PDA

View Full Version : Gurita pe Drumuri



Steaua-net
25th August 2007, 12:46
Aventura lui Mihai Guriță la Steaua s-a încheiat înainte de a începe. În ciuda faptului că a fost unul dintre cei mai constanți jucători ai Stelei în stagiile de pregătire din Austria și Olanda, fără să apuce măcar să joace vreun minut pentru "roș-albaștri" într-o partidă oficială, Guriță a fost împrumutat de Steaua la Gloria Buzău. Gigi Becali, patronul echipei de fotbal Steaua, îi promisese atacantului Mihai Guriță, câte 2000 de euro pentru fiecare gol marcat pentru formația buzoiană. Nici la Buzău nu i-a mers cum și-a dorit atacantului de 34 de ani, care a fost pus pe liber de Ștefan Stoica , nemulțumit de jocul său. Conducerea celor de la Buzău a fost nemulțumită de prestația lui Guriță, din etapa a 4-a, contra formației Poli Iași, scor 0-3, mai mult de atât, la finalul partidei jucătorul se pare că ar fi declanșat un scandal în rândul colegilor săi. După episodul Gloria Buzău, Mihai Guriță, se pare că s-a înțeles cu președintele Consiliului de Administrație al Farului, Gheorghe Bosânceanu, să se reîntoarcă la Constanța. Regulamentul pentru Transferul Jucătorului, spune că un fotbalist nu are dreptul să se transfere decât o singură dată într-un sezon competițional. Prin excepție, el poate să se mai transfere o dată, doar dacă se înțelegea cu clubul, sau îi este reziliat contractul de comun acord. În niciun caz nu se poate transfera de trei ori într-un sezon.

Articol scris de Nusi S,redactor steaua.net.


Ce parere aveti ce aceasta situatie.?

Snake_21
25th August 2007, 12:58
Lu Gurita i s a facut o mare nedreptate cand a plecat de la Steaua, acuma ce sa mai zic :(

Steaua-net
25th August 2007, 13:04
Sincer eu nu stiu de ce l-a mai cumparat.
Eu zic ca Badea/Iacob/Surdu jucatorii de careu sunt perfecti si dintre acestia 3 as prefera Iacob,el este varf pur sange ,bine si Badea,nush eu daca as fii antrenor nu stiu ce echipa as baga ,sincer.:D:):lol:

Geografu
25th August 2007, 13:13
Pacat ca si-a batut joc Becali de el dar ce sa-i faci...Eu ii acordam o sansa si il lasam sa vad in cateva meciuri oficiale de ce e in stare si daca are sau mai are fata de Steaua.Pacat....:(

Celso
25th August 2007, 13:14
cred ca Hagi si-a batut joc de el....nu Becali

Steaua-net
25th August 2007, 13:27
Eu cred ca nu are fata de Steaua sincer...Daca Steaua ar face transferurile macar a le echipei Donets ,ar fi marfa.
De ce nu avem si noi un Matuzalem sau Ebel.:))

Ted
25th August 2007, 14:36
Eu cred ca nu are fata de Steaua sincer...Daca Steaua ar face transferurile macar a le echipei Donets ,ar fi marfa.
De ce nu avem si noi un Matuzalem sau Ebel.:))

bai nene...aia au dat pe jucatori 50 de milioane de euro,mai mult decat Inter + Milan!Oricum 9 milioane cat a investit Steaua pe transferuri mi se pare o suma imensa pt Romania...

whisper
25th August 2007, 18:47
Mie imi pare foarte rau de el:( nu am fost de acord cu aducerea lui..dar ce ii fac astia acum mi se pare ..foarte urat din partea lor..nu e corect.

Snake_21
25th August 2007, 18:58
Daca tot l au adus putea sa l pastreze ca nu le facea nimic rau:(

Gontel
26th August 2007, 22:48
Gurita a spus ca el a vrut sa mearga la Buzau ca sa joace si sa nu stea pe banca la Steaua. Nu putem sti exact care e adevarul, cred ca Hagi i-a dat de inteles ca nu se bazeaza pe el in noul sezon. Daca ar fi ramas MM ar fi fost Larsson al Stelei. :D

Snake_21
27th August 2007, 12:21
Dar nu a ramas deci nu are rost :P