PDA

View Full Version : Coalitie Steaua Anti Gigi Becali



Universal
22nd August 2007, 15:59
M-am gandit de mult sa infiintez aceasta coalitie pe forum. Eu sincer nu-l mai suport pe Becali,paharul umplandu-se dupa ce i-a facut lui Hagi ce i-a facut :angry:

Vreau cat mai multa sustinere.Cu cat suntem mai multi, cu atat mai bine

sa vedem cati sunt cu mine impotriva lui Becali

Sa incepem

1.Universal-Germania 23 ani




Afara cu Gigi Becali din Ghencea! Ne pateaza numele si gloria echipei!

Universal
22nd August 2007, 15:59
De la Jos Ceausescu :lol: am ajuns la


Jos Becali! Jos Becali!

Kainsashiki
22nd August 2007, 16:14
bai, bai, bai, bai, bai, bai hahalero care esti univerasal :D coalitia asta exista de mult, practic cine e stelist e anti jiji.........

crezi tu ca daca ai deschis threadul asta pleaca jiji ?

Universal
22nd August 2007, 16:18
Macar incerc si nu stau degeaba.Vreau sa stiu cati suntem.

dardar_3
22nd August 2007, 16:26
ce glumetz esti Nico21... a marit valvis portia de laptic?...:drak:...


PS: eu nu il sustin pe Becali, insa are si el o portie de adevar in ce declara... acum ce... o fi si Hagi vreun mare antrenor si nu stiu eu...:D

YoYoyOi
22nd August 2007, 16:27
Uni mama draga :happy

eu sunt anti Becali de vreo 2-3 ani, acum te-ai trezit tu sa faci coalitia? :happy

cred ca nici macar 1% dintre stelisti nu este pro Becali ;)

Luis Garcia10
22nd August 2007, 16:29
Yoyo...crezi tu ... :| :(

dardar_3
22nd August 2007, 16:30
si eu sunt anti Becali cand vine vorba de "gargaritze" scoase la teveu, ca sa creasca audienta si ratingul... basca mai pui si voturile pentru noua generatie...


Insa sunt pentru din punctul urmator de vedere: oricare antrenor in lumea astea trebuie sa accepte o preferinta a conducatorului(decat daca patronul respectiv e laptar:drak:, vinde butelii:evil:, fost ospatar:evil: sau indian:evil:).

YoYoyOi
22nd August 2007, 16:32
mno ca branza, dardar.... GG si fotbalul, baba si elicopterul :rolleyes:

dardar_3
22nd August 2007, 16:34
ete lasa ca ti-a placut si tie de Cristea cu Valencia... garantat asta...:D... ca a mai si "mierlit-o" din cand in cand ciobanu asta e alta mancare de oaie:drak:

YoYoyOi
22nd August 2007, 16:36
ce treaba are Cristea cu Valenica cu prostia lui Becali? :o:

myke
22nd August 2007, 16:51
pai el asa zicea ca i-a impus lu zenga sa il foloseasca pe cristea in meciu ala... mda.
Nicaieri in lume nu este de conceput ca patronul sa se bage peste antrenor. il angajezi pe om sa faca o treaba. faci un contract in care ii spui: obiectivele sunt: 1.2.3.4... . alte clauze:1.2.3.4.5... antrenorul e de acord cu ele, semneaza. nu, negociaza sau nu accepta. Asa se intampla peste tot intre oameni, nu doar la fotbal. si atata timp cat in contractul dintre steaua si hagi nu scrie ca radoi sa joace la mijloc, hagi nu are nicio obligatie, iar gigi nu are cum sa il dea afara, decat daca ii plateste salariu pana la sfarsit. da, hagi nu prea le are cu antrenoratu, dar asta nu reiese din pozitionarea lui radoi la mijloc si nu in aparare. Momentan nu ai ce sa ii reclami lui hagi: e pe primul loc in campionat la egalitate cu rapid si are prima sansa la calificarea in grupele UCL. Atata timp cat mijloacele au fost curate(si au fost) scopul scuza jocul neconvingator si faptul ca a fost noroc la tragere.
DA, sunt de acord ca George Becali nu mai are ce cauta la Steaua, desi ca stelist ma simt obligat sa ii multumesc ca a scos echipa din situatia extrema in care o adusese Paunescu si a readus-o in Europa(nu in top unde era candva, dar nici ciuca batailor nu mai este) si ca a stopat exodul de jucatori in afara.
Becali trebuie sa plece de la Steaua pana nu strica totul. Distruge imaginea Stelei, si usor-usor, jucatori, antrenori, sponsori, suporteri chiar, vor ezita sa mai vina la steaua. Ceea ce poate duce la o situatie cel putin asemanatoare cu ce facuse Paunescu.

Ramon79us
22nd August 2007, 19:04
As incepe cu un scurt istoric al echipei Steaua din ultimii 2 ani. Si asta pentru ca in Decembrie 2005 abia am revenit in tara si pierdusem contactul cu fotbalul romanesc, cu fotbalul european in general. La acel moment antrenor la Steaua era Protasov si jocul Stelei m-a surpins placut, eu personal consider ca la acel moment Steaua avea cel mai frumos (spectaculos) joc si cele mai frumoase rezultate din ultimii 15 ani. Nu vreau sa comentez plecarea lui Protasov de la Steaua pentru ca e alt subiect, dar s-a vazut clar ca a adus ceva nou in jocul Stelei si asta aducea si rezultate si suporteri la stadion fapt care ar fi trebuit sa-l faca pe Becali sa se dea peste cap sa-l pastreze, dar nu a stiu sa o faca, sau mai rau, nici nu a vrut. Din punctul meu de vedere acest lucru si apoi declaratiile lui Becali despre marele antrenor Olaroiu (care nu a facut altceva decat sa duca mai departe munca lui Protasov, dar fara succes, urmand declinul Stelei din 2006) spun foarte multe despre lipsa acuta de cunostinte ale acestuia in ceea ce priveste fotbalul. Nu ma pot pronunta asupra cunostintelor teoretice ca si antrenor ale lui Olaroiu, dar se vede cu ochiul liber ca acesta ca si om este o fire slaba si deci nu poate conduce o echipa, in nici un caz cu pretentiile unei echipe mari cum ar fi Steaua. Lipsa de “balls” sau “vana”, cum preferati, a lui Olaroiu a dus Steaua in declin. Si imi sustin afirmatiile doar amintind ca nici macar Olaroiu nu credea in capacitatile lui de antrenor, pentru ca un om puternic nu se gandeste la sinucidere la primul esec. Si fiind un om slab, Olaroiu nu-si putea asuma in intregime esecurile, asa ca in lipsa de cunostinte sau inspiratie, sub presiunea esecurilor care se tineau lant, a ajuns sa aseze in teren jucatorii dupa cum dicta Razboinicul Luminii. Si rezultatele s-au vazut. Dar sa revenim. Pleaca Olaroiu de la Steaua si vine Hagi. Un pas mare in fata. Hagi este razboinicul de care are Steaua nevoie. Bun pana aici, dar urmeaza cativa pasi inapoi ca asa e la romani. Cea mai mare greseala este dupa parerea mea faptul ca s-a renuntat foarte usor la unii jucatori. Cyril Thereau cel mai bun varf al Stelei din ultimii 15 ani este lasat sa plece. Bostina este mazilit. Brazilianul Elton reprezinta si el o pierdere. Si toate astea pentru ca Becali in detrimentul Stelei a vrut sa arate lumii intregi ca se descurca mai bine fara Mihai Stoica si fara jucatorii adusi de acesta. Astazi Steaua nu are un varf adevarat si autoritatea unui antrenor in vestiar este pusa la indoiala, toate datoranduse d-lui Becali care are un orgoliu nemarginit si crede ca le stie pe toate si ca banii lui ii dau dreptul sa-si bata joc de o echipa ca Steaua, de suporterii ei si de Marele Rege Hagi. Mircea Rednic declara ca in locul lui Hagi ar fi demisionat si nu-l condamn pentru ca orice om cu demnitate ar fi facuto, dar asta nu inseamna ca Hagi nu are demnitate. Hagi viseaza sa readuca gloria Stelei si asta e singurul motiv, dupa parerea mea, pentru care suporta lipsa de respect si de consideratie pe care i-o arata finul Becali. Si apreciez cand cineva reuseste sa puna mai presus de propria mandrie visul pentru care lupta. Da domnilor Hagi e un adevarat razboinic. Becali vorbeste de lipsa de respect pe care Hagi i-a aratato !? Ce stie Becali despre respect ? El care nu respecta pe nimeni si nimic … El care spune despre sine ca are credinta in Dumnezeu dar arata lipsa de respect fata de Casa Domnului si slujitorii acestuia tocmai pe muntele Athos. Singurii oameni despre care vorbeste frumos si cu un presupus respect sunt acei pupincuristi (vezi Olaroiu de ex) care nu indraznesc sa-l contrazica sau sa iasa din cuvantul lui chiar daca vad, cum vedem noi toti, ca Razboinicul Luminii delireaza. Domnule Becali sa stie prea sfintia ta ca respectul meu nu-l poti avea pentru ca nu stii sa-ti respecti semenii si a pretinde respect contra cost este o dovada de incultura. Nu pot pretinde nimanui caruia nu-i arat respect sa ma trateze cu respect, e o chestiune de bun simt. Dar sa revenim la Hagi. Daca cineva crede ca oricare alt antrenor in conditiile date, cu o echipa fragmentata de accidentari, de noi achizitii si jucatori vanduti (pierduti) cu un moral scazut datorat inclusiv tensiunilor dintre antrenor si patron, dintre antrenor si echipa (alimentate de atitudinea patronuli), dupa un sezon dezastruos, ar putea ca nou venit la echipa sa aduca numai vicorii si jocuri extrem de spectaculoase se inseala amarnic. Cariera lui Hagi la Steaua este sortita esecului de la bun inceput de insusi patronul Stelei, Razboinicul Luminii, clarvazatorul baci care in intelepciunea lui nu accepta sa fie contrazis de nici unul dintre noi muritorii. Si noua nu ne ramane decat sa asteptam ca Domnul Becali sa-l invete pe Hagi cum se joaca fotbalul, sa-i invete pe arbitri cum e cu fluierul si apoi sa-i invete eventual pe cei de la FRF cum sa organizeze liga.
Domnule Becali dati-ne Steaua inapoi!!!
Du-te si lasa-ne. Te rugam frumos si cu respectul cuvenit.

Snake_21
22nd August 2007, 19:58
Crede ma Uni ca are dreptate :D Yoyo mai mult de 1% din stelisti nu sunt pro becali restu 99% sunt anti becali pentru ca chiar daca face unele lucruri bune le strica prin firea lui razboinica cica prea calca prea multe legende in picioare ;)

myke
23rd August 2007, 23:49
ramon79us, in primul rand ai uitat cum se scrie romaneste "aratat-o" si "facut-o" si apoi nu stiu unde vezi tu declin la steaua in 2006: semifinala UEFA si grupele ligii campionilor lucruri care nu le-a reusit protasov si sa nu uitam ca oleg a plecat el, nu a fost dat afara si nu poti tine un om cu forta. el a vrut sa se duca la dnepr in primul rand pt bani si apoi pt ca acolo e un fel de hagi in ghencea. sau lacatus. deci becali nu a gresit acolo, cum nu a gresit nici in cazul lui camus, un jucator foarte foarte bun, dar care nu vrea si nu vrea. becali greseste cand crede ca la steaua e pe parcela lui si poate face ce vrea, si aici greseste legea care permite asa ceva.

whisper
24th August 2007, 21:15
Eu sunt de mult anti Becali..dar asta nu ajuta cu nimic...daca nu se gaseste cineva...mai destept...si mai ales mai cu banii care sa preia echipa..desi cred ca greu ar renunta Becali la ea :D...

Universal
25th August 2007, 17:07
Am incercat cel putin.

Cine mi se alatura?

whisper
25th August 2007, 18:45
Si ce facem punem mana de la mana si luam noi pe datorie clubul :cry:

Universal
25th August 2007, 19:55
Ideea ar fi foarte buna.

whisper
25th August 2007, 21:47
Gata atunci eu sunt pentru:cry: Am gasit si imn :D "Wind of change" :P

Snake_21
25th August 2007, 23:07
Poate ne ramane rest sa luam si jucatori :lol: :P

whisper
26th August 2007, 13:03
:happy pai sigur..ca o sa ne ramana si rest..nu chiar asa mult..dar ramane cat sa il luam pe Kaka si cine stie pe Ronaldinho:D

Snake_21
26th August 2007, 15:21
Aha maruntisuri d astea :D

Universal
27th August 2007, 16:12
Radeti voi, dar sa stiti ca nu exista alta cale .

Bogdy LFC
27th August 2007, 18:35
Va doresc multa bafta in tentativa de-al da jos pe Becali facand un topic aici pe OLS:happy:happy:lol::ok:

whisper
27th August 2007, 18:54
Multumim,multumim..:P....
Maruntis:cry: ok..atunci..pe cine vrei u...:thinkso:...Ganea e mai bun:happy
@ Universal...stiu ca nu e de ras..dar ce putem noi face?

dede
27th August 2007, 21:09
:cry: ce thread... :happy

sa ma anuntati si pe mine cand ati rezolvat ceva... :happy

whisper
27th August 2007, 23:20
O sa aflii chiar inaintea lu' Becali :cry:

Snake_21
28th August 2007, 18:04
Pai whis Ganea bate si arbitrii pentru salariul ala :P

razwan_vs
28th August 2007, 18:13
daca nu ar fi becali bine ar fi fost.....steua numai castiga ultimele 2 campionate...jucatori nema....asa ca taceti odata...si multumitii lu becali ca va duce 2 ani la rand in ucl ;)....

Snake_21
28th August 2007, 18:16
@razwan_vs:vezi ca asta e thread pentru stelisti , thread ul vasluiului e in alta parte ;)

razwan_vs
28th August 2007, 18:28
care ii treba frate....am zis adevaru....noroc de jj cum ii el prost ...ca ati facut perfomanta,,,,am zis ceva rau si nu stiu yo ?...hai sa plece jj mai vdm noi ce performante mai aveti voi....cine mai baga atatia bani....in jucatori stadion si altele....

Snake_21
28th August 2007, 18:30
Pe langa bani a facut si o groaza de prostii ;) Ok parerea ta no problem :P ;)

Geografu
28th August 2007, 18:32
Razwan a jucat oare GG pe teren ??? Eu nu inteleg pe cei care au parerea asta dar este a lor....:(

razwan_vs
28th August 2007, 18:34
nu joaca gg da el da bani ;).....si daca nu ar fi bani multi...nu ar mai alerga banel de rupe pamantul....nu ar mai dribla dica....si nu ar mai fii radoi cel mai bun fundas....erau la alte echipe ;)

Geografu
28th August 2007, 18:37
Eu nu cred asta valoarea lor era la fel la ORICE echipa de pe Terra.Si slava Domnului in lotul Stelei sunt multi jucatori de valoare sau macar talentati ! :ok:

razwan_vs
28th August 2007, 18:42
ce am zis yo si ce ai inteles tu.....am zis ca daca nu erau bani suficienti numai aveati voi vedetele care le aveti astazi ;)...jucau la alte echipe

Geografu
28th August 2007, 18:45
Aia e altceva dar asa se intampla peste tot.Jucatorii mari ajung in cele din urma sa joace la cele mai mari echipe dintr-o tara unde se poate face PERFORMANTA si se pot obtine si bani frumosi.
Vrei sa spui ca Dica de la Arges ar fi dorit sa se transfere la Vaslui ,si asta fara sa polemizez cu tine, si nu s-ar fi dus la unul din granzii capitalei ?

YoYoyOi
28th August 2007, 19:02
hai sa plece jj mai vdm noi ce performante mai aveti voi....cine mai baga atatia bani....in jucatori stadion si altele....

ca Steaua acu de 5-6 ani a venit de la judeteana si a promovat in A cu ajutorul banilor lui GG, ca de nu ramanea o anonima :groggy: Steaua a ajuns mare doar de cand e GG la echipa, pana atunci era o necunoscuta, o echipa de 2 bani, prin ceva divizie H sau P....

razwan_vs
28th August 2007, 19:06
trebuia sa ramana.....paunescu ala...ca multe ati facut cat a fost el patron ;)..nu stiu dc nu recunoaste de jj reprezinta steaua ;)

whisper
28th August 2007, 19:07
@ Razvan: Ai dreptate nu neg..stiu cum era Steaua inainte sa o ia Becali...dar totusi performante au fost(la fel ca si acum..nu uita cele 6 titluri consecutive..si faptul ca am ajuns in grupele UCL si atunci)..poate nu avea banii astia..dar parca era altceva pe timpul ala..si nu ne gandeam..oare ce prostie mai zice si de data asta patronul..sau ce prostie face...dar totusi banii nu aduc fericirea si se vede..eu cred ca am fi avut performante si fara el...si s-ar fi gasit banii..pentru jucatori.:)

dede
28th August 2007, 21:02
nu joaca gg da el da bani ;).....
sa zicem ca da bani... dar de luat, cati ia? :mda: numai acum, cu viitoarea calificare in gr ucl cate milioane de euro ia? :mda:

Snake_21
28th August 2007, 21:28
Stai lin razvane ca si el castiga bani nu baga asa de prost , castiga si bani si imagine ;)

whisper
29th August 2007, 23:11
:angry: Gata sa lasam gluma la o parte cum il dam pe Jiji jos?
S-a luat de Dica..cica il da...:angry: JOS BECALI!!!!!!:cry:

Snake_21
29th August 2007, 23:27
Deja pentru chestia asta zboara :P gata s a luat de Dica zile lui la Steaua sunt numarate :angry: :P

whisper
29th August 2007, 23:42
Asa e,Snake..ma bucur ca ma sustii:)

Snake_21
29th August 2007, 23:49
Pai e culmea :angry" trebuie sa fii chior ca sa dai un asemenea jucator unei echipe din campionat si pe un pret care nu se ridica la valoarea lui Dica ;)