PDA

View Full Version : Fotbal american în România-Evolutie,Discutii Generale



Pages : [1] 2 3

Andrei Curelaru
4th February 2003, 14:05
Salut,

Eu sînt în Franta de vreo 10 ani si practic fotbalul american în campionatul national cu echipa <b>Centurions</b>
http://www.nimes-centurions.com.

Cine poate sa-mi spune care e situatia fotbalului american în România ?

http://www.proximag.com/BB/templates/subSilver/images/logo_phpBB.gif

http://www.proximag.com/centurions/images/kauffman_petit.jpg

Vadim
5th February 2003, 22:55
Nu am auzit pe nimeni care sa joace fotbal american de placere, cu atat mai putin la un club.

Ayrton
6th February 2003, 10:29
Nu exista in Romania nici un fel de club cu echipa de fotbal american!

Oricum, fani ai fotbalului american exista, cel putin unul: eu! Stateam noaptea si ma uitam pe Fox Sports la meciuri, asta pana anul trecut, cand cei de la RCS s-au gandit ca nu merita sa mai aiba in grila de programe acest canal. Si am fost foarte dezamagit anul acesta cand echipa mea favorita, Oakland Raiders a ratat Super Bowl-ul, si asta tocmai din pricina celui mai bun jucator al ei din intregul sezon: qaterback-ul Rich Gannon...

Andrei Curelaru
7th February 2003, 02:43
E adevŕrat cŕ superbowl'ul ca orice meci de fotbal US poate fi o surprizŕ, bunŕ sau rea. Mŕ bucur sŕ vŕd cŕ les US football fans români existŕ:)
Sînt echipe si campionate nu numai aici în Franta dar si în Rusia, Cehia sau Yugoslavia .... de ce nu în România ?

FatFrumos
2nd February 2004, 05:36
that's ok ayrton my boys New England Patriots au luat super bowlul :P

Tudose
2nd February 2004, 06:05
Am urmarit si eu aici SuperBowl-ul New Englands Patriots - Carolina Panthers 32 - 29 (primul meci de acest gen pe care il vad in intregime). A fost palpitant, mai ales finalul.
Chiar ma intrebam zilele trecute si ii intrebam pe cei de aici daca mai exista tari in care sa se practice acest sport, insa nimeni nu a putut sa imi dea un raspuns pana cand am citit mesajele voastre.

Totusi, MULT PREA MULTE RECLAME in timpul transmisiei!

FatFrumos
3rd February 2004, 03:41
dude multi la asta se uita cica sint cele mai bune reclame cu toate ca anul asta nu au fost chiar asa au fost doua sau trei din toate mai stralucite plus ca a aratat si Janet bubs :P si la mine e primul care il vad in intregime.

elena70mld
13th February 2004, 21:52
Ma chinui de vreo 3 luni sa cumpar o minge de fotbal american si nu reusesc. Am cautat o multime de site-uri si cele romanesti nu au asa ceva iar cele straine nu trimit in Romania. Ma poate cineva ajuta?

GoPens
14th February 2004, 03:14
Chiar ma intrebam zilele trecute si ii intrebam pe cei de aici daca mai exista tari in care sa se practice acest sport, insa nimeni nu a putut sa imi dea un raspuns pana cand am citit mesajele voastre.

exista o liga europeana cu echipe din Germania, Anglia, Scotia, Olanda etc. dar nu-i foarte po****r in europa. ceva ca si crickett de altfel...

Nkelu
18th February 2004, 23:28
Din pacate fotbalul american e mai putin cunoscut in Romania,desi TV Sport-ul a incercat sa-l promoveze transmitand meciuri din NFL. Si eu incerc sa-l promovez prin forumuri ca sa imi pot forma o echipa cat mai mare.Din pacate nu este inca nimeni interesat. Am deja o mini-echipa din 5 prieteni si rude dar vreau sa am mai multi coechipieri. Avem minge si schemele noastre de joc haios facute si ne distram de minune! Sunt curios sa aflu in ce constau antrenamentele tale de la Centurions,ce pozitie ai in joc si cum ai ajuns sa fii selectat in aceasta echipa!

vasile314tzurka
19th February 2004, 07:36
nu ai putea sa explici jocul? reguli de baza, scheme si cum se da punctajul de exemplu. eu ma uit ca curca-n lemne la astea.

Nkelu
19th February 2004, 22:02
Fotbalul american este un joc al yarzilor pentru ca fiecare echipa doreste sa castige cat mai multi yarzi. Cum se obtin acesti yarzi?Se alearga sau se paseaza in terenul de tinta advers in speranta ca sa inscrie un eseu(sau touchdown) sau un field-goal(o lovitura de picior). In fiecare atac,echipa are 4 incercari de a obtine o avansare in teren de cel putin 10 yarzi pentru a trece la un nou set de atacuri.Acesta este rolul echipei ofensive.Ea este compusa din 11 coechipieri. Se folosesc tot felul de asezari in teren,dar un lucru este sigur:exista o linie ofensiva facuta din 5 oameni solizi.In spatele lor se afla conducatorul de joc,sau quarter-back-ul.In spatele sau se afla unul sau doi jucatori rapizi si despartiti de restul formatiei,pe aripi,se afla wide-recever-ii,cei care incearca sa prinda pasele aruncate de qb.Mai exista si un wide reciver mai solid,Tightend-ul care se desparte de linia ofensiva si poate receptiona pasele. Echipa defensiva are tot 11 jucatori.Unii stau in prima linie si incearca sa placheze qb-ul.Altii stau mai retrasi.Cel mai bun lucru pe care il poate face o aparare e sa intercepteze o pasa si eventual sa returneze mingea proaspat prinsa in terenul de tinta advers. Touchdown-ul valoreaza 6 puncte+lovitura suplimentara simpa 1=7. Field-goal-ul are 3 puncte. mingea se repune in joc prin degajare dupa eseu sau field-goal. Important de stiut e ca terenul are o lungime de 110 yarzi si aprox. 35 yarzi latime.Exista 2 reprize cu cate 2 sferturi fiecare de 15 minute. Cam astea sunt regulile de baza.

TuTuSh
22nd February 2004, 23:07
Saluty sunt si eu un mic fan al fotbalului american, dar din pacate suntem putini pe aici (Mangalia) carora ne place acest sport. Ash dori si eu sa stiu ca la ce pret se ridica o minge de fotbal american si de unde pot face rost de una si care sunt cei mai buni jucatori de fotbal. Va multumesc anticipat!!!

Nkelu
25th February 2004, 10:38
Am avut norocul sa gasesc o astfel de minge acum 2 ani in magazinul IDM,din Gara Basarab,Bucuresti. Incearca sa cauti in Constanta intr-un magazin de sport mai mare.
Cei mai buni jucatori din sezonul trecut sunt quarterback-ul Tom Brady,running-back-ul Jamal Lewis si widereceiver-ii Muhamad si Branch.Sunt multi jucatori buni in NFL si multi din ei au stralucit cu toate ca echipele lor au cam dat-o in bara. In aparare s-au remarcar Ty Law,Rucker,Peppers,Seymour,Bruschi si Michael Strahan!


P.S. Hei Centurionule,mai intra si tu pe forum!

gigel_bucur
12th March 2004, 01:51
Nkelu, foarte interesant ce ne-ai povestit despre fotbalul american. incearca, te rog, sa ne tii in priza cu rezultate plus alte amanunte. de cand cu TV Sport am mai prins cate ceva in domeniu.
thx

dlgicu
17th March 2004, 21:31
He, he, v-ati trezit cam tarziu, SuperBowl-ul tocmai s-a desfasurat pe 1 februarie si urmatorul sezon va incepe in septembrie-octombrie.

Sistemul competitional american este foarte complicat, ca de altfel in toate sporturile care se desfasoara aici. Cele 32 de echipe sunt impartite in 8 grupe de cate 4 echipe, doua conferinte a cate patru grupe (Nord, Sud, Est, Vest), dupa criterii numai de ei stiute. Fiecare echipa joaca in sezonul regulat cate 16 meciuri, 6 (3x2) cu echipele din aceeasi grupa si restul de 10 dupa un program destul de complicat, pe care eu nu l-am inteles, cu alte echipe (indiferent de grupa sau conferinta). Nu am stat sa urmaresc, dar mai mult ca sigur in afara de acele meciuri intre ele, echipele dintr-o grupa nu au aceiasi adversari in timpul sezonului regulat! Oricum, nu retrogradeaza nimeni, nu exista divizii inferioare sub egida NFL.
In fiecare conferinta, primele 2 locuri 1 se califica direct in play-off si intalnesc castigatoarele din meciurile de baraj (wild-card games) dintre celelalte 2 locuri 1 si primele 2 locuri 2.
Apoi au loc in play-off semifinale si finala conferintei, pentru ca in SuperBowl sa se intalneasca pentru titlul suprem castigatoarele celor doua conferinte.

Pentru orice meci se joaca prelungiri dupa regula "golul de aur", iar cum in acest sport se inscrie destul de usor cel putin un field-goal, se intalnesc foarte rar scoruri egale dupa prelungiri (nici unul sezonul care s-a incheiat).

Eu am urmarit in acest sezon din Boston evolutia echipei locale New England Patriots care dupa un inceput ezitant (infrangere cu 31 la 0 in prima etapa, 2 victorii - 2 infrangeri dupa 4 etape) a urmat un mars triumfator (12 victorii consecutive in sezonul regulat pentru un palmares final de 14-2 - cel mai bun dintre cele 32 de echipe - urmate de 3 victorii in play-off) pentru castigarea titlului absolut, al 2-lea din istoria clubului, dar si al 2-lea in ultimii 3 ani.

codrutc
24th October 2004, 08:27
Cineva mai sus in acest "thread" se arata interesat in discutii despre fotbalul american.
Si eu as vrea sa discut in romaneste cu romani carora le place acest sport. Din pacate, nefiind in tara nu pot da curs unor invitatii la "miute"
de fotbal american, dar mi-ar face mare placere sa discut cu fani din Romania.
Ca punct de plecare m-am decis sa redau mai jos un post de al meu de acum doua zile pe un alt forum de discutii. Sper sa reusesc sa stirnesc ceva interes si sa provoc pe cineva la discutii despre acest sport.

" Dupa cum probabil stiti a inceput noul sezon de ceva vreme, duminica ce vine
va fi etapa 7-a. Deja se contureaza care sunt echipele "de batut" ca sa zic asa. In AFC sunt New England Patriots, Pittsburgh Steelers, New York Jets, cu
voia dumneavoasra Indianapolis Colts, al carei fan sunt, si Denver Broncos.
In NFC de departe cei mai tari sunt Philadelphia Eagles. Se tot vorbeste de Seattle Seahawks, dar dupa un inceput bun, au pierdut ultimele doua meciuri si tot St Louis Rams sunt in frunte in divizia lor.

Atrag atentia asupra unui meci tare weekend-ul ce vine.
Patriots - Jets in New England
Ambele echipe sunt 5-0. New England au cistigat deja 20 de meciuri la rind,incepind din sezonul trecut , record absolut in NFL, si fac exact cea ce trebuie in fiecare meci sa cistige. Jets sunt si ei in mare forma cu QB-ul Pennington foarte bun si mai ales cu Curtis Martin , running back in mare revenire de forma.

Colts, dupa saptamina de pauza joaca din nou acasa impotriva celor de Jacksonville Jaguars, o nuca destul de tare cu o aparare buna si care s-au invatat sa tot cistige pe final de meci , similar cu Carolina Panthers din sezonul trecut. Imi plac Colts si anul acesta , atacul e si mai tare decit in sezonul trecut iar apararea se imbunatateste vazind cu ochii, cu toate ca statistic nu s-ar parea, deocamdata. Singurul meci pierdut de Colts a fost cel impotriva lui New England, cind Edgerin James a pierdut mingea de doua ori , o data la linia de tinta. Nu ma pot entuziasma pe deplin in ce-i priveste pe Colts, atita timp cit nu vor bate pe New England, care se pare ca este "nasul" lor.

Mai sunt si alte subiecte interesante cum ar fi jocul foarte bun al QB-ului debutant Rothlisberger pentru Steelers, etc....

Sper sa avem cit mai multe discutii si anul acesta in masura in care sunt oameni interesati.
Sunt curios daca in Romania mai transmit meciuri pe TV Sport precum anul trecut. "

SPOON_QB
5th November 2004, 00:38
Ce faceti, mai? Gata va ajuns fotbalul american? Eu sunt din Mangalia si sunt un foarte mare fan al fotbalului american. Echipa mea de suflet este de 1 sezon si ceva New England Patriots care saptamana trecuta a luat bataie, dupa 21 de victorii consecutive, de la Pittsburgh Steelers (NASHPA). Cine vrea sa stie mai multe despre NFL sau regulamentul complet poate sa-mi scrie pe adresa de e-mail.
P.S. Am gasit o minge de fotbal american nou noutza, de vanzare, Wilson (oficiala) si cu accesori dar costa 7,000,000 lei asa ca nu m-am bagat.
THE NFL RULES!!!

codrutc
23rd November 2004, 02:21
Din pacate nu exista nici un interes in Romania pentru fotbalul american.
E de inteles, nu am nimic de zis. Totusi e pacat pentru ca este un sport atit de
captivant si complex din punct de vedere tactic, mai ales dupa ce ii intelegi regulile.
Eu sunt mare fan Colts, in primul rind pentru ca sunt din orasul unde locuiesc.
Si eu sunt gata sa dialoghez cu fani ai fotbalului american, atit citi sunt.

Mihai13
19th January 2005, 01:33
Salutari.

Ce-i drept, nimeni in Romania nu se prea intereseaza de fotbal american. Nici in comunitatea romaneasca din Montreal nu e prea mare interes, eu fiind singurul roman din citi cunosc care este amator.

Desi am practicat sportul in sine foarte putin, pot sa spun ca sint innebunit dupa el. Ma uit in fiecare week-end de la pranz la miezul noptii la meciuri, urmaresc toate meciurile in paralel la NFL.com, ma joc Madden la PS2 aproape in fiecare zi, si asa mai departe. Echipa mea favorita este St. Louis Rams (tocmai au luat bataie in play-offs. Ce jeg...). Sint membru pe board-ul lor, insa nu postez prea des, pentru ca lumea de acolo stie mult mai multe decit mine.

Dupa cite vad, thread-ul acesta nu este prea animat. Sper insa sa il vedeti, ca sa putem continua discutia despre acest sport. Daca aveti orice intrebare despre reguli, tactici, formatii de joc, echipe sau jucatori, sint gata sa va raspund.

sotostone
19th January 2005, 01:43
Acum mai multi ani.. pe stadionul natzional nu mai ti minte cum se numea atunci.. a avut loc un meci demonstrativ de fotbal american ... cu romani... 2 echipe intitulate sugestiv "Dacii" si "Romanii"... nu stiu de ce m-a lovit.... amintirea asta si nu stiu ce legatura are ... da' sunt curios daca mai tine minte cineva ceva despre asa ceva (ori am visat cu lux de amanunte.. ori.. nu stiu.. da' parca am si fost la meciu' ala... foarte copil fiind)!

Ayrton
21st January 2005, 15:18
codruct si Miahai13 mai dati si voi stiri, noutati, etc...

Mihai13
22nd January 2005, 00:16
Duminica asta se joaca "finalele de conferinta", adica cum ar veni, semifinalele. Echipele invingatoare vor juca Super Bowl-ul, pe 6 februarie. In prima semifinala joaca Atlanta Faclons cu Philadelphia Eagles (ora 15:00 aici - ora 22:00 in Romania). Cealalta semifinala se va juca intre New England Patriots si Pittsburgh Steelers (ora 18:30 aici - ora 1:30 in Romania).

Unul din motivele pentru care imi place fotbalul american este pentru ca toate echipele au cam aceeasi sansa. Nu exista echipe bogate si echipe sarace. Totul se joaca pe teren, si in tacticile pe care antrenorii le dezvolta. Asa ca este foarte greu de ghicit cine va castiga duminica. Eu personal sper sa bata Falcons si Steelers, fiindca nu-i inghit deloc pe ceilalti. Am vazut ca este un fan Patriots pe aici, sper sa angajam o discutie pe tema asta daca va citi mesajul.

Cam asta e. In rest, hai Romania si hai Steaua in cupa UEFA.

dlgicu
22nd January 2005, 02:20
Daca te referi la mine, nu sunt chiar un fan al Patriotilor, si asta pentru ca nu prea sunt un fan al fotbalului american, doar un telespectator ocazional.
Dar cum locuiesc in Boston am urmarit pe canalele locale meciurile echipei New England Patriots in sezonul 2003-2004 si cateva din acest sezon, inclusiv pe ultimul din semifinalele conferintei, si sunt cat de cat la curent cu stirile despre echipa.

Despre meciul de duminica... nu imi place sa dau pronosticuri, mai bine vorbim dupa el. Din cate stiu eu Patriotilor le e frica de jocul de rushing al ofensivei Otelarilor, si s-ar putea ca de ce le e frica sa nu scape. Si eu personal as fi preferat sa castige Jets saptamana trecuta, si au fost foarte ghinionisti ca nu au facut-o, dar asta e.
Pe de alta parte am destula incredere ca Belichick va gasi din nou tactica invingatoare pentru cei din Boston; parerea mea e ca echipa asta e 60% Belichick si 40% restul.

Iti pot spune despre atmosfera din oras, atat comentatorii sportivi locali cat si suporterii fiind (nu stiu de ce) foarte increzatori ca Patriotii vor merge din nou anul acesta pana la capat. De asemenea am vazut si ca previziunile ii dau pe Patrioti favoriti, dar eu cred ca se poate intampla orice.

Asadar mai vorbim eventual dupa meci, daca nu o sa fii prea suparat de infrangerea favoritilor :P

Mihai13
24th January 2005, 05:47
Meciul s-a terminat acum o ora, si sint destul de secat. Dupa ce prima pasa a lui Roethilsberger (QB-ul de la Pittsburgh) a fost interceptata, mi-am dat seama ca o sa bata Patriotii la scor. Se pare ca acestia din urma au scapat de ce le era frica, pentru ca dupa vreo 5 minute era deja 10-0 pentru ei, ceea ce i-a obligat pe Steelers sa paseze mai mult.

Sint de acord ca Belichick este probabil cel mai bun antrenor din citi sint in liga. Imi place filozofia lui "fara idioti in echipa", adica fara jucatori gen Randy Moss si altii ca el. Motivul pentru care nu-mi place mie de Patriots este pentru ca apararea lor joaca cheap (mai ales Rodney Harrison), si pentru ca de regula arbitrii tin cu ei (vezi Super Bowl-ul de acum 3 ani). Si in meciul de azi au avut destul de mult "ajutor" din partea arbitrilor, ca de exemplu la 3rd si 17 ala la care s-a dat defensive holding.

Daca Patriotii au scapat de ce le era frica, se pare ca eu n-am scapat, adica un Super Bowl Eagles-Patriots (ARRRRGGHHHH.....). Chiar daca nu imi face nici o placere, o sa tin totusi cu Patriots, fiindca n-am absolut nici un respect pentru Eagles, mai ales din cauza fanilor lor (e puzderie de ei la Montreal).

dlgicu
24th January 2005, 16:31
S-a facut 10-0 in 5 minute pentru ca Patriotii au venit cu lectia foarte bine invatata si au aplicat-o foarte bine inca de la inceput, aratand un joc complet si o tactica superioara. In plus se pare ca avand in spate aceasta serie de 7-0 (acum 8-0) in play-off in ultimii ani, New England adopta de fiecare data o mentalitate de invingator si par a detine reteta magica a victoriei in meciurile decisive.

In ambele meciuri ale Patriotilor din playoff-ul acesta cam asta mi s-a parut capitolul cu cea mai evidenta superioritate in fata adversarului, psihicul echipei si in mod special al quarterback-ului.

Saptamana trecuta l-au dominat pe Payton Manning care a ajuns la vreo 0-6 in fata Patriotilor in ciuda unui sezon regulat al carui MVP declarat a fost, saptamana asta l-au facut praf pe "Big Ben" Roethlisberger aplicandu-i prima infrangere in NFL din cariera, cu 3 interceptii de pase (inclusiv prima incercata, cum ai spus si tu) si alte cateva "aproape interceptii". Practic la fiecare pasa tremura inima fanilor din Pittsburgh de frica unei noi interceptii.

Despre faza cu defensive holding la 3rd & 17, comentatorii de aici au zis ca a fost clara tinerea si la fel mi s-a parut si mie; e adevarat ca a picat numai bine Patriotilor, poate e adevarat si ca arbitrii ar fi putut trece peste ea, dar "au acoperire regulamentara" ca sa folosesc un termen din fotbalul european, si Steelers nu au comentat in nici un fel faza; pana la urma ideea e ca de ce l-a mancat pe aparatorul respectiv mana sa tina la 3rd & 17, nu de ce au dat arbitrii infractiune in acel moment.

Una peste alta eu zic ca Patriotii au parut mult mai decisi sa castige, iar pentru Otelari si mai ales pentru Roethlisberger a parut o palarie prea mare Superbowl-ul de anul acesta. De aici s-a ajuns la un meci fara istoric in care Steelers au fost tinuti aproape tot meciul la cel putin 10 puncte diferenta, ajungandu-se pe final la 41-20, touchdown-ul de 41-27 inscriindu-se practic pe "defensive indifference" ca sa imprumut un termen din baseball.

Despre Superbowl, din nou nu vreau sa intru in amanunte inainte de meci, am incredere in continuare in tactica lui Belichick si in psihicul echipei, m-a cam pus pe ganduri faptul ca si tu o sa tii cu Patriotii, vad ca in general alegi echipele care pierd :P dar cu o echipa ca New England nu prea cred ca e loc de superstitii (pe aici deja nu se mai vorbeste decat de parada de dupa, de Dinasty, de Dallas Cowboys 3 din 4 intre 92 si 95 - NE Patriots 3 din 4 intre 01 si 04, Lombardi 9-1 in playoff - Belichick deja 9-1 aiming to 10-1 si altele asemenea).

Later edit: ca sa dam si niste rezultate, ieri in finalele conferintelor:
NFC: Soimii din Atlanta @ Vulturii din Philadelphia 10-27
AFC: Patriotii din New England @ Otelarii din Pittsburgh 41-27

Superbowl XXXIX, Jacksonville FL, February 6th 2005:
NE Patriots - Philadelphia Eagles

Mihai13
24th January 2005, 23:43
Ce-i drept, cam tin cu echipele care pierd. In ultimele doua week-end-uri toate cele 6 echipe pe care l-am ales au pierdut. Sper sa nu-ti port ghinion....

Cit despre faptul ca toata lumea de la Boston vorbeste de "dinastie", "3 din 4", "10-1 in playoffs" si altele, asta nu-mi miroase deloc bine. Ca sa-ti dau un exemplu de trista amintire pentru mine, ne intoarcem la primul Super Bowl din alea "3 din 4", intre Patriots si St-Louis Rams. Nu stiu daca iti mai aduci aminte, dar Rams erau favoriti cu 17 puncte, si se tineau de comentarii gen "noi vrem sa cistigam 5 Super-Bowluri", "dinastia incepe in seara asta", etc. Asa ca stii povestea cu pielea ursului...

Daca iti face placere, in loc sa tin cu Patriotii, o sa tin sa iasa meci egal si sa dea cu banul la sfirsit. Cu Eagles nu o sa tin niciodata...

Ayrton
3rd February 2005, 09:49
Anul asta n-a mai dat TV Sport-ul romanesc nici un meci din NFL, asa ca nu prea stiu cum se joaca decat de prin articole si din posturile voastre, si cum favoritii mei de la Oakland Raiders n-au facut nici o branza, imi aleg sa tin cu Eagles in finala... desi mari favoriti si virtuali campioni par a fi New England.

Lela
4th February 2005, 19:52
anul trecut a fost tvsport. sper ca nu ne-au abandonat. daca stie careva il rog frumos sa anunte in timp util. merci

Lela
4th February 2005, 19:54
Forza Dinamo

baubau
6th February 2005, 14:04
Salut!
Imi placea fotbalul american si inainte dar nu ii stiam regulile,de cand m-am apucat sa joc Madden NFL 2005 a inceput sa-mi placa si mai mult!:D Din pacate nu am unde sa vad finala dar avand in vedere ca Patriots sunt favoriti am sa tin cu Eagles!!:D

Poate ar trebui sa facem o transmisie live...sau rezumatul yard by yard :P pe forum ca ora e destul de inaintata!

Ps:Ce parere aveti despre Any Given Sunday?

dlgicu
6th February 2005, 15:31
Daca este cineva din Romania interesat sa urmareasca incepand cu acea ora play-by-play (meciul incepe la 1:30AM si va dura cel putin 3 ore...), sigur se va transmite in multe locuri, unul dintre ele fiind
http://www.superbowl.com/scores

baubau
6th February 2005, 16:42
E si pe yahoo.com

yannlepantrec
6th February 2005, 22:01
AFRTS.Asta este trustul media care va transmite in anul acesta Superbowl-ul.Nu stiu care este televiziunea lor.Am impresia ca Telesport dar nu stiu sigur.Voi nu stiti?

Vadim
6th February 2005, 22:03
TV Sport, nu Telesport. Acum la 22:30.

yannlepantrec
6th February 2005, 22:19
Nu cred ca e la 22.30 pt ca pe site-ul lor zic ca este azi la 6.30 pm ora Floridei,se disputa in Jacksonville ceea ce inseamna ora 1.30 am la noi.In programele TV nu am gasit nimic

codrutc
6th February 2005, 23:22
Salutare la toata lumea,
Ma bucur mult sa vad ca au aparut multe postari
legate de fotbalul american de cand am vizitat eu site-ul ultima data.
Nu am stiut nimic intrucat nu am setat sa mi se trimita e-mail cand
cineva posteaza ceva pe "thread-ul" acesta.
Apropo numele meu este Codrut. Cand am creat contul am tiparit din greseala
"codruct" in loc de "codrutc". Nu stiu cine este moderator dar daca imi vede mesajul l-as ruga sa-mi schimbe numele contului. Nu-i musai totusi.

Acum sa trec la fotbal. Pacat ca nu se poate vedea Superbowl-ul si in Romania.
Anticipez un meci frumos, chiar daca poate nu va fi decis la un scor strans.
Eu merg pe mana celor de la New England, in primul rand pentru ca cred ca sunt buni (apropo Seymour se pare ca va juca), iar in al doilea rand pentru ca i-au batut pe cei de la Colts, echipa orasului meu, cu atacul lor ce credeam ca nu poate fi oprit anul acesta.
Pentru cei care nu locuiesc in State, vreau sa zic ca dupa cum probabil banuiti, meciul a dominat canalele TV toata saptamana cu transmisiuni de la fata locului. In pauza meciului ca concerta Paul McCartney.
Au fost un mare capat de afis ce au dominat talk-showrile si anume daca Terel Owens, wide receiver-ul celor de la Eagles va juca sau nu. Tipul a suferit o operatie la glezna pe 19 Decembrie si iata ca acum se pare ca va juca in superbowl.
Se mai discuta si daca Bill Belichick, antrenorul celor de la Patriots va ajunge la un record 10-1 in meciurile jucate cu el ca antrenor principal in playoffs. Recordul actual era detinut de catre cel caruia trofeul ce se acorda castigatoarei superbowl-ului ii poarta numele, Vince Lombardi , cel care i-a facut pe Packers faimosi si a castigat primele doua superbowl-uri din era moderna ('67', '68) ca antrenor.
Mai este desigur discutata problema daca Patriots se pot numi "dinastie" si compara cu alte echipe precum Steelers in anii '70, 49ers in '80 si Dallas in '90
in cazul ca vor castiga diseara. Parerea mea este ca nici nu se pune problema iar argumentul poarta numele aflat pe buzele tuturor, "salary cap"
Mai este inca ceva, se demonstreaza ce face un bun management si o buna echipa de antrenori.
Cam atat pentru acum, sper sa discutam imediat dupa meci.

Codrut

Lela
7th February 2005, 01:14
romania sucks. ce mai tam tam faceau anul trecut cu superbowlul si acuma ia uite ce liniste. nimeni nu pomeneste nimic despre acest eveniment. parca nici nu ar exista. sa-i inghita pamantul pe toti cu televiziunile lor de rahat

Mihai13
7th February 2005, 06:08
Nu se poate sa nu se fi transmis meciul si in Romania, americanii tot tipa in gura mare ca meciul este transmis in nu stiu cite tari, si ca cistigatorii meciului sint "World Champions" (ceea ce rezuma perfect mentalitatea unora dintre ei, adica Statele Unite = lumea).

yannlepantrec
7th February 2005, 07:50
Va zic eu:nu s-a transmis nicaieri la noi.Eu am cautat in mod special pe toate canalele existente si nu am gasit nimic.Trebuia difuzat,conform site-ului www.nfl.com de trustul AFRTS(care o mai fi si asta) care are nu stiu ce televiziune la noi.Nu am reusit sa aflu care televiziune.Cert e ca nu s-a putut urmari.RUSINE celor care sunt responsabili pentru ca este un eveniment grandios care la noi nu se intalneste si de la care am putea lua aminte

baubau
7th February 2005, 09:03
Nu a fost transmis pe TV SPORT?Azi dimineata???Daca a fost transmis...cand il dau in reluare?


@mihai13:Ai dreptate cu world champions...sa nu mai vb de baseball la fel joaca intre ei la nivel de cluburi si tot campionat mondial se cheama :)

Dar cand ies afara din USA cu Dream Team-ul sau the soccer team nu prea arata a campionii

Ayrton
7th February 2005, 10:00
Rezultat final NE PATRIOTS - P EAGLES 24-21. Pt userii din America: cum a fost meciul?

baubau
7th February 2005, 18:32
Bai care a facut vreo captura???Faceti un torrent uploadati si pt baiatu??:P Am vazut cateva imagini la antena1 la stiri si salivez dupa ele!:)SI scorul a fost strans pana in repriza a 4-a!!

bog_tom
7th February 2005, 19:24
eu nu m-am uitat ca nu inteleg (inca) sportul asta "cu motor" (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2476) poate doar daca ma ia un american si ma duce pe stadion. sper ca la anu' altfel sa stea lucrurile :rolleyes:

ce ma enerveaza e ca in wk dau astia pe CBS, NBC fotbal american la greu si tre sa schimb canalu' :D

baubau
7th February 2005, 20:40
Incearca sa joci NFL 2005 si ai sa iti dai seama ca e chiar un sport interesant daca nu frumos!:D

Cel putin eu asa am facut!

Ayrton
8th February 2005, 10:09
Pe siteul de ieri de la gsp era rezumatul dat si pe antena 1...

Mihai13
9th February 2005, 01:29
Eu am vazut meciul in intregime, desi m-am uitat cu mai putin interes decit m-as fi uitat daca ar fi jucat oricare alta echipa (bineinteles ca as fi tinut cu acea echipa din rasputeri).

Pe scurt, in prima repriza apararile au dominat, scorul fiind 0-0 dupa primul sfert si 7-7 la pauza. Eagles au marcat primii, o pasa de la McNabb la tight-endul lui (numele imi scapa, parca L.J. Smith), iar patriotii au replicat in "2-minute drill" (adica in ultimele doua minute inainte de pauza, cind jocul trebuie accelerat si dominat de pase). A fost un touchdown frumos, o pasa a lui Brady chiar la marginea end-zone-ului, peste cornerback-ul Eagles.

Dupa pauza atacul patriotilor a iesit tare, marcind un touchdown la prima posesie prin o alta pasa a lui Brady, de data asta lui Mike Vrabel (care este un linebacker, adica joaca in aparare!!). Eagles au egalat, o pasa frumoasa a lui McNabb lui Brian Westbrook, printre 2 jucatori. Dupa trei reprize scorul era deci 14-14.

In primele minute ale sfertului 4 patriotii au marcat (o cursa scurta a lui Dillon). La drive-ul urmator, McNabb a aruncat a doua interceptie complet aiurea si 100% vina lui, dupa ce mai aruncase una in primul sfert, chiar la linia de gol. Patriotii au replicat rapid printr-un field goal, si meciul era practic terminat. Mc Nabb a mai aruncat o pasa de vreo 30 de yarzi pentru ultimul touchdown, dar mai ramanea numai un minut in meci. Scor final 24-21 Patriots.

Daca vreti sa aveti mai multe detalii, gasiti sigur la nfl.com un play-by-play.

codrutc
9th February 2005, 07:33
Apropo de expresia "World Champions" . Poate este folosita abuziv in alte sporturi dar cred ca in fotbal este indreptatita, caci nu se joaca cu adevarat competitiv decat aici.
Seful NFL Paul Tagliabue a anuntat ca intentioneaza sa programeze meciuri si in afara USA asa cum procedeaza NBA-ul de obicei la inceputul sezonului.
In Europa exista deja NFL-Europe cu cateva echipe, 5 sau 6 care sunt folosite de NFL
pentru po****rizare si pentru rodareea unor anumiti jucatori.

Revenind la Superbowl, eu zic ca a fost un meci frumos, mai ales ca a fost strans, cu toate ca nu mi s-a creat impresia ca cei de la New England ar fi putut pierde meciul, chiar si cand jocul era egal. Si meciul de anul trecut a inceput cam la fel adica punt,punt,.... dupa care si-a dat drumul. S-a vazut ca McNabb s-a pierdut (3 interceptii ?) cum s-a vazut jucand in Superbowl in ciuda declaratiilor sale de autoincurajare inainte de meci.
Eu nu am tinut cu Eagles, dar m-a iritat teribil lipsa de urgenta cu care au jucat ultimele 4-5 minute. Parca ei conduceau cu 10 puncte nu New England. McNabb era de-a dreptul ametit.
Oricum New England au dovedit inca o data ca sunt cu o clasa peste toate celelalte
echipe si ca managementul si calitatea antrenorilor este mai importanta decat vedetele. E o placere sa le urmaresti asezarea pe teren si schemele de joc ce se schimba in functie de adversar.
Cheia meciului a fost tot schimbarea de tactica a lui Belichick cu multe blitzuri la McNabb. Le-a distrus complet running game-ul celor de la Eagles si l-au fortat pe McNabb sa stea cuminte. Au cam cedat in "secondary" pentru ca au jucat om la om, dar in afara ultimului touchdown care oricum s-a dovedit nerelevant, nu au facut greseli mari. De la Eagles mi-a placut Jeremiah Trotter (ah ce as da sa aiba si Colts unul ca el). Terel Owens a facut un meci mult peste asteptari, tinand cont ca a jucat cu un surub in picior.
Alte ganduri:
Toata discutia aceasta despre "dinastie" mie mi se pare cam puerila.
Sper ca si Colts ai mei sa invete cum se conduce un club de succes, adica Bill Polian sa invete de la Scott Pioli si Tony Dungy de la Bill Belichick.

codrutc
9th February 2005, 07:52
As vrea sa va avertizez despre calitatea stirilor care apar in presa din Romania despre SuperBowl. Chiar si cand se scrie ceva se scriu inexactitati. Tocmai am vazut ca in Gazeta Sporturilor INAINTE de meci scria ca New England castigasera 3 din ultimele 4 Superbowl-uri si ca in pauza vor concerta Paul McCartney, Britney Spears si Madonna.
Adevarul este ca incluzand victoria de duminica , Patriots au castigat 3 din ultimele 4, iar despre concert a fost numai Paul McCartney nu si Spears si Madonna.

MadSkillz
23rd February 2005, 05:42
Salutari.

Ce-i drept, nimeni in Romania nu se prea intereseaza de fotbal american.

Multi ar vrea sa stie mai multe despre el, nu il putem visa peste noapte si sa ajungem sa indragim sportul asta asa rapid.Bravo posturilor de televiziune care incearca/au incercat sa faca fotbalul american cunoscut si noua.

Seahawk
23rd February 2005, 07:17
Va spun eu sincer.. ca deshi la inceput eram oarecum.. retras adica nu prea'mi placea sportul asta, dupa 2 ani de stat aici a ajuns nu numai sa'mi placa.. insa il si practic...
Este foarte captivant.. si indiferent de minutele bune de intrerupere, este cu adevarat un show, un spectacol mai degraba..
momentan sezonul NFL s'a terminat... "dinastia" NEw England Patriots castigand si de aceasta data, 24-21 contra celor de la Philadelphia Eagles..in SuperBowl
Eu sunt fan Seahawks, deoarece stau in Seattle ... Ce sa spun noi avem o echipa buna, care saracii de cativa ani buni nu reusim sa trecem de prima faza a play`offs'urilor..
Stiu toate echipele din NFL si toti jucatorii buni, "pro-bowl'erii" ii stiu pe toti.. deci..am cunoshtinte regarding this game..
Sunt interesat.. de discutii, conversatii, ce vreti voi pe tema asta... indiferent de ce este...
ok.. peace :D si GOOOoOoOOOoooO SeaHaWkS!!!
momentan, football`ul (american duh) este pe locul 2.. la sporturile mele favorite..
1. soccer :D logic.. basketu` era inainte al doilea..insa de cand sunt aici.. a "retrogradat" pe 3..
Acum echipele sunt in pauza, jucatorii in vacanza:D se fac trade'uri..
Shtiu de Seahawks ca am reushit sa pastram QuarterBack`ul - Matt Hasselbeck si pe Running back`u nostru - Shaun Alexander.. which is real good News..

*acum nu prea mai am timp, c'ash mai fi scris.. insa am sa revin.. cu reguli, etc.. privind jocul.. pentru cei interesati :)
si'am auzit ca da si in romania meciuri...bine nu acum.. ci cand o incepe.. in toamna.. pai ce sa zic.. urmariti si voi si veti vedea ca intr'adevar este un sport frumos.. Ce'i drept 'barbatesc' :D...

Mihai13
21st March 2005, 01:22
Cine-i back-up QB la Seahawks? Dilfer s-a dus...

Apropo, eu tin cu Rams, asa ca nu prea ii agreez pe Seahawks. Cred ca la anul nu mai cistigati voi divizia, ca vine si Arizona tare din spate.

Ce pozitie joci? Daca joci receiver, poate ii inveti si pe ai tai de la Seahawks cum sa prinda mingea :happy .

Seahawk
21st March 2005, 06:17
Opaaa pe cineva care stie ca aveam impresia ca "vb singur" p'aici..
Mihai, back-up QB avem pe Kyle Boller daca stii .. de la Ravens... si mai e si Seneca Wallace (e bun la running)
eu joc Middle Line Backer in aparare si Wide Receiver in offense si ai dreptate.. ai nostrii scapa cele mai multe mingii.. alde' Jackson si cu Robinson.. sau Engram (la 4th down'u ala din meciu' de wild-card contra lui Rams)
eh, ce sa zic.. bine macar ca am reusit sa pastram echipa..
si nu sunt de aceeasi parere cu tine cand zici ca Arizona vine tare din spate.. parerea mea e ca intre Seahawks si Rams se da batalia.. adica stiu ca Arizona au echipa tanara, in crestere.. insa neah.. ai sa vezi ca anul asta cei de la Seahawks o sa vina cu totii sa joace (cu buzunarele pline mai toti) sa demonstreze ca intr-adevar au stofa..
btw, taica'miu lucreaza exact la hotelul unde mananca astia de la seahawks.. la hyatt (cred ca exista si prin montreal daca nu ma inshel) si era 'prieten' bun cu Dilfer.. in sensul ca mai vorbeau asha din cand in cand (asa'mi zicea el..) si da.. imi pare rau ca a plecat.. dar totusi nu merita sa stea rezerva ..
si Matt.. (hasselbeck) ma cam dezamagit sezonul asta.. sincer ma asteptam la mult mai mult de la el.. si de la Grant Wistrom de altfel ( ex-Rams)
bine ca l'am pastrat pe Shaun Alexander (care anu' trecut nu a luat titlul de cel mai bun running back din cauza la ONE FUCKIN YARD
de Rams.. nu prea am auzit nimic deocamdata.. tot cu Bulger.. Holt si Bruce defilati? damn.. auzi eu am fost la primu' meci.. chiar am fost la meciul cu Rams.. de acasa primul cand ne'ati batut.. in overtime chiar acum mi'am adus aminte ca aveam niste poze de la meci poate o sa le postez mai tarziu lol.. ehh sincer .. si eu ii cam urasc pe Rams.. adica ii respect pentru ca joaca super-football .. dar totushi prea ne'au spart .. sa luam bataie de 3 ori de la ei.. intr-un sezon hmmm .. you know...
ma bucur ca sunt si romani pe aici care mai se uita la football.. desi as vrea parca sa fie mai multi.. insa asta eh.. eu intru acum la college.. si am de gand sa try`out pentru echipa college`ului de football... bine ca am luat scholarship pentru soccer.. dar.. o sa incerc sa joc si football..pentru ca intr-adevar este frumos.. deja sunt pasionat de sportul asta..dupa cum bine vedeti
sunt acum Senior la liceu.. daca as mai fi stat inca un an in liceu.. as fi avut sansa sa joc un meci pe Qwest Field (stadionul lui Seahawks) pentru ca liceul meu a "castigat" o invitatie.. la un meci contra unei echipe - Mission Viejo -tot un liceu, din California (momentan cea mai buna echipa de liceu' din America).. si se joaca pe Qwest Field din nefericire.. eu o sa joc football in North Carolina.. la UNC
revenind la NFL.. the 'hottest' free-agent (bine indiferent ca e batran) este Ty Law chiar sunt curios sa vad la cine se duce.. desi nici in cele mai bune visuri ale lui nu o sa mai castige cat facea la Patriots:P si ce bine au facut ai draq' ca au 'scapat' de el
abia astept sa inceapa "presezonul" sa vad transferuri, etc:D si sper ca Seattle sa joace la adevarata lor valoare.. -zic eu undeva intre Conference Championship - SuperBowl (cam acolo ii vad eu pe ei..) stiu ca o sa zice ca sunt subiectiv.. insa la jucatorii pe care ii avem.. adica la ce se asteapta de la astia:) ar trebui sa fim mult mai buni decat a wild-card game..
GO SeahAAAAAAwKKS :) Matt Hasselbeck fakes the hand-off to tha full-back .. gets it to Shaun Alexander.. Shaun goes.. to tha 50.. tha 40.. the 30.. the 20.. the 10 TOUCHDOWWWNN Seahawks
hahaha stiu stiu.. sunt nebun .. dar asta e.. mi'a intrat "febra" NFL in sange ... si bat la pariu ca majoritatea celor care sunt cu sportul (ma refer la cei care urmaresc football) sunt pasionati de american football deasemenea
astept mai multi oameni.. sa discutam despre subiectul asta - unul interesant.. dupa parerea meah

Mihai13
24th March 2005, 00:38
Cind draq ati pus voi mana pe Kyle Boller?????? Nu te cred. Pe site-ul Seahawks zice ca nu aveti 2nd string, numai Hasselbeck si Seneca Wallace. Ce le-ati dat la Ravens, 1st round pick in urmatorii 3 ani????

Despre Rams, da, tot cu Bulger Holt si Bruce zburam. Insa Bruce se face cam batran... Dar nu-i nimic, mai sint Curtis, McDonald si Dane Looker. Pe Curtis si McDonald cred ca ii stii de la meciul ala la care zici ca te-ai dus bwahahahahaha :happy :happy !!!!!

In rest, Marshall Faulk nu mai e ce-a fost, si la anul o sa fie 2nd string. Aici se vede adevarata valoare a acestui jucator, in opinia mea cel mai bun running back intre anii 1999-2001, si "stilpul" pe care se sprijnea The Greatest Show on Turf. In loc sa faca gura mare ca i se face o nedreptae, el accepta ca nu mai poate sa joace la nuvel inalt, si in felul acesta continua sa fie util echipei (exact contrariul unui alt jucator, adica Kurt Warner... :no: ). Asa ca 1st string o sa fie Steven Jackson, cit o sa tina si ala, ca e destul de fragil si terenul din Edward Jones Dome e ceva mai tare decit betonul din parcarea de afara :headbang: ... Marea problema a ofensivei este linia, care in afara de Orlando Pace este cam de doi bani jumate... Mai e si faptul ca coordonatorii defensivi de prin liga s-au prins de schemele lui Martz, asa ca nu prea mai merge cum mergea inainte.

In aparare, daca ai vazut meciul de Divisional contra Falcons in ianuarie anul acesta, nu e greu sa-ti dai seama ca e jale mare. Rams au acordat 327 rushing yards, si aveam impresia ca de fiecare data cind aveau Falcons mingea fugeau vreo 60 de yarzi cu ea. Asa ca in perioada asta de transferuri Rams au semnat doi linebackers, Dexter Coakley si Chris Claiborne. Coakley a fost la Pro Bowl, si juca destul de bine pentru Cowboys. Claiborne era si ala starter pe undeva (ami uitat unde...). Se pare ca Marmie (coordonatorul defensiv), cu ideile lui de geniu, o sa-l mute pe Tinoisamoa de la linebacker la SS si pe Archuleta de la SS la FS. Asa ca o sa avem o defensiva de rush taricia, dar in schimb apararea de pasa o sa cam suga, mai ales ca corner-ii sint niste verze amindoi :rosu: .

Poate ca ii supra-estimez eu pe Arizona (in orice caz sper sa va puna bete in roate cit se poate, de preferinta sa va bata de doua ori :happy :happy ). In schimb, nu se compara cu modul in care media v-a supra-estimat pe VOI anul trecut :headbang: :headbang: !!!!! Sezonul nici nu incepuse, si voi va si credeati campioni la Super Bowl. Si pe aici la Montreal, magazinele de sport vindeau marfa Seahawks, desi voi n-ati mai cistigat in play-offs din 1984. Insa aveam o presimtire ca lucrurile nu stau chiar asa, si jocurile pe teren mi-au dat dreptate.

Sincer sa-ti spun, nici sezonul asta nu cred ca o sa fie diferit pentru Seahawcii tai iubiti. La echipa sint in mare aceeasi jucatori, aveti acelasi coach, si Alexander e tot un cry-baby (auzi "mi-au infipt cutitul in spate" :sleep: ).

Hai noroc si sa avem un sezon bun.

Seahawk
25th March 2005, 10:11
nu m'am interesat pe site, insa am vazut o stire, cum ca s'au inteles Seattle cu Kyle Boller... in fine nu ma bazez pe nimic, pot sa fiu wrong..
Da ma si pe receiveri aia de care zici ii stiu, evident.. chiar unul din ei - Tight End'ul..nush care din ei este dar a jucat aici in Washington .. ala de ne'a dat touchdownu' pe sfarsit.. la meciu' din wild card..
cat despre Marshall.. tot respectu' pentru el..super running back.. si caracteru' lui imi place.. Stephen Jackson l'am vazut anu' trecut in cateva meciuri, e bun..nu straluceste.. insa isi face treaba, dar e tanar.. e in crestere :)
De Linebackeri' aia doi de care ai zis.. am auzit de Coakley logic.. si de Claiborne.. haha am auzit de el de la NFL Madden =)) lol da.. era bunicel la joc..lol in realitate nu l'am vazut cum juca..
Adam Archuleta e bun... am auzit multe bune despre el, ceea ce nu pot sa afirm si despre Tinoisamoa..
Insa acolo e buba la voi.. la cornerbacks..
noi Seattle avem 2 tineri.. foarte buni e Trufant si cu Ken Lucas (mi se pare ca Lucas mai joaca si safety din cand in cand.. ) ma rog.. secondary la noi este alcatuita practic din jucatori super-tineri.. ceea ce este un lucru bun
linebackeri.. au cam imbatranit la noi .. (Chad Brown) si din pacate mi se pare ca l'am pierdut pe Simmons.. dar e ok totusi..ca il avem acolo pe stanca de Walter Jones..desi el e doar Defensive Tackle..si nu LB
si la Defensive End - Grant Wistrom :ok: (fac pariu ca ai auzit de el :lol: ) deci in defense.. suntem buni.. le'as da un 8/10.. in offense.. pff stii doar.. aia cu mainile gaurite.. alde' jackson si cu robinson..
ce sa zic.. suntem.. asa daca stai sa te gandesti obiectiv o echipa ok.. un pic peste average.. insa eu sper .. ca anu' asta sa jucam mai bine.. si cred ca o sa se si intample asta..
si astept sa'i vad pe ARizona.. pe care tot ii lauzi tu :evil:
oricum... mai e pana incepe..
Iti dau dreptate si la faza cu inceputu..cand toata lumea ii vedea in SuperBowl.. si fun fact: eu chiar le ziceam la toti.. ca am ajuns 3-0..dar cum:) cu New Orleans (slabi), Tampa Bay (no offense whatsoever), San Francisco (self explanitory :P) si ..hop ma duc si eu la meci..contra lui Rams.. :D sa facem 4-0.. aveam 17 puncte avantaj..in the 4th Qtr.. si al draqu Bulger tocmai atunci sa gasit sa joace si secondary'u nostru sa doarma :mda:
daca stau sa ma gandesc bine..de acolo sa tras totul.. s'a dereglat practic toata echipa.. insa asta e..
sper sezonu' asta sa nu se mai intample la fel :ok: si Seahawks sa joace la adevarata lor valoare..
si lui Rams la fel.. le urez succes
bafta ambelor echipe.. cel mai bun sa castige :ok:

Seahawk
24th April 2005, 17:42
Liniste toatala pe forumul asta :rolleyes:
acum suntem in NFL Draft, Seattle a luat jucatori predominant in aparare :) acolo unde'i buba :P Haideti ppl cu footballu' mai scrieti si voi cate'o "strofa" p'aicia :)))))

Mihai13
27th April 2005, 06:25
Hai salutare bai Mike (te pomenesti ca te cheama Mihai si pe tine... :bere: ).
Ce sa zic de draft... Rams au selectionat un Offensive Tackle in prima runda, ceea ce e o miscare inteligenta (ce surpriza! :rolleyes: ). In afara de Pace, linia aia era varza rau, dar sper ca sezonul asta sa se amelioreze, ca Bulger a luat cam multe sackuri anul trecut. In rest in rundele inferioare au selectionat pentru defensiva, si un QB (cica ca sa puna presiune pe Bulger si Smoker...).
Nu am vazut ce au selectionat Seahawks. Ce ati luat in prima runda? Stiu ca aveau pick-ul al 25-lea sau asa ceva...

Seahawk
28th April 2005, 06:13
l'am luat pe nenea Spencer.. e Center cica, mai joaca si Guard.. (hmm sincer, cam weird sa iei un C.. ca 1st round pick, dar ce sa faci cu pick`u 24 :mda: ).. si al doilea parca au luat .. umm un linebacker bunicel ..imi scapa numele si'al treilea un QB.. eh, astia au zis ca nu am luat cine stie ce... deci pt Seattle cam slab draftu' asta...

p.s. Ma cheama Andrei, nu mihai :P incantat tho` :)))

Mihai13
29th April 2005, 05:44
Ce draft aiurea la voi... Abia acum m-am uitat si eu pe lista pickurilor. Numai OL, LB un TE si un QB. Pai la voi nu linia era problema, nu-mi amintesc sa fi avut Hasselbeck probleme, si Alexander era sa ia rushing title (!!!!) (dar i s-a "infipt cutitul in spate" :rolleyes: ).
Buba la voi este RECEIVERII :happy :happy !!! Voi aveati pickul 26, cu care l-ati luat pe Spencer ala. Ia ghici ce au luat Atlanta cu pickul 27.... Hey Holmgren, pass the crack!!! :happy :happy

Seahawk
21st May 2005, 13:00
cica l'am luat pe Joe Jurevicius - ca` WR de la Tampa..
si pe cornerbacku` Andre Dyson de la Titans :) da, ai dreptate.. Holmgren fucked up ... :rolleyes: dar pan la urma center`u nostru Robbie Tobeck e cam batran..si deci... a facut ce a crezut el mai bine :P In fine, Patriots ni l'au furat pe Chad Brown, dar Seattle stiu ei ce stiu.. ca ala se accidenta de N ori, si plus ca are 34 de ani...
ramane de vazut ... eu zic ca inca mai avem nevoie de un bun linebacker si un WR.. :) desi am luat draft pick pe Latufu ala.. MLB.. sa vedem cat de bun e si asta... :rolleyes:

Seahawk
1st July 2005, 05:58
am zis mai devreme ca avem nevoie de linebacker bun: eh uite ca il avem pe J. Sharper (care a luat superbowl`ul cu Ravens) si deci sa zic ca ne'am acoperit postul, iar WR a venit Jerome Pathon, care desi nu are stats asa bune, joaca si punt/kick returner.. deci e un plus pentru echipa..
Eu cred ca Seattle o sa castige divizia si anul asta :)..



pacat totusi ca vorbesc de unu singur p'aici =)).. chiar asa nimanui de prin state nu`i place footballu mah?? :)

Darkslowstar
1st July 2005, 09:41
Sunt o groaza carora le place fotbalul, problema e ca le place FOTBALUL nu sportul acela degenerat din rugby, si in care exista mai multe pauze decat joc efectiv. No offence :D

Seahawk
4th July 2005, 19:03
ok, ok no offence si tie... daca n'ai citit bine era romani din state... a.k.a United States of America ... nu din brasov :)

dlgicu
4th July 2005, 21:52
mie imi place, dar nu mai mult decat sa ma uit la meciurile lui new england patriots, si din cand in cand ce mai dau pe la tv-urile publice... nu sunt interesat de plecari-veniri, nu stiu mai mult de 10-20 de jucatori din nfl... mai in tema sunt cu baseball-ul :)

Seahawk
5th July 2005, 21:20
lol baseballu' ... niciodata n'am sa inteleg sportul ala :D ..eu sincer il consider cel mai plictisitor sport inventat de om vreodata... eu de fiecare data cand sunt obosit, dau pe baseball si adorm frumusel ( nu radeti, it really works ;) )
cat despre NFL.. abia astept sa inceapa sezonul, ca vad ca Seattle s'a intarit :)
Go seahawks ;) :ok:

Mihai13
18th July 2005, 02:32
Sunt o groaza carora le place fotbalul, problema e ca le place FOTBALUL nu sportul acela degenerat din rugby, si in care exista mai multe pauze decat joc efectiv. No offence

Asta e, fiecare cu ce-i place, n-ai nevoie sa-ti dai aere. Nici la 95% din americani nu le place fotbalul "de-al nostru". Cica nu se intimpla nimic, sint meciuri egale, scoruri de 0-0, e prea lent, nu-i impresioneaza abilitatile atletice ale jucatorilor, jucatorii sint niste homosexuali cu plete si cu aere care la prima atingere pica claie peste gramada pe jos, si asa mai departe...

Am dus dezbaterea asta de mai multe ori, iar concluzia este ca nu poti sa te c*ci in gustul omului. Probabil ca si tu daca te nasteai in Texas in loc sa te nasti la Brasov acuma mancai fotbal american pe piine si injurai de mama focului "soccer-ul"...

Vezi ca si Arizona s-a intarit destul de mult, l-au luat pe Kurt Warner, au 2 receiveri de calibru Pro-Bowl, au linie tare (cica media de inaltime a liniei lor e de 6'6 :shock: ). Rams o sa fie buni ca de obicei, chiar daca n-am mari sperante de la ei. Totul depinde de Bulger, el va fii factorul determinant. Plus ca Seattle mai scapa vreo 2-3 meciuri de-an boulea (poate va bat si 49'ers o data din 2 :happy :happy ). Asa ca nu prea ii vad bine pe Seahags/Seachickens/Seacocks anul asta...

BTW, intr-o luna incepe pre-sezonul. I can't wait...

Seahawk
18th July 2005, 06:30
mihai are dreptate..
dar la faza cu "seacock'sii" mei... hai sa facem un pariu ca si anul asta terminam in fata berbecilor tai?
tu n'ai observat..insa am luat un linebacker super-bun - jeremy sharper.. si jurevicius...care amandoi au castigat superbowlul before.... stie el holmgren ce stie vezi de treaba.. si arizona.. ti'am zis si mai inainte..iti zic si acum.. or sa fie un foc de paie.. iar cu 49ers..dont worry le dam un 35-0 lejer ca anu trecut si cu 6 minute inainte de final intram la vestiare;)

mai si foarte bine pana la urma daca romanilor nu le place fotbalul american.
nici nu trebuie sa le placa..
nu trebuie sa'l inteleaga daca nu vor..
si nici nu trebuie sa vina aici pe forum sa ne zica noua ce cred ei despre el.. pentru ca ne lasa rece... dar eu ma refeream la romanii aia de p'aici din america... care vad ca sunt..destui pe forum...dar nu prea bantuie p'aici... numa eu cu mihai ce mai schimbam o vorba doua..in rest nimic....
ah ok..si dlgicu a mai scris..scuze...

in fine..vorba lui Mihai.. i can't wait for the season to start:((



p.s. Jesse Lumsden, Jerome Pathon si inca alti doi.. jucatori de la Seattle sunt nascuti in Canada =)) asa ca bhey "canadianule" tre'sa tii si tu cu "ai tai"
:)))
eh jk jk..


oare o sa joace vreodata vreun roman..prin NFL?
watch me baby watch me:)) hahaha Mihaie.. s'ar putea sa ma vezi pe ESPN la anu..ca o sa joc pentru UNC:)))) college level..of course..poate iau Heisman trophy=)))) eh glumim si noi p'aici..
pacat ca nu ne "aude" nimeni :rolleyes:

dlgicu
18th July 2005, 09:50
deci o sa fii in rosterul de football sau soccer pentru tarheels, sau a fost in intregime o gluma?
m-am uitat pe website si nu am gasit in nici un roster pe cineva care sa semene cu descrierea ta, dar poate nu m-am uitat eu atent, sau nu era actualizat.

sa ne tii la curent, oricum :)

jos
18th July 2005, 18:14
lol baseballu' ... niciodata n'am sa inteleg sportul ala :D ..eu sincer il consider cel mai plictisitor sport inventat de om vreodata... eu de fiecare data cand sunt obosit, dau pe baseball si adorm frumusel ( nu radeti, it really works ;) )
cat despre NFL.. abia astept sa inceapa sezonul, ca vad ca Seattle s'a intarit :)
Go seahawks ;) :ok:

pana una, alta... in Romania exista liga de baseball, dar de fotbal american nu...:D
mie imi place mai mult baseball-ul pt ca l-am si practicat, dar nu refuz sa urmaresc nici un meci de fotbal american... insa tot un meci de rugby din TriNations e mai tare :cool:

NY_giants05
18th July 2005, 21:17
Am intrat shi yo odata p NFL.com...shi deodata parca a inceput sa-mi placa fotbalu' american ! Faza tare e k n-am vazut niciodata un meci....numa' ce mai vedeam in filme. Reguli nu prea jtiu..in afara d TOUCHDOWN ! :) ..Eu tin cu NY giants..shi mai imi place shi PAtriots..da' in rest tin cu echipe din NY... Mi-ar placea foarte mult un echipament cu giants..da' la noi in romania nu prea se gasesc..am gasit un tricou la reebok care scria p el PROPRIETY OF NY GIANTS....super mijto tricou'....da' m-am ofticat k era prea mic... Pacat k nu se mai transmit meciuri p TV Sport.....yo n-am apucat sa vad nici unu'..... Oare se pot vedea meciuri NFL p net ???

Mihai13
18th July 2005, 23:04
NYGiants05: Poti urmari play-by-play-uri la NFL.com, insa nu stiu daca poti sa urmaresti chiar live feed pe net. NFL-ul sint foarte stricti cu chestii din astea....
Incearca play-by-play-ul, e usor de urmarit, si poate te prinzi si de reguli.
Bafta!

Mike: Jeremy Sharper, adica vrei sa zici Jamie Sharper, a jucat la Houston ultimii 3 ani, de aia nu am prea auzit de el. S-ar putea sa joace bine, nu zic nu. Insa Jurevicious nu e cine stie ce mare receiver, era al 3-lea receiver cind a cistigat super bowl-ul, si a fost in cel mai bun caz al doilea, cind Tampa o luase deja in jos.

Cit despre berbecii mei, ti-am zis ca nu ma astept la mare lucru anul asta. Hai sa-ti fac o predictie: eu zic ca si Seahawks si Rams termina amindoua 8-8 si nu se califica, Arizona termina 10-6 si ii bate Philly in divisional play-offs.

Daca canadienii aia erau romani, probabil ca tineam cu ei. Sau macar sa fi fost din Québec, de aici (unul dintre ei, Jean-Philippe Darche, chiar este, dar joaca long snapper, o pozitie foarte "importanta"). Dar asa, nu prea am eu tangente cu aia de prin British Columbia sau Alberta.

Referitor la dezbaterea "football vs soccer", mi-ar face chiar mare placere daca ar veni romani din Romania sa posteze aici despre fotbal american. Atit ca daca incepem cu discutii despre care dintre cele doua sporturi e mai cu mot nu o sa ajungem la nici o concluzie. Parerea mea este ca cele doua sporturi n-au absolut nimic in comun unul cu celalalt, si ca poti sa le iubesti pe amindoua fara nici o problema, ca in cazul meu.

NY_giants05
19th July 2005, 16:53
Stie careva vreun site de unde sa pot downloada Madden 2005??...k am cautat p la tarabe shi ziceau k n-au jocu'.....shi nici original nu l-am gasit...am intrebat shi colegi.....nicaieri frate!...parca e imposibil d gasit !...sau dak e cineva de p-aici in constanta sa ne intalnim sa mi-l dea shi mie plzz!

Mihai13
20th July 2005, 05:11
De downloadat nu prea cred ca poti... Legal cel putin...

NY_giants05
20th July 2005, 12:18
Damn!!!....i like football :) http://static.sky.com/images/pictures/1128282.jpg

NY_giants05
21st July 2005, 19:59
NFL News: ->Green Bay Packers : Packers running back Tony Fisher helped the Northeastern Wisconsin Zoo in Green Bay, Wis. celebrate it's third annual "Tail"Gate, an event which included a dunk tank, food, music and interactive sports games. Fisher signed autographs and posed for pictures as an estimated 1,500 to 2,000 people attended the zoo's function, according to NEW Zoo director, Neil Anderson. "It's an opportunity for me to be out in the public and intermingle with the fans," Fisher said. "Just to see the smiles on the kids' face -- that means a lot." Fisher, however, was less enthused about getting dunked at first. He prefers to approach water more cautiously (saracutzu..ii era frica d apa :) ). When I get in a pool, I like to dab my toes in first," he said.
"It was fun," he said. "The first few times it was quite refreshing. Then it got a little cold up there." ....... Isi cam fac de cap jucatorii d la Packers, se tzin de piscine in loc sa-si vada d antrenamente :) .

fred48
29th July 2005, 16:12
pentru cei care iubesc american football ii invit la o discutie serioasa privind aparitia sim dezvoltarea acestui sport in romania.acest sport este prea spectaculos si instructiv spre a nu-l dezvolta. fred48

un semnal pt. amatorii de american football:propun o discutie serioasa despre posibilitatea dezvoltarii acestui sport in romania.fred48

Sharkie
29th July 2005, 16:20
Asta se si incearca pe threadul asta.Ai rabdare sa ti se raspunda si nu mai posta consecutiv ;)

fred48
29th July 2005, 16:22
de acord dle sharkie

NY_giants05
31st July 2005, 15:45
Pai...ar fi bine dak s-ar transmite meciuri din NFL p un program romanesc. Sa zicem... 2-3 meciuri din fiecare etapa (week..parca asha se zice la ei). Si sa dea si la stirile din sport evenimente din NFL....cred k asha ar trezi interesu' pt. acest sport. Si mai incolo ramane d vazut.....cine jtie...poate peste 20 de ani o sa avem shi noi campionatu' nostru'. Da' nush cat d mult or sa vrea ajtia sa transmita meciuri din-astea, pt k sunt scumpe ( cel putin asha am auzit d la cei d la TV SPORT ). TVR-u ar putea sa transmita, k ajtia mai dau sport, sau PRO TV, Antena...nu conteaza...orice canal, numa' sa fie.

titans_rulez
5th August 2005, 14:51
fratilor...si eu care credeam ca sunt singurul dement ratacit in iluzia unui fotbal american care nu se da macar transmis prin romanica.discutia dintre soccer si nfl....e mult prea dura si putin tampa.sunt suporterul rapidului.iubesc rapidul mai ceva ca pe mama.dar asta nu ma impiedica sa nu urlu de draci la campania de transferuri facuta de titans.cui ii place soccer normal sa se uite la soccer normal.cui nu-i place nfl sa nu se uite.scurt.nu iti place nu mananci....eu asa stiu ca merge treaba.
sambata e primul meci...american bowl in tokio.frati romani.ce facem?nesimtiti aia de la tvsport au dat-o la intors.unde vedem meciurile.incepe sezonul.iar stam si nu vedem nimic.ce facem?ce parabolica trebuie.ce programe stiti voi ca transmit?
giant fan....chiar daca aveti in sfarsit un wide receiver beton....plaxico burees sa nu care cumva sa uitati ca tiky barber imbatraneste si mai ales...ely manning nu este peyton manning.si pana la recordul acestuia de 40 de touchdownuri pe sezon mai e drum lung prin suburbuiile new yorkului.desi au pierdut un back-up fantastic la running pe lamont jordan cred ca si anul acesta este tot un an verde in new york.jets rulez in new york city.doar daca nu se accidenteaza devreme chad penninghton.altfel...curtis martin and the gang....se vor uita mult si bine la giants.:D:D:P:P:)):))
ce sa va mai spun?haideti sa ne mobilizam si sa cautam sa ne interesam...eu nu reusesc sa gasesc nimik.unde doamne iarta-ma putem sa vedem meciurile.play by play-ul ala pe nfl.com e frectie la picior de lemn cu diana.o descriere in word a fazelor.beeeah.
oooooooooooooof si cand stau si ma gandesc ca anul acesta titansii mei probabil ca se vor alatura celor din san francisco.nu cred sa faca mai bine de 3-14.greu la deal cu boii mici.noroc totusi ca s-a intors mcnair in camp.oricum...am o vaga impresie ca o sa fie anul lui billy volek.
a...si era sa uit....sa nu credeti in intoarcerea lui ricky zori de zeama la dolphins.anul acesta ronnie brown is the guy in running for miami.trust me.
astept raspuns....

NY_giants05
5th August 2005, 20:26
U chiar jti fotbal american "titans_rulez"... yo in afara d manning alt jucator nu prea jtiam d la Giants :) Eh...o sa vedem noi care sunt cei mai tari din NY...mi se pare k in preseason, Giants o sa joace cu Jets....Sper sa-i bata pe "inverzitzii" aia. :degete: Sper sa aibe un sezon bun Giants, k anu' trecut...au jucat cam slab. Sau macar Patriots sa aibe un sezon bun ( a doua echipa favorita dupa giants )... Mai e putin shi incepe preseason-u'....weeee....pacat k nu se pot televiza meciurile... E chiar najpa play-by-play-u' ala....am vazut shi yo pe site-u' NFL-ului...najpa...nu inteleg nik....tot mai bine e sa vezi la televizor....as putea sa invat shi yo toate regulile...ce e ala un quarter-back...shi chestii din-astea.

Mihai13
6th August 2005, 01:14
Pai stati ma baieti asa, normal ca daca nu prea stiti regulile, play-by playul vi se pare de parca ati citi in chineza... Eu de obicei ma uit si la play-by-play si la TV. La calculator vad statisticile instantaneu si celelalte meciuri, si la TV vad meciul propriu zis. In privinta faptului ca nu se da la televizor in Romania, chiar nu stiu ce sa va spun. Nu prea stiu cum sta situatia mediatica pe acolo... Sorry....

@NyGiants05: Quarterback-ul e ala care da pase. Si no offense, dar :degete: Sheli Manning. Fucking spoiled brat of my ass...
@Titans rulez: Recordul lui Peyton e de 49 de touchdowns... Daca nu te deranjeaza as vrea sa te intreb de ce tii cu Titans. Cind am fost in Romania acum 2 ani am vazut pe mai multi cu tricou de Titans pe spate. Sa fie asta motivul?

Seahawk
6th August 2005, 04:02
el tine cu Titans din acelasi motiv ca tu tii cu Rams si eu cu Seahawks :D if u know what i mean.. fiecare cu ce'i place
si da, titans_rulez stie cate ceva :)) stie bine chiar :P

Mihai faci un pariu ca hawkshii mei termina in fata berbecilor? :D
poate ma duc si eu la un meci sezonu asta daca am timp si bani :D

titans_rulez
6th August 2005, 12:44
aoleeeeeeeeu....am scris 40 de touchdownuri...ooooops am facut-o lata. :rosu: :rosu: :rosu:....my mistake.
mihai13 uneori din graba si chiar emotie ca macar un FORUM despre fotbal american exista si in innegrita romanie, mintea nu prea e prietena cu degetele...if you know what i mean...:D:D...nu ca ma laud....insa e aproape inadmisibil sa nu jtiu despre recordul lui manning asta daca ma tot dau cu capul de taste pentru nfl....
oricum incantat de cunostinta sincer...eu sunt nou printre voi....si incantat sa invat cat mai multe de la voi cei care aveti sansa sa traiti pe viu acest fenomen pe care eu il gasesc minunat.....
nu cred nici eu in elly desi ramane de vazut cum va decurge cariera sa.sa nu uitam totusi ca a incheiat cu o victorie mare impotriva celor de la cowboys daca nu ma insel in the last week 40-27 scorul....e uite aici mai mult ca sigur ca ma insel....:D:D nu imi mai aduc aminte scorul exact.totusi simt nevoia sa repet elly is not peyton si asta s-a vazut chiar si din anul lor de rookie atunci cand indianapolis guy a avut un an muuuuult mai bun.cica cei din san diego urla de bucurie ca l-au cedat pe elly la giants.(el fusese primul draftat de catre chargers)
@giants..ai dreptate.preferatii tai se vor intalni in cea de-a treia saptamana de preseason mai exact pe 26 august cu jets chiar la ei acasa si atunci probabil vom afla raspunsul la intrebare.is it another year for the jets in the old big apple?...la inceputul sezonului de anul trecut acesta a fost titlul din new york post.sper de dragul tau sa ma insel.jets au facut o mare greseala cand l-au cedat pe lamont la raiders.curtis martin principalul running e destul de batran acum (32 de ani) in schimb ce back-up-ul sau este derrick blaylock...inca un anonim.la doar 26 de ani insa cred ca va cara multe mingi sezonul acesta pentru jets.care ...repet....poate pierde totul daca chad penninghton se accidenteaza devreme.
ah' si inca ceva ...sunt super curios daca nate burleson il poate inlocui cu succes pe randy moss plecat si el la raiders.sau poate pur si simplu culppeper nu il place.si il prefera pe marcus robinson.ramane de vazut
patriots?...hmmmm....eu zic ca au pierdut enorm prin plecarea lui romeo crenel defense coach la browns ca principal.care browns desi au luat un running exceptional reuben droughns si un wr braylon edwards la fel de promitator nu cred sa faca fata cu un qb destul de in varsta trent dilfer..
@mike bibby....categoric luati fata berbecilor.sa nu uitam ca shaun alexander are o medie de 16 Td pe seson iar matt este un qb in vana.
@...de ce titans?...chiar de ce titans si de ce in romania?...am vazut remember the titans cu un denzel washington sublim...si poate de acolo...poate pentru faptul ca seamana cu rapid...atat de aproape mereu de fericire...si ceva se intampla.poate pentru ca au trecut prin vremuri negre si au reusit sa iasa......hai vorbim...acum suntem prieteni...
ma duc indianopolis conduce cu 7-0 pe atlanta.se pare ca vick are ca main target pe warick dunn anul acesta...insa peyton este peyton...

NY_giants05
6th August 2005, 12:55
Shi yo urmaresc akum p NFL.com meciu' ala..COLTS cu FALCONS.... shi vad k falcons se cam aprporie de colts..era 7-0 pt. colts shi akum e 7-6....

titans_rulez
6th August 2005, 13:48
si a aparut parerea mea si prima surpriza...matt schaub care face un meci fantastic in locul lui michael vick care a terminat cu 4/7 first half spre deosebire de 9-10....si vreo 2 pase de Td
luni e chicago-miami...dar se pare ca cei doi rookies cedric benson Vs ronnie brown nu vor juca

NY_giants05
6th August 2005, 15:13
Hall Of Fame Weekend :
-> American Bowl (Tokyo, Japan)

Indianapolis Colts 7 7 0 7 21
Atlants Falcons 0 20 0 7 27

Mihai13
6th August 2005, 17:29
Man, n-am vazut meciul (era 5 dimineata aici). O sa-l dea la TV diseara, dar eu o sa fiu ocupat. Nu-i nimic, ma uit luni...

@Titansrulez: Imi pare rau ca o sa-ti corectez iar un pic afirmatiile. NT Giants nu au cistigat big ultimul lor meci cu Dallas anul trecut. Au cistigat 28-24, si au luat the lead destul de tirziu in al 4-lea sfert. Eli a jucat binisor in meciul ala, mai bine decit pina atunci, dar Tiki Barber a fost omul meciului (daca imi amintesc bine vizionarea mea TV).

Cu privinta la Peytos si Eli, Colts-ii lui Peyton au fost 3-13 in anul lui de rookie (1998), cu el incepind toate meciurile. Insa anul urmator au fost 13-3 tot cu el. Nici un quarterback nu e bun din prima. S-a vazut anul trecut cu Roethlisberger de la Pittsburgh, a chokat big time in play-offs.

Derrick Blaylock nu e chiar un anonim. A jucat la Kansas City citva ani, si l-a suplinit foarte bine pe Priest Holmes cind acesta a fost accidentat. Anul trecut, in meciul Chiefs-Atlanta (56-10), cind Chiefs au marcat 8 rushing TD, Blaylock a marcat 4 dintre ele. Acuma problema pentru Jets este ca LaMont Jordan era un power back, si asta e un speed back, la fel ca Curtis Martin. Deci nu o sa mai aiba schimbarea de viteza pe care o aveau inainte, si s-ar putea sa-i coste din punctul asta de vedere, pentru ca Jets fug cu mingea cam 65% din timp.

Referitor la Randy Moss, e ca o femeie foarte frumoasa care nu stie sa faca altceva decit sa fie frumoasa. Vikings o sa se descurce si fara el, iar el si-a gasit locul de minune la Raiders.

@Mike: bai Mike, ti-am mai dat un pronostic despre NFC west. Seasquawcii si berbecii termina 8-8, si Arizona termina 10-6 si pierde in divisional playoffs. Vom trai si vom vedea. Man, I can't wait....

titans_rulez
6th August 2005, 22:17
putin surprinzatoare victoria atlantei...si vreau sa remarc jocul bun al lui matt schaub de la atlanta care l-a inlocuit cu succes pe michael vick.
@mihai13...ma bucur ca ma contrazici...stiu ca nu o faci cu rautate ci pur si simplu imi explici...crede-ma e destul de greu din giulesti city sa pricepi anumite chestii fara sa poti vedea....m-am inselat rau de tot la scor insa atunci cand am spus victorie mare m-am referit la o victorie mare strict pentru elly.no offense.:D. gandesc ca prima victorie ca first qb in nfl e mare pentru oricine...si da tiky barber a fost omul meciului.mare pacat ca imbatraneste.mi-a adus o galagie de puncte la fantasy footbal last year.
in ceea cel priveste pe derrick puteai sa ma si bati ca nu stiam asa ceva.thanks.m-ai pus la punct cu o treaba chiar importanta.puteam sa jur ca e un neica nimeni.
comparatia moss-femeie frumoasa e geniala.sper si cred intr-un an frumos pentru raiders inclusiv intr-un an frumos pentru randy.
inregistreaza si tu meciul dintre colts si falcons si trimite-l in romania.pentru un amarat....

Mihai13
7th August 2005, 08:34
Mda, tocmai am vazut si eu meciul. A fost destul de frumos, imi lipsise...

Matt Schaub m-a impresionat placut. Stie sa arunce la fel de bine ca Vick, si este chiar surprinzator de mobil pentru un ins de 1m95 si 100+ Kg. Trebuie insa sa tinem cont si de faptul ca din defensiva Colts-ilor (care si asa e destul de slaba) lipsea Dwight Freeney, singurul lor jocator de valoare. Ma rog, probabil ca oricum nici n-ar fi jucat impotriva lui Schaub. De partea cealalta, Jim Sorgi (rezerva lui Peyton) n-are fata de NFL. Doamne fereste pentru Colts daca se accidenteaza Peyton...

Mai Titans, eu chiar ti-as trimite meciul, dar esti sigur ca vrei un amical pre-sezon, in care aia joaca cu echipa a 3-a cam jumatate din meci si fac numai schemele cele mai simple, sa nu-i spioneze adversarii? Deci ideea este ca nu vorbim de cine stie ce Super Bowl...

fred48
7th August 2005, 11:50
imi plac discutiile dvs despre titans si alti...nu incercam sa facem ceva si la noi?

titans_rulez
7th August 2005, 12:16
@fred...e greu de facut ceva la noi.si mai ales e greu de facut ceva la noi in conditiile in care nici macar nu se televizeaza acest sport.s-ar mai creste po****ritatea.beah....romania....
@mihai13...uite vezi.exact chestiile astea imi sunt interzise.ca matt schaub are 1.95 si peste suta.de unde mama naibi sa stiu eu asa ceva.despre sorgi cred ca ai spus bine.adio colts ramai cu bine daca doamne fereste se accidenteaza peyton.parca mai bine a stat in teren cel de-al treilea trevis brown daca nu ma insel il chema.a reusit si o pasa de 44 de yarzi si probabil ca daca reusea sa egaleze pe final sorgi pierdea titulatura de back-up.
....ma omule crede-ma ca este super dificil de vazut un meci de fotbal american aici.asa ca iti platesc oricat.nu conteaza.nu ma intereseaza despre ce meci este vorba...la naiba.ma casatoresc cu tine pentru un meci din nfl.ma dau cu capul de pereti sa imi dau seama cum pot sa prind si eu espn, foxu' sau sa aflu ce posturi mai televizeaza nfl.de aceea am si postat aici.crede-ma ca e greu sa vorbesti asa orbeste.cel mai mult ma ajuta fantasy footbal de unde am invatat de la an la an.am vazut ca exista dvd-uri cu super bowluri...insa multe siteuri au exceptii pentru romania.au avut grija baietii sa traga tepe.asa ca ti-as ramane pe veci dator...chiar nu ma intereseaza ca e nu meci slab...sau mai stiu eu ce...pur si simplu ma casatoresc cu tine... :D :D
aud si vaz pe site ca titanii mei si-au tras kicker european.un suedez olla kimrin.deh'....doamne ce echipa slaba avem anul asta.am o mare curiozitate insa...sa vad daca byron leftwich sau carson palmer vor face pasul catre elita quarterilor sezonul asta.la fel jaguars sau bengals.sau sa vad daca in sfarsit se leaga drew bennet cu steve mcnair la titans.anul trecut dupa accidentarea lui mcnair, bennet a jucat super bine cu billy volek in rolul pasatorului.ramane de vazut...

NY_giants05
7th August 2005, 13:01
@mihai13... ce misto d tine k poti sa vezi meciuri nfl....adik shi yo cred k as putea sa vad cateva meciuri..k mi se pare k prind ESPN, nu stiu sigur... sa ma uit.
Si maine, tot in Hall of Fame Weekend se vor intalni Chicago Bears cu Miami Dolphins...yo nu prea cunosc echipele astea, cred k voi va pricepeti mai bine shi va intreb cine credetzi k va castiga meciu' ?..yo sper sa castige Chicago ( pt. k am un tricou cu ei) :)

titans_rulez
7th August 2005, 22:00
nu prinzi sigur....ceea ce prinzi tu este o tentativa de espn clasic care se ofera gratis la orice provider de televiziune de cablu.
e un meci echilibrat zic eu.sper sa castige bears macar asa ca ai tu tricou cu ei...:)):))pacat, mare pacat ca nu ii vom putea urmari la treaba pe cei doi running draftati anul acesta benson si brown

Mihai13
8th August 2005, 04:59
Titans, ai dreptate despre Travis Brown. Mi s-a parut si mie ca arata mai la locul lui pe teren decit Jim Sorgi. As vrea sa te intreb unde joci fantasy football. Aia de la NFL.com iti cer 15 parai... :rosu:

Meciul de luni nu este prea interesant, nu iubesc nici una dintre cele doua echipe. Insa este un meci cu traditie, cele doua echipe au jucat una impotriva celeilalte in super bowl-ul din 1985. Prezic un scor gen 10-6 pentru Dolphins, cu touchdown marcat de Ricky Williams.

Tocmai m-am uitat le depth chart-urile celor doua echipe. Amindoua stau prost de tot la pozitia de QB, dupa parerea mea sint cele mai slabe din toata liga impreuna cu 49ers.

titans_rulez
8th August 2005, 09:03
fantasy footbal joc moka pe yahoo care au chiar si o simulare de draft super interesanta...si mai joc pe sportingnews.com care au un joc gen divizia fantastica.ti se ofera un buget de 35 de milioane de dolari si esti nevoit sa iti cumperi jucatori a caror valoare bineinteles ca va creste pe parcursul campionatului....sincer yahoo rulez...
nu stiu ce sa zic despre acest ricky williams.sunt un fan al tanarului ronnie brown draftat anul acesta.pur si simplu nu imi plac jucatorii astia gen branza buna in burduf de dog.:)):)):))ceva imi miroase daca vrei a onterio smith de la vikings.onterio care acum doi ani a facut furori(am rupt tot in divizia mea de fantasy)si s-a miscat binisor si anul trecut cat a jucat.but i think hes in the sky right now...smoking...:)):)):))
in ceea ce priveste qb celor din san francisco...sincer nu stiu de ce dar parca am mai multa incredere in alex smith decat in in elly manning desi celui din urma iata ca i s-au adus piese importante pentru a reusi.in schimb la 49'ers rattay de abia asteapta pasul gresit al lui smith....

Mihai13
8th August 2005, 19:58
Da, insa Rattay nu e cine stie ce Steve Young...
Cit despre "Run Ricky Run", cred ca il maninca Jason Taylor si Zach Thomas pe piine la antrenament daca se mai tine de ierburi...

titans_rulez
8th August 2005, 21:53
eu sincer cred in steaua lui alex smith...insa momentan pare al dracului de greu....repet cocoselului de elly manning i s-au adus piese frumusele anul acesta.insa mi-a si super placut evolutia lui rattay care cu aceeasi echipa de nimicuri a reusit cateva meciuri frumusele.clar ..nu este steve young si nici aj feeley si guss frerote nu sunt dan marino....
beah...ramane de vazut cat poate sau mai bine spus cat mai poate ricky...si sper ca nick sabban sa il manance el pana la Jason Taylor si Zach Thomas.
si daca tot vorbim de inceputuri tare mi-ar place un inceput frumos pentru crenel la browns....pur si simplu imi place de imul asta si apararea lui patriots stie de ce....

NY_giants05
9th August 2005, 09:13
Hall Of Fame Weekend :

-> Chicago Bears 7 0 3 17 27
-> Miami Dolphins 0 10 7 7 24

Am avut dreptate..a castigat Bears. Akum...urmatorul meci va fi pe 11 august intre San Diego shi Green Bay in Preseason week 1. Akum..tre' sa plec sa joc Madden 2005...super mijto jocu'....m-am chinuit o gramada d timp sa fac rost d el....nicaieri..pan' la urma mi l-a downloadad unu. Gotta go...MAdden calls me ! :)

titans_rulez
9th August 2005, 12:58
@giants...da se pare ca ai avut dreptate...si se pare ca in sfarsit am avut si eu cu ceva...adik run ricky run a avut un meci execrabil.pentru el urmeaza acum 4 etape de suspendare atentie din sezon nu din presezon, timp in care daca semneza contractul ronnie brown va auzi mult timp de aici incolo cantecul run ronnie run.un lucru imbucurator pentru ursi zic eu este faptul ca qb rex gorssman reuseste incet incet sa se pune pe aceeasi lungime de unda cu receiverul adus de la carolina si care a cam facut furori anul trecut mushin muhhamad.o pasa de 34 de yarzi este o pasa de 34 de yarzi si nu se reuseste peste noapte in conditiile in care nu era chiar un antrenament in care propria defensiva te lasa sa faci ce vrei....thomas jones a alergat si el 47 de yarzi avand 10 incercari. inca o data imi exprim parerea de rau ca cei doi draftati benson si brown nu au fost pe teren ei nesemnand inca contractele de joc.
surpriza sau nu se pare ca ty law a ajuns la o intelegere cu jets, acum verzii avand un cornerback de clasa care a cam dus-o prin superbowl de cateva ori bune pe new england. la cei 31 de ani ai sai law schimba echipa nu si divizia si le va da batai mari de cap giantsilor tai....

titans_rulez
9th August 2005, 13:01
sper ca madden 2005 sa fie mai reusit ca 2004 pe care il am eu....care e destul de greoi si nu prea are viziune prea mare

fred48
9th August 2005, 17:51
poate we greu dar cred ca merita sa incercam.

titans_rulez
9th August 2005, 19:01
ar merita sa incercam sa strangem de gat un provider de televiziune ca nu introduc si espn sau foxu'....
@rex grossman nu gorrsamn...sorry

Mihai13
9th August 2005, 19:21
Dolphins stau slab de tot la pozitia de QB... Si vad ca nici n-au facut vreun transfer in privinta asta. Daca semneaza Ronnie Brown poate au o sansa sa cistige 6-7 meciuri, daca nu... primii de la coada :happy .

Grossman mi-a facut si mie o impresie destul de buna, dar sa vedem daca va confirma. Anul trecut s-a accidentat in primul meci si a cam lasat cu buza umflata conducerea ursuletilor. Amindoua echipele au aparari peste medie (bune pentru Fantasy Football).

Sa vedem acuma joi ce se intimpla.

titans_rulez
9th August 2005, 21:01
e greu sa faci treaba cu aj feeley sau gus frerote.e chiar foarte greu.mihai poate reusesti sa ne explici cum sta treaba mai exact cu acel salary cap.altfel nu imi pot explica cum nick sabban nu vede ca nu are quarter.ca sa nu mai vorbesc de romeo crenel la browns care si-a facut zic eu o echipa frumusica insa la fel...lipseste cu desavarsire qb-ul.
nu cred prea mult in apararile ursilor sau delfinilor.sincer anul trecut am mizat poate o sa radeti pe eagles.si am mizat pe faptul ca avand o ofensiva damn good vor sta foarte putin pe teren.lucru care s-a si intamplat.in ultimele etape pot spune ca mi s-au oferit la pachet javon walker(wr, green bay packers) si mcnabb(qb,philadelphia eagles) la schimb cu defensul celor din phily.iar anul trecut a fost unul al naibii de bun pentru walker.cat despre mcnabb nu are rost sa discutam...dupa parerea mea fiind unul dintre primii trei quarteri.discutand tot despre defense am inteles ca vikingii au facut niste transferuri foarte bune.mihai tu ce ne poti spune?...iar primele in top 10 anul trecut au fost patriots si ravens parca.stati numa' sa inceapa sezonu' si puteti sa mergeti la orice casa de pariuri si sa pariati impotriva titanilor....cu siguranta vor pierde.... :rosu: :rosu: :headbang: :headbang:

Seahawk
11th August 2005, 10:14
opaaa vine lume si p'aici..bun bun :D ahh incepe acum sezonuuu moama numai pott:D
1st off, i hate CARDINALS! Mihaie, lasa'ma cu aia ca numai pot... chiar am auzit ca Boldin sa rupt putin in training camp.. si cu toate ca l'au adus pe Kurt Warner eu zic ca ei tot n'au fata de NFC west.. its just impossible.. Seattle s'a intarit bine de tot (o sa vedeti voi ce zic..just wait and see) si Rams la fel cu Linebackerii aia 2 buni...exact care era buba echipei... ok l'au pierdut pe Fisher (averaged 8.5 sacks) care a venit la Seattle :D dar merge.. ca DE nostru s'a dus la Cardinals ..nenea Okeafor.. an average DE...asa ca nu e mare lucru...
Cu toate astea.. Arizona sunt slabi in aparare (parerea mea) si oricat de mult crede lumea ca or sa fie revelatie anul asta...eu presimt ca or sa fie doar un foc de paie...
Pana la prima accidentare a lui Warner..atata.. si desi receiveri amandoi sunt super buni si tineri... neah... fata de Rams si Seahawks inca mai au multa paine de mancat.. but watever...vedem noi ... eu zic ca Seahawks or sa fie un 9-7 sau 10-6, Rams 8-8 si Arizona 6-10 7-9 ceva de genu:P Call me subiectiv.... dar eu asa cred.. Ma rog..
Cat despre fantasy football www.nfl.com/fantasy ... fa'ti un id.. 3 echipe si u can join leagues de cate 12 facute de jucatori amatori.. no money no nothing..
si chiar, da'ti si alte link`uri unde se poate juca fantasy football..poate ne inscriem mai multi intro liga..
Chiar sunt incantat ca ne'am strans cativa p'aici sa schimbam o vorba doua...:P


titans_rulez a scris:
discutand tot despre defense am inteles ca vikingii au facut niste transferuri foarte bune.

Da, ai dreptate au fost transferuri bune si au luat si rookie bun (sau cel putin asa se zice). Au pierdut 1 linebacker bun (Claiborne la Rams daca nu ma insel) si pe Randy Moss insa poate e mai bine asa... prea fitzos era Moss... ii ura lumea din cauza asta..
Prevad un Division Playoff pentru ei anu asta..

ah btw.. am comandat Madden NFL 2006...(pt XBOX) tot astept in fiecare zi sa mi'l aduca :rolleyes: nush ce ma apucase acum 1 sapt..am vrut sa`l iau eu dinainte si'acum am ramas cu buza umflata ca puteam sa'l iau foarte bine din magazin..dar deh asta e..sper sa'l iau maine

Season's starting boyz... :D

Mihai13
11th August 2005, 14:48
Referitor la salary cap, treaba sta (in linii mari) in felul urmator. Fiecare echipa are la dizpozitie o anumita suma de bani cu care sa plateasca salariile jucatorilor. Aceasta suma, care este de aproximativ 80 milioane USD anul acesta, este aceeasi pentru toate cele 32 de echipe. In schimb, nici o echipa nu are voie sa cheltuie mai mult de atit. Sistemul este destul de complicat, daca transferi jucatori in anumite conditii se aplica penalitati, etc.

Despre defensiva vichingilor, si-au adus 3 jucatori de impact, anume Sam Cowart (MLB, Jets), Fred Smoot (CB, Washington) si Darren Sharper (SS, Packers). La linie au niste jucatori draftati de ei, care insa au crescut si ar trebui sa faca treaba buna anul acesta. Ce sa spun, pe hirtie arata bine...

Mike, esti cam subiectiv cu pescarusii tai. Trebuie sa mai tii cont si de faptul ca Arizona are un mare plus la capitolul Antrenori.... Nu prea cred ca Holmgren ala e po****r prin ale voastre parti...

titans_rulez
11th August 2005, 17:11
@mikebibby....incepe sa vina lume si incepe si sezonu'.pana atunci probabil ne vom delecta cu presezonu'.ramane de vazut cine se rupe si de ce se rupe....
recunosc ca ti-am dat dreptate in batalia pescarusi-cardinali si iata iti dau dreptate si in ceea ce priveste quarterul.daca warner se rupe ceea ce nu e deloc improbabil josh mckown isi va relua locul sau de in-out pe care la avut anul trecut.ba juca ba statea.trebuie insa sa recunosti insa ca daca matt se rupe si el...sunteti cam in pom si pomul undeva departe rau.trent este acum pe corabia lui romeo crenel la browns si back-up este senneca wallace.parca mi-as pune banii pe josh.o alta problema de-a voastra parerea mea este wr., unde doar darrel jackson se pare ca straluceste in timp ce larry fitzgerald care vine dupa toate cele 16 meciuri jucate anul trecut si cu 8 Td il are pe anguan boldin(care nu s-a rupt chiar asa de rau).vrei sa iti aduc aminte recordul lui boldin ca rookie?101 carry,1377 yarzi si 8 td.problema mare a arizonei pare runningul acolo unde doar jj aringhton exista.ultima mie de yarzi alergata pentru cardinals ii apartine lui Adrian Murrel si a avut loc undeva departe prin 1998.la pescarusi shaun al vostru din cate am citit eu despre el are cel putin 4 yarzi pe carry, 7 y per reception si 16 Td per sezon.ceea ce este al dracului de impresionant.problema este daca ati rezolvat problemele cu el pentru ca stiam ca erau niste neintelegeri legate de contract parca.oricum ca back-up nici postul lui shaun alexander nu pare prea rezolvat.repet...uniformele noi ale arizonei se vor clasa sub pescarusi insa inclin sa cred ca in maxim doi ani cu ceva intariri vor zbura undeva mai sus ca voi.Mike Holmgren probabil ca stie lucrul acesta si se pregateste.de partea cealalta dennis green sunt absolut convins ca o asteapta.
te invidiez pentru faptul ca ai nfl madden atat de aproape pentru faptul ca poti vedea fotbal american cand vrea muschiul tau
@mihai....mersi.m-ai lamurit complet.e destul de greu sa faci rost de astfel de informatii pe plaiuri mioritice pt ca nimeni nu scrie presupunand ca deja se stie.acum inteleg in sfarsit ce este acel salary cap.se pare ca titansii mei au avut probleme mari cu el....
sa inceapa jocurile.....

Seahawk
11th August 2005, 19:26
Mihai, lasa antrenorii... ca oricat de buni ar fi antrenorii...daca jucatorii nu's de valoare si nu executa, degeaba.. exemplu: Ray Rhodes...defensive coordinator al nostru... considerat unul din cei mai buni din NFL (daca nu chiar CEL mai bun) ...si uite ca defense nostru tot pe locul 26 a terminat...asa ca pe cine sa antreneze...daca n'au pe cine? p'alde Koutouvides...? give me a break...
Ma rog.. zicea titans ca la WR suntem slabi.. pai da, asta a fost buba noastra anul trecut...cele mai multe dropped passes... de'asta i'au si dat drumul lui Koren Robinson.. care acum din cate stiu e pe la vreo sectie de reabilitare... si au luat 2 second strings - Jurevicius si cu Jerome Pathon... sa vedem cum o sa se potriveasca lui Matt..
si cam da, daca Matt se accidenteaza nu'l vad cine stie ce figura pe Seneca... desi el poate sa si alerge din cate stiu, dar nu'i nimic atata timp cat il avem pe cel mai bun running back din liga (dupa spusele mele ;D, and i know why) eu zic ca echipa o sa fie ok. Ah apropo, Shaun Alexander a semnat o extensie de 1 an a contractului...si el inca vrea un long-term deal... sa vedem ce'i ofera astia...
eh oi fi eu subiectiv cu hawkshii mei de mare dar ce vreti...daca stau la 2 pashi aici de ei... e si normal zic yo...m'am atashat de echipa :P
sunt foarte curios cum o sa joace Boulware anul asta...safety'u :D specialistii il vad un future pro'bowl'er... a avut 5 int last year (as a rookie)
Maine seara e primul meci din preseason....asa ca mai e doar o luna pana la kick'off de la season.. acum practic se stabileste cine o sa fie 2nd strings... se order`uiesc depth`charts'urile.. titularii o sa joace la inceput cateva plays asa de forma... sa speram ca nu o sa se accidenteze nimeni...
O sa fiu totusi cu ochii pe Seneca...sa vedem ce stie cu adevarat... eu l'am vazut totusi pe viu anul trecut la un meci de pre'season...si ma impresionat in bine...



Other than that... va propun predictions :D cum fac americanii :P

pentru : AFC East eu zic asa:

1. N.Y. Jets (they have Laveranues Coles + Ty Law) si anul trecut au avut ghinion zic yo, deci am o presimtire ca o sa termina inaintea Patriotilor
2. NE Patriots
3. Buffalo - or sa faca o figura frumoasa anu asta
4. Miami - QB?!

AFC North
1. Pittsburgh -daca semneaza Hines Ward mai repede... :rolleyes:
2. Baltimore- au multe improvements, dar inca nu's peste otelari
3. Cincinnati
4. Cleveland- l'au avut pe Garcia batran... acum l'au luat pe Dilfer (same shit)

AFC South
1. Indianapolis -tre'sa mai zic si dc? :drak:
2. Jacksonville - asta o sa fie sezonul in care Byron Leftwich o sa straluceasca
3. Houston - Carr e in crestere de forma...nu m'ar mira nici un locul 2
4. Tennessee - need i say more? cele mai "bune" transferuri ever... le'au facut ei

AFC West

1. San Diego - Ladainian Tomlinson, alaturi de Shaun...sunt cei mai buni RB din liga
2. Denver- echipa constanta...
3. Oakland- no defense
4. Kansas City- no defense

NFC East
1. Eagles - semneaza T.O. :D
2. Cowboys- improvements, plus antrenorul lor nu'si mai permite inca un sezon ratat
3. Redskins - n'au facut cine stie ce mari transferuri, ba chiar au pierdut jucatori
4. N.Y. Giants - slabi de tot


NFC North
1. Minnesota- muuult mai multe improvements fata de sezonul trecut
2. Green Bay- daca nu'i dau bani care Javon Walker ii vrea, ala chiar no sa joace anul asta, veti vedea...
3. Chicago- n'au offense...
4. Detroit - astia n'au echipa deloc

NFC South
1. Atlanta- Michael Vick :drak:
2. Carolina
3. Tampa Bay
4. New Orleans

NFC West
1. Seattle
2. St. Louis
3. Arizona
4. San Francisco

Mihai13
11th August 2005, 19:58
[QUOTE=MikeBibby
1. Eagles - semneaza T.O. :D
[/QUOTE]

S-a terminat cu T.O. la Eagles... Poate il vreti voi :happy

Seahawk
11th August 2005, 20:16
what are you talkin about :o: ? am i missing something?!

NY_giants05
11th August 2005, 20:27
NFC East
1. Eagles - semneaza T.O. :D
2. Cowboys- improvements, plus antrenorul lor nu'si mai permite inca un sezon ratat
3. Redskins - n'au facut cine stie ce mari transferuri, ba chiar au pierdut jucatori
4. N.Y. Giants - slabi de tot


Hai mha..chiar asha de varza sunt gigantzii mei :( ..Parca am vazut o stire pe nfl.com cum k cica s-au mai imbunatatzi...cine stie..poate vor fi revelatzia anului shi vor castiga NFC East ( yeah..i wish... :P ) Yo sunt optimist shi chiar dak nu vor face cine jtie ce in regular season, sper in preseason sa-i bata pe Jets.

Seahawk
11th August 2005, 21:45
deci eu ii vad pe Giants ca fiind ultimi in grupa aia...dar vorba ta.. fii optimist..in football you never know whats gonna happen... cat despre imbunatatit :rolleyes:

Mihai13
12th August 2005, 01:38
Mike, n-ai auzit ca T.O. s-a luat in gura cu Andy Reid si e suspendat o saptamina? Plus toate figurile in care s-a rupt de cind a inceput campul...

Seahawk
12th August 2005, 08:30
da am observat acum, era cu agentu la tv.. :rolleyes: oricum n'am acordat prea multa atentie..o sa se impace mai mult ca sigur...btw ma jucam Madden online dayuummm rupe jocu bai baieti.. mai realist ca jocu asta, nu cred ca exista asa ceva, sincer!
ah and for the record.. Seattle are overall 86, Rams 82 si Arizona 76 :)) si vreau sa zic ca am jucat contra unui tovarash din cartier eu cu Seahawks si el cu Cardinals evident si dupa 3 sacks in the first qtr Kurt Warner s'a rupt si lam facut varza :P Evident, am jucat pe urma fara sa'l mai bulesc si tot iam dat 21 de puncte in fata :D Presimt ca asa o sa fie si'n realitate hahaha eh i kno i kno its just a game...
il am de azi dim si deja sunt addicted =))
a fost si Green Bay cu Chargers preseason game au batut branzari cu 10-7 cu un 53 yard field goal, al draq Longwell :rolleyes:
Drew Brees chiar a jucat bine... mi'a placut, la fel si Favre.. bine n'am urmarit intreg meciul... evident ... ii astept pe Hawks maine contra lui Saints.. sa'l vad pe Seneca la treaba :D

titans_rulez
12th August 2005, 10:18
ba frate lipseste omu' vreo 3 ore de acasa din motiv de meci pe giulesti in cupa uefa si berile de rigoare de dupa si voi rupeti forumu'n doua....
ok sa incepem pe rand....T.O?hmmmm.Nu stiu ce sa zic.Dragoste cu sila nu se poate.da parca baiatul asta imi pare ca are sentimente doar pentru bani.Mi-e teama ca fara el eagles isi amana iar victoria in super bowl.ramane de vazut...
@mikebibby....omule nu te contrazic in privinta lui seneca.:D:D.sper de dragul tau sa fie bun.
branzarii castiga si favre joaca bine.se pare ca tipu' ala recent draftat rodgers parca mai are de asteptat mult si bine.
predictions
pentru : AFC East eu zic asa:

1. Tot patriots (desi au pierdut antrenori nu gluma...nu cred sa ii faca jetsu'...nu inca
2. Jets(au transferat bine...chiar foarte bine.si tare mi-as dori sa ii arda pe patrioti da inca nu cred)
3. Buffalo - McGahheee.si am spus totul
4. Miami - fuck run ricky run...its run ronnie run

AFC North
1. Pittsburgh -insa nu va mai fi chiar ca anul trecut
2. Cincinnati - anul acesta trebuie sa fie unul damn good pentru carson palmer.este timpul sa ajunga un qb de elita.si pe langa el are cam tot ceea ce ii trebuie
3. Baltimore-puteti sa ma faceti nebun dar parca this year nu prea cred in ei.oricum nice defense
4. Cleveland- sunt un fan nebun de-al lui romeo crenel.defensiva patriotilor imi sta martora.cred in el si in reusita sa la cleveleand.dar nu anul acesta.pentru ca fotbalul american nu este la fel cu chestia asta care se joaca in romania si unde neamuri proaste ca gigi becali sau ghita copos au succes.aici o echipa nu se construieste peste noapte..eu zic ca crenel si-a facut trupa frumusica insa cum draq sa il ia pe dilfer?...ROMEO WE NEEA A QB...

AFC South
1. Indianapolis -peyton,peyton,peyton
2. Jacksonville - jos palaria in fata lui mikebibby.byron leftwich.daca in privinta lui carson palmer am anumite rezerve pentru byron sunt lipsit de griji.anul acesta jaguarii merg in playoff.si o fac datorita lui byron
3. Houston - pentru ca au rb demential.domanick davis este al dracului de bun si pt ca david carr e dat dracului dar nu tocmai dat dracului...if you know what i mean...:D:D:D
4. Tennessee -
:headbang: :headbang: :ciocan: oooooooooooooof doamne.ce s-a ales de titanii mei.....

AFC West

1. San Diego - ce se intampla cand iei o echipa slaba si o pui intr-o divizie infecta?(asa a scris sporting news nu eu)iese campioana
2. Oakland - mi-ar place sa cred ca fenomenul raiders va da rezultate inca de anul acesta.randy moss e totusi randy moss oriunde l-ai pune.ca running imi pun toti banii pe lamont jordan.de restul...se vinde speranta la supermarket.la pungi mari
3. Denver- nu te plac eu denvere nu te plac.poti sa imi faci ceva?
4. Kansas City- ce mama draq s-a intamplat cu echipa aia care acum vreo doi ani zburda in sezonul regulat....?

NFC East
1. Eagles - chiar si in eventualitatea in care T.O va pleca tot campioni vor fi.au oameni de rezerva.ba si imi place rau de westbrook ala ca running.
2. Cowboys- pentru ca sub ei sunt doua echipe si mai slabe
3. N.Y. Giants-pentru ca mi-e drag rau giants05.:P:P si pentru ca inca mai cred in plaxico.nu si in elly.
4. Redskins - nu stiu exact daca au pierdut din schimbul cu jets dar nici nu cred ca au castigat.oricum la washington se face politica....

NFC North
1. Minnesota- ok a plecat moss.si?aud ca si-au facut defensiva ceea ce o face o echipa data draq.daunte e daunte ca running probabil ca au o scoala acolo altfel nu imi explic cum de au unii dintre cei mai benga runneri.am spart de trei ani incoace la fantasy footbal cu rb de la minnesota indiferent ca numele lui a fost michael bennet, onterio smith, mewelde moore etc..
2. Green Bay- ma care vedeti nfl la fel de des cum vad eu rapidu'...sa imi spuneti si mie cum se misca pustiul ala draftat.aud ca e bun rau desi a picat nemeritat la draft.au echipa buna.si sper intr-un cantec de lebada frumos al lui bubba franks altfel mor in vreo 3 ligi la fantasy.
3. Chicago- doar pentru ca este detroit sub ei.si imi place de antrenorul ala al lor...e chiar simpatic individul..
4. Detroit - de-ar fi fotbalul hockey...

NFC South
1. Atlanta- acum doi ani cand vick s-a accidentat in presezon s-a dus dracu' tot.acum vick stie sa se fereasca de asa ceva.si oricum meciul cu colts mi-a dovedit ca au un back-up chiar valoros.cred mult in falcons
2. Carolina- trebuie sa revina unde au fost de curand.echipa au.deullhome in sfarsit i-a invatat pe ziaristi sa ii pronunte numele...
3. Tampa Bay- aici imi place rau de cadilac williams.pittman se pare ca nu va rezista prea mult pe teren.or sa revina si ei...
4. New Orleans- sfintii.asta da divizie.sfintii sunt buni dar parca nu indeajuns.oricum stiam ca la new orleans se canta cel mai bun jazz asa ca au o scuza.

NFC West
1. Seattle- ok?vreti sa ma omoare mikebibby?sunt tanar si frumos ce aveti cu mine?pescarusii tai rulez...ok?
2. St. Louis- un mic plus peste cardinals.dar mic de tot.la anul ii mananca arizona cu fulgi cu tot
3. Arizona- anguan relax buddy.next year is the year.trust me.but you need someone else to throw
4. San Francisco- saracu' alex smith in ce s-a bagat...

NY_giants05
12th August 2005, 18:10
Friday, August 12, 2005 :

-> Detroit vs. Jets ( sper sa bata dretoit desi nu prea cred k au sanse...i hate jets :evil: )
-> New England vs. Cincinnati ( yo cred k bate NE fara nici o problema )
-> Tampa Bay vs. Tennessee (eh....bate titans :ok: )
-> Seattle vs. New Orleans ( bate Seattle pt. k e o echipa mai buna ca NO...shi pt. k mike bibby tzine cu ei )
-> Kansas city vs. Minnesota ( nu prea cunosc echipele...nush...sa zicem k o sa castige Minnesota k joaca aksa )
-> Chicago vs. Green Bay ( clar bate Green Bay..din cate am vazut p forum, Chicago sux )

Si cam astea sunt meciurile de astazi..De abia astept maine sa vad ce fac gigantzii in deplasare la Cleveland....yeee...i can't wait anymore..... :)

Mihai13
12th August 2005, 20:14
Bai oameni buni, eu ma joc Madden de cind mi-am luat Madden 2003, si sincer sa va spun nu mi se pare deloc facut bine jocul. Am si Madden 2005 BTW, asa ca nu puteti spune ca "acum e mai bine".

Marea problema a jocului este inteligenta (prostia) artificiala. Nu stiu pe ce nivel te joci Mike. Daca te joci pe rookie, apararea adversa te lasa sa faci cam tot ce vrei, si apararea ta opreste tot, si iti mai si pune pe tava vreo 2-3 interceptii (pe care le returnezi pentru TD bineinteles...). Ceea ce rezulta este ca contra computerului cistigi mereu 83-0 si contra unui user meciurile se termina cam 47-44. Insa daca incerci All-Pro (nici nu mai vorbim de All-Madden), o sa vezi ca adversarii fac tot felul de chestii bizare, de pilda cornerbaci adversi care acopera 15 yarzi intr-o secunda, field goals de 55 de yarzi cu vintul in fata, in plin mijloc si care mai pluteau inca sus in aer, de fiecare data cind faci play-action rezultatul este un sack, de draw plays poti sa uiti, etc...

In concluzie, jocul este bine facut si foarte realist din punct de vedere grafic, insa gameplay-ul sucks balls. Madden 2005 este chiar mai rau decit Madden 2003, pentru ca de la nivelul Pro la nivelul All-Pro e diferenta cam ca de la cer la pamint.

titans_rulez
12th August 2005, 21:05
eu am madden 2004 si mi se pare o tampenie.poate ca ma insel.sper sa ma insel.insa nu poti face nimik.jocul nu iti permite prea multe miscari si mai ales viziunea qb tau atunci cand incepi actiunea de atac este una al dracului de redusa in sensul ca mergi foarte mult pe orbeste.pur si simplu nu exista viziune catre receiveri.si mai ales NU EXISTA POSTUL DE RUNNING BACK.
predictions for friday
-> Detroit vs. Jets ( cred ca o sa il supar pe mihai insa eu cred ca jets daca vrea sa faca ceva anul acesta nu prea are voie sa se impiedice de asemenea echipe. chad e intreg...curtis probabil se afla foarte aproape de cantecul de lebada...verzii au prima sansa )
-> New England vs. Cincinnati ( ca super bowl winner patriots pornesc cu prima sansa.astept insa minunea de la carson palmer si gasca lui nebuna de receiveri)
-> Tampa Bay vs. Tennessee (ziua cand incepe dezastrul.astazi ma duc sa imi dau o placa de faianta jos.de azi incepe catastrofa.sunt absolut convins ca mihai a spus ca bat titansii mei ca sa nu ma supere... :D sar'mana raman dator...insa cred ca friday 12 august 2005 its the armaghedon for the titans )
-> Seattle vs. New Orleans ( va dati seama ca ne omoara mike daca pescarusii o ferfelesc?...hai pescarusiiiiii /hello /hello ...deh'...sfintii sunt buni dar seahawks are ganduri si mai mari)
-> Kansas city vs. Minnesota (onterio lipseste insa sunt multi altii buni.inca nu cred in chiefs.insa vikingii sunt vikingi )
-> Chicago vs. Green Bay ( sa vedem cum joaca branzarii al doilea meci...clar au prima sansa )

Mihai13
12th August 2005, 22:57
Hai ma, sa-mi dau si eu cu parerea despre meciurile de diseara.

Baltimore - Atlanta (bat falconii, insa Vick o sa fie FOARTE atent... :sleep: )
Kansas City - Minnesota (Nu-i vad bine pe sefi, bate Minnesota la scor)
Chicago - St-Louis (bat berbecii intr-un meci urit, plin de offsides si false start :headbang: )
Dallas - Arizona (hai sa vedem ce vor face pasarile desertului. As merge mai degraba pe mina lui Parcells.)
Denver - Houston (Bat caii salbatici. Apararea texanilor e cam subtirica...)
Detroit - Jets (bat Jets. Mie chiar imi plac Jets, mai mult decit Giants anyway)
Seattle - New Orleans (bat pescarusii. Sa vedem ce vor face noile achizitii defensive mult trimbitate aici pe forum impotriva lui Deuce McAllister.)
Miami - Jacksonville (Apararea jaguarilor va minca carne de delfin diseara :D )
Giants -Cleveland (Normal ar trebui sa bata Giants. Sa vedem totusi cum se va descurca Sheli impotriva unei aparari marca Romeo Crennel).
New England - Cincinnati (Nu cred ca puii de tigru ii vor surprinde pe experimentatii patrioti).
Oakland - San Francisco ("Derbiul golfului" cum ar veni. Meci urit cu multe penalitati. Meci de X :P )
Buffalo - Indianapolis (Scor mare si victorie a coltilor.)
Tampa Bay - Tennessee (O sa zic Titans, pentru a face placere lui titans_rulez, dar si pentru ca ii detest pe Tampa Bay Suckaqueers :degete: )
Washington - Carolina (As zice Carolina, pieile rosii o sa se bata singuri, ca de obicei).

Offtopic: Felicitari Rapidului pentru victoria de ieri, chiar daca tin cu Steaua :P . Titans, poate imi explici si mie de ce nu prea se duc oamenii pe stadion la fotbal in Romania. Nu cred ca nu le place, sau ca nu sint interesati de acest sport... Insa subiectul asta cred ca apartine pe un alt thread...

Seahawk
13th August 2005, 00:25
Mihai, you need Madden 2006 my man :D e foarte realist... mie cel putin mi se pare extrem de reusit... are si o groaza de new features..so its worth it..crede'ma.. eu il am pe xbox..acum nush tu ce ai..
cat despre preseason games nici nu ma bag la pronosticuri ca sunt meaningless.. intr'un regular game Seattle ar fi mult peste New Orleans.. dar numai stiu daca reserves vs reserves o sa fie la fel...


also, eu zic sa se schimbe numele thread'ului... deja ce vorbim noi nu are nici o legatura cu Romania...(sub)forumu asta e mai mult despre fotbalul american in sine.. :P

NY_giants05
13th August 2005, 09:00
Iata cum s-au terminat meciurile de ieri :

-> Detroit 3 vs. 10 Jets
-> New England 23 vs. 13 Cincinnati
-> Tampa Bay 20 vs. 17 Tennessee
-> Seattle 34 vs. 15 New Orleans
-> Kansas city 16 vs. 27 Minnesota
-> Chicago 13 vs. 17 Green Bay

Ahhhh..a castigat Jets..da' totusi, s-au chinit ceva cu leii...
NE a batut... /hello
Tennessee....pacat..nci mie nu-mi plac Bucaneers...sa nu fi suparat titans_rulez, titanii isi vor reveni ei in curand :ok:
Seattle...ce sa mai zic..man...this team is goood !
Am avut dreptate..au castigat vikingii
Packers...dupa ce k au jucat aksa..s-au chinuit ceva..da' macar au batut. Shi din cate am vazut pe net, quarterback-ul lui Chicago Rex Grossman care a lipsit la aproape toate meciurile din 2004 din cauza unei accidentari la genunchi, akum la meciul cu Packers iarasi s-a lovit, rupandu-si glezna piciourului stang..uh...naspa...dureros sportu' asta.


Saturday, August 13, 2005 :

->Baltimore - Atlanta , nush cine va castiga, din cate stiu yo, Falcons parca au castigat un super bowl, akum 2 ani parca ( spuneti-mi voi dak gresesc)..deci..sa zicem k o sa castige Atlanta
-> Miami - Jacksonville castiga Jacksonville..delfinii sunt cam la pamant
->Washington - Carolina eh...tzin cu washington la meciu' asta....nush de ce
-> NY GIANTS - Cleveland ...mai are rost sa spun cu cine tzin ??....GO GIANTS !!!!!!!!!!!!!!
->Denver - Houston nu prea cunosc echipele..sa zicem k o sa castige Houston
->Buffalo - Indianapolis...castiga indianap.
->Dallas - Arizona sper sa bata Arizona..k dallas e in NFC East cu Giants
->Oakland - San Francisco Oakland sunt varza...iar San F. shi mai varza..deci castiga Oakland

Seahawk
13th August 2005, 13:20
nu suntem noi cine stie ce buni... New Orleans au jucat slab mai degraba... si uite Mihai ca l'au tinut cu brio pe Deuce McAllister.. a luat el ce a luat pana cand ia zburat Koutouvides(exact cel de la care aveam dubii in defense) ia zburat footballu din mana si gata s'au dus...
deci am vazut tot meciu...am luat 2 fumble`uri..recoveries, 1 iNT... Seneca a fost fenomenal 1 rushing touchdown + 1 pinpoint accurate passing touchdown catre Pathon (care se dovedeshte a fi achizitie buna, culmea tocmai de la sfinti)... si sa numai zic de full backu ala 3rd string sau nush weaver care a avut un 40 yard rushing touchdown...deci echipa a mers fara nici un flaw... but okay okay i know..its just pre-season... meaningless...
restul rezultatelor au fost intr`un fel de asteptat...nici'o surpriza...
dar totusi inca sunt multe greseli... in toate domeniile... abia acum se rodeaza echipele etc... damn i cant wait for the season to starttt

titans_rulez
13th August 2005, 13:39
prima zi cu meciuri s-a dus.se pare ca le-am bunghit pe toate.chicago e prima echipa care spune pas anul acesta si inca dinainte sa inceapa sezonul.fara rex e greu chiar daca si cu el era al dracului de greu.se pare ca rb draftat recent cedric benson ( asta daca semneaza)va fi THE ONE.in schimb rex intra in categoria sperantelor care se sting sperante.
@giants....deh' eu ti-am spus ca jetsii sunt peste lei.in ceea ce ii priveste pe titanii mei sincer m-a surprins numarul punctelor.17. ma asteptam sa o furam rau de tot.suntem in schema.in schema unui 3-13.:D:D
Saturday, August 13, 2005 :

->Baltimore - Atlanta - nu.acum doi ani falconsii au mers super slab datorita accidentarii lui vick in presezon.nu stiu de ce dar si eu mi-as pune banii pe atlanta.desi e super clar ca vick va juca foarte putin
-> Miami - Jacksonville -adik un meci intre byron leftwich si...si...si cine?sa fim seriosi.daca bate miami sa imi aduceti aminte sa incetez cu postarile aici.astia sunt distrusi rau.
->Washington - Carolina - jack dellhome va juca si el putin.gasca de receiveri tre' sa se miste....merg pe mana panterelor
-> Ny Giants - Cleveland -desi o sa il dezamagesc pe giants pana nu ma contrazice trupa lui crenel eu cred in ei.posibil ca dupa acest meci sa imi treaca toata aceasta dragoste subita pentru cleveland.oricum e timpul sa puna osul la treaba toata trupa lui romeo in timp ce giants...waw primul meci elly-plaxico...
->Denver - Houston - domanick....domanick.bat texanii
->Buffalo - Indianapolis...primul meci pe anul acesta al lui mcgahee.trebuie sa il urmaresc caci il am in multe echipe de fantasy footbal.totusi daca ar fi sa pariez ....peyton,peyton,peyton....si cred ca am spus totul
->Dallas - Arizona - cardinals.gasca frumoasa de receiveri a arizonei isi va spune cuvantul
->Oakland - San Francisco - ce se poate spune despre acest meci.49'ers si cu titansii mei ciuca batailor anul acesta...o sa vedeti. raiders.fenomenul raiders.fara adversar in acest meci.randy moss imbracat in alb negru...la fel si lamont jordan.keryy collins qb?...hmmm...se putea mai bine la aceasta pozitie...

Offtopic-mihai deh' pe astia ii baturam sa vedem ce va fi mai incolo...lumea nu vine la stadion dintr-un motiv chiar simplu.s-au scumpit biletele intr-un hal fara de hal.giulestiul si ghencea au fost cam pustii din cauza unor patroni avari.abonamentele au sarit si ele in aer.ca sa vezi meciul de joi plus cel de duminica unde se intra cu abonament a trebuit sa platim 300 de mii.ceea ce in romania e o suma...din pacate.nici nu vreau sa ma gandesc daca intram in grupe ce scoruri va debita copos.

voi va dati seama ca daca bate giantsu' nu mai avem loc de giants pe forum?... :D :D :D :drak: :drak: ...glumesc buddy....

Seahawk
13th August 2005, 21:26
azi sunt destule meciuri interesante dar astia nu dau decat unu (Oakland cu San Francisco) ... poate o sa ma uit la primele 2 qtr'e sa'l vad pe Randy cum se misca.. dar pana atunci.. uitati ce face rookie'u lui Saints.. McPherson.. =)) he lined up in spatele Guard'ului si nu al Centerului=)) o fi tras ala vreo basina ceva =))

Mihai13
13th August 2005, 22:51
Ca sa terminam cu off-topicul: Am inteles cum sta treaba. Am avut o discutie cu cineva care zicea ca lumea nu se duce la stadion in Romania pentru ca nu ii intereseaza fotbalul. Eu am zis ca din cauza blaturilor... Cit despre alde Jiji, Copos si ceilalti, nu le-ar strica un curs de Marketing 101 cuplat cu niste aritmetica de baza. Intrebare pentru clasa a 4-a: Cum scoti mai multi bani? Daca biletele costa 300 000 si vin 4000 spectatori la meci, sau daca biletele costa 100 000 si joci cu stadionul plin (in cazul Rapidului, cam 20 000 spectatori)?

NY_giants05
14th August 2005, 18:19
Baltimore 3 - 16 Atlanta
Miami 17 - 27 Jacksonville
Washington 10 - 28 Carolina
NY Giants 14 - 17 Cleveland (damn....my giants lost... a fost totusi un meci destul de strans..dintre cei care au vazut meciu, ce zicetzi..au jucat bine gigantzii..sau au avut bulan de au dat 2 touchdown-uri ??? )
Denver 20 - 14 Houston
Buffalo 17 - 10 Indianapolis
Dallas 11 - 13 Arizona
Oakland 13 - 21 San Francisco

Seahawk
14th August 2005, 22:30
am vazut pe San Francisco cu Oakland pana cand Tuiasasopo ala a dat o interceptie in the end-zone... meciu a fost ok.. nu cine stie ce... dar o veste buna :D imi cumpar bilete la Seahawks vs Falcons in opening day :D... sper ca de data asta sa nu piarda iar ca anu trecut cand am fost la meciu contra lui Rams :rolleyes:

p.s. Buffalo - Indianapolis 17-10 :drak: :evil:

Mihai13
15th August 2005, 04:55
Mike, trebuie sa recunosti ca St. Kurt a aratat destul de bine impotriva defensivei vacarilor, care nu sint chiar ultimii veniti.

De la pescarusii tai chiar mi-a placut Seneca Wallace. E un change-up fata de Hasselbeck si Dilfer. E un fel de Jeff Garcia, foarte mobil dar fara forta in pase.

titans_rulez
15th August 2005, 08:53
damn ce rezultate.cred ca am gresit vreo 2 sau chiar 3.da ce dracu' puteam sa zic de 49'ers.si iata ca totusi....raiders mai au mult de treaba.o alta surpriza pare victoria lui buffalo impotriva coltsilor insa din cate am inteles peyton nu a jucat.
@giant...nu fi suparat bre.se mai intampla.cleveland incepe sa prinda contur insa giantsu' tau am citit ca are deja contur.elly manning a avut 6/8 si 53 de yarzi si mai important a avut si o pasa de touchdown catre plaxico burees.ceea ce inseamna ca usor usor cei doi se vor lega.cand tiky va fi tiky atunci giantsu' va incepe chiar sa conteze....
ah' si am mai gresit denveru' ...deh' domanick inca nu e nici el domanick....
in rest rezultate oarecum normale mai ales pentru acest inceput.
@mike...din curiozitate cam cat costa un bilet?

Seahawk
15th August 2005, 09:12
Seneca le'a dat sa zic asa peste nas multora in meciu contra sfintilor.. majoritatea zic ca nu poate fi un decent 2nd string... insa a dovedit ca poate fi chiar mai mult decat atata... Bineinteles, a fost doar un preseason game... :P

titans, inca n'am cumparat biletele...dar eu sunt la range'u $55-65.. mai mult nu'mi prea permite bugetu :P ma duc si eu odata pe sezon..la un meci :D
un lucru e sigur, ca nu am sa mai merg la meciul cu Rams :rolleyes: dupa ce ne'au facut anul trecut...
vreau sa'l vad pe Vick pe viu :D

titans_rulez
15th August 2005, 11:46
scump,scump....
falcons are trupa....vick e mare....sa nu care cumva sa iti para rau si dupa caest meci asa cum regreti treaba cu ramsu'....
astazi pittsburgh vs philadelphia....meci mare domnilor ....
pronosticul meu ...hmmm....indraznesc sa merg pe mana eaglesilor desi steelers probabil ca ma va contrazice....

NY_giants05
16th August 2005, 09:55
Ultimul meci din Preseason week 1 a fost Philadelphia Eagles vs. Pittsburgh Steelers shi s-a terminat 31-38 pt. Steelers. Chiar nu ma asteptam sa castige Steelers..yo credeam k bate Eagles.

titans_rulez
16th August 2005, 11:24
si din cate am inteles au facut-o de o maniera chiar categorica....
@giant...ceva pronostic despre gigantii tai in week2?
@mike...pescarusii?ce fac in etapa a doua
titanii si-o fura....:((:((:((

NY_giants05
16th August 2005, 19:04
Preseason Week 2 :
->New Orleans vs. New England ....hmm.....doua echipe "noi"....N.England bate fara nici o problema
->Tennessee vs. Atlanta .....ce pot sa spun...normal ar trebui sa bata atlanta, pt. k e mai buna k tennessee shi joaca shi acasa...don't be said titans_rules..poate totusi vor reusi sa-i incurce pe falconi.
->Minnesota vs. NY Jets ... vor avea meci greu jetzii :evil: ..in meciu' asta tzin cu vikingii...da' nush cate sanse au sa-i bata in deplasare
->Cincinnati vs. Washington ...nu prea cunosc echipele..da' sa zicem k bate Redskins
->Cleveland vs. Detroit ...yo zic k bate detroit, da' dupa cum spunea titans...cleveland au inceput sa prinda contur asha k nu sunt foarte sigur de victoria leilor...yo zic k se termina egal 14-14 :)
->Green Bay vs. Buffalo ...bate packers
->Jacksonville vs. Tampa Bay ...bate Jacksonville
->Miami vs. Pittsburgh ..clar bat steelers...miami really sux
->Carolina vs. NY GIANTS ....trebuie sa bata gigantzii...in primul rand joaca acasa..da' totusi va fi un meci greu..sper sa le iasa fazele de atac..sa-i bata la scor /hello ....GO OFFENSE !!!...GO GIANTS !!! oh man..i can't wait for this match....
->Chicago vs. Indianapolis ...bate colts
->Oakland vs. Houston ....bate Houston
->Philadelphia vs. Baltimore .....yo zic k bate philadelphia....nu cred k o echipa asha buna ar mai accepta inca o infrangere
->Arizona vs. Kansas City ....nush cine bate...poate KC...
->San Francisco vs. Denver ...bate Denver
->St. Louis vs. San Diego...bate st. Louis
->Dallas vs. Seattle ...bat pescarushii :ok: ...dallas sux :rosu:

Shi astea sunt meciurile din week 2...sper k gigantzii mei sa-si revina...sa castigam NFC East i regular season......Wake up boys...show them what u got !!! /hello :) :ok:

titans_rulez
16th August 2005, 22:18
sunt prea ocupat sa ii trimit mesaje lui rednic despre decapitare...(ba tampiti sunt tiganii mei....:)))))))) auzi ce le-a dat prin cap) si sincer mult prea bulversat asta seara pentru a da un pronostic.maine dimineata promit ca bag mare
off topic....copos esti un jeg.....

Mihai13
16th August 2005, 22:52
Hai ma titans ca s-a reglat totul. Ca la "romanica"... :rolleyes:

titans_rulez
17th August 2005, 18:55
Desi incep exact ca draq o fac...asa ca offtopic...imi cer scuze tuturor rapidistilor din intreaga lume si intregii suflari fotbalistice pentru ceea ce s-a intamplat in giulesti in ultimele zile.ah' si va promit ca acesta nu este sfarsitul...copos nu va scapa asa usor...acum si-au cam dat seama toti ce fel de om e....imi cer scuze inca o'ata si gata...promit sa vb doar de nfl aici...

Preseason Week 2 :
->New Orleans vs. New England...saptamana trecuta eram atat de sigur de raiders in meciul direct cu 49'ers incat puteam sa bag si bani la pariuri pe oakland.rezultatul...mare victorie mare pentru san francisco chiar daca alex smith se pare ca va mai avea mult de tras pana sa ajunga un qb macar bun daca nu de elita.tim rattay is the man in continuare pe acolo...totusi de data aceasta cred ca sfintii nu vor avea nici cea mai mica sansa in fata patriotilor.chiar daca infruntarea este la fel de disproportionata....
->Tennessee vs. Atlanta- :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: oooooooooooooooof doamne.ooooooooooooooooooooof doamne .am spus ooooooooooof doamne?...acum vreo doi-trei ani cand steve mcnair era steve mcnair si baietii din gasca vesela de wide receiveri erau adevaraciuni si mai ales ERAU...titanii mei spalau pe jos cu falconsii lui vick.acum...paremi-se ca meciul este mai disproportionat ca anteriorul.totusi daca reusim sa inscriem ca etapa trecuta inseamna ca avem sanse cu echipele mici
->Minnesota vs. NY Jets - daca minnesota e asa de tare cum se vorbeste atunci trebuie sa invinga.daca chad si-a revenit cum la fel se aude si daca curtis martin va sta pe teren cat sa se dezmorteasca atunci vikingii nu vor avea meci asa de usor.asta e un meci pe care sincer daca il intalnesc in timpul sezonului poate sa aiba cea mai frumoasa cota din lume la pariuri ca tot nu l-as juca.merg pe vikingi dar o fac cu inima indoita.totul se va decide in functie de cat de mult isi vor tine in teren titularii de drept
->Cincinnati vs. Washington-aici il contrazic putin pe giant.daca palmer vrea ca la anul sa fie considerat un qb de elita atunci tocmai acest lucru trebuie sa faca.sa castige acest gen de meciuri.bengalsii au trupa.sincer imi plac.wide receiveri betoni si eu zic ca si un qb belea.sper sa nu ma dezamageasca.victorie cincinnati,victorie carson palmer
->Cleveland vs. Detroit -giant omule ai tupeu sa te duci sa pariezi pe egal?:D.e greu sa bata cleveland desi tare mi-as dori.si desi ma repet...eu zic ca brownsii daca vor si ei sa faca ceva this year si mai ales daca romeo crenel vrea sa arate ca este un antrenor principal scula nu doar un defensive coach demential trebuie sa castige.risc si spun victorie cleveland.risc pe mana lui crenel si probabil voi pierde pe mana lui trent dilfer....
->Green Bay vs. Buffalo -packersii sunt dati draq de buni anul acesta se pare.sunt gata de probabil un ultim atac sub obladuirea lui bret favre.insa merg pe mana lui mcgahee.trebuie.il am in atatea echipe la fantasy footbal.willie alearga frate, alearga....victorie bills
->Jacksonville vs. Tampa Bay -asta da meci.de fapt toate de saptamana asta sunt super echilibrate.exceptanat vreo cateva incluzand titanii mei....:D..byron rulez, byron merge in elita quarterilor.deci victorie jaguars.
->Miami vs. Pittsburgh -ce ma?...miami nu cred sa invinga aici nici daca pe teren vor juca pinguinii lui mario lemmieux nu steelersi lu' ben.minuni s-au mai vazut dar nu cred ca e cazul....
->Carolina vs. Ny Giants-mama ce meci mare pentru giants.si pentru giantu' nostru.omule e meci greu.se pare ca panterele vor sa se revanseze dupa sezonul trecut in care nu prea au fost cine stie ce...se pare ca au revenit oameni importanti in angrenajul echipei...dar ma gandesc si la faptul ca tiky barber e tiky barber.eu spun ca totul se reduce si aici la cat de mult vor sta pe teren "sculele"...depinde..in week 1 din presezon tiky nu prea a alergat.sa speram pt giant ca o va face acum.still...cu riscul de a ma alerga pana incepe sezonu' giant eu zic ca panterele vor invinge...si sper ca uriasii sa ma contrazica.
->Chicago vs. Indianapolis -coltsii trebuie sa razbune inceputul nu tocmai ideal.iar daca peyton joaca si e cazul sa inceapa sa arunce...atunci ursii au sansa rapidului intr-un meci cu real madrid
->Oakland vs. Houston - ok stimate domn randy moss e cazul sa incepi sa arati de ce faci atatia bani.e cazul sa incepi sa respecti alb-negrul cu care te imbraci acum...e cazul sa incepi sa joci fotbal si mai ales e cazul sa castigi meciuri.daca nu...jordan o poate face de unul singur.domanick davis..atata tot de la texani...restul e praf.mizez pe raiders in caz ca nu v-ati dat seama
->Philadelphia vs. Baltimore - donovan...omule...mcnabb...tipule...tu trebuie sa intelegi ca te am in TOATE ECHIPELE.aproape.tu trebuie sa intelegi ca lumea nu incepe si nu se termina cu T.O.Si ca esti un qb excelent cu sau fara figurile marca T.O.asa ca sari pe ravensi...victoriile de genul asta ofera moral si drum liber catre superbowl
->Arizona vs. Kansas City -mi-ar place sa ii incinga cardinalii.sincer.nu prea sunt un mare fan al sefilor.nici numele de "sef" nu imi provoaca prea multa admiratie...asa ca go cardinals
->San Francisco vs. Denver -ok...si daca risc?si daca risc si in nebunia mea spun ca bat 49'ersii?eu zic ca se poate...
->St. Louis vs. San Diego- hmmm...urat meci.urat,urat,urat.asa ca merg pe mana chargersilor...
->Dallas vs. Seattle - ce sunteti nebuni? daca nu bat pescarusii ne mananca mike pe toti.mike...omule....nici macar nu aveti adversar la meciul asta.dallas ar putea la fel de bine sa imi ofere mie postul de qb...sau daca nu...macar un post de "rupator de bilete" la intrare...:D:D:D

Mihai13
17th August 2005, 20:03
Dallas nu e chiar asa de varza la postul de QB, il are pe Drew Bledsoe, care a jucat totusi un Super Bowl la viata lui.

Nu prea cred ca Donovan e chiar asa de excelent precum spui tu. E bun, nu zic nu, dar nu e "excelent". "Excelent" e Peyton sau Warner cind era la Rams.

Apropo de berbeci, mai mult ca sigur ca si-o fura la San Diego. Ce o sa fie de vazut sint cele doua achizitii la postul de linebacker contra lui LaDainian Tomlinson. Dar pina la meciurile adevarate mai este ceva timp...

Seahawk
18th August 2005, 07:49
dupa mine, Donovan e cel mai bun... poate sa alerge...este accurate, are forta in throws... pe cand Peyton nu poate sa alerge... dar toata chestia asta e relativa... practic cu 2 taishuri.. there's no such thing as a good QB daca nu are good receivers... si invers...asa ca depinde dupa parerea fiecaruia..
pe de alta parte, Tom Brady nu a avut receiveri lui Donovan nici ai lui Manning si tot a avut succes... asa ca like i said... chestia e relativa, depinde din ce punct de vedere vb...

titans_rulez
18th August 2005, 10:28
eu vorbeam din punctul de vedere al unui simplu fan care nu la vazut niciodata jucand (nu live...ci nici la televizor) ci doar il are in toate echipele la fantasy footbal.aproape.eu chiar am nevoie ca mcnabb sa fie al dracului de excelent...:)))))))))))))
respect....
ce imi puteti spune de j.p. lossman caruia vad ca i-a fost oferita buffalo bills pe mana...are vreo sansa de reusita...mie imi pare subtirel....l-am vazut in vreo cateva poze

Mihai13
18th August 2005, 19:15
Nu ma astept la mare lucru de la J.P. Losman. Billsii o sa mizeze mai mult pe atacul la sol si pe apararea lor anul asta. Apararea e chiar bunicica, cu Takeo "gitul meu e mai gros decit mi-e capul" Spikes. Nici unitatile speciale nu sint de ignorat, antrenor fiind Bobby April, care ocupa acelasi post la Rams acum 2 ani (se pare ca Martz nu prea-l inghitea...).

Ca sa revenim insa la J.P. Losman, nu prea cred ca va fi el salvatorul bizonilor. Suporterii de la Buffalo vor trebui sa mai astepte... Anul asta ii vad cam pe la 5-11 asa.

NY_giants05
18th August 2005, 19:51
mai spunetzi shi voi ceva pronosticuri din week 2..mike, mihai13 ???....

titans_rulez
18th August 2005, 23:26
asta ca sa nu fim noi nevoiti sa le spunem din nou...:)))))))))))))))

Seahawk
19th August 2005, 05:14
ce pronosticuri sa dau in preseason games...ce naiba.. de uitat ma uit insa la meci.. conduce New England cu 24-16 pe New Orleans... desi NO au alergat destul de bine... Rodney Harrison a luat el o interceptie din senin ... si Patriots conduc.. also Tom Brady a dat interceptie la primul play :P

Mihai13
19th August 2005, 06:07
Nu se poate, Doug Flutie mai joaca????? Omul asta are vreo 80 de ani...
Am prins ceva din meci. Desi scorul pare echilibrat, este clar ca per total patriotii sint cu un notch peste sfinti...

Seahawk
19th August 2005, 06:16
dar uite ca sfinti si'au folosit starterii mai mult si acum conduc cu 30-27... which is exactly ... motivu pt care nu vreau eu sa fac predictions in pre-season games :D
oops just as i type cassel (qb reserve la patriots) a scapat mingea si astia au returnato pt endzone :))

Mihai13
19th August 2005, 06:43
S-a terminat. 37-27 pentru Team Québec :P

Mike, d-aia ziceam si eu ca "per total". Daca consideram si faptul ca Aaron Brooks si ceilalti au jucat 3 sferturi, normal ca sfintii nu prea aveau cum sa piarda :rolleyes:

Doug Flutie a jucat citiva ani buni in liga canadiana. Era prea bestial tipul, in ultimul lui sezon a avut 6600 passing yards!! :drak: (Recordul in NFL e de 5184 yards).

Seahawk
19th August 2005, 07:22
iar diferenta dintre CFL si NFL e gigantica :D...astronomica... etc :drak:


later edit: y'all read this shit: =))

http://www.nfl.com/teams/story/OAK/8747799

NY_giants05
19th August 2005, 09:19
!!!!! NEW ORLEANS 37 vs. 27 NEW ENGLAND !!!!!....what da'... :shock: ....damn. Chiar k in fotbal se poate intampla orice !...Akum zic shi yo ca Giants bate Carolina acasa cu 35-3 :)

@mikebibby : Drogatu' naibii..shi pan' la urma n-am inteles...a primit vreo amenda??? sau akolo in America e ceva normal...
"I have used, you know, marijuana ... since I've been in the league," Moss said in an interview....

Raiders coach Norv Turner said he would reserve comment until he had watched the program.
"I imagine I'll see it and yes then I'll have a discussion with Randy about it," he said. ...Ma intreb ce discutzii vor avea. :evil: ...O sa iasa cu sange! :evil:

Da' ce de tampenii a mai facut Moss asta! :)

titans_rulez
19th August 2005, 12:52
opaaaaaaaaaa....fenomenul raiders cum imi tot place mie sa il numesc s-ar putea sa ramana fara fenomenul moss?nu stiu eu exact care sunt regulile prin "americanuta" dar cred ca e pasibil de o suspendare destul de maricica stimabilul randy.runningul celor din minnesota onterio smith anul acesta sta pe tusa...si stie el de ce....
bai fratilor voi astia care traiti pe meleagurile alea...explicati si voi de ce doamne iarta-ma fac astia atatea tampenii?...aud ca jucatorii de nfl sunt implicati in jafuri prin magazine...in incidente unde se tot aud focuri de arma...sunt impuscati...de droguri nu mai vorbesc...astia chiar se cred meseriasi?...ca sa nu vorbesc de ce de salarii vor...T.O stie cel mai bine despre ce vorbesc....
cat despre victoria sfintilor...asta e...iar mi-am luat-o.probabil ca totul se reduce la faptul ca sfintii au tinut pe teren "meseriasii" mult mai mult timp ca patriotii.

Seahawk
19th August 2005, 12:53
eu am vazut toata chestia la stiri... si cred ca este either:
1. Moss vrea sa isi faca publicitate
2. HBO...unde a facut el interviul vor ei sa se dea mari ca cine stie ce..


Acum serios vorbind... TOTI din NFL au facut..sau inca mai fumeaza marijuana... its just what they do...
bineinteles, Randy a intors'o si'a zis ca vorbea la past tense.. in trecut ca si cum ar fi facut'o in trecut..prin college... abureli...

si din cate am inteles nici nu au ce pedeapsa sa'i dea..
cica se face un test odata ...dupa training camp..sau nu am retinut data corecta...si atunci cei depistati pozitiv intra intr`un regim special... si daca`i mai prinde si a doua oara.. le da amenda sau eventual suspendari...etc..

daca ma intrebati pe mine...asta e doar chestie de scandal.. ca sa tina presa...mass-media ocupata....
ca oricum toata lumea stie ca majoritatea ..daca nu chiar toti fumeaza marijuana...and dont give a shit...about it...
cum am mai zis.. nu m'ar mira daca cei de la HBO care i'au luat interviul sa fi "inflorit" putin... stiut fiind si faptul ca Randy nu are cel mai "clean" past... dupa incidentele de sezonul trecut...

so yeah... american bullshit... nothing to worry about :D :drak: :ok: :evil:




EDIT:


bai fratilor voi astia care traiti pe meleagurile alea...explicati si voi de ce doamne iarta-ma fac astia atatea tampenii?...aud ca jucatorii de nfl sunt implicati in jafuri prin magazine...in incidente unde se tot aud focuri de arma...sunt impuscati...de droguri nu mai vorbesc...astia chiar se cred meseriasi?...ca sa nu vorbesc de ce de salarii vor...T.O stie cel mai bine despre ce vorbesc....
cat despre victoria sfintilor...asta e...iar mi-am luat-o.probabil ca totul se reduce la faptul ca sfintii au tinut pe teren "meseriasii" mult mai mult timp ca patriotii.

am dat edit acum ca raspunsesem consecutiv...si cica e against regulamentului :P ...deci ce sa zic... majoritatea jucatorilor din NFL provin din ghetto...de unde black people au vreo 3-4 variante de viata.. 1. sa ramana la drug dealing ...thug life and get shot by the age of 21... most of them... 2 sa intre in show business.. actor/muzica... si 3. sportivi...
well asa se explica cum multi dintre ei...desi acum sunt celebritati.. fac ce fac....stiti voi...aschia nu sare departe de trunchi... si la tentatiile astea de pe aici....ce sa mai...fiecare se crede buricul pamantului...fiecare se crede above the law...
memorabila replica lui rasheed wallace (basketbalist la detroit pistons...fosta campioana...finalista de anul acesta)...cand un powlice officer la intrebat : "do you have any weed"? el a raspuns: no. we smoked it all up =)) asa ca practic majoritatea se cred ca's peste lege.... asta e raspunsul la problema asta...

cat despre patriots... da.. v'am zis eu...meciurile din pre-season n'au legatura cu meciurile din regular season... poate doar primele 2 qtr`e (in care Patriots a avut jocul in mana evident) si pe urma... da.. Saints si'au pastrat mai mult titularii.. Aaron Brooks jucand in 3rd Qtr... pe cand Patriots jucau cu Cassel si Flutie ca QB... daca nu ma insel Cassel e al 4'lea si deci are cele mai multe sanse sa nu fie inclus in rosteru pt sezonul regulat...

Mihai13
19th August 2005, 14:41
De Moss nu m-ar mira sa vina drogat si la meci....
Improspatati-mi si mie memoria, de ce exact a fost suspendat Onterrio Smith pe un an? Nu tot din cauza ierbii?

titans_rulez
19th August 2005, 17:48
din cate imi aduc eu aminte...uite o sa verific...asa cred.onterio(fratilor ce de puncte imi aducea nebunu' asta la fantasy footbal pe vremuri nu demult apuse...acum vreo doi ani) cam baga si el niste iarba pe sub mustati.deh'...mike...ne-ai lamurit acum totul este clar....
altceva vreau sa va aduc acum in prim plan...desi risca sa isi piarda prim planul devenind o telenovela...."scandalul" Terrel Owens vs eagles...
ma oamenilor...sa va aduc aminte de ceva...(eu nu neg fotbalul pe care il joaca T.O. Este clar ca de cand a poposit el prin batrana philadelphie eaglesii au inceput sa miroasa aer tare de superbowl.nu neg calitatile sale de wide receiver.dimpotriva...il consider unul din primii 5 la ora actuala daca nu chiar mai bine)...dar nu ma pot abtine sa nu va spun:VA ADUCETI AMINTE DE JEFF GARCIA?Va aduceti aminte fratilor ce certuri au fost la despartire intre cei doi?Va aduceti aminte ce trambita qb-ul?Ce il arata cu degetul pe Owens?Iata ca are dreptate.T.O are gura a dracului de mare.A DRACULUI.Cand s-a spart trupa din san francisco il facea "poponar" pe garcia...acum si-a pus armele pe mcnabb...Pacat...mare pacat..Pacat pentu philadelphia ca nu il poate priponii si mare pacat pentru el care vad ca ar cam vrea sa schimbe echipele si contractele ca pe sosete...da' poate in nfl nu se schimba sosetele asa des...
ma gandeam sa facem o liga pe yahoo sa jucam fantasy footbal toti...liga moka biensur...ce spuneti?...castogatorului ii trimit o personal o poza cu copos vodoo-ita

NY_giants05
19th August 2005, 18:17
Am tot vazut k vb. de ceva de genu' Fantasy Football p Yahoo..Da'...ce e ala Fantasy Football ???

Mihai13
19th August 2005, 19:44
Sint de acord pentru liga de fantasy football, numai ca trebuie sa-mi explici si mie mai pe indelete, de pilda ce e aia "liga moka". Va fi prima oara cind voi participa la asa ceva.
T.O. e o otrava pentru orice echipa. Eu daca as fi GM-ul vulturilor as face un trade imediat, cat mai are valoare. Ultimul meci in care a jucat T.O. este totusi Super-Bowlul de anul trecut...

Seahawk
19th August 2005, 21:47
mai oameni buni, lasati yahoo'u... hai sa intram pe www.nfl.com/fantasy si dati acolo la free teams ca nu exista nici un charge..nimic si intram toti intro liga.. facuta deja... daca e... eu deja m'am inregistrat acolo ... iti da voie sa faci un id...si pentru fiecare id ai voie sa faci 3 echipe... bineinteles poti face mai multe id'uri... dar pana la urma ziceti unu.. o liga ceva..nu conteaza unde si hai sa ne bagam :D


NY_giants.. fantasy football e cum ar fi echipa fantastica sau divizia fantastica in romania... iti alegi o echipa si pe fiecare etapa se acorda punctaje... etc.. evident cu jucatori din NFL :P
si daca nu ma insel formula echipei e asta:
Qb- 2 Running Backs - 2 Wide Receivers - Tight End - Kicker - si pe urma o defensive team din cele 32 din liga..

NY_giants05
19th August 2005, 22:18
Am intrat shi yo pe NFL.com acolo unde ai zis u mike..shi am dat acolo..la Free...Akum vreau sa ma inregistrez. Da' la Adress line 1 ce tre' sa scriu ???

NY_giants05
20th August 2005, 09:04
Preseason Week 2
Friday, August19, 2005

->Tennessee 24 - 21 Atlanta ...Titans win !!!....bravo titans :ok: /hello
->Cincinnati 24 - 17 Washington ... Redskins really sucks..sa vedem ce o sa faca in regular season
->Minnesota 21 - 28 NY Jets ...uhhh..Jets win again... :mda:

titans_rulez
20th August 2005, 13:13
@mihai....am ras cu lacrimi omule....:)))))))))))))))))"liga moka"...adica o liga gratis...:)))))))))))))))))sa ne inscriem undeva unde nu platim....eu am propus yahoo pentru ca au o simulare de draft super interesanta si e mai accesibil, mai ales ca puteam construi o liga(moka) doar a noastra..daca voi vreti ne inscriem pe nfl.mi-e indiferent....numa' sa ne inscriem si sa ne masuram "puterili"....
titans win?TITANS WIN?TITANS WIN....DUMNEZEULE...WE'RE GOING TO THE SUPER BOWL...Oare echipa asta sa fie samanta de vis frumos?....imi voi da seama dupa ce voi citii cronica meciului....

NY_giants05
20th August 2005, 15:21
Imi putetzi spune shi mie ce tre' sa scriu la adress line 1 atunci cand vreau sa-mi fac un id la NFL.com pt. fantasy football ????????

Seahawk
20th August 2005, 21:14
titans win?TITANS WIN?TITANS WIN....DUMNEZEULE...WE'RE GOING TO THE SUPER BOWL...Oare echipa asta sa fie samanta de vis frumos?....imi voi da seama dupa ce voi citii cronica meciului....


1. in legatura cu liga pai hai fa tu una si noi o sa ne bagam cu toti...
2. faci exact ca romani.. te bucuri de la un amical.. mai tii minte Romania - Germania 5-1? :) si uite cum jucam acum :P dar ma rog.. no offence.. n'ai ce concluzii sa tragi dupa un meci de pre-season e cu totu si cu totu altceva.. fata de un regular season.. si stii si tu asta.. :)

Mihai13
21st August 2005, 00:22
@titans: te cred si eu ca ai ris cu lacrimi, numai ca uite ca vezi si tu rezultatul de a locui 13 ani departe de Romania si de a jongla cu trei limbi in fiecare zi... :)

Bravo rezervelor titanilor, care au fost mai bune decit rezervele falconilor (din pacate pentru titans, Rapidul si-a luat-o :evil: ). In rest, nu am vazut meciul, dar din statistici reiese ca McNair a jucat binisor. In schimb, am vazut meciul Jets-Minnesota. Doua echipe echilibrate, vichingii ca de obicei cu greseli imbecile si Pennington arunca ca o femeie...

Trebuie sa ne inscriem acuma imediat la fantasy? Eu as mai astepta un pic inainte de-a-mi alege jucatorii.

titans_rulez
21st August 2005, 11:25
gata...fac o liga pe yahoo si va trimit invitatie...insa imi trebuie id-urile voastre....
@mike....hai ma omule ca am citit cronica si m-am linistit.de fapt eram linistit inca dinainte.nu ma agit eu asa usor pentru un meci din presezon...si mai ales pentru ca stiu si o spun cu tot respectul..ca titanii mei sunt varza anul asta.nici in 200 de ani nu o sa bata tennessee pe falcons cu echipa actuala.
@giant...scrie ma omule adresa ta...sau scrie orice...
@mihai...stai ma calm.te cred ca e greu sa te raportezi la 3 limbi.cat despre inscriere...eu mai sunt inscris intr-o liga tot cu 4 oameni...asa ca crede-ma chiar daca doamne fereste se intampla sa se accidenteze careva tot iti raman scule bune rau de unde sa alegi...stai sa iti dau un copy paste la echipa mea...si te convingi singur...asta ca sa vezi ce inseamna in 4
P. Manning
M. Vick
R. Moss
J. Walker
A. Boldin
H. Ward
W. McGahee
D. Davis
L. Jordan
C. Benson
J. Shockey
D. Akers
Philadelphia
...si crede-ma sa sunt o gramada de studs pe care nu i-a ales nimeni si care intr-o liga normala de 8 sa spunem dispareau din runda a 3-4 de draft maxim.
voi sa imi spuneti cum vreti sa jucam...cu cati qb,wr,rb,te,k,d....ne punem la punct(intre timp mai trece timp)..si facem....

fred48
21st August 2005, 16:36
vreau sa jucam american football, sau macar flag-football,in romania. raminem doar la sterilitatea discutiilor despre ce fac altii? sintem ca batrineii din muppets cu comentariile noastre de "specialisti" in toate. fred48

NY_giants05
21st August 2005, 18:42
Go GIANTS !!!....Au batut gigantzi pe Carolina cu 27-21...WEEEEEE..... /hello :ok:

@titans : deci pana la urma ce facem???..intram pe Yahoo sau NFL???
id-u' meu e : iverson_style_91@yahoo.com ..sa vad shi yo ce e chestia asta cu Fantasy Football..k n-am jucat niciodata.

STEAUA-MANIA
21st August 2005, 19:07
Sunt fan Dallas Cowboys! :yeah: Abia astept sa inceapa NFL Season!Transmite Tv Sport ceva meciuri din NFL?GO GO COWBOYS! :ok:

Seahawk
21st August 2005, 20:45
id`u meu : mofo_andy@yahoo.com

Steaua-Mania maine joaca echipa mea favorita Seahawks contra la Cowboys si nu se anunte vremuri tocmai bune pentru vacarii tai :drak: Thank God is just pre-season :D ah btw anul trecut ne'ati batut in regular season :)

NY_giants05
21st August 2005, 22:31
Am reusti sa fac shi yo id pe NFL...parca pare mai misto pe nfl....acum cum zicetzi voi, yo nu ma pricep. Cum facem pan' la urma???..Ne bagam pe Yahoo sau pe NFL ?????

Seahawk
21st August 2005, 22:41
unde vreti voi... mi-am luat si eu bilete la meciul lui Seahawks abia abia am gasit :)) contra lui Michael Vick pe 25 septembrie asa ca's bucuros... :D
dar mai bucuros sutn ca farul a castigat la dinamo acasa !!! =)) in fine sunt deja offtopic :D hai FaruL!!! and go Seahawks :D

NY_giants05
22nd August 2005, 08:00
->St. Louis 21
->San Diego 26

Maine va fi ultimul meci din Preaseason Week 2 intre Seahawks shi Cowboys. Din cate am vazut, in preseason de potzi astepta la orice, dar yo zic k vor castiga pescarushii.

Yo zic sa intram pe NFL sa jucam FantasyF...Mike, dak e, fa tu o liga in care sa intram tozti, ok ?

Seahawk
23rd August 2005, 06:34
deci pe nfl nu pot sa fac eu o liga.. sau nush.. trebuie sa intram cu totii pe aceeasi liga.. si sa fim prezenti la o anumita ora cand este draftul.. asa ca trebuie sa decidem cu totii o data..si o ora anume.. depinde dupa posibilitatile fiecaruia..
sau mai e varianta lui titans...face el liga pe yahoo.. (eu nush cum)

seahawks au pierdut cu dallas.. inca un exemplu ca in preseason se pot intampla de toate...dar totusi defense'ul lui dallas este foarte bun. FOARTE FOARTE bun:))
macar cat au jucat titularii am jucat destul de bine. felicitari vacarilor... se pare ca's pe drumul cel bun anul asta... dar ii asteptam noi la seahawks stadium :evil: in regular season sa ne luam revansha. GOOOO seahaakws !!!

NY_giants05
23rd August 2005, 09:00
Da' nu cred k e greu sa faci o liga pe Yahoo....pur shi simplu intri in Fan.F. shi dai Create League.Dupa-aia tre' sa dai nume ligii, o parola shi cam atat. Mai departe n-am mers...

@Titans : Unde ai disparut mha???....N-ai mai intrat de mult pe forum...

Incerc yo sa fac o liga, shi dak imi iese, va spun unde sa intratzi, k?

titans_rulez
23rd August 2005, 10:26
@giant...sunt aici taticule...aici sunt...ba fratilor asta a prins glas o'ata cu victoria gigantilor in fata panterelor...:))))))))felicitari omule...insa se pare ca la marele duel fratesc din big apple cu jets veti juca fara elly....
in ceea ce priveste liga de fantasy footbal problema este in felul urmator...eu am mers pe premisa yahoo pentru ca nfl nu iti permite sa iti construiesti tu liga...ci trebuie sa te "lipesti" la una deja facuta...(eu asa stiu) alaturi de altii.yahoo iti da voie sa faci o liga in care sa intram doar noi.este adevarat ca toate au simulare de draft(yahoo e mult mai misto) si ca la toate trebuie sa fim prezenti la ora stabilita initial.problema este in felul urmator...la yahoo poti sa iti faci un pre ranking in baza caruia in caz ca tu lipsesti...ceea ce poate fi posibil...ti se vor alege jucatorii....la nfl chiar daca iti clasifici jucatorii nu se va tine prea mult cont de ei...asa am ajuns eu cu o echipa de ma doare memoria intr-o liga in care kerry collins e de departe cel mai bun jucator...(cred ca am spus totul)...colac peste pupaza am botezat-o draq si rapid bucharest...si acum nu pot sa o sterg...:))))))))
asa ca...majoritatea mi-ati lasat id-ul...spuneti si o zi si o ora si gata...de exemplu ce spuneti de astazi ora 22, ora romaniei?...e bine...si pt voi cei de peste ocean?...nu stiu...voi spuneti...ca sa stim cand planificam draftul....
am fost ocupat sa trimit private mesaje celor care au initiat acest thread si vorbeau inainte pe aici ca sa ne strangem si mai multi...sper ca am reusit...

titans_rulez
23rd August 2005, 15:47
e super usor de facut pe yahoo...treaba este ca trebuie sa stim toti de ora draftului...sau macar sa ne punem de acord si cine nu poate sa isi faca preranking la jucatori...da' uite cat e ceasu'...si voi nu dati nici un demn?...unde ati disparut mah?...giant...fugisi sa sugi o bere de fericire ca gigantii batutara panterele?...
mike...suferi?...vacarii ca vacarii...da in regular season...nu au nici o sansa...
steaua-mania...nu se transmite nicaieri ca de obicei...tvsport s-a dat la fund...asa ca suntem iar cu botul pe labe...

titans_rulez
23rd August 2005, 17:21
gata am facut o liga.am descoperit ceva pe yahoo unde cred ca fiecare va avea draftul in cont propriu si la final se unesc rezultatele...sa speram ca asa e...giant nu iti stiu id-ul si tie nu ti-am trimis invitatie...pentru ceilalti doi newsjayn1@yahoo.com...sunt eu

NY_giants05
23rd August 2005, 17:31
Cum nu sti mha id-u'???....Nu l-am scris mai sus ???? e iverson_style_91@yahoo.com

Dak vretzi intratzi pe liga care am facut-o yo..id-u' e 509876 shi parola forumisti.

Sau dak nu, da-mi shi mie o invitatzie titans plz, ti-am zis id-u'...

codrutc
23rd August 2005, 18:01
Eu unul nu ma bag la "fantasy football" pentru ca am impresia ca mi-ar lua prea mult timp, documentare si toate altele. Pe de alta parte, am incercat anul trecut la meciurile intre colegii si m-am lasatm, a fost un adevarat esec pentru mine.

Apropo de meciul de aseara (Dallas- Seattle) , cred ca Dallas a dat lovitura in draft cu Damarcus Ware. Tipul e fenomenal, cred ca avut o interceptie, un fumble si alte cateva situatii cand le-a luat mingea la unii.
Vreau sa va zic ca Dallas era echipa mea favorita cand am venit in State.
Acum nu mai este. Eu sunt mare fan Colts dupa cum se poate banui.
Apropo de Colts, sunt deja cam ingrijorat dupa cele 3 meciuri amicale de pana acum si culmea, nu din cauza defensivei, ci a liniei ofensive. Nu prea sunt in stare sa sustina alergarea si nici sa-l protejeze pe Peyton cum trebuie. Sper ca revenirea lui Saturday in centru sa rezolve problema dar nu stiu.

NY_giants05
23rd August 2005, 18:43
Ehh..pan' la urma nu cred k mai intru in Fantasy FB, k vad k dureaza mult, tre' sa intri in fiecare saptamana, etc. Shi yo akum intru a 8a, shi nu prea o sa mai am timp sa stau pe net..

Preseason Week 3 :

-> Atlanta vs. Jacksonville ...nu stiu ce sa spun, falcons a pierdut in deplasare la tennessee in sapt. trecuta...sa zicem k vor castiga jaguarii
-> Cinncinati vs. Philadelphia ....bate eagles, nu cred k se va intampla vreo surpriza in acest meci
-> Pitsburgh vs. Washington ...bate steelers
-> Baltimore vs. New Orleans ...bate baltimore ( ce surpriza au facut sfintzii etapa trecuta ! )
-> Buffalo vs. Chicago ...ursuletzii nu prea stiu fotbal, iar buffalo din cate am citit pe NFL s-au imbunatatzit...bate buffalo
-> Carolina vs. Cleveland ... exact echipele cu care au jucat gigantzii pana acum in preseason..bate cleveland
-> New England vs. Green Bay..super tare meciul...mi-ar placea sa-l vad la TV..da' de unde. Bat patriotzii
-> NY Jets vs. NY Giants ....CE MECI !!! chiar k p-asta as vrea sa-l vad la TV !...Deja visez..parca ma vad in timpul meciului pe stadion cu popcorn in mana strigand GO GIANTS !Jets joaca bine, n-am ce zice. Presupun k ei sunt favoritzi in meciu' asta. GIANTS WILL DESTROY THE JETS !!! :evil: ...GO GIANTS !!! Pronostic : 10-7 ( poate-mi iese ! )
-> San Diego vs. Minnesota ...yo zic k bat vikingii
-> Arizona vs. Oakland ...hmmm..pare echilibrat meciu'..bate oakland
-> Tennessee vs. San Francisco ...presimt o victorie a titanilor
->Tampa Bay vs. Miami ....bate tampa
-> Indianapolis vs. Denver..hmm..nu prea cunosc echipele..da' pt. k avem p-aici un fan Colts, sa zicem k bate Colts
-> Houston vs. Dallas ...bat vacarii
-> Seattle vs. Kansas City ..bat pescarushii
-> St. Louis vs Detroit ...hm...cred k leii vor face un meci bun, shi vor castiga, desi berbecii sunt favoritzi

Astea sunt toate meciurile din week 3..titans...pronosticuri, ceva?

Mihai13
23rd August 2005, 19:36
Bai titans, tu ai uitat ce zi e azi? Cam la ce meci crezi tu ca o sa ma uit la ora 22.00 ora Romaniei??

codrutc
24th August 2005, 02:24
E greu de dat pronosticuri la meciuri din "preseason", mai ales ca echipele nu-si folosesc titularii decat la inceput. De altfel multi nu dau doi bani
pe rezultatele din amicale (intreaba-l pe Edgerrin James). La jucatori le e frica sa nu se accidenteze, iar antrenori nu joaca decat cu scheme simple, de teama sa nu dezvaluie prea mult din tactica de la inceput.
Anul trecut New England a terminat 1-3 in preseason si dupa cum stiti au castigat Super Bowl-ul (sper sa fie un indicativ si pentru Colts care sunt la 0-3 :) ).

Pe Giants ai tai cred ca nu-i vad bine anul acesta, mai ales ca Eli o sa fie mai mereu tavalit pe jos. Poate se trezeste Jeremy Shockey si numai scapa mingea din mana ca anul trecut iar Tiki Barber trebuie sa aiba un an cel putin la fel de bun ca cel trecut.

Seahawk
24th August 2005, 10:31
e adevarat ca echipele nu'si folosesc titularii in meciurile de pre-season .. motivul numarul 1 nefiind faptul ca nu vor ca acestia sa se accidenteze..ca pana la urma nah..doar ceo sa faca..incepe sezonu si daca e sa gandeasca asa.. nu iar mai baga niciodata vezi doamne sa nu se accidenteze :))
motivele sunt :
1. rosterele abia acum se definitiveaza...si o sa dea afara multi..pana raman 53 daca nu ma insel..sau maxim 55 si
2. stabilesc rezervele si le dau si lor putin playing time.. ca'n regular season they wont get any action maybe at all...
cat despre liga.. titans am primit mesajul...iam dat accept.. ramane sa mai intre si ceilalti si sa stabilim o data a draftului... dar sa mai asteptam...poate acum inainte de sezon o sa mai apara mai multe lume pe forumul asta... cine stie :P

titans_rulez
24th August 2005, 11:31
@giant...sorry.chiar id-ul tau nu l-am vazut.care era cel mai aproape de lungul nasului...:D.
liga pe care am creat-o si pentru care ati primit invitatie este cu un fel de offline draft...care nu stiu exact cum functioneaza.cred ca cel mai indicat este sa ne inscriem in liga facuta de giant dupa care sa stabilim o data exacta a draftului asa cum bine a spus si mike...o data la care sa putem fi toti prezenti.suntem doar 4 deci teoretic nu poate fi prea greu.
@mike...sper sa intre ceva mai multa lume o'ata cu inceperea sezonului.sper sa ne adunam mai multi...sa discutam, sa ne "certam"..sa ne impacam...si sa ne forumizam de tot despre nfl.in ultimul timp am trimis mesaje private celor care discutau la inceputurile acestui thread.se pare ca am reusit sa ii "repatriem" pe codrutc si pe steaua-mania.despre primul cred eu ca este un mare castig si un mare fan colts...si vom avea categoric ce sa discutam...asa ca bine ai revenit codrutc...acum cu siguranta ti se va raspunde la postari...demarcus ware..a fost draftat in prima runda din cate stiu eu, chiar pe la inceput...si la ora draftului imi aduc aminte ca a facut destule furori...considerand-se un real castig pentru defensul vacarilor....
@mihai...smile...putea fi chiar mai rau.oricum de la 3-0 la 3-2 e o treaba.si da...se pare ca pre season este un fel de nu ar mai fi pentru americani.coltsii merg al dracului de slab....ceea ce nu cred eu sa se repete si in regular season.apropo...codrut ce imi poti spune despre tight end-ul ben hartscock...care aud ca anul acesta va avea un an foarte bun.este adevarat?...e un jucator care va face pasul?
despre tiky eu mai postat.il consider un running al dracului de bun insa mi-e teama ca usor usor varsta va incepe sa isi spuna cuvantul...oricum cel putin un an va mai juca super beton iar super beton consider ca este sinonim cu anul trecut.
revin ceva mai incolo totusi cu predictiile pentru week 3 din preseason...:P:P:P..nu pot, nu pot sa nu le zic...

Mihai13
25th August 2005, 06:24
Titans, Ben Hartscock va avea cu siguranta o mare sansa de a se face remarcat. Marcus Pollard a ajuns la Detroit, iar primul la pozitia de tight-end de pe depth chart-ul Coltilor este Dallas Clarke, care este de fapt un fullback. Deci s-ar putea ca Hartscock sa se impuna pe masura ce sezonul avanseaza.
Eu cred ca Titanii tai (Rapid din Tennessee... :D) vor arata destul de bine anul asta. In meciul cu Falconii, desi socrul a fost 24-21, ofensiva titanilor a trecut peste opozitie cu cilindrul compresor, adunind 503 total yards (un meci de 500 total yards este destul de impresionant BTW). Apararea nici ea nu a fost rea, desi nu prea se stie, fiindca Vick nu a jucat prea mult. In schimb i-au inchis capacul lui Matt Schaub. Ghinionul titanilor este ca nu sint intr-o divizie care-i avantajeaza :mda: .
Mike, recunosc cu jumatate de inima ca seahagii tai o sa fie cu siguranta mai buni anul asta decit anul trecut. Nu stiu daca ai vazut meciul luni, insa Hasselbeck a clickat de minune cu receiverii iar apararea nu a dat nimic, mai ales la sol Julius Jones ala practic nu avea ce sa le faca. Pacat... Hai Rams si Cardinals, pe ei pe seagainile lor!! :D


Titans, care este ID-ul si passwordul ligii moka pe care ai creat-o la Yahoo? Acolo ne inscriem nu?

Seahawk
25th August 2005, 09:07
titans haide te tine un pariu? in regular season Seattle will beat vacarii.. garantat.. pe cat vrei tu :P

meciul nu l'am vazut... momentan sunt in california..la plaja...dar m-am uitat pe NFL si in primu qtr Seahawks aveam 7-3...deci cand s'a jucat cu "titularii" daca pe D.J. Hackett il poti numi titular (cel care received for the TD)... Julius Jones a alergat foarte bine (de acord) contra celor din 2nd string ...nu aia a fost problema ci pass-rusherii lui Dallas...care din cate se stie sunt totusi cunoscuti...sunt buni...daca nu chiar foarte buni...
La interviul dupa meci Hasselbeck a zis... "well it does matter...but its more like a training game" so...yeah in fine...eu am incredere mare in echipa anu asta... am observat a lot... thats A LOT of improvement in defense... sa numai zic pe postul de receiver... unde aveam probeleme de anu trecut..acum se pare ca vom avea mai multa constanta.. sa numai zic de nenea Alexander care inca tanjeste dupa un long term deal...asa ca anul asta il prevad ca al doilea...daca nu primul RB din liga.. (okok sunt subiectiv din nou..) in fine...
Anul trecut analistii vorbeau de Seattle ca va ajunge in superbowl...toata lumea si-a facut mari sperante.. si totusi caciula a fost prea mare pt echipa...
Anul asta toata lumea vorbeste de Cardinals si de Rams si ii cam uita pe Seahawks..which is EXACTLY why we're gonna win it...again :D
dupa parerea mea echipa de anul asta e mai buna ca cea de anul trecut. desi erau considerati cei mai buni - Robinson, Simmons si cu Chad Brown au fost mai mereu accidentati..suspendati etc... asa ca cum necum...e mai bine fara ei.. zic eu acum e mai multa concurenta pe posturi... rookies sunt destul de talented se pare deci per total..echipa e mai buna...
doar Chike Okeafor poate e pacat ca a plecat... a fost leader in sacks...dar a venit Bryce Fisher care e la fel de bun... so yeah we're good on the defensive line as well....
se zice ca echipele in game 3 din preseason... joaca mai serios decat in celelalte... starterii joaca pana'n al 3'lea qtr..so yeah urmariti game 3..
other than that... ce sa mai zic... intrati cu totii in liga aia odata... :) :)

titans_rulez
25th August 2005, 16:26
@ mike...sorry dar nu ma tine omule...se poate sa iau si eu pescarusii?vacarii nu cred sa aiba vreo sansa in fata pescarusilor chiar si pe teren propriu....
pronosticuri week 3 preseason
Atlanta vs. Jacksonville - cum am mai spus de atatea ori daca byron leftwich vrea sa faca marele pas catre elita qb -ilor trebuie sa inceapa sa castige meciurile mari, meciurile tari...meciurile derby...meciurile impotriva unor qb importanti.vick si falcons fac parte din toate categoriile enumerate mai sus.mi-ar place sa castige jaguarii macar pentru putin moral dar totul se limiteaza la cat vor sta titularii pe teren.din cate am citit saptamana aceasta se pare ca week 3 si week 4 acestia vor juca ceva mai mult.
-> Cinncinati vs. Philadelphia -la fel ca in cazul lui byron pentru carson palmer am o afinitate speciala.acestia sunt cei doi qb pe care imi pun toti banii acest an.mike faci pariu ca vor face pasul?...si fac pariu cu tine ca si jaguarii si bengalsii vor ajunge in playoff.trebuie.palmer are trupa serioasa cui sa ii arunce...are clar un as in maneca.totusi daca eaglesii joaca pe bune vor invinge.ce se mai aude de fitosu' ala de T.O?
-> Pitsburgh vs. Washington - bah fratilor anul acesta redskinsii cred ca sunt mai slabi ca titansii mei?...asta daca se poate crede ca cineva e mai slab ca ai mei...deh' rapid de tennessee cum bine i-a numit mihai....big ben will win this game...ce puteti spune despre jason campel de la washington?...a venit pentru politica in capitala sau chiar joaca?
-> Baltimore vs. New Orleans - bazandu-ma si pe surpriza sfintilor ...nu....nu pot sa spun victorie new orleans.asadar ravens cred eu ca vor invinge.au defense, au carte, au parte...
-> Buffalo vs. Chicago - billsi trebuie sa isi puna mecansimul la punct.nu sunt intr-o grupa usoara si greseli de genul acesta in sezonul regulat o pot face "sa spuna pa pa lu' mama"...astept debutul campionatului pentru prima suta alergata de mcgahee...:P:P
-> Carolina vs. Cleveland - bine a spus giant.exact echipele cu care au jucat gigantzii pana acum in preseason..nu va ascund faptul ca si aici mi-ar place sa castige brownsii.iar daca se intampla inseamna ca romeo crenel va reusi sa faca treaba chiar mai repede.inca nu imi vine sa cred ca nu si-a dat seama ca este necesar un qb macar reusit pentru a rezista.dilfer a incetat sa fie dilfer de ceva ani.go romeo go...ah'...si aud ca suggs s-a accidentat deci go reuben go..alt preferat de-al meu...:P:P
-> New England vs. Green Bay-meciul pe care giant il vrea la televizor.deh' baiete traim in romanica, tara unde gigi becali face ce vrea, tara in care izvoarele se dau oceane si tara de unde mike a plecat sa faca plaja prin california...bravos batrane...eu n-am vazut nici constanta anul acesta...:((:((...
-> NY Jets vs. NY Giants- aoleu cred ca daca mai mizez inca o'ata pe adversara gigantilor ma alearga giantu'...si totusi daca am facut-o pana acum...categoric o fac si pentru verzi.greu de crezut ca gigantii vor avea vreo sansa...desi daca nu joaca elly poate ca da...
-> San Diego vs. Minnesota - fara cuvinte.daunte,burleson,bennet....vikings
-> Arizona vs. Oakland - imi plac receiverii arizonei insa imi place si fenomenul raiders de anul acesta.asta e un meci in care mi-ar place sa nu castige nimeni...de dragul lor si de amorul artei...visinii...:P:P:P.totusi aleg raiders
-> Tennessee vs. San Francisco - si tocmai acum s-au gandit si 49'ersii sa ii dea jobul lui rattay.macar in presezon sa avem si noi victorii.si daca nu o facem la san francisco atunci nu vad de ce mama naibii ne-am mai prezenta in regular season.asa ca hai titanii lu' tata...make me proud...
->Tampa Bay vs. Miami ....ia luat fata caddilac lu' pittman?si daca nu...stati calmi ca o va face...sa va interesati daca nu cumva au nevoie delfinii de un om care sa ii invete pe aia doi de isi spun qb sa arunce pentru miami.ma ofer...si daca nu...macar baiatu' cu apa...ar fi o treaba.asta da cariera.le-as inchide gura multora....
-> Indianapolis vs. Denver- peyton trebuie sa inceapa sa fie peyton pentru ca mai e putin si incepe treaba.asa ca hai la treaba ...colts.
-> Houston vs. Dallas - vacarii.nu cred sa aiba probleme.nu vreau sa aiba probleme cu astia...
-> Seattle vs. Kansas City - si asta e un meci pe care pescarusii trebuie sa il rezolve daca vor cu adevarat marea cu sarea anul acesta.am un feeling ca shaun pricepe ce scriu eu pe aici...
-> St. Louis vs Detroit - ce meci.urat.urat meci.da' doamne cat mi-as dori sa il pot vedea.habar n-am cine ar putea castiga.sa spunem...rams?...

NY_giants05
25th August 2005, 17:57
-> NY Jets vs. NY Giants- aoleu cred ca daca mai mizez inca o'ata pe adversara gigantilor ma alearga giantu'...si totusi daca am facut-o pana acum...categoric o fac si pentru verzi.greu de crezut ca gigantii vor avea vreo sansa...desi daca nu joaca elly poate ca da...


:) ...eh...ce sa faci..recunosc shi yo k giants sunt mai varza , asta e ! Da' yo presimt ca gigantzi bat. Anu' asta Giants rulez in NFC East :yeah: (sper... :) )

Mihai13
25th August 2005, 19:57
Mai titans, tu care ii urmaresti pe maronii de Cleveland, ce se intimpla cu Kellen Winslow? Anul trecut numai gura era de el, si s-a accidentat season-ending in primul meci. Iar anul asta nu am mai auzit nici o vorbulita despre el.

titans_rulez
25th August 2005, 21:04
se intampla ca ii plac motocicletele.si dupa ce bine ai subliniat chiar tu anul trecut a fost mai mult guraliv decat jucator anul acesta inainte cu ceva vreme buna sa inceapa macar presezonu' si-a belit genunkiul drept si umarul.astfel pierde tot sezonul dupa un accident de motocicleta in urma caruia a stat spitalizat vreo 2 saptamani.asadar winslow a jucat doar un meci in doua sezoane....anul acest brownsii propun un wr...braylon edwards...care se pare ca usor usor se integreaza si face treaba buna...

codrutc
26th August 2005, 00:06
Titans, Ben Hartscock va avea cu siguranta o mare sansa de a se face remarcat. Marcus Pollard a ajuns la Detroit, iar primul la pozitia de tight-end de pe depth chart-ul Coltilor este Dallas Clarke, care este de fapt un fullback. Deci s-ar putea ca Hartscock sa se impuna pe masura ce sezonul avanseaza.

Eu cred ca Titanii tai (Rapid din Tennessee... :D) vor arata destul de bine anul asta. In meciul cu Falconii, desi socrul a fost 24-21, ofensiva titanilor a trecut peste opozitie cu cilindrul compresor, adunind 503 total yards (un meci de 500 total yards este destul de impresionant BTW). Apararea nici ea nu a fost rea, desi nu prea se stie, fiindca Vick nu a jucat prea mult. In schimb i-au inchis capacul lui Matt Schaub. Ghinionul titanilor este ca nu sint intr-o divizie care-i avantajeaza :mda: .

Mike, recunosc cu jumatate de inima ca seahagii tai o sa fie cu siguranta mai buni anul asta decit anul trecut. Nu stiu daca ai vazut meciul luni, insa Hasselbeck a clickat de minune cu receiverii iar apararea nu a dat nimic, mai ales la sol Julius Jones ala practic nu avea ce sa le faca. Pacat... Hai Rams si Cardinals, pe ei pe seagainile lor!! :D


Titans, care este ID-ul si passwordul ligii moka pe care ai creat-o la Yahoo? Acolo ne inscriem nu?

Mihai,

Permite-mi te rog cateva observatii la ce ai zis:

Nu cred ca Hartsock va fi inlocuitorul lui Pollard. Stiu ca e trecut ca nr. 2 TE acum dar cred ca atunci cand se va trage linie Ben Utecht s-ar putea sa fie nr. 2. Tipul e mare, si e bun si ca slot receiver. Oricum la Colts le place sa aiba 2 TE in joc si cred ca-i vor pastra pe toti 4 in roster. Dallas Clark e trecut si ca fullback dar nu stiu daca a jucat vreodata pe pozitie. El e clar
nr. 1 TE. Colts de fapt nu prea folosesc fullback. Il au si ei pe James Mungro pe care il folosesc mai ca running back sau la screens.

Titanii, nu ca nu-mi doresc eu sa nu joace bine, cel putin cand vor juca impotriva noastra, dar sincer cred ca sunt inca in reconstructie. Adu-ti aminte
ca au trebuit sa scape si de Samari Rolle si de Andre Dyson din motive de "salary cap" si nu cred ca ii pot inlocui usor. Cred ca Manning si receiverii sai o sa le faca viata grea la rookies din "secondary" celor de la Titans.

Seahawks, ei de obicei joaca sub posibilitati desi de fiecare data lumea se entuziasmeaza in ce-i priveste inainte de ia incepe campionatul. Poate anul asta....

Fiindca l-ai amintit pe Julius Jones, cei care joaca "fantasy footbal"
s-ar putea sa aiba de castigat daca il selectioneaza.

codrutc
26th August 2005, 00:12
season.apropo...codrut ce imi poti spune despre tight end-ul ben hartscock...care aud ca anul acesta va avea un an foarte bun.este adevarat?...e un jucator care va face pasul?


Tocmai mi-am exprimat opinia mai sus. Mie imi plac toti TEs pe care ii avem, sunt foarte buni, dar asa mi s-a parut mie ca Utecht a fost mai bun pana acum in preseason. Esti cumva fan Ohio State, de esti interesat in Hartsock? E un baiat destul de dezghetat la cap dupa cum am vazut eu intr-un interviu cu el.

titans_rulez
26th August 2005, 08:26
mai degraba oklahoma sooners ca aia sunt mai visinii....:P:P...

NY_giants05
26th August 2005, 09:55
Primul meci din Preseason Week 3 s-a terminat :
-> Atlanta 23
-> Jacksonville 7

NY_giants05
27th August 2005, 20:12
Cincinnati 17 - 27 Philadelphia
Pittsburgh 10 - 17 Washington
San Diego 16 - 19 Minnesota
NY Jets 14 - 15 NY Giants -- WEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEHAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.....GO OOO GIANTS !!! GIANTS WON !!!..Oh..man..nici nu mi-a venit sa cred k m-am uitat azi dimineatza pe NFL shi am vazut k Giants a batut. Cik a fost un meci de field goal pt. Giants..un meci greu...da' au batut. Shi yo cred k s-a jucat pe bune, chiar dak e preseason..
New England 27 - 3 Green Bay -- Packers ZDROBITZI !!!!
Carolina 23 - 20 Cleveland
Buffalo 12 - 16 Chicago
Baltimore 21 - 6 New Orleans
Arizona 17 - 16 Oakland
Tennessee 13 - 16 San Francisco -- mai aveau putzin shi puteau sa bata titanii....

Seahawk
28th August 2005, 02:41
mdah... Tennesee au incurcat-o... Moss a dat un TD pt Oakland dar Arizona au castigat la mustata, Patriots shut down Brett Favre, i'au rupt mana lui Javon Walker...sau degetu..sau whatever that was, si aproape l'au omorat pe Chatman (noroc ca doar si'a scrantit gatul..)
cat despre toata tevatura ce s'a facut intre T.O. si Eagles si McNabb anu asta Andy Reid le'a raspuns tuturor din PRIMUL play al meciului.. a deep pass (nush fix cati yards..in jur de 60-70) pentru T.O. asa ca le'au aratat...ca it doesnt matter what goes on off the field...when they get in there it's business :drak:
in rest... rezultate ciudate unele...dar majoritatea echipelor au intors scorul in second half cand se joaca mai mult cu rezervele. Notabila victoria pielior roshii totusi... si ma bucur ca San Diego au infulecat-o de la Minnesota.. ( i can't stand Drew Brees si Tomlinson :P)
In rest.. se termina si week`u asta... deja in game 4 o sa se joace la turatie redusa... echipele se pregatesc de kick-off iar eu abia astept meciul de pe 18 sept. al lui Seattle :drak: am bileteeee yuhuuuu can't wait..
pana una alta ma duc sa'mi iau de mancare ca'ncepe meciu contra lui Kansas City...
GOOOO SEAHAWKSSSS!!! :D victorie ;) ...revin later cu detalii
/OLE/

NY_giants05
28th August 2005, 08:32
Tampa Bay 14 - 17 Miami
Houston 9 - 21 Dallas
Indianapolis 24 - 37 Denver
Seattle 23 - 17 Kansas City ...au castigat pescarushii. Bravo Seahawks !

Seahawk
28th August 2005, 20:13
mi'a placut mult apararea lui Broncos impotriva lui peyton... :drak:
cat despre seahawks... in ciuda victoriei m'au cam dezamagit... n'am alergat deloc impotriva sefilor si in prima repriza al doilea Running back al lor - Larry Johnson a dat un breakaway de 97 de yards... mdea ca de obicei avem probleme la linebackeri... degeaba sta ray rhodes on the sideline sa le dea sfaturi...
mi'a placut insa felul in care matt si cu d-jack connected on most of the passes, andre dyson (venit de la titans :drak: ) a luat o interceptie in defense tocmai de la trent green ;) si deasemenea marcus tubbs a jucat fenomenal on the d-line...
overall se putea mai bine... shaun alexander n'a fost in mana deloc aseara... dar a salvat totul printr-un passing TD de la hasselbeck...
gata in week 4 se reduc turatiile nu veti mai vedea titulari...


p.s. indianapolis au terminat 0-4 :evil:

codrutc
29th August 2005, 07:36
Mike,
Ai zis ca ti-a placut apararea lui Broncos. Good job, dar nu destul, JMO.
Pai Broncos cred ca sunt obsedati cu Colts acum , mai ales
ca le-am tras-o bine de tot atunci cand a contat in ultimii doi ani.
Ei sunt fata de noi cum sunt Colts cu New England, adica obsedati sa ne bata si se bucura saracii si la un meci din preseason.
Eu nu mai sunt asa de ingrijorat cu linia noastra ofensiva. Cred ca au aratat
in meciul cu Broncos ca isi revin, iar dupa ce revine si Jeff Saturday in centru, "we'll be fine". Eu sunt convins ca daca Peyton statea pana la sfarsit ii bateam si sambata, cu toate ca apararea noastra a aratat vechile metehne.
Colts mai au un meci cu Cincinatti in preseson dar ala va fi folosit doar ca se se decida cine va ramane dupa cel de-al doilea "cut"

In alta ordine de idei, am impresia ca acest preseason nu a aratat deloc ce echipa va fi cu adevarat buna. Parerea mea este ca tot Philadelphia si Carolina vor fi cele mai bune in NFC, cu surprize poate din partea celor de la Arizona, Dallas si Seattle.
In AFC, Patriots iar arata in continuare surprinzator de bine, dar imi mai place mai ales de Jets. Denver sunt si ei destul de buni. Nu stiu daca Chargers vor mai putea repeta evolutia de anul trecut (sper ptr. ca sunt fan Drew Brees), iar cat despre surpriza, negativa, s-ar putea ca Steelers sa regreseze, mai ales pe mana ofensivei.
As mai fi zis si ca Baltimore vor fi buni, mai ales datorita defensivei, dar nu am incredere in Kyle Boller. De Colts nu zic nimic ca as fi prea subiectiv.

Go Colts !!

Mihai13
29th August 2005, 20:00
M-as mira sa regreseze ofensiva Otelului Pittsburgh. Singurul jucator important care nu revine este Plaxico, insa cam pute a echipa de running + defense la Pittsburgh. Crede-ma ca Big Ben nu o sa puna mingea in aer mai mult de 20-25 de ori pe meci, asta daca Otelul nu are the lead in sfertul 4. Iar daca te uiti un pic la linia lor ofensiva, iti dai seama ca ar fii chiar fraieri daca nu ar fugi cu mingea cit ii tine. Daca mai ramine si Duce Staley intreg, Steelers o sa isi mai agate un banner de NFC North. Nu chiar asa de lejer ca anul trecut, insa tot o sa o faca.

Seahawk
29th August 2005, 21:05
peste tot se vorbeste..ba de TO...ba de alte chestii...dar nicaieri de Patriots...
ok, ok stiu ca au plecat Weis si cu Crennel...Tedi Bruschi, Ty Law...etc dar totusi in fiecare an se intampla asa.. toata lumea zice ca Patriots regreseaza in fiecare an...si culmea ei mereu castiga superbowlu :drak: isn't that funny? to tell you the truth... nici eu numai cred in patriots...dar totusi nu m'ar mai mira deloc inca un ring pe mana deja bogata a lui Belichick

Seahawk
30th August 2005, 06:13
ma uit la Rams at Detroit (SuperBowl city) ..sunt sigur ca si Mihai se uita :P ce sa zic.. se prezinta bine berbecii.. iar vor sa ne dea headaches :)) adevarul e ca, vorba lui Madden daca offensive lineu' berbecilor joaca bine anu asta....atunci rams vor avea cel mai bun offense din NFL... cel putin Jackson ia naucit pe Lei in seara asta... si la cate sperante si'au pus Detroit in echipa asta anu' asta... :rolleyes: m'am plictisit si eu de cate ori iam auzit pe analisti zicand lucruri bune despre ei... dar pana la urma e just pre-season....

Rams look ready tho...
abiaaaa astepttt sa inceapa sezonulllll

Mihai13
30th August 2005, 06:39
Da Mike, m-am uitat si I enjoyed greatly ce-am vazut. Insa degeaba o tot dadea Madden cu "offensive line is great" ca nu-i asa deloc. Interiorul liniei e slab de tot, cu Timmermann, McCollum si Nutten, 3 jucatori "on the wrong side of 30" si care si par. Nutten chiar revine din retirement! Insa it's OK, e din Québec... :yeah: .
Apararea e chiar bunicica, s-ar putea sa "hold it's own", insa daca ofensiva ruleaza nici nu o sa fie nevoie. Cel mai mult insa m-a impresionat Faulk, e mult mai rapid decit anul trecut :evil:
Marshall Marshall Marshall!!:yeah: .

codrutc
30th August 2005, 06:56
Detroit sunt vai de ei. Intr-adevar se tot vorbeste de ofensiva lor, mai ales de receiver-ii pe care-i au dar nici macar atacul nu a mers din cate am vazut. Nu m-au impresionat deloc. Cred ca ei vor sa fie un fel de Colts cu cativa ani in urma dar din pacate pentru ei, Harrington nu e Manning. Apararea lor este catastrofa, nici nu am ce sa zic.
Rams sunt favoritii sotiei mele, asa ca imi sunt si mie simpatici. Mi-a placut Stephen Jackson dar si Bulger care dupa parerea mea este unul din cei mai buni QBs din liga.

Hei ce ziceti de plecarea lui Corey Simon de la Eagles, se va cunoaste ? Parerea mea
este ca Eagles ii vor gasi inlocuitor, daca nu deja l-au si gasit.


M-as mira sa regreseze ofensiva Otelului Pittsburgh. Singurul jucator important care nu revine este Plaxico, insa cam pute a echipa de running + defense la Pittsburgh. Crede-ma ca Big Ben nu o sa puna mingea in aer mai mult de 20-25 de ori pe meci, asta daca Otelul nu are the lead in sfertul 4. Iar daca te uiti un pic la linia lor ofensiva, iti dai seama ca ar fii chiar fraieri daca nu ar fugi cu mingea cit ii tine. Daca mai ramine si Duce Staley intreg, Steelers o sa isi mai agate un banner de NFC North. Nu chiar asa de lejer ca anul trecut, insa tot o sa o faca.

Am vazut ca la ultimul meci s-a accidentat si "The Bus". Stii cumva ceva de starea lui, caci eu nu am avut timp sa ma interesez ? La asta ma gandeam ca Staley e accidentat, Bettis are deja o varsta. De acord ca au o linie ofensiva inca foarte buna. Ben e cam dezorientat, nu-i prea iese nimic, din cate am vazut pana acum. Oare va da in "sophomore slump" cum se zice ?

titans_rulez
30th August 2005, 10:10
daca ar fi sa ma iau dupa fitosii astia de fotbalisti autohtoni se poate spune ca am fost in silenzio stampa pret de vreo doua "pagini" de forum dupa infrangerea baietilor mei la probabil cea mai slaba echipa.incredibil.si totusi credibil.este adevarat ca desi mergeau destul de binisor in preseason nu imi faceam iluzii marete.stiu locul titanilor de anul acesta si probabil il "simtiti" cu totii.totusi recunosc ca nu ma asteptam sa o luam pe coaja de la 49'ers.am avut eu un feeling ciudat cand san francisco si-a dat echipa pe mana lui rattay insa doar asa de amorul artei se pare ca pustiu' alex smith si-a ales tocmai in meciul contra alor mei sa joace.of of ce an greu ne asteapta.noroc ca nu se retrogradeaza.
@offtopic....am fost plecat la tara, la bunicii viitoarei sotii intr-un loc unde internetu' nu o sa ajunga niciodata ...
@giant....omule jos palaria.de bucurie cred ca nu prea mai postezi nici tu.ma recunosc invins in predictii.lumea spune ca a fost un meci uratel.noi de aici din romania spunem ca am fi dat orice sa il vedem...sa vedem o confruntare nebuna intre echipele nebunului new york....deh' nu avem noi sansa asta.felicitari gigantilor.simt miros de neadevar insa....mizez pe un playoff al jetsilor si in continuare samanta de praf in vitrina gigantilor.oricum...pentru moment jos palaria.o victorie este o victorie.
jaguarii au furat-o destul de urat de la falconsi.byron trebuie sa reuseasca sa invinga si echipe bune...mizez in continuare pe playoff pentru jaguars si bengals.
vad ca discutati despre apararea broncosilor...hmmm...nu prea cred in ei.la fel cum nu vreau sa mai cred ca patriots ar putea triumfa si anul acesta.nu.NU.NU.NU.cu tot respectul pentru ei...da' gata.ajunge.si in plus cred ca plecarile lui weis si crennel vor cantarii ceva ceva.o sa vedeti.
despre otelari...am mai spus-o.vor merge mai departe insa nu cum au facut-o anul trecut.
si acum o intrebare....cat de grava este accidentarea lui javon walker?am inteles ca si-a rupt un deget...va juca...va fi gata pebtru week 1?..il am in majoritatea echipelor....

Seahawk
30th August 2005, 20:44
Javon Walker se pare ca'si va reveni... dar voi sincer trebuie sa intelegeti ca meciurile astea de pre-season sunt TOTAL diferite de ce vom vedea in regular season... dar ma rog...

@Mihai... nu l'am vazut pe Marshall...dar in schimb l'am vazut pe Jackson ...m-a speriat :shock: ma gandeam "cum l-o tine Tatupu de 5'11 pe namila aia".... dar poate poate Koutouvides joaca mai bine anu asta... sau o sa'l puna pe Jamie Sharper sa-l tina pe Jackson...

but then that opens up the passing game :headbang: :mda:

eh, nu-i nimic :D am incredere in secondary nostru :drak:


ah, btw just for the record Madden n'a zis "offensive line is great" stia el ce stia :drak: ci a zis "if the offensive line plays good this year :rolleyes: , then the Rams are gonna have the best offense in the NFL"

codrutc
31st August 2005, 01:41
S-au anuntat prima runda de "concedieri" . Ma cam enerveaza ca Colts inca nu au anuntat nimic,cu toate ca data si ora limita au trecut.
Este o lista la urmatoarea adresa:
http://www.nfl.com/news/story/8786967
Ma intristeaza sa vad ca un "boilermaker" de-al meu a fost trimis acasa, e vorba de Taylor Stubblefield de la Carolina Panthers.

E mare bataie cica pe Corey Simon, caruia Eagles i-au luat eticheta de "franchise player". Colts l-ar vrea dar nu au fie cash, fie "cap space".

Seahawk
31st August 2005, 02:34
Corey Simon e bun, ar fi ca o manusa pt apararea lui Colts...dar sa vedem...

*cum e cu "eticheta de franchise player" nu'nteleg chestia asta :P
si uite... care vreti ne bagam aici
www.espn.com/fantasyfootball ....e free... si facem liga repede.. ce ziceti...ca mai e o sapt.. si'ncepe...

codrutc
31st August 2005, 02:53
*cum e cu "eticheta de franchise player" nu'nteleg chestia asta


Pai o echipa are dreptul sa desemneze un singur jucator drept "franchise player"
In acel caz trebuie sa-i ofere un contract pe un cu un salariu reprezentat de media primilor 5, cei mai bine platiti, jucatori pe aceasi pozitie din NFL.
E un mod pentru echipe sa pastreze un jucator caruia nu-i pot oferi un contract de durata( cativa ani).
In cazul lui Simon, Eagles au decis sa-i indeparteze eticheta, cica era lenes, nu erau multumiti de cum se antrena. In acest caz a devenit "unrestricted free agent" si poate sa semneze cu orice echipa ce-i face o oferta care sa-i convina.
La jucatori in general nu prea le convine asta, pentru ca nu li se asigura un contract pe termen lung, care inseamna si un bonus destul de gras la semnarea sa (bani care sunt garantati).

Scuze pentru explicatia cam lunga, banuiesc ca o parte din ce am zis deja stiai.

Seahawk
31st August 2005, 03:01
mersi pt explicatie... ma gandeam eu sa fie asa ceva.. dar nu stiam toate detaliile...

NY_giants05
31st August 2005, 13:48
Preseason Week 4 :

Atlanta - Miami
Houston - Tampa Bay
NY Jets - Philadelphia
Cleveland - Chicago
Green Bay - Tennessee ...ce meci greu au titanii...
Jacksonville - Dallas
NY Giants - New England ...wow..ce meci tare !!! mi-ar placea sa vad meciu' asta la TV. Mike..dak cumva se transmite meciu' asta acolo la tine, incerca cumva dak potzi sa-l inregistrezi pe o caseta, sau sa mi-l trimitzi cumva... :) . Cred k dak ar batea Giants...i will go CRAZEEE :D GO GIANTS ! Pe ei pe mama lor.....
Pittsburgh - Carolina
Washington - Baltimore
New Orleans - Oakland
San Francisco - San Diego
Detroit - Buffalo
Indianapolis - Cincinnati
Kansas City - St. Louis
Minnesota - Seattle
Denver - Arizona

Cam astea-s meciurile din Preseason week 4

De abia asetpt sa inceapa Regular Season...Da' Real Stuff !...Shi din cate am vazut, gigantzii o sa joace shi cu Rams shi cu Seahawks in Reg. S...hmh... hard games for Giants! Yo am facut asha un calcul (nush cat de bine l-am facut)...shi Giants ar putea sa termine cu un 8-8 sau 7-9 ...cam asha. Sper sa fie shi mai bine...

Darkslowstar
31st August 2005, 15:58
8-8 sau 7-9 nu prea e destul pt play-off, nu? :)

titans_rulez
31st August 2005, 22:39
nu prea...8-8 nu prea e de ajuns...depinde
chiar ca bine spune gigantul...mai oamenilor cei care sunteti pe meleagurile "americanesti"...ajutati-ne si pe noi va rugam frumos....VA RUGAM DIN SUFLET.nu stiu exact cum....inregistrati meciurile...pe cd, pe dvd...nu stiu habar n-am...eu sunt gata sa suport eventualele taxe postale...s-au sheruiti pe dc++ de unde sa intram si sa luam...nu stiu exact...propuneti si voi o varianta...
platesc...nu conteaza...va cinstesc...orice....numa' sa vaz si eu, ca la romanica orice minune tine 7 zile si tvsportu' a suspendat definitiv transmiterea meciurilor....
ma gandesc cu groaza ca incepe sezonul si nu vad nimik...nici macar un meci....
va rog frumos....

NY_giants05
31st August 2005, 22:46
Pt. Giants ar fi bun shi un 8-8..de exemplu anu' trecut Vikings au terminat cu 8-8 shi au ajuns in play-off...
oh..man. i wanna see a match with my giants..sau macar cu orice echipe, nu neaparat cu ai mei...orice meci...numa' sa vad shi yo un meci...plzzz

Seahawk
31st August 2005, 23:05
camera mea e bulita.. adica merge dar se vede cam nashpa.. si mai ales daca preiau de la televizor.. o sa apara nasol... dar cred ca o sa`mi iau una pana la sfarsitul sezonului una noua buna si cu cea mai mare placere am sa va trimit un meci...sau cat pot inregistra dintr`un meci..
poate mihai sau codruct sau cine mai era.. poate aveti voi cum...

codrutc
1st September 2005, 07:13
Titans_rulez, nu pot sa promit nimic legat de trimis casete cu meciuri, cu toate ca la cat de sunt de bucuros acum as fi in stare sa promit orice.

Ultima ora !!!! Colts au ajuns la o intelegere cu Corey Simon, conform ESPN
http://sports.espn.go.com/nfl/colum...e n&id=2148463http://sports.espn.go.com/nfl/colum...e n&id=2148463

Sper ca asta sa fi fost piesa care ne lipsea pentru a ajunge in superBowl si asa cum spera Dungy, tipul sa fie un now Warren Sapp.

Titans_rulez, revenind la casete, imi aduc aminte ca mi-a luat si mie ceva timp pana am ajuns sa inregistrez pe VCR, doua meciuri ale Colts de anul trecut in playoffs. Ziceam ca voi inregistra iar cand venea timpul sa ma uit la meci deveneam atat de "pumped-up" incat uitam sa inregistrez Ai in vedere ca va trebui sa le si convertesti din NTSC in PAL. Ce te-ar interesa, orice meci sau in special Titans?
Asa cum am zis, nu promit, dar nici nu te refuz, voi vedea...

Seahawk
1st September 2005, 10:28
Seattle l'au luat pe Peter Warrick... un WR de la Bengals...care a avut un sezon sters anul trecut din cauza accidentarilor..dar totusi este un jucator bun... a prins aproape 800 de yards in 2003... si este foarte bun la kick returns.. post pe care seattle s-a clasat ultima in liga anul trecut ! :)) asa ca e bun...
so we have:
1.D-Jack
2.Bobby Engram
3.Warrick
4.Jurevicius
5.J.Pathon

eu zic ca e de ajuns... ne'am acoperit postul asta...mai imi e frica la linebackeri...

codrutc
1st September 2005, 18:55
Mike, intr-adevar Seattle are acum buni wide receivers din abundenta,
chiar asa zicea si Adam Shefter pe NFL network aseara.
Ma bucur ca l-au luat pe tipul acela de la Bengals, astfel au iesit de pe piata
pentru achizitionarea lui Simon. Oricum voi aveti apararea destul de buna.
Interesant ca ai mentionat linebackers, si la Colts se pare ca aceasta este inca pozitia deficitara, mai ales pe postul de Mike (middle linebacker).
Sper ca Simon, la cat de mare este sa ajute la oprirea "running game-ului"
si sa le usureze astfel munca si la linebackers. Mi-e inca teama de "screen passes".

NY_giants05
1st September 2005, 19:52
Uh...ce dezastru e in America...din cauza uraganului Katrina. New Orleans e sub ape... Da' stadionul ala in care erau adapostitzi locuitorii era stadionul celor de la Saints???

Cica shi familiile a doi jucatori de la Giants care locuiau in NO au fost evacuatzi..am citit o stire de pe Giants.com :

Storm Hits Close to Home for Giants
Hurricane Katrina, which slammed the Gulf Coast this morning, hit close to home for two Giants players. The families of both Eli Manning and Corey Webster had to evacuate southeastern Louisiana because of the storm’s high winds and driving rains. Manning’s family lives in New Orleans, while Webster’s family resides in St. James, La., which is 35 miles away, but right on the Mississippi River.

Odihneasca-se in pace toti cei care au murit in urma uraganului !

titans_rulez
1st September 2005, 21:28
Odihneasca-se in pace toti cei care au murit in urma uraganului !pescarusii au avut probleme mari anul trecut la wide receiveri dar anul acesta se pare ca sunt meseriasi. sa ai un joe jurevicius ca cel de-al patrulea wr in echipa eu zic ca asta denota "meserie".codruct omule sper sa te tina euforia.nu tin neaparat la meciu' cu titans pur si simplu vreau sa vad orice meci ...absolut orice echipa....numa' sa vad...si cred ca vorbesc in asentimentul tuturor

Mihai13
1st September 2005, 23:32
Giants, raspunsul la intrebarea ta este afirmativ, stadionul pe care l-ai vazut la TV este chiar cel al sfintilor. O sa fie forte nasol pentru ei, nu stiu cind o sa apuce sa joace un meci acasa. Imaginile sint foarte frapante, se aseamana cu ce-am vazut ca s-a intimplat in Romania vara asta, numai ca la scara mai mare.

Cu privire la inregistrarea meciurilor, singura mea optiune ar fi sa inregiztrez pe o caseta si s-o trimit in RO, insa va trebui sa o convertiti cum zicea Codruct. Titans, ma gindeam sa iti trimit un Colts-Titans, insa nu este sigur ca se da aici la mine. Cu siguranta Codruct te poate ajuta mai mult decit mine in privinta asta. Eu aici prind Giants, Patroits, Jets, Bills si meciurile de "prime time".

Corduct, cum o sa va duca Corey Simon in Superbowl? Uita-te un pic la restul apararii... In afara de Dwight Freeney (care este excelent, nu zic nu), singurele nume mai cu rezonanta sint Cato June si Mike Doss. Give me a break... Insa nu vorbeai prostii despre Steelers, Si Staley si Bettis sint pe tusa, insa Autobuzul va reveni in week 2. Roethlisberger a aratat foarte confuz in pre-season, cica la antrenament nu era in stare sa faca pre-snap readings din shotgun!! :happy :happy

Seahawk
1st September 2005, 23:44
Codruct, eu cred ca nenea Simon e cam overrated... nush dc asa am eu impresia... Seattle are pe DT pe Marcus Tubbs a young dude care a fost 1st round pick anul trecut dar a fost injured.. si care anu asta e healthy si sper sa joace la adevarata lui valoare si mai avem si unu Darby..el nu e cine stie ce dar ma rog we're ok pe pozitia aia... so you guys can have Corey Simon...
Mi-ar place daca Seattle ar mai lua inca un linebacker...ar fi beton.. we look kinda shaky pe pozitia aia cu Tatupu/Koutouvides la MLB...

codrutc
1st September 2005, 23:50
Corduct, cum o sa va duca Corey Simon in Superbowl? Uita-te un pic la restul apararii... In afara de Dwight Freeney (care este excelent, nu zic nu), singurele nume mai cu rezonanta sint Cato June si Mike Doss. Give me a break... :happy :happy

In primul rand eu nu am zis ca chiar o sa ne duca in SB doar ca sper sa fie piesa care lipsea. Gandeste-te ce ofensiva avem !! Ceea ce ne trebuie este doar ca defensiva sa fie in stare sa opreasca pe cineva, si mai ales atunci cand alearga un Dillon, un J. Lewis.
Simon este un tip destul de mare (cam ca W. Sapp) care chiar daca este DT si un bun "pass rusher" e foarte bun si in "stopping the run". El poate sa faca cateva lucruri pentru noi:
1. sa-l scape pe Freeney de dublaj reprezentand inca o amenintare pentru "pocket-ul" advers din interior.
2. poate sa blocheze alergarea chiar prin mijlocul apararii, ceea ce ne-a distrut in meciul cu New england, cand in sfertul al treilea nu l-am putut scoate pe Dillon de pe teren
3. sa elibereze linebackers de o oarecare pressiune exercitata de necesitatea de a bloca jucatori mai mari ca ei si care au trecut de linia defensiva.
4 nu mai vorbesc de experienta, incredere data coechipierilor, etc.

Cat despre Cato June de unde ai mai scos-o ca este asa cunoscut ?
Intr-adevar Freeney este poate cel mai bun "pass rusher" in NFL acum.
Nu uita insa ca in "secondary" ii avem pe Bob Sanders(SS) si mai nou pe Marlin Jackson (CB), achizitionat anul acesta in prima runda in draft.
Amandoi sunt "big, big, hitters"
Jefferson a dat satisfactie de cand a fost pus safety, plus mai este Doss si Strickland. Una peste alta eu zic ca OL si "Secondary" vor fi destul de buni anul acesta. Sper sa fie feriti de accidentari.
Singurele compartimente ce imi creaza oarecari fiori sunt linebackers (asa si asa) si "special teams" (mare problema).

codrutc
1st September 2005, 23:58
Codruct, eu cred ca nenea Simon e cam overrated... nush dc asa am eu impresia... Seattle are pe DT pe Marcus Tubbs a young dude care a fost 1st round pick anul trecut dar a fost injured.. si care anu asta e healthy si sper sa joace la adevarata lui valoare si mai avem si unu Darby..el nu e cine stie ce dar ma rog we're ok pe pozitia aia... so you guys can have Corey Simon...
Mi-ar place daca Seattle ar mai lua inca un linebacker...ar fi beton.. we look kinda shaky pe pozitia aia cu Tatupu/Koutouvides la MLB...

Sa stii ca tipul nu a fost deloc accidentat pana acum. Cum poti spune ca e overrated cand are 184 solo tackles si 32 sacks si 105 "QB hurries" in 5 ani ?

Ii tin pumnii lui Koutovides ca e Boilermaker de-al meu.http://www.onlinesport.ro/forum/images/icons/icon14.gif
Thumbs up

Mihai13
2nd September 2005, 05:30
Codruct, de fiecare data cind ma uit la un meci al Coltilor tai, ii retin numele lui Cato June ala. Ii retin numele pentru ca mai e unu la Green Bay pe care il cheama Kato Jue, care joaca safety (cred).
Eu aveam impresia ca tu deschideai deja sticla cu sampanie, d-aia am zis ca cu o floare nu se face primavara. Cine e Bob Sanders ala? Nu-mi amintesc de el. Sa vedem daca CB-ul luat in prima runda va confirma, dar de regula astia din secondary selectionati in primele runde nu sint bust. Bust sint mai ales QB's sau jucatori de linie.
Deci nu zic ca Coltii tai nu o sa fie de temut, insa mai sint si alte echipe in AFC (mai ales Gaytriotii... who's your daddy?) care vor si ele Super Bowl-ul la fel de mult...

NY_giants05
2nd September 2005, 11:21
Eu aici prind Giants, Patroits, Jets, Bills si meciurile de "prime time".


GIANTS??? MISTOOO !!!..ohh...dak ai putea sa inregistrezi un meci cu ai mei..I'LL BE SO HAPPYYYYY...
Giants o sa joace cu EAgles in regular season in week 11..mai e mult pana atunci shi cred k o sa transmita meciu la tine shi dak ai putea sa inregistrezi..sau cum vrei tu...potzi sa-mi trimitzi cu orice echipa...i gotta see a NFL game !

Preaseason Week 4 :
->Houston 14 - 38 Tampa Bay
->NY Jets 37 - 14 Philadelphia
->Atlanta 20 - 17 Miami
->Pittsburgh 21 - 17 Carolina
->NY GIANTS 27 - 3 New England ... !!!!!!!!!!!!!!!!..WOW...yo nu m-as fi asteptat ca gigantzii sa castige...mai ales la scorul asta !!! Bravo gigantzilor ! GIANTS 4 LIFE !
-> Jacksonville 20 - 27 Dallas
-> Green Bay 21 - 17 Tennessee...pacat!..titanii au jucat mai prost spre final..dak nu primeau cele 3 touchdown-uri..ar fi castigat
->Cleveland 16 - 6 Chicago
->Washington 20 - 26 Baltimore
->New Orleans 6 - 13 Oakland
->San Francisco 24 - 28 San Diego

Seahawk
2nd September 2005, 11:25
in meciul 4 se folosesc extrem de putin titularii in comparatie cu celelalte meciuri din preseason. iti garantez ca'n sezon regulat Giants nu le'ar da 27 de puncte lui patriots nici in cele mai "gigantice" vise ale lor..

NY_giants05
2nd September 2005, 11:36
Pai dak Pats nu au folosit titulari..presusun k nici Giants, pt.k shi ei probabil vor sa-i testeze pe ceilaltzi..atunci inseamna ca Giants au rezerve mai bune decat patriotzii! traiasca rezervele ! :)

titans_rulez
2nd September 2005, 12:28
INCREDIBIL...REPET INCREDIBIL....ma jucam madden nfl 2004 si pot sa va spun ca titanii mei ai pierdut atat de maiestuos ca aproape te durea corazonu'...nici macar la jocuri pe calculator nu reusesc mari lucruri...ooooooooof.
rezultate date dracului in ultima saptamana.....jets a cam terfelit pe jos numele uliilor, GIGANTII...GIGANTII...i-au linsat pe patrioti.ce super bowl, ce champs...ce dinastie....gigantii au facut scor cu ei...:P:P...de-ar fi fost in regular season.....dar sa nu uitam ca patriotii au mai avut anul trecut un rezultat al dracului de surprinzator in compania delfinilior intr-un monday night daca nu ma insel atunci cand de altfel am pierdut si bani frumusei la pariuri....bani pusi pe trupa lui brady...."prietenul" meu crennel a fost facut harcea parcea in meciul ala parca....
@traiasca rezervele gigantilor...traiasca nfl-ul....ah numa' de-am reusi gigantule sa vedem un meci anu' asta...
titanii....oof tennessee,tennessee...cred ca nici daca ar veni antrenor denzel washington ca in filmu' ala cu remember the titans nu ar face mare lucru anul acesta....in rest se pare ca crennel usor usor va reusi sa puna pe picioare o trupa cat de cat in cleveland...
astept regular season cu meciuri adevarate...ce se mai aude de fantasyy league...sambata pentru un draft e ok?

NY_giants05
2nd September 2005, 12:33
Intr-adevar..ar fi ceva dak am reushi sa vedem un meci....
Ati vazut careva filmu' THE LONGEST YARD ??...e super misto...
Titans,,mi-ai facut o pofta de Madden...cred k ma duc sa joc shi yo :)

codrutc
2nd September 2005, 18:10
Pai dak Pats nu au folosit titulari..presusun k nici Giants, pt.k shi ei probabil vor sa-i testeze pe ceilaltzi..atunci inseamna ca Giants au rezerve mai bune decat patriotzii! traiasca rezervele ! :)

Cica Pats nu au imbracat decat 35 de jucatori aseara pentru meciul cu Giants,
nu a jucat aproape nici un titular important.
Ascultam la Tony Bruno, un tip de la radio, de dimineata. El vorbea de diferenta dintre echipele bune, care nu mai au nevoie de cautari si cele slabe, diferenta ce se poate vedea dupa comportamentul din preseason.
El dadea exemplu pe Cleveland (echipa slaba zic eu) unde Romeo Crennel a zis ca joaca cu toata lumea in meciul 4 ca sa vada cine e in stare se joace.
Pe de alta parte, alte echipe cum ar fi ... , putin le pasa daca pierd ultimul meci din preseason ca deja stiu cine le vor fi titularii.

Apropo de titulari, Favre si McNair, dupa ce au jucat doar trei serii aseara, au plecat impreuna sa ajute sinistratii din Louisiana. Amandoi sunt din orase invecinate din Mississippi.

codrutc
2nd September 2005, 18:20
Cine e Bob Sanders ala? Nu-mi amintesc de el.

E primul jucator pe care l-au selectionat Colts anul trecut in draft, de la University of Iowa. A fost accidentat anul trecut si nu a jucat decat in vreo 6 jocuri daca retin bine.

Mihai13
3rd September 2005, 03:00
@Codruct: pai d-aia nu-mi zice nimic numele...
@Titans: Ce t-ie si cu draftul asta, cam greu sa aduni la un loc citiva oameni separati de mii de kilometri in aceeasi zi si la aceeasi ora. Miine nu o sa fiu acasa decit intre orele 4 si 6, adica cind se transmite pe TVRi Romania-Cehia. Io zic ca mai bine o lasam pe marti.

Seahawk
3rd September 2005, 10:17
marti sounds good to me...


am urmarit Seattle vs Vikings 21-23... si'am fost foarte impresionat de felul cum au jucat seahawks ... mi-au placut foarte mult... se vede ca's ready for the season...
scorul n'are nici`o relevanta... vikings au castigat printrun last minute field-goal..si ala o panarama de kick...
cert e ca matt hasselbeck a avut la dispozitie un singur drive.. se stia ca nu o sa joace decat atata..ca sa faca ultimele retusuri inainte de meciul din jacksonville... si na pasat decat de 3 ori... 100% completion percentage cu un super touchdown pass in the endzone pt Jerramy Stevens...
in rest Seneca a fost cat de cat constant iar Leonard Weaver (rookie) a demonstrat ca el va fi back-up`ul lui Mack Strong (unul din cei mai buni full back din NFL)... Weaver as Full back a dat un 40, respectiv un 31 yard run... both for touchdown in preseason`u asta...
David Greene...al treilea QB sa facut de cacao...si`n meciul cu Dallas si`n meciul asta.. dar overall preseasonu asta a fost unul bun pt Seattle... recordul de 2-2 n'are insa nici o importanta...
Guys get ready ca incepeeeeee sezonuuul :D


p.s. Colts - Bengals 0-38... :happy

mai codruct chiar asa de varza sunt rezervele lui indianapolis? :evil: ...e de rau atunci...

NY_giants05
4th September 2005, 14:09
NFL News :

NY GIANTS :
Eli Manning : "I'm ready to go !"

Manning missed the final two preseason games after spraining his right (throwing) elbow on Aug. 20 against Carolina. The Giants open the regular season on Sept. 11 against the Arizona Cardinals in Giants Stadium.“I went out there and warmed up and threw about 60 balls,” Manning said after the New England game. “I threw some routes. It felt good.

“That’s the most I’ve thrown (since being injured). It felt fine throwing and there was no soreness afterward. I think it will be fine for next week.”

Sper sa-si revina Manning shi sa arunce foarte bine! Giants are nevoie de el... Din spusele antrenorului..cik s-a mai revenit dupa accidentarea din meciul cu Carolina... :
“Dr. Warren watched him and examined him afterward,” Coughlin said. “He felt he threw the ball well and didn’t have any residual effects. (Manning) is on schedule.”

Din cate am mai citit shi transferurile s-au terminat pe la Giants...
Au dat afara 18 jucatori printre careKevin Lewis, Jesse Palmer, Wayne Lucier shi Mark Jones...
Cik a venit Chad Morton un running back cu experienta..Voi ati auzit de Morton ? E bun ?? E ceva de capu' lui ?

Iata cum se prezinta echipa inainte de inceperea sezonului :

Offense (25)

QB: Eli Manning, Tim Hasselbeck, Jared Lorenzen
RB: Tiki Barber, Derrick Ward, Brandon Jacobs, Chad Morton
FB: Jim Finn
WR: Amani Toomer, Plaxico Burress, David Tyree, Tim Carter, Jamaar Taylor, Willie Ponder
TE: Jeremy Shockey, Visanthe Shiancoe, Chris Luzar
OL: Luke Petitgout, David Diehl, Shaun O’Hara, Chris Snee, Kareem McKenzie, Bob Whitfield, Rich Seubert, Jason Whittle.

Defense (25)

DL: Michael Strahan, Osi Umenyiora, Kendrick Clancy, William Joseph, Justin Tuck, Eric Moore, Kenderick Allen, Damane Duckett, Fred Robbins, Adrian Awasom.
LB: Antonio Pierce, Carlos Emmons, Reggie Torbor, Nick Greisen, Barrett Green, Chase Blackburn
DB: Will Allen, William Peterson, Gibril Wilson, Brent Alexander, Shaun Williams, Curtis Deloatch, Corey Webster, Frank Walker, James Butler.

Special Teams (3)

K: Jay Feely
P: Jeff Feagles
LS: Ryan Kuehl

Weee..mai e putzin shi incepe sezonu'... /hello
Le urez bafta gigantzilor....lui Manning insanatosire grabnica !..HAIDETZI BAIETZi...SUPER BOWL-UL NE ASTEAPTA !!! :D ... GO G-MEN !
/OLE/

codrutc
5th September 2005, 00:18
Colts au terminat sezonul 0-5 , pentru prima data dupa 1990.
Sincer nu sunt prea ingrijorat. In meciul cu Bengals la ei au jucat titularii , la noi rezervele. E adevarat, ma ingrijoreaza ca nu prea avem "depth". Oricum, mare parte din cei ce au jucat contra Bengals, au fost dati afara a doua zi pentru a se reduce lotul la 53 de oameni. Intre timp am mai adus un MLB in lot, care daca se mentina sanatos va fi de mare ajutor. Se numeste Rocky Calmus si vine de la Titans in urma unui targ.

Asta a fost "Colts update" cu Bob Lamey, scuzati, Codrut :)

titans_rulez
5th September 2005, 22:25
poa' sa spuna lumea orice da' coltsii lu' codrut cred ca vor dezmembra multe teamuri cu pretentii in regular season.
@gigantule...nu sunt un fan prea mare al lui elly dar mi-ar place pentru tine sa mi-o dea peste nas "rasfatatu'" familiei...:P:P si gigantii sa aibe un sezon lung si frumos
cred ca a cazut in mare parte treaba cu fantasy footbal...fiind tintuit la pat de o gripa rebela am lipsit de pe forum in weekend...sper sa reusim sa o facem...

NY_giants05
5th September 2005, 22:37
shi yo sper k titanii sa aibe un sezon bun....la fel le urez bafta pescarushilor, berbecilor shi coltsilor :ok:

Seahawk
6th September 2005, 07:46
nu urez bafta nimanui inafara de seahawks :drak: ... astazi am fost la seahawks stadium pt ca a jucat fostul liceu al meu contra unei echipe din california (mission viejo) si neau spart.. 55-14 :)) moama d'abia astept sa vina 18... sa'i vad pe pescarusi pe viu

codrutc
6th September 2005, 18:00
Ce coincidenta, si eu m-am luptat tot cu o raceala tot weekend-ul, si a mai fost si Labor Day.
Acum numar si eu zilele pana la inceputul sezonului. De abia astept meciul
inaugural de joi, Oakland in deplasare la New England. Va doresc la toti sa va bucurati derezultatele echipelor cu care tineti. Pana joi, Codrut

Pe scurt. Aseara Florida State - Miami 10-7 . Buna aparare, ambele echipe.

titans_rulez
7th September 2005, 09:50
@mike...rau esti frate....ase...tine doar cu pescarusii tai...:)))...sper sa aiba un sezon frumusel pescarusii cum la fel sper ca si coltsii sa isi revina.despre giants...hmmm...o recunosc oficial ca s-ar putea sa ma fi inselat.s-ar putea sa vedem o echipa ceva mai buna insa...still jets is the team in big apple...
peste putin timp incepe sezonul...primul meci raiders la patriots?...pronosticuri?

NY_giants05
7th September 2005, 11:31
dak vretzi pronosticuri...vedetzi k am deschis un thread cu NFL 2005-2006 season..scrietzi acolo....nu stiu dak l-ati observat.

Seahawk
7th September 2005, 21:46
@mike...rau esti frate....ase...tine doar cu pescarusii tai...:)))...

hai sa'ti zic si de ce :))) pai ma uitam la un "behind the scenes" ceva de genu..un show de pe NFL Network si era despre antrenoru lui Seattle.. Mike Holmgren si arata ..inainte de meciuri cand se duce sa vorbeasca cu antrenorul de la echipa adversa...si cica omu vreo doua -trei meciuri la rand le'a zis "good luck" e si culmea Seattle au pierdut meciurile alea =)) si pe urma in supersitie nu lea mai zis.. si ce crezi...culmea..au castigat pescarusii =)) haha da...sunt si eu superstitios ce vrei.. dar am incredere in ai mei anu asta...
cat despre pronosticuri vezi ca am facut un thread nou pt sezonul asta... adica Giants la facut... :)
Maine incepe sezonul yeahhhhhhhhhh!!!! :yeah: :yeah:

codrutc
9th September 2005, 08:25
New England se pare ca au pornit tot de unde au lasat-o.
Pats 30 - Raiders 20.
Stiu ca s-ar putea gasi si explicatii in jocul celor din Oakland (penalizari, "pass defense, etc), dar nu stiu cum se face ca Pats iar au anihilat ce o echipa ar trebui sa faca cel mai bine. In meciul acesta l-au ametit pe bietul Collins ca pe Peyton si au anulat, cu o mica exceptie (TD- ul lui Moss) jocul de pase al lui Oakland. In prima repriza le-a mers jocul de pase cam la ambele echipe. In a doua, Pats au aratat ca ei mai au si aparare
si s-a trezit putin si Corrie Dillon. Cam asa am vazut eu meciul. Voi ce ziceti ?

In alta ordine de idei, ma cam ingrijoreaza lista de accidentati , cam in crestere a celor de la Colts.

NY_giants05
9th September 2005, 08:27
Vezi k am deschis un nou thread..cu NFL 2005-2006 Season....scrie acolo...

Seahawk
9th September 2005, 08:29
Stiu ca s-ar putea gasi si explicatii in jocul celor din Oakland (penalizari, "pass defense, etc), dar nu stiu cum se face ca Pats iar au anihilat ce o echipa ar trebui sa faca cel mai bine. In meciul acesta l-au ametit pe bietul Collins ca pe Peyton si au anulat, cu o mica exceptie (TD- ul lui Moss) jocul de pase al lui Oakland. In prima repriza le-a mers jocul de pase cam la ambele echipe. In a doua, Pats au aratat ca ei mai au si aparare
si s-a trezit putin si Corrie Dillon. Cam asa am vazut eu meciul. Voi ce ziceti ?


pai am vazut meciul asa cum a fost... ai zis bine ce'ai zis... am dat si eu pe celalalt thread o descriere mai bogata a meciului, dar nu's de acord cu tine... eu nu cred ca NE au jucat prea bine contra pass ... after all Kerry Collins a dat 3 TD... Moss si-a facut treaba... a dat TD`u si la restul play`urilor a "tras" dupa el 2, chiar 3 jucatori din defense uneori...
Oricum, disciplina celor de la Patriots, along with their experience si-a spus cuvantul..
After all, they got 3 superbowls la activ, in vreme ce Raiders vin dintr-un 5-11(dezastros) season...
Nu poti face campioni peste noapte... asa cum nu`i poti bate nici pe World Champs la ei acasa in the opening game...
But don't get me wrong, they did a good job... puuuutin mai atenti daca erau in defense era excelent...

Seahawk
11th September 2005, 20:08
10 min si incepe Seattle la Jaguars... :D gooo seahawks...revin cu detalii la half time

titans_rulez
11th September 2005, 21:04
acum am ajuns acasa si vad niste scoruri de ma doare memoria...sefii conduc cu vreo 17-0 pe jetsi tampa bay e la egalitate 7-7 cu vikingii etc etc....revin si eu la half time....mor de oftica ca nu pot sa vad nici macar un play ....

titans_rulez
23rd September 2005, 19:21
am ales sa postez aici pentru ca numele acestui thread mi se pare cel mai potrivit pentru ceea ce am de spus....
suntem doar vreo cativa pe acest forum (desi al dracului de inimosi:D:D:)..vreau sa va ridic o problema....cum credeti ca putem face sa ne mai inmultim?...sa reusim sa crestem numarul macar cu vreo cativa...?ma gandesc ca daca am ajunge sa fim macar 10 care sa posteze ar fi ideal...nu stiu...
nu vreau sa va suparati...si sa ma considerati ca sunt gura mare si ca nu sunt multumit cu cati suntem...dimpotriva...nici macar nu ma asteptam sa gasesc atatia...dar ce ar fi sa mai gasim?...
cum sa facem sa po****rizam acest sport?...
pentru cei de afara...voi mai cunoasteti romani stabiliti acolo carora sa le placa?...
noi cei de aici...hmmm...nu stiu exact dar haideti sa gasim o solutie....

Mihai13
23rd September 2005, 19:39
Titans, iti spun sincer ca dintre toti romanii de aici pe care i-am intilnit (si nu sint putini...) cred ca ar fi numai vreo 2 care s-au aratat interesati de acest sport. "Interesati" inseamna ca li se pare lor interesant, nicidecum ca s-ar uita saptamina de saptamina la meciuri sau macar ca au vazut un meci de la cap la coada la viata lor... In schimb, am intilnit mai multi care au ris de mine ca ma uit la "football", si au catalogat sportul ca fiind "un sport de imbecili", asta fara macar sa stie cum se joaca si care este spilul...
Asta e, daca ai crescut cu fotbalul "soccer", iti trebuie multa deschidere la minte ca sa accepti alt sport.

titans_rulez
23rd September 2005, 20:45
nu pot sa pricep prostia asta...si eu am copilarit cu cu soccer...sunt nebun dupa soccer, nu stiu altceva ..doar rapid, rapid, rapid...dar ....
trebuie sa iti mai placa si altceva in viata...mai ales ca esti si acolo...ce sansa unica au...ah'....mor....ce n-as da sa il vad pe mcnair live..pe peyton, pe daunte, pe shaun...oooooooooof