PDA

View Full Version : Pot sa fac gimnastica la 15 ani???



lupug
21st August 2007, 01:03
am 15 ani si vreau si yo sa invat gimnastica sa ma dau peste cap si alte figuri din gimnastica...am 1.80 si 80 kg..dar am o mobilitate mare si pot face multe lucruri pe care prietenii mei mai mici nu le pot face..sa imi spuneti si mie va rog daca s-ar putea sa invat gimnastica pt k imi place foarte mult.vreau raspuns pe mail..mccablt@yahoo.com

vlad001
21st August 2007, 10:42
Nu-ti trimit mail pentru ca n-am nici o informatie folositoare. Dar eram curios, esti baiat sau fata?
Daca esti baiat, cred ca ai sanse sa inveti gimnastica, desi pentru performanta va fi foarte greu. 1.80 la 15 ani e foarte mult pentru un gimnast. Daca vrei sa faci de placere, singurul inconvenient il vad ca o sa le fie mai greu antrenorilor sa te prinda pana inveti acrobatica.
Sfatul meu e sa incerci la cluburile sportive din orasul tau.
Si poate ne tii si pe noi la curent cum merge.

lupug
21st August 2007, 16:05
sunt baiat si vreau sa fac gimnastica de placere nu pentru performanta pt k stiu k nu mai am cum deoarece nu am fost de mic la gimnastica..as vorbi cu antrenorii dar nu stiu daka au timp sa ma invete si pe mine pt k yo stau in hunedoara si la deva vreau sa merg...si akolo la deva merg cei mai buni gimnasti si mie frika k nu vor avea timp sa ma invete..dar o sa incerc..

cata10
21st August 2007, 16:50
sunt baiat si vreau sa fac gimnastica de placere nu pentru performanta pt k stiu k nu mai am cum deoarece nu am fost de mic la gimnastica..as vorbi cu antrenorii dar nu stiu daka au timp sa ma invete si pe mine pt k yo stau in hunedoara si la deva vreau sa merg...si akolo la deva merg cei mai buni gimnasti si mie frika k nu vor avea timp sa ma invete..dar o sa incerc..

Ar fi pacat sa nu incerci! Bafta!
Sa ne tii la curent.

lupug
30th September 2007, 12:04
nu m-am dus la gimnastica ..m-am dus la judo si akolo te invata destule ex de gimnastica....

Pegasnegru
1st October 2007, 07:04
Sa ne spui cum iti merge. Sper sa te tii de acest sport, si daca nu iti place nu-ti fie frica sa incerci altul. Eu am 24 de ani si desi am trecut de mult de varsta la care as fi putut incepe gimnastica, de dragul miscarii m-am apucat de altceva. Compensez si eu ca tine :D. Sunt constienta ca nu voi ajunge la nici o performanta mondiala, insa ma antrenez sa ajung la un nivel de satisfactie personala. Tu insa la varsta pe care o ai, ai sanse sa faci mult mai mult in acest sport pe care l-ai ales. Iti urez mult succes, forta si tarie in ceea ce-ti propui!