PDA

View Full Version : ... GICA POPESCU !



ady_azzuro
22nd December 2003, 00:43
"Asa va arata stadionul la retragerea lui Gica"

http://www.libertatea.ro/img/photoarchive/stad_4168.jpg


Dupa ce au aflat ca Gica Popescu vrea un meci de retragere pe stadionul "Ion Oblemenco" din Craiova, suporterii Universitatii au raspuns ieri initiativei "Baciului". Acestia au afisat de dupa-amiaza un banner care acopera tot sectorul rezervat galeriei Stiintei, pe care scrie: "Popescu... Asa va arata stadionul la meciul tau de retragere". "Acum vrea meci de retragere la Craiova? Dar ne intrebam si noi, unde este respectul pentru suporterii Universitatii? Cand i s-a facut oferta de a se duce la Besiktas, a spus ca nu face acest lucru din respect pentru suporterii Galatei. Dar cand a semnat cu Dinamo, unde a aratat ca respecta Universitatea? Nu putem sa acceptam un personaj care se afla in contradictoriu mai tot timpul. La retragerea lui, arena va fi goala!", a declarat liderul "Peluzei Sud".

Libertatea


Trist dar meritat! :evil: :evil: :evil:

nr.zece
22nd December 2003, 10:21
ce au facut idiotii din galerie cu acest banner este o tampenie, sincer cred ca altcineva este in spatele acestei actiuni, cineva obisnuit cu opozitia si caruia ii este frica de GP.

baubau
22nd December 2003, 11:21
Eu nu inteleg ura pe care o poarta unii suporteri Craioveni pentru Gica Popescu,a gresit o data,de doua ori dar nu cred ca fost cineva care sa reprezinte Craiova peste hotare mai bine ca el!
Eu nu cred ca va puteti permite sa-l tratati asa!Dar asta e..parerea mea

Am vazut recent un interviu cu Ronaldo pe RaiUno unde le ura Sarbatori Fericite suporterilor de la Inter(felicitari in mare parte acceptate)!

Oare daca v-ar ura si Popescu la fel,ce ati face?L-ati omori pentru blasfemie?
Intrebarile se indreapta spre acei fani care nu stiu sa aprecieze,sa ierte si vad doar greselile!

Ps:Nu a fost jucatorul meu preferat niciodata dar nu cred ca asa trebuie tratat un OM!

ady_azzuro
22nd December 2003, 12:25
In mare parte au dreptate, dar nu trebuiau sa actioneze in numele tuturor suporterilor STIINTEI, este un gest infect, ar trebuie sa le fie rusine celor din galerie ca s-au pronuntat in locul marii majoritati ai fanilor alb-albastri!
Eu personal l-as ierta pe GP daca ar veni la STIINTA si s-ar implica atat material cat si cu sufletul, atunci ar merita un meci de retragere in glorie pe 'ION OBLEMENCO'.

ady_azzuro
22nd December 2003, 12:41
Cred ca asa va arata tribuna peluzei sud a stadionului Ion Oblemenco, in rest tot stadionul va fi plin si toate lumea il va primi cu urale pe GP!
Gica nu trebuie sa ia inconsiderare un banner, el trebuie ia in seama parerea majoritati publicului oltean!

EDMOND_
22nd December 2003, 12:41
Eu o sa fiu pe stadion , daca se va disputa acest meci aici.... Despre gestul suporterilor vom discuta.

nr.zece
22nd December 2003, 12:44
sa ca tine restul, Oltenilor, edmond.

ion-1
22nd December 2003, 18:33
Dar cum de a aparut atat de repede acel articol din ziar si poza cu tribuna goala?
Eu cred ca este facatura ziaristica..libertatea parca este ziar bucurestean nu? fosta informatia bucurestiului..ce repede au aflat parerea suporterilor craioveni..mai repede decat multe alte lucruri mai importante, mai arzatoare si pentru care au avut mult mai mult timp la dispozitie...lucruri de langa ei (printre blocuri cum scrie la locatia lui frozen).
Din pacate se vad roadele..

EDMOND_
22nd December 2003, 18:57
Exista posibilitatea ca sa fie ideea domnului presedintelui Mititelu ... Gica Popescu tocmai a facut niste comentarii nu tocmai favorabile la adresa acestuia.

Ioane , pe sectiunea "ultima ora" postam doar stiri , comentariile le facem pe celelalte sectiuni...

ady_azzuro
22nd December 2003, 19:05
Gheorghe Popescu alb-albastru!

In 1985 a debutat la Universitatea Craiova una din marile sperante ale clubului din Banie. Nascut pe 9.10.1967 in Calafat, Gheorghe Popescu promitea si ulterior avea sa devina un mare jucator.
In 1988 a fost 'luat cu arcanu' de conducerea comunista a tarii din acea perioada si dus sa joace la Steaua. Dupa ce a evoluat acolo un tur de campionat, a fugit de la Steaua pentru a juca la Universitatea Craiova. A fost unul dintre cele mai curajoase gesturi pe care le-a facut vreun jucator pentru Universitatea Craiova.

http://www.craiova-maxima.com/legende/ghpopescu1.jpg

vara lui 1990 se transfera la PSV Eindhoven, dupa ce in campionatul atunci incheiat Universitatea Craiova, cu el capitan si lider de necontestat, a invins in toamna lui 1989, ultima a comunistilor in Romania, cele mai puternice 4 echipe sustinute de regimul comunist: 1-0 cu Dinamo la Craiova, 1-0 cu Victoria la Bucuresti, 2-0 cu Flacara Moreni si, cea mai importanta victorie, 2-1 cu Steaua in Ghencea, echipa militara fiind, la acea ora, vicecampioana a Europei.
In Europa a jucat la PSV Eindhoven, Tottenham Hotspur, FC Barcelona, Galatasaray Istanbul, Lecce, castigand, pe langa numeroase trofee nationale, Cupa Cupelor cu FC Barcelona, Cupa UEFA si Supercupa Europei cu Galatasaray.
Pentru Universitatea Craiova a murit in august 2002, cand s-a transferat la Dinamo, clubul care a incercat in repetate randuri sa distruga Stiinta si, exact in acea perioada, aproape reusise. Gheorghe Popescu n-a tinut cont de asta.

Adrian - august 2003



Gheorghe Popescu ... cel rosu!

Gheorghe Popescu a fost idol al suporterilor Universitatii Craiova pentru foarte mult timp. La orice mare echipa juca, Popescu venea din partea Craiovei. Ca suporter al Craiovei m-am bucurat pentru el cand a castigat Cupa Cupelor cu FC Barcelona sau Cupa UEFA cu Galatasaray. M-am bucurat si pentru Hagi sau alti jucatori români, dar Gheorghe Popescu era de-al nostru! Scriu aceste randuri la aproape un an de cand Gheorghe Popescu nu mai este pentru mine, dar si pentru multi alti suporteri ai Stiintei, din partea Craiovei. Am comentat si la ora respectiva transferul lui la cea mai urâta echipa care a existat vreodata. Iata comentariile din acel moment ale altor suporteri ai Universitatii Craiova:

http://www.craiova-maxima.com/legende/ghpopescu2.gif

Gazeta Sporturilor - 16 august 2002

"Doar Hagi rămîne Rege!"


"Site-ul Craiova Maxima îsi exprimă regretul pentru moartea unuia din simbolurile "Stiintei"" - www.craiova-maxima.com
"A fost un idol, putea să fie ZEU, acum nu e decît un muritor de rînd... Acum declară că a tratat cu Universitatea, că a asteptat răspuns, bla-bla... Părerea mea este că e o NESIMTIRE să ceri 500.000 de dolari pe an unui club care a trecut prin ce a trecut, club ce abia se pune pe picioare după dezastrul lăsat chiar de asociatul tău de afaceri! Au dispărut pînă si trofeele din sediul clubului!" - bluescorpion
"Popescu a ajuns javră"... - gobblin
"Poate că este mai bine asa, ne-am luat gîndul de la el, iar el ar trebui să îsi ia gîndul de la "Stiinta", pentru că, în situatia în care se va întoarce vreodată, nici Netoiu nu va fi primit mai rău!" - nutzys
"Un "trădător de rînd"! Iar cine nu stie despre ce e vorba: Gică Popescu a semnat un contract de doi ani cu Dinamo! Să le fie tărîna usoară!" - Adrian
"În viitorul campionat mă interesează un singur meci, în etapa 30: CRAIOVA - Dinamo, meciul care va decide campioana... Si chiar dacă noi nu vom cîstiga, vreau cu toată ura din mine să piardă Dinamo si toti "cîinii" să-si muste labele ..... Oricum, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI ESTE "STIINTA" SI CAMPIONII NOSTRI SE CHEAMĂ: BADEA, SăNDOI, CÎRTU, BALACI, OBLEMENCO,.... cu durere în suflet nu si Gică Popescu" - săgeata
"Cel care l-a influentat pe Popescu a fost Becali. De ce? Pentru sprijinul pe care Becali o să i-l dea lui Popescu pentru a deveni presedinte al FRF după plecarea lui Sandu" - ploiesti
"Nu vreau să pun degetul mai rău pe rană, îmi dau seama cît vă doare. Mă doare pe mine, pentru că l-am stimat enorm atunci cînd în 1989 a dat cu tifla militiei si sistemului comunist. Ceea ce s-a întîmplat acum ne dezvăluie faptul că banu' poate să schimbe ceea ce noi considerăm "credintă si onestitate". Sînt curios ce o să se întîmple atunci cînd javrele (si aici îl includ si pe el) vor juca în Bănie. Păcat! S-a stins o legendă!" - UNIONExSS (suporter Rapid)
"Seamănă cu un actor de pe marele ecran care, ajuns la finalul carierei, în dorinta de a mai pune mîna pe ceva bani, acceptă un rol secundar într-o telenovelă... În loc de a fi venerat de un întreg oras, asa cum este venerat Nelutu Sabău de către clujeni, a ajuns, e drept, pe bani buni (singurii care contează, nu-i asa?), la o trupă de ratati, care de-abia asteaptă la primul esec să strige: "M... la olteni!!", capodoperă a agramatismului suportericesc. Evident, Popescu va asculta impasibil aceste invective, el nemaifiind - nu-i asa? - oltean!!!" - Harvey


Ce s-a intamplat ... acum se stie. Asa cum a prevazut Harvey, la primul esec a fost injurat, ulterior plecand cu coada intre picioare de la catzei. Ce este mai regretabil este ca nici acum nu si-a dat seama de greseala imensa facuta, afirmand ca regreta intoarcerea in campionatul romanesc, nu venirea la Dinamo, club care in acea vara aproape desfintase Universitatea Craiova, pe care Popescu pretinde(a) ca o iubeste. In acest context, apare o singura intrebare: Pavel Badea, intors in Romania in aceeasi perioada, dar la Universitatea Craiova, de ce nu regreta intoarcerea in fotbalul romanesc ?

Adrian - august 2003

P.S.: Iata ce declara Gheorghe Popescu inainte cu o luna de a semna pentru Dinamo!
http://www.craiova-maxima.com/legende/ghpopescu3.htm


Dureros, concluziile puteti sa le trageti dupa acest articol!

ady_azzuro
22nd December 2003, 19:21
Aceasta comparatie pune degetul pe rana noastra, a oltenilor :(


Gica Popescu: "Orgoliul nu m-a lasat sa mai fac eu inca un pas spre Universitatea Craiova. N-am putut. Plus ca nu mai era doar echipa Craiovei, ci a unui patron cu care eu discutasem de la fotbalist la patron. Pai, tu, Dinel Staicu, voiai sa ma comanzi pe mine, Gica Popescu, pe 100.000 de dolari pe an si nici aia siguri?" Pana la urma s-a dus la dinamo probabil pentru 150.000 de dolari.
"Gica Popescu - Viata mea" de Daniel Nanu, pag.472


Pavel Badea: "Marirea salariului nici nu a intrat in discutie. Eu sunt nascut si crescut aici, iar tot ce am realizat in viata se datoreaza in mare parte acestui oras. Am castigat suficient in cariera mea pentru a pune banii in plan secund. Am jucat atatia ani pentru bani. Acum este timpul sa-mi fac meseria din placere si sa ajut si eu cum pot acest club." Si are un salariu anual de 12.000 de dolari.
"Prosport" - 09.10.2003, pag.5

http://www.craiova-maxima.com/legende/badea.jpg


Concluzie

Doi jucatori de 36 de ani care au insemnat mult pentru Stiinta in anii '90. Dar nu este suficient sa fii jucator mare ca sa ai si caracter. Banii te ajuta sa ai unele satisfactii dar poti sa pierzi multe lucruri mai importante. "Badita" a trait in teren, jucand pentru Stiinta, atmosfera meciului Craiova - Steaua 3-1 din toamna lui 2002, 40.000 de oameni in trebune, alti 20.000 ramasi la portile stadionului, in timp ce Gheorghe Popescu facea act de prezenta la un dinamo - FC Arges 3-0, in fata a catorva sute de spectatori, la un meci a carui rezultat se cunostea dinainte.
Ar fi bine sa-i uitam pe cei care nu merita iubirea noastra si sa apreciem pe cei care lupta pentru gloria "Stiintei".

MATRIX98
22nd December 2003, 20:04
ce au facut idiotii din galerie cu acest banner este o tampenie, sincer cred ca altcineva este in spatele acestei actiuni, cineva obisnuit cu opozitia si caruia ii este frica de GP.

frozen , spui numai prostii , serios. NOI, SUPORTERII NU SUNTEM CONDUSI DE NIMENI. ASTA SA FIE CLAR !! Deci mai usor cu afirmatiile astea.
Forza Stiinta !!!!

ion-1
22nd December 2003, 20:08
Ca sa dau un raspuns sec la poll, nu, nu il mai am la inima pe GP..dar oricum, subiectul este delicat si se poate dezbate mult pe marginea lui GP: cat datoreaza si cat a oferit Universitatii..

MATRIX98
22nd December 2003, 20:09
Daca vrea iertare, o sa-i trebuiasca destui ani sa o obtina, si in acelasi timp sa se implice serios in reconstructia echipei...poate doar asa o sa mai poata repara ceva ...poate....

inter
22nd December 2003, 20:12
daca gp isi va cere scuze public fata de suporterii Stiintei mai merge, daca nu sa-si vada de afacerile lui cu clanul fecali :evil:

Matrix nu-l pune la "zid" pe Frozen care e un suporter "cool", mai bine ocupate de "prietenii" nostrii :ok:

EDMOND_
22nd December 2003, 20:36
MATRIX 98 , spune-ne tu atunci cine a avut ideea acestui banner , cum a aparut asa repede si cum au ajuns si ziarele si televiziunile sa-l prezinte imediat...
Nici macar nu era o hotarare , era doar o intentie facuta public...

Lion
22nd December 2003, 20:40
adrian mititelu

MATRIX98
22nd December 2003, 21:15
inter, nu am nimic cu frozen , imi place de el. Dar ma deranja faza cu "idiotii din galerie" Nu cred ca e cazul sa vb fara sa stie. EDMOND_ , daca ejti curios a cui a fost ideea cu banneru`, iti trimit aucum un pm , cu logul, cu unul dintre liderii galeriei. Chiar acum vb cu el. Nu vreau sa-l fac public din motive lesne de inteles, de aceea iti trimit pm . Lion, crede-ma , lu Mititelu i-ar place sa se implice si GP la Universitatea.

ady_azzuro
22nd December 2003, 21:16
Ho MATRIX98, ce te enervashi asa? :O
Ia-o usor, eu m-am referit la faptul ca ultrasii olteni au gresit cand au afisat acel banner in numele tuturor suporterilor alb-albastri, asa ceva nu se poate! Parerea lor nu inseamna neaparat parerea tuturor sustinatorilor Stiintei, asta cred ca este destul de clar!
Eu am fost ranit de plecarea lui GP la dinamo si m-a durut enorm ca nu a venit in Banie, imagineaza-ti ce s-ar fi intamplat daca Gica ar fi venit in Banie?
Ar fi fost sarbatoare, toate lumea mergea in siruri catre stadion ca sa-l vada pe Baci, dar el a ales dinamo, cred ca a fost jignit destul la inceputul campionatului trecut, acum ar fi bine sa il lasam in pace si sa-l convingem sa vine la STIINTA, ca actionar! Nu ne trebuie sa ii dam cu sutul in fund si sa-l izgonim de pe meleagurile oltene in care el de altfel s-a nascut...
Eu il voi avea intotdeauna la inima pe Gica si o sa-l iert definitiv pt tradarea pe care ne-a produs-o, cand va investi la UNIVERSITATEA CRAIOVA!

Sarbatori fericite Gica Popescu si un An Nou Fericit!

MATRIX98
22nd December 2003, 21:31
ady, bagi tu mana in foc ca nu o sa fie asa stadionul?? cel putin peluza... si chiar daca o sa fie destul de plin(e probabil) , cred ca mai mult o sa fie injurat decât aplaudat. Incearca el sa se apropie de suporteri incet incet, da inainte de toate e orgoliul nostru prostesc , pot spune. Cunosc destui baieti din galerie care au zis ca le-ar place sa vina GP la Craiova , da in acelasi timp l-ar critica si injura. Asta pana o sa faca ceva bun la Craiova (campionat câstigat, echipa puternica, etc...) Greu de inteles, si totusi nu chiar asa greu...

ady_azzuro
22nd December 2003, 21:41
ady, bagi tu mana in foc ca nu o sa fie asa stadionul?? cel putin peluza... si chiar daca o sa fie destul de plin(e probabil) , cred ca mai mult o sa fie injurat decât aplaudat. Incearca el sa se apropie de suporteri incet incet, da inainte de toate e orgoliul nostru prostesc , pot spune. Cunosc destui baieti din galerie care au zis ca le-ar place sa vina GP la Craiova , da in acelasi timp l-ar critica si injura. Asta pana o sa faca ceva bun la Craiova (campionat câstigat, echipa puternica, etc...) Greu de inteles, si totusi nu chiar asa greu...

Bag mana in foc ca stadionul va fi plin cand Gica se va retrage!
Eu cred ca se va ajunge la o situatie hilara cand jumate din stadion va aplauda, jumate va injura, cred ca ne-am face de rusine!
Eu sunt de aceasi parere cu baietii din galerie, mi-ar place ca GP sa vine la Craiova si sa fim toti fericiti, dar in acelasi timp l-as injura, onoarea lui s-a dus pe apa sambetei cand a plecat la dinamo. Este o situatie foarte delicata, eu unul nu m-am decis inca sa-l iert pe GP, dar sper sa imi dea oportunitatea sa o fac pana la urma!
As face orice, dar numai in locul lui Gica sa nu fiu in momentele acestea!
Cred ca va regreta toata viata ca nu a ales Craiova la sfarsit de cariera, daca este OLTEAN adevarat va veni la STIINTA si va face performanta in Banie!
FORZA STIINTA!

MATRIX98
22nd December 2003, 22:09
probabil !:)

Sava
23rd December 2003, 12:41
Sunt 100% de acord cu MATRIX98





Forza Stiinta

ady_azzuro
23rd December 2003, 14:22
Iata ce spune Gazeta de Sud!


Pe cine sperie Gica Popescu?


Un Tir(ca) nu-i reprezinta pe toti suporterii olteni!

http://www.gds.ro/work/poze/sport_23122003.jpg

De cind au preluat Universitatea, in urma cu un an si jumatate, actualii conducatori traiesc cu frica in sin, pe post de sperietoare fiind Gica Popescu, emblema Stiintei de la sfirsitul anilor '80! Dupa ce au aburit suporterii cu declaratii de genul „Gica ne-a cerut prea mult!“, cind de fapt, ei au fost cei care nu l-au mai cautat pe „Baci“, acesta semnind in final cu Dinamo, oficialii craioveni il obstructioneaza in fel si chip pe cel caruia adevaratii suporteri olteni, intinsi pe jos, i-au strigat „Treci cu masina peste noi, Tu esti Dumnezeul nostru!“. De fapt, asta este diferenta intre unul care urca zeci de mii de oameni pe garduri si unii care arboreaza bannere!
Intr-o zi linistita de iarna, vacanta fiind, frica de Dumnezeul oltenilor a reaparut iarasi in memoria unor asa-zisi fani ai Universitatii. Cum faptul ca Popescu a semnat cu Dinamo, ulterior recunoscindu-si greseala, fusese dat uitarii, lumea amintindu-si doar ce a facut Gica Popescu pentru Universitatea, unii au trecut la un atac mirsav, beneficiind de o gloata aservita. Cum? In stilul deja traditional, cu bannere pe garduri. Asa cum era de asteptat, unul dintre liderii galeriei, Gabi Tirca, zis, „Blondu“, si-a facut din nou datoria si a pus un banner pe gardul peluzei, acolo unde inaintasii sai, adevaratii fani ai Stiintei, i-au pupat picioarele lui Gica, atunci cind „Blondu“ nici nu auzise macar de sportul rege! Pai stie el „Blondu“ cum i se striga numele lui Popescu? Nu! Pentru a afla, in afara de indemnul de citi mai multe ziare ale vremii si de a privi niscaiva casete video, ii spunem noi. Crainicul stadionului striga pe rind numele fiecarui jucator in ordinea numerelor de pe tricou, ajungea la numarul 11, pentru ca in final sa strige: „Cu numarul noua si capitan de echipa...“ si din zeci de mii de piepturi rasuna „Gica Popescu!“. Fara suparare, dar Gabi Blondu este doar un Tir(ca) al miilor de fani adevarati, acestia fiind impotriva lui in aceste momente.
Suporterii,
impotriva lui „Blondu“
Ieri, dupa acest scandal regizat, suporterii adevarati ai Universitatii spuneau: „E bine ca Gica se revina acasa, el a facut multe pentru fotbalul craiovean. Nu putem sa-l urim o vesnicie, mai ales ca a recunoscut ca a gresit semnind cu Dinamo. Oricum, si-a primit rasplata pentru gestul sau de atunci. Totusi, este o problema si numai ziarele o pot rezolva, prin cultivarea ideii. Cred ca scandalul a fost regizat numai asa, ca sa incinga spiritele“, a declarat Cristian Vladut, cu el solidarizindu-se mai multi suporteri. De fapt, prezent pe stadion la meciul Extensiv cu Sportul, Gica Popescu a vazut ca nu adevaratii suporteri il injura, acestia scandindu-i numele. Impotriva liderului vremelnic al galeriei este si colegul sau Irinel Coanda, „Charlie“, care a sunat din strainatate sa-si exprime sprijinul pentru Gica, dar si grupul „Girls“ al galeriei oltene.



Articolul asta spune multe despre suporterii adevarati ai Universitatii Craiova!

ady_azzuro
23rd December 2003, 14:42
Iata ce zice Gazeta Sporturilor!


Manipoolarea lui Staicu



Pasul 1. Conducerea Universităţii Craiova lansează pe piaţă zvonul potrivit căruia Gică Popescu ar dori să aibă un meci de retragere în Bănie. Pasul 2. Ca replică la informaţia inventată de ei înşişi, şefii clubului ies şi declară public că visul lui Popescu e inoportun. Pasul 3. În tribunele stadionului apar bannere pe care fostul idol încasează ironiile suporterilor. Concluzia. În timp ce Popescu e un venetic vîndut, Staicu şi Mititelu sînt păzitorii valorilor eterne ale Olteniei fotbalistice.

În ultimele trei zile aţi asistat pe viu la o lecţie de mani<beep><beep><beep><beep>re, domeniu în care fostul miliţian şi actualul nostalgic ceauşist Dinel Staicu îşi poate da oricînd doctoratul. Actualii conducători ai Universităţii cred că se pot legitima prin demonizarea unuia dintre cei mai mari fotbalişti români din toate timpurile. Şefii guvernează Craiova prin teamă, invocînd primejdia care ar pluti deasupra Ştiinţei, pasămite victimă a unui complot universal. Ce prostie! Te pomeneşti că şi Popescu face parte din conjuraţia împotriva Universităţii! În loc să facă fotbal, spectacol şi rezultate, Staicu generează oltenilor obsesii, ca să le poată specula apoi frica şi frustrările.

Faptul că Popescu a semnat cu Dinamo a fost, fără discuţie, o eroare pe care şi el o regretă. E logic ca oltenii să fi fost supăraţi. Să întreţii însă fobia tribunei şi să-i întorci pe oameni împotriva unei legende, să faci din atitudinea anti-Popescu o politică de club, asta numai o minte ca a lui Dinel Staicu o putea naşte!

Azi, 23 decembrie, se împlinesc 14 ani de cînd România se trezea în prima sa dimineaţă liberă, fără Nicolae Ceauşescu. Ce am mîncat oare la acel mic dejun de ne-am îmbolnăvit şi nu ne-am făcut bine după atîta timp?



Eu nu stiu ce sa mai cred :mda: , poate ma lamuriti voi, v-as fi recunoscator :help:

EDMOND_
23rd December 2003, 18:46
In primul rand am convenit ca nu putem pune nici o baza pe articolele din Gazeta Sporturilor , Gazeta de Sud si Jurnalul National care , in general au toate aceeasi sursa , iar sursa se afla in Craiova....
In al doilea rand , eu cred ca scenariul ar putea fi posibil avandu-l insa ca autor pe Mititelu , care si-ar vedea pozitia amenintata prin venirea lui Gica Popescu.
In al treilea rand depinde ce vrea Gica Popescu . Daca vrea o pozitie dominanta in cadrul clubului sa mai astepte. Intai sa ajute echipa si apoi mai vorbim. Staicu a ajutat echipa in cea mai neagra perioada a ei , nu pot sa nu am un mic sentiment de recunostiinta....
Insa Gica Popescu trebuie iertat ... Si ajutat sa vina langa Stiinta. Inclusiv de noi ...ramane sa discutam dupa sarbatori.Mi-as dori meciul de retragere aici la Craiova..Probabil vor veni jucatori de la multe echipe mari din Europa.

ion-1
24th December 2003, 17:01
articolul cu pricina nu numai ca este in pseudogazeta sporturilor dar apartine 'profundului' si superexigentului critic tolontan..
nu stiu daca ma insel, dar este mai nostalgic dinel si mai producator de teama (mai ales oltenilor, desigur, atat de speriosi din nastere dupa nenea ziaristul) decat toata 'crema' politico-afacerista care salasluieste in restul cluburilor de la noi...curat-murdar coane tolontan...

ady_azzuro
24th December 2003, 17:06
Iata raspunsul lui Gica aici http://www.totalsport.ro/News.php?Id=1368

ion-1
24th December 2003, 17:39
Eu ma indoiesc ca aceasta reaprindere a conflictului isi are originea in Craiova (ma gandesc la dinel sau frica lui mititelu ca si-ar pierde nu stiu ce pozitie)..mai degraba la 'amicii' nostri dintotdeauna.

Oricum, e de discutat pe marginea personalitatii lui GP si a asezarii lui intr-un cadru firesc in ceea ce priveste cat a reprezentat el in istoria Universitatii, cat a primit si cat a returnat clubului care l-a format..

Ma gandesc ca el nu a facut parte din Craiova-maxima (firesc, era prea tanar), nu are nici un titlu de campion cu Universitatea ..a jucat doar 5 ani (parca) la noi..comparativ doar cu Oblemenco si Balaci (pe care il consider cel mai valoros fotbalist roman din ultimii 30 de ani) parca e cam putin...mai degraba a fost pus pe un piedestal prin faptul ca a fost exponentul la nivel inalt in Europa al orgoliului fanilor Universitatii.
Sansa pe care el a avut-o, de a pleca afara, sa nu uitam ca nu au avut-o atatia alti mari fosti jucatori ai Craiovei..

ViolaBoy
27th December 2003, 12:32
sa vina la Timisoara. il primim pt ca ani de zile a dat tot pentru ROMANIA. il consider mult peste gica hagi.


FORZA GICA POPESCU

EDMOND_
27th December 2003, 13:13
ViolaBoy , nu prea inteleg postarea ta , dar ma rog.... Probabil insa ca Popescu ori isi va face retragerea la Craiova ori nu va mai organiza astfel de meci...

ion-1
29th December 2003, 02:53
Din nou apar stiri contradictorii legate de un meci organizat de GP la Craiova, in luna mai. In plus, se arunca in treacat si faptul ca a renuntat sa trimita gratis (!?) niste jucatori la Stiinta din motive de suporteri.

Intortocheate sunt caile fotbalului la noi, mai ales cand sunt supravegheate de ziaristii sportivi de 'elita'..:)

PS Desi mi-am spus punctul de vedere despre GP aici si am votat cu minoritarii, parca totusi titlul threadului nu este prea fericit..ady, poate un simplu 'Gica Popescu' suna mai bine decat acesta, ce zici?
Mai ales ca din ce ai postat tu, ba esti dezamagit ba te infierbanti de bucurie la ideea ca ar reveni la Craiova..:)

Interesant de remarcat: doar 12 suporteri au votat pana acum. Sa fie considerat un 'caz inchis' deocamdata?

EDMOND_
29th December 2003, 13:17
Revin si eu la acest subiect! Se pare ca Gica Popescu ar fi luat pulsul in Banie si ar fi constat ca sunt destul de putini cei care se manifesta contra revenirii sale ...Omul a recunoscut public ca a fost marea gresala a vietii lui , ce mai vreti ! Sa se roage de galerie, de Gabi Blondu sa-l ierte ? Nu o va face niciodata !
Are un orgoliu prea mare , caracteristic noua oltenilor... In plus o mare parte din cei care sunt impotriva lui nici nu l-au prins la Universitatea ...erau la gradinita in vremea aia... Cei care stiu cat a insemnat pentru Universitatea l-au iertat de mult... Cei care il huiduie in continuare o fac practic impotriva intereselor Universitatii.... Ioane , tu stiai de exemolu ca Rada este platit de Gica Popescu si ca ar fi putut pleca fara probleme la alta echipa ..abia in ianuarie va negocia cu clubul un nou contract! Si oare intr-o relatie normala , nu ar putea Popescu sa treaca niste jucatori pe la Universitatea inainte de a-i transfera in strainatate!? Eu cred ca da!

ady_azzuro
29th December 2003, 15:21
Iata ce declara Gica in GS:

"Nu este vorba de nici un meci de retragere. Acest subiect e încheiat de multă vreme pentru mine. Sînt doar speculaţii ieftine. Acea partidă caritabilă nici măcar nu va avea loc la Craiova"
Gică Popescu

Declaraţia lui George Ciucă, şeful fan-clubului "Blue Lions": "Indiferent ce păcate are Gică, el va rămîne pentru noi , aşa cum îi spuneam cînd ne ajuta să-i batem pe Steaua şi pe Dinamo. Considerăm că revenirea sa la <Ştiinţa> este singura soluţie ca acest club să redevină ce a fost odată".


Eu am mai mare incredere in Blue Lions decat in Peluza Sud si cred ca sunt mult mai lucizi decat galeria din Banie desi au sediul in bucuresti!


P.S
Ioane, eu nu mai am cum sa modific sondajul, poate il rogi pe EDMOND_ sa o faca. Eu cred ca e destul de clar in privinta lui Gica Popescu!

EDMOND_
29th December 2003, 18:50
Si eu sunt de parerea lui Ion ... si , Ady , Ion nu ti-a sugerat sa schimbi sondajul ci doar titlul.... daca tu esti de acord as putea incerca sa-l schimb , dar nu stiu sigur daca tehnic pot! Am sa incerc sa schimb titlul dar da-mi si acceptul tau!

ady_azzuro
29th December 2003, 18:59
Pai automat daca schimbi sondajul se schimba si titlul, poti sa-l schimbi, nu ma deranjeaza.

EDMOND_
29th December 2003, 19:22
Mai , domnul Azzuro ! Sondajul are ca titlu " Il mai aveti la inima pe Gica Popescu ? " ...iar topicul tau este "Dezamagirea Gica Popescu "...

ady_azzuro
29th December 2003, 19:25
Aha, atunci schimba titlul si am rezolvat problema ;)

EDMOND_
29th December 2003, 19:31
E mai bine asa ! :)

ady_azzuro
29th December 2003, 19:38
Dar 'Gica Popescu' simplu ce avea? :mda:
Oricum acum suna mai :cool:

EDMOND_
29th December 2003, 20:05
Azzuro , du-te mah la plimbare! Daca aveai pretentii trebuia sa spui!

ady_azzuro
29th December 2003, 20:09
:D, pai parca asa stabilisem titlul 'Gica Popescu'
Erau pretentiile lui Ion, nu ale mele, pana la urma eu am fost cel care a deschis topicul :drak:
Dar lasa-l asa nu te mai obosi sa-l schimbi :)

ViolaBoy
30th December 2003, 00:03
Edmond: ViolaBoy , nu prea inteleg postarea ta , dar ma rog.... Probabil insa ca Popescu ori isi va face retragerea la Craiova ori nu va mai organiza astfel de meci...



pai edmond ce e asa de greu de inteles? vroiam sa spun ca daca vrea poate sa vina la Timisoara sa-si faca meci de retragere :)



ps. am citit ca universitatea fa avea un turneu in Calgary, e adevarat. care calgary ? cea din canada sau au gresit aia.

ady_azzuro
30th December 2003, 00:49
Universitatea va face turneu in Italia.;)

ViolaBoy
30th December 2003, 04:03
pai stiu ca in italia. da pe online sport o spus ca merge la norcia si in calgary. ma gandeam ca or gresit astia ca aici nu vin ca e frig :) or fi vrut sa spuna cagliari

ion-1
30th December 2003, 07:18
Era doar o parere despre titlul threadului si in nici un caz o pretentie.. nu vroiam sa fie nici o polemica pe tema asta. Parerea mea ca un simplu "GP" ca titlu lasa mai mult spatiu de manevra decat unul cu o anumita tenta... Multam de intelegere..:)

Despre GP, cum am mai pus, cred ca pozitia sa in trecutul, prezentul si viitorul Universitatii poate fi un subiect de dezbatere aparte si interesant...

Stiam, EDMOND, ca Rada este platit de GP, dar personal nu consider un lucru deosebit..Rada nu ar fi avut oricum loc la dinamo sau steaua (mai ales la inceputul acestui campionat) si orice impresar prefera ca jucatorul sau, mai ales unul in formare sa joace si sa nu frece banca de rezerve. Vascoate un pret mai bun pe el si isi va recupera cele cateva mii de dolari cheltuite acum cu varf si indesat.

Ma deranjeaza faptul ca aceasta tevatura pune o noua presiune asupra clubului, mai ales intr-un moment mai favorabil noua comparativ cu trecutul apropiat. Aceste declaratii contradictorii care i se atribuie lui GP nu il pun pe acesta intr-o lumina buna. Iar multe din ele sunt canalizate de 'amicii' nostri impotriva interesului Craiovei, lovindu-se fie in actuala conducere fie in suporteri (vezi acuzatiile aduse unor lideri ai galeriei).
Sa nu ne ascundem in spatele asa zisului orgoliu oltenesc, mai ales cand acesta tinde sa devina autodemolator. Din cate se pare, legatura lui GP cu Universitatea se realizeaza in aceste zile indeosebi prin intermediul declaratiilor din presa, ceea ce este cel putin bizar.

Dincolo de speculatiile noastre, raman cateva elemente clare din punctul meu de vedere:
- GP a gresit grav intr-un moment extrem de sensibil pentru noi;
- prezentul nu arata ca ar fi dornic sa ajute in mod substantial Universitatea.

Cred ca trebuie sa ne pastram echilibrul.
GP a fost un fotbalist oltean de referinta, un talent indiscutabil, care a primit insa mai mult decat a dat Craiovei. A jucat 5 ani doar pentru Univ (si cu o escala steaua!) si numele sau nu se leaga de nici un trofeu major castigat de Stiinta. Se pare ca GP crede exact contrariul, ca a oferit atat de mult incat i se poate permite orice vis-a-vis de club.
De partea cealalta, noi, suporterii, trebuie sa apreciem ceea ce a facut pentru Universitatea. A refuzat sa continue cu steaua dar mai ales ne-am simtit reprezentati de el in Europa fotbalistica, mai bine de un deceniu, la un nivel pe care nici un alt fotbalist al Stiintei nu a reusit inca sa-l faca (probabil Chivu va sari aceasta stacheta daca va fi sanatos, dar pe el doar l-am lansat in fotbalul mare si nu este produsul Craiovei). Sa nu uitam greseala sa dar nici sa nu o dramatizam pana la absurd. Sa fim deschisi dialogului, doar a plecat dintre noi, nu? Si receptivi la orice intentie pozitiva a sa. Dar nici sa nu il asteptam ca un fel de Mesia (si-a ratat acest moment!) si sa fim constienti ca Universitatea va merge inainte si fara el.

Ramane de vazut daca GP se va multumi sa ramana in istoria Universitatii Craiova doar prin ceea ce inseamna acuma sau va fi capabil (nu e vorba numai de dorinta declarativa si decorativa) sa isi depaseasca realizarile si neimplinirile.

The show must go on, nu?

nr.zece
30th December 2003, 09:20
ioane, eu am convingerea ca nu este dorita colaborarea cu GP la Craiova.
de cate ori s-a creat vreo alianta de investitori care sa preia echipa?
o singura data: Ilinca-Popeci, si Popeci s-a retras in 2 luni.
pur si simplu nu se poate, nu s-a putut si nici nu se va putea vreodata.

ion-1
30th December 2003, 09:27
frozen, fara a te contrazice, ma intreb in ce masura doreste GP sa colaboreze cu Stiinta dincolo de meseria pe care o face acum..

EDMOND_
30th December 2003, 13:09
Eu zic ca te inseli Ioane. Dinamo l-a vrut si il vrea pe Rada - Andone chiar a lasat sa-i scape la un moment dat
acest lucru... Iar Rada are loc oricand la Dinamo ..este mult mai bun daca il comparam cu Burca si Iordache...

ricky
30th December 2003, 15:24
IOANE, in multe puncte te aprob !
Doar in unul n-o pot face : supararea voastra, a suporterilor olteni, pentru faptul ca POPESCU a jucat la DINAMO !

Un singur lucru se desprinde din manifestarea voastra : un amatorism josnic !

Scuze ! Nu o spun cu ura sau rautate !

Nu voi uita niciodata momentele cind GICA si ai sai au jucat in...EUROPA !
Chiar si atunci cind au jucat cu echipele nemtesti le-am strins pumni !
Pe-atunci, STIINTA a fost deschizatoarea drumului european !

N-am fost niciodata suporterul lor dar...de strins pumnii a ajuns !

Noi, romanii, avem o calitate : construim prea repede statui (si dam...certificate de revolutionari la toti ! :rolleyes: ), in timp ce, pe AMBASADORII ADEVARATI ai echipelor si-ai RO ii hulim dupa fiecare pas gresit !

Exista in fotbalul german un caz similar : ANDY MÖLLER a plecat de la DORTMUND la SCHALKE !
Normal ca au fost destui care l-au injurat !
La primul meci insa, ADEVARATII SUPORTERI ai DORTMUNDULUI i-au...multumit !

Exista putine echipe profesioniste in RO ! Trebuie sa ne obisnuim ca jucatorii se vor schimba de la unele la altele !

IOANE, mai e mult pina...mai departe !

LA MULTI ANI ! si...sa-ti "mearga" echipa !

P.S. Indiferent la ce echipe va activa POPESCU, nu-i poti sterge cu buretele activitatea de jucator profesionist !
Cindva, GICA va reveni la CRAIOVA ! Cindva, atunci cind i se va permite sa CONDUCA destinele echipei !
Cine e prostul sa arunce banii pe fereastra ?

Pentru cum s-au comportat suporterii fata de EL, ar trebui sa le intoarca spatele !
GICA n-o poate face pentru ca singura lui "vina" este si ramine ca...E OLTEAN !

ady_azzuro
30th December 2003, 15:34
Iata cum va arata stadionul la retragerea lui Gica, aceasta imagine este compusa de manex, un suporter adevarat de pe forumul craiova-maxima care m-a rugat sa incerc sa postez aceasta imagine! Felicitari manex!
Multumiri si lui DoRyN care a facut postarea acestei imagini posibila!
http://www.craiova-maxima.as.ro/modules/mx_album/album_pic.php?pic_id=10

nr.zece
30th December 2003, 23:16
ioane chiar si un jucator daca aduce, este binevenit, altfel mergem la stadion amandoi si ne uitam la biemme, leandro, bengondo, bratu, miclea.
ca si asociat al clubului va trebui sa renunte la statutul de impresar asa cum a facut giovani, si nu-mi spune ca va vinde jucatorii, este normal sa vanda, dar banii vin dupa ce jucatorul ajunge cu echipa de club in europa in nationala

ion-1
31st December 2003, 07:53
EDMOND, frozen va respect opinia. Daca voi considerati ca este un lucru deosebit ca GP il plateste pe Rada si acest fapt reprezinta un sprijin substantial dat Universitatii, e ok..
Eu imi pastrez punctul de vedere.

ricky, nu inteleg de ce mi te adresezi mai intai si apoi tragi o globalizare gen "Un singur lucru se desprinde din manifestarea voastra : un amatorism josnic !"
Sa inteleg ca noi, suporterii Universitatii care ne spunem o parere aici, pe acest forum, ne manifestam josnic? Recunosc ca nu intru pe suporter decat la Univ si nu cunosc calitatea forumurilor celorlalte echipe (apropo, daca nu e un secret, care este echipa ta favorita?). Dar sunt satisfacut si uneori incantat de schimbul de opinii dintre noi, suporterii Craiovei. Si nu am gasit elemente josnice nici macar in parerile noastre despre GP. Chiar si in acest thread, pollul arata ca majoritatea celor care au votat il apreciaza si il doresc pe GP langa Universitatea. Si eu doresc acest lucru, pentru ca sunt constient ca ar fi in beneficul clubului. Dar, ca sa fiu in ton cu titlul threadului, nu il mai am la inima pe GP..pierderea stimei fata de cineva nu atrage dupa sine ura sau manifestari josnice. Nu il stimez nici pe dinel si nu am o parere grozava despre mititelu, dar ei sunt cei care sunt acum langa Universitatea si trebuie sa le acord credit.

Scuze, dar afirmatia ta de mai sus denota o superficialitate crasa si personal, fara sa te superi, am sa ignor mesajele tale de acum incolo.

Desigur, nu inainte de a-ti adresa un LA MULTI ANI.

EDMOND_
31st December 2003, 11:55
"Un singur lucru se desprinde din manifestarea voastra : un amatorism josnic !"
Ricky , eu zic ca ar trebui sa-ti controlezi cuvintele ! Nu esti suporter craiovean , nu l-ai purtat pe brate pe Gica Popescu , nu l-ai numit "dumnezeul nostru" nu l-ai iubit cat l-a iubit Oltenia... Nu poti sa simti ce a insemnat pentru suporteri gestul lui de a semna cu Dinamo intr-un moment in care Craiova aproape ca disparuse de pe harta fotbalului , cand incercam sa recladim de la zero o echipa ... era una din marile noastre sperante...s-a dus la Dinamo , langa Netoiu , omul care a distrus echipa..
Unii dintre noi l-am iertat , altii il vor ierta , altii poate ca niciodata...
Si faci niste confuzii destul de mari: Gica Popescu nu a facut parte din Craiova Maxima... aceasta a deschis drumul spre Europa...
("Nu voi uita niciodata momentele cind GICA si ai sai au jucat in...EUROPA !
Chiar si atunci cind au jucat cu echipele nemtesti le-am strins pumni !
Pe-atunci, STIINTA a fost deschizatoarea drumului european !")
Poti sa-ti spui parerea , dar fara aprecieri de genul celor pe care le-ai facut. Nu ai nici un drept si nu ai nici dreptate.
PS. Postarea ta nu este nicidecum a unui profesionist! Dimpotriva...

N0_NaM3
1st January 2004, 22:30
Multi dintre voi il jude ptr. ca a jucat la _|_dinamo...fapt pentru care a regretat..

ady_azzuro
1st January 2004, 23:16
Multi dintre voi il jude ptr. ca a jucat la _|_dinamo...fapt pentru care a regretat..

Si eu regret ca am batut un arab si am fost dat afara din scoala, dar ce folos?
Fii mai explicit te rog si adu mai multe argumente!


P.S.
Nu m-au dat afara din scoala :D , am dat si eu un exemplu :p

inter
2nd January 2004, 14:10
pt.mine gp va ramane ............ caine , asa ca cred ca sunt printre putinii care sustin ca nu mai are ce sa caute la Craiova

nick
2nd January 2004, 22:01
Gh.Popescu a facut multe pentru Universitatea.A fost o perioada in care il consideram cel mai valoros fotbalist roman(din toate punctele de vedere).Din pacate ,in ultima vreme a stricat aproape la fel de mult prin actiunile sale.Totusi,imi este greu sa il blamez ca pe un dusman.Mai degraba simt o mare tristete in ceea ce il priveste si nu atit pentru ca a "tradat"plecind la Dinamo cit pentru ca a intrat in combinatie cu Fecali&comp.Sper ca vreodata isi va reveni si va alege alta cale,fiindca cea pe care a pornit este complet gresita(parerea mea).

ady_azzuro
2nd January 2004, 22:36
Sa vina la Craiova!!!! :great:
Daca nu vine cat mai repede :headbang: si nu cred ca se va mai face vre odata pace cu el ....:nah:

EDMOND_
11th January 2004, 13:00
Se pare ( daca putem da crezare unei stiri din Gazeta de Sud ) ca Gica Popescu ar fi dorit la petrecerea suporterilor , care va avea loc joi seara la clubul craiovean "Pacha"

ady_azzuro
11th January 2004, 13:39
Il doresc la petrecere ca sa-l injure sau de ce?
Poate dai si tu o fuga pana acolo si ne spui cum sta treaba :cool:

ricky
11th January 2004, 14:46
Acum, dupa ce mi-am "urcat" in cap pe unii suporteri ai Craiovei, vreau sa va dau o adresa...
http://www.craiova.ro/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=67

Ca sa nu mai faceti...deplasarea pina acolo, iata ce am scris cindva :

Azi, 14.03.03, am citit, in GDS, articolul d-lui Liviu Bistriceanu ("E ca Lobont !) !
Dom'le, de nota 10 + !

Imi aduc aminte de vremurile cind, chipurile, GICA a..."tradat" CRAIOVA !
Ce mai era la gura oltenilor (si nu numai !) !

Am spus-o peste tot si ramin credincios parerii : GICA VA FACE SA RENASCA UNIVERSITATEA !
Se vor perinda, probabil, destui cu bani, pe la echipa ! Dar...oameni al carui singur interes este tot...banul !
Si...GICA se va intoarce !
Se va intoarce pentru ca...olteanul ramine OLTEAN !
( si asta v-o spune un...ardelean ! )

UNIVERSITATEA trebuie ingrijita si cu...DRAGOSTE !

S-auzim de bine !

ady_azzuro
11th January 2004, 14:50
Domne` dar tu nu esti fan Stiinta? Am observat ca te intereseaza Craiova, ai postat atat pe gazeta de sud cat si pe craiova.ro,

ricky
11th January 2004, 15:14
ADY, eu sint FAN al fiecarei echipe romanesti care joaca international !

Eu n-am iubit un OM (hei ! fara afirmatii deochiate ! :p ) , am simpatizat o echipa !

Pe mine nu m-a interesat cine joaca !
M-a interesat ca ma reprezinta, ma face sa ma simt mindru !
Chiar si la infringere n-am injurat : am fost convins ca baietii au VRUT dar...n-au putut !

Faptul ca GICA a facut acest pas (gresit, in opinia unora) dovedeste ca EL NU E DUMNEZEUL OLTENILOR !
Banuiesc ca nici nu doreste !

Apoi, ADY, am citit in unele postari (chiar si pe alte SITE-uri) CE AR FACE UNII DACA AR AVEA BANI!
Boah ! Cit ar investi ei in echipa X si Y !
Este...VISUL saracului ca a devenit bogat !

M-a amuzat un reportaj TV in care reporterul a intrebat "ce ati face daca ati cistiga miliardul?" .
Mai toti au raspuns :" as da X MIL la saraci si handicapati!" /hello

Cel care nu da dintr-un milion...100 lei, el nu va da nici dintr-un miliard !!!

Si inca ceva...
O echipa are nevoie de incurajari atunci cind ii merge rau !
Si CRAIOVA a avut astfel de momente !

Si ce-au facut UNII suporteri ? Au inceput s-o improaste cu noroi !

Orice s-ar spune, ramin la concluzia si parerea mea : prea ii urcam in ceruri dupa 1-2 victorii si prea ii balacarim in noroi atunci cind mai dau cu stingul in dreptul !

GICA va...recunoaste in fata oltenilor ca a gresit ! Desi, sint 1000 % convins ca nu crede asa ceva !
Lui ii trebuie insa liniste si stie ca daca arunca multimii un os va avea...PACE !

Uitati-va la MITICA DRAGOMIR !
Se comporta ca sobolanul inainte de...scufundarea navei.

N-am vrut sa jignesc pe nimeni dar...

e parerea mea...

Oricum, sper sa gasesc taria de a nu mai intra pe aceasta pagina !

Ady, daca vrei sa-mi raspunzi, legat de subiect, cauta, te rog, alta pagina !

DUMINICA PLACUTA !

ady_azzuro
11th January 2004, 15:36
Este usor sa te pronunti din postura unui suporter neutru :)
Tu nu ai simtit niciodata durerea pe care au avut-o in suflet fanii Craiovei, cand GP a semnat pt dinamo, pun pariu ca majoritatea fanilor Olteni l-ar fi omorat pe gica, daca il prindeau in Banie, in tricoul alb rosu :evil:
Mai multe nu mai vreau sa spun
Duminica placuta si tie :)


P.S.
Te agiti degeaba, ca nu o sa ai taria de a nu mai intra pe pagina asta :cool:
See you soon! ;)

oaspetele
11th January 2004, 16:14
"In 1988 a fost 'luat cu arcanu' de conducerea comunista a tarii din acea perioada si dus sa joace la Steaua. Dupa ce a evoluat acolo un tur de campionat, a fugit de la Steaua pentru a juca la Universitatea Craiova. A fost unul dintre cele mai curajoase gesturi pe care le-a facut vreun jucator pentru Universitatea Craiova."


cam atat am de spus.........

EDMOND_
13th January 2004, 21:27
Cum am sperat tot timpul se tinde spre o normalizare a conflictului ! Astazi Gica Popescu a declarat ca nu a incetat nici un moment sa iubeasca Craiova si ca va accepta invitatia suporterilor la petrecerea de joi ..daca nu va fi obligat sa plece din tara!

nr.zece
13th January 2004, 22:06
astazi GP s-a impacat cu suporterii Universitatii anunta primatv

Mariusmadmax
16th January 2004, 01:15
Legat de intrebare ...
EU NU L-AM AVUT LA INIMA NICIODATA ( NICI CIND ERA JUCA NATIONALA)

Da' Craiovenii cred ca gresesc . A avut omu' interese , s-a dus unde a crezut ca-i e mai bine .
Fiecare isi vede interesul , ati vazut declaratia lui Barcaoan ?
" Cind eram la Craiova aveam ura pe Dinamo !"
Unde joaca acum?

nr.zece
16th January 2004, 08:50
nu te-a intrebat nimeni pe tine, marius

Ravelly
16th January 2004, 23:31
Stiti cumva mai multe detalii in legatura cu "neprezentarea" lui GP la intrunirea care a avut loc azi intre suporteri si echipa?

nr.zece
17th January 2004, 00:24
a fost plecat in elvetia si restul sunt tampenii

Mariusmadmax
17th January 2004, 05:14
frozen ,
ce acid esti !
Mie imi plac jucatori de la toate echipele din A ( inclusiv Craiova )
Cei doi Gica ( Hagi si Popescu ) sunt doi oameni care "s-au ajuns" .

Pacala
20th January 2004, 02:02
a fost plecat in elvetia si restul sunt tampenii
Oricum nu mai stau cu cutitele pe masa ca pana acum.Bine ca s-a aplanat in mare masura conflictul.

nr.zece
20th January 2004, 09:02
tu, pacala pe unde ai fost ca ai revenit cu o forta de joc de admirat.

EDMOND_
26th January 2004, 20:41
Sunt semne ca exista o oarecare apropiere intre Universitatea si Gica Popescu.... se incearca o reconciliere din ambele parti.
Dinel Staicu se pare ca il doreste pe " Baci" langa echipa:
" Miercuri seara i-am facut o oferta lui Gica de a mi se alatura ca actionar la Universitatea. Nu mi-a dat un raspund , insa m-a anuntat ca ia in calcul varianta de a se implica la echipa in viitor" Staicu admite ca exista oameni in Craiova care fac totul ca aceasta impacare sa nu se realizeze.
Un alt pas l-a facut Gica ... Aseara a avut loc o emisiune pe B1 la care a participat antrenorul italian al Craiovei. Pe la jumatatea emisiunii a aparut si Gica care s-a salutat foarte cordial cu italianul si i-a povestit cate ceva de suporterii olteni... Atmosfera era destul de calda , parerea mea este ca s-au facut si alti pasi , pe care noi nu-i stim in acest moment spre reconcilierea dorita.

gsm
27th January 2004, 12:32
aseara la stirile sportive de pe prima tv , ioan becali amintea de gica popescu ca il intereseaza mai mult soarta universitatii decat cele ale rapidului. :)

ady_azzuro
27th January 2004, 15:54
Ma bucura aceste noutati, sper ca visul nostru se va implini cat mai curand....de la inceputul sezonului viitor sunt multumit :D

toteugen
7th February 2004, 17:06
Daca sangele apa nu se face, banii pot schimba multe si asta s-a vazut la Gica Popescu. Oltean a mai ramas doar prin obarsie. Atat.
L-am asteptat mult timp si ne-a tradat de fiecare data. Nu neg problemele intampinate la negocieri sau alte discutii, dar trebuia sa iasa in fata si sa spuna asta suporterilor Universitatii.
Acum, din punctul meu de vedere nu mai exista decat fostul mare jucator Gica Popescu si actualul impresar Gica Popescu.

vasi_florescu
9th February 2004, 20:34
Gica a fost si va ramane olten.Sangele apa nu se face!A vrut sa faca bani si nu va veni la Craiova decat in calitate de patron!
Nu mai este Dumnezeul nostru.A ales sa faca rost de bani pentru a investi la Craiova.Eu cred in continuare in el.Sa dea Dumnezeu sa nu ma insel!

EDMOND_
21st February 2004, 09:56
Vasi , relatia lui Gica Popescu cu Oltenia depinde foarte mult de felul in care va sti sa gestioneze conflictul aparut in legatura cu Rada si Stancu! Am postat pe thread-ul "Transferuri" parerea mea legata de acest subiect!

Adrian
25th February 2004, 03:49
Daca incercati sa judecati realist, Gica Popescu este salvarea Universitatii! Episodul Dinamo a recunoscut ca a fost cea mai mare greseala a vietii lui si ar trebui sa il iertam. Cat despre Rada si Stancu, eu consider ca nu are nici o vina.

Gerson
25th February 2004, 06:39
pentru mine marele Fotbalist Gica Popescu a murit
Actualul impresar Popescu Gheorghe nu are nici o legatura cu fotbalistul,impresarul de azi este un mare dusman al Universitatii, acum incearca sa transforme Stiinta in pepiniera rapidului.

EDMOND_
25th February 2004, 08:10
Gerson , viata a aratat ca uneori judecam pripit si fara sa avem la dispozitie toate elementele necesare unei judecati obiective! tot viata vindeca cele mai grele rani sau redeschide altele considerate vindecate! Doar timpul este aliatul nostru!

EDMOND_
5th March 2004, 11:06
„Gica Popescu este oricind binevenit la Craiova“
Presedintele Universitatii, Pavel Badea, a comentat si posibila desfasurarea a unui meci de caritate organizat de Gica Popescu, sub numele de „Seara Campionilor“, in Banie. „Chiar astazi dimineata (ieri-n.r.) Gica m-a sunat sa-mi spuna ca vrea sa aiba o discutie cu noi pentru acest meci. Noi, clubul Universitatea, vom face tot posibilul sa-l ajutam. Gica merita acest lucru, Craiova e casa lui. Este un produs exponential al Craiovei si va fi primit cu bratele deschise de toata lumea.“

...chiar de toata lumea! Ma indoiesc de acest lucru...in inima multora iubirea si admiratia pentru popescu nu mai exista sau este pe cale sa se stinga... Marturisesc ca ma numar si eu printre acestia... pentru ca Gica sa recastige ce a pierdut este nevoie de timp si mai ales de fapte...timpul vorbelor a trecut....

iulian
5th March 2004, 11:25
pentru mine marele Fotbalist Gica Popescu a murit
.

Gerson.. in locul tau nu m-as juca asa usor cu cuvintele ... nu cred...cel putin in viitorul apropiat... sa mai produceti un jucator de talia lui Gica Popescu .. nu sunt craiovean dar am un mare respect pentru toti marii fotbalisti educati la scoala fotbalistica din Banie

:ok:

ady_azzuro
8th March 2004, 17:27
Iulian, tu esti suporter neutru, e usor sa te pronunti :)

EDMOND_
8th March 2004, 18:40
Ce inseamna suporter neutru , Ady ?

ady_azzuro
8th March 2004, 20:47
Adica suporter gen Vadim, care nu are nici o preferinta, iulian e un suporter neutru, el nu l-a divinizat pe GP si nici nu la urat asa cum am facut-o noi, asta e diferenta. :cool:

EDMOND_
14th March 2004, 14:52
Am considerat tot timpul ca este necesara o apropiere intre actuala conducere si Gica Popescu ...poate ca aceasta se va produce cu ocazia meciului sau de retragere daca acesta se va disputa la Craiova...in ceea ce ma priveste prestatia acestuia la emisiunea televizata in compania lui Adrian Paunescu m-a pus pe ganduri si m-a facut sa privesc altfel lucrurile. A profitat de faptul ca acesta din urma nu stia prea multe din culisele fotbalului oltean ... nu pot spune clar ca A MINTIT dar nu a spus o serie de lucruri care ar fi schimbat datele problemei. La interventia lui Mititelu ( care are destule pacate , dar care atunci a incercat sa puna lucrurile la punct! ) a manevrat lucrurile de asa natura incat sa evite sa fie pus in situatia de a da un raspuns transant. A evitat sa spuna ca a aranjat impreuna cu Netoiu ca foarte multi din juniorii de atunci ai Craiovei sa treaca la scoala lui de fotbal , nu a raspuns la intrebarea daca Rada si Stancu sunt sau nu produsul scolii lui de fotbal si nici la acuzatia ca el ca impresar al jucatorilor respectivi a avut o contributie exentiala la stabilirea grilei prin care in cazul unui viitor transfer Universitatea ar fi primit doar 200000 pentru fiecare jucator si la mentinerea unui salariu de junior pentru a putea obtine ulterior profituri cat mai mari...
practic nu a raspuns direct la nici o intrebare! Iar la acuzatia ca a cerut 500 000 de dolari sa joace la Craiova nu a negat dar a incercat sa spuna ca este tot vina Craiovei , pentru ca el a cerut , dar ca sefii Universitatii nu au insistat el avand si o varianta de rezerva ( pe care a facut-o publica abia acum ! )... Luand in calcul ca , daca dorea , putea ajuta Universitatea pentru transferul unui atacant ( prin faptul ca majoritatea jucatorilor buni au contracte cu firma la care este actionar si ca are destule relatii in lumea fotbalului ) ma face sa cred ca este o cauza pierduta pentru Craiova ...

Vietnam
15th March 2004, 16:12
Ma oameni buni, eu ma uit la discutiile voastre si parca nu-mi vine a crede!!! Ma copii si daca a cerut 500.000 ca sa joace care este problema? Cit aveti firme proprii? Citi lucrati la patron? V-ar convenii ca seful vostru sa va dea mai putini bani si sa va spuna fa-o pentru Craiova!Sacrificat-te tu! Iar tu sa stii ca esti bun si ca meriti mai mult? Daca Staicu era destept si se pricepea si la fotbal ( ca bani se lauda ca are) il lua cu ochii inchisi si umplea stadionul de suporteri. Poti sa negociezi altfel conditiile de reclama, de televizare atunci cind ai stadionul plin. Gica oricum stia ce-i poate pielea lui Staicu si totusi a facut o oferta catre Craiova. Scoala de fotbal dupa cite stiu trimite jucatorii spre Universitatea. Gica CONSTRUIESTE VIITORUL si pentru asta iti trebuie bani. Nimeni nu este idiot sa-si toace banii aiurea. El acum acumuleaza capital.. pentru ce?... ca sa cumpere clubul Universitatea Craiova evident. Dar nu acum ci atunci cind are suficienti bani ca sa tina o echipa ca Universitatea si mai ales cand legile nu se vor schimba dupa cum vrea Mitica sau Nasu'. Toti sariti cu gura ca s-a dus la dusmani... rahat ... el nu are voie sa greseasca? A platit pentru greseala lui .Cati ati sacrificat pentru Craiova si pentru judet cat a sacrificat el? A bagat bani in hoteluri, scoala de fotbal si toate sunt in judetul DOLJ. Putea sa-si faca scoala de fotbal in Bucuresti nu? Folositi-va dracului creierele. Am mai intrebat odata: CE CREDETI CA SE INTIMPLA CU JUCATORII "CRAIOVEI MAXIMA" DACA AVEAU POSIBILITATEA SA PLECE IN AFARA, IN PERIOADA AIA? Cel putin jumatate dintre ei plecau "dincolo" va spun eu. Gica a plecat acolo unde a crezut el ca mai este de folos. Il injurati ca face afaceri cu *******ii aia de frati Becali - pai daca astia invirt afacerile in fotbal la noi in tara cu cine dracu alcineva sa faci afaceri? Cu badea Gheorghe de pe cimp???? Tot ce i se reproseaza lui Gica este ca a jucat pentru "dusmanii rosii"( Oricum dinamovistii acum afla pe pielea lor ce inseamna Netoiu, sper sa-i bage in B sau sa-i aduca in stare de faliment) A gresit, a recunoscut, asta este, viata merge inainte. A iubii o echipa la nebunie nu inseamna ca asta este o scuza pentru prostie si idiotenie. Adevarul este ca Universitatea are mai multa nevoie de Gica Popescu decat are Gica Popescu nevoie de Craiova. GIca Popescu a reusit sa redestepte speranta in sufletul oltenilor in anii 90' iar acum inca ne mindrim cu Craiova Maxima, cu Gicuta.... dar atit, prezentul este mai sumbru. Poate o sa intelegeti asta odata si o data...Nu mai putem trai in trecut... Hai Stiinta! ( mama cita mesajul!!!)

EDMOND_
15th March 2004, 21:46
Vietnam , putem sa-i reprosam mult mai multe... de exemplu declaratiile in favoarea lui Netoiu cand acesta vindea jucator dupa jucator , faptul ca atunci cand a deschis scoala a furat Craiovei o grupa intreaga de juniori cu antrenor cu tot... multe putem sa-i reprosam...si poate nu i-am reprosa daca ar fi fost un jucator oarecare , era insa unul din simbolurile Craiovei... Putem insa sa avem pareri diferite..eu personal insa nu mai cred in omul Gica Popescu... si nici in ideea ca se pregateste sa preia Craiova.. mai degraba cred ca este pe punctul de a deveni un fel de "Becali"..ceva mai educat si mai umblat prin lume ..si mai scolit...

EDMOND_
23rd March 2004, 07:30
Prosport Pe 18 mai, pe “Ion Oblemenco”, spectacolul va începe în jurul orei 17:00, cu un concert Iris, urmat de Holograf şi de alte trupe de prestigiu din muzica românească. Înainte de meci cu trei sferturi de oră, cele două echipe vor intra pe teren într-o prezentare tip NBA, perechi-perechi, portarul uneia, Lobonţ, de pildă, urmînd a păşi în arenă o dată cu Cordoba, goalkeeper-ul “mondialilor”.

Gică, şi totuşi te întorci acasă.
Gică Popescu: Mi-am dorit dintotdeauna să ofer Craiovei o astfel de partidă. Craiovei şi fotbalului românesc atît de mult coborît în scandaluri şi în lucruri urîte. Vreau să dovedesc că se poate face ceva frumos şi la noi.

Va fi un meci de retragere?
În nici un caz nu trebuie să-l consideraţi aşa. Va fi un meci de binefacere, ale cărui încasări vor fi donate unui spital din Craiova, iar aripa acestuia, care va arăta occidental, sper, va purta numele genialului Zoli Crişan.

Craiova este mai presus de orice

Va fi ultima dată cînd te vom vedea pe gazon?
S-ar putea să fie, s-ar putea să nu fie. Tot ce este sigur este că îmi doresc acest meci, îmi doresc să văd tribunele din Craiova arhipline şi cred că aşa va fi, pentru că noi, oltenii, cînd punem suflet în ceva, putem muta şi munţii din loc.

Te-ai împăcat cu galeria Craiovei?
Sînt sigur că vor fi alături de mine pentru că şi eu, şi ei sîntem la fel: iubim cu patimă, sîntem crînceni cînd e vorba de neamul nostru şi punem Oltenia mai presus de orice. Sînt al lor şi mă bucur să simt că şi ei sînt ai mei.

Mai erau şi alte variante pentru locul de disputare?
Am ţinut mult de tot să se joace la Craiova. În sufletul meu, niciodată nu a existat altă variantă. Iar felul în care am fost primit de oficialităţi, de la primar, prefect şi toţi ceilalţi, mă face să cred că va fi OK.

Cîtă melancolie încape în această partidă?
Eu sper să nu fie nici un pic de regret faţă de anii de fotbalist. O să mă uit în ochii lui Figo sau într-ai lui Ronaldo şi o să le spun: “Colega, staţi liniştiţi, va veni şi rîndul vostru să îmbrăcaţi costumul şi să puneţi ghetele în cui”.


Ronaldo va juca în culorile Ştiinţei


Apropo de ghete, Cămătaru mi-a povestit că, la debutul tău în cupele europene, la Monaco în 1985, ţi-a oferit ghetele lui.
Îmi aduc aminte şi azi de momentul acela. Cami a fost idolul copilăriei mele, şi cred că din dragoste pentru jocul lui am luat numărul 9 pe tricou la Craiova. Mi-ar plăcea ca şi eu să pot oferi ghetele mele unui puşti al Ştiinţei, la meciul din mai. Totul este să aibă numărul meu la picior şi să ajungă, poate, mai sus decît am ajuns eu.

Care e amintirea ta cea mai dragă?
Noaptea în care am cîştigat Cupa UEFA. Iar cele mai rele, atunci cînd ne-a eliminat Suedia la mondialul american, dar şi clipa în care am semnat pentru Dinamo....

Naşul tău, nea Ţîcă Zamfir, îmi spunea ca te-a învăţat să fii stăpînul tuturor şi că te vede căpitan de echipă şi la acest meci...
Dacă nea Ţîcă zice aşa, înseamnă că asa e. Toată viaţa m-a învăţat doar de bine, aşa că o să îl ascult şi de data asta. Glumesc, nu ţin neapărat să fiu căpitan.


Ultima întrebare, Gică: În ce culori va juca selecţionata lumii?
Mai e vorbă? Şi Ronaldo, şi toţi ceilalţi vor juca în culorile Craiovei.
marius.mitran@prosport.ro
dan.filoti@prosport.ro

Seara campionilor

Mihai Neguţ este producătorul general al unui eveniment care pentru Oltenia ar putea însemna mai mult decît pentru Statele Unite primul pas pe lună al lui Armstrong. “Gică m-a ales pe mine, dacă ar fi să glumesc. De fapt, eu i-am propus această seară, iar el mi-a spus că vrea un meci de caritate”. Producătorul are de stabilit însă nişte puncte de plecare: “Nu va fi meciul de retragere a lui Gică, va fi o sărbătoare pe care el o dăruieşte Olteniei, fotbalului românesc şi, nu în ultimul rînd, viitorului acestui fenomen”, a spus Neguţ.
Tot Mihai Neguţ se ocupă de scrisorile care trebuie să ajungă în mîinile prietenilor pe care îi are “Baciul”. Stoicikov, Ronaldo, Ronaldinho, Figo, Emre, Hakan Şükür, Bülent, Cordoba, Tommasi, Samuel sînt doar cîţiva dintre “stelarii” care vor păşi pe gazonul oltenilor. “Va fi un regal din toate punctele de vedere.
Pe 17 mai îi aşteptăm pe toţi la Bucureşti, la Crowne Plaza fiind prevăzută conferinţa de presă, iar seara, la Marriott, va avea loc un dineu special, unde vom invita aproximativ 400 de persoane şi unde vor fi scoase la licitaţie toate tricourile jucătorilor care vor evolua în regalul fotbalistic de a doua zi, indiferent de echipa pentru care vor juca”.

Toţi îşi plătesc biletul
Ceea ce nu spune Neguţ, pentru că nu e bine să te lauzi, este că toţi banii vor fi donaţi unui spital din Craiova, Gică Popescu insistînd să verse acolo pînă şi ultimul leu, ba mai mult, fostul căpitan al tricolorilor se va ocupa personal şi de folosirea acestor fonduri, urmărind licitaţia pentru alegerea firmei care va efectua lucrările de modernizare. Toţi spectatorii îşi vor plăti biletele de intrare, poate doar preşedintele ţării şi primul-ministru vor avea privilegiul unei invitaţii. Pe 18 mai, la ora 16:00, un charter va decola din Bucureşti spre Craiova cu loturile celor două echipe şi cu oricine doreşte să plătească pentru a fi în avion, alături de Ronaldo sau de Bobby
Robson, unul dintre cei trei antrenori ai selecţionatei

Vietnam
30th April 2004, 16:22
Bravo Gicuta :great: ,...ciinii latra caravana trece...., prin acest meci el atrage privirile intregii planete asupra Craiovei, pentru ca o sa vina o multime de "vedete" mondiale si televiziunile din multe tari o sa se intereseze de acest meci. Si cica Gica nu face nimic pentru Craiova....Nu contest faptul ca greseala cu ciinii rosii a ranit multa lume ( inclusiv pe mine), dar a trecut. Gica este un om cu slabiciuni ca oricare altul. Voi ce vreti, sa fie crucificat ca Isus ca sa-l iertati? El nu a cerut sa-l zeificati, el si-a facut treba pe teren. Daca vreti un Dumnezeu duceti-va la biserica! GICA fost un jucator extraordinar si ESTE un oltean adevarat. O dovada mai buna ca acest meci nici ca putea sa ofere. El tace si face. Altii se lauda si nu fac nimic. Sa-i dam Cezarului ce este al Cezarului. :ok:
Hai Craiova ! :yeah: :yeah: Hai Stiinta! /hello Bravo Gica Popescu! /hello

ADelPiero
30th April 2004, 16:27
o facut multe pt Romania si pt Craiova ... trebuie respectat in continuare... :ok:

EDMOND_
2nd May 2004, 00:47
Astept sa treaca acest meci si imi voi spune parerea..as fi primul care m-as bucura ca Popescu sa fie din nou al Craiovei..din pacate nu mai cred ca este posibil...

ago
2nd May 2004, 10:58
Si eu cred ca evenimentul din 18 mai va aduce mai multa imagine Craiovei decat 2-3 calificari prin cupele europene. Sper si tribunele sa fie la inaltimea vedetelor din teren !!! /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

ADelPiero
2nd May 2004, 14:10
pentru mine .. Gica Popescu ramana acelasi si nu o sa imi schimb niciodata parerea despre el ... nu este obligat sa faca ce zic altii .... treb` sa faca ce vrea, cum crede ca este mai bine pt el...

EDMOND_
2nd May 2004, 14:41
Asa este ! E liber sa faca ce vrea ! Cum si eu , ca suporter al Craiovei sunt liber sa-l iubesc sau sa-mi fie indiferent! Cand va face primul gest total dezinteresat in favoarea Craiovei am sa-mi schimb optica...deocamdata pentru mine personal povestea Gica Popescu incepe cu .."A fost odata..." Nu voi dezvolta acest subiect acum , dar am sa o fac dupa consumarea evenimentului. Pentru ce a reprezentat odata pentru Craiova are dreptul moral sa traiasca frumos acest meci...noi probabil il vom sprijini , dar asta nu inseamna ca vom putea reveni la sentimentele de altadata!

ago
7th June 2004, 22:34
Poate ca acum este momentul sa arate daca are ceva intentii cu noi daca este vorba sa se retraga staica. Insa imi e ca e prea devreme pt el........ :mad:

Blue
8th June 2004, 01:43
deocamdata gica popescu a facut numai rau Craiovei, i-a furat pe Rada si I.Stancu, incearca sa-l fure si pe Plesan. Lucruri bune nu a facut asa ca , o concluzie logica este ca nu ii pasa de Universitatea si este un tip avid dupa bani , o sluga a lui giovani becali, deci unul dintre cei mai mri dusmani ai Universitatii Craiova. Ce ridicola este si viata asta cateodata, altadata un idol, ne-a rugat atat sa vina ca jucator, antrenor si investitor la Universitatea dar el a ales Dinamo, l-au injurat dar ne-am rugat in gand sa vina ca investitor dar dupa ce a furat atat de la club , acum ne rugam cu voce tare si in gand sa nu mai auzim niciodata de el. Probabil va face ce a facut si netoiu si va fi tratat mai rau ca ala. Mi-e greu sa cred ca gica popescu ar putea apara interesele Universitatii Craiova si ar da bani pentru acest club, pur si simplu nu cred.
Mai bine ramane dinel staicu

Blue
8th June 2004, 01:50
s-ar putea sa se cam incheie aici cei 40 de ani, odata cu venirea lui gica popescu la echipa. Ce ironie a sortii, un fost idol al echipei , ala care se ascundea la bulgari ca sa joace aici, ne va distruge echipa. A venit pana si la meciul de binefacere si de retragere a lui ca sa-l vanda pe Plesan, voi va imaginati ce monstru a devenit popescu asta?
de un fost idol si ** ***** giovani.Ce blestem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


P.S.: Ma rog la Dumnezeu sa devin indeajuns de bogat incat sa pot cumpara eu acest club si sa fac curatenie , sa nu mai vad in jurul acestei echipe aceste starpituri pusi numai sa fure si sa vanda pana si amintirile.Numai talhari au misunat in jurul acestei echipe dupa 90, paunestii,ilica, netoiu,staicu,gheorghe si giovani fecali si mititelu care vroia sa schimbe si emblema clubului .Pana atunci, rog toti suporterii Craiovei care citesc aceste randuri sa-i faca viata imposibila lui gica popescu la echipa daca va fi sa vina pentru ca el este cel mai josnic dusman al Craiovei de la netoiu incoace
Ma intreb ce boala grea este si fotbalul asta si cum se poate scapa
Deocamdata am sa inchid in mine acest sentiment si n-am sa mai obosesc pe nimeni cu el..........deocamdata

Brimi2004
20th June 2004, 16:07
Nu am vazut vreo intentie a lui popescu cum ca l-ar interesa sa vina la Craiova.
deocamdata vad ca a ramas Staicu , cel putin pana in iarna. Popescu nu a schitat nici cel mai mic gest ca ar dori o apropiere de Universitatea.

corinutza_88
21st July 2004, 12:01
nu prea mai merita cosiderat gica popescu oltean!

Elgorriaga
21st July 2004, 22:01
Acuma vad ca Gica Popescu s-a antrenat cu Sportul Studentesc, are acolo gashca de la nationala (alde Dan Petrescu si Stelea) care presteaza si ei, unu' antrenor, celalalt anterant. El zice ca ar vrea sa se apuce iar de fotbal, da' tare nu-mi vine sa cred ;)

EDMOND_
7th August 2004, 09:47
Exista o informatie ca in urma cu o saptamana cel mai promitator jucator de la Scoala "Gica Popescu "a ajuns la Dinamo. Nu inteleg ce legatura mai are gica Popescu cu Universitatea si de ce mai vorbim despre el.

cipi13
9th August 2004, 11:39
Nici una si degeaba.....
Discutia asta ar trebui inchisa...GP nu mai merita nici un pic de respect.....

Brimi2004
18th August 2004, 00:10
Nici eu nu il mai suport.... am vazut acum ca vrea sa-l vanda pe rada in Belgia!
Mie imi este clar ca cei doi au fost luati de la Craiova special pentru a-i duce lui Dan Petrescu....au fost povesti probabil pretextele ca Staicu nu ar fi vrut s ale mareasca salariul. Si eu cred ca nu mai are rost sa tineti deschis acest thread! Popescu nu mai este oltean!

Maximus
7th December 2004, 18:41
La acest moment greu pentru echipa, Gica Popescu declara ca n-are bani de Universitatea si ca ne poate ajuta cu jucatori si cu ... sfaturi.

EDMOND_
8th December 2004, 00:51
Cred ca de aceasta data Gica Popescu chiar vrea sa ajute Universitatea si probabil o va face! Au existat deja consultari intre Popescu si Badea in ceea ce priveste posturile deficitare din echipa si jucatorii care ar putea veni.
Se vor da numele jucatorilor abia dupa ce se va lamuri problema viitorului patron.
De asemenea Popescu a afirmat ca Universitatea poate folosi baza de pregatire de la scoala lui de fotbal.

pompieru
9th December 2004, 10:37
problema e alta... in ce conditii ajuta el Universitatea? da jucatorii doar sa faca experienta si sa-i vand mai departe? sau ii tine aici pana se poate spune ca valoreaza ceva si ii vinde atunci impartind benficiile cu clubul care i-a lansat? trebuie urmarit cu atentie pt ca pana acum a demonstrat ca gandul ii sta in mare masura la bani si nu la binele Universitatii.

sincer, io sper sa ajute clubul, da' sa nu faca afaceri pe spinarea lui.

EDMOND_
18th July 2005, 22:18
Vise, Pompieru.... Cu fiecare zi se sapa o prapastie tot mai adanca intre suporterii Universitatii si Gica Popescu. Daca este adevarat ce s-a intamplat astazi , eu am pierdut orice urma de respect pentru Gica Popescu.

In urma cu doua saptamani oficialii Universitatii au solicitat transferul unui atacant de 16 ani , Ninel Corcoveanu (probabil un jucator de care veti mai auzi, bine facut si tehnic, destul de matur pentru varsta lui) . Raspunsul lui Gica Popescu a fost : " nu dau jucatori de 16 ani in divizia B ".... am considerat ca este un raspuns pana la urma corect, insa astazi am aflat ca jucatorul respectiv a ajuns la Motru , tot in divizia B. Poate este doar un zvon, dar daca s-a intamplat asa nu cred ca mai exista vreo sansa de impacare intre suporteri si actualul impresar.

Leo_
18th July 2005, 22:45
O fi raspunsul baciului la bannerul de la Timisoara...

inter
19th July 2005, 00:03
ce "baci" leo? ... o javra!

EDMOND_
19th July 2005, 08:59
Normal ca a fost raspunsul la bannerul respectiv..... in plus asa jucatorul va ajunge mai usor in Bucuresti.... daca il ducea direct din Craiova iesea cu scandal....asa insa , peste un timp il va muta pe neobservate ( asa gandeste el ) spre Bucuresti....
Mare caracter ...Gica asta.... nici nu sunt convins ca nu a avut nici un amestec in retrogradarea Craiovei... Pe axa Netoiu- Craciunescu ....
Insa uneori viata plateste cu varf si indesat.....sper sa se intample asa si dea ceasta data. Am redeschis acest subiect pentru a spune ca suporterii Universitatii au dreptate in ceea ce il priveste pe fostul oltean.

Leo_
19th July 2005, 13:04
Eu zic sa nu ne mai legam sperantele de un om care NU MAI VREA sa aiba de a face cu Universitatea. Asta e clar...ar trebui sa ne vedem de drumul nostru si sa-l lasam in plata Domnului pe "marele om" Gheorghe Popescu.

bogho
19th July 2005, 13:40
oare daca ajungea finantator principal si unic (cum ii placea sa zica) la Univesitatea, oare mai directiona jucatorii de la scoala sa catre dinamo, sau poate ca ii lasa sa capete experienta aici si apoi ii dadea la dinamo. :drak:

Leo_
19th July 2005, 13:47
Cred ca ii lasa aici sa capete experienta si apoi ii directiona catre Minerul Motru :happy

dragosblue
19th July 2005, 18:09
oare daca ajungea finantator principal si unic (cum ii placea sa zica) la Univesitatea, oare mai directiona jucatorii de la scoala sa catre dinamo, sau poate ca ii lasa sa capete experienta aici si apoi ii dadea la dinamo. :drak:
Daca ajungea, doamne fereste-ne de iuda, finantatorul unic :degete: :degete: , echipa si-ar fi schimbat numele oficial in dinamo 2 si ar fi devenit clubul scoala al javrelor.

be@
19th July 2005, 20:38
Daca Popescu are un capital de imagine foarte bun,de ce ar veni acolo unde imaginea este groteasca ????

dragosblue
19th July 2005, 20:45
Daca Popescu are un capital de imagine foarte bun,de ca ar veni acolo unde imaginea este groteasca ????
imaginea ii este aceeasi cu imaginea celor cu care lucreaza, clanul fecali.
un samsar, sclavul banului si sclavul machidonilor, asta a ajuns iuda din Banie din IDOL.

be@
19th July 2005, 21:12
1. Cu ce e vinovat Popescu? Ca nu baga bani la Craiova? De ce, ar trebui sa se simta obligat?De ce nu il judecati la fel si pe Balaci , sau pe ceilalti componenti ai Craiovei Maxima,care nu vor sa se implice la craiova ?
2. Firma de impresariat a lui Becali detine cam cei mai buni jucatori romani.Cu cine ai vrea sa faca afaceri G. P.,cu badea Gheorghe ,din deal ?

don_denver
19th July 2005, 21:19
@be "1. Cu ce e vinovat Popescu? Ca nu baga bani la Craiova? De ce, ar trebui sa se simta obligat?De ce nu il judecati la fel si pe Balaci , sau pe ceilalti componenti ai Craiovei Maxima,care nu vor sa se implice la craiova ?"
De acord...cu parere de rau pt craioveni..dar sunt de acord...

dragosblue
19th July 2005, 21:25
@be "1. Cu ce e vinovat Popescu? Ca nu baga bani la Craiova? De ce, ar trebui sa se simta obligat?De ce nu il judecati la fel si pe Balaci , sau pe ceilalti componenti ai Craiovei Maxima,care nu vor sa se implice la craiova ?"
De acord...cu parere de rau pt craioveni..dar sunt de acord...
ipocrizie, minciuna, oportunism, profitor etc.
Nu e deajuns ?

don_denver
19th July 2005, 21:31
si ce-are asta cu craiova..nu cred si nici nu l-am auzit zicand ceva rau de craiova...ca e oportunist si profitor..cine nu e? dati cu pietre cine e fara de pata...ipocrizie si minciuna..in fiecare din noi exista astfel de "calitati" mai mult sau mai putin....
Jumatate pot sa zic ca sunt oltean, copilaria mi-am petrecut-o prin zona Craiovei, dar nu pot sa condamn un om daca nu mi-a facut rau personal si fara motive. Poate ma insel, dar nu am auzit sa faca vreun rau Craiovei.
Ca o fii dus jucatori la Dinamo sau unde a dus e treaba lui, are o afacere si o afacere ti-o conduci cum vrei...dar repet nu stiu sa fii facut un rau Craiovei. daca da..spuneti care...

bogho
19th July 2005, 21:31
Lui Gica Popesu nu i se "striga" ca nu baga bani la Craiova, si faptul ia ia talentele Craiovi si le duce la Dinamo. Asta e acuzatia principala ce i se aduce lui Popescu

be@
19th July 2005, 21:35
Mai, dar voi nu vedeti ca nimeni nu vrea sa se implice la craiova?V-ATI INTREBAT VREODATA DE CE ???

inter
19th July 2005, 22:06
si asta e problema vietii tale?

bogho
19th July 2005, 23:10
be@, fara suparare, dar am impresia ca scrii mai mult pe forumul Universitatea Craiova, decat pe celelalte doua ale echipelor tare preferate. :D

be@
20th July 2005, 00:00
Vai , tu bogho, si-ai stat tu sa urmaresti cat scriu eu pe forumul celor doua echipe preferate ale mele ? Nu-mi spune...
Eu cred ca am dreptul sa-mi spun parera despre G.P., pentru ca face parte din Generatia de aur a echipei nationale.

EDMOND_
20th July 2005, 01:42
1. Cu ce e vinovat Popescu? Ca nu baga bani la Craiova? De ce, ar trebui sa se simta obligat?De ce nu il judecati la fel si pe Balaci , sau pe ceilalti componenti ai Craiovei Maxima,care nu vor sa se implice la craiova ?
2. Firma de impresariat a lui Becali detine cam cei mai buni jucatori romani.Cu cine ai vrea sa faca afaceri G. P.,cu badea Gheorghe ,din deal ?



Be@ , iar te bagi in seama inutil....habar nu ai despre ce vorbesti.....nu ai de unde sa stii tu ce inseamna iubire aproape fara limite si nici care este hotarul cand aceasta se transforma in ura si dispret.... vorbim despre sentimente pe care tu nu ai cum sa le cunosti.... ne-ai face o mare favoare daca ti-ai limita povestile pe intern.... nu cred ca intereseaza pe vreunul din suporterii Universitatii ceva din ce ai tu de spus..... Insa daca nu te simti in plus, continua asa..... nu avem ce sa iti facem, doar iti spunem..nu esti musafirul nostru ... esti doar un fugar care ne-a intrat in casa , a vazut ca este mai cald aici......

Leo_
20th July 2005, 01:55
Mai, dar voi nu vedeti ca nimeni nu vrea sa se implice la craiova?V-ATI INTREBAT VREODATA DE CE ???

Eu ma tot intreb ce-o fi in capul tau...pe bune. Tu alta treaba nu ai de facut decat sa ne .... la cap in fiecare zi? Te-am mai rugat o data sa ne lasi in durerea noastra si sa iti vezi de iesenii tai...vad ca pricepi greu... :mda:

Gonzo
20th July 2005, 02:00
nici aici nu scapam de cicaleala femeilor si de parerile lor aeriene :D :D :D :D

iuliB
20th July 2005, 13:32
1. Cu ce e vinovat Popescu? Ca nu baga bani la Craiova? De ce, ar trebui sa se simta obligat?De ce nu il judecati la fel si pe Balaci , sau pe ceilalti componenti ai Craiovei Maxima,care nu vor sa se implice la craiova ?
2. Firma de impresariat a lui Becali detine cam cei mai buni jucatori romani.Cu cine ai vrea sa faca afaceri G. P.,cu badea Gheorghe ,din deal ?
Voi de ce sariti,mah,la gatul lu' Gino cand va vinde jucatorii?el nu poate sa faca afaceri cu cine vrea?

Vietnam
20th July 2005, 14:59
Lui Gica Popesu nu i se "striga" ca nu baga bani la Craiova, si faptul ia ia talentele Craiovi si le duce la Dinamo. Asta e acuzatia principala ce i se aduce lui Popescu

Daca Craiova avea bani sa in cumpere Gica ii dadea din prima la Stiinta. Dar cum clubul a avut parte doar de afaceristi de genul lui Netoiu, Dinel si Mititelu evident ca el i-a dat celor care au oferit mai mult. Si cum Netoiu este partener de afaceri la Vincom cu Popescu .... Deci Gica este injurat degeaba pentru chestiile astea. El a facut o singura greseala: a jucat 6 luni la Dinamo fapt regretat si de el si lucru de neconceput pentru suporteri. Eu zic ca omul in general mai are voie sa faca si greseli. Dar daca noi vrem sa fim mai catolici decat papa asta este hai sa dam cu pietre in unul din cei mai titrati jucatori olteni care ne-am reprezentat cu cinste atit la Stiinta cat si la Nationala ca sa nu mai vorbim de rezultatele obtinute cu echipele de club la care a jucat...cu exceptia ciinilor rosii evident unde a facut rahatul praf. Eu am observat ca unii se simt mai importanti daca injura oamenii cunscuti. Parca au impresia ca devin si ei mai importanti daca il contesta pe X si Y.
Bogho eu zic ca lumea il injura pentru ca nu si-a cheltuit toti banii din dragoste pentru Craiova. Stii sunt acei indivizi care spun: "sa dea domnule bani la echipa ca are de unde!" dar care nu au nici cea mai mica idee de ce inseamna o afacere si mai ales sa tii o echipa in divizia A.Daca nici acum, cand suntem in B noi nu constientizam ca fotbalul este o afacere din care se pot cistiga multe doar daca ai un manager serios si o gandire pe termen lung inseamna ca sutul primit nu a fost suficient. Pentru mine a fost ca ma doare si acum ... :(

sonty
20th July 2005, 19:11
N-as fi putut s-o zic mai bine...
ce nu pricep e de ce nu spune si el acelasi lucru. in schimb baga placa "unii oameni de acolo asa si pe dincolo".

Puc
21st July 2005, 00:42
Nu cred că cineva se poate scoate de la inimă asa ,acum ;sau ,de mîine il scot pe cutărescu ,că uite asa m-am hotărît eu ,că mi-a făcut asa si pe dincolo...
Cît despre G. Popescu pot spune că n-am cum să uit cîte a făcut ca fotbalist pt Universitatea Craiova ,si ce mîndru eram cînd juca la natională ,fiind singurul care nu era de la steaua si dinamo.
Dar tristetea mă cuprinde cînd stiu cum a privit cu ochi de sticlă si inimă de piatră suferinta Stiintei. În definitiv nimeni nu e obligat să ajute cu nimic pe aproapele său ,trăim într-o societate sălbatică ,si el ,Gică Popescu, n-a vrut să dovedească contrariul...

nr.zece
21st July 2005, 01:10
intr-o lume salbatica lumea isi mai baga si un batz in culo

Puc
21st July 2005, 06:08
Ălora care le face plăcere ,esti cumva amator de senzatii tari?

ASP
21st July 2005, 15:49
pentru toti cei care ii iau apararea lui Iuda popescu luati de cititi:
Gică Popescu şi-a dat arama pe faţă

de Valentin Pribeanu

Aparut in ziua de Marti 19 Iulie 2005 in Editie Speciala.


Dacă mai era nevoie de încă o dovadă care să demonstreze că Gică Popescu nu numai că a uitat de unde a plecat, dar şi că muşcă acum mâna care l-a crescut, cazul Corcoveanu l-a demascat definitiv. După ce nu l-a lăsat pe Ninel Corcoveanu să vină la Universitatea, pretextând că este prea tânăr, omul lui Ioan Becali l-a dat echipei Minerul Motru. Tânărul fotbalist de talent a atras în mod firesc atenţia conducerii Universităţii, care l-a dorit foarte mult la echipă, făcându-i o propunere extrem de avantajoasă. Atât jucătorul, cât şi tatăl său au declarat sus şi tare că pentru ei nu există decât gruparea din Bănie, la care Ninel, mai devreme sau mai târziu, va activa. Popescu s-a opus acestui transfer, declarând că fotbaliştii lui tineri care fac parte din loturile naţionale nu evoluează în divizii inferioare, iar în opinia lui, la această oră, gruparea care l-a transformat dintr-un simplu ţărănuş într-o vedetă mondială nu mai valorează nimic. Totul nu a fost decât o înşelătorie ieftină, în acest moment Corcoveanu devenind jucătorul unei alte formaţii din eşalonul secund, Minerul Motru. Acesta a fost dus din Craiova pentru a fi ferit de privirile vigilente ale suporterilor Universităţii şi ale celor care nu mai suportă în ruptul capului ca valorile din Bănie să fie duse în Bucureşti. Pentru că, nu-i aşa, de la Motru mai uşor se ajunge la Dinamo decât de la Craiova, unde un astfel de transfer ar fi creat o stare de tensiune şi l-ar fi arătat pe ex-olteanul Popescu în adevărata sa “splendoare”. Ca demagogia să fie ridicată la nivel de artă, numai cu o săptămână în urmă, părintele juniorului declara că fiul său va evolua la Universitatea. Încă o dată şcoala de fotbal a lui Gică Popescu, pe care cu o nesimţire greu de imaginat a plantat-o în Craiova, se dovedeşte a fi doar un cal troian în cetatea fotbalului românesc. Ea are ca singur scop racolarea valorilor din Oltenia şi mânarea lor în turmă spre Bucureşti. Este trist să vezi cum un om pe care suporterii alb-albaştri l-ar fi pus pe un soclu se comportă incalificabil, de parcă i s-ar fi spălat creierul. După ce a jucat la Dinamo, acum fură fără scrupule copiii Craiovei, ca un neguţător de sclavi. Bani are cu grămada, de ce se comportă aşa, numai Dumnezeu ştie. Să-i dea Cel de sus după sufletul său!

don_denver
21st July 2005, 15:56
vino cu un material obiectiv...aici e subiectivism pe fata

dragosblue
21st July 2005, 21:09
vino cu un material obiectiv...aici e subiectivism pe fata
Vezi ca da jiji adunarea, a batut talanga !

nr.zece
21st July 2005, 21:19
eu nu, dar daca te coafeaza iti servesc ceva mai interesant mai "muc" daca nu vezi la baciu ca poate e parfumata cu aroma de vincon

don_denver
21st July 2005, 21:35
@puc..bine le spui..asa da...asa inteleg..si apreciez o astfel de gandire..
@pimp, dragosblue... nu v-am jignit cu nimic, dar dupa felul cum mi-ati raspuns, sa fii fost in locul lui Popescu, nici eu nu investeam..

nr.zece
21st July 2005, 21:42
denver, eu nu vorbeam cu tine
si nu i-a cerut nimeni sa investeasca, doar sa nu mai faca nimic impotriva, de exemplu redirectionarea jucatorilor care vor la Craiova
restul asocierilor lui nu ne privesc

bogho
21st July 2005, 21:47
Gica Popescu, peste tot, se lauda ca Univ. Craiova e echipa lui de suflet, ca nu i-ar face rau, si alte "fraze lacrimogene", insa de cand s-a lasat de fotbal, numai rau a facut echipei.
Inainte sa devina agent, nu ii striga nimeni ca nu investeste la Craiova, si nu avea nimeni nimic cu el, insa de vreo 4 ani, Popescu nu face altceva decat sa ia jucatorii Craiovei si sa ii redirectioneze catre Dinamo. Macar sa nu se mai bata cu pumnul in piept ca Univ. Craiova e totul pentru el.

iuliB
21st July 2005, 22:23
Gica Popescu, peste tot, se lauda ca Univ. Craiova e echipa lui de suflet, ca nu i-ar face rau, si alte "fraze lacrimogene", insa de cand s-a lasat de fotbal, numai rau a facut echipei.
Inainte sa devina agent, nu ii striga nimeni ca nu investeste la Craiova, si nu avea nimeni nimic cu el, insa de vreo 4 ani, Popescu nu face altceva decat sa ia jucatorii Craiovei si sa ii redirectioneze catre Dinamo. Macar sa nu se mai bata cu pumnul in piept ca Univ. Craiova e totul pentru el.
Daca n-ar fi Craiova CE dracu' ar mai duce el la Dinamo??Normal ca e totul pt el!Da' las' ca se intoarce roata...

inter
21st July 2005, 23:30
:D:D razboiul celo 2 roze e pe cale sa inceapa .. Murfatlar vs. Vincon ... merg pe mana Murfatlarului ... e de calitate! :ok:

Puc
22nd July 2005, 01:44
eu nu, dar daca te coafeaza iti servesc ceva mai interesant mai "muc" daca nu vezi la baciu ca poate e parfumata cu aroma de vincon

Nu sunt de acord cu ceea ce face G. Popescu ,din contră .Mă refeream strict la intrebarea pusă.Cred in continuare că are obligatia morală de a ajuta Stiinta ,desi se comportă ca un dusman înrăit al acesteia.
PS-PIMP , nu m-am certat cu nimeni pe acest site ,nu văd de as face asta tocmai cu un suporter al Universitătii ,cred că a fost o neîntelegere...

nr.zece
22nd July 2005, 11:40
cu siguranta a fost o neintelegere
razboi nu poate fii mai inter pentru ca noi producem vin, iar ei altceva, apropo, pregateste-te k apare zaraza de 7 stele

Vietnam
22nd July 2005, 13:10
Asteptam cu interes Zaraza 7stele ( nu cumva este o informatie confidentiala?) si revenirea in divizia A. :ok: Apropo felicitari ptr Rose este f bun!

Revenind la Gica, lucrurile nu stau niciodata asa de simplu pe cat le vedem ( sau vrem noi sa le vedem). Trebuie sa recunostem ca in general este mentinuta prin ziare o atmosfera AntiGICA Popescu gen articolul lui ASP, asta inseamna ca Gica are ceva dusmani in lumea afacerilor sportive. Aici nu ma refer la suporteri ci la rechinii din fotbalul romanesc mai mari sau mai mici, stiuti sau nestiuti. Atit timp cat Stiinta este acum in mina unora ca Dinel si Mititelu ceva este putred rau de tot. Dinel a fost pentru Craiova ce va deveni JIJI pentru Steaua. Este o mafie uriasa in jurul unor echipe de fotbal , o mafie care o intereseaza mult prea putin de suporteri sau de performanta. Pe ei ii intereseaza doar profitul imediat.
Gica nu este nici el un inger dar eu sper ca stie ce face si gandeste pe termen lung.Nu se baga in scandaluri si are grija de profitabilitatea afacerilor lui SI este culmea sa-i spuneti unui om de afaceri sa nu se gandeasca la bani si la imagine!

Oricum parerile despre Gica in general sunt formate: cine este impotriva lui Gica va gasi oricand motive sa gaseasca motive de dat cu piatra, iar cine este de partea lui ... poate sa treaca rapid in cealalta tabara daca Gica face ceva care nu-i convine respectivului suporter.

Apropo ... ati vazut stirea despre cererea de abonamente la Timisoara? 50.000 de cereri pe 40.000 de locuri. Hmm ceva comentarii apropo de o situatia asta si ce-a facut magarul ala de Dinel la noi?

bogho
22nd July 2005, 13:17
pai si la noi au fost abonamente. 500Euro bucata. ce sa comentezi la asta?

Vietnam
22nd July 2005, 13:23
Am intrebat eu de pret sau de cait suporteri s-au inghesuit la Craiova sa ia abonament?Si apropo la noi cite s-au vandut?

Si parca Dinel nu a mai vrut sa dea abonamente la suporteri ( de fapt la asta ma refeream)

bogho
22nd July 2005, 13:25
iti spun sigur ca pretul era de 500Euro. S-au facut doar abonamente VIP. Din 50 de abonamente s-au vadut 15, care, de fapt, au fost mai mult bagate cu forta de Badea la niste oameni ceva mai instariti.

Vietnam
22nd July 2005, 13:27
Ok, deci? Ne mai putem compara intr-un fel cu Timisoara? Eu zic ca nu

bogho
22nd July 2005, 13:29
la nivel de conducere, inca nu. dar si ei au trecut prin asta, in perioada Zambon.
Pana la urma gasim noi o metoda sa iesim din kkt, ca nu degeaba se spune ca oltenii au coatele ascutite, sa isi faca loc prin lume. :drak:

Vietnam
22nd July 2005, 13:40
corect! /hello

Kfty
22nd July 2005, 15:45
eu mai sper dar va fi din ce in ce mai greu

ASP
22nd July 2005, 21:55
nu avem cum sa ne comparam cu timisoara pentru ca noi suntem alaturi de craiova indiferent de divizie si nu vom putea niciodata sa imbratisam subit o echipa implantata in locul adevaratei IUBIRI.

EDMOND_
24th July 2005, 22:06
iti spun sigur ca pretul era de 500Euro. S-au facut doar abonamente VIP. Din 50 de abonamente s-au vadut 15, care, de fapt, au fost mai mult bagate cu forta de Badea la niste oameni ceva mai instariti.

S-au vandut mai multe..eu am doi prieteni care au cumparat, fara sa aiba nici o legatura cu Badea sau cineva de la club.... pur si simplu au o situatie materiala buna si tin cu Universitatea.

ASP
25th July 2005, 13:50
cei care m-au acuzat de subiectivism in cazul articolului citat bat campii. la fel de bine va pot acuza si eu de subiectivism pt. ca luati in calcul doar activitatea de fotbalist a lui iuda popescu. ganditi-va putin si la activitatea lui de OM si IMPRESAR ca mai apoi sa discutam.

Vietnam
25th July 2005, 15:27
ASP ce ai suflete? Articolul a fost considerat subiectiv nu persoana ta.

Iar referitor la Gica pe mine ma intereseaza ce a facut ca jucator. Iar ca impresar ma intereseaza mai putin, poate cel mult ca organizator de spectacole fotbalistice unde pina acum nu a dat gres. Daca Craiova avea bani nu pleca nici un jucator bun si de viitor la Dinamo sau in alta parte. Dar momentan pe ce baza vrei ca Gica sa dea jucatorul la Craiova? Pe cuvantul lui Mititelu ca va plati intr-un viitor mai indepartat? Hai sa fim seriosi ce naiba!

ASP
25th July 2005, 17:30
tu crezi ca e o problema de bani? crezi ca acei jucatori plecati primesc mai mult la dinamo? sunt sigur ca ii duce acolo pt. ca se stie ca dinamo mereu prinde o cupa europeana (stim noi cum si in ce fel) si pot fi mai repede vazuti de ceva rusi sau ucrainieni fomisti care dau un comision gras pentru impresar. articolul spunea adevarul despre iuda popescu ==>> iar adevarul este intotdeauna subiectiv pentru ca numai unul spune adevarul in timp ce celalalt minte.
ai toate cazurile in care a fost implicat iuda: furatul grupelor de juniori(a facut un bine furandu-le:), stancu&rada, plesan, culminand cu el (s-a dus la dinamo pentru bani la sfatul prietenului sau netoiu caruia ii lua apararea cand devasta echipa noastra si punea bilete de 1milion jumate'). fotbalist mare?????? poate dupa hagi, munteanu si altii. sa-i admit mizeria doar pt ca este oltean si a jucat la Craiova??? nu. voi fi mereu impotriva acestui becali 2.

ASP
25th July 2005, 17:33
cand face toate mizeriile astea nu se gandeste ca 40.000 de oameni ii strigau cand juca la Craiova "gica popescu dumnezeu' nostru" si se puneau in fata masinii lui?
asa se intampla cand banii iti iau mintile si faci afaceri cu infractorii....gen netoiu si becali.

Vietnam
25th July 2005, 18:16
Parerea ta. oricum se pare ca nici unul din noi nu-l va convinge pe celalalt. Lasa-l in plata Domnului. Sa vedem mai bine cum facem sa ajungem din nou in A..

EDMOND_
26th July 2005, 11:05
ASP ce ai suflete?

Iar referitor la Gica pe mine ma intereseaza ce a facut ca jucator. Iar ca impresar ma intereseaza mai putin, poate cel mult ca organizator de spectacole fotbalistice unde pina acum nu a dat gres. Daca Craiova avea bani nu pleca nici un jucator bun si de viitor la Dinamo sau in alta parte. Dar momentan pe ce baza vrei ca Gica sa dea jucatorul la Craiova? Pe cuvantul lui Mititelu ca va plati intr-un viitor mai indepartat? Hai sa fim seriosi ce naiba!

Trebuie sa fiu de partea lui ASP aici..... Vietnam , suflete, nu prea esti in miezul problemei..... Jucatorul ala care a plecat la Motru a fost dorit de Craiova dar nu fost lasat sa vina (desi o dorea si el si familia doar pentru ca asa au vrut muschii lui Popescu)..a fost un gest ca raspuns la bannerul de la Timisoara... a vorbit orgoliul din el nu ceea ce eventual ar putea sa mai simta pentru Craiova. Gica Popescu ar veni la Universitatea , insa ar dori ca tot orasul sa i se inchine la picioare, sa i se dea echipa gratis si daca este posibil, vreo doua trei afaceri cat mai profitabile in zona Olteniei...
Probabil este un subiect pe care il voi inchide curand. Popescu pe care il stiam nu mai exista. A murit.

Vietnam
26th July 2005, 13:44
Sincer Edmond daca baiatul ala promite tin sa te anunt ca daca eram in locul lui Gica Popescu faceam la fel: nu-l lasam la Craiova! Nu are rost sa fie bagat in infinitele scandaluri de aici. Interesul lui GICA este protejarea jucatorului nu satisfacerea ambitiilor si viselor fara fundament ale lui mititelu. :no: Cum ii spuneam si lui ASP: hai mai bine sa vedem cum reusim sa ne impunem in divizia B ca la anul sa le dam din nou la oase ciinilor! :D

EDMOND_
26th July 2005, 15:52
Fii mah serios.... asa este, ala are toate perspectivele din lume la Motru.
Te rog sa nu mai vorbesti aici despre un om care nu mai exista. Am sa consider ca esti off topic si am sa iti sterg mesajele... :)
De fapt cred ca voi inchide acest thread.....Am sa ma consult insa cu suporterii care scriu pe acest subforum.

marcel
26th July 2005, 20:36
Fii mah serios.... asa este, ala are toate perspectivele din lume la Motru.
Te rog sa nu mai vorbesti aici despre un om care nu mai exista. Am sa consider ca esti off topic si am sa iti sterg mesajele... :)
De fapt cred ca voi inchide acest thread.....Am sa ma consult insa cu suporterii care scriu pe acest subforum.
eu votez pt . inchidere! popescu nu mai exista pentru noi! :no:

bogho
26th July 2005, 20:39
tot pentru inchiderea threadului sunt si eu.

Leo_
26th July 2005, 20:55
Propun inchiderea threadului si redeschiderea lui cand Popescu va fi "actionar unic" la Craiova si ne va aduce 15-20 de jucatori de la Dinamo :happy

Zebrone
26th July 2005, 21:20
pai e actionar unic, numai ca duce jucatori nu ii aduce :mda:

dragosblue
27th July 2005, 03:27
Inchide-l, frate, ca sari alt "talent" (adrian popescu)sa-i ia apararea iudei!

Puc
28th July 2005, 18:33
G. Popescu este un subiect delicat pt suporterii Stiintei.Ne tulbură si mai rău apele in care suntem pe jumătate înecati. După cîte se pare chiar dacă ar muri Universitatea nici la înmormîntare n-ar veni ,n-are el timp de prostii de-astea :).
Promovarea este cel mai important lucru in momentul de fată.

nr.zece
28th July 2005, 23:07
si noi la a lui

ASP
29th July 2005, 17:04
mai bine sa fie inchis subiectu. astept cu interes sa vad daca iuda contemporan va face ce a facut celalalt iuda...(funia sa fie cat mai stransa)

Vietnam
1st August 2005, 13:36
Fii mah serios.... asa este, ala are toate perspectivele din lume la Motru.
Te rog sa nu mai vorbesti aici despre un om care nu mai exista. Am sa consider ca esti off topic si am sa iti sterg mesajele... :)


:D La primul punct iti raspund : nu are acolo mari perspective dar macar nu este bagat in mocirla facuta de bagajistul anilor '90 - cetateanul mititelu.

Referitor la partea a doua : pai bine vere threadul era ( este) deschis deci imi dau cu parerea. Nu stiam ca este un thread de injurat si de aruncat cu pietre in Gicuta. Este parerea mea personala ( :P sigur ???) . Si daca eu nu sunt de acord cu o parte a suporterilor in privinta lui Gicuta care este problema, este rau ? Eu zic ca este foarte bine ca exista diversitate. Of of ... railor! :happy
Apropo daca este mort sa stii ca este ca Dracula ca si-a facut un cavou frumos in Pipera. Chiar imi place casuta ( cavoul ...cum vreti voi ) lui Gica de la Pipera ... este si aproape de mine si are un stil arhitectural mai rar intilnit la noi. Frumos! /hello. Si pentru un individ mort mie mi se pare suficient de activ.
Individiosilor!!! :D

EDMOND_
4th August 2005, 22:08
Tocmai, acum ca si-a facut ditamai casa in Bucuresti este mort de-a binelea.
Si nu ai vazut tu prea bine, si threadul este inchis. :ok:

BornWild
22nd September 2005, 13:36
Probabil ca nu merita personajul principal sa fac un nou thread special pt el, dar eu zic ca e o chestie care merita dezbatuta.
A anuntat ca se retrage......facand urmatoarea declaratie:
" ”Renunţ la cariera de impresariat deoarece am multe proiecte fotbalistice şi extrafotbalistice. Au fost doi ani în care am vrut să deprind tainele manageriatului. Au existat anumite chichiţe care nu s-au potrivit caracterului meu”.
Si eu care credeam ca meseria i se potriveste de minune cu caracterul sau murdar si avar!!
Cred ca urmatoare mutare este sa candideze la FRF si ma rog la Dumnezeu sa nu se invarta pe langa echipa noastra, pt ca nu merita nici sa care sacu' cu mingi.
A tradat cand a fost mai greu, ne-a furat peste tot, sa-i dea Dumnezeu sa aiba parte in viata de un tratament asemanator... :degete:

Gonzo
22nd September 2005, 14:01
toate blestemele noastre sa se intoarca spre el si sa nu-i dea pace nici cand o vrea sa se odihneasca...

bob
22nd September 2005, 14:26
chiar e adevarat? nu cred ! si ce o sa mai invirta?

Gonzo
22nd September 2005, 14:31
presedintia FRF, cum nu stiai? :o:

Che Guevara
22nd September 2005, 15:12
Scenariul este: Popescu presedinte FRF, Hagi selctioner, Dan Petrescu la echipa de tinereta Romaniei. Mircea Sandu la UEFA sau la Liga. Mitica se retrage si el oficial, dar ramane alturi de Padureanu unua dintre eminentele cenusii ce conduc fotbalul si mafia din tara asta.

nr.zece
22nd September 2005, 15:15
ai tinut neaparat sa iti faci public scenariul si pe online?
ca sa scoti ochii lumii dupa aceea : v-am zis eu?

nr.zece
22nd September 2005, 15:16
de piturca la craiova de ce nu le spui? sau aia e informatie exclusiva pentru maxima.ro

Che Guevara
22nd September 2005, 15:18
da

baez
22nd September 2005, 20:57
Scenariul este: Popescu presedinte FRF, Hagi selctioner, Dan Petrescu la echipa de tinereta Romaniei. Mircea Sandu la UEFA sau la Liga. Mitica se retrage si el oficial, dar ramane alturi de Padureanu unua dintre eminentele cenusii ce conduc fotbalul si mafia din tara asta.
spune-ne pana la capat, cine va fi presedinte la cele 2 camere? sau vor face unicameral?

inter
22nd September 2005, 21:00
:happy :happy efectul "che" pe ols :happy :happy

baez
22nd September 2005, 21:04
parca era ceva cu Axe :D
@che - stii cumva daca pleaca Dan Petrescu la Steaua? auzisem ca vine Dinu in locul lui si Andone presedinte, daca ai informatii, te rog, nu ne lasa in ceata.

inter
22nd September 2005, 21:05
ai tot timpul sa-l "cunosti" :D:D

baez
22nd September 2005, 21:09
pai de mic mi-am dorit relatii stranse cu oamenii informati :)

inter
22nd September 2005, 21:22
esti pe aproape sa-ti realizezi "visul" :D:D

BornWild
22nd September 2005, 22:15
Vroiam sa postez o anumita parere a mea in legatura cu Iuda, dar daca s-a intins threadul, e bine si aici.
Eu cred ca ceea ce fac ei acum, nu se numeste decat un teatru ieftin.
De ce?
Pai simplu......asta s-a "rupt" de fratii Becali (vezi Doamne!), ca sa nu aiba lumea ce sa-i striga ca i-ar face jocurile lui Giovanni la o eventuala candidatura a tradatorului si bineinteles un castig al alegerilor federale.
Deci, sa va asteptati de o dominare animalica in anii ce urmeaza!!!!
Deja arbitrii ii au ( apropos, de cate ori au fost furati?) pt ca e groparu' de Craciunescu.Acum daca castiga tradatoru' si presedentia FRF, e groasa :no:

nr.zece
23rd September 2005, 09:19
ba jocurile in alegeri i le fac berbecali lu popescu, rev

Che Guevara
23rd September 2005, 10:09
Dintre Popescu si Mircea Sandu eu aleg Mircea Sandu. Sincer as prefera sa mai apara si alti candidati in aceasta cursa electorala (Gino Iorgulescu, Marcel Puscas, Ionut Lupescu) dar nu cred ca va fi vreunul capabil sa se bata cu cei 2. Deja ProTV e cu Popescu. Daca ati vazut aseara stirile la mai multe poTV ati vazut ca PROtv-ul i-a editat discursul lui Popescu ca sa para unul coeerent si de bun simt, desi daduse niste explicatii balmajite si anagamate la conferinta de presa. In plus a mai si atacat femeile cu celebra replica: voi la cratita! :degete:

EDMOND_
23rd September 2005, 11:56
Convenisem odata impreuna ca pe acest forum nu vom mai vorbi de Gica Popescu pana cand acesta nu va face gesturi clare in favoarea Craiovei. Mai mult, am inchis acest thread la sugestia unora dintre voi.
Se pare insa ca nu vreti sa respectati acest pact, desi, dupa parerea mea , era o decizie buna. Nu merita sa vorbim in nici un fel despre el, ami ales daca facem referire la prezent sau trecutul apropiat.
Daca tot vreti sa discutati va rog sa pastrati un anumit nivel al discutiilor, sa nu dam apa la moara celor care au un "cui" impotriva noastra.
Contribuim prin ce scriem aici atat la imaginea noastra ca suporteri cat si al imaginea echipei ....

Che Guevara
23rd September 2005, 12:29
Cu alte cuvinte: hai sa il pupam in :jerk: pe Popescu ca poate ne raman si noua firimituri de la masa lui. Nimeni nu se poate desparti de trecutul sau. Este acelasi lucru ca si in cazul lui Adrian Paunescu sau Octavian Goga, daca vrei. Popescu a ramas dator Craiovei si a ales sa isi plateasca datoriile cu tradare. Spune ca nu este marioneta nimanui dar uita cum a semnat cu Lecce si cu Eindhoven contracte si uita cine l-a salvat. De asemenea Popescu uita cine l-a descoperit si cine i-a dat drumul in fotbalul mare. Singurul lucru pe care si-l aminteste mereu este ca e insurat cu o femeie aromana. Probabil ca intre timp a devenit si el aoltean. De ce ne-am dori un astfel de presedinte de federatie? Ca sa ne castreze definitiv? In B ne-a bagat. Acum ce mai vrea? Sa formeze echipa nationala din generatia "Vreau sa fiu mare"? A adunat toti pustii de valoare din tara asta. Ce folos? Copiii au ajuns pe mana unor antrenori nepriceputi si vor ajunge fotbalisti de duzina ca toti care au trecut pe la ScGP de-a lungul timpului. Mare branza si Popescu asta!! :degete:

EDMOND_
23rd September 2005, 14:31
Che, tu ai un fix.... parca esti pus la o caruta si tragi fara sa te intereseze ce face cel de langa tine.... Scrii si o tii pe a ta fara sa te intereseze ce au scris altii . Pai unde vazusi tu pe threadul asta ca il pupa cineva pe Popescu?
Noi am discutat odata, cu ceva vreme in urma, ca nu merita sa mai vorbim despre el. Atat.

Che Guevara
24th September 2005, 17:22
Eu am mai multe fixuri. Nu am mama nu am tata. Singurul lucru la care tin este Universitatea Craiova. Cine e cu Craiova este prietenul meu. Cine este impotriva ei imi este dusman de moarte si-l urmaresc si in mormant. Cam asa se explica ce am eu. :ciocan:

ASP
24th September 2005, 20:35
stergeti numele iudei de pe forumul nostru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
propunere: pe forumul nostru sa nu mai pomenim niciodata numele tradatorului. referirile la tradator sa se faca sub numele de "iuda".

dragosblue
24th September 2005, 20:43
stergeti numele iudei de pe forumul nostru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
propunere: pe forumul nostru sa nu mai pomenim niciodata numele tradatorului. referirile la tradator sa se faca sub numele de "iuda".
SUBSCRIU, SA DISPARA DE AICI !!!

inter
24th September 2005, 22:37
de acord ..!