexplozia....si ceilalti erau steelboys de la otelul...daca nu ma insel ...

Mult mai profesionisti au fost cei o mana de galateni prezenti de la inceputul meciului.Cat au cantat ei 12-15 cati erau ,au facut-o mult mai bine decat ceilalti

Loco
2nd September 2007, 20:49
cei ce au stat separat ce erau mai putin sunt sudul galatean: steeel boys si grupa c care intr`adevar au mentalitate ultras si sunt independenti, au venit cu trenul

katalinkostel
2nd September 2007, 21:39
La ce joaca Galatiul acum cred ca suntem o certa candidata la retrogradare,alaturi de Constanta,Mioveni,Buzau si U Cluj....:no:

megastar
2nd September 2007, 22:18
Ce ciudati sunt galatenii mei...cand suntem sus , parca suntem de neoprit, ne certam cu stelistii, cu dinamovistii etc, acum am pierdut o calificare in Uefa si am pierdut inca un meci in campionat si gata , retrogradam, ne ducem in jos .Prea sariti oameni buni de la o extrema la alta. Nu e dracul asa negru.Inchipuiti-va ce a fost in vestiarul nostru.Stiu ca veti spune ca sunt profesionisti, etc insa sunt oameni, i-a lovit tare necalificarea asta nemeritata, lui Grig i-a murit mama, si probabil ca jucatorii au ramas marcati de supararea lui. Vom incepe sa crestem din meciul viitor. Nu va impacientati , Otelul e ca pasarea Phoenix.

WOLF_ULTRAS
2nd September 2007, 23:31
...sidexplozia....si ceilalti erau steelboys de la otelul...daca nu ma insel ...

Am fost 20 oameni...din care Steel Boys . Grupa C . si Young Crew din care fac si eu parte...respect furieux care sau purtat ca niste baieti adevarati...
In rest ce sa intamplat pe stadion nu comentez....
FORZA OTELUL
O deplasare cu ff multe peripeti care avut de toate si bune si rele...
PS: as avea o rugaminte la baieti din vs daca au ceva poze surprinse numai cu ce 20 oameni :)

bada_otelul
3rd September 2007, 09:38
felicitari vasluiului care desi nu a impresionat a castigat pe merit.din pacate noi suntem la pamant dupa saptamana asta neagra,cea mai neagra din ultimul an.bine ca vine pauza asta de 2 saptamani...
ca o completare la visul unora de retrogradare:uitati-va fratilor pe clasament,din 6 etape am jucat 4 meciuri cu echipele care acum sunt pe locurile 1,2,3 si 4 si am obtinut o victorie cu urziceni.tinand cont de conditii e normala situatia.din 15 sept incepe revenirea

razwan_vs
3rd September 2007, 14:43
.
PS: as avea o rugaminte la baieti din vs daca au ceva poze surprinse numai cu ce 20 oameni :)



am yo le micsorez si le pun pe forum...:D

megastar
3rd September 2007, 19:04
Ramanem datori si vom proceda si noi la fel, daca sunteti interesati.

razwan_vs
4th September 2007, 12:58
sper ca am fost de ajutor :P

Andutzu
4th September 2007, 13:24
eu unu iti multumesc ptr primele 4 poze ;)

Lauryca
4th September 2007, 20:41
Pentru cei care cred ca Jovanovic i-a facut gesturi obscene lui Grigoras, trebuia sa le aratam adevarul - a fost eliminat pe nedrept.

megastar
4th September 2007, 22:47
Si daca s-a dus direct la Grigoras si la provocat prin gestul ala,ce trebuia sa primeasca...? Omul putea sa se bucure, sa isi dea jos tricoul si lua numai galben,ins anu te duci sa provoci o intreaga banca de rezerve, nu? Sau poate sunt eu tampit.

Lauryca
5th September 2007, 20:53
Daca si asta e provocare..

demon89
6th September 2007, 11:11
razwan_vs nu ai cumva ceva poze de la meci numai cu steel boys grupa c si young crew?