PDA

View Full Version : Etapa 6: Pandurii Tg. Jiu – Gloria Buzău



delaparis
27th August 2007, 00:45
Vineri, 31 august:

Pandurii Tg. Jiu – Gloria Buzău
(Telesport), ora 18,00

discutii inainte si dupa meci aici.

Rossi
27th August 2007, 01:08
1 solist ... oltenii or sa castige la scor

TaciAcolo
27th August 2007, 01:17
Daca o sa trateze meciul cu buzoienii ..la fel cum au jucat cu otelul si stiinta ...buzaul nu o sa miste la tg-jiu:ok:

YoNuTzz
27th August 2007, 03:37
1 solist...

lucian_iasi
27th August 2007, 08:28
1 solist clar.Pandurii sunt o echipa redutabila acasa,iar buzaul cam varza prin deplasari(infrangeri cu 4-0 la piatra neamt,3-0 la iasi)

paul30
27th August 2007, 16:55
rezultat pozitiv pentru gazde: 1 solist

crissis
27th August 2007, 19:02
Bat Pandurii fara probleme.

Leo
27th August 2007, 19:03
1 solist

Blitz.
27th August 2007, 19:45
gloria buzau a pus ceva probleme echipelor mari..insa in deplasare nu reusesc mare lucru ...acum ca nu-l mai au pe gurita, atacul buzioan va avea de suferit in deplasarea de la tg.jiu...

pandurii vor castiga clar acest meci...3-0..

Ferko
27th August 2007, 19:49
Meci de castigat pentru Pandurii, sunt mai buni decat Buzaul.

Nightwish
27th August 2007, 20:43
Meci de 1 solist

noir_desir
27th August 2007, 21:15
bat gorjenii fara probleme

Patriots
27th August 2007, 21:53
Castiga Pandurii fara probleme.Buzoienii nu cred ca vor ramane anul acesta in primul esalon , la modul in care joaca.

VelvetCorpse
27th August 2007, 23:01
Pandurii e favorita dar sper sa iasa 2:P

07Ex
28th August 2007, 18:10
Bate echipa Pandurii. Gloria sunt varza la ora actuala.

0nu
29th August 2007, 03:14
1 solist

boni2204
29th August 2007, 14:41
3-0;)

TaciAcolo
31st August 2007, 13:05
2-0 lejer...zic...daca o sa marcheze repede daca la pauza o sa fie 0-0 ...o sa ne fie mai greu da de batut tot batem

Blitz.
31st August 2007, 18:20
min 19, 2-0 pt pandurii !

defensiva buzaului este praf !!!! cred k intr-un interval de 5 min, au avut vreo 2-3 greseli in aparare...fundasii nu alearga pe extreme iar jucatorii nu se inteleg intre ei ! ce echipa.... si cand imi aduc aminte ca Farul a fost invinsa de echipa asta de 2 lei !..nu-mi vine sa cred !!!

pandurii joaca excelent in atac....va fi o ploaie de goluri meciul asta. guso poate sa plece acasa....cre' k si cu poarta goala buzaul nu poate inscrie...

clausisme
31st August 2007, 18:26
Mda i-au batut ....asta reflecta si pe Faru :P
Aparea este.... acasa mda, buzoienii lasa apararea acasa cand pleaca din Crang

Universal
31st August 2007, 18:45
Candidati la retrogradare

codrind
31st August 2007, 18:56
Buzăul apărut din întâmplare în Liga I se îndreaptă spre unde-i locul - la matineu !

Blitz.
31st August 2007, 18:59
Mda i-au batut ....asta reflecta si pe Faru :P


nu prea cred.....tind sa cred k aia a fost doar o greseala, si ca adevarat noastra valoare nu a fost in cea din meciul cu Buzau...

in fine...prima repriza a fost clar dominata de tg. jiu...dupa cel de-al 2-lea gol meciul parea ca se va echilibra si ca buzoienii prind curaj...insa degeaba. golul 3 i-a terminat..si incet-incet buzaul se indreapta catre liga a 2-a...

cu aja aparare si aja modalitate de a aborda jocul nu poti face nimic in liga 1. buzoienii incep fiecare meci cu gandul sa obtina macar un pct...sau sa nu ia prea multe goluri !

pandurii n-are cum sa rateze victoria in acest meci...probabil vom mai vedea 1-2 goluri din partea gazdelor...

clausisme
31st August 2007, 19:02
Mnu baietii au pus mult suflet ... echipa aia care a promovat a disparut undeva intre cei 3 antrenori.Ion Viorel a adus echipa in A, omul insa e mai batran ca Dorinel Munteanu si s-a retras

Blitz.
31st August 2007, 19:49
victorie fara emotii a pandurilor !

despre buzau ce sa zic...incapabil sa inscrie din contraatacuri 3 contra 2...fundasi amatori, portar (desi e in varsta) neexperimentat....cele 16 goluri primite in 6 meciuri spun totul !

la pandurii atacul merge bine..au jucatori tehnici..s-au vazut pase frumoase si comincare buna intre jucatori... mi-a placut iordache care are o viteza buna, dar si djapka...

felicitari pandurilor pt victorie !..cat mai multe echipe din provincie pe primele locuri ;)

Anti_Broscar
31st August 2007, 19:55
3-0. Cel putin pâna mâine Pandurii sunt pe primul loc daca nu ma insel. Bravo

danpuric78
31st August 2007, 19:58
Buzaul e mult sub nivelul ligii 1. In afara de 6 puncte, nu stiu cum ar putea ajuta altfel steaua.

Anti_Broscar
31st August 2007, 20:07
Buzaul e mult sub nivelul ligii 1. In afara de 6 puncte, nu stiu cum ar putea ajuta altfel steaua.

:) . De la sfarsitul Ligii a doua incepuse sa joace slab. Totusi poate isi revin, nu as vrea sa se stie din etapa a zecea cine retrogadeaza.

Sergio_D
31st August 2007, 20:10
Pandurii mai au ceva de lucru... doar 3-0 contra unei echipe care nu a aratat absolut nimic pe teren...

Rossi
31st August 2007, 20:25
bun ... in B cu Buzaul :ok:

Vladek
31st August 2007, 20:31
Buzaul e mult sub nivelul ligii 1. In afara de 6 puncte, nu stiu cum ar putea ajuta altfel steaua.

Ete chix, "ajuta" Steaua. Asa cum ne-a ajutat Farul returul trecut, Pandurii, etc. Ma abtin sa mai pun aici lista tuturor echipelor "satelit" care au incurcat Steaua ca n-are rost.

In rest, unicul "ajutor" al Buzaului e ca se rodeaza acolo jucatorii tineri sau de care nu prea are nevoie echipa. Cam cum face si Ceahlaul (vezi Matache, Vranjkovici ), dar la aia n-ai voie sa le zici "satelit" ca se supara ... unii.

danpuric78
31st August 2007, 21:12
Ete chix, "ajuta" Steaua. Asa cum ne-a ajutat Farul returul trecut, Pandurii, etc. Ma abtin sa mai pun aici lista tuturor echipelor "satelit" care au incurcat Steaua ca n-are rost.

In rest, unicul "ajutor" al Buzaului e ca se rodeaza acolo jucatorii tineri sau de care nu prea are nevoie echipa. Cam cum face si Ceahlaul (vezi Matache, Vranjkovici ), dar la aia n-ai voie sa le zici "satelit" ca se supara ... unii.

Rectific - in afara de 6 puncte pe care le-ar obtine roicum, nu stiu cum ar putea ajuta buzaul steaua.
Vladek, steau si buzaul sunt singurele echipe din prima liga care au acelasi finatator, In fine la buzau e doar partial. Tot ce vreau sa zic e ca buzaul e total inutil stelei.
astia se bat la retrogradare, nu joaca absolut nimik, e criza totala la ei. Le-ar folosi ceva jucatori cu experienta, cu moral bun, care au mai trecut prin situatii de genul asta, nu juniorii stelei.
Nici pentru steaua afacerea nu-i mai buna. In general, cluburile imprumuta fotbalistii tineri la echipe care ofera o anumita stabilitate din punct de vedere al conducerii tehnice, relatiilor de joc, etc. Ca sa poti vedea de ce e in stare fotbalistul, de cum creste pe parcursul unui sezon.
Echipe bune de imprumutat fotbalisti ar fi otelul, iasul, bistrita, pandurii, unde exista stabilitate din toate punctele de vedere. Nu la buzau, unde saracii nici nu stiu pe ce lume se afla.

Cat sa creasca ochirosii la buzau, echiopa care in 6 meciuri a dat un singur gol din actiune?

TaciAcolo
31st August 2007, 21:20
nu pot sa remarc decat jocul superb al echipei mele favorite....in toate

meciurile de acasa ...au zburdat pe teren cu otelul , craiova si acum

buzau..Pandurii o sa fie revelatia campionatului:ok: Bravo baietii!

http://i167.photobucket.com/albums/u150/robyyy20/P1020080.jpg

Vladek
31st August 2007, 21:43
Rectific - in afara de 6 puncte pe care le-ar obtine roicum, nu stiu cum ar putea ajuta buzaul steaua.
Vladek, steau si buzaul sunt singurele echipe din prima liga care au acelasi finatator, In fine la buzau e doar partial. Tot ce vreau sa zic e ca buzaul e total inutil stelei.


Cred ca o gramada de echipe au sa obtina 6 puncte cu Buzaul. Pur si simplu sunt slabi, si cu asta basta.

Partea cu finantatorul e greu de dovedit, dar probabil adevarat, tinand cont de cat de des se duce oligofrenul pe-acolo. Din pacate, Buzaul e inutil Stelei dar util lui Becali, care ne arata iarasi ca intre interesele clubului si interesele domniei-sale primeaza cele din urma. Probabil marea sa placere sta in aplauzele pe care le primeste acolo, pe care nu le-a primit niciodata in Ghencea. Cine stie, poate tot raul spre bine si se hotaraste pana la urma sa se mute cu toata gasca la Buzau si sa lase Steaua pe mana altui patron :D .




Cat sa creasca ochirosii la buzau, echiopa care in 6 meciuri a dat un singur gol din actiune?

Asta e cam adevarat. Cat l-am injurat pe tampitul de Becali pentru manevra cu Ochirosii ... se vede pe threadurile de pe suporter Steaua. Cine sa lucreze cu el la Buzau ? Practic a fost lasat de capul lui. Si asta in conditiile in care Steaua mai are un singur mijlocas stanga : Cristocea. Neaga nu poate juca mijlocas stanga, oricat s-ar incapatana Hagi sa-l puna acolo, iar Cristocea e accidentat 8 luni din 12. Si totusi in conditiile astea, Steaua se desparte de cel mai promitator tanar jucator. Vedeate-as mort, bisnitar imputit.

danpuric78
31st August 2007, 21:52
Cine stie, poate tot raul spre bine si se hotaraste pana la urma sa se mute cu toata gasca la Buzau si sa lase Steaua pe mana altui patron :D .


Asta e cam adevarat. Cat l-am injurat pe tampitul de Becali pentru manevra cu Ochirosii ... se vede pe threadurile de pe suporter Steaua. Cine sa lucreze cu el la Buzau ? Practic a fost lasat de capul lui. Si asta in conditiile in care Steaua mai are un singur mijlocas stanga : Cristocea. Neaga nu poate juca mijlocas stanga, oricat s-ar incapatana Hagi sa-l puna acolo, iar Cristocea e accidentat 8 luni din 12. Si totusi in conditiile astea, Steaua se desparte de cel mai promitator tanar jucator. Vedeate-as mort, bisnitar imputit.

1. greu de crezut ca lasa GG steaua pentru buzau.
2. credeam ca macar adi ilie poate sa-i bage mintile in cap ciobanului. Daca tot era sa-l imprumute, putea sa-l dea la UTA, la pandurii, bistrita, urziceni, galati, vaslui. putea sa gaseasca din echipele astea una care sa aiba nevoie de un mijlocas stanga. Echipe stabile, cu antrenori bunisori, care stiu sa puna in valoare un tanar jucator.
Ce reaq, sabau sau dan petrescu chiar sunt experti. au aruncat atatia tineri pe teren si copii nu s-au descurcat rau.

TaciAcolo
31st August 2007, 22:28
sunteti off-topic:D ...

danpuric78
31st August 2007, 22:31
sunteti off-topic:D ...

on-topic: anul asta pandurii trebuiau sa fie nou promovata.:D, iar meciu pandurii - gloria un derby al promovatelor.

cocosila69
31st August 2007, 23:12
esti un "sport legend" degeaba daca nu le ai cu fotbalul vezi ca exista site-uri pt. cricket ,oina sau table.daca ai fi vazut macar unul din meciurile pandurilor ai fi observat ca ei chiar joaca fotbal fata de altii care se bat cu caramida-n piept.

YoNuTzz
1st September 2007, 18:09
3-0...buzaul cred k e principala favorita la retrogradare...

danpuric78
1st September 2007, 18:11
esti un "sport legend" degeaba daca nu le ai cu fotbalul vezi ca exista site-uri pt. cricket ,oina sau table.daca ai fi vazut macar unul din meciurile pandurilor ai fi observat ca ei chiar joaca fotbal fata de altii care se bat cu caramida-n piept.

Eu am vazut meciurile pandurilor, ala cu craiova si ala de ieri, si chiar joaca ceva fotbal. Insa era un post on topic, cat se poate de real.

cocosila69
2nd September 2007, 07:58
atunci,scuze!