PDA

View Full Version : Cum ramane cu Leo?



dragos_popa17
8th June 2006, 16:52
Am citit azi in gazeta ca marti a fost o sedinta a CA in care Leo Grozvu a prezentat o analiza sezonului. In urma sedintei, nu s-a luat nici o decizie in privinta lui.
Ce ati vrea sa se decida? Demiterea lui si aducerea altcuiva. S-a tot vorbit de Ionut Popa sau Sorin Cartu. Popa si-a prelungit contractul cu Poli Iasi iar personal nu l-as vrea pe Cartu. Nu cred ca s-ar potrivi Universitatii.
Daca aveti si alte informatii, chiar va rog.

t.b.
9th June 2006, 01:39
mda, iata ce zice presa:

Solutii dupa plecarea lui Grozavu

Antrenorul Leo Grozavu este ca si demis si se pregateste "cuplul" Maris-Pojar
Sedinta Consiliului de Administratie al Club Fotbal Municipal "U" SA nu a rezolvat nici una dintre ecuatiile atat de mediatizate de mass-media: situatia bancii tehnice si numele viitorului director executiv al clubului. Totusi, la finalul intalnirii de marti seara, membrii CA au decis sa se reintalneasca astazi pentru a "bate in cuie" bugetul pentru urmatorul sezon si, in functie de acesta, si obiectivul. De asemenea, a fost incropita o lista cu potentialii viitori directori executivi, functie ramasa vacanta dupa plecarea lui Dulca si ocupata interimar pana ieri de Razvan Zavaleanu si, de 24 de ore, de Alin Banceu.
La "amicalul" de ieri al Universitatii Cluj cu Inter Blaj, joc incheiat la egalitate, scor 1-1, in tribunele stadionului "Ion Moina" au fost prezenti, impreuna cu Alin Banceu, Cristi Pojar si Cosmin Maris. Pojar a urmarit evolutia jucatorilor clujeni extrem de atent si si-a notat cateva pareri personale. Conform unor informatii din interiorul clubului, Leo Grozavu ar fi foarte aproape de o despartire de echipa de pe "Ion Moina", cu sau fara voia lui. Locul ramas astfel vacant ar putea fi ocupat de Cristi Pojar, inca sub contract cu formatia poloneza Wisla Cracovia. Alaturi de el, Cosmin Maris este un alt nume care s-ar putea implica in conducerea tehnica a echipei clujene, mai ales ca si in iarna s-a vorbit despre o cooptare a sa in staff, pe postul de director tehnic. Apoi, Maris a fost in carti pentru cel de director executiv, dar, in cele din urma, le-a refuzat pe toate.

Ziua de Cluj

Acuma tot respectul pentru jucatorul Pojar, e unul dintre cei mai reprezentativi jucatori din ultimii 15 ani, dar ca antrenor nu are experienta aproape deloc. Daca vrem sa promovam nu ne putem permite experimente, tre` sa mergem la sigur si sa aducem un antrenor care sa stie meserie si care sa ne promoveze.

t.b.
14th June 2006, 15:57
No, ii oficial, de Grozavu am scapat, sa vedem cine o sa vina. Am auzit de varianta Falub, nu stiu ce sa zic, e cam riscant sa pui unul dintr-asta tanar care nu prea le are cu antrenoratul, mai ales atunci cand ai un obiectiv asa cum e promovarea :rolleyes: Macar de i-ar pune si un director tehnic, Cojocaru sau Sima, oameni care stiu cu ce se mananca antrenoratul. Macar Falub ii "U"-ist, asta-i partea buna, daca piedem pierdem pe mana alor nostri

boshcUtza
14th June 2006, 17:44
Bine ca am scapat de Grozavu.Totusi sa nu uitam ca a contribuit si el la acest sezon in care chiar daca s-a ratat promovarea, a fost cel mai bun sezon al nostru din ultimii ani. Falub ar fi o solutie, chiar daca e la inceput cu antrenoratul, dar stim macar ca va pune suflet in ceea ce va face. Daca ar veni Pojar ca secund ar fii chiar ok.