PDA

View Full Version : sergio_d doreste afirmarea



SAMM
20th August 2007, 18:03
sergio d este un moderator care in pragul mustrarilor (mai precis frustrarilor) da un avertisment cu jigniri grave la cuvantul "nesimtit"

sergio d, cuvantul tampit e grav sau usor pt tine ?

pai e corect ?

Sergio_D
20th August 2007, 18:23
cred ca am lamurit problema pe privat. daca esti nemultumit, esti liber sa decolezi de pe acest forum

SAMM
20th August 2007, 18:32
mai bine decolezi tu ca esti mai nou pe-aici

vezi ca esti cam obraznic pt nivelul tau social

vezi ca am dat un report post, verifica e grav sau nu

Sergio_D
20th August 2007, 18:45
Stimate user,

Avand in vedere faptul ca nu cunoasteti statutul meu social si ca singurele informatii referitoare la mine sunt inregistrate in profilul meu de pe acest forum, nu iti permit sa ma jignesti sau sa faci vreo insinuare tendentioasa referitor la tot ceea ce ma priveste.

Orice astfel de abatere ma va obliga sa apelez la metodele ce imi stau la dispozitie din postura de moderator.

SAMM
20th August 2007, 19:04
Stimate user,

Avand in vedere faptul ca nu cunoasteti statutul meu social si ca singurele informatii referitoare la mine sunt inregistrate in profilul meu de pe acest forum, nu iti permit sa ma jignesti sau sa faci vreo insinuare tendentioasa referitor la tot ceea ce ma priveste.

Orice astfel de abatere ma va obliga sa apelez la metodele ce imi stau la dispozitie din postura de moderator.

preferam sa nu folosesti stimate dar preferam sa nu exagerezi cu avertismentele si sa nu imi dai o sanctiune total aiurea si nefondata

pana la urma am avut dreptate ca si-a schimbat semnatura in final

in fine, ramane valabil si ce ti-am scris pe privat

Universal
20th August 2007, 19:12
Cie are dreptate? Cine a jignit? De ce a jignit? Pentru ce jignire se da ''jognire grava'' pt care ''jignire usoara '' ...

astept raspuns...

SAMM
20th August 2007, 19:21
cica pt nesimtit se da grava

iuli
27th August 2007, 02:57
urmaresti afirmarea sergio ? :happy
ea de ce nu primeste jignire ca i-a facut nemernici pe arbitri? incurajeaza si prostia drogatului asta de ganea...dar asa e aici...

Sergio_D
27th August 2007, 03:45
ea numeste "nemernici" niste arbitri care nu sunt inregistrati pe forum si care deseori chiar asa sunt, nemernici, pe cand tu jignesti cu nerusinare o persoana de pe forum. Simplul fapt ca e mai in varsta decat tine ar trebui sa iti dea de gandit...

Toti cei care au vreo problema cu mine, va rog sa postati aici.

SAMM
17th September 2007, 10:22
sergio revine in forta

nu sanctioneaza expresia "Fara suparare , dar mai infect e Balint , pt ca e HOMOSEXUAL ... "

dar sanctioneaza raspunsul la ea, care incepe cu cuvantul "puscarie"

si sergio pt tine esti infect si esti gay - o consideri jignire ?

Cristian
17th September 2007, 10:31
mai bine decolezi tu ca esti mai nou pe-aici

vezi ca esti cam obraznic pt nivelul tau social

vezi ca am dat un report post, verifica e grav sau nu

Tu ca de obicei esti cu capu... ce nivel social are Sergiu ma ??

Ma omule asta e doar un forum, cum naiba te poti afirma pe el ??? Unii din voi luati forumul mult prea in serios.

SAMM
17th September 2007, 10:43
era la misto cu afirmarea, dar tu esti prea distrus sa iti dai seama


ti-a cerut tie cineva parerea ma explodatule, ati facut de ras fotbalul romanesc anul asta si mai ai si ciocul mare, marsh

Cristian
17th September 2007, 10:55
Bai copile ia vezi cum vorbesti. Lasa ca va vedem noi ce faceti cu Slavia. Cu ce te-am facut ma netrebnicule de rusine pe tine ? Iar explodat sa-i zici lu aia de ti-a dat viata.

SAMM
17th September 2007, 11:09
Bai copile ia vezi cum vorbesti. Lasa ca va vedem noi ce faceti cu Slavia. Cu ce te-am facut ma netrebnicule de rusine pe tine ? Iar explodat sa-i zici lu aia de ti-a dat viata.

la tine la tzara asa se vorbeste, te inteleg

e greu sa scrii civilizat cand stii doar sa dai cu sapa

am zis ca fotbalul romanesc l-ati facut de ras, nu pe mine

dar lipsa de materie cenusie isi spune cuvantul la tine

si apropo ma jegosule eu nu m-am luat de m-ata

Cristian
17th September 2007, 11:16
In primul rand tin sa-ti spun ca esti analfabet
In al doilea rand fotbalul nu l-am facut de ras, am castigat 4 meciuri si am facut un egal.. ceea ce nu inseamna ca l-am facut de ras, asta a fost sa fie.
In al treilea rand mergi la scoala ca a inceput scoala.

SAMM
17th September 2007, 11:20
mda,

si cum iti sustii vreuna din afirmatii ?

1. analfabet inseamna sa nu cunosti alfabetul - e limpede din moment ce vezi textul asta ca esti un distrus care vorbeste prostii
2. ati iesit din primul tur preliminar uefa
3. ... eu m-am dus la vremea mea,e limpede ca tu nu

Elphax
17th September 2007, 11:20
acum o sa incep eu sa ma afirmez

deci va rog sa va linistiti, momentan va dau doar avertismente

Cristian
17th September 2007, 11:22
Ai grija elphax cum te afirmi sa nu-ti deschida SAMM thread: elphax vrea sa se afirme. :happy

delaparis
17th September 2007, 11:23
SAMM ai chef de cearta acum dimineata ?

San Cristobal
17th September 2007, 11:25
...de ce suporterii rapidisti au incercat sa distruga plasa lor :Dprotectoare de pe Stadionul Ghencea ??...:confused:

Elphax
17th September 2007, 11:26
de ce nu?

SAMM
17th September 2007, 11:30
SAMM ai chef de cearta acum dimineata ?

pai nu vezi ce face curajosul sergio_d ?

Sergio_D
17th September 2007, 13:34
SAMM, exista doua cai, ai de ales una.

1. Ne asezam frumos, discutam, vedem ce te deranjeaza, imi exprim si eu punctul de vedere si poate ajungem la un fel de intelegere.

2. Continui cu aceasta "cruciada" impotriva mea, intri in conflict si cu alti useri, primesti sanctiuni si eventual vei ajunge banat.

Eu sunt deschis dialogului, ti-am explicat pe un alt thread deschis de tine tot prin zona asta punctul meu de vedere referitor la actuala ta nemultumire.

Ulysses
9th October 2007, 21:14
daca dorea numai afirmarea nu se oparea atat de tare . eu cred ca vrea sa-l depaseasca pe delaparis:no: un singur exemplu va dau . scriu dupa un meci poli.iasi -pandurii(echipa dumnealui de suflet:headbang:) " bravos iesenii mei ! si asta e trolling mestere?" si omul pac , sanctiune de 3 puncte!!!!!!!!!:rosu: ce denota asta? frustrare , rautate , abuz ! pai sunt postari din astea cu miile nesanctionate pe forum! omul m-a inrosit la fiecare postare pana am facut 30 pct si am fost banat ! ce fericire !cata multumire!cred ca a desfacut sampania pregatita pentru revelion!
ps bak si skywalker sa nu si-o ia in cap ca nu le pot raspunde la provocari , trece timpul si punctele deasemenea:D
pps numai sergio ramane asa cum il stim :no:

Ulysses
20th November 2007, 07:57
iar a avut javert sindrom premenstrual fiindca a taiat in care vie la userii ce-si varsau si ei naduful dupa infrangerea romaniei la sofia:no:

iuli
21st November 2007, 22:47
lol...30 de puncte in cateva minute...nenea sergio a urmarit toate posturile lui ulyses din ultimele zile si acum a dat infraction pentru fiecare si uite banul :D
Chiar doreste afirmarea :| nu stiu de ce mereu se baga unde nu-i fierbe oala...nu ca ulyses ar fi usa de biserica, insa...

Sergio_D
21st November 2007, 22:49
Pe scurt... unii moderatori (si aici ma refer la cei stelisti) nu l-au sanctionat pe ulysses la timpul potrivit, iar eu am anuntat cu cateva ore inainte sa incep actiunea ca voi aplica regulamentul. Nu ca ar trebui sa iti explic tie, dar nu vreau sa ramai cu cine stie ce idei...

San Cristobal
21st November 2007, 22:52
Pe scurt... unii moderatori (si aici ma refer la cei stelisti) nu l-au sanctionat pe ulysses la timpul potrivit, iar eu am anuntat cu cateva ore inainte sa incep actiunea ca voi aplica regulamentul. Nu ca ar trebui sa iti explic tie, dar nu vreau sa ramai cu cine stie ce idei...

Unitatea 0658 mai exista prin Targu Jiu ?

Sergio_D
21st November 2007, 22:53
N-am idee... :D
Asemanare izbitoare, nu? :lol:

delaparis
21st November 2007, 22:54
Imi place ca iuli "cel cu parola ca sapunul" se baga aici unde chiar nu-i fierbe nimic ...:D

San Cristobal
21st November 2007, 22:54
N-am idee... :D
Asemanare izbitoare, nu? :lol:

Percutezi repede , tilicare !!:happy

YoYoyOi
21st November 2007, 22:59
Pe scurt... unii moderatori (si aici ma refer la cei stelisti) nu l-au sanctionat pe ulysses la timpul potrivit, iar eu am anuntat cu cateva ore inainte sa incep actiunea ca voi aplica regulamentul. Nu ca ar trebui sa iti explic tie, dar nu vreau sa ramai cu cine stie ce idei...

ai anuntat ca daca vei mai fi jignit incepi actiunea, nu ca vei cauta posturi vechi de 3 zile doar se aduna punctele alea ;)
Interesant cum unele ti-au scapat, probabil nu erau de mare importanta pentru tine, nefiind stelisti autorii :rolleyes:

Sergio_D
21st November 2007, 23:15
Continuam in locul potrivit, OK? :)

iuli
22nd November 2007, 01:48
Pe scurt... unii moderatori (si aici ma refer la cei stelisti) nu l-au sanctionat pe ulysses la timpul potrivit, iar eu am anuntat cu cateva ore inainte sa incep actiunea ca voi aplica regulamentul. Nu ca ar trebui sa iti explic tie, dar nu vreau sa ramai cu cine stie ce idei...

Asta vroiam si eu sa zic, a scris yoy mai sus...posturi vechi de 3 zile...



Imi place ca iuli "cel cu parola ca sapunul" se baga aici unde chiar nu-i fierbe nimic ...:D

Off...nu stiu de ce iti raspund tie...faci afirmatii nespecifice unui om de 38 de ani. Vreau sa iti spun ca nu am dat parola nimanui de pe forum. Vadim poate vedea ce ip s-a logat cu userul asta, asa a scris in threadul de banat al lui shadow. Chiar as vrea sa faca o verificare vadim ca sa vezi si tu, dar si yoyo, ca si ea ma acuza ca as fi dat parola cuiva.
Yoyo, atunci cand ti-am scris alea, cum ca sa intri pe mess, sau caramel, sau mai stiu eu ce, le-am dat copy paste doar. Relansat era pe net si m-a rugat sa dau copy paste de pe mess pe forum. Ai inteles?

Vadim, te rog sa faci o verificare si sa vada si supermoderatorii ca doar un singur ip s-a logat de pe acest user.

Balaci
22nd November 2007, 04:36
Si te-ai dus dulce Ulysses:( :D

dardar_3
22nd November 2007, 13:06
Iti bagashi coada Lazarius?....:drak::sting:

Radu
22nd November 2007, 13:59
sergio in sus sergio in sus...adevarul este k toti moderatorii sunt corupti...indiferent k se numeste yoyo sau ca se numeste delaparis...toti sunteti la fel...eu propun un lucru foarte interesant...daca un user calca pe bec sa fie banat o zi...ar fi cel mai indicat...si fara protejari si alte kkt-uri...as vrea sa va ganditi la ce va propun eu!:ok:

Datenshi
22nd November 2007, 14:42
Defineste "calca pe bec"...

Radu
22nd November 2007, 15:32
Defineste "calca pe bec"...
useri care...jignesc...provoaca...samd...:ok: iar u datenshi nush dc mai vb...odata ce protejezi...pe toate mizeriile de sub pod...dar te inteleg...tiganii se protejeaza intre ei...

Benny
22nd November 2007, 16:34
Si pac! o zi pausza pentru Polaru´!

Prome
22nd November 2007, 17:56
nu cred ca exista vreun moderator pe tot acest forum mai obsedat de a sanctiona , bana decat sergio . Treaba lui de ce face asta probabil se crede vreun justitiar , cel care detine adevarul absolut :rolleyes: dar totusi nu asa se procedeaza sa ameninti oamenii cu texte de genu:
'daca vreau eu nu mai postezi nicioadata ". In rest baiat bun din cate am avut eu legaturi cu el :)

Elphax
22nd November 2007, 18:00
sergio in sus sergio in sus...adevarul este k toti moderatorii sunt corupti...indiferent k se numeste yoyo sau ca se numeste delaparis...toti sunteti la fel...eu propun un lucru foarte interesant...daca un user calca pe bec sa fie banat o zi...ar fi cel mai indicat...si fara protejari si alte kkt-uri...as vrea sa va ganditi la ce va propun eu!:ok:

explica ce vrei sa spui prin toti moderatorii sunt corupti
promit sa nu te sanctionez pt. asta

White Shadow
22nd November 2007, 18:02
Prome.....

Sergio a fost un baiat bun pana cand a ajuns moderator pe intern...

Dar degeaba vrea sa faca el treaba daca nu-i sprijinit si fiecare moderator are userii lui pe care-i protejeaza....

Radu
22nd November 2007, 18:34
explica ce vrei sa spui prin toti moderatorii sunt corupti
promit sa nu te sanctionez pt. asta
poi hai sa o luam cu inceputu...yoyo protejeaza stelistii...delaparis si cu aurel ii protejeaza pe patrupezi...pe cioroi ii protejeaza datenshi...ce vrei mai mult de atat???:shocked:

Hard
22nd November 2007, 18:42
si elphax timisorenii ?:D

Radu
22nd November 2007, 18:44
si elphax timisorenii ?:D
pe elphax il las k si asa el saracu e pe alta planeta...:mda:

Sergio_D
22nd November 2007, 19:44
Asta vroiam si eu sa zic, a scris yoy mai sus...posturi vechi de 3 zile...

Ma vad nevoit sa mentionez si aici ceea ce am mentionat pe RA, lucru care de asemenea nu a fost sesizat de Yoyo, voit sau nu. Am specificat clar ca daca nu va curata nimeni mizeriile lasate de Ulysses, balaci si Bumbescu, o voi face eu. Am inceput cu Ulysses pentru ca el m-a jignit direct in dese randuri, chiar si printre posturile recente. Ca s-au strans puncte indeajuns pentru un ban, ba chiar mai mult, e alta problema. Asadar, ar fi urmat balaci si Bumbescu dar nu am facut-o pana acum pentru ca ma asteptam ca macar acum sa se sesizeze cei abilitati. Vad ca degeaba... Nici nu voi mai interveni inafara sectiunii pe care sunt moderator; dupa experienta asta ramane un lucru clar: da, exista unii moderatori care protejeaza anumiti useri.


nu cred ca exista vreun moderator pe tot acest forum mai obsedat de a sanctiona , bana decat sergio . Treaba lui de ce face asta probabil se crede vreun justitiar , cel care detine adevarul absolut :rolleyes: dar totusi nu asa se procedeaza sa ameninti oamenii cu texte de genu:
'daca vreau eu nu mai postezi nicioadata ". In rest baiat bun din cate am avut eu legaturi cu el :)

Prome, te-ai exprimat cam dur, spun eu. Poate daca analizai cu atentie ce s-a discutat pe RA, inca de la inceput, ai fi realizat ca lucrurile nu stau asa cum le reliefezi tu. Nu am amenintat pe nimeni de pe acest forum, nu imi sta in caracter. Ce ai facut tu, ai preluat vorbele denaturate ale lui Ulysses, cunoscut pentru felul sau de a fi. Am scris mare cu rosu faptul ca l-am "atentionat", ceea nu este deloc acelasi lucru cu "a ameninta". Arata-mi un mesaj in care eu am afirmat "Daca vreau eu nu mai postezi niciodata" si parasesc acest forum.


Prome.....

Sergio a fost un baiat bun pana cand a ajuns moderator pe intern...

Dar degeaba vrea sa faca el treaba daca nu-i sprijinit si fiecare moderator are userii lui pe care-i protejeaza....

Shadow, ai foarte mare dreptate in ambele afirmatii. Am gresit implicandu-ma prea mult in activitatea de moderare, asteptandu-ma la sustinere si colaborare din partea celorlalti.

Daca are cineva timp si vointa, il rog sa verifice mesajele pentru care l-am sanctionat pe Ulysses si sa imi indice daca am gresit la vreunul, cu argumentarea de rigoare.

iuli
22nd November 2007, 19:54
poi hai sa o luam cu inceputu...yoyo protejeaza stelistii...delaparis si cu aurel ii protejeaza pe patrupezi...pe cioroi ii protejeaza datenshi...ce vrei mai mult de atat???:shocked:

da, yoyo protejeaza aurolacii...cum ziceai tu...


Prome.....

Sergio a fost un baiat bun pana cand a ajuns moderator pe intern...

Dar degeaba vrea sa faca el treaba daca nu-i sprijinit si fiecare moderator are userii lui pe care-i protejeaza....

Foarte adevarat...era chiar de treaba cand nu se baga peste toti.
Sergio, daca nu esti moderator de ce te bagi peste tot? Acum ti-ai facut damblaua cu ulyses...e clar ca l-ai vanat...daca nu era asa, ii sanctionai si pe altii

Sergio_D
22nd November 2007, 20:00
Este prima si singura data cand m-am aventurat sa dau sanctiuni inafara sectiunii pe care moderez. Eu il vanez pe Ulysses? El ma vaneaza de cateva luni, are o fixatie. L-am ignorat o buna perioada de timp, a inceput din nou cu aberatiile, am vazut cum imprastia pe tot forumul fel si fel de aberatii, jigniri, ramase nesanctionate de mozii din zonele respective.

Actiunea mea poate fi considerata ca o polita platita acestuia, insa evidentiez totusi ca am sanctionat pe buna dreptate.

Indivizi ca Ulysses strica buna-atmosfera de pe forum, jignind unii useri, spre amuzamentul altora. Pe scurt, circ. Daca ar fi fost dupa mine, l-as fi banat permanent de mult timp. Totusi, un user cu 20 de pagini de sanctiuni... mai poate fi corectat?

Insa oricat de mult mi-as dori eu sa fie banat, nu eu decid asta. Si aici intervine protectia altora.

iuli
22nd November 2007, 20:16
Dar de ce nu i-ai sanctionat si pe ceilalti care au jignit? Lasa-l pe ulyses...

Kainsashiki
22nd November 2007, 20:24
Sergio, nu vreau sa te critic, dar si eu am primit un cartonas de la tine in urma cu cateva zile (meritat, nu comentez), la cateva ore dupa ce am postat, dupa ce apele se calmasera si dupa ce pe acolo mai trecusera vreo 3 moderatori care au actionat pasnic si n-au acordat nimanui cartonase.

As compara situatia asta cu cea in care Universal le cere lui balaci si Bumbescu sa se potoleasca la doua zile dupa ce facusera asta deja (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1690520#post1690520 :D)

Sergio_D
22nd November 2007, 20:26
In mod normal ar trebui sa o faca supermoderatorii si moderatorii de pe acele sectiuni, nu eu. Acestia cunosc deja situatia dar nu ia masuri, din motive necunoscute mie. Problema "Ulysses" este o modalitate de a le atrage atentia.

Inca o data: a fost prima si singura oara cand am sanctionat in afara sectiunii pe care o moderez. In continuare, sa se ocupe cei care ar trebui.

Sergio_D
22nd November 2007, 20:27
Sergio, nu vreau sa te critic, dar si eu am primit un cartonas de la tine in urma cu cateva zile (meritat, nu comentez), la cateva ore dupa ce am postat, dupa ce apele se calmasera si dupa ce pe acolo mai trecusera vreo 3 moderatori care au actionat pasnic si n-au acordat nimanui cartonase.

As compara situatia asta cu cea in care Universal le cere lui balaci si Bumbescu sa se potoleasca la doua zile dupa ce facusera asta deja (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1690520#post1690520 :D)

OK, am inteles punctul tau de vedere si voi tine cont de asta.

iuli
22nd November 2007, 20:28
Deci esti penibil....sincer penibil...pe balaci nu il sanctionezi ca e oltean de-al tau dar pe ulyses da ca e stelist si a avut conflicte si cu tine si cu balaci. Auzi, modalitate de a atrage atentia :happy ...nici tu nu mai stii cum sa te eschivezi...

Sergio_D
22nd November 2007, 20:32
Desigur, fiecare scoate din context doar ceea ce vrea. :rolleyes:
Este imposibil sa ajungem la un consens pentru ca sunt unele aspecte care nu iti sunt cunoscute. The end.

YoYoyOi
22nd November 2007, 20:32
iuli ti-e dor de sanctiuni? :D

White Shadow
22nd November 2007, 20:32
Deci esti penibil....sincer penibil...pe balaci nu il sanctionezi ca e oltean de-al tau dar pe ulyses da ca e stelist si a avut conflicte si cu tine si cu balaci. Auzi, modalitate de a atrage atentia :happy ...nici tu nu mai stii cum sa te eschivezi...

Acum cateva minute ti-am spus Iuli ca fiecare moderator are userii lui pe care-i protejeaza.


Prome.....

Sergio a fost un baiat bun pana cand a ajuns moderator pe intern...

Dar degeaba vrea sa faca el treaba daca nu-i sprijinit si fiecare moderator are userii lui pe care-i protejeaza....

resita
22nd November 2007, 20:42
Sergio, daca nu esti moderator de ce te bagi peste tot?

hai sa-mi dau si eu cu parerea despre acest subiect.
sergio a facut ceea ce trebuiau sa face ceilalti mod. de pe intern - si e luat in colimator. dar ganditiva putin, pe intern sunt n moderatori care sa intervina dar din pacate nici unul nu intervine cand e vorba de anumite personaje. daca cei de acolo nu-si fac treaba mi se pare corect ca sergio sa intervina ba mai mult, cei vinovati sunt acei moderatori care in loc sa intervina provoaca.


ps. umbro bine ai revenit :ok:

iuli
22nd November 2007, 20:47
Desigur, fiecare scoate din context doar ceea ce vrea. :rolleyes:
Este imposibil sa ajungem la un consens pentru ca sunt unele aspecte care nu iti sunt cunoscute. The end.

Pai scot esentialul, cum a zis si umbra, fiecare prtejeaza pe unu` si pe altu`...fii impartial si da-i sanctiuni si amicului balaci.


iuli ti-e dor de sanctiuni? :D

Yo, trebuia sa dea sanctiuni tuturor, nu doar lui ulyses ca a avut certuri cu el.


hai sa-mi dau si eu cu parerea despre acest subiect.
sergio a facut ceea ce trebuiau sa face ceilalti mod. de pe intern - si e luat in colimator. dar ganditiva putin, pe intern sunt n moderatori care sa intervina dar din pacate nici unul nu intervine cand e vorba de anumite personaje. daca cei de acolo nu-si fac treaba mi se pare corect ca sergio sa intervina ba mai mult, cei vinovati sunt acei moderatori care in loc sa intervina provoaca.


Resita, nu ai prins ideea, mai citeste odata, nu era vorba de intern...

YoYoyOi
22nd November 2007, 20:50
Yo, trebuia sa dea sanctiuni tuturor, nu doar lui ulyses ca a avut certuri cu el.



stiu mama, asta ziceam si eu, dar cica-s subiectiva :rolleyes:

eu ziceam sa nu-l superi pe om ca s-ar putea sa urmezi pe lista :D

Bumbescu
22nd November 2007, 20:53
Exercitiu de imaginatie: sergio peste 10 ani, sef de post de politie de cartier.....Luis de Funes era mic copil...:happy:

Sergio_D
22nd November 2007, 20:54
iuli, 3 useri s-au balacarit pe forum in ultimele zile: balaci, Bumbescu si Ulysses. Daca tu ai impresia ca protejez eu pe cineva, te afli intr-o mare eroare. Cel din urma si-a primit partea ieri de la mine, pentru ca supermoderatorii / moderatorii nu erau online. De fapt, poate nu au vazut mesajele, pentru ca erau acolo de 2-3 zile, nesanctionate. Anuntasem in prealabil ce intentionez sa fac.

Intrebarea pentru supermoderatori: de ce nu au fost sanctionati si balaci si Bumbescu? Din moment ce vad online pe Yoyo, o rog acum sa verifice mesajele celor 2. Sau doresti sa ii sanctionez tot eu? O voi face, sa stii. Doar ca acum chiar imi depasesc atributiunile, fiindca esti tu online.

iuli
22nd November 2007, 20:57
Sergio, Ulyses e cobai? De ce l-ai dat pe el exemplu si nu pe balaci de exemplu?
Stai ca am uitat sa specific in ultimele posturi. Tot am adus vorba de balaci, vreau sa precizez ca nu am nimic cu el.

Yoyo, pana la 30 de p e cale lunga :)

Sergio_D
22nd November 2007, 21:00
Nu l-am ales in mod special pe el, sa stii. Daca tin bine minte, doar el era online la acea ora.

YoYoyOi
22nd November 2007, 21:01
daca tu ai impresia ca eu iau la puricat mesajele de acum 2-3 zile te inseli amarnic.
Eu intru pe threaduri, citesc, daca vad ceva de sanctionat sau sters o fac si merg mai departe. Nici intr-un caz nu dau zeci de pagini in urma decat daca e foarte interesant subiectul.
Si cum balacareala ieftina nu e un subiect interesant, nu ma obosesc.... Daca tu ai timpul necesar citirii sutelor de mesaje de acum cateva zile e treaba ta. Doar ca e curios faptul ca ai gasit mesajul lui Ulysses din 19 noiembrie, dar pe restul mesajelor de acest fel nu le-ai vazut. Sau ai dat doar "find all posts by Ulysses"? :rolleyes:
Ii sanctionezi pe useri pentru ce fac in momentul in care intervii tu nu pentru ce au facut cu mult timp in urma. Daca sunt mesaje de pe Intern poti sa actionezi, daca nu da report. Si cineva o sa se sesizeze, daca e cazul. Dar sa ma apuc sa caut mesaje de ieri-alalta, doar asa de dragul de a da cu parul, nu e genul meu...

Bumbescu
22nd November 2007, 21:01
sergio, lasa prostiile, spune-ne mai bine ce face balaci in delegatie...
A plecat? Nu de alta dar azi a mai postat pe aici...:D

iuli
22nd November 2007, 21:03
Nu l-am ales in mod special pe el, sa stii. Daca tin bine minte, doar el era online la acea ora.

Lol, si asta e un motiv ca sa cauti posturi de-ale sale de acum cateva zile? :lol:

Bumbescu
22nd November 2007, 21:05
:happy:
Avea dreptate Ulysses cu Javert

Sergio_D
22nd November 2007, 21:06
daca tu ai impresia ca eu iau la puricat mesajele de acum 2-3 zile te inseli amarnic.
Eu intru pe threaduri, citesc, daca vad ceva de sanctionat sau sters o fac si merg mai departe. Nici intr-un caz nu dau zeci de pagini in urma decat daca e foarte interesant subiectul.
Si cum balacareala ieftina nu e un subiect interesant, nu ma obosesc.... Daca tu ai timpul necesar citirii sutelor de mesaje de acum cateva zile e treaba ta. Doar ca e curios faptul ca ai gasit mesajul lui Ulysses din 19 noiembrie, dar pe restul mesajelor de acest fel nu le-ai vazut. Sau ai dat doar "find all posts by Ulysses"? :rolleyes:
Ii sanctionezi pe useri pentru ce fac in momentul in care intervii tu nu pentru ce au facut cu mult timp in urma. Daca sunt mesaje de pe Intern poti sa actionezi, daca nu da report. Si cineva o sa se sesizeze, daca e cazul. Dar sa ma apuc sa caut mesaje de ieri-alalta, doar asa de dragul de a da cu parul, nu e genul meu...

Asadar, nu ai fost pe faza nici acum 3 zile, nici acum 2 zile, nici ieri... eu am urmarit discutiile si ma asteptam ca respectivii sa fie atentionati / sanctionati. Dar nimic. Si da, exact asta am facut, find all posts by X.

Din moment ce l-am sanctionat pe Ulysses, cred ca ar fi corect sa fie sanctionati si balaci si Bumbescu, nu? Imi cer scuze ca iti dau de lucru. Daca intr-adevar nu ai timp de asa ceva, ma ofer eu sa ma ocup de aceasta problema.

Bumbescu
22nd November 2007, 21:07
E clar....sa-l vedeti pe asta in actiune acum....:D

Sergio, un internat cu fete de prin satele vecine nu exista prin Tg Jiu ala, ca sa te duci si tu sa vorbesti cu ele la geam?

iuli
22nd November 2007, 21:08
Nu te cred...

YoYoyOi
22nd November 2007, 21:12
Si da, exact asta am facut, find all posts by X.

si atunci ce vorbesti ma de sanctionat pe toti 3 cand tu nici n-ai cautat posturile lor ci doar pe ale unui singur user? :happy


Din moment ce l-am sanctionat pe Ulysses, cred ca ar fi corect sa fie sanctionati si balaci si Bumbescu, nu? Imi cer scuze ca iti dau de lucru. Daca intr-adevar nu ai timp de asa ceva, ma ofer eu sa ma ocup de aceasta problema.

pe Uly l-ai sanctionat dina alte considerente decat ar fi meritat ceilalti doi sanctiunile... n-o mai scalda ca devenim ridicoli, serios. Daca voiai sa-i sanctionezi pe toti ii luai in sir indian si-i plesneai, asa... ai cautat un singur om cu un singur scop...
Nu e vorba ca n-am timp. Ti-am spus si dincolo dar se pare ca nu pricepi. Acum e TARZIU. Se linistesc apele cand sunt involburate nu cand e liniste si pace. Altfel risti sa le agiti din nou si apoi sa spui ca nu aveai ce face si trebuia sa le linistesti iar...

Sergio_D
22nd November 2007, 21:18
Asa cum spuneam, fiecare le vede cum vrea. Ca sa fie audienta multumita, tragem urmatoarele concluzii...

1. L-am vanat pe Ulysses, am cautat mesaje de-ale sale care contravin regulamentului si l-am sanctionat.

2. balaci imi este prieten, il protejez si tocmai d'aia nu l-am sanctionat. Dar stati, este o problema... nici pe nu Bumbescu l-am sanctionat... asta inseamna ca il protejez si pe el? :happy

Kainsashiki
22nd November 2007, 21:22
din ultimele discutii despre protejat, voi, moderatorii, sunteti prezervative?:D adica isi baga userii p... in voi si voi ii protejati ? :happy :happy

iuli
22nd November 2007, 21:24
pai pe bumbescu nu il sanctionezi din cauza ca ar trebui sa se intample acelasi lucru si cu balaci, a fost cearta intre ei, nu ai avea cum doar pe bumby.

Si cele doua puncte sunt perfect adevarate, tu ai recunoscut adineauri ca l-ai vanat, apeland la optiunea "find all posts by ..."

White Shadow
22nd November 2007, 21:25
din ultimele discutii despre protejat, voi, moderatorii, sunteti prezervative?:D adica isi baga userii p... in voi si voi ii protejati ? :happy :happy

nu...ai inteles gresit, fiecare moderator are prezervativele lui preferate, cu aroma de capsuni, banane, cirese...

Prome
22nd November 2007, 21:33
aveti grija sa nu fie cu asperitati daca nu doriti senzatii tari

si in caz ca nu reusiti dati cu lub :rolleyes:

acu ce treaba are una cu alta :)?

Gica Chioru
22nd November 2007, 22:29
This message has been deleted by Sergio_D.

Nu ti-e rusine ma sa-mi stergi mesajele? De ce nu ai sters de la inceput? Nesimtitule! Moderator de rahat ce esti...

Baga la cap, miselule, datoria ta este sa respecti toti forumistii care intra si scriu aici, nu ai voie, ma, nesimtitule, sa te comporti ca un stapan, pentru ca nu esti. Tu trebuie sa te comporti ca un functionar. Ma, ordinarule, nu poti sa-ti bati joc de ceea ce scriu oamenii. Nu trebuie sa lasi sa se ajunga in situatii din astea, ca vad ca te caci pe tine cu off topicurile, daca lasi un mesaj ii lasi si replica, nu se poate altfel. Daca intri intr-o astfel de situatie inchizi topicul, nemernicule, nu stergi mesajele. Ceea ce scriem este tot ce avem in lumea asta virtuala, nu ai dreptul sa-ti bati joc fiindca te crezi tu un ***** cu ochi.

Trebuia sa inchizi topicul, sa separi ceea ce era la obiect de ceea ce nu era, sa pui mesajele off in alta parte si sa faci ce vrei cu ele dar sa nu le stergi. Iar dupa aceea sa redeschizi topicul, atragand atentia ca vei sanctiona daca se reia. Era de munca? Era, nu erati voi vinovati ca s-a deraiat? Panaramelor!

ps.hai, sanctionati-ma ca m-am luat de moderatori, sunteti de rahat, ma...

YoYoyOi
22nd November 2007, 22:36
Gica, se putea obiecta si intr-o maniera mai civilizata, nu? :cool:

Ess
22nd November 2007, 22:38
uauu...hardcore :yeah:
desi la faza cu a lasa si replica, ii dau dreptate 100% lui gica

Bumbescu
22nd November 2007, 22:41
Bravo Gica, i-am atras si eu atentia lu' asta micu....
E frustrant sa scrii si sa te trezesti ca un tembel sterge, dar in schimb lasa toate idiotenile.
Yoyo: prea multa civilizatie strica.....

San Cristobal
22nd November 2007, 22:41
Pe copilu meu il cheama Sergiu ...Cati ani ai mai Sergio_D ? ...Eu am un criteriu dupa care judec oamenii : varsta !...Nu prea dau gres in aprecieri ...

Gica Chioru
22nd November 2007, 22:41
Gica, se putea obiecta si intr-o maniera mai civilizata, nu? :cool:

Nu, asa trebuia, nu altfel.

Sergio_D
22nd November 2007, 22:43
La ce mesaj te referi, Chiorule? :rolleyes:

San Cristobal
22nd November 2007, 22:45
La ce mesaj te referi, Chiorule? :rolleyes:

Sa-ti fie rusine , putzoiule !! Demisia !

Sergio_D
22nd November 2007, 22:47
San Cristobal, iar problema ta este... ? :confused:

YoYoyOi
22nd November 2007, 22:47
usurel oameni buni :D

Sergio_D
22nd November 2007, 22:50
Hmm... daca exista mai multe persoane care ma contesta, inseamna ca avem probleme grave... :D

Democratic am fost investit in functie, democratic sa si renunt la ea... :rolleyes:
In concluzie, sa votam! :yeah:

Bumbescu
22nd November 2007, 22:50
San Cristobal, iar problema ta este... ? :confused:

Ce n-ai inteles?

"Sa-ti fie rusine , putzoiule !! Demisia !":happy

Sergio_D
22nd November 2007, 22:56
Bumbescule, eu zic sa faci un referendum...

Bumbescu
22nd November 2007, 22:57
Nu ma, eu merg pe varianta atentatului:D

San Cristobal
22nd November 2007, 22:59
Cu tupeu' si nesimtirea nu rezolvi mare lucru ! Lasa din aroganta si pleaca ! Sunt baieti isteti care pot sa faca fata in locul tau : Tyler si Bumbescu , par example ...

delaparis
22nd November 2007, 22:59
Cei care jignesc in continuare nu fac decat sa-i dea dreptate lui Sergio deci isi trag singuri un glont in picior ... cam asa se vede daca incercati sa va dati seama un pic

Bumbescu
22nd November 2007, 23:02
Cu tupeu' si nesimtirea nu rezolvi mare lucru ! Lasa din aroganta si pleaca ! Sunt baieti isteti care pot sa faca fata in locul tau : Tyler si Bumbescu , par example ...

Mai bine golan decat activist
Mai bine ....mort decat moderator:happy:

delaparis
22nd November 2007, 23:04
! Sunt baieti isteti care pot sa faca fata in locul tau : Tyler si Bumbescu , par example ...

poate ca nu esti informat dar sa stii ca bumbescu a fost propus dar a refuzat "elegant" :D iar Tyler a fost pus moderator dar s-a cerut singur afara ...

San Cristobal
22nd November 2007, 23:09
Cei care jignesc in continuare nu fac decat sa-i dea dreptate lui Sergio deci isi trag singuri un glont in picior ... cam asa se vede daca incercati sa va dati seama un pic

Nu jigneste nimeni , stai linistit...Tu faci parte din pleiada de personaje bonome , posibil dezinteresate , care compenseaza lipsa talentului prin munca asidua si impovaratoare ...adica , tragi la jug ca un catar ...am tot respectul pentru acest gen de ideletnicire ...imi dai voie sa te botez cu pseudonimul : Fernandel ?:happy...daca ai simtul umorului , e posibil sa ma intelegi :P!!

Gica Chioru
22nd November 2007, 23:11
Sergiule, te rog sa ma scuzi, am gresit. Nu in esenta ci pentru ca am folosit niste cuvinte urate, alese special ca sa te jigneasca. Am inteles ca esti foarte tanar si mi-e clar de ce ai procedat asa, acum. Imi cer scuze din nou in fata tineretii tale si nu lua in seama ceea ce ti-am spus eu, ma refer la jigniri, sau iti spune altcineva. Incearca sa pui cap la cap toate lucrurile care ti se spun, unele sunt lucruri bune, altele nu, si incearca sa faci treaba buna mai departe.

ps.iti spun si tie ceea ce i-am spus lui Yoyo intr-un PM, detest sa mi se stearga mesajele pentru ca intotdeauna sunt sincer in ceea ce scriu. Iar in ceea ce priveste "istoriile" cu Rapid ma verific si de trei ori daca este nevoie, doar ca sa stiu ca sunt 100% exact.

Inca o data te rog sa treci cu vederea felul in care m-am adresat, scuze.

Sergio_D
22nd November 2007, 23:13
Spuneti stimabililor ce doriti... :D
Demisia mea?

Intre noi aici fie vorba, sunteti de toata jena. Limbaj demn de periferia Bucurestiului, si mai veniti aici cu pretentii...

@ Gica Chioru... spune-mi, te rog, ce treaba are un mesaj ce contine informatii 100% despre Rapid intr-un thread dedicat meciului Steaua - Dinamo? In cazul in care nu ai sesizat, am sters toate mesajele offtopic din acea serie, vreo 9 la numar.

@ San Cristobal, afara-i vopsit gardul, inauntru, leopardul. Inca din primele tale mesaje pe OLS ai venit cu fel si fel de vrajeli, ca tu ai fost mare stab pe un forum mult mai mare decat OLS :lol:, insa ai dat apoi cu vrajeli ca nu poti dezvalui adresa magnificului forum. In continuare, vrajeli, ironii ieftine, glume de doi bani. Cum sa tin cont de parerea unui asemenea individ?

delaparis
22nd November 2007, 23:14
Nu jigneste nimeni , stai linistit...Tu faci parte din pleiada de personaje bonome , posibil dezinteresate , care compenseaza lipsa talentului prin munca asidua si impovaratoare ...adica , tragi la jug ca un catar ...!!
iar tu faci parte dintre cei care vorbesc bine despre ce n-au habar si campioni mondiali la aruncarea cu privirea ...
Sigur ca trag tare in ultima vreme ... cam o juma' de ora pe zi pe forum :D

resita
22nd November 2007, 23:16
cine va mai intelege, daca editezi mesajul nu-i bine, daca dai :rosu: iar nu-i bine, cum dracu sa se mai intervina ca sa fiti multumiti?

nu-l apar pe sergiu dar inainte de a da cu piatra in cineva gandestete oare de ce a reactionat el asa.

Gica Chioru
22nd November 2007, 23:22
Gica Chioru... spune-mi, te rog, ce treaba are un mesaj ce contine informatii 100% despre Rapid intr-un thread dedicat meciului Steaua - Dinamo? In cazul in care nu ai sesizat, am sters toate mesajele offtopic din acea serie, vreo 9 la numar.
Sergiule, nu de asta e vorba, am scris si mai sus. Deci, eu nu citesc tot ce se scrie pe forumul asta, intru pe forum, vad sus topic Steaua-Dinamo, intru si dau peste niste tampenii scrise de un rapidist la adresa Stelei. Asta vad eu. Ii raspund, nu mai tin minte exact, am scris un mesaj sau doua?!?, si inchid. Plec de la serviciu, ajung acasa, stau ce stau, deschid calculatorul intru pe OLS/forum si vad ca mi-a fost sters mesajul. Nimeni nu avea dreptul sa-mi stearga mesajul intrucat acesta era o replica la un mesaj care statea bine mersi acolo. Despre asta e vorba. Nu mai conteaza cum s-a ajuns acolo daca s-a ajuns. Trebuie sa aveti grija sa nu se ajunga in astfel de situatii fara sa aveti o cale de iesire.

Daca as scrie de complezenta, cum sunt atatea postari pe forumuri, nu mi-ar pasa ca mi se sterge un mesaj sau doua sau noua, dar asa cum ti-am spus si mai sus eu scriu cu seriozitate si sunt sincer in tot ceea ce scriu.

Sergio_D
22nd November 2007, 23:28
OK, eu am inteles punctul tau de vedere si sunt de acord cu ceea ce afirmi. Dar nu cred ca am sters mesajul tau si l-am lasat pe cel la care tu ai raspuns. Solutia nu este sa dai replica, mai ales daca acel mesaj este scris acolo total aiurea. Report post, iar mesajul respectiv va fi sters sau eventual sanctionat. Daca tot vrei sa dai si o replica, foloseste mesageria privata; in caz contrar, vei ajunge sa intri pe Steaua-Dinamo si sa vezi discutii despre Rapid.

Gica Chioru
22nd November 2007, 23:33
Nu, n-ai inteles. Mesajul era acolo, replica mea avea tot dreptul sa ramana pentru ca asta inseamna forum. Tu ai intervenit mai tarziu si ai sters tot, cenzurand si punctul meu de vedere care nu era off topic fiind o replica. Cand intri intr-un asemenea carusel trebuie sa ai grija sa nu nedreptatesti pe cineva, voi, moderatorii, trebuie sa fiti impartiali, ti-am zis, ca niste functionari.

In fine, salutare.

delaparis
22nd November 2007, 23:44
Thd inchis ... toata lumea s-a exprimat ... mai mult sau mai putin decent ... deci nu mai are rost sa intindem discutia si sa ajungem la cine stie ce alte aiureli.

Sergio_D este moderator si va rugam sa judecati tinand cont de acest aspect.