PDA

View Full Version : Sezonul 2007-2008



CFR1907
25th August 2007, 09:42
Ca sa nu trebuiasca sa deschidem un thread nou pt fiecare meci, puteti sa discutati aici despre toate meciurile care le mai are de disputat CFR Cluj in acest sezon.

Meciurile care au mai ramas de disputat sunt urmatoarele:

Etapa a 5-a (25 august)
Gloria Buzău - CFR Cluj
Etapa a 6-a (1 septembrie)
CFR Cluj – Ceahlăul
Etapa a 7-a (15 septembrie)
Farul - CFR Cluj
Etapa a 8-a (22 septembrie)
CFR Cluj - Poli Iași
Etapa a 9-a (29 septembrie)
CFR Cluj – Dinamo
Etapa a 10-a (6 octombrie)
Pandurii - CFR Cluj
Etapa a 11-a (20 octombrie)
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Etapa a 12-a (27 octombrie)
Rapid - CFR Cluj
Etapa a 13-a (31 octombrie)
CFR Cluj – UTA
Etapa a 14-a (3 noiembrie)
FC Vaslui - CFR Cluj
Etapa a 15-a (10 noiembrie)
CFR Cluj - Dacia Mioveni
Etapa a 16-a (24 noiembrie)
Gloria Bistrița - CFR Cluj
Etapa a 17-a (1 decembrie)
CFR Cluj - U Cluj

O CFR-ista
26th August 2007, 10:43
buna...am o intrebare cati extracomunitari are voie ando sa bage in teren intr-un meci????ieri au fost 4...galiassi,didi,fabbiani si culio in repriza a doua ......

Dark Horror
26th August 2007, 10:48
5 parca

radus
27th August 2007, 16:23
da, maxim 5 simultan

steauasv
31st August 2007, 14:07
auziti ba astia de la cluj...eu nu am nimic cu voi..dar muresan ii cam prost...pai cum dracu sa meritati voi titlul si sa intrati in ucl cand voi nu aduceti puncte pt romani si nici nu treceti de anonimii aia de la Famagusta....

CFR1907
31st August 2007, 15:53
auziti ba astia de la cluj...eu nu am nimic cu voi..dar muresan ii cam prost...pai cum dracu sa meritati voi titlul si sa intrati in ucl cand voi nu aduceti puncte pt romani si nici nu treceti de anonimii aia de la Famagusta....

Mai ti minte cum era acum 5 ani? Voi sau cainii castigati mereu campionatul, dar in luna septembrie nu mai era nimeni in cupele europene. Asa suntem si noi acum. Anul asta a fost unul in care ne-am obsnuit si noi cu Europa. Fi sigur ca anul viitor o sa ne prezentam mult mai bine decat am facut-o acum...

dlcucuveaza
14th September 2007, 15:29
auziti ba astia de la cluj...eu nu am nimic cu voi..dar muresan ii cam prost...pai cum dracu sa meritati voi titlul si sa intrati in ucl cand voi nu aduceti puncte pt romani si nici nu treceti de anonimii aia de la Famagusta....
Asa se intampla deobicei la prima prezenta in cupele europene, trebuie sa se stie ca o greseala din cupe nu se mai poate repara, spre deosebire de campionat (cum am gresit subestimandu-i pe Anorthosis, asa o gresit Steaua la Boro pierzand un meci care l-au avut in mana). La anu, vom aduce mai multe puncte

eddy_rap_master
21st September 2007, 00:18
Anul asta de Ia CFR Campionatul...ar fi cea mai mare bucurie...

Ultras CFR
21st September 2007, 09:03
auziti ba astia de la cluj...eu nu am nimic cu voi..dar muresan ii cam prost...pai cum dracu sa meritati voi titlul si sa intrati in ucl cand voi nu aduceti puncte pt romani si nici nu treceti de anonimii aia de la Famagusta....

Las ca anu asta si voi o sa va faceti de cacao.La jocul prestat liniste!
Rapidul e singura echipa care are sanse in Uefa in rest :( .
Jocurile voastre din Cl ne avantajeaza pina la sfarsitul returului osa avem pe putin 8 puncte fata de voi.:yeah::yeah::yeah:

Mynsc
22nd September 2007, 12:29
De-abia duminica dupa-masa ajung in Cluj ... care-s sansele ca pe la 6 seara sa mai prind bilete la peluza?

CFR1907
22nd September 2007, 15:08
De-abia duminica dupa-masa ajung in Cluj ... care-s sansele ca pe la 6 seara sa mai prind bilete la peluza?

De prins eu cred ca prinzi. Daca nu atunci poti sa iti cumperi la tribuna A sau B, ca acolo aproape sigur gasesti. :)

Mynsc
24th September 2007, 02:03
Fain meci! Daca joaca tot asa CFRul va castiga campionatul precum Dinamo sezonul trecut :P.

Mynsc
28th September 2007, 18:18
O singura casa de bilete pt meciul cu Dinamo ?! ... urat din partea conducerii :(

Plus ca e o lipsa crunta de comunicare, ba se dau bilete si la regionala ba nu se dau, acuma s-au dat si la Sigma dar totusi nu se dau totdeauna acolo.

forza_CFR
28th September 2007, 22:07
conducere de tot kkt-ul !!!

Mynsc
1st October 2007, 14:55
A fost un meci slab al CFRului, multi jucatori avand prestatii mult sub valoarea lor (Semedo, Culio, Trica) insa totusi cred ca puteam insfaca cele 3 puncte. Dinamo a jucat sub orice critica (ca de obicei in meciurile cu CFR :P ) si sincer au avut noroc mare ca au marcat acel gol stupid si ca nu au primit decat 1 singur gol dupa.

Cel mai mult mi-a placut (iar) Fabbiani. A avut si 2 ratari uriase insa s-a luptat extraordinar pe teren. Fara nicio discutie a fugit in acest meci mai mult decat in oricare altul, a pivotat foarte bine si a semanat in general panica in apararea cainilor. CFRul a pus mana pe un jucator f bun !

Mynsc
6th October 2007, 21:10
Urat meci, urat joc ... dar 3 puncte sunt 3 puncte :D

UndertakerRulez
8th October 2007, 17:01
Sper din tot sufletul ca CFR-ul sa ia campionatul in sezonul asta.M-am saturat de atata dominatie bucuresteana.GATA!!!!!!!!!!!!!

optifight
15th October 2007, 10:44
Sper din tot sufletul ca CFR-ul sa ia campionatul in sezonul asta.M-am saturat de atata dominatie bucuresteana.GATA!!!!!!!!!!!!!

Si nu numai in sezonul acesta , prin munca asidua si mentalitatea de occidentali vom ridica echipa CFR pe podium an de an , lumea va trebui sa respecte si sa se obisnuiasca cu lucrul acesta , CFR ul e echipa care ridica stacheta in fotbalul romanesc si se preconizeaza ca peste doi ani sa aiba suporteri din 80% din ardeal .Suporterii care au fost dezamagiti de echipele lor locale din Transilvania nu se vor mai uita peste Carpati la echipe create artificial de comunisti , vor ramane aproape de o echipa din Transilvania cu sufletul.De aceea fortza CFR cinste celor care ne au adus fericirea in suflete ,si multa sanatate .Un ardelean adevarat./OLE/

forza_CFR
15th October 2007, 15:15
Si nu numai in sezonul acesta , prin munca asidua si mentalitatea de occidentali vom ridica echipa CFR pe podium an de an , lumea va trebui sa respecte si sa se obisnuiasca cu lucrul acesta , CFR ul e echipa care ridica stacheta in fotbalul romanesc si se preconizeaza ca peste doi ani sa aiba suporteri din 80% din ardeal .Suporterii care au fost dezamagiti de echipele lor locale din Transilvania nu se vor mai uita peste Carpati la echipe create artificial de comunisti , vor ramane aproape de o echipa din Transilvania cu sufletul.De aceea fortza CFR cinste celor care ne au adus fericirea in suflete ,si multa sanatate .Un ardelean adevarat./OLE/

adevarat :cool:

CFR1907
16th October 2007, 21:28
Urmeaza etapa urmatoare un derby mai mic cu Unirea Urziceni. Trebuie sa castigam neaparat meciul asta ca sa ne indepartam putin de restul echipelor. Asa ca toata lumea la stadion!:ok:

optifight
22nd October 2007, 11:21
Frumos meci ,echipa arata bine in teren ,stiu ce vor ,mentalitate de invingatori,la anu C.L. Fortza CFR .Noi te iubim.:yeah::yeah::yeah:

ultras79
23rd October 2007, 23:01
ce porc ii muresan...cu memoriul impotriva rapidului...!! penibil

PerVersion
25th October 2007, 04:03
Repede i-ai pus tu eticheta :happy

Nici o clipa nu te-ai gandit ca ar fi porci cei din comisie care nu s-au autosesizat, desi situatia impunea acest lucru. Ce sa mai zicem de M. Constantin, care mai are putin si il transforma tovarasul Copos in martir :happy

optifight
25th October 2007, 16:56
Repede i-ai pus tu eticheta :happy

Nici o clipa nu te-ai gandit ca ar fi porci cei din comisie care nu s-au autosesizat, desi situatia impunea acest lucru. Ce sa mai zicem de M. Constantin, care mai are putin si il transforma tovarasul Copos in martir :happy

Ai dreptate , Copos e o lepra de om ,nu stiu cum il suporta rapidistii,comisia ar fi trebuit sa se autosesizeze.

UndertakerRulez
29th October 2007, 13:51
Am invins fratilor.I-am invins pe increzutii aia de la Rapid si le-am dat peste gura si lui Iancu si tuturor celorlalti care ne-au dorit infrangerea.Acum avem un program cat de cat usor. Singurul meci greu ramas fiind cel cu FC Vaslui de sambata.Forza CFR!!!!

PerVersion
20th January 2008, 17:56
Azi am facut 0-0 cu Energie Cottbus. Ca si in pregatirea de vara trecuta, se pare ca Andone a incercat 2 echipe diferite, cate una in fiecare repriza. Rezultatul nu e rau, dar nici bun.

Meciul n-a fost la tv, dar dupa comentariul live se pare ca nemtii au avut destul de multe faze de atac, deci un lucru imbucurator e ca defensiva sta bine.

In cantonamentul din Turcia vom mai avea un singur meci, apoi in cel din Cipru vor fi mai multe, acolo probabil se va forma primul 11. :)

ducus
25th January 2008, 00:08
Atentie CFR Cluj: FIFA va limita la 5 numarul strainilor dintr-o echipa!

Proiectul pe care presedintii FIFA si UEFA l-au intocmit, ca in fiecare echipa sa se afle cel putin 6 autohtoni, va crea mari probleme si unor cluburi din Liga 1. CFR Cluj, Pandurii Tårgu Jiu, Steaua, Poli Timisoara au impreuna nu mai putin de 54 de stranieri in loturi.

Sepp Blater (presedintele FIFA) si Michel Platini (presedintele UEFA), sustinuti puternic de mai multi sefi de federatii, au pus gand rau migratiei masive de jucatori. Acestia au intocmit deja un proiect in care se prevede ca o echipa nu poate folosi mai mult de 5 straini, comunitari sau extracomunitari, intr-un meci. Importurile masive de fotbalisti din America de Sud si Africa au pus pe butuci multe centre de copii si juniori, multe cluburi preferand sa cumpere un jucator gata format decat sa investeasca in cresterea unuia. Acest lucru este extrem de raspandit si la noi, CFR Cluj, Poli Timisoara, Pandurii Targu Jiu si Steaua fiind echipele cu cei mai multi stranieri. Se spera ca din vara proiectul sa fie pus in aplicare, se poarta discutii la Uniunea Europeana in acest sens, pentru a nu se mai face diferente intre comunitari si extracomunitari, mai ales ca in Portugalia, Spania si Franta se poarta masiv naturalizarile. „Pe problema jucatorilor comunitari acum nu putem face nimic pentru ca este legislatia europeana in vigoare. E vorba de accesul liber la locul de munca. Sper ca proiectul pe care il au Blatter cu Platini, prin care intr-o echipa, in primul unsprezece, sa fie 6 jucatori autohtoni si 5 stranieri, sa poata sa fie aplicat. Stiu de discutiile pe care le-au avut ei cu Uniunea Europeana si sper sa reuseasca. Este o lupta grea, dar sper sa reuseasca. Daca vor realiza acest lucru, atunci cu siguranta ca aceasta regula o vom implementa si noi in România“, a spus Ionut Lupescu.

Andone are in lot 25 de jucatori din afara Romåniei
Modelul CFR Cluj, echipa in care romanii sunt extrem de rari, a avut succes, mai multe cluburi transferand masiv in aceasta iarna jucatori de peste hotare. Ioan Andone are la dispozitie 25 de stranieri, fotbalisti veniti din Argentina, Suedia, Portugalia, Brazilia, Franta, Coasta de Fildes. Acestia s-au adaptat repede, CFR Cluj aflandu-se pe primul loc in Liga 1. Chiar daca Gigi Becali nu iubeste foarte tare strainii, in acest moment in Ghencea se antreneaza 8 jucatori de peste hotare, din care doar 2 sunt comunitari. La Targu Jiu au sosit 12 strainii in aceasta iarna, iar pe malul Begai sunt deja 9. „In general, nu sunt adeptul aparitiei jucatorilor straini in campionatul românesc, a celor de nivel mediu sau scazut. Anglia are o lege foarte clara prin care numai jucatorii internationali care au jucat un numar de meciuri in ultimul an pot fi transferati. Eu nu pot sa-i apreciez pentru ca sunt achizitii ale cluburilor. CFR Cluj e pe primul loc si, din acest punct de vedere, trebuie sa-i dam dreptate. Dar sunt convins ca va fi afectat destul de tare nivelul valoric al jucatorilor români, clubul respectiv si apoi echipa nationala. Acest lucru trebuie sa traga un semnal de alarma pentru cluburile noastre, pentru dezvoltarea centrelor de formare“, a spus Mircea Sandu. Cluburile mari nici nu vor sa auda de o eventuala schimbare a regulamentului, pentru ca astfel ar pierde foarte multi bani pe contractele deja facute cu niste jucatori pe care i-ar putea folosi din ce in ce mai putin. „Ne intereseaza ce spune Mircea Sandu? Daca a zis el asa, atunci sa ia Mircea Sandu o echipa si sa aduca el jucatori din Romania“, a spus Gigi Becali. Oficialii de la CFR Cluj nu cred ca Uniunea Europeana va fi de acord cu proiectul celor de la FIFA si UEFA si spun ca deocamdata sunt linistiti. In cazul in care lucrurile vor iesi asa cum doresc sefii fotbalului mondial, la CFR Cluj ar reaparea in primul unsprezece uitatii pe banca de rezerva Turcas, Anca, Minteuan, Marginean, Muresan, Pap – Deac, iar Becali i-ar rechema din exil pe Cristocea, Croitoru, Zaharia.
http://www.gardianul.ro/2008/01/25/sport-c10/atentie_cfr_cluj_fifa_va_limita_la_5_numarul_strai nilor_dintr_o_echipa_-s107938.html
Sunteti de acord cu aceasta decizie, de limitare a jucatorilor straini din loturile echipelor romanesti? Eu sunt de acord! Avem destule nume mari care stau pe banca de rezerve din cauza strainilor! In plus, se gasesc destui jucatori transferabili din Liga II daca e cazul, nu trebuie sa risipim sume mari aiurea!

PerVersion
25th January 2008, 04:22
Sunteti de acord cu aceasta decizie, de limitare a jucatorilor straini din loturile echipelor romanesti? Eu sunt de acord! Avem destule nume mari care stau pe banca de rezerve din cauza strainilor! In plus, se gasesc destui jucatori transferabili din Liga II daca e cazul, nu trebuie sa risipim sume mari aiurea!


Cum adica avem destule nume mari care stau pe banca din cauza strainilor? :happy Daca stau pe banca, e pentru un motiv bun! Crezi ca pe teren joaca numele!? Cat despre sumele mari de transfer, tind sa cred ca situatia e exact invers. E mult mai scump sa iei jucatori din tara. De ce sa faci asta cand poti la fel de bine sa iei jucatori de aceeasi valoare din strainatate.

Exemplu concret... am tot incercat in aceasta pauza sa-l luam pe Szekely de la Galati. La un moment de ajunsese la un acord de principiu, 1mil eur +2 jucatori. In total, sa zicem ca e undeva la 1.5mil eur suma. Acum sa ne gandim la ce capitole e mult peste Semedo, care a costat 4-5 sute de mii din cate imi amintesc. Sincer sunt de parere ca sunt jucatori de valori apropiate. Si atunci de unde diferenta asta de 1mil de euro??!! Doar pt ca e roman? Sa fim seriosi...

In fine, ca sa-ti raspund la intrebare... nu, nu sunt de acord cu aceasta lege. Daca ar fi jucatori de valoare in tara, si preturile n-ar fi asa umflate fara nici un rost de fapt, atunci probabil as fi de acord cu aceasta lege.

Oricum nu cred ca va fi aprobata pana la urma, sunt prea multe echipe puternice din campionate puternice, care ar avea de pierdut. Si chiar daca se va aplica, cred ca se vor gasi solutii. Pe la nou probabil vor deveni foarte la moda casatoriile strainilor cu romance. :)

ducus
25th January 2008, 14:14
Eu sunt mai nationalist, sa zic asa, poate e demodat in zilele noastre, dar consider ca nu poti construi o echipa in Romania numai dn jucatorin straini (sau majoritatea jucatorilor). Atunci, e echipa romaneasca doar cu numele! De ce pana in 2000 s-a putut si fara acesti jucatori straini iar acum toate echipele umbla in limba dupa ei? Si cu echipele de tineret ce facem? Pentru ce ii mai pregatim si ii crestem atunci (si-asa sunt foarte putini), ca sa ii vindem la majorat in strainatate? E rau, in ritmul asta in vreo cativa ani o sa ajungem oaia neagra in cupele europene, o sa ne rada-n fata toti schiorii (Elfsborg s.a.) :(

PerVersion
25th January 2008, 15:07
Nu e nici o problema ca esti putin nationalist, dar pune-ti problema din alt punct de vedere. Esti patron de echipa, bagi 5-6 mil de eur pe sezon, si cand vine vorba de transferuri, trebuie sa dai 1mil in plus pe un jucator doar pt ca e roman. Nu se schimba putin punctul tau de vedere acum?

Inainte de 2000 si chiar si dupa, sa fim seriosi, singurele echipe care scoteau capul prin Europa erau SDR. Au reusit sa iasa in Europa cu echipe formate din romani pt ca oricand aparea un jucator mai rasarit in campionat, acesta ajungea imediat in Bucuresti la una dintre cele 3 echipe pe un pret normal. Pe de alta parte nici nu aveau concurenta in campionat, practic se bateau doar ele 3 acolo sus.

Insa cand au inceput si in alte orase investitii mai serioase, Timisoara, Vaslui, Cluj, au explodat si preturile jucatorilor de la echipele din provincie, pt ca SDR nu mai erau singurii care veneau cu o oferte.

Oricum, echipele romanesti cu sau fara straini, nu au reusit ceva deosebit in Europa, exceptie fiind sezonul de acum 2 ani, cand Steaua si Rapid au jucat semifinala UEFA. Dar asta a fost mai degraba un accident, lucrurile au revenit repede la normal. Schiorii de la Elfsborg ne rad deja in fata, la fel cum o fac si bucatarii de la Anorthosis, cei de la Nurnberg...

Cu timpul, daca jucatorii romani isi vor schimba mentalitatea, sunt sigur ca isi vor face loc si la CFR. La lotul actual, daca jucatorii romani ar avea garantate 6 posturi de titular, cum se vrea in acea lege, CFR ar face un mare pas inapoi.

spartacus
25th January 2008, 21:34
Problema e ca jucatorilor romani de calitate sunt o specie pe cale de disparitie. Incepand cu juniorat si sfarsind cu minunatul impresariat format, cu mici exceptii, din mafioti si vedete Playboy, scoala de fotbal romaneasca arata destul de trist.

Monopolizarea talentelor de catre SDR e bine cunoscuta iubitorilor de fotbal din Romania si nu cred ca are sens sa o mai dezbatem. Paszkany a intuit foarte bine ceea ce se intampla in fotbalul romanesc si a refuzat sa reinventeze reteta xenofobismului mioritic. S-a axat mai mult pe principiul pret-calitate si a adus jucatori disciplinati tactic si muncitori si le-a creat conditii pentru fotbal profesionist.

Cred ca cei din FRF sau LPF care se ingrijoreaza pentru viitorul fotbalului romanesc ar trebui sa se implice mai mult in centrele de juniori si in demscarea tranzactiiilor ilegale si mai putin sa atace proiectul CFR. Ce sa mai vorbim de alti "simpatici" patroni sau suporteri care repeta obsedant mantre nationaliste...

Cea mai buna dovada a cat de mult le pasa stimabililor de "starea natiunii" cand e vorba de bani, o reprezinta recentele transferuri de la Steaua.

TheUndertaker
30th January 2008, 14:56
Mie personal nu prea imi convine treaba asta.E o lege cam suie. Adica unde mai vedeti voi tari unde strainii intr-o echipa sunt limitati la un anumit numar.E tare aiurea.Consider ca echipele ar trebui sa fie libere sa aduca ce fel de jucatori vor.

ducus
3rd February 2008, 20:05
Mie personal nu prea imi convine treaba asta.E o lege cam suie. Adica unde mai vedeti voi tari unde strainii intr-o echipa sunt limitati la un anumit numar.E tare aiurea.Consider ca echipele ar trebui sa fie libere sa aduca ce fel de jucatori vor.
Florin Prunea: "CFR va trebui să se conformeze!"
Florin Prunea, directorul Departamentului Relații Internaționale al FRF, a declarat că CFR Cluj va pune în aplicare o eventuală decizie a forurilor FIFA și UEFA de a reduce numărul de jucători străini. “Și echipa națională are de pierdut pe termen lung dacă vor mai fi aduși jucători străini în campionatul nostru. În acest sens, știu că FIFA și UEFA negociază cu Uniunea Europeană pentru a restricționa prezența străinilor în echipă. CFR Cluj, care are cei mai mulți străini, se va conforma”, a precizat Prunea confrom fanatik.ro.
http://gsp.ro/stire/florin-prunea-cfr-va-trebui-sa-se-conformeze-51515.html:drak:

Nightwish
4th February 2008, 08:05
Evident ca se va conforma... Ca e tare greu sa obtii cetatenie dubla sau tripla :D pentru 10 jucatori

ducus
8th February 2008, 21:30
Adidas va imbraca CFR Cluj
Clujenii vor schimba la finele acestui sezon firma care le-a produs echipamentul de joc si cel de antrenament. Astfel, CFR-istii vor renunta la Nike pentru a trece la Adidas.

Contractul echipei din Gruia cu noul producator va intra în vigoare de la începutul campionatului 2008/2009, luându-se în calcul astfel si jocurile din Liga Campionilor. Adidas mai îmbraca atât ”galacticii” de la Real Madrid, cât si nationala Germaniei. Printre cei mai importanti jucatori care reprezinta imaginea firmei Adidas se numara starul Milanului, Kaka sau capitanul lui Liverpool, Steven Gerrard.
http://www.prosport.ro/articole/adidas-va-imbraca-cfr-cluj/76613

PerVersion
8th February 2008, 21:42
Sper sa fie o schimbare in bine. Echipamentul actual nu-mi place deloc, nu are nici un design interesant, iar in zona gatului e oribil de-a dreptul. Tricourile stau pe jucatori de parca ar sta pe umeras...

In schimb, cei de la Adidas au tot felul de modele interesante, de exemplu cel al Craiovei...

ducus
19th February 2008, 18:18
Paszkany: "Nu dau jucatori la Nationala"

Finanțatorul echipei din Gruia a mărturisit azi că pe el nu-l interesează să crească jucători pentru națională. "Pe mine nu mă interesează să dau jucători la nicio națională din lume, nici a României, nici a Portugaliei. Mă interesează doar clubul meu. Cei de la Federație care s-au tot plâns că vin prea mulți străini în Liga I să nu uite că fotbalul este produs în primul rând de cluburi, care joacă, uneori, și marțea, și joia, și duminica, pe când naționalele joacă maxim 10 meciuri pe an", a precizat seful din Gruia.

Mai mult, el le-a cerut federalilor să ia în calcul și naturalizările unor jucători străini din Liga I. "Nu dau sfaturi, dar și alții, mai buni ca noi la fotbal, au făcut naturalizări. Eu sunt de părere că nimic nu trebuie inventat, ci doar copiat ceea ce merge bine și la alții", a mai spus Paszkany , care a explicat și de ce nu a cumpărat jucători români. "Aici, pe un jucător român care a făcut trei meciuri bune ți se cere un milion de euro, or nici noi nu xeroxăm noaptea banii pe care îi cheltuim ziua", a încheiat omul cu banii de la CFR.

"Îmi pare rău că n-avem pe nimeni la națională doar pentru jucători, fiindcă ar fi o mândrie pentru ei să joace pentru România", a conchis Paszkany.
http://prosport.ro/articole/nu-dau-jucatori-la-nationala/78039
Ce parere aveti de declaratiile ungurului? Nu vi se pare un boicot? Cum adica echipa de pe locul 1 in campionat si care va juca in CL nu vrea sa dea jucatori la echipa nationala? Cine e atat de tampit incat sa afirme asa ceva? Ce antrenor sau patron nu si-ar dori ca jucatorii sai sa fie convocati la echipa nationala?
Credeti ca se vor schimba lucrurile peste 2-3 ani?

PerVersion
21st February 2008, 04:40
In primul rand cred ca toata aceasta declaratie a fost scoasa din context. Nu bag mana in foc, insa daca e vreo inregistrare audio/video, tare as vrea sa o ascult. Asa cum e prezentata in articol, tare mi-e ca autorul a vrut ca articolul sa fie mai interesant.

Chiar si asa, nu mi se pare nici un fel de boicot. Omul nu a zis "nu vreau sa dau oameni la nici o nationala", ci pur si simplu a zis ca nu-l intereseaza acest aspect. El urmareste interesele clubului pe care-l conduce, si atat. Daca ar avea jucatori convocati la vreo nationala, oricare ar fi ea pt ca avem jucatori de multe nationalitati, nu ar avea nimic impotriva. Insa nici faptul ca nu avem, nu e o tragedie. Pe el personal nu cred ca l-ar incalzi cu nimic acest fapt, cum de altfel nu cred ca l-ar incalzi pe nici un patron de club, decat poate pe unul care e interesat doar sa creasca cota jucatorului, pt a obtine profit din vanzarea lui.

Daca tu vezi altfel problema, cum ca ar fi un boicot, te rog sa vi cu niste argumente. Daca cumva argumentele tale au legatura cu faptul ca el e ungur, nici nu te obosi sa raspunzi, sunt satul sa aud kkturi nationaliste unde nu-si au locul.

Waferlee
25th February 2008, 13:21
Felicitari CFR :yeah:
Victorie clara, muncita. Sper sa va pot felicita si in etapa urmatoare.


In primul rand cred ca toata aceasta declaratie a fost scoasa din context. Nu bag mana in foc, insa daca e vreo inregistrare audio/video, tare as vrea sa o ascult. Asa cum e prezentata in articol, tare mi-e ca autorul a vrut ca articolul sa fie mai interesant.
...
Daca tu vezi altfel problema, cum ca ar fi un boicot, te rog sa vi cu niste argumente. Daca cumva argumentele tale au legatura cu faptul ca el e ungur, nici nu te obosi sa raspunzi, sunt satul sa aud kkturi nationaliste unde nu-si au locul.

Sunt total de acord cu prima afirmatie, si eu cred ca nu a fost prezentata intreaga declaratie.

Consider ca am putea vorbi despre boicot, in cazul in care un jucator ar fi fost convocat la nationala si Paszkanyi i-ar fi interzis sa se prezinte. Nu e greu ca CFR-ul sa nu aibe jucatori la nationala avand in vedere numarul mare de stranieri.
Naturalizarea sau acordarea de dubla cetatenie mi se pare o idee buna, deoarece acesta este folosita si in strainatate si nu doar in fotbal.

Acord articolulului cu pricina un :rosu:

PerVersion
25th February 2008, 17:08
Ca tot e vorba de sezonul 07/08, ma gandeam sa pun cate o concluzie dupa fiecare din cele 15 etape ramase in acest retur.

Asadar, etapa precedenta a fost una aproape perfecta. Noi am castigat, Steaua si Rapid, care de altfel cred ca sunt principalele contracandidate, s-au impiedicat. S-a refacut o diferenta de puncte linistitoare, sa zicem, 8 fata de Rapid si 11 fata de Steaua.

Totusi, de ce aproape perfecta? Aproape pt ca echipa nu joaca la un nivel multumitor. Sunt din nou ezitari in defensiva, aceeasi defensiva care in tur era punctul forte al echipei! De mentionat ar fi Galiassi, care a jucat slab pe parcursul intregului meci, pe sfarsit fiind chiar inlocuit cu Sandberg. Dorsin la fel, a pierdut mingi, a avut pase gresite. La el nu stiu daca e vorba doar de faptul ca nu s-a adaptat inca, sau e si o problema de comunicare cu Galiassi... sau de ce nu, ambele.

Mijlocul a mers binisor, totusi aceasta metoda a rotatiei, Culio si Trica schimband locurile in dese randuri, cred ca ne-a derutat mai mult pe noi, decat pe olteni. Poate e doar chestie de obisnuinta, si treaba va merge mai bine in urmatoarele meciuri.

Cat despre atac, in ciuda faptului ca am inscris de 4 ori, nu s-au miscat prea bine. Ceea ce e imbucurator totusi e ca am ratat putin, din 5-6 suturi pe spatiul portii am inscris de 4 ori. Poate e mai bine asa, decat sa ai 10 suturi si dai un singur gol. :)

In fine, mai raman 14 finale si sper eu cateva meciuri bonus in Cupa. :)

PerVersion
1st March 2008, 04:32
Bun.. ca tot vorbeam de meciuri bonus din Cupa, se pare ca vom mai avea parte de cel putin unul, sau doua, in caz ca se joaca tur-retur in semifinale.

Meciul cu Brasovul a fost destul de urat si plictisitor, cu foarte putine faze de poarta. Ambele echipe au jucat defensiv, mergand pe ideea sa nu ia gol, ca doar, poate poate vor inscrie.

De mentionat ca Andone a schimbat 8 jucatori fata de meciul cu Craiova, iar echipa de atunci se vrea a fi prima echipa.

In defensiva am stat bine, chiar surprinzator de bine, avand in vedere ca au jucat Panin-Cadu-Sandberg-Fredy. Mi-au placut toti, si cred ca se pot ridica oricand la nivelul titularilor din defensiva.

La mijloc in schimb jocul n-a mers mai deloc. O fi fost tactica lui Andone defensiva, insa nu cred ca le-a impus sa greseasca pase, sa nu deschida jocul cand aveau ocazia, sa nu verticalizeze... Manuel Jose mi s-a parut singurul care a mai miscat ceva. Peralta si Minteuan m-au dezamagit de-a dreptul, in timp ce Culio a facut un meci prost, s-a incurcat mai tot timpul in driblinguri inutile, cand era cazul sa dea drumul la minge.

Iar in atac, la fel, nimic interesant. Ruiz si Dubarbier deocamdata nu se ridica la nivelul primei echipe.

Jocul s-a mai schimbat putin dupa intrarea lui Semedo, Trica si Dani. Dar, prea putin si prea tarziu. :)

Totusi, pana la urma conteaza rezultatul, si calificarea a fost obtinuta. Felicitari baietilor. Cat despre urmatorul adversar, ar fi ideal daca am reusi sa evitam Unirea Urziceni. :D

spartacus
1st March 2008, 05:22
PerVersion..de acord cu tine cu singura mentiune ca Peralta mi s-a parut ca a jucat mult mai bine odata cu trecerea timpului. Sper ca odihna titularilor sa fie de bun augur pentru meciul cu Steaua.

LazioRoma
31st March 2008, 09:14
Peralta a fost un juator bun .. a cochetat si cu interul in tineretile lui .. dar nu inteleg dc andone nu il baga titular !

grasu2
31st March 2008, 10:23
Peralta a fost un juator bun .. a cochetat si cu interul in tineretile lui .. dar nu inteleg dc andone nu il baga titular !

Cu toata tristetea trebuie sa recunosc ca Peralta nu arata mai nimic. A fost un jucator bun, si eu cred ca este in continuare, dar daca nu s-a adaptat n-are rost sa-l bage. Sa nu mai vorbim ca Peralta ar trebui sa fie mijlocas ofensiv, sau cel putin mijlocas prorpiuzi, nu inchizator. Daca tot asa il joaca Andone nu prea are sanse sa se adapteze.

trotica
7th April 2008, 01:03
ce-ați pățit măi de-ați slăbit motoarele? :groggy: Baftă și concentrare în meciurile ce-au rămas! :bere::ok:

danny del corco
7th April 2008, 02:37
Haideti mai, ce naiba, vine ciobanul tare din urma! Bagati carbuni in locomotiva !:ok:

ducus
8th April 2008, 14:27
Ia uitati ce am gasit: CFR Cluj II este liderul Ligii IV judetene:
LIGA a IV-a, Campionatul Judetean Cluj - ETAPA a XVII-a


Sport
Mar 28, 2008

Minerul Iara, scorul rundei

Daca liderul CFR II Cluj a cistigat, clar si detasat, derby-ul etapei, 4-0 cu Ariesul Turda, echipa de pe locul 2, Minerul Iara Baisoara, a cistigat la un scor ce ne scuteste de alte comentarii, 9-1, meciul cu Unirea II Dej. Interesant e faptul ca atit CFR II Cluj, cit si Minerul Iara sint foarte aproape de a bifa 100 de goluri marcate: "feroviarii" au 98 de goluri marcate in cele 17 meciuri cistigate, iar "minerii", 97. De urmarit cursa pentru "suta" a celor doua echipe, atit CFR cit si Iara fiind posibil sa bifeze aceasta cifra in etapa viitoare.

Situatie neschimbata in fruntea clasamentului, cu CFR II, pe primul loc (51 de puncte, golaveraj 98-4), urmata de Minerul Iara (45 de puncte, golaveraj 97-10) si Ariesul II Turda, locul 3 (34 de puncte, golaveraj
42-28).

Rezultatele etapei a XVII-a (disputata joi si vineri): CFR II Cluj - Ariesul II Turda 4-0; CFR Dej – Somesul Rondo Apahida 2-1; Somesul I Gilau – IS Cimpia Turzii II 3-5; Unirea Tritenii de Jos - "U" II Cluj
3-4; Vladeasa Huedin - Motor IRA Cluj 1-1; Leii Tritenii de Jos - SF "Ivansuc" Cluj 1-0; Minerul Iara Baisoara - Unirea II Dej 8-1.
http://www.ziarulfaclia.ro/LIGA-a-IV-a-Campionatul-Judetean-Cluj---ETAPA-a-XVII-a+8132
Asadar, ce credeti, are sanse echipa a doua a CFR-ului sa evolueze in sezonul urmator in Liga III? Chiar nu stiam ca si ei au o echipa a doua :P
Stiti mai multe despre aceasta echipa?

PerVersion
8th April 2008, 15:22
Eu cred ca are sanse foarte mari sa evolueze in liga 3 din sezonul urmator. Sper sa ii vad cat de curand in liga 2, pt ca acolo mai sunt meciuri tari, si se pot roda jucatorii mai tineri.

In momentul de fata, satelitul este antrenat de Sorin Oncica, fostul jucator al CFR-ului. Intotdeauna mi-a placut de el, e un baiat inteligent, si in perioada cat a jucat pt noi mi-a lasat impresia ca era unul din jucatorii care chiar puneau suflet.

Din cate stiu eu la echipa sunt doar jucatori tineri adusi de la loturile de juniori ale CFR-ului, din iarna joaca si cei 4 ivorieni transferati, si ei tineri, intre 17 si 20 de ani parca. Tot aici au evoluat si Miclaus si Chihaia, care n-au mai avut loc la prima echipa, si nici nu si-au gasit alta echipa vara trecuta. Bine ca si-au rezolvat situatia in iarna si au plecat, nu erau jucatori care sa merite sa joace in liga 4. :)

aLEX_U_1919
8th April 2008, 16:18
http://www.citynews.ro/Iuliu-Muresan-izgoneste-ultrasii-lui-CFR-de-pe-stadion-+20+6878
fiti cuminti si ascultati de scroafa SCLAVILOR !! =))

PerVersion
8th April 2008, 17:47
Esti cam nesimtit baiete... Puteai sa postezi link-ul ala si fara sa jignesti. Oricum, articolul e cam aberant. Cred ca declaratia e scoasa din context, daca nu cumva inventata. Dar unora le place sa haleasca kkt, asa ca presa are grija sa serveasca zilnic asa ceva in meniu. :)

aLEX_U_1919
8th April 2008, 20:49
sunteti toti sclavii scroafei, suporteri de kkt

PerVersion
9th April 2008, 01:09
Nu esti tu putin cam prost?! :)

aLEX_U_1919
9th April 2008, 21:17
http://img80.imageshack.us/img80/262/interzisiwd6.png

Ultras cfr :happy:happy:happy

trotica
9th April 2008, 22:28
ce dracu-i așa de râs?!? :groggy:

TZEFERU
11th April 2008, 20:02
Ma intreb daca Dorsin e tot bagat in echipa sa nui scada pretul? La fel Fabianni e in forma slaba si parca "joaca" prea mult. Ambii jucatori sint prea lenti totusi pentru acest final. Am observat si acest aspect de "fortarea" anumitor chestii de merg de nu merg si nu neaparat doar la acesti doi jucatori. Ar fi putut exista alte solutii? Sau diferenta dintre solutii nu ar fi justificat "scaderea" pretului acestor jucatori? sau nici macar nu poate fi un motiv invocat ? Ma tot intreb cum de o ajuns Trica sa ii ceara lui Andone schimbarea lui Fabianni?

M-am tot gindit si la treaba asta cu cumparatul jucatorilor de pe DVD....
1. Io zic ca cumpararea jucatorilor de pe DVD poate fi OK, DAR....doar daca acel DVD are meciuri cu jucatorul filmat in intregime si nu jocul filmat de televiziune unde poate jucatorul nu este prezent la faza. Daca cumperi jucator de pe DVD atunci cineva sa il filmeze in permanenta pe teren in fiecare meci plus la antrenamente filmat in intregime si permanenta.
2. Trimiterea oamenilor pe teren cite 2 saptamini la citeva luni (cum face MM Stoica)....poate fi OK asa de stabilire de contacte dar nu cred ca in 2 saptamini poti sa iti creezi o opinine fata de un jucator mai ales daca il prinzi in forma maxima...sau forma slaba nespecifica sau orice forma practic. Aceasta varianta e OK daca ai pe cineva aproape in permanenta acolo pe teren la meciuri si antrenamente chiar sa il umareasca. Si acel cineva trebuie sa fie de la echipa care vrea sa cumpere si nu care sa vinda.
Aici se invoca mult chestia cu "il monitorizam"....cum adica? Cine il monitorizeaza? Cineva local de la ei? Impresarul merge din ani in Pasti acolo?....
3. O alta varianta in combinatia cu cele de mai sus ar putea fi de exemplu un contact cu "chibitii" fotbalului din tara respectiva. Un fel de "gold in the trash". Sau altfel spus "Consumer Reports". Ce poate fi mai elocvent citeodata decit parerea celor care privesc fotbalul de o viata in tara respectiva? Si aceste informatii combinate cu DVD-uri facute ca lumea si o prezenta macar odata pe teren de familiarizare poate fi OK. Altfel e foarte dificil sa tot ai oameni in permanenta afara si sa urmareasca jucatori in 2-3 sau mai multe tari si sa ai parte de informatii cit de cit obiective despre jucator.

Dar, daca noua reglementare cu jucatorii va lua efect atunci poate va fi mai usor sa te duci sa vezi jucatori in B si C. pe o raza de actiune mai mica in Romania ....dar atunci ..porcii de rekini isi vor lua ei felia mare...pentru "uz intern".

laurdog
5th May 2008, 10:20
domnilor, mingea e la voi in teren. de acum e DOAR problema vostra cum o rezolvati

ducus
6th May 2008, 14:29
Diego Ruiz și-a prelungit contractul până în 2011

Atacantul lui CFR Cluj, Diego Ruiz, și-a prelungit contractul cu gruparea ardeleană până în 2011, a anunțat marți președintele feroviarilor, Iuliu Mureșan, transmite corespondentul NewsIn.

Argentinianul Diego Ruiz (27 de ani) a venit la CFR Cluj în iarnă, sub formă de împrumut pe șase luni, de la gruparea chiliană Huachipato.

Ruiz a marcat 5 goluri pentru CFR Cluj, două în campionat și trei în Cupa României.
http://gsp.ro/stire/diego-ruiz-si-a-prelungit-contractul-pana-in-2011-67403.html

Oqs
7th May 2008, 19:10
BV CFR!!!:ok:

ducus
31st May 2008, 20:16
CFR Cluj II s-a calificat in Liga III dupa ce a invins la baraj cu 2-0 pe Progresul Nasaud. :) Bravo CFR, iata ca si echipa de juniori e puternica, sa speram ca in viitorul apropiat va calca pe urma echipei lui Ando ;).

Dani3l
1st June 2008, 13:51
Interviu cu unul din cei 4 jucatori de adevarata valoare de la cfr:Culio.
Preluare: mysport.ro
INTERVIU CULIO IN PRESA DIN ARGENTINA
EMANUELL CULIO,MIJLOCASUL CELOR DE LA CFR CLUJ,A ACORDAT UN INTERVIU ZIARULUI NOTICIAS MERCEDINAS IN CARE A VORBIT DESPRE MAI MULTE ASPECTE ALE VIETII SALE DIN ROMANIA.IATA CATEVA FRAGMENTE:
-DESPRE CAMPIONAT:"DACA AM FI PIERDUT CAMPIONATUL,AR FI FOST DIN VINA NOASTRA,PT. CA AVEAM 11 PUNCTE AVANS.NE-AM RELAXAT SI STEAUA A INCEPUT SA CASTIGE,NE-A INTRECUT,DAR IN PENULTIMA ETAPA AU JUCAT EL CLASICO SI AU PIERDUT.NOI AM CASTIGAT SI AM LUAT CAMPIONATUL LA UN PUNCT DIFERENTA."
-DESPRE CUPA:"ZIUA IN CARE AM CASTIGAT CUPA,A FOST SPECTACULOASA,IN TOATA ISTORIA CLUBULUI NU SE CASTIGASE NIMIC SI NOI IN TREI ZILE AM LUAT DOUA TROFEE!"
-DESPRE VREMEA DIN ROMANIA:"IN CLUJ,NU NINGE ASA DE MULT CA IN ALTE LOCURI DIN ROMANIA.TOTUSI,AVEM UN SISTEM FOARTE BUN,CARE CURATA GAZONUL DE JOC,AICI EXISTAND FOARTE MULTA GRIJA PT. GAZONUL PE CARE SE JOACA.UNEORI NICI NU NE ANTRENAM PE TERENUL PRINCIPAL,NE ANTRENAM PE CELE SECUNDARE UNDE NE INGHEATA PICIOARELE IN MIJLOCUL ZAPEZII."
-DESPRE POSTUL PE CARE JOACA:"EVOLUEZ MIJLOCAS STANGA SAU DREAPTA.DUPA ANTRENAMENTE,ANTRENORUL RAMANE PT. A LUCRA CU MINE,SUTUL CU PICIORUL DREPT."
-DESPRE VIATA IN ROMANIA:"FOARTE FRUMOASA! CLUJUL ESTE CA MERCEDES,DAR MAI MARE.IN PLUS,EXISTA SIGURANTA SI SE TRAIESTE LINISTIT."
-DESPRE COLEGII ROMANI:"CAND SE TERMINA ANTRENAMENTUL,ROMANII PLEACA FIECARE LA CASA LUI.ACESTA ESTE FELUL LOR DE A FI,ESTE O ALTA CULTURA.LA ANTRENAMENTE VORBIM,DAR LA FINAL,NU NE MAI VEDEM DECAT A DOUA ZI."
-DESPRE COLEGII ARGENTINIENI:"ACUM SUNTEM SASE ARGENTINIENI,IAR IN GENERAL,LA FINALUL ANTRENAMENTELOR,IESIM SI LUAM MASA IMPREUNA."
http://www.mysport.ro/stirea/29901/interviu_culio_in_presa_din_argentina.html
Articolul original: http://www.noticiasmercedinas.com/080528culio.htm
Undeva in dreapta paginii: http://www.noticiasmercedinas.com/ exista un slide cu poze culio & co.

xisco
1st June 2008, 13:57
CFR Cluj II s-a calificat in Liga III dupa ce a invins la baraj cu 2-0 pe Progresul Nasaud. :) Bravo CFR, iata ca si echipa de juniori e puternica, sa speram ca in viitorul apropiat va calca pe urma echipei lui Ando ;).

poate ii si bate pe aia a lui Ando:)

forza_CFR
3rd June 2008, 17:36
andone nu e prea multumit de ruiz

Nightwish
26th August 2008, 11:51
Antrenorul “feroviarilor” a pierdut sprijinul președintelui Iuliu Mureșan, al directorului executiv Răzvan Zamfir și al mai multor acționari.

Doar principalul finanțator al clujenilor, Arpad Paszkany, îl mai susține pe “Fălcos” și s-a opus când s-a pus problema demiterii tehnicianului, în urmă cu două săptămâni.

Returul dezastruos din sezonul trecut, la finalul căruia CFR a câștigat titlul doar cu ajutorul celor de la Dinamo, care au învins Steaua în penultima etapă, dar și startul lamentabil din acest sezon, au adus tensiuni la gruparea “feroviară”. Andone e foarte aproape de a fi demis.

Acționarii “alb-vișiniilor”, președintele Iuliu Mureșan și directorul executiv Răzvan Zamfir nu-l mai susțin pe tehnician, care se bucură însă de sprijinul lui Arpad Paszkany. Finanțatorul CFR-ului vrea cursivitate la echipă și e dispus să-l mai țină pe “Fălcos” la cârma legiunii străine din Gruia.

Totuși, dacă Ioan Andone nu va reuși să aducă “barca” CFR-ului pe linia de plutire, va fi demis cel mai târziu în pauza de iarnă. Tehnicianul însă nu-și va încheia conturile cu CFR, ci ar putea ocupa funcția de director tehnic.



Inlocuitorul fostului antrenor de la Dinamo va fi, cel mai probabil, italianul Francesco Guidolin. Tehnicianul și-a reziliat contractul cu formația US Palermo în primăvara acestui an și este liber de contract. Guidolin nu va avea nevoie de o perioadă prea mare de acomodare. Italianul ar putea primi date importante despre jucători de la Maurizio Trombetta, fostul său secund de la Bologna și Palermo, care face parte din staff-ul tehnic al ardelenilor din această vară.

Un alt posibil înlocuitor al lui Andone ar putea fi chiar antrenorul Gloriei Bistrița, Ioan Ovidiu Sabău. “Moțul” i-a refuzat pe conducătorii CFR-ului după plecarea lui Dorinel Munteanu, în octombrie 2007, dar acum ar putea accepta oferta venită din Gruia.
Alex GRECU
alexgrecu@ziuadecj.ro

Sper sa se sature si Paszkany de el o data, ca eu am ajuns la limita :angry:

PerVersion
26th August 2008, 17:45
Si eu tot cant de ceva vreme ca ar fi cazul sa-l schimbe... insa e foarte important cu cine. Daca l-ar schimba cu Sabau ar fi ok , insa cu celalalt care e mentionat in articol... :rolleyes: asa mai bine il aduce pe Bergodi, probabil tot liber de contract e. :)

vassy
27th August 2008, 01:03
Paszkany chiar nu vede ca nimeni nu il mai place pe antrenor?... Ce asteapta, sa ii injuram pe Andone pe stadion?

PerVersion
27th August 2008, 16:34
Nu cred ca asta e solutia... sa fie injurat si huduit cu antrenorul sau mai rau, jucatorii. Mai mult ca sigur si conducerea clubului vede ca nu prea merge treaba, si vor schimba ceva in curand.

philips
28th August 2008, 12:33
daca tot ati adus vorba de schimbarea antrenorului........hai sa vedem cine ar putea veni in locul lui andone........ adica, e liber de contract si ar veni in Romania............ eu unul nu vad pe nimeni in afara de boloni;)

iulian_1976
28th August 2008, 13:07
Imi exprim o parere desi sunt de la rivali :D

Daca Andone este un tip revolutionar ca stil de joc merita sa-l tine-ti
4 ani ca va da rezultate.
Ce m-a intrigat ca intr-o vara intreaga nu a venit cu doua trei sisteme de joc valabile,aceleasi idei din retur.
Ca valoare a jucatorilor CFR are de departe cea mai buna trupa din Romania insa nu prea e asamblata de Andone.

Cred ca solutii la CFR sunt cu duiumul sa joci cu Semedo si Dubarbier
pe extreme este o solutie,Didi nu e jucator de banca de rezerve etc

Boloni este o solutie buna pentru CFR mie imi place si Neagoie,in final
Andone o sa fie lasat pentru Ch.Leag este meritul lui:D

Ted
16th September 2008, 23:51
FELICITARI CFR!!!

Un meci foarte solid,goluri si faze superbe,victorie uriasa!
Senzationala atitudinea si combativitatea jucatorilor care si-au vazut de joc in loc sa se gandeasca la tricourile adversarilor!

Respect CFR!

delaoltenia
17th September 2008, 09:02
Bravo CFR,am fost si sunt alaturi de voi...doar in cupele europene. :D

Ess
18th October 2008, 12:25
:sleep:
unde fugim de-acasa? :sleep:

ce meci de ***** aseara...:sleep: