PDA

View Full Version : Farul in Intertoto - 2006



ady51a
5th June 2006, 16:30
De astazi este sigur - Farul este in Intertoto

Intertoto cup 2006
Dit is de loting met de bekende deelnemers ingevuld (als een competitie nog niet afgelopen is zet ik de mogelijkheden er neer, behalve als nog meer dan 3 clubs zich kunnen plaatsen):

Eerste ronde (17/18 en 24/25 juni):
1 Pobeda Prilep (Mac) - Farul Constanta
2 #3 Slovenië - Sant Juliŕ (And)
3 Anorthosis Famagusta (Cyp) - Partizani Tirana (Alb)
4 Zrinjski Mostar (Bos) - Sliema Wanderers of Marsaxlokk of Hibernians (Mal)
5 Kilikia Yerevan (Arm) - Dinamo Tbilisi (Geo)
6 Kairat Almaty (Kaz) - MTZ-Ripo Minsk (Wru)
7 MŠK Žilina (Slo) - Grevenmacher (Lux)
8 #3 Azerbaidzjan - FC Tiraspol (Mol)
9 IBK Keflavik (Ice) - Dungannon Swifts (NIr)
10 Dinaburg Daugavpils (Let) - HB Torshavn (Far)
11 Tampere United (Fin) - Carmarthen Town (Wal)
12 Trans Narva (Est) - Kalmar FF (Zwe)
13 Vetra Vilnius (Lit) - Shelbourne (Ier)

Tweede ronde (1/2 en 8/9 juli):
A Debreceni Vasutas SC of FC Fehérvár of MTK Hungária FC - Kayserispor (Tur)
B winnaar 1 - Lokomotiv Plovdiv
C Zeta Golubovci (Ser) - winnaar 2
D Maccabi Petah-Tikva (Isr) - winnaar 4
E Osijek (Kro) - winnaar 3
F Grasshopper (Zwi) - Teplice (Tsj)
G winnaar 7 - Dnipro Dnipropetrovsk (Oek)
H Ried (Oos) - winnaar 5
I winnaar 8 - Amica Wronki (Pol)
J FK Moskva (Rus) - winnaar 6
K Hibernian (Sch) - winnaar 10
L OB Odense (Den) - winnaar 13
M Lillestrřm SK (Nor) - winnaar 9
N winnaar 11 - winnaar 12

Derde ronde (15/16 en 22 juli):
Palermo (Ita) - winnaar B
Atromitos FC (Gri) - winnaar A
Villarreal (Spa) - winnaar C
winnaar D - winnaar E
winnaar F - AA Gent (Bel)
Olympique Marseille (Fra) - winnaar G
Hertha BSC (Dui) - winnaar J
winnaar H - winnaar I
Newcastle United (Eng) - winnaar M
winnaar N - FC Twente (Ned)
winnaar L - winnaar K

De winnaars van de derde ronde gaan naar de 2e kwalificatieronde van de UEFA-cup.

Se anunta cateva meciuri tari in finala:

Olimpique Marseille - Dnipro Dnipropetrovsk
Newcastle United (Eng) - Lillestrřm SK (Nor)
FK Moskva (Rus) - Hertha BSC (Dui)
Palermo - Farul
__________________

Daca trece si de Palermo, Farul va juca in al 2 lea tur preliminar al Cupei UEFA.
Discutii despre Farul in Intertoto aici mai jos: :ok:

b3bito
5th June 2006, 17:41
eu sper ca macat sa ajungem in turul 3 din intertoto...
ma multumesc,dar ar fii excelent daca am trece si in uefa si asa mai departe... :):D
deci eu cred k vom ajunge pana in turul 3,iar acolo va fii foarte greu....

b3bito
5th June 2006, 17:43
iar echipa din Bulgaria cu care vom juca este: Lokomotiv Plovdiv (locul cinci în campionat, cu 40 de puncte în 28 de meciuri)

uitati poze cu chipa din bulagaria(suporteri ma refer)
http://www.lokopd.com/en/p_f_photoes.html

Klingon
5th June 2006, 18:55
Aceasta-i intrebarea.

Daca buzunarele baietilor capata o forma mai confortabila pana pe 17 iunie, cred ca trecem de Victoria Prilep astia. Cu Lokomotiv o sa fie mai greu, sa nu mai zic de Palermo.

Nici nu stiu daca-mi doresc neaparat sa ajungem prea departe cu aceste metode improvizate, cu aceasta conducere haotica si contestata de toata lumea si cu aceasta atmosfera generala de-ti vine sa-ti bati copiii. Uneori e nevoie de un esec dureros pentru a schimba lucrurile.

alejandro
5th June 2006, 19:49
eu va urez mult succes in intertoto,sper sa ajugeti cat mai departe,desi cred ca cu Palermo veti avea meciuri grele...

b3bito
5th June 2006, 22:24
macar sa ajjungem acolo

tchibos
5th June 2006, 23:18
pana la palermo speram, dupa aia visam

Elphax
5th June 2006, 23:26
Lokomotiv Plovdiv nu este o echipa foarte tare. Au mers mai bine la inceputul campionatului pana a fost asasinat patronul clubului, in prezent s-ar putea sa nu mai aiba aceeasi putere financiara. Eu zic ca Farul ii poate elimina. Nu mai zic de Pobeda...

Succes cu italienii!

ady51a
6th June 2006, 00:35
Ieri dimineaţă, a avut loc reunirea Comitetului de Urgenţă al FRF. Subiectul care ne-a interesat cel mai mult a fost desemnarea echipei româneşti ce va participa la ediţia 2006 a Cupei UEFA Intertoto. Se înscriseseră în cursă trei grupări: FC Farul, FC Naţional şi Poli Timişoara. Conform indicaţiilor forului continental, a fost stabilit ca termen-limită data de 5 iunie pentru a comunica numele team-ului ce ne va reprezenta. Având în vedere circumstanţele, nu s-au mai luat în calcul rezultatele ultimei runde, linia trăgându-se după aspectul la zi din ierarhie. Aşa că ieri, FRF a comunicat faptul că România va fi reprezentată de FC Farul. Decizia a produs multă satisfacţie la clubul de pe litoral.



„Primul pas pe drumul spre UEFA!“

Florentin Chiforeanu, directorul executiv al FC Farul, a declarat că „decizia federaţiei este normală şi ne aşteptam la ea, căci se respectă hotărârile anterioare. Abordăm întrecerea cu seriozitate, nu ca o competiţie de vară. Putem să ajungem, în final, în Cupa UEFA. Oricum, vom folosi prilejul ca acum să testăm câţiva jucători cu care să ne întărim lotul din toamnă. Campania a început din primăvară şi avem, deja, clarificări.“

Vukotici: „Vom face o figură frumoasă!“

La aflarea veştii, Momcilo Vukotic, antrenorul principal al FC Farul, a spus că „că nu pot avea decât un sentiment de bucurie că vom participa la o competiţie europeană. Este ceea ce ne-am dorit. Dorim să avem un traseu cât mai lung şi să evoluăm bine şi eficient. Vom folosi prilejul să ne facem cunoscuţi, să arătăm un joc riguros şi spectaculos“.
Cuget liber!

FatFrumos
6th June 2006, 06:02
e un bun inceput, o buna experienta de a inbunatati jocul, putere de a trece si de Palermo avem depinde de jucatori daca vor sa ajunga in UEFA.

b3bito
6th June 2006, 12:23
Lokomotiv Plovdiv nu este o echipa foarte tare. Au mers mai bine la inceputul campionatului pana a fost asasinat patronul clubului, in prezent s-ar putea sa nu mai aiba aceeasi putere financiara. Eu zic ca Farul ii poate elimina. Nu mai zic de Pobeda...

Succes cu italienii!


Multumim pt incurajari.....

FAIR PLAY :ok:

miril
6th June 2006, 14:14
Multa bafta!

Cristian
6th June 2006, 14:39
In primul rand felicitari ptr participare, si-n al doilea rand am bagat asa "Trecem de bulgari dar pierdem cu Palermo"
Oricum succes daca e sa ajungeti mai sus

Kooler
6th June 2006, 17:24
A cincea optiune o aleg, acea ca ajungem in primavara europeana a cupei uefa, ar mai fi si a sasea dar nu cred ca castiigam Cupa Uefa

b3bito
6th June 2006, 18:03
:)))
dabia acuma se vad adevarati romani :P

ady51a
7th June 2006, 00:24
A cincea optiune o aleg, acea ca ajungem in primavara europeana a cupei uefa, ar mai fi si a sasea dar nu cred ca castiigam Cupa Uefa
Daca e sa o luam asa alegem versiunea 12, castigam cupa UEFA:ok:

ULTRAS-CT
7th June 2006, 01:09
ma .. avem un drum destul de usor .. cu Palermo e greu dar poate cine stie, ne mobilizam si trecem de ei :D ar fi frumos

Elphax
7th June 2006, 01:22
Hai ma ca Palermo sunt slabi. Dar nu stiu cat de tari sunteti voi. Sper ca peste macaronarii aia...

Steeltown Boy
7th June 2006, 01:44
Am mers pe varianta "pana la Palermo".
Din orice unghi ai privi pe Pobeda si pe Lokomotiv, ambele vin din campionate aflate sub nivelul diviziei noastre.
Tocmai de aceea, consider ca aveti un singur adversar pana la turul 2 preliminar. Sau altfel spus, e ca si cum ati fi deja in turul 1 preliminar al UEFA. Eu va urez bafta si sa dea Dumnezeu sa-mi depasiti asteptarile. Normal ca o sa va "tin pumnii" si mai apoi, dar asta depinde numai de echipa. In context, la fel ca Steaua, Rapid si care europeana o mai fi, sunt echipele noastre.

ady51a
7th June 2006, 01:52
Sa vedem, deci suntem in turul 1 al cupei UEFA si am avut ghinion la tragerea la sorti, cazand cu Palermo si am fost obligati sa jucam 4 "meciuri amicale" cu Pobeda si Plovdiv :D

Steeltown Boy
7th June 2006, 01:54
:ok: xact. E un pas mare, nu? :D

ady51a
7th June 2006, 02:01
Clar suntem in Uefa inaintea lui Dinamo. Ei joaca meciul decisiv maine iar noi ne pregatim deja de Europa.

PerVersion
7th June 2006, 02:39
Bafta sa aveti, sper sa ajungeti cat mai departe. ;)

tuxie
7th June 2006, 11:33
Baieti, trecand peste tampeniile de zi cu zi din campionatul intern, eu va doresc sa ajungeti in UEFA :ok: Farul poate realiza acest lucru, chiar si versus Palermo, care nu mai e Palermo de alta data.
Pentru cei care veti merge in deplasari - mai ales in cele din Bulgaria - sper sa dati o lectie de comportament altor suporteri, si vreau sa vad in grupele UEFA 3 echipe romanesti.
Mult succes si Forza Farul :ok:

b3bito
7th June 2006, 11:38
Ce frumos e cand domina fair playu` .....

aetius
7th June 2006, 12:19
o veste buna ... italienii nu au inscris nici o echipa in intertoto.
o veste rea... s-ar putea 99% sa dam de auxerre in ultimul tur de intertoto.

ady51a
7th June 2006, 12:25
De unde ai aflat asta?

b3bito
7th June 2006, 15:50
cum draq?de unde ai aflat si unde scrie?

Edgar
7th June 2006, 18:10
De aici -> link (http://www.sport365.ro/Palermo_inlocuita_de_Auxerre-n455.html)

pff
7th June 2006, 20:08
treaba e nasoala atunci :D

b3bito
7th June 2006, 20:48
dc? hai ca nu`i asa de greu...sa castigam cupa uefa =)) joke...macar sa ajunge in turul 3...asta vreau...

b3bito
7th June 2006, 20:48
dc? hai ca nu`i asa de greu...sa castigam cupa uefa =)) joke...macar sa ajunge in turul 3...asta vreau...

Kooler
7th June 2006, 23:10
treaba e nasoala atunci :D

Deci Auxere (+ Niculae) e mai tare ca Palermo?

georgemp
8th June 2006, 00:43
Va urez mult succes in intertoto!Sa luati cupa si sa mergeti in UEFA!

georgemp
8th June 2006, 00:44
Mult succes in intertoto!Sa luati cupa!Sa mergeti in UEFA!

JJ
8th June 2006, 15:29
Nu stiu ce sanse are Farul. Sper insa sa trateze meciurile cu seriozitate, jucand cu titularii. Ca daca baga juniorii, cum a aparut prin presa, nu cred ca trece nici de Pobeda.

ady51a
8th June 2006, 15:55
Eu nu cred ca o sa jucam cu Auxerre

ady51a
8th June 2006, 23:00
Am cautat si eu prin presa straina si prin siteurile de stiri sa vedem cum sta treaba cu echipele din Italia. Iata ce am gasit:


http://www.channel4.com/sport/football_italia/jun6i.html

Se pare ca asa este. In turul 3 vom juca cu Auxerre.
Iata mai jos programul complet si actualizat :ok:

Klingon
8th June 2006, 23:49
Zic sa-i caute si pe francezii astia putin dupa calorifer, precis le gaseste un drog ceva, si uite asa scapam si de ei cum am scapat de Palermo.

Vreau sa jucam cu Barcelona, ce atata tura-vura? /hello

Kooler
8th June 2006, 23:58
Cica nu jucam cu auxere ca ei nu au voie sa se inscrie in intertoto ca inlocuitor si sa acceada direct in turul 3 preliminar Asta inseamna ca Farul ar putea trece direct in turul 2 preliminar urmand ca auxere sa joace cu pobeda

ady51a
9th June 2006, 00:01
Pai se da peste cap totul in situatia asta.
Si cine e direct in turul 3?

Eu vreau sa nu mai bage pe nimeni si daca trecem de Pobeda si de Plovdiv sa fim direct in turul 2 al cupei UEFA.

Kooler
9th June 2006, 00:03
Nu stiu ca nici ei nu stiu. Am vazut pe sport365.ro spun ca se clarifica maine la uefa

Kooler
9th June 2006, 00:06
Deci Lokomotiv

ady51a
9th June 2006, 00:06
Da am citit si eu si poate e bine sa citeasca toata lumea:

Desi se pregatesc sa joace primul meci peste 9 zile, "rechinii" ar putea intra in Intertoto din turul al doilea

Dupa cum anuntam ieri, federatia italiana a decis sa nu mai inscrie nici o echipa in Cupa Intertoto, pana la finalizarea investigatiilor in scandalul care a zguduit fotbalul din peninsula. Locul vacant a fost oferit de UEFA Frantei, respectiv clubului AJ Auxerre, fapt confirmat pe site-ul oficial al francezilor, care anunta ca va intra din al treilea tur al Cupei Intertoto. Exista totusi o problema. Conform paragrafului 1.03 din regulamentul Cupei Intertoto, echipa care inlocuieste un club neparticipant este obligata sa joace din primul tur. Acesta este motivul pentru care Deportivo La Coruna si Bolton Wanderers au refuzat sa joace in calitate de a doua echipa a federatiei spaniole, respectiv engleze. Cotidianul bulgar "Tema Sport" a anuntat ca Lokomotiv Plovdiv va da in judecata UEFA daca Auxerre va intra direct in ultimul tur al Intertoto. Daca s-ar respecta regulamentul, Auxerre ar juca din primul tur cu Pobeda Prilep, castigatoarea acestui meci urmand sa intalneasca Farul si apoi Lokomotiv. UEFA a anuntat ca echipele si programul complet vor fi confirmate maine(nr vineri). Ramane de vazut daca vor respecta regulamentul sau vor gasi ca de obicei o portita.

sport365.ro

Ma intreb daca sunt de acord sa joace si ei asa devreme?

Kooler
9th June 2006, 00:13
Daca asa decide Uefa atunci sa se conformeze dar ar fii naspa pentru ca Farul ii va intalnii in turul 2 daca trec de pobeda prilep

ady51a
9th June 2006, 00:29
Pai dupa mine e mai bine in turul 2. Daca trecem de ei stim o treaba si dam bice mai departe, daca nu luam si noi o mica vacanta ca sa incepem campionatul cu forte cat de cat proaspete.

b3bito
9th June 2006, 00:52
eu sunt de acord cu kooler...sincer...

Edgar
9th June 2006, 10:00
Pt ca nu am citit nicaieri despre asta. Am vazut doar in site-ul acela. curios cum de nu a aparut stirea in Gazetta dello Sport sau L'equipe.

Nu prea ai incredere in mine :mda: Pai tocmai aia e - sport365.ro a scris inaintea altor site-uri din Romania sau din afara ;)

ady51a
9th June 2006, 11:10
Nu este vorba de incredere, dar inca nu este numic stabilit oficial. Eu nu cred ca accepta Auxerre sa joace din primul tur.
Nici cei de la Auxerre pe site-ul lor nu au pomenit nimic de schimbare:

L’AJ AUXERRE participera ŕ une coupe européenne la saison prochaine.

La France bénéficiant d’une place supplémentaire en Coupe Intertoto (avec le désistement de l'Italie), l’AJA, en tant que 6čme de Ligue 1 Orange saison 2005/06, est qualifié pour le 3čme et dernier tour de la Coupe Intertoto.

Le Club de l’AJA a donné son accord pour participer ŕ cette compétition.

Le 3čme tour de la Coupe Intertoto se déroulera les 15 ou 16 et 22 juillet 2006 (matchs aller/retour).

En cas de succčs en Intertoto, l'AJA serait qualifié pour le 2čme tour qualificatif de la Coupe UEFA, programmé les 10 et 24 aoűt.

Cette qualification vient récompenser les fidčles supporters du club bourguignon et la régularité du club auxerrois. L’AJA se classe 2čme de Ligue 1 sur le classement des 5 derničres saisons et participera ŕ une compétition européenne pour la 5čme saison consécutive.
Tot aici cititi si de Daniel Nicolae:

http://www.aja.fr/

dorryn
9th June 2006, 12:25
deci o varianta ar fi sa nu accepte sa jucam cu pobeda iar apoi cu plovdiv si gata.fara adversar in turul 3..ne calificam sau nu?

Edgar
9th June 2006, 14:21
Tabloul final: link (http://www.sport365.ro/Intertoto___tabloul_complet-n501.html)

Echipa franceza va fi confirmata pe 15 iunie.

Edgar
9th June 2006, 15:26
Oricum, parerea mea e ca regulamentul a fost incalcat si Farul ar trebui sa ia atitudine -> link (http://www.sport365.ro/forum/showthread.php?p=18506#post18506).

FatFrumos
10th June 2006, 04:35
lui farul ii trebuie experienta parca mai conteaza cu cine joaca si ce daca e Auxere?

dorryn
10th June 2006, 04:44
dar ne-ar prinde bine o victorie de ...moral cu pobeda.mai bine ar fi sa intalnim auxerre in turul 3,asta daca trecem de bulgari.si nu e deloc usor cu ei.

ady51a
10th June 2006, 09:32
Pai se pare ca asa o sa fie. Echipa a plecat de astazi in Grecia la Veria.

ady51a
10th June 2006, 14:24
Începe aventura Farului în Intertoto

Chiar dacă atenţia este îndreptată către participarea în cupele europene, oficialii Farului au început deja pregătirea sezonului următor. Împreună cu Momcilo Vukotic s-a alcătuit o listă de achiziţii, în fruntea căreia tronează un fundaş dreapta şi un ata

Calificaţi după o pauză de 11 ani în Cupa UEFA Intertoto, constănţenii tratează competiţia ca pe o şansă de a intra în Europa, după trei tentative eşuate. Drept urmare, conducerea grupării de pe litoral a luat decizia de a trimite întreg lotul la pregătire în Grecia. Elevii lui Momcilo Vukotici vor pleca astăzi la Naousas, lîngă Salonic, unde şi-au stabilit cartierul general pînă la meciul cu Pobeda Prilep, din prima manşa a turului întîi. Partida se va disputa duminică, de la ora locală 18.00, o oră mai tîrziu în România. “Nu ştim absolut nimic despre această echipă. Nici jucătorii, nici cît de puternic este campionatul, nici măcar pe ce loc au încheiat sezonul”, a mărturisit Decebal Gheară, anunţat titular în absenţa lui Şchiopu, accidentat. Spre deosebire de jucători, directorul tehnic Petre Comăniţă şi-a făcut deja temele. “Pobeda este o participantă obişnuită în Intertoto, cu experienţă internaţională, şi se bazează pe un joc dinamic, bazat pe agresivitate. Terenul este mic, publicul entuziast, dar va trebui să depăşim aceste inconveniente. Ne-am propus să ne asigurăm o parte din calificare încă din tur şi asta înseamnă să cîştigăm la Prilep", a explicat oficialul constănţean.
Telegraf@

ady51a
12th June 2006, 11:19
Timp de 11 ani a aşteptat FC Farul să bifeze o nouă prezenţa europeană, după aventura din 1995 în Cupa UEFA Intertoto. Cu ajutorul noului format gîndit de UEFA, constănţenii au reuşit să ajungă din nou la startul celei de-a treia competiţii europene intercluburi, ba chiar au şansa să meargă în turul al doilea preliminar al Cupei UEFA, dacă vor depăşi trei runde. Primul examen programat duminică la Prilep, cu formaţia gazdă Pobeda, este pregătit de “rechini“ în Grecia. Delegaţia Farului a plecat sîmbătă după-amiază cu o cursă de linie de pe Aeroportul “Henri Coandă“, ajungînd după aproape două ore de zbor la Salonic, de unde şi-a continuat drumul cu autocarul către complexul “Achileous Hotel & Sport Centre“ din micuţa localitate Naousas.

Ieri, constănţenii au efectuat primele antrenamente sub comanda secundului Lucian Marinof şi a directorului tehnic Petre Comăniţă, în timp ce principalul Momcilo Vukotic se afla la Leipzig, urmărind din tribune meciul Serbia & Muntenegru-Olanda. “Baza se află într-o zonă împădurită, la o altitudine de 1.270 de metri şi este perfectă pentru pregătire. Există un complex sportiv cu trei terenuri foarte bune, unde se antrenează de multe ori PAOK Salonic, echipă antrenată de Ilie Dumitrescu, precum şi naţionala Greciei“, a spus directorul executiv al Farului, Florentin Chiforeanu. Conducătorul grupării de pe litoral a rămas acasă, urmînd să facă joncţiunea cu echipa la Prilep. “Rechinii“ vor ajunge în Macedonia abia pe 17 iunie, meciul cu Pobeda fiind programat a doua zi. Spre mulţumirea tehnicienilor, Florin Lungu, Vasile Păcuraru şi Mario Carlos, care au acuzat unele probleme medicale săptămîna trecută, şi-au revenit şi vor fi apţi pentru întîlnirea cu macedonenii.
Telegraf!

ady51a
12th June 2006, 22:49
Conform Prosport nu se cunoaste inca posibilul adversar din turul III :rolleyes:

Iată programul meciurilor:


turul I (17/18 iunie; 24/25 iunie)
1. FK Pobeda Prilep (Macedonia) - FC Farul Constanţa (România)
2. NK Maribor (Slovenia) - UE Sant Juliá (Andorra)
3. Ethnikos Achnas FC (Cipru) - FK Partizani Tirana (Albania)
4. NK Zrinjski (Bosnia-Herţegovina) - Marsaxlokk FC (Malta)
5. FC Kilikia (Armenia) - FC Dinamo Tbilisi (Georgia)
6. FC Şahtior Karaganda (Kazahstan) - FC MTZ-RIPO Minsk (Belarus)
7. FC Nitra (Slovacia) - CS Grevenmacher (Luxemburg)
8. MKT Araz Imişli (Azerbaidjan) - FC Tiraspol (Rep. Moldova)
9. Keflavík (Islanda) - Dungannon Swifts FC (Irlanda de Nord)
10. FC Dinaburg (Letonia) - HB Tórshavn (I. Feroe)
11. Tampere United (Finlanda) - Carmarthen Town AFC (Ţara Galilor)
12. JK Trans Narva (Estonia) - Kalmar FF (Suedia)
13. FK Vetra (Lituania) - Shelbourne FC (Irlanda)
turul II (1/2 iulie; 8/9 iulie)
A. FC Sopron (Ungaria) - Kayserispor (Turcia)
B. câştigătoarea meciului 1 - PFC Lokomotiv Plovdiv 1936 (Bulgaria)
C. FK Zeta Golubovci (Serbia-Muntenegru) - câştigătoarea meciului 2
D. Maccabi Petach-Tikva FC (Israel) - câştigătoarea meciului 4
E. NK Osijek (Croaţia) - câştigătoarea meciului 3
F. Grasshopper-Club (Elveţia) - FK Teplice (Cehia)
G. câştigătoarea meciului 7 - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina)
H. SV Ried (Austria) - câştigătoarea meciului 5
I. câştigătoarea meciului 8 - Lech Poznan (Polonia)
J. FC Moscova (Rusia) - câştigătoarea meciului 6
K. Hibernian Edinburgh FC (Scoţia) - câştigătoarea meciului 10
L. Odense BK (Danemarca) - câştigătoarea meciului 13
M. Lillestrom SK (Norvegia) - câştigătoarea meciului 9
N. câştigătoarea meciului 11 - câştigătoarea meciului 12
turul III (15/16 iulie; 22 iulie)
echipă nedesemnată încă - câştigătoarea meciului B
echipă nedesemnată încă - câştigătoarea meciului A
Villarreal CF (Spania) - câştigătoarea meciului C
câştigătoarea meciului D - câştigătoarea meciului E
câştigătoarea meciului F - KAA Gent (Belgia)
Olympique de Marseille (Franţa) - câştigătoarea meciului G
Hertha BSC Berlin (Germania) - câştigătoarea meciului J
câştigătoarea meciului H - câştigătoarea meciului I
Newcastle United FC (Anglia) - câştigătoarea meciului M
câştigătoarea meciului N - FC Twente Enschede (Olanda)
câştigătoarea meciului L - câştigătoarea meciului K

Nu mai stiu ce sa mai cred. Voi?

b3bito
12th June 2006, 23:49
paote nu va mai fi nici o adversara:))

ady51a
12th June 2006, 23:54
Dar nu stiu cat este de corect sa intram intr-o competitie fara sa stim cu cine putem sa jucam. Oare cum gandesc astia la UEFA? Poate ajungem in turul 3 si tb sa jucam cu Barca!

b3bito
13th June 2006, 01:09
nu mi`ar parea rau :))sincer

ady51a
13th June 2006, 01:09
Arbitri croaţi şi cehi pentru „dubla“ cu Pobeda

FC Farul a fost înştiinţată, ieri, de UEFA, în privinţa persoanelor oficiale delegate la cele două meciuri pe care „rechinii“ le vor susţine în compania Pobedei Prilep (Mecedonia), în turul întâi al Cupei UEFA-Intertoto. Constănţenii dispută manşa întâi în deplasare, pe 18 iunie, de la ora locală 18 (19 în România). Arbitrii sunt din Croaţia: Vlado Svilokos - Zeljko Grgec şi Tomislav Petrovic, delegat UEFA - Sandor Berzi (Ungaria), director internaţional al Federaţiei maghiare, iar observator de arbitri - Ladislav Gadosi (Slovacia). Meciul retur se dispută o săptămână mai târziu, la Constanţa, de la ora 19, sub arbitrajul lui Libor Kovarik, asistat de Ivo Chytil şi Ludek Lhotak, toţi din Cehia. Ca delegat va oficia Arie Wolf, din Israel, iar observator de arbitri va fi cipriotul Andreas Georgiou.

b3bito
13th June 2006, 01:12
aveti idee se transmite meciul de la macedoni? :(

ady51a
13th June 2006, 01:14
Nu stiu si nu cred ca se transmite.

dorryn
13th June 2006, 03:34
poate pe tvr 2.desi nu cred ca-si bat ei capul cu asta in timpul campionatului mondial..

dorryn
13th June 2006, 03:37
ups..chiar este posibil sa nu mai avem adversar in turul 3?si sa jucam doar cu bulgarii iar castigatoarea dublei manse sa intre direct in preliminariile uefa? doamne ajuta.asta da noroc.eu sper in asta..

FatFrumos
13th June 2006, 06:54
poate fi Auxere sau o formatie din Portugalia, Liechtenstein şi San Marino,dar cu norocul nostru dam chiar de Auxere si asa e un examen bun pentru noi.

ady51a
13th June 2006, 09:29
Pai din cate stiu eu in turul 3 trebuie sa intre o formatie din tarile cu cel mai mare coeficient UEFA (Spania, Italia dar aici nu se poate, Franta, Germania)

ady51a
14th June 2006, 00:34
Ruperi de nori în cantonamentul „rechinilor“ din Grecia

Vremea este foarte schimbătoare la Naousas, însă acest lucru nu le-a perturbat fotbaliştilor Farului programul de pregătire



„Rechinii“ Farului nu au avut parte de vreme bună, până acum, în cantonamentul din Grecia. Vremea este foarte schimbătoare în zona unde constănţenii şi-au stabilit cartierul general, la hotelul „Achileous“, într-o zonă muntoasă situată la 30 km de cea mai apropiată localitate, Naousas. Nu ştii în niciun moment la ce să aştepţi. Acum plouă, acum iese soarele, pentru ca imediat să se înnoreze din nou, iar cerul să se rupă în rafale.

Totuşi, chiar şi în aceste condiţii, programul de pregătire al „rechinilor“ nu este influenţat negativ. Baza sportivă a stabilimentului are patru terenuri, iar fariştii le folosesc prin rotaţie, beneficiind astfel, de fiecare dată, de gazonul cel mai bun. Nu degeaba vin acolo să se pregătească şi PAOK Salonic, şi echipa naţională a Greciei.

Şi ieri, ca în fiecare zi din cele trei petrecute de „rechini“, până acum, în Grecia, jucătorii au efectuat două antrenamente. Programul e bătut în cuie. Prima sesiune de pregătire - de la ora 10, a doua - de la ora 17. Cei trei constănţeni care au lucrat separat, de la venire, din pricina unor probleme medicale, Păcuraru, Lungu şi Mario Carlos, nu au intrat la minge la şedinţa de ieri dimineaţă, dar nu mai trece mult până când se vor antrena la capacitate maximă.
Cuget Liber!

arian18
14th June 2006, 16:46
Presimt k vara asta o sa trebuiasca sa ma duc in multe tari sa incurajez Farul, mai vine cineva?
PS: pe banii propii.

ady51a
16th June 2006, 00:08
În rândul jucătorilor Farului, care se pregătesc, aproape de o săptămână, în Grecia, pentru meciul cu Pobeda Prilep, s-a instaurat o firească stare de oboseală, astfel că, ieri, „rechinii“ au efectuat doar un antrenament, nu două, ca până acum. La fel vor lucra şi astăzi. Miercuri seara, a avut loc şi un meci „în familie“, la care nu au participat accidentaţii Păcuraru, Lungu, M. Carlos, D. Florea şi Prodan. Astăzi, jucătorii Farului vor avea parte şi de un moment de destindere, când vor merge la plimbare aproape de localitatea Naousas, unde se află un complex turistic. Programul deplasării în Macedonia este următorul: se pleacă din Grecia sâmbătă dimineaţă, în jur de ora 10, estimându-se că cei aproximativ 200 de km vor fi parcurşi în patru ore. După meci, se revine în Grecia, la Naousas, unde „rechinii“ rămân şi pe 19 iunie. O zi mai târziu, îşi schimbă locul de cantonament, înlocuind, pentru două zile, Naousas cu Veria. Întoarcerea la Constanţa este prevăzută pentru seara zilei de 22 iunie.
Cuget Liber!

ady51a
17th June 2006, 09:55
„Rechinii“ pornesc în cucerirea Europei

Fotbaliştii Farului demarează campania de Intertoto, pe care o vor cât mai îndelungată



FC Farul începe, duminică, în Macedonia, parcursul european din Cupa UEFA - Intertoto, ediţia 2005/2006. După 11 ani, „rechinii“ joacă din nou într-o competiţie continentală oficială intercluburi, acolo unde încearcă de mult timp să pătrundă. În ultimii ani, toate încercările lor au fost sortite eşecului, de fiecare dată obiectivul ratându-se la mustaţă, fie că a fost vorba de campionat sau „Cupa României“. În acest sezon însă, în sfârşit, la Constanţa a apărut şi soarele european. Farul are şansa chiar să ajungă în Cupa UEFA, dacă trece de cei trei adversari din Intertoto, în ordine Pobeda Prilep (Macedonia), Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) şi Auxerre (Franţa).

Duminică, aşadar, „rechinii“ joacă pe terenul Pobedei, în prima manşă a turului întâi. Echipa din Macedonia, locul patru în ultimul campionat, este un adversar puternic, obişnuit cu Intertoto, competiţie în care a evoluat şi sezonul trecut, fiind eliminată de Hamburg, în turul doi. „Rechinii“ vor avea meci greu, pe un stadion „Goce Delchev“ de 15.000 de locuri. Pobeda, cu patru stranieri în lot, între care un atacant brazilian, va încerca să tranşeze calificarea încă din acest meci, aşa că este de aşteptat să forţeze din start.

Însă şi dorinţa de afirmare şi motivarea „rechinilor“, în marea lor majoritate la primul meci oficial de cupă europeană, sunt importante, astfel că este de aşteptat, în pofida emoţiilor, să lupte cu mare ardoare pentru a face un meci reuşit.

Macedonia, Prilep, stadion „Goce Delchev“, duminică, ora 19 (ora României)

FC Farul: Curcă - Farmache, Barbu, Gheară, L. Florea - M. Soare, Voiculeţ, Uşurelu, Senin - Guriţă, T. Moldovan

Arbitrează Vlado Svilokos; asistenţi, Tomislav Petrovic, Zeljko Grgec (toţi din Croaţia); rezervă, Ljubomir Krstevski (Macedonia); observator de arbitri, Ladislav Gadosi (Slovacia); delegat UEFA, Sandor Berzi (Ungaria)
Trei posibile absenţe la Farul

Antrenorii „rechinilor“ se confruntă cu trei jucători care au probleme medicale: Vasilică Păcuraru, Florin Lungu şi Dinu Todoran. Primii doi au venit accidentaţi încă din România şi au lucrat separat până acum, în vreme ce Todo s-a lovit la faţa locului, în Grecia. Un verdict în privinţa şanselor de a evolua duminică urma să fie dat vineri seară, după antrenament.
„Tracul va fi inerent“

Antrenorul secund al Farului, Lucian Marinof, a declarat, pentru „Cuget Liber“, că jocul „rechinilor“ poate fi influenţat de tracul inerent debutului într-o competiţie de asemenea anvergură. „Dat fiind că acest meci este o premieră pentru marea majoritate a băieţilor noştri, dacă nu pentru toţi, emoţiile s-ar putea să le dea unele bătăi de cap şi să nu se poată exprima la adevărata lor valoare. Astfel că vom avea un meci cu atât mai dificil, dar sperăm să obţinem un rezultat bun“, ne-a precizat asistentul lui Momcilo Vukotic.
Cuget Liber!


Iata si parerea Telegraf!

Primul obstacol în drumul spre Cupa UEFA


Dinu Todoran, pericolul nr.1 pentru defensiva macedoneană

Timp de trei sezoane, “rechinii” au visat la o prezenţă în premieră în Cupa UEFA. Nu au reuşit, fie pentru că au pierdut finala Cupei României, fie pentru că nu au rezistat ritmului campionatului, ratînd prezenţa pe podium. Astfel că oficialii clubului au decis să recurgă la “sora mai mică” a întrecerii, Cupa UEFA Intertoto, pentru a forţa intrarea în adevăratele cupe europene. Primul obstacol îl întîlnesc duminică, de la ora 19.00, în Macedonia, cînd vor da piept cu formaţia gazdă Pobeda, în prima manşă din turul inaugural al competiţiei. Fără prea multe informaţii despre adversar, constănţenii au pregătit jocul şi fără antrenorul Momcilo Vukotic, care a preferat să vizioneze pe viu meciurile naţionalei Serbiei & Muntenegru la turneul final la Campionatului Mondial din Germania. Departe de ochii lumii, în cantonamentul din Grecia, secundul Lucian Marinof a căutat cea mai bună formulă de start, în condiţiile în care doi titulari din defensivă, Şchiopu şi Paşcovici, sînt accidentaţi. Mai mult, Lungu şi Păcuraru nu s-au putut antrena în mod normal din cauza problemelor medicale şi ar putea rămîne pe banca de rezerve. Chiar şi aşa, optimismul s-a păstrat la cote înalte, jucătorii anunţînd că se gîndesc doar la victorie: “Nu ştim prea multe despre macedoneni, dar campionatul nostru este mai puternic şi în mod normal nu ar trebui să avem probleme. Dacă ne-am propus să ajungem în Cupa UEFA nu putem să ne împiecăm la Prilep”, a spus Bogdan Apostu. “Vrem să ne asigurăm calificarea încă din prima partidă”, a întărit directorul tehnic Petre Comăniţă.

Pobeda, o echipă de pluton

Chiar dacă se poate lăuda cu numeroase participări în cupele europene, Pobeda Prilep s-a oprit mereu în fazele preliminarii. Printre cele mai mari succese din istoria macedonenilor se numără eliminarea Universităţii Craiova în urmă cu şase ani, în Cupa UEFA. În sezonul trecut, formaţia pregătită de Nikolce Zdravevski a încheiat pe poziţia a patra în întrecerea internă şi a fost eliminată de Hamburg, în turul secund al Cupei UEFA Intertoto. Lotul cuprinde patru stranieri, sîrbii Zeljko Kzokic şi Vladimir Vujovic, un nigerian, Sulaimon Omo, şi un brazilian, Emerson Pereira, dar vedeta echipei este Borce Manevski, un internaţional de tineret macedonean în vîrstă de 21 de ani. Partida de duminică, care va începe la ora 19.00, va fi găzduită de stadionul “Goce Delchev”, cu o capacitate de 15.000 de locuri, care seamănă izbitor cu arena din Reşiţa.

Formaţia probabilă a Farului: Curcă - Farmache, I.Barbu, Gheară, L.Florea - Todoran, Păcuraru,Voiculeţ - Senin, Guriţă - T.Moldovan. Prima manşă va fi condusă de centralul croat Vlado Svilokos, ajutat la cele două tuşe de conaţionalii săi Zeljko Grgec şi Tomislav Petrovic. Delegat UEFA a fost numit Şandor Berzi din Ungaria, iar observator de arbitri slovacul Ladislav Gadosi.


PS: Ramane sa vedem ce o sa fie Todoran :D

ady51a
18th June 2006, 15:31
Cateva informatii despre adversarul de astazi:

Ultimele 10 meciuri din campionat:

May 21 Sileks 4 - 2 Pobeda
May 14 Pobeda 3 - 0 Stip
May 7 Rabotnicki 2 - 1 Pobeda
May 3 Pobeda 2 - 0 Vardar
Apr 30 Makedonija 3 - 0 Pobeda
Apr 22 Pobeda 1 - 2 Vlazrimi
Apr 19 Pobeda 3 - 0 Shkendija
Apr 16 Baskimi 2 - 0 Pobeda
Apr 9 Pobeda 2 - 1 Belasica
Apr 2 Renova 3 - 0 Pobeda

Anul trecut, pe 10 Iulie 2005, tot in Uefa Intertoto Cup, pobeda juca pe teren propriu cu Hamburger SV, meci incheiat cu 4-1 pt nemti si arbitrat de Cristi Balaj.
11 macedoneana in acel meci care au condus la un moment dat cu 1-0, gol Ristovski
Tofilovski
Popovski
Cvetkovski
Omo
Ristovski
Dameski
Nacev
Meglenski
Kapinkovski
Vujovic
Krstev

Iata cateva poze cu emblema clubului si de pe stadionul unde se va juca meciul din aceasta seara. Se spune ca arena seamana foarte mult cu arena din Resita.

Forza Farul! /hello /OLE/

relansat
18th June 2006, 15:34
Mult succes astazi si sa`i razbunati pe olteni :happy

Am votat ca veti trece de Pobeda si Lokomotiv, insa veti claca la Auxerre, sper sa n`am dreptate :)

ady51a
18th June 2006, 15:39
Multumim Relansat :ok:

starsteel
18th June 2006, 15:40
Discutiile si informatiile de aici ar fi trebuit dezvoltate pe Europa astazi toata tara e farista sau cel putin asa ar trebui. Dupa "I love you Boro" nu ma mai mira nimic. SUCCES FARUL!

ady51a
18th June 2006, 15:50
Multumim. Da, dar aici s-a deschis discutia de cand a fost confirmata Farul in Intertoto si de atunci am tot adunat informatii despre parcursul nostru in C3.

Ultras Farul
18th June 2006, 15:53
Multumim pentru incurajari. Traiasca provincia Hai Farul!!!!!!!!!

Ultras Farul
18th June 2006, 15:56
O intrebare meciu e televizat?

ady51a
18th June 2006, 16:20
Nu este televizat.

b3bito
18th June 2006, 19:31
-din cate vad Pobeda acasa joaca bine...iar dak vom scoate un egal eu zic k ar fi bine....(cu toate ca eu cred ca vom bate,si k vom da 3 goluri la ei acasa...
-dar in deplasari cam ia usor cate 3 goluri....2 le ia sigur :D in deplasare :D,acasa batem 100%

ady51a
18th June 2006, 20:43
Se pare ca i-am intepat:
41' 1R FK POBEDA FARUL CONSTANTA - 0-1

alex-hcm
18th June 2006, 20:49
Intradevar gool pt farul pe finalul primei reprize... ramane de vazut si cine a marcat

alex-hcm
18th June 2006, 20:54
pauza in macedonia: Pobeda Prilep-Fc Farul Constanta 0-1

b3bito
18th June 2006, 20:55
off ce bine...hai ink un gol....eu cred k la dat tibor moldovan :D

best_lazialul
18th June 2006, 20:57
Sa speram ca Farul va pastra cel putin acest rezultat. se pare ca dupa parcursul de anul trecut al cfr-ului si anul acesta debutam cu dreptul. Dupa cum se poate vedea eu nu tin cu Farul insa tin cu echipele romanesti in cupele europene. Asa ca.. Hai Farul ! Hai Romania ! Oare cine a marcat..?

b3bito
18th June 2006, 21:20
bv best lazialul asta insemna k esti patriot:ok:

best_lazialul
18th June 2006, 21:21
Golul a fost marcat de Farmache in minutul 13. Asadar fundasul dreapta deschide scorul...:yeah:

ady51a
18th June 2006, 21:22
De unde ai aflat?
Se pare ca macedonemii au egalat iar apoi am preluat din nou conducerea. Acum e 1-2.

best_lazialul
18th June 2006, 21:22
Acum scorul a devenit 1-2 :o: ..minutul 56 a egalat stojkovic iar in minutul 61 Mihai (cred ca Liviu) a readus rechinii in avantaj...

ady51a
18th June 2006, 21:23
13' [0 - 1] R.S. Farmache
56' [1 - 1] Stojkovic
61' [1 - 2] Mihai

/hello /hello

b3bito
18th June 2006, 21:24
2-1 pt farul

alex-hcm
18th June 2006, 21:26
Pobeda- Farul 1-2( min 13 Farmache, min 56 Stojikovic, min61 L.mihai)

b3bito
18th June 2006, 21:27
in sfarsit se face si el util....:)

Klingon
18th June 2006, 21:29
Dupa ce te-am... binecuvantat tot sezonul, acum dai gol? :o: Ma bagi in dileme, mai baiatule. Te mai schimb au ba?

Iar Liviu Mihai am auzit ca-i va dedica golul lui Disney. :D

2-1 e mai bun ca 1-0. Tineti-o tot asa!

alex-hcm
18th June 2006, 21:30
e bine ca inscriem cat mai multe goluri in deplasare

ady51a
18th June 2006, 21:32
Dupa ce te-am... binecuvantat tot sezonul, acum dai gol? :o: Ma bagi in dileme, mai baiatule. Te mai schimb au ba?

Iar Liviu Mihai am auzit ca-i va dedica golul lui Disney. :D

2-1 e mai bun ca 1-0. Tineti-o tot asa!

clar de cand se tot vorbeste de transferul unui fundas stanga si de cand a venit Disney s-au trezit oamenii nostrii:D :ok:

alex-hcm
18th June 2006, 21:32
Sper sa vina cat mai multa lume la meciul retur.. macar 7000-8000 de spectatori

Kooler
18th June 2006, 21:32
2-2

alex-hcm
18th June 2006, 21:33
Sa faca Farul show cu un scor mare ca vad ca au fost multe scoruri de maidan in seara asta in intertoto, precum sio aseara.

alex-hcm
18th June 2006, 21:34
Unde ai vazut mai 2-2?

Kooler
18th June 2006, 21:36
La radio

Kooler
18th June 2006, 21:36
102.7 Fm

ady51a
18th June 2006, 21:36
Este 2-2!:no:

Klingon
18th June 2006, 21:40
Ne mai trebuie un nesimtit sa ne aduca iar in avantaj... ia sa vedem, pacat ca Pascovici nu joaca.

alex-hcm
18th June 2006, 21:40
Se pare ca e 2-2 dar apare asa cu intarziere pe livescore... in min 71 a egalat Tancevski

b3bito
18th June 2006, 21:41
www.livescore.com aici

alex-hcm
18th June 2006, 21:42
Nici nu stiam ca e la radio.. trbuia sa spuneti si voi

b3bito
18th June 2006, 21:43
kooler si cum a fost prestatia echipei noastre pana acuma? :)

eu zic ca acest rezultat este multumitor :D

ady51a
18th June 2006, 21:44
Nici eu nu am stiut :headbang:

Kooler
18th June 2006, 21:46
nu l-am urmarit de la inceput dar comentatorul spunea ca s-a ratat foarte multe ocazii de ambele parti

mai multe au ratat aia

b3bito
18th June 2006, 21:48
dupa cum am zis,acasa pobeda practica cat de cat un fotbal bun...in deplasare nu prea...sa speram ca asa va fi si la noi

Kooler
18th June 2006, 21:52
Sa speram
Hai FARU"

alex-hcm
18th June 2006, 21:56
scor final 2-2.... daca stiam ca comenteaza la radio ilie dobre ascultam de la inceput... imi place cand zice gooooooooool

best_lazialul
18th June 2006, 21:59
a egalat Tancevski in minutul 71...:no: cam strans..ma asteptam la o victorie a constantenilor. oricum, important e sa se califice insa trebuie sa aiba grija in retur. Sa va duceti la meci sa incurajati echipa..

alex-hcm
18th June 2006, 21:59
am auzit ca nu ne-a mers deloc atacul... a zis chiforeanu.....La c-ta prevad un 3-0 sau 4-0... nici nu ma gandesc sa luam gol aici de la macedoneni.. Daca ne calificam inseamna ca si meciul din turul 2 il da la radio... Numai ca atunci va fi mai interesant de acultat ca meciul decisil il jucam la Plovdiv si nu la C-ta... Dar daca luam avantaj lejer aici va fi ok.. Oricum va fi un meci mult mai greu fara indoiala

ady51a
18th June 2006, 22:02
:headbang: Ilie Dobre era? :happy Pai cu asta nu suntem siguri decat cand ajunge echipa acasa. Amintiti-va de Celta Vigo - FC Arges de acum aproximativ 10 ani transmis de Ilie Dobre de la Vigo. La un moment dat Argesul a dat un gol (la scorul de 4-0 parca pt Celta) care imediat dupa faza a fost anulat de arbitru, iar Ilie Dobre nu a vazut asta. Si tot meciul a zis ca este 4-1, 5-1, 6-1 si in final 7-1. Rezultaul final a fost 7-0. :D Si s-a agitat si a strigat goooooooooollllllllllllllll cam un minut de se minunau spaniolii de ce tipa asta asa mult la un gol anulat :happy
Abia a 2 zi din ziare am aflat de acest rezultat. :happy
Deci in concluzie la Farul:2-2 e un rezultat bun - Daca l-am facut :D :D :D

Kooler
18th June 2006, 22:04
La sfarsitul partidei Chiforeanu spunea in interviu pt. radio romania actualitati ca este multumit de prestatia jucatorilor nostri si ca se putea si mai bine. Farul a jucat bine cu jucatori juniori Larie care a jucat multumitor si Adrian Soare care l-a inlocuit pe L. MIhai . Farul a dominat teritorial in prima repriza insa au cedat spre finalul partidei cand jocul se juca pe contre si Pobeda a ratat mulrte ocazii si au fost egalati a doua oara Atat chiforeanu cat si comentatorul partidei spuneau ca Farul are prima sansa la calificare.

starsteel
18th June 2006, 22:04
La 4-0 a spus berbecul ca am marcat, meciul ala a fost de antologie. Sa marchezi la 4-0 sa faci 4-1 si in final sa pierzi cu 7-0. Asta e marca Ilie Dobre, marca inregistrata.
Rezultatul de la Prileb bun totusi trebuie atentie in retur.

Kooler
18th June 2006, 22:05
Da era Ilie Dobre

best_lazialul
18th June 2006, 22:19
astept sa vad ce jucatori au evoluat pentru ca evolutia scorului si a jocului din cate citesc p-aici nu sunt linistitoare. de disney stiti ceva?

ady51a
18th June 2006, 22:24
Disney dupa ce a semnat cu Farul, a fost invoit si acum este acasa in Congo. O sa vina la Constanta saptamana viitoare si o sa se alature lotului. Nu are drept de joc in returul cu Pobeda dar poate juca cu bulgarii in caz de calificare.

b3bito
18th June 2006, 22:28
-eu zic k 2-2 este un rezultat bun...mai ales dak va uitati la meciurile jucate de pobeda acasa. :D(si iar o iau de la capat k la ct...bla bla ) :):D
-"trebuie sa facem ceva" neaparat(faristilor de pe onlinesport) ca sa facem sa vina lumea la meciul farului din intertoto,sa avem si noi macar 8000-10000 de oameni sa avem cat de cat atmosfera....dak nu in peluza macar in tribuna...
-ar fi o idee dak am da massuri pe mess,mirc,etc anunturi prin ct...?
k sar mai sesiza publicul constantean si si`ar aduce aminte k avem si noi echipa de fotbal care joaca in intertoto nu numai....:rolleyes:

U|L|T|R|A|S|
18th June 2006, 22:28
Ne mai trebuie un nesimtit sa ne aduca iar in avantaj... ia sa vedem, pacat ca Pascovici nu joaca.

Lungu nu a jucat? :D Nu imi vine sa cred...a inscris liviu...asta nu a mai inscris de la revolutie... iar de farmache...ce sa mai vorbesc...

Eu zic ca e un rezultat bun per total..... Forza Farul... vreau sa ii vad pe Auxerre la Constanta :ok:

ady51a
18th June 2006, 22:30
-eu zic k 2-2 este un rezultat bun...mai ales dak va uitati la meciurile jucate de pobeda acasa. :D(si iar o iau de la capat k la ct...bla bla ) :):D
-"trebuie sa facem ceva" neaparat(faristilor de pe onlinesport) ca sa facem sa vina lumea la meciul farului din intertoto,sa avem si noi macar 8000-10000 de oameni sa avem cat de cat atmosfera....dak nu in peluza macar in tribuna...
-ar fi o idee dak am da massuri pe mess,mirc,etc anunturi prin ct...?
k sar mai sesiza publicul constantean si si`ar aduce aminte k avem si noi echipa de fotbal care joaca in intertoto nu numai....:rolleyes:

Ce mai putem sa facem in plus? Poate vin turistii de la Mamaia daca nu se poate face plaja in ziua respectiva si vor sa vina la meci.

b3bito
18th June 2006, 22:31
chiar am fii foarte penibili daca vom juca cu 3000 de oameni pe stadion,poate chiar mai putini :(
oricum in caz k vimm ajunge in turul 3 si vom juca cu auzerre(ca sa zic o echipa cunoscuta) stadionul va fii plin
asa k la primul meci cu pobeda se vor vedea adevrati suporteri.....si dc nu romania(cei veniti la ct la mare)

Ultras Farul
18th June 2006, 22:50
Sper sa vina lumea la stadion. Ca daca nici in Intertoto nu vin atunci cand?

Ultras Farul
18th June 2006, 22:57
Totusi trebuie sa recunoastem ca rezultatul e slabut.Sincer ma ateptam sa-i batem la cel putin 2 goluri diferenta.Sper ca la Constanta sai batem macar. Poate macar la meciurile astea , stadionul sa fie plin.

ady51a
18th June 2006, 23:01
Meciul Farul - Pobeda se dispută la Constanţa duminica 25 iunie 2006 de la ora 19, sub arbitrajul lui Libor Kovarik, asistat de Ivo Chytil şi Ludek Lhotak, toţi din Cehia. Ca delegat va oficia Arie Wolf, din Israel, iar observator de arbitri va fi cipriotul Andreas Georgiou.
La ora 18 in acea zi incepe o optime de finala de la Cupa Mondiala - Meciul 1B - 2A (Ecuador - Anglia, Germania - Anglia, Ecuador - Suedia) asa ca cel mai probabil nu o sa vina lume prea multa la stadion. :no:

Ultras Farul
18th June 2006, 23:09
Aia care se cred suporteri faristi dar prefera meciurile de la Cupa Mondiala in loc de meciul Farului nu sunt suporteri adevarati. Ani de zile spuneau ca nu vin la meciurile Farului pentru ca nu se face performanta iar acuma nu vin pentru ca joaca Anglia si numai stiu cine. Aia de la Timisoara ,Craiova sau Cluj ar umple stadionul daca ar juca in Europa fie char si Intertoto.Daca nu se umple stadionul duminica atunci inseamna ca nu meritam echipa in Divizia A

ady51a
18th June 2006, 23:11
Eu o sa fiu acolo, dar nu se va umple.

radutu
18th June 2006, 23:15
Nici eu nu cred ca o sa se umple. Dar, 7-8000 de spectatori toto o sa fie. Oricum batem.

Ultras Farul
18th June 2006, 23:17
Sa speram . Hai Farul!!!!!!!!!!

b3bito
18th June 2006, 23:19
macar sa fim mau radutu 8000 de suporteri....pe stadion...

Ultras Farul
18th June 2006, 23:29
Rechinii“, debut cu dreptul în Intertoto

După 2-2 pe terenul Pobedei Prilep, Farul deţine prima şansă la calificarea în turul secund al Cupei UEFA - Intertoto


FC Farul are prima şansă de calificare în turul doi al Cupei UEFA - Intertoto, după ce a remizat, 2-2, ieri, pe terenul echipei macedonene Pobeda Prilep, în prima manşă a rundei întâi a competiţiei. În returul care se va disputa duminică, 25 iunie, de la ora 19, la Constanţa, „rechinilor“ le este suficient şi un 0-0 pentru a merge mai departe şi a întâlni astfel formaţia bulgară Lokomotiv Plovdiv, în turul secund din Intertoto.

Golurile constănţenilor din partida cu Pobeda au fost marcate de Farmache (min. 30 - şut de la 30 m, cu boltă, sub transversală) şi L. Mihai (min. 58 - şut din careu, de la 10 m, după o centrare a lui Guriţă de pe stânga). „Rechinii“ au condus cu 1-0 şi 2-1, fiind egalaţi de fiecare dată, de Kapinkovski (min. 55) şi Tancevski (min. 73). În prima repriză, pe care Farul a încheiat-o în avantaj, Guriţă a avut şi o bară, în minutul 22.

Iată cele două formaţii: Pobeda Prilep (antrenor, Nikolce Zdravevski): Nuredinovski - Mickov (min. 62, Ristovski), Krsteski, Stojkovici, Damevski - M. Jovanovic, Kapinkovski, Meglenski (cpt), Natkov (min. 81, Aceski) - Emerson (min. 56, Tancevski), Gesoski; FC Farul (antrenor, Lucian Marinof): Curcă - Farmache, Barbu (cpt), Gheară, L. Florea - Guriţă (min. 90, Păcuraru), Larie, Senin, Voiculeţ - L. Mihai (min. 74, Apostu), T. Moldovan (min. 79, M. Soare).

Marian BOCAI

Ultras Farul
18th June 2006, 23:30
N-a jucat Todoran . Daca ar fi jucat sigur Ii bateam la cel putin 2 goluri diferenta

lucian_iasi
18th June 2006, 23:46
Urez succes farului in intertoto si cred k poate ajunge in uefa...:D

b3bito
18th June 2006, 23:51
mama ce gol a dat farmache a inceput sa ma uimesca baiatul asta :))
iar despre liviu,eram sigur k s`a lovit mingea de el :))

Rechinul Ucigas
19th June 2006, 00:24
mah eu nu sh de ce au jucat rezervele alea cand noi trebuia sa punem cea mai buna echipa sa tratam cu seriozitate acest meci ...
oricum rezultat bun ...ii batem pe astia

Napoletan
19th June 2006, 00:27
Constanta...Romania...Europa...oriunde...doar Farul!
Afara cu mercenarii!

claudio25ro
19th June 2006, 01:06
astept returul sa-mi dau cu presupusul...oricum...bine ca nu am luat bataie dar asta inseamna ca returul tre sa-l trateze cu seriozitate..ca daca se "culca" pe o ureche..adio UEFA!!!
HAI FARUL ! /OLE/

Quartz@nu
19th June 2006, 02:26
e bine 2-2 !
Masa , dansul si felicitarile dupa meciul retur!:ok:

pff
19th June 2006, 02:58
Site-ul Bettingadvice . com a scris cu câteva zile înaintea meciului că scorul va fi 2-2. Şi aşa a fost!.

Sorin DUMITRESCU
Farul a debutat aseară în Cupa Intertoto. Constănţenii au disputat în Macedonia prima manşă a “dublei” cu Pobeda Prilep, încheiată la egalitate, 2-2, după ce la pauză ai noştri au condus cu 1-0.
Golurile românilor au fost marcate de Farmache, în minutul 29, şi Liviu Mihai, în minutul 59. Din capul locului vrem să menţionăm că nu avem nimic împotriva reprezentantei României în Cupa Intertoto, Farul Constanţa, căreia îi dorim să reuşească să ajungă în Cupa UEFA.
Acest articol s-a născut ca urmare a unor informaţii recepţionate de pe site-ul de consultanţă pentru pariuri sportive Bettingadvice . com, de unde reproducem şi câteva facsimile. Meciul Pobeda Prilep - Farul a fost tratat pe larg, în special de specialişti din Macedonia, ţară care în ultimii ani a fost serios suspectată de a fi aranjat mai multe meciuri în competiţiile europene intercluburi, dar şi la nivelul echipei naţionale. În cadrul topicului deschis despre acest meci, macedonenii dezvăluie o serie de informaţii care i-au determinat să le sugereze celor care vor putea juca scor corect că partida se va termina 2-2, aşa cum s-a şi întâmplat. Argumentele lor nu au nici o implicaţie asupra echipei române, ci privesc exclusiv formaţia macedoneană.
Patronul ei este nimeni altul decât preşedintele Federaţiei Macedonene, Hari Hadzi-Risteski, un foarte influent om de afaceri, suspectat în repetate cazuri de activităţi de tip mafiot. El este, printre altele, deţinătorul unor agenţii de pariuri în Macedonia, şi din informaţiile apărute pe acest site, mai mulţi jucători ai echipei, oficiali şi oameni de fotbal, inclusiv din conducerea federaţiei, au câştigat sume considerabile în valută de-alungul timpului din meciuri aranjate. În campionatul intern au fost dese situaţii în care s-a pierdut în faţa unor echipe mici, fiind introduşi juniorii, iar în cupele europene sunt notorii cazurile de aranjat ale partidelor cu Smederovo din Serbia şi Piunik Erevan, acum doi ani, când cota pentru victoria oaspeţilor pauză-final le-a adus bani frumoşi celor care au pariat. Totodată el este bănuit că a blătuit inclusiv cele două mari surprize din preliminariile CM, egal (0-0) şi eşec în faţa Andorrei (0-1), existând informaţii că iarăşi jucători din echipa naţională şi oficiali din federaţie s-au îmbogăţit. Recent i-a murit fiul, directorul executiv al clubului, în accident de maşină.

"Nici nu vreau să mă gândesc la ceea ce insinuaţi. Nu mă interesează ce casă de pariuri are patronul lor."
Florin Chiforeanu, director executiv Farul
"Nu am cunoştinţă despre aşa ceva. Eu am fost plecat din ţară, dar ştiu cum am primit golurile. Puteţi să scrieţi ce vreţi"
Gheorghe Bosânceanu, patron Farul

dorryn
19th June 2006, 03:29
Am ascultat meciul la radio iar dupa ce ne-au egalat au fost momente cand s-a jucat "pe contre" mai ales dupa ce in echipa erau multi tineri.E imposibil sa fi fost aranjat.Iar daca a fost aranjat..sa-l aranjeze si in retur.Un 3-0 ma multumeste.:)

Klingon
19th June 2006, 06:35
Ia sa-mi spuna cineva cand a mai avut Farul prima pagina a ProSportului?
Ala eu, ala eu... Stati linistiti, cred ca nici ProSportul nu-si mai aminteste. :evil:
Dar aceasta suspiciune de blat ne-a adus prima pagina. Sa ne traiasca...!
http://www.prosport.ro/images/content/articles/2005/11/22//1488127889b433635066a_396_580_.jpg

Kroenan
19th June 2006, 11:21
Nesimtirea e la mare pret in aceasta perioada, presa `bucuresteana` fiind in cautare de subiecte senzationale.

Daca a venit Hazeta cu `fenomenalele` dezvaluiri de la meciul Cfr Cluj - Rapid, nu trebuia sa aiba si Prostsportul o astfel de stire??
Totusi s-au legat de o echipa romaneasca participanta in Europa... E scarbos din partea lor, dar ne-am obisnuit nu?

Probabil niste ziaristi frustrati, care au jurat razbunare dupa acel Rapid - Farul 0-0... Ce sa-i faci, cand `gazetarul` roman e suporter patimas trebuie sa te feresti de el :D

ady51a
19th June 2006, 11:51
Oricum nu site-ul respectiv a scris despre asta. Un utilizator al forumului site-ului respectiv (forlan)
Mesajul sau este aici: http://forum.bettingadvice.com/viewtopic.php?t=49506

Forlan:

Pobeda owner is mafioso. i expect that he will fixed this match 2-2. That will not be first time and that is easier way to do. You don't need help from the other team. Just concede a goal in the first halftime and job done. But this is just my opinion.
Nuredinovski, Mickov, Stojkovic, Krsteski, DAmeski, Meglenski, Kapinkoski, Jovanovik, Zilson, Gesovski.
Those are players who will play for Pobeda today. Pobeda qualified for Intertoto with cheeting. Acording the FFM rules Vardar was the team who have to play in Intertoto and Skendija in UEFA cup because is a finalist of national cup. But in the begining of May they changed the rule (president of FFM is Pobeda owner) and Skendija was (censored) up. Now Vardar is in UEFA and Pobeda in Intertoto. Pobeda have good players but they need games. Simply they did not play half of their games this spring. When they fixed to lose with Makedonija, Baskimi... they played with young players and seniors was injuried All of them. But in the next game against Vardar they played with full squad. Nobody injuried.
So, i recomend you not to spend your money on this game. Or maybe for fun try 2-2 with 1 euro.

Kroenan
19th June 2006, 11:57
In concluzie, ce a scris un imbecil pe un forum a devenit stire de `senzatie` in Prosport...
Cred ca singurul lucru care mai e de zis despre aceasta fituica e: HA-HA

P.S Probabil, noua deviza a presei din Bucuresti, va fi de acum in colo: ``Inaintee...Ridicoli pana la capat``:D

ady51a
19th June 2006, 11:59
Pentru mine acest Or maybe for fun try 2-2 spune totul.
Prosport :no:

Ultras Farul
19th June 2006, 12:11
Sper sa nu fi fost blat pentru ca atunci e grav . Sa nu ne trezim ca mafiotu de la Pobeda ii da niste bani lu Bosanceanu sa tranteasca meciu de la Constanta . Daca ne elimina descultii de la Pobeda presa bucuresteana o sa ne faca praf. Sper sa nu aiba ocazia

b3bito
19th June 2006, 12:12
bine k am aparu si noi pe prima pagina....
vede`ti k in retur o sa fie 3-0 pt farul,(am facut eu blat cu pobeda:D:D:D:d)

Ultras Farul
19th June 2006, 12:20
Astia nu mai au ce scrie si ne-au luat pe noi in vizor.Sa scrie de steaua , dinamo si rapid si sa ne lase pe noi cu vrajeli . Astia din Bucuresti numai blaturi vad

ady51a
19th June 2006, 12:28
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=689763&posted=1#post689763
discutia pe Onlisesport de tine si pe threardul de sus deschis pe Europa.

ady51a
19th June 2006, 12:54
Liviu Mihai şi-a făcut datoria, marcînd în poarta Pobedei

Aventura în Cupa UEFA Intertoto a Farului a început cu un rezultat de egalitate, 2-2 la Prilep. Fără Paşcovici şi Şchiopu, lăsaţi acasă din cauza accidentărilor, secundul Lucian Marinof s-a văzut obligat să se descurce şi fără Todoran şi Lungu. Cei doi nu au fost recuperaţi la timp pentru întîlnirea de aseară, din deplasare, cu Pobeda Prilep, din prima manşă a turul I. În aceste condiţii, în “unsprezecele” de start şi-a făcut loc juniorul Larie, adus în iarnă de la Portul Constanţa. “Rechinii” au început în forţă pe stadionul “Goce Delchev” şi au fost aproape să deschidă scorul după numai opt minute prin Guriţă. Atacantul Farului a pătruns pe partea dreaptă şi a şutat puternic, dar portarul Nuredinovski a reuşit să devieze balonul pe lîngă poartă. Tot veteranul Farului a creat panică în careul macedonean în min.22, cînd reluarea sa cu capul a nimerit bara. Dominarea constănţenilor s-a concretizat în min.29, atunci cînd Farmache a prins un şut senzaţional de la 30m, sub transversală, lăsîndu-l fără replică pe Nuredinovski. Golul a schimbat faţa jocului şi gazdele s-a trezit, atacînd în valuri la poarta lui Curcă. Drept urmare, Cvetkovski (min.33) şi Stojkovic (min.35) au fost aproape de egalare. Ultimul a ratat cea mai mare ocazie a gazdelor în ultimul minut al primei reprize, cînd Curcă a ieşit excelent şi a blocat.

Presiunea gazdelor s-a accentuat după pauză şi Stojkovic a speculat neatenţia fundaşilor constănţeni, egalînd în min.56. Doar două minute a durat bucuria macedonenilor, Liviu Mihai şutînd la colţul lung din mijlocul careului, după o cursă impetuoasă a lui Guriţă pe partea stîngă. Culmea, elevii lui Marinof s-au relaxat din nou şi a fost nevoie de o intervenţie disperată a lui Senin, care a respins de pe linia porţii, pentru a păstra avantajul. În cele din urmă, Pobeda a reuşit să revină pe tabela de marcaj, Tancevski trimiţînd la rădăcina barei, după o minge respinsă de Curcă. Finalul a fost incediar, cu gazdele atacînd în forţă, dar defensiva Farului a rezistat cu brio. Ba chiar, Guriţă ar fi putut da lovitura de graţie în min.77, dar Nuredinovski a fost la post. “A fost o evoluţie bună, deşi gazdele ne-au chinuit încă de la venirea la Prilep. La hotelul la care am fost cazaţi a cîntat muzica toată noaptea şi cred că au fost vreo trei nunţi. Este totuşi un rezultat bun, chiar dacă se putea şi mai mult, ţinînd cont că am condus în două rînduri. Atacul a lăsat de dorit, dar vreau să-i remarc pe Voiculeţ şi pe juniorul Larie. Dacă nu ne vom deconecta, aşa cum am făcut după goluri, sînt sigur că ne vom califica”, a declarat directorul executiv al Farului, Florentin Chiforeanu. "Rechinii” se întorc astăzi în cantonamentul din Grecia, urmînd să sosească la Constanţa pe 22 iunie. Partida retur se va disputa duminică, de la ora 19.00, pe stadionul "Farul".

Pentru Farul au evoluat: Curcă - Farmache, I.Barbu, Gheară, L.Florea - Guriţă (90 Păcuraru), Larie, Senin, Voiculeţ - T.Moldovan (78 M.Soare), L.Mihai (74 Apostu). Au arbitrat: Vlado Svilokos - Zeljko Grgec şi Tomislav Petrovic (toţi din Croaţia). Delegat UEFA: Şandor Berzi (Ungaria. Observator de arbitri: Ladislav Gadosi (Slovacia).

Napoletan
19th June 2006, 13:32
Ba, va zic eu ca la meciul cu Timisoara a fost blat, ca stiam eu rezultatul inainte! Daca nu ma credeti intrebati-i pe tovarasii mei si pe prietena mea, ca le-am zis eu scorul cu 2 zile inainte! Si au mai fost cateva meciuri, la care am facut eu pe profetul da` nu va mai zic, ca pe urma poate apar si eu in ziar, si nu o sa imi stea parul bine, si nu o sa mai imi dea mama cu tata bani de buzunar si prietena o sa ma paraseasca!

CosminGrc
19th June 2006, 23:42
Eu unu voi fii la meci

alex-hcm
20th June 2006, 01:59
Si eu vin la meci.... de cand vreau sa vad Farul in Cupele Europene... in sfarsit.. presimt un drum lung pana in grupele Cupei Uefa... Eu zic asa ii batem pe Pobeda cu 4-1 la C-ta. Apoi 2-0 cu Lokomotiv Plovdiv acasa si 1-1 in Bulgaria. Iar cu Auxerre , dupa cum stiti jucam primul meci in deplasare. Ce atmosfera europena va fi la retur. Pacat ca are staduionul doar 18000 de locuri. va fi multa lume pe afara. Daca tot o sa fie in toiul verii, la sfarsitul lui iulie,si meciul decisiv pt intrarea in cupa uefa sa-l programeze astia de la Farul la ora 21:45. Ce ziceti, ati fii de acord? Derby-ul cupei Uefa Intertoto Farul Constanta- AJ Auxerre ( ora 21:45, stadion Farul). Aici cred intr-un egal 1-1 in Franta, mai ales ca vor fii toata echipa, pt ca nu vin toti din vacanta pt un meci cu Farul, mai ales ca la ei camp incepe la mij lui august. Iar la C-ta nu as vrea sa spun dar vad tot un 1-1 si o calificare a Farului dupa prelungiri si 11 metri. Cum ar fii o calificare la 11 metri, cu Auxerre, in fata a aproape 20000 de specatori??? Si mai departe va fi excelent pt ca ne va da incredere atat in camp cat si in cupe. Nu va mai castiga nimeni din Romania la C-ta.

ady51a
20th June 2006, 10:03
Jucătorii Farului nu s-au putut odihni bine în Macedonia, în hotel, în loc să fie linişte, petrecându-se de mama focului

Directorul executiv al Farului, Florentin Chiforeanu, a criticat condiţiile de cazare de care au beneficiat „rechinii“ în hotelul unde au stat în Prilep, pentru meciul din Cupa UEFA - Intertoto cu Pobeda, scor 2-2.

„Este cu atât mai important de subliniat evoluţia bună a echipei, cu cât gazdele ne-au chinuit prin hotelul unde am stat, alături de arbitri şi observatori. Ne-au pus muzică şi am asistat la vreo trei nunţi. A fost ceva infernal din momentul sosirii şi până la meci“, a declarat Chiforeanu.

În prima noapte de la Prilep, în hotel s-au ţinut două nunţi, iar în ziua meciului a mai urmat una.



Credit tinereţii

„Rechinii“ au luat o opţiune serioasă pentru calificarea în turul secund al întrecerii. Remiza este de remarcat, cu atât mai mult cu cât actuala echipă a Farului nu are experienţă internaţională, iar, în plus, antrenorul Lucian Marinof nu s-a putut baza pe patru dintre fotbaliştii săi rutinaţi, Şchiopu, Todoran, Paşcovici şi Lungu, toţi accidentaţi. I s-a dat credit, în schimb, ca titular, tânărului de 19 ani Ionuţ Larie (mijlocaş central), autor al unei prestaţii curajoase în partida sa de debut în Divizia A, de la Dej, cu CFR Cluj, care i-a impresionat pe tehnicienii farişti. Lipsa de experienţă a „rechinilor“ s-a văzut şi în faptul că, deşi au condus de două ori pe tabelă, au fost egalaţi de fiecare dată, relaxarea intervenită costându-i. Oricum, rezultatul de 2-2 este foarte bun. Fariştii şi-au atins scopul pentru acest prim meci.



Stăpâni în prima jumătate de oră

La Prilep, fotbaliştii constănţeni au avut clar iniţiativa mai mult de 30 de minute. Primele ocazii ale meciului (min. 8 - Guriţă, din pasa lui Senin; min. 22 - Guriţă, bară) le-au aparţinut, au şi deschis scorul, în minutul 30, prin Farmache, dar, pe finalul primei părţi, Pobeda s-a trezit şi a început să preseze tot mai mult. Masivul atacant (1,92 m) Gesoski (min. 33) şi sârbul Stojkovic (unul dintre cei cinci stranieri din lot ai macedonenilor), în minutele 35 şi 45, i-au dat ceva emoţii lui Curcă, însă portarul farist a reuşit să păstreze poarta intactă.



Doar trei minute de bucurie

Presiunea Pobedei s-a menţinut şi după pauză, gazdele reuşind astfel să egaleze, în minutul 55. Cei aproximativ 3.000 de spectatori de pe stadionul „Goce Delchev“ nu s-au bucurat însă decât trei minute, pentru că, după o fază lucrată pe partea stângă, L. Mihai a reuşit să ducă iar Farul în avantaj. Ambiţioşii macedoneni nu au cedat nici acum. Dacă, în prima parte, Curcă s-a luptat cu Stojkovic, acum l-a avut în faţă pe Gesoski, care a ratat cele mai mari situaţii în partea secundă, patru, pentru Pobeda, atât la 1-2, cât şi la 2-2.

Scorul l-a făcut egal însă Tancevski, introdus inspirat de antrenorul Zdravevski. Tehnicianul Pobedei este cel care, acum şase ani, a marcat ambele goluri macedonene ale dublei din Cupa UEFA cu Universitatea Craiova, care i-a lăsat acasă pe olteni. Pe final, „rechinii“ puteau da chiar lovitura de graţie, însă atât Guriţă (min. 79), cât şi Senin (în prelungiri) au fost imprecişi.


Voiculeţ şi Larie, remarcaţi

Florentin Chiforeanu i-a remarcat pe tinerii Voiculeţ şi Larie. „Am scos un rezultat egal, dar se putea şi mai bine, având în vedere şi că am condus de două ori. Mergem înainte. Atacul a lăsat de dorit. Dacă ne vom strădui şi nu ne vom pierde concentrarea ca astăzi (n.n. - duminică), pe final, bineînţeles că vom trece de macedoneni şi vom merge mai departe. Promitem un drum lung în Cupa UEFA - Intertoto“, a punctat directorul executiv al Farului.
Cuget Liber!

Ultras Farul
20th June 2006, 13:21
Si eu vin la meci.... de cand vreau sa vad Farul in Cupele Europene... in sfarsit.. presimt un drum lung pana in grupele Cupei Uefa... Eu zic asa ii batem pe Pobeda cu 4-1 la C-ta. Apoi 2-0 cu Lokomotiv Plovdiv acasa si 1-1 in Bulgaria. Iar cu Auxerre , dupa cum stiti jucam primul meci in deplasare. Ce atmosfera europena va fi la retur. Pacat ca are staduionul doar 18000 de locuri. va fi multa lume pe afara. Daca tot o sa fie in toiul verii, la sfarsitul lui iulie,si meciul decisiv pt intrarea in cupa uefa sa-l programeze astia de la Farul la ora 21:45. Ce ziceti, ati fii de acord? Derby-ul cupei Uefa Intertoto Farul Constanta- AJ Auxerre ( ora 21:45, stadion Farul). Aici cred intr-un egal 1-1 in Franta, mai ales ca vor fii toata echipa, pt ca nu vin toti din vacanta pt un meci cu Farul, mai ales ca la ei camp incepe la mij lui august. Iar la C-ta nu as vrea sa spun dar vad tot un 1-1 si o calificare a Farului dupa prelungiri si 11 metri. Cum ar fii o calificare la 11 metri, cu Auxerre, in fata a aproape 20000 de specatori??? Si mai departe va fi excelent pt ca ne va da incredere atat in camp cat si in cupe. Nu va mai castiga nimeni din Romania la C-ta.


Sa speram ca va fi stadionul plin si atmosfera va fi ca la un meci dinamo.

b3bito
20th June 2006, 14:12
in sfarsti si`a dat si el seama,k nu avem atac...si k liviu ala nu face nimik pe teren,pt k ace mai multe prin baruri si clubiri

Ultras Farul
20th June 2006, 17:36
Cica cei de la UEFA l-au confundat pe Liviu Mihai cu Gurita.Cred ca nici la astia nu le-a venit sa creada ca a inscris Liviu .

b3bito
20th June 2006, 22:00
hai ca asta a fost tare buna =))))

ady51a
20th June 2006, 23:30
Farul va fi condusă duminică, în returul din Cupa UEFA-Intertoto, de antrenorul principal Momcilo Vukotic, sârbul încheindu-şi misiunea de monitorizare la CM din Germania



Delegaţia Farului revine la Constanţa, după meciul tur cu Pobeda Prilep, joi, 22 iunie, aproape de miezul nopţii. Ca şi la dus, drumul din Grecia (unde fariştii au stat înainte de meci, dar s-au întors şi după) şi până în România va fi parcurs pe două căi: cu avionul (grosul „rechinilor“) şi cu autocarul. Cei care vin pe calea aerului au avion de la Salonic la ora 17,30. Sâmbătă, 24 iunie, la Constanţa va ajunge şi antrenorul principal Momcilo Vukotic, care şi-a încheiat activitatea de monitorizare a meciurilor Naţionalei sale, Serbia-Muntenegru, la Mondialul german, astfel că, duminică, va conduce Farul în returul cu Pobeda.

În aceeaşi zi, şi-a anunţat prezenţa şi echipa macedoneană, care va sosi cu autocarul şi va fi cazată, în principiu, la hotelul „Royal“. Pobeda a înştiinţat Farul că delegaţia sa va cuprinde 38 de persoane şi că va pleca duminică, imediat după meci. Oaspeţii au solicitat ca, sâmbătă seară, timp de o oră (între 20 şi 21), să li se pună la dispoziţie terenul mare, pentru antrenamentul oficial.



În vizită la Salonic

În acest moment, „rechinii“ sunt în Grecia, dar nu lângă Naousas, ca înainte de partida de la Prilep, ci la Veria, locuind la hotelul cu acelaşi nume. Luni, a fost zi fără antrenament, ţinând cont că fariştii veneau după efortul intens din timpul meciului, din seara precedentă. Pentru relaxare şi destindere, antrenorii au hotărât să-i ducă pe jucători la Salonic. „Rechinii“ mai mult au vizitat oraşul decât au făcut cumpărături, pentru că preţurile sunt mari în Grecia. Oficialii farişti s-au descurcat mult mai bine din acest punct de vedere în Macedonia, ţară mult mai ieftină chiar şi decât România.

Ieri, jucătorii constănţeni au avut în program un antrenament lejer, de dimineaţă, şi unul mai tare după-amiază. Astăzi, sunt programate două şedinţe de pregătire, iar joi, la plecare, una. În continuare sunt accidentaţi Mario Carlos şi Florin Lungu.

Senin şi Larie, în pericol de suspendare

Dacă primesc un cartonaş galben în meciul retur cu Pobeda, iar Farul se califică în turul doi al Cupei UEFA-Intertoto, mijlocaşii constănţeni Adrian Senin şi Ionuţ Larie nu vor evolua contra bulgarilor de la Lokomotiv Plovdiv. Aceasta, deoarece au primit câte un avertisment la Prilep, Senin - în minutul 67, Larie - în minutul 81, iar regulamentul competiţiei spune că starea de suspendare intervine la două „galbene“.
Cuget Liber!

ady51a
21st June 2006, 10:07
Veştile bune pentru fanii constănţeni vin din Grecia, unde “rechinii” se află într-un stagiu de pregătire. Absenţi în meciul de duminică din cauza accidentărilor, Lungu şi Todoran au şanse să revină la returul cu Pobeda Prilep.

ady51a
21st June 2006, 23:04
Biletele la Farul - Pobeda, 8 lei şi 16 lei

Biletele pentru meciul FC Farul - Pobeda Prilep costă 8 lei (la peluzele I şi II) şi 16 lei (la tribunele I şi II) şi se pun în vânzare începând de sâmbătă, 24 iunie, la casele de bilete de la stadionul „Farul“. Meciul se dispută duminică, 25 iunie, de la ora 19, nefiind televizat în direct.

Seahawk
22nd June 2006, 00:40
Le dam vreo 2-0 si gata

b3bito
22nd June 2006, 01:08
Biletele la Farul - Pobeda, 8 lei şi 16 lei

Biletele pentru meciul FC Farul - Pobeda Prilep costă 8 lei (la peluzele I şi II) şi 16 lei (la tribunele I şi II) şi se pun în vânzare începând de sâmbătă, 24 iunie, la casele de bilete de la stadionul „Farul“. Meciul se dispută duminică, 25 iunie, de la ora 19, nefiind televizat în direct.


e enorma de mult....
160 de mii la tribuna macar dak era 100 de mii mai ziceai...
iar la peluza 80 de mii ce`s cu scoruriile astea...?
si ne mai miram de ce o sa avem stadionul gool, alti din buc,care si asa au stadionul full,au preturiile mai scazute,si ei joaca in uefa si liga campionilor...

U|L|T|R|A|S|
22nd June 2006, 01:20
Ce scoruri..daca ajungem in UEFA cat o sa fie biletul?.... .. inca un meci cu tribunele goale....

pff
22nd June 2006, 03:10
cum ma n`o sa vina ?? o sa vina 1000 de inshi ..in loc sa bage preturile astea si sa`si ia cateva mii de dolari pe intrare .. mai bine bagau 50.000 biletu` peste tot si`si scoteau aceeasi bani .. doar ca mai aveau cat de cat atmosfera ... da` se pare ca acesti conducatori magnifici chiar se pricep in ale marketingului ... of..

dorryn
22nd June 2006, 04:35
Ce inseamna sa ai o conducere de tot rahatu`.Acum au intrecut masura tentativele astea care conduc clubul.E enorm.Pai in ritmul asta mai bine nu ne calificam in uefa pt ca nu o sa avem bani sa intram la meci si ne facem de ras in Europa cu stadionul gol.Dar se bazeaza cu cei pe care EI ii cred prosti care ar face orice sacrificiu sa ajunga la meci.Din pacate sunt putini si aceia sunt dati afara la ordinul prealuminatilor conducatori daca indraznesc sa comenteze.

Kroenan
22nd June 2006, 11:26
Cata prostie... Sa dublezi pretul biletelor desi nu ai trecut inca nici de primul tur din INTERTOTO... In cazul accederii in UEFA probabil se vor tripla:D

Astia fac `apeluri` la suporteri prin ziarul Cuget Liber, dar iau masuri incredibile pentru a-i aduce la stadion
Tinand cont de atacurile penibile din fituica bucuresteana, si de `atitudinea` conducerii, vom avea (din nou) stadionul gol

Inevitabil vine intrebarea> Sunteti siguri ca astia vor stadionul plin? Spun asta deoarece in ultimii 6 ani au facut tot posibilul sa-l goleasca. Deasemenea se gandesc probabil la o mica `revolta` in caz de necalificare, si cu siguranta nu vor asta

Ultras Farul
23rd June 2006, 10:19
Eu ieri seara am avuzit pretul biletelor si am crezut ca au gresit astia de la TV. Zici ca jucam cu Barca in Liga Campionilor nu cu niste desculti . A facut-o Bosanceanu de data asta.La meci cred ca peluzele o sa fie pline dar in tribune mai mult de 1000 de oameni nu cred.Macar sa lase si cealalta peluza suporterilor Farului

Ultras Farul
23rd June 2006, 10:21
Astia ori isi bat joc de noi ori chiar nu-i duce capu.S-ar putea sa fie ambele variante.Si cand speram si eu sa fie stadionul plin cu atmosfera ca lumea.Asta e ce sa facem .....

alex-hcm
23rd June 2006, 12:51
Stai mai linistit.. eu cred ca o sa fie cel putin 8000-10000 spectatori... Daca vrea cineva cu adevarat sa vada pe Farul da 80000 sau 160.000 si asa nu joaca toata ziua in Intertoto si nici la tv nu e dat. Dupa ce ca multi nu vin la meciurile din campionat si se dau mari ca sunt suporteri adevarati macar asa sa dea si ei ceva bani... ca daca tot vin doar la meciurile alea cu Steaua si Dinamo au economisit ceva.

ady51a
23rd June 2006, 13:14
Depinde, sunt multi factori pro si contra
Contra:
1. Vremea - Daca o sa ploua nu o sa vina lumea
2. La 18 este meci la Cupa Mondiala Anglia - Ecuador
3. Pretul destul de mare al biletelor (Dupa parerea mea un 5 lei ci 10 lei era mai echitabil tanand cont ca suntem in primul tur preliminar)

Pro:
1. Meciul nu este televizat, dar situatia nu este inca batuta in cuie. Poate sa vina o oferta de la televiziuni in orice moment.
2. Este totusi in meci International oficial jucat de Farul.

Eu o sa fiu la meci cu siguranta! :ok:

b3bito
23rd June 2006, 13:42
si eu,macar sa fie lume in peluza,si mai putina in tribuna:D

Ultras Farul
23rd June 2006, 13:43
Da cu vremea e nasol ,astia au anuntat ploi in weekend dar sa speram ca ne ocoleste ploaia.Oricum sper ca atmosfera sa fie ca lumea,cred,ca galeria s-a pregatit cu o coregrafie ceva , niste steaguri macar, ca anul asta a fost cam naspa din punctu asta de vedere exceptie face meciu cu Steaua pe care nu vrem sa ni-l mai aducem aminte

b3bito
23rd June 2006, 14:01
de ce speri la asa ceva?
coregrafie o sa se faca in mmentul in care o sa avem voie sa ne punem bannerul pe gard,si vom fi cat de cat respectati

Ultras Farul
23rd June 2006, 14:18
Ce anaiba au jandarmii astia din Constanta ca in majoritatea oraselor nu sunt char asa probleme. La Galati se mai intamla chestii dastea ca la noi cu bennerele

ULTRAS-CT
23rd June 2006, 16:50
Biletele la Farul - Pobeda, 8 lei şi 16 lei

Biletele pentru meciul FC Farul - Pobeda Prilep costă 8 lei (la peluzele I şi II) şi 16 lei (la tribunele I şi II) şi se pun în vânzare începând de sâmbătă, 24 iunie, la casele de bilete de la stadionul „Farul“. Meciul se dispută duminică, 25 iunie, de la ora 19, nefiind televizat în direct.

hahaha...eram sigur !! cred ca de aia vroiau astia sa intram in intertoto .. doar ca sa isi traga si ei $$ ! :rosu:
stau si ma gandesc la meciu cu bulgarii .. cam cat o sa fie biletul ?
peluze 10lei , tribune 20lei ? :rosu:

pirlinho
23rd June 2006, 17:41
16 lei sa vad o echipa care-n Romania ar fi prin Divizia B? Nu cred.

Da cineva meciul?

ady51a
23rd June 2006, 17:50
Daca citesti putin mai sus vezi raspunsul.

pirlinho
23rd June 2006, 19:33
Mda, asa e. N-am fost atent.

ady51a
24th June 2006, 12:10
formatia probabila in meciul de maine:


Constanţa, stadion „Farul“, duminică, 25 iunie, ora 19

FC Farul (antrenor, Momcilo Vukotic): Curcă - Farmache, Barbu (cpt), Gheară, L. Florea - Guriţă, Voiculeţ, Senin, Todoran - L. Mihai, T. Moldovan

Ultras Farul
24th June 2006, 14:14
Ce nu l-o baga pe Apostu in locul lui L.Mihai.?

Bute_Farul
24th June 2006, 18:12
Fiindca apostu o sa plece la UTA

b3bito
24th June 2006, 19:29
da
dar mai bine` baga pe altul in locul lu liviu mihai

Rechinul Ucigas
24th June 2006, 20:53
Farul are prima şansă returul cu Pobeda Prilep

Antrenorul secund al echipei Farul, Lucian Marinof, a declarat că formaţia constănţeană are prima şansă în meciul cu Pobeda Prilep, din manşa secundă a turului întâi al Cupei UEFA Intertoto, după rezultatul de egalitate înregistrat în prima manşă, în deplasare.

"Datorită rezultatului din tur avem prima şansă, dar meciul nu este câştigat dinainte. Eu cred că împreună cu băieţii am pregătit destul de bine acest meci, acum cunoaştem mult mai bine echipa adversă şi cred că vom reuşi să câştigăm partida", a spus Marinof.

Tehnicianul a menţionat că Vasile Păcuraru, care nu s-a refăcut complet după accidentarea suferită în meciul de campionat cu CFR Cluj, Florin Lungu, Cristi Şchiopu şi Cosmin Paşcovici nu vor putea evolua în meciul de duminică.

Lucian Marinof a adăugat că la meciul de duminică pe banca tehnică se va afla principalul Momcilo Vukotici, care va sosi în ţară în cursul zilei de sâmbătă.

Echipa Pobeda Prilep, care ajunge sâmbătă la Constanţa, a anunţat că va fi încurajată de 30 de suporteri, care fac deplasarea cu un autocar şi care vor ajunge la Constanţa duminică, în jurul orei 16.00.

Biletele la meci costă între 8 lei la peluza I şi a II-a şi 16 lei la tribuna I şi a II-a.

Farul a terminat la egalitate, scor 2-2, partida tur cu Pobeda Prilep.

Napoletan
25th June 2006, 02:01
E pe bune treaba cu intoarcerea lui Apostu la UTA, sau e doar un zvon ?

Ultras Farul
25th June 2006, 12:04
Ar fi pacat sa plece la UTA pentru ca a dovedit ca e un jucator de valoare

best_lazialul
25th June 2006, 12:43
A facut cateva meciuri bune insa nu prea a jucat titular. Acum a mai venit si Disney. Sper sa bata Farul in seara asta .Banuiesc ca nu va fi transmis pe la tv..cel putin eu n-am auzit nimic. Sper sa fie transmis integral la radio

ULTRAS-CT
25th June 2006, 15:57
parerea mea ca Apostu e mai bun ca L.mihai .. alearga mai mult , pune mult suflet si vrea sa arate ca merita , daca clubul la dat la UTA atunci nu ii inteleg pe cei din Conducere .. dar dak a plecat ca asa a vrut el atunci il inteleg .. a plecat undeva undeva unde sa fie titular sa demonstreze ca poate mai mult :ok:

Mario Di Lazi
25th June 2006, 16:27
Pe teletextul TVR -ului am vazut : Popeda Prilep - Farul 3-0 - la pagina 226
Eu stiu ca scorul a fost 2-2 . Eu cred ca este o greseala, sper ca nu au omologat scorul asta in urma presupusului blat . FORZA FARUL

b3bito
25th June 2006, 17:18
hmm
nu cred:D

Quartz@nu
25th June 2006, 19:59
bosanceanu vrea sa se imbogateasca ?? 180.000 lei biletul la a-II-a si 80.000 la peluze ....!!! el spera sa vina turistii la meci ...dar care turisti ? nici macar constantenii nu merg !

Ultras Farul
25th June 2006, 23:16
Poate biletele au fost scumpe si au fost dar totusi cred ca echipa asta merita un public mai eufori ,mai patimas.Cand echipa merge prost strigam
,, Demonstrati ca ne meritati'' ,insa cred ca jucatorii Farului ar trebui sa strige asta.Ce daca conducerea echipei ne trateaza cum ne trateaza,ar trebu sa mergem cat mai multi la stadion sa incurajam echipa , ca doar nu mergem la meci sa-l incurajam pe Bosanceanu,nu el reprezinta Farul , noi sustinem echipa Constantei.De asta scrie presa din Bucuresti tote mizeriile astea despre noi,pentru ca atunci cand vad 2000-3000 de suporteri in cel mai bun caz, isi permit sa zica tampenii pentru ca vad o ehipa abandonata de suporteri.Stiu ca galeria a incercat sa cheme suporterii la stadion si de asta merita felicitati pentru ca au dovedit ca sunt niste faristi adevarati

Ultras Farul
25th June 2006, 23:19
Singura cale ca suporterii sa se trezeasca si sa revina la stadion este sa jucam cu Auxerre in Intertoto.Poate atunci o sa mai vina la stadion

U|L|T|R|A|S|
25th June 2006, 23:34
Poate biletele au fost scumpe si au fost dar totusi cred ca echipa asta merita un public mai eufori ,mai patimas.Cand echipa merge prost strigam
,, Demonstrati ca ne meritati'' ,insa cred ca jucatorii Farului ar trebui sa strige asta.Ce daca conducerea echipei ne trateaza cum ne trateaza,ar trebu sa mergem cat mai multi la stadion sa incurajam echipa , ca doar nu mergem la meci sa-l incurajam pe Bosanceanu,nu el reprezinta Farul , noi sustinem echipa Constantei.De asta scrie presa din Bucuresti tote mizeriile astea despre noi,pentru ca atunci cand vad 2000-3000 de suporteri in cel mai bun caz, isi permit sa zica tampenii pentru ca vad o ehipa abandonata de suporteri.Stiu ca galeria a incercat sa cheme suporterii la stadion si de asta merita felicitati pentru ca au dovedit ca sunt niste faristi adevarati

Tu din ce brigada esti???

Ultras Farul
26th June 2006, 01:23
Nu sunt din nici o brigada . Stau la Tribuna a II-a

ady51a
28th June 2006, 00:21
* La partida cu bulgarii, de sâmbătă, de la Constanţa, a treia confruntare a „rechinilor“ în Intertoto, clubul constănţean speră într-o asistenţă numeroasă

Partida tur dintre FC Farul şi PFC Lokomotiv Plovdiv 1936 (Bulgaria), din manşa a doua a Cupei UEFA-Intertoto, se va desfăşura la Constanţa, sâmbătă, 1 iulie, de la ora 20. La această întâlnire, conducerea clubului constănţean a luat hotărârea ca spectatorii să beneficieze de intrare liberă, sperând astfel într-un aflux important de fani, cu atât mai mult cu cât bulgarii alcătuiesc o formaţie puternică (locul 5 în stagiunea trecută), deci cei care vor veni la meci vor avea ce vedea. Cu siguranţă, Lokomotiv va da o replică mult mai consistentă decât Pobeda Prilep. Va fi altceva faţă de dubla „rechinilor“ cu macedonenii.

Partida retur dintre cele două combatante de sâmbătă se va disputa o săptămână mai târziu, pe 8 iulie, de la ora locală 18 (aceeaşi ca în România), dar nu la Plovdiv, căci stadionul lui Lokomotiv nu corespunde deocamdată normelor UEFA, ci la Sofia, pe arena de 43.230 locuri „Vassil Levski“, acolo unde joacă şi echipa naţională bulgară.

Deocamdată, până ieri la prânz, contactele dintre Farul şi Lokomotiv se limitaseră la convorbirea dintre agenţia care le va organiza bulgarilor deplasarea şi gruparea constănţeană, care a fost întrebată de posibilităţile de cazare. De asemenea, la Farul nu sosise de la UEFA nici lista oficialilor pentru meciul de sâmbătă. Se ştie doar că observator de joc este un belgian, Jean-Francois Cruck.

UEFA: „Lui Vukotic i-a revenit zâmbetul“

Ca şi la meciul tur dintre Pobeda Prilep şi FC Farul, UEFA a postat un scurt comentariu pe site-ul său oficial vizavi de partida de la Constanţa dintre cele două formaţii. „Momcilo Vukotic, antrenorul Farului, a suferit la Campionatul Mondial, în calitate de membru al staff-ului tehnic al echipei naţionale a Serbiei şi Muntenegrului, dar, când s-a întors la formaţia sa de club, zâmbetul i-a revenit, din moment ce Farul s-a calificat în turul doi al Cupei UEFA-Intertoto. Au marcat Tibor Moldovan (min. 22) şi Mihai Guriţă (min. 66), într-un meci pe care Farul putea şi trebuia să-l încheie cu o diferenţă mai mare. Pobeda nu a mai avut revenirea de la Prilep, când a egalat de două ori“, a notat www.uefa.com.

„Rechinii“ se antrenează la foc continuu

Jucătorii Farului au început în ritm susţinut antrenamentele pentru partida cu Lokomotiv. Aseară, de la ora 19, ei au efectuat o şedinţă de pregătire, pe arena secundă, iar astăzi vor lucra în cadrul a două antrenamente (primul, de la ora 9, pe terenul doi, al doilea - de la ora 19, pe Farul I). Joi, după pregătirea de la ora 19 (pe Farul II), „rechinii“ rămân în cantonament, iar vineri iau parte, de la aceeaşi oră, la ultimul antrenament înaintea partidei cu bulgarii. Duminică, a doua zi după meci, constănţenii au liber.
Cuget Liber!

Asadar: Haideti la stadion sambata seara la ora 20:00 Forza Farul!!! :ok:

tchibos
28th June 2006, 00:28
*
Asadar: Haideti la stadion sambata seara la ora 20:00 Forza Farul!!! :ok:

buna concluzia :ok:

Ultras Farul
28th June 2006, 03:12
Sa speram pentru a nu stiu cata oara ca stadionul va fi aprope plin , nu mai spun plin , insa am dubii pentru ca la 18 e Argentina - Germania iar la 21,45 celalalt sfert de finala . Si normal constantianul comod va sta la C.Mondial cu berea in fata decat sa vina la meci

alex-hcm
28th June 2006, 15:16
Sper sa nu fie chiar asa de nesimtiti unii sa stea acasa si posibil sa se plictiseasca la unele meciuri de la mondial, pt ca multe sunt plictisitoare desi joaca echipe cotate, in loc sa vina sa presupusa lor echipa favorita, Fc Farul.

ady51a
28th June 2006, 23:27
Sa speram pentru a nu stiu cata oara ca stadionul va fi aprope plin , nu mai spun plin , insa am dubii pentru ca la 18 e Argentina - Germania iar la 21,45 celalalt sfert de finala . Si normal constantianul comod va sta la C.Mondial cu berea in fata decat sa vina la meci

Meciul Argentina - Germania este vineri. Farul joaca sambata.
Sambata la CM se joaca Anglia - Portugalia de la 18:00 si Brazilia - Franta de la 22:00.
Farul joaca de la 20:00 deci practic in acel interval orar nu este meci, doar daca nu sunt prelungiri la primul meci.