PDA

View Full Version : Gigi Becali :"Daca Radoi nu joaca fundas la marcaj, Hagi sa plece !"



Liviu
19th August 2007, 23:06
Soc ! Declaratie cu cateva minute in urma la Sport.ro. Becali a gasit vinovatul egalului de la Cluj, Hagi, care nu l-a bagat pe Radoi fundas central. Indemnul este clar : daca Hagi va continua sa nu il foloseasca pe Radoi fundas central decat fortat, Hagi va fi demis. Asa cum zice Becali, i se va da banii de pe contract si i se va spune la revedere. Numai faptul ca Hagi este nasul sau, l-a facut pe Becali sa nu ia decizia demiterii in seara asta.

Cum comentati noile tampenii ale lui Becali ? Va trece Hagi peste aceste declaratii sau vom avea parte de o demisie ???

otinho
19th August 2007, 23:10
un om infect cu caracter infect .. ma crezut ca si-a mai revenit .. daca as fi hagi as pleca direct , cu un asemenea om nu se poate performanta

delaparis
19th August 2007, 23:14
:rolleyes:

aici pun si eu o mica opinie :D

Am mai zis si pe thread cu meciul de la Cluj , Radoi este beton in centrul apararii ...


Asta nu inseamna ca-l apar pe Becali :P

Liviu
19th August 2007, 23:19
Nu stiu, cum il cunosc pe Hagi, cred ca il va baga in a ma-sii pe Becali si va demisiona. Hagi s-a schimbat insa mult nu mai este acel impulsiv de odinioara, dar acum e pur si simplu umilit, are rezultate si e facut praf de unul care dupa ce Radoi si-a dat autogol cu Rosenborg, i-a cerut lui Protasov sa nu il mai foloseasca fundas central pe Mirel.

Altfel, cine sa iasa din schema ? Rada ? La rosul ala a cam fost fault in atac... parere personala...

Adi Da Samraj
19th August 2007, 23:19
dupa ce a fost in seara asta... cred ca acea "impacare" isi pierde din valabilitate.
Becali - Afara din Ghencea !!!!

otinho
19th August 2007, 23:21
M*** GIGI AUGH AUGH AUGH ! .. afara din ghencea :rosu: esti un gunoi

delaparis
19th August 2007, 23:28
Altfel, cine sa iasa din schema ? Rada ? La rosul ala a cam fost fault in atac... parere personala...

Rada poate fi rezerva lui Goian :ok: ...
cuplul Goian Radoi cred ca este extrem de solid si complementar ...
amandoi cu forta in joc , unul bun in jocul aerian , celalalt bun la mingile pe jos si de netrecut in dribling, amandoi cu prezenta si plasament in careu etc .... :rolleyes: ... si apoi sa fim seriosi , Radoi nu e mijlocas ;)

Prome
19th August 2007, 23:29
ba mare javra de om e becali asta , vrea el pe mirel fundas ca asa vede el ca prostu :headbang:

dede
19th August 2007, 23:30
de ce pisici si'a mai luat antrenor daca tot el face echipa? :mda: cioban retardat... :headbang:

Adi Da Samraj
19th August 2007, 23:34
Imi este mila de mama lu Becali… biata femeie... ce odrasla are …

Kainsashiki
19th August 2007, 23:35
"Eu dintotdeauna am spus ca nu ma implic la echipa, sa fac echipa. Dar eu cand vreau un jucator, acela trebuie sa fie in teren. De banii mei nu-si bate nimeni joc si nimeni nu face impotriva mea. Chiar daca se numeste Hagi, ca e nasul meu si isi permite. Daca era altcineva nu mai venea cu echipa la Bucuresti. Nu il mai vedeati de maine. I-am spus <<Vreau Mirel Radoi ca fundas la marcaj cu Goian>> I-am spus ca nu ma intereseaza cum joaca, doar ca Radoi sa fie fundas central la marcaj. A spus da si cand l-am vazut pe Mirel Radoi mijlocas am vrut sa plec, dar am ramas sa nu speculeze presa. Daca Mirel era fundas nu se mai intampla nici accidentarea lui Plesan si nici eliminarea lui Goian, pentru ca Rada a facut eliminarea, ce vina are Goian? Cer eu mult ca patron, care dau milioane de euro? Ce sunt eu? Marioneta, sunt circar la echipa asta? Sa-mi faci tu mie invers? Eu nu sunt papagal la echipa asta. Eu cand vreau, asa va fi. De acum incolo asa va face si daca nu va face va pleca si cu asta basta. Eu ii dau lui 400 de mii de euro, nu imi da el mie.

Patronul Stelei a povestit ca in ultimele opt etape ale sezonului trecut il chema pe Cosmin Olaroiu la palat si faceau tactica impreuna. Becali a dezvaluit ca si lui Walter Zenga si Oleg Protasov le dadea sfaturi.

"Lui Olaroiu ii spuneam si facea asa. Aveam o intelegere ca intre oameni, ca intre crestini. Aveam o afectiune ca intre prieteni. Dar Hagi ce a facut? I-am facut toate poftele si ce a facut? Dumnezeu nu doarme! Eu il stiam foarte bine pe Hagi, dar nu ma asteptam sa faca asa ceva. In ultimele etape venea Olaroiu la mine si ma intreba tactica, imi spunea ca el nu mai poate. Il rugam sa vina la mine la palat, faceam tactica impreuna, mai veneam si eu cu o idee, ne intelegeam bine. Cu toti antrenorii, si cu Zenga, cu Protasov, cand am vrut ceva, au facut. Cu Hagi nu m-am bagat deloc, decat atunci cu Zaglebie cand i-am dat telefon sa-l bage pe Zaharia. Nu mai am nevoie nici de fotbal, nici de nimic! N-am nevoie de nimic, nici de Liga Campionilor. Am zis Mirel Radoi fundas de marcaj, baga-l pe Mirel", a povestit Becali la Special.

Becali l-a anuntat pe Gica Hagi ca in returul cu BATE Borisov ii va da echipa pe hartie lui Gigi Becali, la fel ca patronul lui AC Milan, Silvio Berlusconi. Patronul Stelei crede ca Steaua este o "salata de vinete" in acest moment.

"In meciul cu Bate Borisov, am sa-i dau echipa pe hartie. Ca Berlusconi. Pot sa mananc bataie, dar vreau respect. Nu are ce cauta Mirel Radoi la inchidere. Ovidiu Petre este mai bun decat Radoi la inchidere. Mi-a zis inaintea meciului ca va juca folosindu-l pe Goian cu Radoi la marcaj. Goian, Radoi, Ovidiu Petre. Asta-i echipa. Trebuie sa joace toti trei. Nu ma mai interesa nimic de meciul de la Cluj. De asta am plecat la penalty. N-am ce sa mai vorbesc cu Hagi. O sa vorbesc cu el cind o sa ne mai calificam in Liga Campionilor. Altfel, sa ma lase in pace cu saracia mea, cu salata asta de echipa. Steaua este salata de vinete", a mai spus Becali.

sa ma abtin sa-l injur...

Vladek
19th August 2007, 23:36
Propun cheta pentru un sinucigas din ala care sa intre cu camionul incarcat cu dinamita in "palatul" oligofrenului, in asa fel incat sa distrugem si sleahta de nepoti si interlopi care il urmeaza.

Vand vise
19th August 2007, 23:36
ce "scandal" face MM

Liviu
19th August 2007, 23:38
Patron la doua echipe, antrenor la doua echipe, a dat lunea trecuta unul afara, acum despotul nesatul mai vrea sa mai dea inca o lovitura.

Bai, te doare capul, asta se viseaza pe plantatie cu sclavii langa el. Referitor la Olaroiu, nu ma mira nimic, stiam ca e zero barat.

"Lui Olaroiu ii spuneam si facea asa. Aveam o intelegere ca intre oameni, ca intre crestini. In ultimele etape venea Olaroiu la mine si ma intreba tactica, imi spunea ca el nu mai poate. Il rugam sa vina la mine la palat, faceam tactica impreuna, mai veneam si eu cu o idee, ne intelegeam bine. Cu toti antrenorii, si cu Zenga, cu Protasov, cand am vrut ceva, au facut. Cu Hagi nu m-am bagat deloc..."

otinho
19th August 2007, 23:39
de scandalu asta "aveam" nevoie , fmm gigi , cioban infect :headbang:

Oaia Dolly
19th August 2007, 23:44
Se apropie finalul perioadei becali. Forza HAGI si mai ales, DNA

dede
19th August 2007, 23:47
acuma il aud si eu :D nervos rau ciobanu'... :shocked: nu mai poate... :cry:

Gontel
19th August 2007, 23:48
S-a dovedit inca o data ca Oli a fost carpa si pupincuristul lui becali. Eu in locul lui Hagi mi-as da demisia cat mai repde posibil. Sa stea cretinul asta si patron, si antrenor, sa intre si pe teren, sa joace pe toate posturile, sa ne arbitreze...
ce rol mai are antrenorul la echipa, daca el ii va da 11-le pe hartie???

Doamne, iarta-l ca nu stie ce face!

Snake_21
19th August 2007, 23:52
Mie scarba sa mai comentez iar afirmatiile de kkt :(

YoNuTzz
19th August 2007, 23:55
ce nesimtit e ciobanul ala analfabet...
l-a desfintat pe hagi...
dak tot vrea sa faca el echipa, atunci sa se faca si antrenor...

Hagi, dak ar avea acum putina demnitate, ar demisiona...
De acum motto-ul nostru ar trebui sa fie: "AFARA CU CIOBANUL DIN GHENCEA"

RUSINE !!!!!!!

ralu_u_craiova
19th August 2007, 23:56
e terminat Becali asta...frate daca ti-ai luat antrenor inseamna ca l-ai luat pt ceva nu????.....dar el nu...sa se faca asa cum vrea el...bleahhhhhh...

mArIuSeL
19th August 2007, 23:59
Dictatorule.....Cred , ca pt. binele lui Hagi ar fi mai cazul sa plece!!!!Nu se poate asha..sa iti faca patronul echipa???!!!!:sleep:

Liviu
20th August 2007, 00:03
Hagi, dak ar avea acum putina demnitate, ar demisiona...
Eu nu cred ca ar face bine daca ar demisiona. Bine...cred ca ii vine sa ii sparga mutra ciobanului dar este singurul bastion al rezistentei normalitatiii...daca pleaca cine vine ? Parca vad anunt la ziar : Club titrat, cautam antrenor de carpa, usor de mani****t, docil si calm. Nu e necesara experienta de antrenor dar e preferabil sa fi fost sub papucul fostului patron.

Daca Hagi pleaca, va fi cred regretat si de cei care il contesta...aici nu e vorba de Hagi, e vorba de prinicipiu...cum bai boule Becali te iei de antrenorul care te baga in CL si care e pe primul loc in Ro ? Tampit esti bah, du-te la Balaceanca, du-te la o biserica sa te exorcizeze... :rosu:

YoNuTzz
20th August 2007, 00:04
dak maine dimineata nu vad stirea: "Hagi a demisionat de la Steaua" atunci inseamna k cel mai mare jucator al Romaniei, va accepta sa fie sclavul lui Becali...

mihaicc
20th August 2007, 00:08
Hagi nu merita un asemenea tratament din partea pastorului.Hagi trebuie sa continue.Sper ca de infectul de cioban sa ne ocupam noi suporterii.
TREBUIE UMILIT CUM NE-A UMILIT EL PE NOI SI PE CEL MAI BUN PRODUS AL STELEI DIN TOATE TIMPURILE

Vladek
20th August 2007, 00:08
De acum ar trebui sa gasim o noua lozinca de scandat ... ceva gen "DNA, forza DNA", sau "hai parchetuu ... " !

Liviu
20th August 2007, 00:09
Corleone pentru fanatik : "SINT DOUA VARIANTE: ORI JUCATORII IL LUCREAZA PE HAGI SI BECALI LE FACE JOCUL, ORI AU AVUT O INTELEGERE LA ANGAJARE PE CARE HAGI NU A RESPECTAT-O"

Ess
20th August 2007, 00:18
clar nu aveati nevoie de scandalul asta acum la inceput: incep grupele, din campionat mai este f mult...nu pricep. defapt nici nu ma chinui.
dar pe undeva are dreptate si jj: e mai eficient mirel in centrul defensivei.

droppy
20th August 2007, 00:18
hagi mai bine ar pleca acum decat s mai indure idioteniile unui cioban idiot pe care eu cel putin pana acum il aparam in fata altor oameni care spuneau ca nu are minte.adrvarat graiau siasta vrae sa ajunga presedinte de tara,doamne fereste.sa se inscrie gigi la scoala de antrenori.

YoNuTzz
20th August 2007, 00:20
MEME L-A PUS LA ZID PE GIGI!
Duminica, 19 August 2007

Mihai Stoica l-a atacat dur pe Gigi Becali, fostul său patron
Dupa ce a aflat de atacul lui Gigi Becali la adresa lui Gheorghe Hagi, fostul conducator al Stelei, Meme Stoica s-a dezlantuit.

“Ani la rând am trait în mizeria creata de Gigi Becali! Ceea ce a spus despre Hagi, un stelist adevarat, cu litere mari, este un act reprobabil! Eu din cauza acestui om am plecat de la Steaua, fiindca nu puteam sa accept ca cineva sa-si bata joc de munca mea! I-am zis la Palat ca nu pot asista la distrugerea Stelei și el mi-a zis că nu voi asista. Gigi vrea sa aiba un mascarici în loc de antrenor. Atunci, sa-si ia carnet de antrenor, licenta PRO si sa faca el echipa! Am vazut ca mai nou e director tehnic la Gloria Buzau. Pai, în acest ritm, trebuie sa-si faca propriul campionat si sa antreneze el toate echipele. Steaua nu are nevoie de ajutor sa ajunga in Liga Campionilor. Steaua nu trebuie sa cumpere meciuri pentru asta, fiindca asa lasa de inteles finantatorul cu afirmatiile sale, ba ca a dat 2 milioane , ba un milion. Este inadmisibil ceea ce face acest patron, va duce la distrugerea echipei. El probabil are nevoie de o marioneta pe banca. Numai eu stiu cate hartii cu echipe scrise de el am aruncat. Nu indrazneam sa i le dau lui Olaroiu, luam hartiile si le aruncam. Bine erau scrise cu greseli gramaticale. Domnul Becali, sa stiti ca Ochirosii se scrie cu doi de i. Eu recunosc ca am avut o relatie anormala ca angajat. Am reusit sa-l domin pe acest om in multe situatii. Oricum nu se compara cu modul in care l-a dominat Piturca. Pai atunci Gigi nici nu se apropia de vestiar. Nu avea voie!
Acum, când am zis lucrurilor pe nume despre Gigi Becali m-am mai racorit. Astept reactia lui! Dar, va asigur ca replicile mele vor fi ca Tsunami! Gigi loveste în Steaua, dar nu poate sa ne aplice politica pumnului în gura!”, a tunat Meme Stoica la Telesport, în atacul fără precedent la adresa patronului din Ghencea.

Gontel
20th August 2007, 00:20
Prima varianta cade, nu ar avea jucatorii de ce sa il sape pe Gica, nu stiu ce sa zic despre a doua...pur si simplu ciobanul este nebun si dauneaza grav Stelei.

Adi Da Samraj
20th August 2007, 00:34
Hagi S-A PLINS UNOR APROPIATI CA ESTE LUCRAT DE Radoi, Neaga SI Dica!
Declaratiile lui Gigi Becali, prin care practic il desfiinteaza pe antrenorul Gica Hagi, nu sunt primul pas al rupturii intre "Rege" si clubul din Ghencea. Surse din anturajul lui Hagi sustin ca tehnicianul s-a plins in saptamina premergatoare meciului cu CFR ca tripleta Radoi, Dica, Neaga il "sapa", incercind debarcarea sa. Aceleasi surse sustin ca jucatorii s-ar fi plins la Becali ca metodele de pregatire ale lui Hagi nu sunt pe intelesul lor si ca multe dintre indicatiile sale tactice nu pot fi puse in practica.

mgheorghe
20th August 2007, 00:34
Steaua inca nu este echipa care o vrem, nu joaca acel fotbal spectaculos, placut ochiului.
Totusi Hagi este cel care face antrenamente cu jucatorii si ii cunoaste cel mai bine. Becali a investit bani, insa ca el mai sunt multi in fotbal si nu acei milionari sau miliardari fac echipele.
Daca rezultatele vor fi dezastruoase atunci are dreptul sa schimbe antrenorul, dar echipa nu o face el!
Sa se faca antrenor si investitor si atunci si-a rezolvat off-ul lui cel mare!

:rosu:

Adi Da Samraj
20th August 2007, 00:41
Mi-a placut de MM , si in special mi-a placut de fraza : " Sa stie domnul Becali ca Ochirosii se scrie intr-un singur cuvant "

Liviu
20th August 2007, 00:48
Mi-a placut de MM , si in special mi-a placut de fraza : " Sa stie domnul Becali ca Ochirosii se scrie intr-un singur cuvant "
Sunt curios cum scria numele lui Thereau...Poate de asta l-a dat si afara ca nu putea sa ii scrie numele :ras-plans:

Bai, asta cu complotul lui Radoi nu le cred ... cel putin, pe teren Mirel e printre cei mai buni, la cum il stim nu cred sa se preteze la asa ceva... e o speculatie...

YoNuTzz
20th August 2007, 00:50
oricum cred k jiji becali ar trebui sa fie Persona Non-Grata in Ghencea...

giani1971
20th August 2007, 01:06
1. Sunt departe de a fi fan Becali.
2. Cu Mirel-fundas central si Ov.Petre inchizator, Steaua a jucat f.bine. Astazi Goian a luat rosu din cauza lui Rada, care a ratat interceptia.
3. Si Andone a zis: culmea, am jucat mai bine in 11 vs. 11, cu Goian si Rada doi jucatori lenti; de cand a intrat Radoi central, Didi a fost f.bine marcat si n-am mai avut nicio ocazie clara.
4.Si atunci, poate are si Becali un dram de dreptate si dreptul de a cere ceva, dupa parerea mea evident, pe banii lui...chiar daca poate nu e normal sa ceara...
5.Hagi-fostul mare jucator- poate cel mai mare; dar ca antrenor?...nu stiu ce sa mai zic

YoNuTzz
20th August 2007, 01:11
giani, nu este vorba de asta...
dak pe becali il ducea mintea, ii spunea discret lui hagi intr-o convorbire particulara k il prefera pe radoi in aparare...dar e inadmisibil sa-l desfinteze asha pe cel mai mare fotbalist roman...

Liviu
20th August 2007, 01:13
11 contra 11 (alea 10 minute) nu stiu sa fi avut Clujul o ocazie cat de mica acolo.

Daca incepem discutia cu Mirel fundas...Mirel nu prea mai joaca acolo pentru ca a gresit de cateva ori flagrant pe pozitia aia, ultima mare gafa cu Dinamo, in primavara,gol de 1-4... Chiar Becali l-a scos de acolo dupa autogolul de la Trondheim.

Adi Da Samraj
20th August 2007, 01:13
Eu daca eram in locul nasului ii ardeam finului o scaltoaca ca sa ma tina minte toata viata si sa nu mai vorbeasca neintrebat

Dani3l
20th August 2007, 01:14
Gigi o sa distruga echipa...e o chestiune de timp...asta e...o sa raman fanul doar unei echipe:AC MILAN...

Prome
20th August 2007, 01:16
bai ce nenorocit e asta nu imi vine sa cred, cum sa il desfintezi pe hagi , tu becali un idiot care nu a facut nimic pentru tara asta si multumita lu steaua este el ce e azi ...

doamne ce scarba de om e asta, si-a mai dat el in petic dar parca acum a spus cu o asa rautate ... in ritmul asta poate ne elimina dracu bate

dan
20th August 2007, 01:22
eu nu inteleg, omul asta chiar nu are rusine?

cred ca hagi o sa plece...nu-l vad pe el sa accepte mizeriile lu` gigi

Liviu
20th August 2007, 01:26
Momentan, nicio reactie la revenirea in Bucuresti a lotului :

Aeronava charter care a transportat Steaua de la Cluj la Bucuresti a aterizat pe aeroportul "Henri Coanda". Staful tehnic si jucatorii nu au oferit nici o declaratie. Hagi a plecat cu o masina, la fel ca si Radoi, si Neaga, acesta din urma fiind insotit de Petre Marin. Restul delegatiei s-a suit in autocar si a mers la stadionul Ghencea. Nici Adrian Ilie, cel care obisnuia sa faca declaratii la sosirea echipei a spus ca nu comenteaza declaratiile lui Gigi Becali de dupa meci, dar managerul general al Stelei parea destul de descumpanit. (fanatik)

stelistu turbat
20th August 2007, 01:30
Anunt publicitar :
Caut antrenor de meserie cioban la oile din dotare.Formatia o las s-o alcatuiasca cum are el chef.Subliniez ca am mai facut recomandari ptr. un cizmar si a ajuns presedinte ptr. vreo 24 ani si a dus tara pe cele mai inalte culmi ale subexistentei.Antrenorul asta va sti sa antreneze si o tara intrega.Vom behai toti la fel.Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ... mai behaie cineva..................????????????!!!!!!!!!!!!!! Informatii la tel. 666
,,Becali se da cu Dumnezeu
Dar e insasi dracul .....gooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllll Steaua sau gooooooooooooooooooool e capul lui Becali .
AFARA cu Becali pina nu e prea tirziu si nu va distruge o echipa intreaga .
Si inca ceva : Sa sti ceva ciobanule ; ca nu cu bani se cistiga mintuirea ci cu smerenia. Iar tu asa ceva nu vei avea niciodata.

giani1971
20th August 2007, 01:31
Culmea este ca Hagi i-ar fi promis ca o sa joace cu Radoi "central" si s-a trezit Becali cu Radoi tot mijlocas...Dar dincolo de asta, multi oameni care vad fotbal spun ca Radoi se simte cel mai bine central...Radoi insusi a spus-o de atatea ori...S-atunci de ce faci teste aiurea? De ce nu joci asa cum iti iese cel mai bine? Vrei cu tot dinadinsul sa-ti pui amprenta la Steaua intr-un mod atat de direct? Mai mult decat atat, Hagi este contestat de proprii jucatori, de felul cum le vorbeste(urat si arogant), de faptul ca nu il inteleg dpdv tehnic si tactic. Sincer, cine a remarcat faza cand l-a introdus pe Zaharia? Hagi l-a imbrancit pur si simplu in teren inainte sa iasa jucatorul care trebuia schimbat. Zaharia a intors o privire uimita. Uimit sunt si eu de reactiile lui Hagi, cel mai mare jucator roman in opinia mea, dar, pe de alta parte un om care nu a reusit sa se faca respectat de la sine de catre proprii jucatori, Hagi cautand sa se impuna prin valoarea care a avut-o ca fotbalist. Ca antrenor nu s-a inteles cu niciun club la care a mai activat, si asta spune multe...Personal cand il aud vorbind, incercand sa lege doua cuvinte, ma enervez de ciuda, ca cel mai mare jucator roman, vorbeste mai agramat si mai lipsit de consistenta unor idei clare decat Banel Nicolita de la Faurei, care spune atat cat stie, dar se poate face inteles. Sincer imi pare rau de Hagi, si eu cred ca daca nu va reusi la Steaua, dintr-un motiv sau altul, sansele lui sa dovedeasca ceva ca antrenor vor fi din ce in ce mai mici. Pentru un antrenor bun cred ca pe langa cunostinte tehnice si tactice este nevoie sa mai fi si un bun pedagog si psiholog in egala masura, pentru a reusi atat sa-i intelegi pe jucatori cat si a te face inteles. O ultima intrebare: de ce nu reuseste Badoi, cel mai constant jucator din editia trecuta, sa joace ceva la Steaua? Personal imi puneam mari sperante in el...Nu cumva vi se pare si voua ca joaca timorat, si temator, ca si cum nu ar intelege prea bine ce se doreste de la el? A cui vina ar fi asta? A mea, a voastra? sau a antrenorului? Atentie, Badoi nu este un incepator sau un necunoscator...
Scuze fata de cei care sunt total de partea lui Hagi.

dan
20th August 2007, 01:39
nu e vina lui hagi ca badoi nu joaca nimic.
badoi e un jucator timid si nici la rapid nu a jucat bine de la inceput..era foarte retras, acum poate i se intampla la fel la steaua

bowin
20th August 2007, 02:43
stau pe partea posterioara si ma " gandesc"... ca ganditoru cu acelasi nume... eu cred ca asta e o fabula proasta...auzi cum un bou glasuieste...sau behaie, hahaie...etc...un lucru des in ultimul timp in romania... boi cu buzunare, in care 3 lei glasuie, hai behaie, sau hahaie...nimic n-are legatura cu meciul de fotbat de mai 'nainte... bun/ prost... catva baieti cu mai mult sau mai putin talent si care se spera profesionisti s-au straduit si noi am cascat gura... am doar o intrebare: daca ne pisam pe banii aia bagati acolo...se spala?
pun si io 3 lei la bataie si propun sa intre Ladoi pe linia de fund, un ladoi lat de 7 si ceva de metri si cu portaru la inaintare...cine mai cotizeaza?

sdavids
20th August 2007, 03:56
Soc ! Declaratie cu cateva minute in urma la Sport.ro. Becali a gasit vinovatul egalului de la Cluj, Hagi, care nu l-a bagat pe Radoi fundas central. Indemnul este clar : daca Hagi va continua sa nu il foloseasca pe Radoi fundas central decat fortat, Hagi va fi demis. Asa cum zice Becali, i se va da banii de pe contract si i se va spune la revedere. Numai faptul ca Hagi este nasul sau, l-a facut pe Becali sa nu ia decizia demiterii in seara asta.

Cum comentati noile tampenii ale lui Becali ? Va trece Hagi peste aceste declaratii sau vom avea parte de o demisie ???
are dreptate gigi !!!!!!!!!!!
tine-o asa gigi!!!!!!!!!!!!!! ce ????? comanda ei pe banii tai ???????????
HAI DINAMO !!

Van Halen
20th August 2007, 06:33
un *******, asa cine naiba o sa mai lucreze la steaua ca antrenor?
nimeni
va fi el BEHALY si antrenor, si patron si maseur ................................
:rosu:
totusi si hagi se cramponeaza cu FINU, sa il bage draku cum zice JIJI
la naiba

Jimmi
20th August 2007, 08:08
Cum iti asterni asa dormi. Numai la steaua se poate intimpla asa ceva.

:happy

armin
20th August 2007, 08:11
Cand a vrut Adi Ilie sa demisioneze, l-a intors Becali, spunand ca Ilie va fi manager pe viata la Steaua, iar despre Hagi a spus ceva de genul "antrenorii vin si pleaca". Atunci am priceput ca Gigi trebuia sa aleaga intre Ilie si Hagi. Se pare ca a ales Ilie, gand cu care eu sunt de acord.
Nu stiu daca ati vazut cum l-a impins Hagi pe Zaharia in teren, la momentul schimbarii. Cu gesturi de-astea n-ai cum sa ramai antrenor pe termen lung si sa tii o atmosfera buna la vestiar. Sorry Hagi.
P.S. Fazele cu "de ce nu l-ai bagat pe cutare" sunt pretexte, adevaratul motiv e altul, eu cred ca Ilie nu a mai vrut sa lucreze cu Hagi. Asta cred eu. Si daca e asa, sunt sigur ca a avut Ilie motivele lui. Am mare incredere in Adi Ilie.

armin
20th August 2007, 08:21
Si inca ceva, cu tot respectul, din partea mea multa M**e celor care se iau acum dupa ceea ce vorbeste pacaliciul si gunoiul de MM, care deja a uitat de tita pe care a supt-o atatia ani. Mi-e scarba de tine MM.
Aseara a zis ca niciodata nu s-a simtit "acasa" in ghencea.
Oricum MM n-o sa ajunga bine, are un caracter prea infect, ma bucur ca am scapat de el. Adi Ilie il baga in buzunar la orice capitol.

ziulian
20th August 2007, 08:39
Poate k Becali are dreptul sa-i SUGEREZE antrenorului(oricare ar fi el) anumite lucruri...dar sa ai pretentia k tu sa faci tactica e o exagerare;sa spui asemenea lucruri e de neiertat...Aceste discutii trebuiesc purtate in particular, nu sa te faci de ras in fata a milioane d oameni.Si Hitler se dadea mare crestin si era iubit d oamenii simpli si ati vazut unde a ajuns...

TNT
20th August 2007, 08:47
jiji, o mizerie! un praf !

paul30
20th August 2007, 08:54
Doi prosti si nici un antrenor. Asta sunt perechea Becali-Hagi. Unul care crede ca daca are bani e destept si antrenor pe deasupra si Hagi, pentru care am toata stima ca jucator, in schimb aerele si aroganta pe care o arata si la Poli nu au nici un temei pentru ca e zero ca antrenor.

Eu sper sa stea la Steaua cat mai mult timp pentru ca stiu ca cu fiecare etapa in plus scad sansele de a lua campionatul.

Geografu
20th August 2007, 09:00
Un comportament incalificabil al acestui om niciodata nu l-am vazut atat de isteric pe ciobanul asta cu trei clase mai mult ca trenul.Pacat ca avem asa patron si vorba lui Adrian Paunescu si-a batut joc de cel mai mare fotbalist roman al tuturor timpurilor.Si culmea e ca Steaua mergea bine era neinvinsa cu un pas in CL si etc.
Cred ca ne putem lua adio de la Hagi.Iar ce sperante isi poate face alt antrenor cand vede/aude asa ceva ?
NO COMMENT ! :headbang:

ullyse
20th August 2007, 09:00
Gigi oierul dovedeste a nu stiu cata oara ca este o mizerie de om (nu cred ca mai era nevoie sa o dovedeasca pentru ca stiam acest lucru foarte clar). Imi pare nespus de rau ... dar o sa duca Steaua de rapa.

minerul
20th August 2007, 09:21
Extraordinar ceea ce se intimpla la Steaua!!!Nici cel mai optimist dinamovist nu si-ar fi visat asa ceva.Steaua e acum ca un bolnav de cancer care a ajuns sa se manince singur.Bravo Gigi.Tine-o tot asa.O echipa inaltata de un dictator va fi inmormintata de un nebun.

paul30
20th August 2007, 10:04
Un comportament incalificabil al acestui om niciodata nu l-am vazut atat de isteric pe ciobanul asta cu trei clase mai mult ca trenul.NO COMMENT ! :headbang:


Da cand o facut asta ultimele 4 clase ?

resita
20th August 2007, 10:17
sunt curios care va fi reactia lui hagi dupa aceste declaratii.

oare hagi mai poate suporta, se mai lasa mult calcat in picioare, sau va demisiona?

eu unul cred ca hagi va inghiti in continuare si va continua cu steaua

aetius
20th August 2007, 10:45
daca hagi inghite asta e o ..."hahalera care esti ... o zdreanta ".
ar fi bine sa demisioneze si sa-l aduca pe zenga!!!!
gigi e oricum un idiot care se crede mesia clubului si al tarii, asa ca el nu o sa se schimbe !!!

Ioca10
20th August 2007, 10:59
Ramane de vazut...cum se termina episodul Cluj...pentru noi bine ar fi sa vina Protasov:P

SAMM
20th August 2007, 11:04
pai nu e de inghitit

Hagi poate sa nu se lase influentat si sa bage in teren tot ce jucatori crede, si eventual dak il tot strange cu usa asta sa plece si cu asta basta, ii e greu sa plec pt ca e stelist dar dak ciobanul asta e nebun ca sa faca

Luis Garcia10
20th August 2007, 11:05
Sper sa plece Hagi...tot respectul ca fotbalist! Dar ca antrenor NU ARE TREABA! :( :D

Adi Da Samraj
20th August 2007, 11:12
Presedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat ca "astept sa vad rezultatul scandalului dintre Hagi si Becali. Nu imi dau seama ce e intre ei. Eu cred ca sunt doar doua variante: ori jucatorii il lucreaza pe Hagi si Becali le face jocul, ori au avut o intelegere la angajare pe care Hagi nu a respectat-o. Daca au stabilit ca patronul sa mai dea si el citeva indicatii si nu a respectat asta antrenorul e una, daca fotbalistii nu il mai vor, e alta", a spus Dumitru Dragomir .

resita
20th August 2007, 11:22
"Ani la rând am trait în mizeria creata de Gigi Becali! Ceea ce a spus despre Hagi, un stelist adevarat, cu litere mari, este un act reprobabil! Eu din cauza acestui om a plecat de la Steaua, fiindca nu puteam sa accept ca cineva sa-si bata joc de munca mea! I-am zis la Palat ca nu pot asista la distrugerea Stelei. Gigi vrea sa aiba un mascarici în loc de antrenor. Atunci, sa-si ia carnet de antrenor, licenta PRO si sa faca el echipa! Am vazut ca mai nou e director tehnic la Gloria Buzau. Pai, în acest ritm, trebuie sa-si faca propriul campionat si sa antreneze el toate echipele. Acum, când am zis lucrurilor pe nume despre Gigi Becali m-am mai racorit. Astept reactia lui! Dar, va asigur ca replicile mele vor fi ca Tsunami! Gigi lovestea în Steaua, dar nu poate sa ne aplice politica pumnului în gura!", a tunat Meme Stoica la Telesport.

tmatei
20th August 2007, 11:23
Hagi n-o sa plece chiar daca asa ar trebui dupa declaratiile oierului. O sa bage capul in pamint si o sa mai stea, cam pina dupa ce o s-o ia pe coaja de la Rapid. Asa a facut si dupa dezastrul cu Slovenia. Orice antrenor cu cap si onoare ar fi demisionat imediat dupa meci. Hagi a mai stat nitel pina sa se petreaca inevitabilul.
Oricum e pacat de Steaua, nu joaca nimic, nu are pe nimeni la mijloc, majoritatea transferurilor au fost inutile, in afara de Rada, Golanski si Zapata restul sint in spital, la Buzau, pe tusa sau dorm in teren. Halal management si antrenor...

jackjack
20th August 2007, 11:49
Nu sint eu in masura sa comentez relatiile dintre un antrenor si un patron de club,dar sa ne uitam putin la declaratiile lui Arpad Paszkani si ale lui Muresan,amindoua pline de bun simt,pe intelesul tuturor,desi erau clar afectati de sansa pierduta,si sa le comparam cu tirada cretineasca a oierului de pipera.problema din punctul meu de vedere este ca ziaristii romani si oamenii de sport realizatori de emisiuni inca il mai pomenesc,il suna, il intreaba.Ar trebui sa-l lasam in pace pe acest taran analfabet,sa nu mai fie bagat in seama,sa urle de unul singur prin "palatul" lui.
Vina este a noastra ca plecam urechea la toate ineptiile scoase de acest personaj fara caracter.
Nu ii iau apararea lui Hagi,dar...antrenorul este angajat cu un scop la echipa,iar in cazul unor rezultate neconforme cu statutul echipei,el este cel care raspunde.Ca sa spui ca Radoi e mai bun ca Rada,ca petre e mai bun ca Radoi...suna ca in curtea scolii unde joaca aia mai mari ca dau cu pumnul mai bine. Eu nu contest ca finutzul lui Becali n-are valoare,dar toate aceste vorbe ale oierului l-au facut pe al mic sa creada ca e buricul pamintului.Nu cred sa fie jucator mai putin fair-play decit Radoi.sa ne gindim cite intrari criminale a avut de cind e fin si tartor la steaua....
Iar Hagi...a ajuns si el sa pateasca ce a facut si el altora.Sa fie lucrat ca antrenor de proprii lui jucatori.
Bun fotbal avem.Palma rece din cupele europene sper sa-i trezeasca,desi in ritmul asta,in 2-3 ani,iar o sa avem maxim 3 echipe in cupe,uitate prin tururi preliminare.
Cam asta e starea unui campionat bolnav condus de tot felul de tembeli pe post de falsi Mesia.
La stina cu tine oierule.lasa-ne dracu odata in pace.

deco2
20th August 2007, 11:55
Nu e mare antrenor Hagi, dar asta stia si oieru cand l-a adus pt imagine ca sai mai creasca lui "cota". Acum e clar ca si-a sifonat-o serios si ma bucur , pt ca eu nu am crezut niciodata ca ciobanu e un om cu caracter, bun , cinstit, cum pretinde el. Sper ca becalomania asta sa treaca cat mai repede si sa nu mai auzim de el, iar presa ar face bine sa nu-i mai cante in struna, ca de aia se considera asta al mai tare din romania. Ne-ar fi mult mai bine fara el.

Jimmy_25
20th August 2007, 12:03
E o mizerie de om ........ el crede ca gaseste o marioneta care sa ii stea la echipa si sa faca doar ce zice el.
Dak asa vrea sa isi ia el licenta PRO de antrenori , si sa isi ia alta echipa sa lase pe Steaua in pace.
Gigi Becali = nu gasesc cuvinte ( dar oricum voi le stiti )

steauasv
20th August 2007, 12:38
Sper sa plece Hagi...tot respectul ca fotbalist! Dar ca antrenor NU ARE TREABA! :( :D

dar tu pe cine vrei antrenor? pe oli? sau poate pe Becali.....
are Steaua sapte meciuri oficiale din care a castgat cinci ?? s este neinvinsa?? ce vrei?

rmoldovan53
20th August 2007, 13:45
O fi hagi un bun antrenor sau nu dar ma bucur ca e un om cu capul pe umeri si nu da apa la moara acestui scandal de care fotbalul romanesc nu are nevoie.

“Asta e viata! Eu stiu ca miine am antrenament si ma voi prezenta la stadion. Avem nevoie de liniste pentru a pregati meciurile care urmeaza. Trebuie sa ajungem in grupele Ligii Campionilor, care este obiectivul numarul unu in acest moment pentru noi. As vrea sa fac o singura precizare: nu am nici o problema cu Radoi, Neaga sau Dica. Astea sint speculatii. Ei sint niste profesionisti suta la suta. La Steaua trebuie liniste pentru ca sintem pe un drum bun, asta e tot ce conteaza", a spus Hagi pentru Fanatik.

Ar trebui sa ignoram toti acest incident.
Toti avem bune si rele. Sa incercam sa nu judecam pe altii ci sa-i ajutam.
Totul pentru binele Stelei

tmatei
20th August 2007, 13:47
gata, s-au potolit (cica)... "Asta e viata" :)
Ar cam trebui Steaua sa cistige 6-7 meciuri la rind ca sa nu re-inceapa beeecali cu aberatiile lui.

aetius
20th August 2007, 13:50
hagi a devenit o oaie din turma lui be-calik !

dede
20th August 2007, 13:52
mi se pare penibil motivul ca ciobanu' vrea sa'l dea afara pe Hagi doar pt ca nu l'a bagat pe Radoi fundas :groggy: poate este ceva mai mult decat atat...
Olaroiu a stat atata timp la Steaua, a avut destule egaluri sau meciuri pierdute, dar Gigi niciodata nu a fost asa de nervos pe el... totusi, pana acum Hagi nu are niciun meci pierdut, e aproape de gr ucl si pe 1 in campionat...

camyyy
20th August 2007, 13:53
Fiecare are parerea lui, daca Gigi asa crede asa face si spune. Eu cred totusi ca jucatorii trebuie sa discute cu antrenorul si sa formeze echipa dupa cum fiecare poate sa joace. Daca Radoi simte ca locul lui este in alta parte trebuie sa spuna, iar Hagi va gasi formula ideala. Pacat ca trebuie ca increderea sa ti-o castigi in functie de bani.

YoYoyOi
20th August 2007, 13:59
cretinoidul no. 1 al planetei s-a dat iar in spectacol :headbang: nu cred ca exista pe lumea asta o persoana mai antipatca decat mascariciul asta :ciocan:

Liviu
20th August 2007, 13:59
Gica Hagi sparge tacerea : Asta e viata! Eu stiu ca miine am antrenament si ma voi prezenta la stadion. Avem nevoie de liniste pentru a pregati meciurile care urmeaza. Trebuie sa ajungem in grupele Ligii Campionilor, care este obiectivul numarul unu in acest moment pentru noi. As vrea sa fac o singura precizare: nu am nicio problema cu Radoi, Neaga sau Dica. Astea sint speculatii. Ei sint niste profesionisti suta la suta. La Steaua trebuie liniste pentru ca sintem pe un drum bun, asta e tot ce conteaza.(fanatik)

E clar ca va juca acum cum vrea Becali... daca pleca venea alt antrenor care tot ce ii zicea Becali facea deci tot aia era... in plus s-ar fi destabilizat si echipa... sa vedem cum va fi luat in primire Razboinicul turbat in meciul cu Pandurii, din Ghencea...

Gontel
20th August 2007, 14:18
Are si oligofrenul asta un graunte de dreptate: Radoi este fundas central. Insa si Rada a fost in forma de cand a venit la noi si nu existau motive ca sa fie scos din primul 11.
Hagi s-a gandit ca nu ar bine pt echipa sa renunte acum, dar sa inteleaga naibii cretinul sa il lase pe Gica sa-si faca treaba pt care este platit. Ciobanul sa-si vada de oile lui.

dede
20th August 2007, 14:29
apropo, de Ghionea ce se mai stie? :D dupa ce revine, cine joaca fundas? :D

Luis Garcia10
20th August 2007, 14:35
Pai asta e d3d3...pana acum tot mai era ce mai era ...dar cand va reveni si Sorin G atunci va fi nebunie mare daca insista GG cu Mirel pe linia de fund! Poate ne scapa Piti...si face Mirel un meci bun ca fundas dreapta cu turcii..si se reorienteaza si Becali! Desi apoi intram in alte probleme ..cu Golanski, P.Marin...chiar si Nesu ( fiindca are implicatii si pe partea lui! )

@Steauasv.... Eu v-am mai spus ca nu cred in Hagi....si imi sustin opinia in continuare! Desi...SPER din suflet sa ma insel!

Bogdy LFC
20th August 2007, 14:38
Hagi oricum o sa plece:rosu::ok: dupa ce Steaua va ocupa locul 4 in grupele CL si va termina turul pe locurile 3-4:(

Vladek
20th August 2007, 14:42
apropo, de Ghionea ce se mai stie? :D dupa ce revine, cine joaca fundas? :D

Depinde ce inspiratii "divine" mai prinde marele conducator :D .

Liviu
20th August 2007, 14:57
Opa...Pitzi zice ca el il va folosi la nationala pe Radoi mijlocas central, doar la nevoie fundas de marcaj... de asta ce mai zici Razboinicule turbat ?

dede
20th August 2007, 15:01
sa vezi acum ce se crizeaza ciobanu' :happy va zice ca imediat ajunge el presedintele Romaniei, de ce trebuie sa faca Piti cum vrea in tara lui? :D

YodaRo
20th August 2007, 17:00
e un circ ieftin a la gg. Ciobanul nu e deloc diplomat. Putea sa ii spuna ceva intre 4 ochi lui Hagi daca avea de spus...asa ii saboteaza credibilitatea lui Hagi in randul jucatorilor. Hagi a fost prea mare in inimile noastre ale romanilor. Este cel mai cunoscut roman..in afara de Dracula.
mare pacat ca ciobanul ne-a furat printr-o lucratura "romaneasca" clubul, stema, traditia, echipa.
pe de alta parte se poate ca ei in familiile lor sa aiba niste relati de care noi nu stim.

e si lucratura a presei... astia din asta traiesc. Abia asteapta sa zica turbatul ceva la nervi...si sa arunce in presa. Si dupa aceea un ping-pong al declaratiilor intre turcu, gg, copos, porumboiu si mai stiu eu ce pasa local. Rusine presei romanesti in primul rand. Au ajuns sa traiasca din scandaluri ieftine iscate de niste psihopati gen jj.

sebastianstis
20th August 2007, 17:14
giani, nu este vorba de asta...
dak pe becali il ducea mintea, ii spunea discret lui hagi intr-o convorbire particulara k il prefera pe radoi in aparare...dar e inadmisibil sa-l desfinteze asha pe cel mai mare fotbalist roman...

ai dreptate...asa ceva nu se face public si in gura mare...la birou ,intre patru ochi ,civilizat si fara presa...dar cu needucati nu poti face acest lucru:no:

eventHorizon
20th August 2007, 17:33
Ce s-a intamplat fratilor cu Hagi? Hagi ala de tinea echipa nationala in spate? Asta de acum e o marioneta!!! :headbang: De ce mai sta sa il umileasca ciobanu?! Tare mi-e frica ca ramanem cu 2 imbecili retardati la echipa ( faza cu Zaharia e de toata jena :headbang:) caci deocamdata niciunul nu se simte sa plece! :mda:
Sa vina Zenga!:evil:

Snake_21
20th August 2007, 17:41
Eu zic ca Steaua are nevoie de liniste nu de scandal acuma si nu are nevoie sa si schimbe antrenorul acuma :D reactia lui Jiji de aseara a fost penala :rosu:

Universal
20th August 2007, 17:50
Hai ma ca nu stam chiar asa rau, suntem pe locurile 1-2 , suntem ca si calificati in gruepele Ligii, nu am pierdut nici un meci.

Hagi este foarte destept ca nu decalara nimic :ok: Asa , el linisteste lucrurile :ok:

Ciobanul merita ignorat pe viata :rosu:

Liviu
20th August 2007, 18:07
E clar. Substraturile sunt mai adanci. Ciobanul vrea sa ii faca loc lui Ov.Petre la mijloc la - ATENTIE ! - sfatul lui Piturca. E clar acum ca Becali e bombardat de tot felul de binevoitori. Mai mult, se pare ca de curand Olaroiu, aflat in Romania, ar fi fost vazut la palat... Si mai mult, aseara, becali a avertizat ca nu va lasa sa-i fie distrusa munca lui, a jucatorilor si a lui .... Olaroiu...

Mai grav e ca zvonul de un complot in lot e adevarat. Jucatorilor nu le convine de Hagi. Ei vroiau un "nea" in locul vechiului "nea", alde Radoi sau Dica preferau situatia initiala cand se regaseau pe biletelele patronului pe postul unde vroiau ei sa joace titulari. Intrebat daca jucatorii nu-l mai vor pe Hagi, Becali a raspuns :"Au venit la mine la Palat Radoi, Dica, Neaga, Goian, P.Marin (si inca un jucator care imi scapa) dar asta a fost acum ceva timp..." deci e clar, ce s-o mai invartim...Piturca ii spune <Gigi, daca nu joaca Petre, nu il mai chem ca sa ii creasca cota>, Olaroiu ii spune ca Hagi ii distruge munca, jucatorii ca ei vor antrenamente mai usoare....Hagi nu va mai avea mai mult de cateva zile in Ghencea, cel mult pana la meciul cu BATE. In locul lui Hagi, as face maine la antrenament un vot secret printre jucatori daca il mai vor sau nu. Daca voteaza mai mult de unul nu, as pleca. Sunt dezamagit de acei 6 jucatori, se cred la cubluri de la tara, sa ceara demiterea unui antrenor, nici macar nu au iesit in fata cum a facut Hagi cu Piturca in 99. Niste lasi. Mirele, ai dezamagit suporterii stelisti, ai patat aceste culori, pentru mine de azi nu mai esti privit drept capitanul Stelei.

Altfel, Becali nervos cu nervii si la pranz, i-a luat unui reporter de la RTV ochelarii care au cazut apoi pe jos...circ...cica diseara va fi prezent la Sport.ro (22:00). Uitati-va la un televizor mai vechi, s-ar putea ca nici ecranul sa nu-l mai suporte pe asta sau daca il spargem sa nu fie mare paguba...

Jenei : "Nici macar Valentin Ceausescu nu impunea unii jucatori!" Pai asta nu e fiu de dictator, nu e nici dictator, nici superdictator. E dracu' impielitat, luar-ar :drak:

Ce s-a intamplat fratilor cu Hagi? Hagi ala de tinea echipa nationala in spate? Asta de acum e o marioneta!!! :headbang: De ce mai sta sa il umileasca ciobanu?! Tare mi-e frica ca ramanem cu 2 imbecili retardati la echipa ( faza cu Zaharia e de toata jena :headbang:) caci deocamdata niciunul nu se simte sa plece! :mda:
Sa vina Zenga!:evil:
Pai si daca vine Zenga va fi o marioneta si el. Sau i se va intampla acelasi lucru ca lui Hagi. Atata timp cat Becali va mai conduce acest club, nu vom avea niciun antrenor care sa decida singur, de capul lui. Hagi de fapt e cel mai antrenor din ultimii care au trecut prin Ghencea. Vezi ce zice Becali si de Zenga, cum ca se consulta cu el la alcatuirea echipei. De asta i se intampla ce i se intampla lui Hagi, pentru ca nu tine cont de 'directorul tehnic'.

Universal
20th August 2007, 18:14
vreau sa vad dovada , ziarul si ,eventual ora.

eventHorizon
20th August 2007, 19:16
Pai si daca vine Zenga va fi o marioneta si el. Sau i se va intampla acelasi lucru ca lui Hagi. Atata timp cat Becali va mai conduce acest club, nu vom avea niciun antrenor care sa decida singur, de capul lui. Hagi de fapt e cel mai antrenor din ultimii care au trecut prin Ghencea. Vezi ce zice Becali si de Zenga, cum ca se consulta cu el la alcatuirea echipei. De asta i se intampla ce i se intampla lui Hagi, pentru ca nu tine cont de 'directorul tehnic'.

Am mai zis-o deja pe aici, dar pe mine nu ma intereseaza cine antreneaza Steaua, nici ce zice caricatura aia de cioban ci doar jocul Stelei si rezultatele Deocamdata Hagi are rezultate dar daca a ajuns sa fie lovit pe la spate de jucatori e destul de clar ca nu-si mai are rostul la echipa, si binevenit acum ar fi , dupa parerea mea, doar Zenga, care, sa nu uitam totusi, a readus Steaua pe harta Europei dupa multi ani chiar daca se tot vehiculeaza ca ar fi fost influentat de cioban. daca va pleca Hagi, chiar nu credeti ca ar mai merita o noua sansa Zenga , mai ales tinand cont de faptul cum a fost dat afara in 2005?
Oricum , se pare ca in spatele multor zvonuri si rautati ce-l inconjoara pe imbecilul din pipera e si Piturca, care se stie cat de mult il "iubeste" pe Hagi :mda:

Dani3l
20th August 2007, 21:20
Se pare ca,incepand cu ora 22:00,il grande jiji e invitat la sport.ro..se anunta "sou"...:happy

moldovan99
20th August 2007, 22:13
Nu ma intereseaza.

Universal
20th August 2007, 22:15
Un idiot :rosu:

dardar_3
20th August 2007, 22:19
De ce e un idiot?...

Pna la urma sunt banii lui si are dreptul sa impuna ceea ce vrea... si daca vrea ca Radoi sa fie fundas pai asa o sa fie...

Oricare patron de club in lumea asta... de la div D pana la AC Milan... isi impune punctul de vedere si doreste titularizarea unui anumit jucator...

Problema lui Becali e ca spune direct pe post ... asta e singura lui greseala... trebuia vorbit in particular asta... insa are perfecta dreptate...

dede
20th August 2007, 22:21
Nu ma intereseaza.
da' pe noi ce ne intereseaza ca nu te intereseaza pe tine? :happy nu te obliga nimeni sa'ti dai cu parerea pe aici :sleep:

apropo, astia care'l urmariti pe cioban pe sport.ro, ce mai zice? :D eu nu pot sa'l vad... :headbang:

Dani3l
20th August 2007, 22:21
De ce e un idiot?...

Pna la urma sunt banii lui si are dreptul sa impuna ceea ce vrea... si daca vrea ca Radoi sa fie fundas pai asa o sa fie...

Oricare patron de club in lumea asta... de la div D pana la AC Milan... isi impune punctul de vedere si doreste titularizarea unui anumit jucator...

Problema lui Becali e ca spune direct pe post ... asta e singura lui greseala... trebuia vorbit in particular asta... insa are perfecta dreptate...
Pai,daca are dreptul sa-i impuna jucatorii...cum il poti "judeca" pe antrenor, pe baza rezultatelor?;)
www.sport.ro pt a vedea live emisiunea cu "sefu'":D

Universal
20th August 2007, 22:24
Ce rol mai are antrenorul atunci? De bambilici?

dardar_3
20th August 2007, 22:31
Daniel... il judeca pe Hagi pentru ca nu "l-a respectat"....


Sa luam un exemplu... mie daca imi spune "seful" la munca sa fac un proiect si eu "frec menta pe net"... ce crezi ca se intampla... ?!??!?!?!

Imi va spune "stai linistit.. tu sa fii sanatos.. asta e.. lasa ca il termini tu pna la urma..."?!!!!???


:)

@Uni: patronul are o mica preferinta... atat... si daca antrenorul nu o respecta spune PA...

Universal
20th August 2007, 22:49
Aici nu tinem cont de preferinte.Ce mentalitate este aceasta? Se cere competenta,valoare, nici un fel de compromisuri.Ori iti faci treaba ori nu.

Asa cel putin am invatat eu aici...iar Becali nu intelege acest lucru.

El crede ca daca are o echipa de fotbal poate sa faca ce vrea cu ea. El investeste, dar nu se amesteca precum musca-n lapte in alcatuirea ei.Trebuie sa intelegem competentele.

Daca as fi avut banii lui, in nici un caz nu ma amestecam in echipa, eu ma intersesam pe cine dau banii, faceam controale financiare la club, dar in nici un caz nu imi bagam interesul acolo unde nu-mi fierbe oala.Ori unde nu am habar.Daa vad ca echipa merge bine, de ce sa o atac?

Asta denota lipsa lui de educatie si grosolanie dusa in extrem :rosu:

Un om de onoare nu face ceea ce a facut el :rosu:

Este absolut inacceptabil gesul sau de a-l desfiinta pe antrenor.A creat o neliniste in plus.

Un nesimtit si needucat :rosu: Sa-i fie rusine :rosu:

Liviu
20th August 2007, 23:03
Sa luam un exemplu... mie daca imi spune "seful" la munca sa fac un proiect si eu "frec menta pe net"... ce crezi ca se intampla... ?!??!?!?!

Imi va spune "stai linistit.. tu sa fii sanatos.. asta e.. lasa ca il termini tu pna la urma..."?!!!!???
Nu e chiar asa... gandeste-te daca s-ar implica in proiectul tau, daca ti-ar spune cum sa-l faci desi el nu are nicio competenta in domeniul tau si ideile cu care vine el sunt total diferite de ale tale...cam asta ar fi o comparatie corecta... sa faci ceva contrar vointei si cunostiintelor tale la comanda unui necunoscator...

Altfel, aud acum la tv o idee care am mai auzit-o si pe parcursul zilei de azi. La Cluj, Becali ar fi fost huiduit copios de public insa imediat Hagi a fost aclamat de public. Ca si dupa meciul din primavara, cand Elton a fost dat afara dupa ce a fost aclamat la scena deschisa la meciul din Cotroceni, acum gelozia lui Becali iese din nou la iveala ?!

dede
20th August 2007, 23:10
Altfel, aud acum la tv o idee care am mai auzit-o si pe parcursul zilei de azi. La Cluj, Becali ar fi fost huiduit copios de public insa imediat Hagi a fost aclamat de public. Ca si dupa meciul din primavara, cand Elton a fost dat afara dupa ce a fost aclamat la scena deschisa la meciul din Cotroceni, acum gelozia lui Becali iese din nou la iveala ?!
am auzit si eu...cine stie, poate si asta e un motiv pt care ciobanu' s'a crizat :mda: de la gigi ne putem astepta la orice :sleep:

Universal
20th August 2007, 23:11
Este un ... ma abtin :mda: :rosu:

dardar_3
20th August 2007, 23:14
Sa fim seriosi acum... gica nu stie sa ii aseze in teren... asta o poate spune si Gica Chioru...


Mie mi se umfla venele cand il vad pe radoi in linie cu dica si neaga.... acum pe bune...


sa il puna fundas dreapta sau stanga... insa nu la mijloc...

Universal
20th August 2007, 23:18
si central ce are :D?

Gica Chioru
20th August 2007, 23:19
Liviu, nu avem de unde sa stim cu exactitate ce au dorit jucatorii care s-au dus la Gigi. S-au plans de Hagi? as fi facut-o si eu. Chestia asta se practica in toata lumea, crezi ca la Bayern nu se intampla acelasi lucru?
Eu nu cred ca Radoi este atat de tampit sa nu-si dea seama ca e o catastrofa ca stoper si ca locul lui e la inchdere.

Pe de alta parte nu exista patron de echipa de fotbal care sa nu se implice si sa-si impuna dorinta. Nu stiu, poate doar antrenorii de genul lui Ferguson sa-i faca pe patroni sa nu se bage... si nu pentru ca n-ar vrea.

Ceea ce se intampla la noi tine de moralitate, de caracter. ceea ce a facut jigodia de Gigi intrece orice magarie facuta de el vreodata.

Universal
20th August 2007, 23:20
Ar trebui sa vanda clubul unui om puternic.De-ar avea Hagi atatia bani ar i fantastic,dar este imposibil desigur...

Dani3l
20th August 2007, 23:21
Jiji a declarat acu 5 secunde la tv sport,ca nu crede in calitatile de antrenor a lui Hagi:)

Liviu
20th August 2007, 23:27
@Universal, vom ajunge cat de curand ca MU cu noua echipa desprinsa dupa venirea lui Glazer. Asta de bunavoie nu il vinde. Exista o incompatibilitate serioasa intre fixatiile lui Becali si ceea ce vor sa vada suporterii de la conducerea formatiei favorite. Doar rezultatele bune pot amana acest moment.
La noi insa se poate ajunge rapid in prima liga iar treaba cu stadionul se poate rezolva atata timp cat nu e concesionat ci numai inchiriat pe doi ani. Nu glumesc. :(

A dat Nebunul sah la Rege. :(

Jiji a declarat acu 5 secunde la tv sport,ca nu crede in calitatile de antrenor a lui Hagi:)
Implicit, daca ii da lectii lui Hagi pe toate canalele media cum trebuie sa joace si cu cine, e clar ca Giginho e superinzestrat cu acele calitati de antrenor care ii lipsesc lui Gica.

Dani3l
20th August 2007, 23:32
Bun,bun...gigi vrea un atacant tip Camataru...:D Oricum,el e expert in atacanti..:happy
Cica el nu e un populist...:happy

Universal
20th August 2007, 23:33
Vai ce destept e Becali :angry:

A demonstrat inca oadat de ce im este atat de antipatic.


:rosu:

Dani3l
20th August 2007, 23:40
GIGI a afirmat ca,daca Hagi face cum vrea el si nu cum vrea el,hagi pleaca de la STEAUA.Tam-tam :happy

dardar_3
20th August 2007, 23:42
Mie mie se pare normal... daca nu exista intelegere ii spune Pa....


Ce se intampla daca Ancelotti il baga in finala pe Gilardino si Milan pierdea?


Asta e exemplul cel mai concludent...


Insa MAREA gresala a lui Becali e ca discuta in public si atzatza spiritele...

Gica Chioru
20th August 2007, 23:44
Dar astia doi sunt si cretini, nu il intreaba chestii esentiale.
Il vrea pe Radoi stoper pentru totdeauna? Sau doar acum ca nu e decat Rada? Pentru ca in cazul asta are dreptate.

Gica Chioru
20th August 2007, 23:45
L-a dat in fapt pe Radoi, el vrea fundas... ce tampenie!!!

Dani3l
20th August 2007, 23:45
Cica lui RADOI ii place mai mult la mijloc,dar e mai eficient la marcaj:happy

Mie mie se pare normal... daca nu exista intelegere ii spune Pa....


Ce se intampla daca Ancelotti il baga in finala pe Gilardino si Milan pierdea?


Asta e exemplul cel mai concludent...


Insa MAREA gresala a lui Becali e ca discuta in public si atzatza spiritele...

Ce discurs... silvio l-a vrut pe inzaghi si in 1/2..ce a facut in 1/2?Nada de nada...:ok:

Liviu
20th August 2007, 23:47
Din spusele lui se intelege ca in veci. Oricum, ideea e de a-i face loc lui Ov.Petre la mijloc. Becali nu il vrea pe Radoi fundas central neaparat ci asa cum a declarat in seara asta - pe orice post pe linia de fund, numai mijlocas nu. Deci nu e vorba de competenta, ca Radoi joaca mai bine fundas central.

EDIT : E clar, incepe sa se contureze revenirea lui Olaroiu.

Dani3l
20th August 2007, 23:52
A dat-o la invartit...cica daca s-ar juca ghionea-goian,ar fi de acord ca Radoi sa joace la mijloc...:D ia sa vad ce zice dupa reclame,poate iar se "suceste"...:happy

Gica Chioru
20th August 2007, 23:56
Da. Na, ca are dreptate bivolu... ar fi mai bine Goian Rada cu Ov Petre in fata lor.

Dani3l
20th August 2007, 23:58
Oh,yea...daca Hagi isi da demisia,il cheama pe Olaroiu:happy
Examenul definitiv e cu bate... daca era oli,nu ne faceam griji...ahahahaha
Patronul traieste cel mai intens...moa,ce a zis-o....:happy bun , bun acu a dat-o cu animalele... and the lucky winner is: THE HORSE!:yeah:
Moa,Steaua nu va putea fi cumparata de nimeni...Damn,suntem "condamnati" sa ramanem cu gigi....

Becali: "Un patron se poate implica la echipă cît vrea"
Patronul Stelei a declarat la Special: "Nu vreau să-l dau afară pe Hagi, dar trebuie să mă asculte. Rădoi trebuie să joace la marcaj. La fel și cu Boștină. La meciul cu Ceahlăul am vrut să plec de la început. M-au convins prietenii să rămîn"

"Ma simt vinovat pentru declaratiile pe care le-am facut înainte de meciul cu CFR. Îmi pare rau, nu le voi repeta. Am incitat jucatori si conducatori. M-am luat de MM pentru ca s-a apucat sa vorbeasca cu o luna inainte de meciul cu Steaua"

"Patronul poate angaja preparatori fizici să aibă grijă de jucători. Dar echipa o poate stabili el. Cu Steaua nu mă joc, că e simbolul României, dar altfel puteam să fac lejer echipa"

"Dacă vreți facem un experiment. Îl punem pe Mirel și în rest tragem la sorți echipa. O să vedeți că tot vom cîștiga"

"Mă pricep la calitațile fotbalistice ale jucătorilor, nu știu însă să-i pun să joace ceva anume"

"Au venit jucători la mine la palat. Nu vreau să spun ce mi-au zis. Eu însa, le-am spus ca Hagi e nasul meu și gata!"

"Dacă e să ne uităm în istorie, nimeni n-a mai făcut ce-am facut eu cu Hagi."

"În retur, dacă avem avans de 15 puncte, fac echipa prin tragere la sorți"

"Eu i-am zis lui Gică că îl fac antrenor, ne cîrpim acuma cît de cît și în iarnă dau 10-15 milioane și iau 2 jucători de valoare. Banii mei îl vor face antrenor mare"

"Hagi e ca un copil răsfățat, căruia trebuie din cînd in cînd să-i mai dai cîte-o palmă"

"Dacă antrenorul este nașul antrenorului jucătorii trebuie să-l asculte. Dacă Gică nu era nașul meu era dat afară deja"

"Dacă am trimis bilete și am avut succes înseamnă că-s băiat deștept. Dar nu există decît un singur bilet"

"A zis ca am scris gresit, MM e intelectual, sa fie sanatos"

"Normal că n-am ridicat tonul la el, a fost prietenul meu, fratele meu. Chiar și după ce a plecat, mi-au zis oamenii că m-a furat dar eu am refuzat sa-i cred. Și chiar dacă e așa. E fratele meu. 500.000 nu contează"

"Mihai Stoica avea și cifrul de la seif. Doar el și cu mine știam"

"Am vorbit cu avocații și mi-au zis că trebuie să mă atace personal. I-am întins o cursă. L-am provocat și seara la emisiune a ieșit. Acum o să iau caseta de la Fanatik și o dau avocaților. A pierdut 200.000"

"MM a fost băiat competent și deștept dar și-a dat în petic dupa 6-7 ani. A abuzat de bunătatea mea"

"Nu pot să uit 6 ani de războaie cu el. A fost un bun general. A luptat bine cu sabia"

"Vreau un atacant gen Cămătaru"

"Ca să cîștig o finala de Champions League e nevoie să mai apară înca 2-3 jucatori precum Ochiroșii și Bicfalvi, să se sudeze o echipă puternică și cu puțin noroc se poate ajunge într-o finală."

"Am așteptat nerăbdator primul meci din campionat și cînd l-am vazut pe Boștină în teren mi-a pierit tot cheful."

"L-am întrebat pe Mirel unde vrea să joace, mi-a zis că îi place mai mult la mijloc dar are calitați de fundaș nu de mijlocaș"

"Hagi știe de 1 milion de ori mai mult fotbal decît mine. Dar pe jucatorii Stelei nimeni nu-i cunoaște mai bine decît mine"

"Dacă Ghionea și Goian sînt sănătoși nu am nimic împotrivă să joace mijlocaș Mirel"

"Dacă Hagi își dădea demisia îl sunam pe Oli. Îi spuneam să-și facă bagajele și să vină la Steaua"

"Cele mai mari emoții le are patronul"
gsp.ro

Universal
20th August 2007, 23:59
Prostii.Olaroiu are contract la Al Ahly :rosu:

Becali lasa-neeeeeeeee lasa-neeeeee :rosu:

Liviu
21st August 2007, 00:03
Pai cica a zis ca vine si maine daca il cheama Becali (Doamne-fereste !).
Oricum Olaroiu nu face multi purici pe acolo, dupa ce se lamuresc aia cu cine au de a face il returneaza.

Concluzie dupa emisiune :
- Hagi e antrenor prost, asa spune Filosoful Neamului, pe care l-a nascut mama lui
- Olaroiu e in stand-by
- Piturca e cel mai mare antrenor (fara rezultate)
- luam campionatul sigur sigur ca asa i-a spus Ilie
- mai mult, o sa avem 15 puncte avans si o sa tragem la sorti formatia de start in ultimele etape, pentru circ
- Radoi & Co. au vrut (si poate mai vor) sa-i faca vant lui Hagi
- sa joace Ov.Petre, aia era problema
- MM Stoica e nebun (de fapt chiar el a recunoscut duminca ca e in tratament la straturile superioare, asta e pe bune)

YoYoyOi
21st August 2007, 00:20
io n-am prin emisiune, s-a blocat imaginea sau naiba stie :groggy:

Dani3l
21st August 2007, 00:22
io n-am prin emisiune, s-a blocat imaginea sau naiba stie :groggy:
Si la mine...a fost mana inamicului:D

Universal
21st August 2007, 00:26
Becali este un nesimtit :mda: nu o sa ma mai intereseze niciodata ce face, numai ce cumpara Steaua si ce jucatori joaca, ce antrenor avem etc

Pentru mine, Becali a murit :rosu: El si neamul lui sa se duca drqului si sa nu mai vina niciodata la echipa :rosu:

Este aer pentru mine de acum incolo :rosu:

Nu cred ca sunt singurul care nu-l mai vrea la echipa.De fapt..


Nu l-am vrut niciodata!M-am saturat de el odata pentru totdeauan.Ceea cea declarat a pus capac .Destul.

Niciodata nu am fost asa de enervat ca astazi.

Kainsashiki
21st August 2007, 00:30
bai, Uni, ma faci sa rad :happy :happy :happy

Universal
21st August 2007, 00:33
Is diplomat in declaratii, Diablo, dar ce este destul, este destul :D .Nu am zis
cumva un adevar?

Noi suporterii trebuie sa sprijinim echipa, antrenorul.Atat.

eventHorizon
21st August 2007, 00:33
Dupa behaiturile fraierului de la stâna e de inteles un singur lucru ( pe langa ca e prost rau): a vrut sa-l mustre public pe Hagi fiindca l-a folosit pe Rada, caci, ca si in cazul lui Elton, s-a simtit din nou mai putin bagat in seama de public din cauza lui. Pacat de copii care s-au uitat in seara asta la TV si probabil au inteles de la cioban ca :
1. respecti pe cineva numai in functie de cati bani iti da
2. daca nu face unu cum ii zici tu e om fara caracter
3. daca n-ai bani esti bun doar de muls oile
Mare caracter a fost Olaroiu de i-a suportat toate prostiile :headbang: Acum e si mai mare caracter si vrea sa se razbune pe noi fiind gata la orice ora sa se intoarca :mda: E mai mult decat iminenta plecarea lui Hagi din pacate si nici vorba de Zenga sau Protasov:(

LE: total de acord cu Universal:ok:

Liviu
21st August 2007, 00:39
Becali a rostit asta-seara cuvantul magic, ce vrea el de fapt ca antrenor : sluga credinicioasa - asta apropos de cum ar trebui sa fie un subordonat.

Bucurati-va cat mai puteti de prezenta lui Hagi la Steaua, singurul om normal intr-un castel de bufoni ai Regelui Becali. Va veni Olaroiu, sunt sigur de asta, Hagi ii va califica echipa in CL si in secunda 2 ori isi va depune demisia ori va fi demis.
Hagi o sa fie regretat si de cei care ieri si azi i-au fost impotriva. Cand vom pierde din nou la Bistrita, fara drept de apel, ne vom aminti ca a fost cineva, odata, care a vrut sa schimbe ceva.

Universal
21st August 2007, 00:42
Nu trebuie sa renunte! Este un luptator, niciodata nu este prea tarziu. Si o impacare artificiala, sa zicem, ar ajuta enorm.

Moralul lui Gica este incontestabil.Trebuie neaparat sustinut!


Suporterii trebuie sa sustina pe antrenor, la urmatorul meci sa aduceti panouri, sa se stie ca ECHIPA este importanta

YoNuTzz
21st August 2007, 01:19
"Cel mai slab"
de Adrian Florea

Ruptura Hagi - Rădoi e totală. Căpitanul i s-a plîns lui Becali de metodele Regelui și le-a spus apropiaților că acesta este cel mai slab antrenor cu care a lucrat


Mirel Rădoi. Acesta e numele care a declanșat explozia de acuzații a lui Gigi Becali la adresa lui Hagi. Dincolo de nemulțumirea patronului că finul său n-a fost folosit ca stoper, în spatele mega-scandalului din Ghencea stă și disputa rece dintre Rădoi și Hagi.

Plecarea lui Olăroiu și pierderea de către Rădoi a controlului total pe care îl avea în vestiar o dată cu instalarea lui Hagi au făcut ca în ultimele două luni să aibă loc mai multe episoade care să demonstreze că Mirel nu-l înghite pe Rege.

1. "Nu mai e atmosfera care era cu Oli"
Primul semn că Rădoi nu-l are la inimă pe actualul antrenor al Stelei a apărut chiar după primele două săptămîni ale celui dintîi stagiu de pregătire. Mirel a fost întrebat de un personaj important din fotbalul românesc cum este cu Gică antrenor. Răspunsul căpitanului? "Nu mai este ce a fost. Nu mai e atmosfera extraordinară care era cu Olăroiu".

2. S-a plîns la Gigi
După al doilea cantonament din Olanda, Rădoi a mers la Gigi Becali, alături de Dică, Neaga, Goian și Petre Marin. Aceștia l-au susținut pe căpitan în pledoaria acestuia împotriva lui Hagi. "Ne vorbește urît, nu înțelegem nimic din ceea ce ne cere la antrenamente, el se crede singurul care le știe pe toate", i-au spus jucătorii lui Becali.

3. L-a făcut "penibil"
La finalul meciului cu BATE Borisv, scor 2-2, Hagi și Rădoi s-au aflat pe poziții diametral opuse. "Sîntem și obosiți pentru că am jucat 6 meciuri în 16 zile", a spus antrenorul. Ce a zis Rădoi? "Am fi chiar penibili dacă ne-am plînge că jucăm din 3 în 3 zile".

4. "N-are nici o treabă ca antrenor"
Ultimul episod s-a petrecut chiar înaintea meciului de la Cluj. Cătălin Necula, secundul lui Olăroiu în Ghencea, a revenit în țară pentru o vacanță de cîteva zile și a mers la stadion, unde s-a întîlnit, întîmplător, cu Rădoi. "Cum e, Mirele?". "Hagi n-are nici o treabă ca antrenor. Nu știe nimic, nimic, jucăm doar din ce știm de dinainte", i-a zis Mirel lui Necula.

"În vestiar nu decidea antrenorul Olăroiu și nici managerul general Mihai Stoica. Decidea și hotăra unul singur, Mirel Rădoi"
Mihai Stoica, în urmă cu 3 luni

YodaRo
21st August 2007, 01:27
de cioban nu putem scapa prea usor. A furat clubul si traditia. Numai sa il inhate parchetul pentru furtisagrutile cu terenuri dar e cam greu.
Sau de ce nu...presedintele romaniei si atunci chiar ca nu mai are timp de club. Glumesc desigur dar nu scapam de oligofren prea usor.

YoNuTzz
21st August 2007, 01:31
eu dak as fi in locul lui hagi, as pleca imediat, si nu as mai suporta mizeriile lui becali...

Liviu
21st August 2007, 01:37
Daca Radoi nu vine cu dezmintire maine, ca nu a zis asa despre Hagi e clar ca totul e adevarat. Il lucreaza jucatorii, nu il vor, il vor pe Olaroiu.

Daca Becali a zis aseara ca Hagi habar nu are ca antrenor e clar ca asta i-a spus-o Radoi. Doar nu a scos concluzia din burta. De asta jucatorul de fotbal roman este asa slab cotat afara. La Portsmouth ar mai fi avut curajul Radoi sa impuna antrenorii ?

Oricine vine, daca nu e pe placul lui Radoi va fi dat afara. Alt dictator, puiul lui Becali. Sunt curios daca Radoi impune si unii jucatori, probabil ca da, posibil si plecarea unora din Ghencea tot de la el sa fi pornit.

YodaRo
21st August 2007, 01:43
s-ar putea sa fi bagat bolduri si Piturca..ca nu il are deloc la inima pe Hagi.
Eu in locul lui Hagi as juca cu Radoi la mijloc sa imi impun pct de vedere... si as vedea reactia ciobanului. Daca il demite asta-i viata..Hagi a facut tot ce a tinut de el. Paraseste cu deminitate clubul. Si asa ciobanul si-a pus in cap o tara intreaga atacand cel mai cunoscut roman in lume HAGI.
Probabil ca lui radoi nu ii convine ca Hagi nu ii canta in struna. E un tip autoritar Hagi

YoNuTzz
21st August 2007, 01:51
deja "marele" radoi incepe sa ma enerveze la fel k si ciobanul...
inteleg k hagi iubeste steaua, dar totusi situatia asta nu o poate accepta...

YoYoyOi
21st August 2007, 08:15
eu refuz sa cred ca Radoi ar face asa ceva. Nu pot sa cred ce se declara prin presa, ca Radoi face si drege.... Nu cred!

resita
21st August 2007, 08:27
oare cat mai rezista Hagi dupa ultimul atac a lui becali?

"PENTRU HAGI AM FACUT TOTUL, AM TRECUT SI PESTE DORINTA JUCATORILOR SI LE-AM ZIS `BA, E NASUL MEU` "

"MI-A DAT OLI MESAJ: `PLEC DE AICI LA ORICE ORA, LA ORICE MOMENT. LAS ARABI, LAS BANI, LAS TOT SI VIN`"

"ESTE CA UN COPIL RASFATAT. TREBUIE SA-I MAI DAI CITE O PALMA DIN CIND IN CIND. TE-AM PALMUIT, DAR TE IUBESC"

"SA MA PUN IN LOCUL LUI HAGI? DACA TU MA PLATESTI, EU SINT SLUGA CREDINCIOASA. CE IMI SPUI AIA FAC. PUN MOBILA UNDE VREI"

"DACA NU ERA RELATIA DINTRE MINE SI HAGI, IL DADEAM AFARA"

"ANTRENORUL NU ESTE OBLIGAT SA RAMINA LA STEAUA, CA NU ESTE LA PUSCARIE. DACA VREA POATE SA PLECE, E LIBER"

walt.mann
21st August 2007, 09:13
Eu cred ca a venit momentul ca Mirel sa plece la o echip de afara! Ii multumim pentru tot ce a facut, a facut lucruri extrordinare la Steaua, e binevenit oricand, dar ar trebui sa plece afara, ca sa poata evolua si el, si sa putem avea si liniste la echipa!
Daca jiji e nemultumit de Hagi, de ce nu il da afara? Ii e frica de reactia tuturor, fani sau foste glorii!

Luis Garcia10
21st August 2007, 09:14
Becali se poarta foarte urat cu Hagi! Pe mine ma socheaza faptul ca face acest lucru dupa victorii! E ceva putred.... Nu stiu daca e Mirel Radoi cel care e in spatele tuturor vorbelor ciobanului...dar eu cred ca se prea poate! ( si nu numai el!) Jucatorii cred ca au simtit ei ceva...au avut 3 antrenori mari ( si Oli ... pana la urma ne-a adus in semifinala Uefa! ) iar acum cred ca si-au dat seama ca Hagi nu-i poate aduce la nivelul din anii trecuti! Tot ce se poate!
E clar ca Hagi e jignit...ca e o victima a jucatorilor...dar eu cred ca el trebuie sa raspunda ( daca poate..eu nu cred ! ) prin rezultate si prin "palme" date celor care n-au crezut in el!

Elvis81
21st August 2007, 09:29
E clar ca Hagi e jignit...ca e o victima a jucatorilor...

becali a dovedit inca o data ca e un parvenit redus..cu toate astea,cred ca pe Hagi l-au ajuns blestemele lui Piturca...prietenii stiu de ce;)

Incubus
21st August 2007, 10:29
Ciobanu se poarta asa ca sa il determine pe Hagi sa isi dea demisia. Probabil clauza respectiva e foarte mare in caz ca il demite el (totusi 5 milioane mi se pare exagerat; poate nu or fi 5, dar 2-3 milioane tot sunt). Alt motiv nu are. Faza cu Radoi stopper e abureala, pt ca Radoi pe vremea lui olaroiu a jucat mai mult la mijloc si ciobanu nu a comentat nimic.
Cred ca va continua sa il umileasca pana reuseste sa il faca sa plece.

dardar_3
21st August 2007, 11:20
Citesc cu stupoare cum "intelectualii" de doi lei din gsp extrag cuvinte din declaratiile lui Becali asa incat sa inceapa un nou scandal cu Mirel Radoi...



Chiar sunt nesimtiti... in locul lui Becali i-as da in judecata... n-am vazut nici la Marca, AS sau Gazzetta Pink de Italia asemenea baliverne...


Cum poti sa extragi din context si sa scrii pe prima pagina: Hagi nu e antrenor.... cand Becali a spus intr-un alt context asta...


Mi-e scarba de gsp:rosu:




Si faza e ca multi cred asta si se vor intoarce iarasi impotriva lui Becali.. si iar stadionul va striga m==e gigi augh.augh..augh....


Cand fratilor... ce nu intelegeti?... Becali il vrea pe radoi la marcaj cat timp Ghionea e accidentat.... e chiar asa o frauda?????....

Ella14
21st August 2007, 11:44
Parerea mea ca Becali are dreptate. Steaua nu joaca absolut nimic, dar nimic. Asa ceva nu am vazut pana acum la Steaua. Ahhhhhh, ca Becali nu trebuia sa reactioneze asa, asta-i altceva, dar spun inca odata are dreptate. Ne plangeam toti de Oli ca joace defensiv, ca nu e antrenor....... Macar la Oli vedeam si noi cel putin 2 goluri pe meci si putin spectacol. Acum nix nada niente. Sorry n-am nimic cu Hagi ca fotbalist, dar antrenor nu este!!! Plus ca eu chiar cred ca este foarte greu sa lucrezi cu un tip atat de impulsiv cum e el. Spun numai ZAHARIA!!!!!

Incubus
21st August 2007, 12:06
Macar la Oli vedeam si noi cel putin 2 goluri pe meci si putin spectacol. Acum nix nada niente.

Spectacol? ahahaahaa ce memorie scurta au unii. Spectacol cu Gigel Coman si Ov Petre (cel mai bun mijlocas din tara :happy)
2 goluri pe meci? ai uitat seria interminabila de 0-0 si de meciuri fara victorie in deplasare? Din Septembrie 2006 pana in primavara nu mai castigase niciun meci in deplasare :headbang:
Abia astept sa vina olaroiu inapoi sa il iau la flegme, metaforic evident

otinho
21st August 2007, 12:34
Parerea mea e ca gigi isi da seama de greseala facuta aducandu-l pe hagi , oricat am fi noi pro-hagi nu e normal sa tremuri cu Zaglebie Lubin si BATE Borisov , sunt convins ca maturam cu ei daca era chiar si olaroiu antrenor . Hagi ca jucator a fost magic , ca antrenor din pacate este foarte slab . Nu-i tin partea lu Becali , nu mi se pare corect ce a facut , dar la steaua e nevoie de o schimbare , daca continuam asa riscam sa se adevereasca ce a zis MM , distrugerea stelei.

Gontel
21st August 2007, 12:38
Clar: Hagi pleaca el sau va fi dat afara. Nu stiu daca dupa meciul cu Borisov, dar in viitorul foarte apropiat.
Vine Olaroiu mai mult ca sigur. E singura varianta si nici un om normal nu ar accepta sa lucreze in asemenea conditii la Steaua. O.Petre este un indiciu in acest sens. Oli va fi sluga ciobanului si foarte probabil este pe picior de plecare de la arabi.
Jucatorii il sapa pe Gica si il vor inapoi pe Oli, e logic de ce au venit cei mai influenti din lot la palat. Clar ca acestia i-au spus ca Hagi nu este cine stie ce antrenor, berbecali cat de specialist si parapsiholog o fi, tot nu avea de unde sa-si dea seama de asta.
Hagi mai are un adversar: Piturca.

Snake_21
21st August 2007, 12:59
In nici un caz nu l vreau pe Olaroiu inapoi ar fi de cosmar revenirea lu ala la Steaua :(

otinho
21st August 2007, 13:13
snake din pacate intre hagi si olaroiu , varianta a 2-a suna mai bine , problema principala este ca n-o sa avem un antrenor calumea atata timp cat jiji are astfel de manifestari :(

Snake_21
21st August 2007, 13:15
Problema e ca Oli era carpa nu antrenor la Steaua :P asa ca nu prea cred ca a doua varianta e mai buna :P

otinho
21st August 2007, 13:21
si hagi ce e ? sa tremuri cu Zaglebie , cu BATE .. sincer pe vremea lu Oli nu discutam cu astfel de echipe

Snake_21
21st August 2007, 13:23
Hagi parerea mea demonstra daca e antrenor sau nu daca era lasat in liniste sa si faca treaba si ma refeream la faza cu biletele cu echipa :( deci crede ma ca doar Oli era carpa nu si Hagi dovada ca nu a facut cum a zis Jiji si a fost jignit in ultimul hal :(

dede
21st August 2007, 14:39
buey, daca nu e oli, e Hagi, daca nu e Hagi, e oli :headbang:
ciobanu' ala e chiar retardat, baga'mi'as picioru'n el :ciocan: asta mai lipseste, sa se intoarca olaroiu :headbang:

daca nu se linisteste distruge de tot echipa asta :headbang:
ce nu ii convine, ca Steaua e pe primul loc si aproape de gr ucl? :mda: baga scuza asta cu Radoi fundas, da' el are alte probleme :mda:

Incubus
21st August 2007, 14:48
si hagi ce e ? sa tremuri cu Zaglebie , cu BATE .. sincer pe vremea lu Oli nu discutam cu astfel de echipe

asa e, cu ala nu tremuram cu Bate. Cu ala tremuram cu Gloria Bistrita, cu UTA, cu Galati, etc, numai nume mari.
Hagi - slab sau nu - mai bine cu el care face echipa asa cum stie el si e vertical, decat cu lingaul ala care sta capra si face 'aport' cand ii da stapanul ordin.

Nico21
21st August 2007, 14:55
Fratilor,stiti ce se spune...ce tie nu iti place,altuia nu ii face...mai tineti minte,ca pe Piti l-au lucrat Hagi,Popescu si Petrescu,cu Regele in prim plan ?...

Liviu
21st August 2007, 16:02
si hagi ce e ? sa tremuri cu Zaglebie , cu BATE .. sincer pe vremea lu Oli nu discutam cu astfel de echipe
Este nu stiu a cata oara cand spun aici urmatorul lucru. Fratilor, judecati un antrenor dupa cateva luni de la numire. Daca ar fi fost la fel judecati, Zenga ( care in primele meciuri a pierdut cu Rapid si cu Zeleznik) si Protasov (supercupa + Rosenborg) ar fi fost demisi imediat. Acum sunt mari antrenori pentru ca nu li s-a cerut capul de la primul esec, la Hagi chiar nu stiu ce esec a inregistrat, un egal cu BATE cu gol in prelungiri si un egal cu CFR in 10 oameni nu sunt esecuri Luis.
La Steaua se reconstruieste echipa. Zapata, Rada, Golanski, Plesan, Neaga, chiar Bicfalvi, sunt jucatori noi, nu au jucat in viata lor impreuna, nu ii mai pun la socoteala pe Zaharia care joaca mai putin sau pe Emeghara si Vatca. O echipa care de abia acum se cunoaste si care incet incet incepe sa joace.

Nu va fi teama, Hagi isi da demisia si revine Olaroiu, un jeg de om, sa te autopropui cand Steaua e pe primul loc si cu un picior in CL. La fel i-a facut si lui Protasov, Becali i-a facut branci la o echipa modesta cum e Dnepr ca sa isi aduca sluga. Un antrenor caruia ii plac nespus meciurile cu Farul, fara emotii si care va fi sluga umila a nebunului. si bineinteles, nu vom mai auzi de 4-4-2 sau 4-3-3 sau 7 ocazii pe meci ci ne multumim cu 5-4-1 care se transorma usor in 9-1-0 si scoruri de 0-0 si chiar 0-1 pentru ca locul 2,3 chiar 4 e foarte bun. Pe Olaroiu il vreti pe asta il veti avea. Aici nu e vorba de Hagi, aici e vorba de Zenga dat afara de Florentin Dumitru si Dorinel Munteanu, aici e vorba de Protasov dat afara in conditii dubioase, acum e vorba de Hagi, dat afara de Radoi.


Fratilor,stiti ce se spune...ce tie nu iti place,altuia nu ii face...mai tineti minte,ca pe Piti l-au lucrat Hagi,Popescu si Petrescu,cu Regele in prim plan ?...
Mustata, Hagi si Popescu nu au fost lasi. Nu s-au dus noaptea pe furis sa i se planga lui Mircea Sandu. Aici avem de a face cu jucatori ce numai profesionisti nu pot fi numiti, o 'cloaca', imi pare rau sa spun dar asta e adevarul.

YoYoyOi
21st August 2007, 16:05
La fel i-a facut si lui Protasov, Becali i-a facut branci la o echipa modesta cum e Dnepr ca sa isi aduca sluga.



haida de ;)

Universal
21st August 2007, 16:09
Dnepr e pe primul loc in Ucraina unde in mod normal , campionatul il castiga Sahtior sau Dynamo Kiev :shocked: Nu este chiar o echipa atat de slaba..a devenit in scurt timp( in 2 ani a construit o echipa Protasov) candidata la titlu..din nimic :shocked:

Radoi trebuie sa plece.Deja este destul :rosu:

Pax Romana
21st August 2007, 17:10
Dnepr e pe primul loc in Ucraina unde in mod normal , campionatul il castiga Sahtior sau Dynamo Kiev :shocked: Nu este chiar o echipa atat de slaba..a devenit in scurt timp( in 2 ani a construit o echipa Protasov) candidata la titlu..din nimic :shocked:

Nici chiar așa :) Dnepr este o echipă cu tradiții și tot timpul a fost considerată a treia putere în Ucraina (a căștigat și campionatul URSS). Deși nu cheltuie atît cît Dinamo K și Șahtior, finanțatorul lor este miliardar.

Ultimul meci al lor împortiva polonezilor de la Belchatow mi-a adus aminte de Steaua-Rosenborg - multe ocazii, puține goluri.

Universal
21st August 2007, 17:46
dap..si s-a terminat 1-1....

dar Steaua are sanmsa sa ajunga in Liga, cu sau fara voia multora :mda:

Luis Garcia10
21st August 2007, 18:07
Gigi a dat pe fata ceea ce eu am realizat de mult timp! Jucatorii joaca fara Hagi! Ei fac singuri tot! :rolleyes: ;)

eventHorizon
21st August 2007, 18:18
Gigi a dat pe fata ceea ce eu am realizat de mult timp! Jucatorii joaca fara Hagi! Ei fac singuri tot! :rolleyes: ;)

Si se mai plang ca nu mai suporta sa castige meciurile numai din faze fixe! La cum vorbeste Hagi nu e de mirare ca are probleme mari de comunicare cu jucatorii :headbang: Deja zilele ii sunt numarate pe banca Stelei...

Universal
21st August 2007, 18:29
Vom vedea in zilele urmatoare cum va fi.In orice caz, daca echipa va incepe o serie de victorii totul se va uita.In caz contrar, vom asista la prelungiri :headbang:

Luis Garcia10
21st August 2007, 18:32
Uni .. nu se va uita nimic! Crezi ca jucatorii nu sunt satuli sa se chinuie singuri? Vor lua banii de liga ..iar apoi il vor face pe Hagi ..vei vedea ;)

Universal
21st August 2007, 19:13
Nu se va intampla nimic in caz de calificare.

De vina este Becali.Un retardat mintal :headbang:

Liviu
21st August 2007, 19:19
E deja strigatoare comparatia cu Olaroiu. Cica Olaroiu l-a obisnuit pe Becali cu CL si primul loc, eu cred ca Becali trebuie sa fie drogat ca sa uite ca daca nu intervenea el terminam sezonul trecut pe 3 sau chiar pe 4. Sa dai intr-un antrenor care e lider si sa spui ca ala care nu mai reusea sa bata pe nimeni e mai bun decat el inseamna ca esti de-a dreptul tampit.

In plus, tot o da cu circulatia balonului, care in vremea Olaroiu era extraordinara, fabuloasa. Deja mi-e scarba sa ma gandesc la perioada septembrie 2006 (dupa Kiev) - iunie 2007 cand daca cineva a vazut vreo constructie a balonului mai buna decat cea de acum, inseamna ca eu habar nu am de fotbal, ca nu ma pricep deloc, eu si ceilalti suporteri care ii ceream lui Olaroiu sa ne lase. Ne minte in fata Becali. Olaroiu e mare antrenor pentru ca era sluga lui. Piturca e cel mai mare antrenor pentru ca l-a adus la Steaua si pentru ca l-a invatat sa se imbrace si sa foloseasca tacamurile. Zenga e prost. Protasov e tampit. Hagi e o nulitate. Becali e destept.

Si termin cu ce zice unul dintre cei care au pornit puciul. Probabil Dica sau Radoi. Asa cum zice Becali, acesta i s-ar fi plans ca daca Hagi ramane, ei nu se mai califica in CL si pierd banii de CL in timp ce Hagi nu are treaba, el merge la Iaki, la hotelul lui... Rusine acestui mercenar, lui ii era gandul la bani. La asta se gandeste. Gaseste un vinovat in Hagi in loc sa-si vada greselile personale in joc...Mirele, daca greseala ta din prelungirile de la Borisov va fi decisiva, cine va fi de vina ?

Luis Garcia10
21st August 2007, 19:24
O intoarcere a lui Olaroiu ar insemna ceva de genul sa dam "din lac in put" ...daca e p-asa mai bine ramane Hagi! Dar eu sper sa vina un antrenor adevarat in curand :D :rolleyes:

Liviu
21st August 2007, 19:27
"Gigi Becali a povestit ca a urmarit marti meciul Real Madrid - Steaua si a ramas impresionat de cat de bine juca Steaua pe vremea lui Olaroiu."

Bai TVSportu' ! Dati bre si meciul tur sau alea din campionat cu Vaslui, UTA, Farul sau Bistrita si poate si ala de cupa cu Timisoara. Lista e lunga, puteti da de fapt tot returul daca va permite spatiul de emisie !

dede
21st August 2007, 19:27
eu sper sa nu fie adevarata faza asta cu jucatorii :mda: nu vreau sa cred ca Steaua are astfel de jucatori :headbang:

cat despre olaroiu... :headbang: sa'si dea foc impreuna cu ciobanul, 2 handicapati :ciocan: sper sa nu'l mai vad niciodata la Steaua :sting: daca s'ar intoarce acum, in situatia asta, ar deveni mai antipatic decat jiji :jerk:

Nico21
21st August 2007, 19:28
Hagi e tampitzel,ca sa ma exprim destul de decent,daca el crede ca poate sa iasa invingator din aceasta lupta cu patronul si jucatorii...

Universal
21st August 2007, 19:30
Hagi e tampitzel,ca sa ma exprim destul de decent,daca el crede ca poate sa iasa invingator din aceasta lupta cu patronul si jucatorii...

O sa iasa !

Thomas
21st August 2007, 20:06
O sa iasa !

No way! Învingator moral poate ... dar deja a pierdut. Si eu fac parte din categoria celor, care nu cred ca Hagi este un antrenor bun, mai mult cred, ca niciodata nu va fi. Asta este însa alta poveste. Un lucru este însa clar: Becali nu mai este doar penibil ci începe sa devina periculos pur si simplu ...

Ella14
21st August 2007, 20:51
Eu nu cred ca jucatorii vor sa-l faca pe Hagi!!! Problema este ca Hagi nu este antrenor!! A doua, Hagi cere respect dar el nu respecta jucatorii ( ba, ma Zaharia impins in teren cu o ura de nedescris ) si atunci este clar ca nimanui nu-i face placere sa lucreze cu el. Trebuie sa stie sa comunice cu ei si sa si-i apropie!!! Nu mai dati vina toti acum pe Radoi, Dica, Neaga,Goian si Petre Marin!!! Acum cei care se pacalesc si spun ca Hagi e antrenor de Steaua, inseamna ca nu vad cum joaca Steaua. Nicio idee, nimic. Daca pana acum nu a fost noroc ca nu ne-am luat-o rau, eu numai pun "piciorul" pe aici. Steaua joaca acum din amintiri si nimic mai mult!!! :headbang:

Kainsashiki
21st August 2007, 21:20
Hagi plans to continue as Steaua coach despite criticism

BUCHAREST, Aug 21 (Reuters) - Steaua Bucharest coach Gheorghe Hagi on Tuesday brushed off threats from the club's owner to sack him and said he wanted to stay at the club to transform them into a leading European side.

Steaua's main shareholder Gigi Becali was angry when the team drew 0-0 at CFR Cluj at the weekend and lost their place at the top of the table. He complained that Hagi had not stuck to the line-up he had asked him to play before the game.

"I'll give Hagi the line-up on the paper, as I invest millions (of euros) in this team," Becali said. "I give Hagi a 400,000 euro salary per year and if he fails to apply my orders, then he must leave."

Hagi said he wanted to stay at the club and pass on what he had learnt as a player to his squad.

"I have a job here, Steaua must become a top European team again and I'll stay here until I manage to teach my players to apply my rules of discipline and efficient play on the pitch," Hagi told reporters.

The former playmaker scored 35 goals in 125 matches for Romania and won the UEFA Cup and European Super Cup in 2000 with Galatasaray.

Bine macar ca in Uzbekistan nu s-a aflat :mda:

Universal
21st August 2007, 21:29
Ne-am facut de tot rasul :(

dede
21st August 2007, 22:07
daca nu asa, atunci cum sa ajunga ciobanu' cunoscut si pe afara? :mda:

Universal
21st August 2007, 22:09
Prin rezultate.

dede
21st August 2007, 22:37
cica "olaroiu l'a invatat pe gigi campion, l-a invatat cu gr ucl" si ce alte prostii l-a mai invatat :cry:
si ca olaroiu e de o suta de ori mai bun decat Hagi :cry:

chiar ca e retardat ciobanu'... :cry: :cry: :happy

YoNuTzz
22nd August 2007, 01:29
dak inainte il uram pe cioban, acum deja mi-e scarba de el...
hagi dak ar fi baiat destept, ne-ar califica cu Bate, si apoi ar pleca...

ne-am facut de tot rasul cu jigodia asta de patron...
cum naiba a ajuns steaua pe mana unui asemenea individ...

Snake_21
22nd August 2007, 09:49
Singurul vinovat in situatia asta e Jiji nu mai dati vina pe jucatori ca de bine de rau ei au jucat cel putin unii dintre ei si nu cred ca si ar trage presul de sub picioare singuri, Hagi are nevoie de liniste nu stiu ce o sa faca dupa meciul cu Bate :(.. asta ramane sa vedem

Darius_Mihai
22nd August 2007, 11:44
Gigi, la inceput mi se parea oarecum carismatic...acum incepe sa ma enerveze si pe mine :l

YoYoyOi
22nd August 2007, 12:15
de abia acum? :happy mama ce nervi tari ai? :happy

otinho
22nd August 2007, 12:23
deja mi-e foarte clar ca o sa plece hagi dupa meciu cu BATE oricare ar fi rezultatul (sper sa nu ne faca vreo "bucurie") si o sa vina OLI :(

Luis Garcia10
22nd August 2007, 12:25
Ce iubit e Oli! :happy :happy Deh..comerciano, 2-3 inchizatori .. alea-alea :rolleyes: :lol:

Dani3l
22nd August 2007, 12:28
Gigi Becali dorește să-l readucă la echipă pe Cosmin Olăroiu. Patronul Stelei a avut o discuție cu Oli, care și-a dat aciordul, și s-a interesat de clauza de reziliere a contractului cu Al Hilal, în jur de 1,5 milioane de dolari, susține Cancan. Totuși, Becali ar mai avea o singură problemă: Hagi să-și dea demisia!
stelisti.ro
Mama,cate "alune" o sa-si ia Oli daca se intoarce la Steaua....mai ales ca cei din peluze si nu numai,si-au declarat sprijinul pt Hagi.In cazul in care se intoarce Oli,in 5 etape va fi curatat...hit-ul "Oli,lasa-ne,lasa-ne! va fi pe primul loc in clasamentele radio-urilor din Romania:happy

YoYoyOi
22nd August 2007, 12:31
stai ma linistit, ca e vorba de cancan aici ;)

si-apoi nici Hagi nu se lasa asa usor.... de pleaca Hagi si vine Oli, o sa fie linsat GG, ca pana la urma un suporter tot cedeaza cu nervii (Doamne ajuta :evil: )

Vladek
22nd August 2007, 12:34
Ce iubit e Oli! :happy :happy Deh..comerciano, 2-3 inchizatori .. alea-alea :rolleyes: :lol:

Nici nu vreau sa ma gandesc ce-o sa fie daca se intampla catastrofa si se intoarce Turcaloiu. E clar ca Bicfalvi zboara din echipa de urgenta sa-i faca loc lui Ov. Petre, iar Rada trece pe banca, asa cum porunceste Giginho, ca sa mai gafeze finul si-n aparare, nu doar la mijloc. La mintea lui Turcaloiu nu m-ar mira sa-l revad si pe Gigel Coman pe stanga in locul lui Emegara, cel pe care am dat o caruta de bani, ca doar Gigel "e un jucator foarte valoros".

Hard
22nd August 2007, 12:36
Cat circ face papagalul asta ...:mda:

otinho
22nd August 2007, 12:40
oo daa .. sa vina cat mai repede JIJEL inapoi :lol:

mihaicc
22nd August 2007, 13:10
Lucrurile sunt din ce in ce mai neclare.Iancu zicea aseara ca Hagi a negociat cu el clauze nescrise, imposibile pentru balena din Banat.Iancu spunea ca doar Dinamo,Vasluiul si poate Gloria ar fi putut sa-i indeplineasca cererile lui Hagi.Cat despre venirea lui "Oli",Iancu spunea ca Gigi e baiat inteligent.Nu cred ca ciobanul e atat de nebun sa-l aduca pe ala inapoi.Yoyo avea dreptate:pana la urma cred ca o sa se gaseasca un nebun sa-i arunce un Molotov in cap ciobanului daca o sa continue asa.

YoNuTzz
22nd August 2007, 13:23
dak hagi isi da demisia dupa meciul cu Bate, ceea ce ar fi si normal, ciobanul sigur isi va aduce sluga inapoi, adik pe oli...

Ramon79us
22nd August 2007, 14:08
As incepe cu un scurt istoric al echipei Steaua din ultimii 2 ani. Si asta pentru ca in Decembrie 2005 abia am revenit in tara si pierdusem contactul cu fotbalul romanesc, cu fotbalul european in general. La acel moment antrenor la Steaua era Protasov si jocul Stelei m-a surpins placut, eu personal consider ca la acel moment Steaua avea cel mai frumos (spectaculos) joc si cele mai frumoase rezultate din ultimii 15 ani. Nu vreau sa comentez plecarea lui Protasov de la Steaua pentru ca e alt subiect, dar s-a vazut clar ca a adus ceva nou in jocul Stelei si asta aducea si rezultate si suporteri la stadion fapt care ar fi trebuit sa-l faca pe Becali sa se dea peste cap sa-l pastreze, dar nu a stiu sa o faca, sau mai rau, nici nu a vrut. Din punctul meu de vedere acest lucru si apoi declaratiile lui Becali despre marele antrenor Olaroiu (care nu a facut altceva decat sa duca mai departe munca lui Protasov, dar fara succes, urmand declinul Stelei din 2006) spun foarte multe despre lipsa acuta de cunostinte ale acestuia in ceea ce priveste fotbalul. Nu ma pot pronunta asupra cunostintelor teoretice ca si antrenor ale lui Olaroiu, dar se vede cu ochiul liber ca acesta ca si om este o fire slaba si deci nu poate conduce o echipa, in nici un caz cu pretentiile unei echipe mari cum ar fi Steaua. Lipsa de “balls” sau “vana”, cum preferati, a lui Olaroiu a dus Steaua in declin. Si imi sustin afirmatiile doar amintind ca nici macar Olaroiu nu credea in capacitatile lui de antrenor, pentru ca un om puternic nu se gandeste la sinucidere la primul esec. Si fiind un om slab, Olaroiu nu-si putea asuma in intregime esecurile, asa ca in lipsa de cunostinte sau inspiratie, sub presiunea esecurilor care se tineau lant, a ajuns sa aseze in teren jucatorii dupa cum dicta Razboinicul Luminii. Si rezultatele s-au vazut. Dar sa revenim. Pleaca Olaroiu de la Steaua si vine Hagi. Un pas mare in fata. Hagi este razboinicul de care are Steaua nevoie. Bun pana aici, dar urmeaza cativa pasi inapoi ca asa e la romani. Cea mai mare greseala este dupa parerea mea faptul ca s-a renuntat foarte usor la unii jucatori. Cyril Thereau cel mai bun varf al Stelei din ultimii 15 ani este lasat sa plece. Bostina este mazilit. Brazilianul Elton reprezinta si el o pierdere. Si toate astea pentru ca Becali in detrimentul Stelei a vrut sa arate lumii intregi ca se descurca mai bine fara Mihai Stoica si fara jucatorii adusi de acesta. Astazi Steaua nu are un varf adevarat si autoritatea unui antrenor in vestiar este pusa la indoiala, toate datoranduse d-lui Becali care are un orgoliu nemarginit si crede ca le stie pe toate si ca banii lui ii dau dreptul sa-si bata joc de o echipa ca Steaua, de suporterii ei si de Marele Rege Hagi. Mircea Rednic declara ca in locul lui Hagi ar fi demisionat si nu-l condamn pentru ca orice om cu demnitate ar fi facuto, dar asta nu inseamna ca Hagi nu are demnitate. Hagi viseaza sa readuca gloria Stelei si asta e singurul motiv, dupa parerea mea, pentru care suporta lipsa de respect si de consideratie pe care i-o arata finul Becali. Si apreciez cand cineva reuseste sa puna mai presus de propria mandrie visul pentru care lupta. Da domnilor Hagi e un adevarat razboinic. Becali vorbeste de lipsa de respect pe care Hagi i-a aratato !? Ce stie Becali despre respect ? El care nu respecta pe nimeni si nimic … El care spune despre sine ca are credinta in Dumnezeu dar arata lipsa de respect fata de Casa Domnului si slujitorii acestuia tocmai pe muntele Athos. Singurii oameni despre care vorbeste frumos si cu un presupus respect sunt acei pupincuristi (vezi Olaroiu de ex) care nu indraznesc sa-l contrazica sau sa iasa din cuvantul lui chiar daca vad, cum vedem noi toti, ca Razboinicul Luminii delireaza. Domnule Becali sa stie prea sfintia ta ca respectul meu nu-l poti avea pentru ca nu stii sa-ti respecti semenii si a pretinde respect contra cost este o dovada de incultura. Nu pot pretinde nimanui caruia nu-i arat respect sa ma trateze cu respect, e o chestiune de bun simt. Dar sa revenim la Hagi. Daca cineva crede ca oricare alt antrenor in conditiile date, cu o echipa fragmentata de accidentari, de noi achizitii si jucatori vanduti (pierduti) cu un moral scazut datorat inclusiv tensiunilor dintre antrenor si patron, dintre antrenor si echipa (alimentate de atitudinea patronuli), dupa un sezon dezastruos, ar putea ca nou venit la echipa sa aduca numai vicorii si jocuri extrem de spectaculoase se inseala amarnic. Cariera lui Hagi la Steaua este sortita esecului de la bun inceput de insusi patronul Stelei, Razboinicul Luminii, clarvazatorul baci care in intelepciunea lui nu accepta sa fie contrazis de nici unul dintre noi muritorii. Si noua nu ne ramane decat sa asteptam ca Domnul Becali sa-l invete pe Hagi cum se joaca fotbalul, sa-i invete pe arbitri cum e cu fluierul si apoi sa-i invete eventual pe cei de la FRF cum sa organizeze liga.
Domnule Becali dati-ne Steaua inapoi!!!
Du-te si lasa-ne. Te rugam frumos si cu respectul cuvenit.

Ella14
22nd August 2007, 14:21
Patetic!!!! HAGI A FOST UN MARE JUCATOR DAR ANTRENOR NULL!!!!!!!!! Si inca ceva, nu numai jucatorii s-au plans!!! Adi Ilie a vrut sa plece si el. Pai chiar toti sunt prosti si vor sa-l sape pe Hagi?? Eu nu cred. Mai ganditi-va inainte sa dati cu piatra in ei!!!!

Kainsashiki
22nd August 2007, 14:30
stai ma linistit, ca e vorba de cancan aici ;)

si-apoi nici Hagi nu se lasa asa usor.... de pleaca Hagi si vine Oli, o sa fie linsat GG, ca pana la urma un suporter tot cedeaza cu nervii (Doamne ajuta :evil: )

Au dreptate astia de la cancan. Sa stii ca jiji vrea sa demoleze palatul din cauza lor, ca au pus microfoane in pereti:D

Liviu
22nd August 2007, 15:19
Patetic!!!! HAGI A FOST UN MARE JUCATOR DAR ANTRENOR NULL!!!!!!!!! Si inca ceva, nu numai jucatorii s-au plans!!! Adi Ilie a vrut sa plece si el. Pai chiar toti sunt prosti si vor sa-l sape pe Hagi?? Eu nu cred. Mai ganditi-va inainte sa dati cu piatra in ei!!!!
Fie si cel mai slab antrenor din lume nu iti umilesti angajatul care face si el ce poate. Becali parca vrea sa se razbune pe Hagi, nu stiu ce are, e turbat, nu poti sa spui asa ceva despre nasul tau pana la urma. Doar-doar o pleca. Mai are putin si incepe sa dea amanunte picante de acum 20 de ani, ce facea Hagi cu balerinele etc... daca Becali zice ca egalul cu BATE a fost pedeapsa divina ca a tinut cu Lazio, ce o mai asteapta pe Steaua dupa ce a sters pe jos, in public, cu nasul de cununie ?

Cu Ilie am inteles ca ar fi altceva. Ilie a vrut sa asiste la antrenamentele echipei (probabil pus de Becali dupa discutia cu jucatorii de la palat, pe Ilie vad ca il lauda Becali :rolleyes:) iar Hagi s-a suparat.

Oricum, eu nu cred ca Hagi, la cate echipe mari a jucat si cati antrenori mari a avut in toata cariera lui, de 19 ani la seniori, chiar nu stie fotbal. Pedrazzini, ca doar nu e secund de muhaia, a trecut din cate stiu si pe la Inter. Unitatea de masura a lui Becali insa e influentata de un factor numit servilism. Daca nu esti maleabil esti prost. Daca esti maleabil, esti si foarte bun, fie ca te numesti Olaroiu si vii la patron sa ii zici ca tu nu mai poti si iti face el echipa.

@Ramon79us, o parere bine argumentata, nu neaparat pentru ca as avea cam aceeasi viziuni ca tine. :ok:

Universal
22nd August 2007, 15:33
Becali e un prost. Un incult *******.

Echipa trebuie sa lucreze , iar patronul da banii. Nimic altceva.

Fefeleaga
22nd August 2007, 16:52
Salutare tuturor!
Am fost si eu in concediu 10 zile si ce-ati facut intre timp?!:shocked: Ma-ntorc eu in tara si m-apuc sa bag nasu' p-aci pe forum ca sa vad ca "v-ati" pus poalele-n cap cat am fost plecat, tz, tz, tz... :)
Acu' la modu' serios, ca situatia e cam maro din cate vad :(. Cat am fost plecat chiar nu am stiut nimic despre ce s-a intamplat (meciuri + scandal) si, ca unu' picat din luna, pot sa va zic ce ma mira si ce nu:
- ca am facut egal cu CFR ma mira (la modul placut insa :), credem ca asta e prima echipa adevarata cu care o sa jucam si mi-era teama ca o sa ne-o furam rau); am aflat intre timp ca clujenii au papat bataita acasa de la ciprioti - mea culpa aici, eu m-am inselat vazandu-i mult mai sus decat sunt de fapt
- ca am facut egal cu baietii aia din Belarus ma mira neplacut (credeam ca macar in meciurile internationale ne mobilizam si noi :(...); chiar asa de prost am putut sa jucam sa luam 2 goluri de la descultii aia?!?! - chiar sunt curios sa-mi spuna si mie cineva cum am reusit sa facem scorul asta jenant cu ei :headbang:; chiar daca ne antreneaza Gica :mda:?
- ca ciobanul jegos si-a dat in petic ce sa mai zic? si-a luat destula carne si cata o sa-si mai ia... :yeah:; nu ma asteptam insa sa erupa fecale pe gura asa de repede...
Altfel:
- ca pleaca Gica nu ma deranjeaza (raman la parerea ca n-are nicio treaba cu meseria de antrenor), dar lasa-l nene sa-si faca treaba macar pana la iarna (ca respect pentru un om care chiar merita tot respectul pentru cariera lui de fotbalist si pentru dragostea pe care o poarta clubului)
- ceea ce ma ingrijoreaza insa cel mai tare e ce se aude cu (re)venirea lu' baiatu' ala :rosu: cu sistemul 4-3-2+1 (4 fundasi, 3 inchizatori, 3 mijlocasi cu profil defensiv din care unu' are voie sa traga la poarta ailalta o data pe repriza); adica facem rocada intre dracu' si fra-su'?! intre unu' care sta cu curu-n poarta si unu' care n-are habar sa puna o echipa in teren?!:thinkso: