PDA

View Full Version : Mihai Gurita e din nou farist



tchibos
24th August 2007, 17:33
Finantatorul clubului Farul Constanta, Gheorghe Bosanceanu, a stabilit o serie de reguli pe care Mihai Gurita trebuie sa le respecte pentru a activa la echipa patronata de el. "Pentru a juca la Farul, Gurita trebuie sa se comporte ca un nou-nascut. Trebuie sa bea iaurt si sa fumeze mentosane si sa nu-i aud gura, nici in teren, nici in afara lui. Daca il prind cu berea in mana, va fi ultima data cand ne vom vedea in calitate de patron si jucator. Sa aiba gurita mai mica si sa vorbeasca mai mult in teren si sa-si creeze mai multe ocazii decat adversarii. Nu conteaza, indiferent ca va semna pe o luna, doua, un an de zile, daca nu va respecta aceste lucruri, va pleca imediat", a declarat Gheorghe Bosanceanu.

Patronul constantean i-a trasat si viitoare destinatie a lui Gurita daca nu va respecta regulile impuse de el. "Daca se va intampla altceva, ne va lasa, va pleca la tara", a spus Bosanceanu, Mihai Gurita fiind din acelasi sat ca si patronul sau, Dumbraveni, Suceava.

Mihai Gurita va fi prezent sambata dimineata la antrenamentul Farului. El a inceput pregatirile pentru sezonul 2007-2008 cu Steaua, care l-a cedat apoi la Gloria Buzau. Dupa etapa a patra, Mihai Gurita a fost exclus din lotul buzoian de catre actionarul majoritar al clubului, Costel Bucur, deoarece a fost nemultumit de evolutiile fotbalistului.

eu am in cap un scenariu dar il voi spune mai tarziu... voi ce parerea aveti de revenire.. e de bun augur?

Rossi
24th August 2007, 17:37
Mihai Gurita a revenit la Farul Constanta
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/farul-constanta/22772/mihai-gurita-a-revenit-la-farul-constanta.htm

de bun ce e , nu a fost oprit nici macar la Gloria Buzau ... :evil:
ce zicea acum 1 luna ? ca vrea sa dea o mana de ajutor lu' steaua ?! :lol:

bahaus_84
24th August 2007, 21:48
marsh ma de aici...sa vad ce faceti voi cu lazio...fara corpodean...cat despre guritza...tot respectul..

Klingon
25th August 2007, 00:04
Finantatorul clubului Farul Constanta, Gheorghe Bosanceanu, a stabilit o serie de reguli pe care Mihai Gurita trebuie sa le respecte pentru a activa la echipa patronata de el. "Pentru a juca la Farul, Gurita trebuie sa se comporte ca un nou-nascut. Trebuie sa bea iaurt si sa fumeze mentosane si sa nu-i aud gura, nici in teren, nici in afara lui. Daca il prind cu berea in mana, va fi ultima data cand ne vom vedea in calitate de patron si jucator. Sa aiba gurita mai mica si sa vorbeasca mai mult in teren si sa-si creeze mai multe ocazii decat adversarii. Nu conteaza, indiferent ca va semna pe o luna, doua, un an de zile, daca nu va respecta aceste lucruri, va pleca imediat", a declarat Gheorghe Bosanceanu.

Patronul constantean i-a trasat si viitoare destinatie a lui Gurita daca nu va respecta regulile impuse de el. "Daca se va intampla altceva, ne va lasa, va pleca la tara", a spus Bosanceanu, Mihai Gurita fiind din acelasi sat ca si patronul sau, Dumbraveni, Suceava.

Mihai Gurita va fi prezent sambata dimineata la antrenamentul Farului. El a inceput pregatirile pentru sezonul 2007-2008 cu Steaua, care l-a cedat apoi la Gloria Buzau. Dupa etapa a patra, Mihai Gurita a fost exclus din lotul buzoian de catre actionarul majoritar al clubului, Costel Bucur, deoarece a fost nemultumit de evolutiile fotbalistului.

eu am in cap un scenariu dar il voi spune mai tarziu... voi ce parerea aveti de revenire.. e de bun augur?

Haha ce dur e maruntul Bosanceanu! Tinand cont ca el nu zice niciodata acelasi lucru si saptamana viitoare, sa vedem cum o sa fie de fapt.

Eu mi-am luat mana de pe Gurita, cum am spus. Prea multe scandaluri, prea multe declaratii aiurea. Nu am deloc incredere in el ca presedinte, este mult prea instabil si imatur. Am doar o mica incredere in el ca fotbalist.

Astept nerabdator scenariul lui tchibos. :yeah:

Hard
25th August 2007, 00:19
l-au cumparat sau sub forma de imprumut ?

Quartz@nu
25th August 2007, 01:35
DUPA TEAPA CARE A LUAT-O DE LA steaua (cu imprumutul la Buzau) nu cred ca mai este ASA MARE stelist in rest ....RESPECT GURITA !
ps. chiar aveam nevoie de el !

Quartz@nu
25th August 2007, 01:37
era bine sa il luam si pe BOSTINA ....SI ASA "FACE " TUSA

FatFrumos
28th August 2007, 03:50
daca va respecta ce i sa impus eu zic ca va da randament.

Kooler
28th August 2007, 07:23
Chiar nu conteaza daca respecta ce a zis patronul, e problema lui, tot ce conteaza e sa joace bine si sa inscrie.

Blitz.
28th August 2007, 11:27
Guriță, din nou la antrenamentele Farului

Cu Farul se pregătește și „o tânără speranță”, Mihai Guriță. Atacantul Mihai Guriță a efectuat, sâmbătă dimineață, primul antrenament cu Farul, pe terenul doi din complexul sportiv al „rechinilor”. Colegii săi au glumit pe seama revenirii lui Mihai (34 de ani și șase luni). „Iată o tânără speranță”, râdea Cristi Șchiopu, la ieșirea fotbaliștilor din vestiar, spre teren. La miuța de la finele ședinței de pregătire, Gurigol se încuraja singur, după ce dădea câte un gol: „Hai înapoi, Mihai!”, sprintând apoi în apărare. „Dacă nu a dat gol arbitrul, înseamnă că nu a fost”, a mai spus Guriță, necomentând arbitrajul, pe tema unei reușite acuzate că a fost precedată de fault la portar. „Guriță a dat trei goluri ținându-se de bară”, l-a tachinat apoi Todoran, care a și recunoscut, sportiv: „Dar a dat și trei pase de gol”.

sursa fcfarul.ro

Bine ai venit Gurita ! :ok:

Cristian
28th August 2007, 11:29
Mai e unu la Steaua care face lustru la incaltamintea de joc pe banca de rezerve, si anume: VATCA :)

tchibos
28th August 2007, 12:52
luati-l voi pe Vatca


Haha ce dur e maruntul Bosanceanu! Tinand cont ca el nu zice niciodata acelasi lucru si saptamana viitoare, sa vedem cum o sa fie de fapt.

Eu mi-am luat mana de pe Gurita, cum am spus. Prea multe scandaluri, prea multe declaratii aiurea. Nu am deloc incredere in el ca presedinte, este mult prea instabil si imatur. Am doar o mica incredere in el ca fotbalist.

Astept nerabdator scenariul lui tchibos. :yeah:

ideea e urmatoarea: cred ca Becali si Bosanceanu stiau care va fi traseul lui Gurita si ca a fost cumparat pe o suma mica tocmai cu scopul ca va ajunge iar in scurt timp la Farul.. suma infima platita pentru un jucator a insemnat de fapt recunostinta lui Becali pentru meciurile la care Farul "s-a legat la sireturi" in fata Stelei. De acum in colo pentru mine Steaua - Farul va fi cel mai sigur 1 solist indiferent de forma in care se afla echipele...

cat despre Gurita eu ma bucur ca a revenit chiar si dupa intamplarile mai mult sau mai putin rusinoase d.p.d.v. moral.. am fost si raman un fan Gurita, mai ales ca mai am si un tricou cu numele lui pe care nu l-as mai fi purtat in veci daca ar fi jucat la Steaua

kerosene
30th August 2007, 09:06
„Ni-l dorim pe Guriță, dar să vedem cum se rezolvă situația sa”


Constantin Gache a declarat că achiziționarea lui Mihai Guriță este mai delicată, în urma transferurilor din acest an ale fotbalistului.
„Ni-l dorim pe Guriță, este un jucător cu experiență, de care am avea mare nevoie, mai ales acum. Dar regulamentar nu știu cum se poate rezolva situația. Nu depinde de mine sau de club. E o problemă mai delicată. Să vedem”, a spus Gache.
Guriță a declarat, ieri, că a încheiat conturile cu Steaua și Buzăul, așteptând acum ședința de marți a comisiei, pentru a vedea dacă poate fi legitimat.
De sosirea lui Pașcovici la Farul nu se mai pune însă problema, a mai spus Gache. „Pașcovici nu mai e de actualitate. Avem mulți jucători pe posturile pe care poate juca el. În plus, UTA cerea și mult pe el”, a afirmat antrenorul.

bahaus_84
30th August 2007, 22:12
pacat...de Pascovici

kerosene
4th September 2007, 09:22
Verdict în cazul Guriță


Memoriul depus de fostul căpitan al Farului, Mihai Guriță, prin care acesta solicită să devină jucător liber de contract, după ce a încheiat conturile cu Steaua și Gloria Buzău, va fi soluționat astăzi, la ora 11, într-o ședință a Comisiei pentru Statutul Jucătorului din cadrul Ligii Profesioniste de Fotbal.