PDA

View Full Version : Gica Hagi - Doar uniți putem fi puternici



Universal
21st August 2007, 19:09
Gheorghe Hagi a vorbit acum cîteva minute despre scandalul de la Steaua. El s-a prezentat în treningul Stelei, vorbind pe un ton calm:

„Doar uniți putem fi puternici. Din punctul meu de vedere, sunt unde trebuie,mă simt bine, o fac din plăcere, chiar dacă pe anumite lucruri sunt supărat. E și normal, sunt lucruri care se întîmplă într-o echipă, mai ales dacă se fac atîtea schimbări.

Nu aveam nevoie de așa ceva în acest moment. Suntem încă la începutul unui an competițional și în fața unui moment în care ne jucam intrarea în Champions League.



Este un lucru care poate să destabilizeze echipa și să-i facă rău. Echipa are nevoie de liniște, liniște în care să lucrăm în continuare, ca să ne concentrăm la unul din obiectivele din acest an, intrarea în grupele Champions League.

Programul va continua ca înainte, eu doar am fost foarte surprins de tot ce s-a întîmplat. După părerea mea nu era momentul, sunt lucruri care fac rău echipei.

N-o să judec niciodată pe cei care sunt mai sus ca mine.

Nu se poate vorbi de Hagi că nu are respect. Sunt un tip crescut cu respect și cred că am demonstrat că nu pot să fac un lucru fără să am respect

Eu cu Gigi vorbesc ca de la patron la antrenor. Dar eu nu am promis nimic. Mirel Rădoi ca fundaș central era doar o alternativă. Echipa am făcut-o la ora 5 înainte de meci. Atunci am decis acea formulă

Un om care a fost obișnuit 2 ani așa e greu ca dintr-odată să se schimbe. E greu, eu îl înțeleg. Îmi pare rău că el a fost obișnuit într-un fel, îmi pare rău că ascultă foarte mult de cine nu trebuie. Dar el trebuie să stea mai mult lîngă echipă, să asculte de echipă. Cred că ar fi mult mai bine să ne asculte și pe noi, mai mult decît pe cei care sunt în afară

Vreau să încerc să pun în aplicare ceea ce am învățat cît am fost jucător la nivel înalt. Vreau disciplină, concurență. Sunt de acord că unii jucători se supără cînd nu joacă, pentru că la Steaua sunt jucători valoroși, dar la Steaua în primul rînd e concurență. Asta trebuie să înțeleagă toți. E bine că avem alternative.

Sunt un antrenor care crede că regulile trebuie să primeze într-un colectiv.

Steaua trebuie să fie un exemplu pozitiv, nu negativ. Cred că regulile și unitatea de grup totdeauna te vor duce spre succes

Voiam doar să lămuresc că Steaua are nevoie de liniște”


Comentati aici declaratia lui Gica Hagi

Universal
21st August 2007, 19:10
Eu zic ca are dreptate Gica. Trebuie sa existe liniste. Nu stiu cum, dar el creeaza linistea dupa atatea tensiune.

Este un om cu caracter :ok:

Universal
21st August 2007, 19:31
Haideti fratilor....nu aveti nici o parere????

Luis Garcia10
21st August 2007, 19:39
Ce parere sa avem...daca tot l-a pus antrenor pe Hagi..sa-l lase sa-si faca treaba cum crede el! :rolleyes:

dede
21st August 2007, 19:50
nu inteleg de ce mai era nevoie de inca un thread cu subiectul asta, dar ma rog...

Hagi vrea liniste, parca a zis ca pana la meciul cu bate nu mai vb nimeni nicaieri in afara de conferinte ;) mai bine... :rolleyes:

Universal
21st August 2007, 19:58
Ce doreste Hagi: sa lucreze in liniste, sa existe o atmosfera placuta..ca in Austria :) cand erau in lot...Becali sa taca drq din gura aceea urata :mda: :D ca altfel vin eu si i-o inchid :D


Daca va fi liniste rezultatele vin

uitati 7 meciuiri, 5 victorii 2 egaluri..nu e chiar atat de slab Gica....sa nu pierzi impotriva unei fiare ranite precum CFR Cluj, si in 10 oameni..se pricepe :rolleyes: lasato omul sa pregateasca echipa , nu-l mai criticati :ok:

Snake_21
22nd August 2007, 09:41
Cine la criticat mai Uni?:lol: :P Jiji e ala care l a desfiinta pe Hagi deci pe el ar trebui sa l certi:P :D In alta ordine de idei Hagi are dreptate are nevoie de liniste pentru meciurile astea 2 :D