PDA

View Full Version : Etapa 5: Steaua - Pandurii Tg.Jiu



delaparis
19th August 2007, 22:38
Sambata, 25 august
Steaua - Pandurii Tg.Jiu
(Antena 1) ora 20,45.

discutii inainte si dupa meci aici.

TaciAcolo
19th August 2007, 23:00
am scapat de Plesan ....sper sa nu mai dea arbitru iar un penalty inventat x2 :D

Balaci
19th August 2007, 23:01
Mizez pe un X2 si eu:D

crissis
19th August 2007, 23:02
1 solist.
Bate Steaua greu. 1-0 chinuit.

Vand vise
19th August 2007, 23:13
Mizez pe un X2 si eu:D
sigurrrrrrrr :)
4-0 pentru Steauaaaaaaa :D

dede
19th August 2007, 23:36
1-0, gol Dica, 3 pct Steaua... atat :D

Datenshi
19th August 2007, 23:46
1x, Pandurii mi-au lasat o impresie buna. Daca stau bine in teren pot pleca cu un punct din Ghencea.

lucian_iasi
20th August 2007, 01:07
Nu va fi un meci usor pentru Steaua,care daca va castiga,o va face destul de greu.

Kainsashiki
20th August 2007, 01:42
1x, Pandurii mi-au lasat o impresie buna. Daca stau bine in teren pot pleca cu un punct din Ghencea.

1X nu o sa fie la pariuri la meciul asta, pt ca Steaua o sa aiba o cota de genul 1.2 pt victorie :)

Batem fara probleme, nu conteaza scorul :)

noir_desir
20th August 2007, 08:00
1x, probabil Steaua isi va face jocul cu care ne-a obisnuit si va castiga cu 1-0.

Nightwish
20th August 2007, 08:02
Pronostic: X

paul30
20th August 2007, 09:46
1 solist

Ferko
20th August 2007, 13:43
Meci pe contre. pronostic : 1 2 .

Lover
20th August 2007, 15:17
1-0 gol dica, dupa un corner... in min 89

TaciAcolo
20th August 2007, 17:22
7. STEAUA Bucuresti - PANDURII Tg. Jiu
Stadion: Steaua 25.08.2007 ora 20.45

A: Hategan Ovidiu (ARAD)
A1:Mart Irina (BUCURESTI)
A2:Stoianof Sebastian (CONSTANTA)
R: Dorcioman Cristina (C - LUNG)
Obs:
Moise Gheorghe (BUCURESTI)

:headbang: ce arbitru au putut sa puna 1 solist zic ...o sa ne toace incet da sigur hategan asta ...cine isi aduce aminte pandurii - vaslui de sezonul trecut stie ce vorbesc :headbang:

Universal
20th August 2007, 18:15
Castiga Steaua. 2-0sau 3-0 . Nu conteaza scorul. Echipa , dupa ce va fi calificata, va juca si mai bine.

caine19
20th August 2007, 19:39
Cred ca va fi 0-0 ... rica si cu dica isi vor face norma de 0 goluri pe meci :yeah:

YoYoyOi
20th August 2007, 20:45
un 1 nu foarte clar, dar 1, totusi :D

Dani3l
20th August 2007, 20:48
Cred ca va fi 0-0 ... rica si cu dica isi vor face norma de 0 goluri pe meci :yeah:
Las ca bratu a marcat mai multe decat cei 2... esti cam|| Dica are 3 goluri in campionat.:ok:

spartacus
20th August 2007, 21:09
un lucru e cert.. Radoi va juca la inchidere;)
Steaua in mod normal ar trebui sa castige...deci 1

Universal
20th August 2007, 21:19
Daca Radoi joaca fundas central nu are cum sa nu castigam

dede
20th August 2007, 21:39
Castiga Steaua. 2-0sau 3-0 . Nu conteaza scorul. Echipa , dupa ce va fi calificata, va juca si mai bine.
unde sa fie calificata? :D
bine, putem spune ca Steaua e ca si calificata in gr ucl (:rolleyes:), dar returul cu bate e dupa meciul cu pandurii :D

Nightwish
20th August 2007, 21:44
Daca Radoi joaca fundas central nu are cum sa nu castigam
Aia nu stiu, cert e ca nu o sa va dea Pandurii gol :D..Daca va multumiti cu asta...

caine19
20th August 2007, 21:48
De ce sa nu le de-a gol ? Sa vedeti ce surpriza placute ne vor face cei din tg-jiu :yeah:

Ferdininho
20th August 2007, 21:51
Pe astia ii bateti si voi, pronostic 1.

Rossi
20th August 2007, 21:58
am scapat de Plesan ....sper sa nu mai dea arbitru iar un penalty inventat x2 :D

greu de crezut ca nu se va intampla asa ceva ... jucati in ghencea ...

Ioca10
20th August 2007, 22:08
Meci lejer...
Forza Steaua!!!

YoNuTzz
20th August 2007, 22:12
ar fi rusinos ptr steaua dak nu va lua toate cele 3 puncte...
1 solist, dar la un singur gol diferentza...
ori 1-0, ori 2-1...

Universal
20th August 2007, 22:17
eu vad parca ...cum explodeaza un jucator si vedem 3-0 , 4-0 , ar fi senzational :D

ce vremuri tulburi totusi :(

TaciAcolo
20th August 2007, 22:59
Neagoe, killer de antrenori ! are cateva victime...sper sa fie si hagi sambata:D

VelvetCorpse
21st August 2007, 00:38
Victorie Steaua.. eu sper sa fie la 2goluri diferenta, cel putin:yeah:

Universal
21st August 2007, 00:43
Neagoe, killer de antrenori ! are cateva victime...sper sa fie si hagi sambata:D

:no:

Sergio_D
21st August 2007, 01:02
meciul asta nu e asa de usor pentru Steaua, cum ar spune multi altii pe aici... :rolleyes:

Reamintesc celor care lanseaza pronosticuri de 3-0, 4-0:

2005/2006:
Pandurii - Steaua 1-2
Steaua - Pandurii 1-0 (autogol)

2006/2007:
Pandurii - Steaua 0-0
Steaua - Pandurii 1-0 (gol inscris din penalty)

Steaua, cand a batut, a facut-o doar la un gol diferenta si chinuit...

Telespan
21st August 2007, 03:56
Ciobanul nu sta linistit shi se inplica in mescambe cu arbitri sau corupe 2-3 jucatori de la Tirgul Jiu.Sint sigur k steaua cistiga chiar daca nu joaca nimik....

PS-MITICA DRAGOMIR A DECLARAT IN L.A ,RESTAURANTU DUNAREA K ESTE UN STELIST INRAIT.....

Leo
21st August 2007, 10:29
castiga Steaua

Lordliv
21st August 2007, 11:47
sa vad tg.jiul,va juca cu mare ambitie impotriva stelei ( cum au jucat cu craiova ) ,sau se vor multumi tot anul ca au invins stiinta si restul nu mai conteaza!

ps. vedeti ca si la steaua sunt unii jucatori ( ca la craiova ) care ar face orice sa scape de antrenor!:)

Vladek
21st August 2007, 11:52
Meci greu. Oare vom vedea ceva idei de joc, sau ne vom ruga tot de Dica ? Goian lipseste, asa ca la fazele fixe nu stiu daca vom mai fi la fel de periculosi. Iar in locul lui Plesan nu vad cine va juca .. oare Bicfalvi ?

Snake_21
21st August 2007, 13:20
Sigur Bicfalvi merita sa inceapa titular dupa meciul facut la Cluj ;) pronosticul meu 1 solist :P :D

SORENSEN
21st August 2007, 13:41
Condescu+Becali= victorie Steaua ...:evil:

Van Halen
21st August 2007, 14:55
:drak:
Condescu+Becali= victorie Steaua ...:evil:

numai blaturi va facut BEHALY sa vedeti
asa sa spun de Dinamo Mioveni de ex
so sa jo0ace Pandurii ca la ROVINE
meci greu posibil 1 x 2
oricare e posibil din astea 3
Hagi e pampalau, Oierul la fel
iar capac peste toti e SENSEI - FINUL MIREL oligofrenul al 3 lea
pentru stelisti:
mie rusine ca sunt stelist din cauza OLIGOFRENULUI sef JIJI
pacat ca nu pot sa mi scot echipa din suflet
un nemernikik ca machedonul sef nu exista
SPUNETI UN NU HOTARAT CEI CE MERGETI LA MECI
FITI ANTIBEHALY plz

Van Halen
21st August 2007, 14:58
Toate acțiunile întreprinse de potentatul din Pipera au un caracter mesianic, sunt inspirate direct de Dumnezeu și, prin urmare, cine are ceva împotrivă nu poate fi decât homosexual, ungur sau vândut Diavolului.

Aducerea în Ghencea a nașului Gică prin vrerea finului Gigi a fost prezentată ca a doua venire a lui Hristos. Cine să stea de-acum în calea scorurilor-fluviu cu care Steaua va să umilească Clujul, Europa, lumea întreagă?

Interesant conceptul teosofului Becali: respectul se achiziționează cu bani. O curvă, de pildă, trebuie să fie copleșită de respect față de client, deoarece o plătește? Maica Tereza nu merita respect decât dacă finanța pe cineva? Vreunul din trepădușii și bătăușii care mișună acum în jurul lui Becali, plătiți de Becali, s-ar comporta cu mai mult respect față de el decât MM Stoica după ce va fi plecat din plata patronului? Oricum, d-lui Becali îi e greu să înțeleagă despre ce e vorba devreme ce și-a cumpărat po****ritatea cu bani și crede că asta înseamnă și respect.

Apoi: respectul e definit de Becali ca fiind executarea ordinului. Și asta e interesant: oare câți dintre oamenii de pe acest Pământ care dau ordine și dispoziții se bucură de respectul celor care le execută? „Asta e mentalitate capitalistă, nu opinia că antrenorul face ce vrea”, mai zice capitalistul Becali. Nu avem a ne mai mira că în România capitalismul e cum e, devreme ce dl. Becali este unul dintre reprezentanții săi de marcă. Pe când lucram în tehnica de calcul, am văzut la lucru pe la noi doi specialiști americani. Unul era doctor în hard, celălalt, în soft. Într-o zi, toată treaba stătea din cauza unei hibe de soft: fiindcă avea o problemă personală, softistul Joe lipsea câteva ore.

Văzusem cu toții că hardistul Bill se pricepea binișor și la soft; l-am rugat s-o rezolve el. Ne-a răspuns, cu un zâmbet sec, fără drept de apel: „This is not my job”. Închipuiți-vă ce-ar fi făcut un român sadea...

Căci România e o țară plină de Leonarzi da Vinci. Inși care se pricep la toate, cu excepția celor de care n-au avut timp să se ocupe. Sau inși care plătesc ca să ne poată arăta tuturor cum se pricep ei la toate.

Respectul fundamental în capitalism înseam­nă respectarea contractului, nu „Să trăiți, am înțeles, se face, șefu’!” M-ai angajat să antrenez o echipă de fotbal, negociem leafa condiționată de un set de obiective de atins la anumite termene. Dacă planul stabilit nu este îndeplinit, mă dai afară. Dar până atunci mă lași în pace să-mi fac treaba ca profesionist. Or, ce avem în loc la Steaua? Vorbe la mica înțelegere, în miez de noapte, „Gică, pune-l pe Rădoi unde-ți spun eu, că așa merg lucrurile în toată lumea”. Vorbe care nu trebuiau rostite vreodată de „antrenorul” Becali, deși, tehnic vorbind, dorința lui nu e neapărat absurdă, dar dacă au fost rostite și Hagi a comis greșeala să accepte, atunci avem încă un obicei românesc: cuvântul dat și repede călcat.

Așa cum Becali se vrea și antrenor, ca să-și facă ambiția, nu că i-ar păsa de Steaua, Gică Hagi se vrea și jucător, tot în dauna echipei. De săptămâni întregi îl văd pe marginea terenului, în picioare, transmițând prin gesticulația abundentă și agitată un singur mesaj tribunei și telespectatorilor: „Uitați-vă la ăștia cum nu sunt în stare să fie Hagi pe teren, deși eu le spun cum să facă!” După ani buni de când nu mai e în iarbă, Hagi nu pare să fi înțeles că magnificul Hagi, purtătorul tricoului cu nr. 10, nu mai există.

Ultimul nou-venit de la Steaua, Bicfalvi să zicem, e mai important acum decât fostul mare jucător Hagi. Dar cel mai bine sau, mai exact, cel mai rău s-a văzut că Hagi nu știe cine este și cine trebuie să fie când a intrat în mod absolut neregulamentar și ghiolbănesc pe gazon în meciul cu „Poli” Iași ca să zgâlțâie un jucător advers prăbușit pe gazon pentru a demonstra că acesta „simulează”...

Devastator drog al închipuirii este pentru românul pricopsit să se considere tot el mare și tare, așa, cât ai pocni din degete, fără efort, fără nici o pregătire, „din talent”, în domenii în care alții învață și muncesc ani de zile de le sar capacele.

Nightwish
21st August 2007, 15:09
Toate acțiunile întreprinse de potentatul din Pipera au un caracter mesianic, sunt inspirate direct de Dumnezeu și, prin urmare, cine are ceva împotrivă nu poate fi decât homosexual, ungur sau vândut Diavolului.

Aducerea în Ghencea a nașului Gică prin vrerea finului Gigi a fost prezentată ca a doua venire a lui Hristos. Cine să stea de-acum în calea scorurilor-fluviu cu care Steaua va să umilească Clujul, Europa, lumea întreagă?

Interesant conceptul teosofului Becali: respectul se achiziționează cu bani. O curvă, de pildă, trebuie să fie copleșită de respect față de client, deoarece o plătește? Maica Tereza nu merita respect decât dacă finanța pe cineva? Vreunul din trepădușii și bătăușii care mișună acum în jurul lui Becali, plătiți de Becali, s-ar comporta cu mai mult respect față de el decât MM Stoica după ce va fi plecat din plata patronului? Oricum, d-lui Becali îi e greu să înțeleagă despre ce e vorba devreme ce și-a cumpărat po****ritatea cu bani și crede că asta înseamnă și respect.

Apoi: respectul e definit de Becali ca fiind executarea ordinului. Și asta e interesant: oare câți dintre oamenii de pe acest Pământ care dau ordine și dispoziții se bucură de respectul celor care le execută? „Asta e mentalitate capitalistă, nu opinia că antrenorul face ce vrea”, mai zice capitalistul Becali. Nu avem a ne mai mira că în România capitalismul e cum e, devreme ce dl. Becali este unul dintre reprezentanții săi de marcă. Pe când lucram în tehnica de calcul, am văzut la lucru pe la noi doi specialiști americani. Unul era doctor în hard, celălalt, în soft. Într-o zi, toată treaba stătea din cauza unei hibe de soft: fiindcă avea o problemă personală, softistul Joe lipsea câteva ore.

Văzusem cu toții că hardistul Bill se pricepea binișor și la soft; l-am rugat s-o rezolve el. Ne-a răspuns, cu un zâmbet sec, fără drept de apel: „This is not my job”. Închipuiți-vă ce-ar fi făcut un român sadea...

Căci România e o țară plină de Leonarzi da Vinci. Inși care se pricep la toate, cu excepția celor de care n-au avut timp să se ocupe. Sau inși care plătesc ca să ne poată arăta tuturor cum se pricep ei la toate.

Respectul fundamental în capitalism înseam­nă respectarea contractului, nu „Să trăiți, am înțeles, se face, șefu’!” M-ai angajat să antrenez o echipă de fotbal, negociem leafa condiționată de un set de obiective de atins la anumite termene. Dacă planul stabilit nu este îndeplinit, mă dai afară. Dar până atunci mă lași în pace să-mi fac treaba ca profesionist. Or, ce avem în loc la Steaua? Vorbe la mica înțelegere, în miez de noapte, „Gică, pune-l pe Rădoi unde-ți spun eu, că așa merg lucrurile în toată lumea”. Vorbe care nu trebuiau rostite vreodată de „antrenorul” Becali, deși, tehnic vorbind, dorința lui nu e neapărat absurdă, dar dacă au fost rostite și Hagi a comis greșeala să accepte, atunci avem încă un obicei românesc: cuvântul dat și repede călcat.

Așa cum Becali se vrea și antrenor, ca să-și facă ambiția, nu că i-ar păsa de Steaua, Gică Hagi se vrea și jucător, tot în dauna echipei. De săptămâni întregi îl văd pe marginea terenului, în picioare, transmițând prin gesticulația abundentă și agitată un singur mesaj tribunei și telespectatorilor: „Uitați-vă la ăștia cum nu sunt în stare să fie Hagi pe teren, deși eu le spun cum să facă!” După ani buni de când nu mai e în iarbă, Hagi nu pare să fi înțeles că magnificul Hagi, purtătorul tricoului cu nr. 10, nu mai există.

Ultimul nou-venit de la Steaua, Bicfalvi să zicem, e mai important acum decât fostul mare jucător Hagi. Dar cel mai bine sau, mai exact, cel mai rău s-a văzut că Hagi nu știe cine este și cine trebuie să fie când a intrat în mod absolut neregulamentar și ghiolbănesc pe gazon în meciul cu „Poli” Iași ca să zgâlțâie un jucător advers prăbușit pe gazon pentru a demonstra că acesta „simulează”...

Devastator drog al închipuirii este pentru românul pricopsit să se considere tot el mare și tare, așa, cât ai pocni din degete, fără efort, fără nici o pregătire, „din talent”, în domenii în care alții învață și muncesc ani de zile de le sar capacele.

Banuiesc ca este un citat :), poate ne dai si sursa...

Rossi
21st August 2007, 15:25
Victorie Steaua.. eu sper sa fie la 2goluri diferenta, cel putin:yeah:

la doua goluri diferenta ? hmm ... pai cine arbitreaza ? :lol:

Lover
21st August 2007, 15:32
1-0 cu prietenii de la Tg Jiu

Van Halen
21st August 2007, 15:54
Banuiesc ca este un citat :), poate ne dai si sursa...

CT POPESCU in GANDUL
de azi

daca toti pupinkuristii de ziaristi l-ar boicota pe OLIGOFRENUL SEF AL TARII-JIJI- atunci am mai scapa de VIRUSUL Behaly, dar asta OIERUL, apare mai ceva ca BASESCu sau TARICEANU la TV, de parca ar face ceva pentru tara asta.

Pentru cei care cred ca PANDURII se vor lasa se inseala amarnic, nu mai sunt prietenii in divizia A, am inceput sa vad ca s-au cam terminat blaturile sau poate ca nu suntem in RETUR cand ar putea aparea nonkombaturi, deocamdata se joaca pe bune!
Unii il credeti pe mascariciul sef JIJI ca el cumpara si ca e prieten, Behaly nu e prieten cu nimeni, poate banii lui, asta DA
:happy

Nexus
21st August 2007, 18:03
Mizez pe un X2 si eu:D


Cit ? :drak:

Incubus
21st August 2007, 18:07
Echipa tare Pandurii, vin aici sa castige. Sper sa se amane meciul, altfel nu stiu ce ne facem:happy:happy:happy

Nexus
21st August 2007, 18:07
daca nu iesim din suferinta e grav.

2-0

TaciAcolo
21st August 2007, 18:17
Echipa tare Pandurii, vin aici sa castige. Sper sa se amane meciul, altfel nu stiu ce ne facem:happy:happy:happy

ca bine zici ..sunteti cam praf acum


de ce blat??...cand la Pandurii nu sunt probleme cu banii :)

Nexus
21st August 2007, 19:08
Bietul hagi....

Se tot face ca nu pricepe ca doar doar o sta pina miercurea aillanta sa isi treaca in palmares urcatul in liga.

Miine cred ca or sa ii stinga lumina in birou , ca la crisma, sau o sa-l afume ca pe bursuc.

Lordliv
21st August 2007, 19:12
" desteptaciunea " lui hagi si "prostia " lui becali, pot lovi rau in imaginea si asa sifonata a stelei!

tovarasul sindicalist condescu contra sfantul becali! parca ar incepe un banc prost...

Dani3l
21st August 2007, 19:16
" desteptaciunea " lui hagi si "prostia " lui becali, pot lovi rau in imaginea si asa sifonata a stelei!

Adica?:groggy:

Truica Madalin
21st August 2007, 19:18
hai pandurii..ma bazez pe olteni sa castige cum de altfel asa va fi!!!:drak:

Lordliv
21st August 2007, 19:19
Adica?:groggy:

poti sa si inversezi termenii! nu ma deranjeaza!:D

Universal
21st August 2007, 19:20
Doamne ajuta sa invingem si sa ajungem si in Liga, atunci avem liniste

six
21st August 2007, 19:33
hai pandurii..ma bazez pe olteni sa castige cum de altfel asa va fi!!!:drak::happy:happy:happy....ok se aproba :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

trikule
21st August 2007, 21:33
Mai da Hagi de doua-trei ori din maini, le mai explica el ce meciuri mari facea el cand juca la Brescia in serie B, stelistii o sa se uite la el ca la Poarta Noua (pacat ca nu mai e Claudiu Raducanu el era jucatorul perfect pentru Hagi) iar daca o sa joace ca pe vremea lui Oli o sa castige, daca joaca dupa mainile lui Hagi o sa fie debusolati saracii.

SORENSEN
21st August 2007, 22:03
Victorie lejera Steaua..

Van Halen
21st August 2007, 22:24
Victorie lejera Steaua..

lejera?
dreaming boy, dreaming

cu cei 3 oligofreni?
behaly, hagi, radoi
:drak:

Van Halen
21st August 2007, 22:25
:drak:

Ioca10
21st August 2007, 22:26
Victorie lejera..intanlim o echipa mult prea mica;)
Forza Steaua!!!

Nexus
21st August 2007, 23:26
Imi zice ( da link ) careva cum e cu infractiunile astea si penalizarile si ce mi se intimpla daca mai insult africanii ?

Sa stiu si eu la ce ma expun, nu de alta, ca is sparios si nevricos, ptiu si nu voi sa mi se intimple vo bielea.

Dani3l
21st August 2007, 23:30
Autobaza Neagoe va parca pe stad STEAUA...daca Steaua reuseste sa le dea o boaba pana in min 25,or sa mai vina cel putin 2 bobitze.:D Altfel..e stres,bine,Doctor Dica si Asistentul Bicfalvi vor rezolva cazul:D Asta daca nu se amana meciul...:happy
FC Steaua a trimis o adresa oficiala catre Liga Profesionista de Fotbal, prin care solicita amanarea partidei cu Pandurii Targu-Jiu, din etapa a patra a Ligii I, care este programata sambata, 25 august 2007, pe stadionul „Steaua”. Data disputarii meciului va fi stabilita ulterior, iar biletele achizitionate de catre suporteri pentru aceasta partida, pana in prezent, vor fi valabile in ziua confruntarii.

Lover
21st August 2007, 23:32
Imi zice ( da link ) careva cum e cu infractiunile astea si penalizarile si ce mi se intimpla daca mai insult africanii ?

Sa stiu si eu la ce ma expun, nu de alta, ca is sparios si nevricos, ptiu si nu voi sa mi se intimple vo bielea.

la 30 de puncte iei ban, sau daca exagerezi, iei mai repede :D 1 zi, 3 zile, o saptamana...cat considera domnii moderatori :cool:

Nexus
21st August 2007, 23:37
la 30 de puncte iei ban, sau daca exagerezi, iei mai repede :D 1 zi, 3 zile, o saptamana...cat considera domnii moderatori :cool:

Multumesc

si cu aia 1/2 sau 0/2 ce e ? scorul acasa-deplasare ?

\banul ala e definitiv sau asa cum ai zis e pe saptamini/zile etc ?

Dani3l
21st August 2007, 23:44
si cu aia 1/2 sau 0/2 ce e ? scorul acasa-deplasare ?


:happy:happy:happy:happy:happy:happy
:happy:happy:happy
Super-tare hahahaha!

Rossi
21st August 2007, 23:56
Etapa a 5-a (24 august) ... Steaua - Pandurii Tg.Jiu
Etapa a 6-a (1 septembrie) ... Unirea Urziceni - Steaua
Etapa a 7-a (15 septembrie) ... Steaua - Rapid

daca in astea 3 etape luati 3 puncte , e perfect :ok::ok::ok::ok:

Dani3l
21st August 2007, 23:58
Etapa a 5-a (24 august) ... Steaua - Pandurii Tg.Jiu
Etapa a 6-a (1 septembrie) ... Unirea Urziceni - Steaua
Etapa a 7-a (15 septembrie) ... Steaua - Rapid

daca in astea 3 etape luati 3 puncte , e perfect :ok::ok::ok::ok:
Daca luam mai multe,promiti sa nu mai intrii deloc pe forum?!:D

Nexus
22nd August 2007, 00:09
Daca luam mai multe,promiti sa nu mai intrii deloc pe forum?!:D

Lasa bre omu sa intre ca altfel ramin io fara puncte, nu vezi ca numai de la unu am 2 victorii intr-o zi ?

mafalde de Big berceni....:drak:


:happyhappy:happy:happy
:happy:happy:happy
Super-tare hahahaha!


pai nu asta inseamna ?

cu ala de m-a reclamat ( sa traiesti ) am 0 infringeri, 2 victorii, 6 puncte deocamdata.

Doamne ajuta :drak:

boni2204
22nd August 2007, 00:17
castiga steaua, dar cred ca nu va avea un meci usor

_Razvi_
22nd August 2007, 00:21
Ma voi intreba daca in scurt timp Becali va dresa si galeria ... cand se ridica el la loja sa se ridice toata lumea , cand aplauda el sa aplaude toti .. cand se duce el la meci la dinamo sa prinda locul 2 sa mearga tot stadionu :)

Rushine .....dar meritatzi ... nu va ia nimeni apararea , nici voi nu ati luat'o in demersul Poli 1921 sau in altele in care au fost implicate cluburi de fotbal din romania

Snake_21
22nd August 2007, 10:12
:lol: Vezi ca ai gresit thread ul si esti si off topic :P
On topic: Batem daca se joaca meciul :D , desi ar trebui sa se amane cum s au facut si pentru "curatii" campionatului :lol: :P

Dani3l
22nd August 2007, 12:46
Președintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat, miercuri, pentru MEDIAFAX, că meciurile Farul Constanța - Dinamo și Steaua - Pandurii Târgu Jiu, din etapa a V-a a Ligii I, au fost amânate pentru 12 septembrie, dată când este programat un amical al naționalei României cu reprezentativa Germaniei.

La patru zile după întâlnirea din 8 septembrie, cu Belarusul, din preliminariile Euro 2008, echipa națională a României va susține un meci amical, la Koln, cu reprezentativa Germaniei.

"E interes național dom'le, nu mă iau eu după toți licuricii care spun că avantajez o echipă sau alta. Am aprobarea Comitetului Executiv al Ligii, am aprobarea Comitetului de Urgență, nu mă interesează ce spune câte un licurici din ăsta, care sunt de acord cu astfel de decizii doar când are el interes. Eu respect regulamentele în vigoare", a declarat Dragomir.
prosport.ro
Poftim , s-a amanat meciul.

YoYoyOi
22nd August 2007, 12:47
mda, mai bine nu se amana. Era bun un meci jucat inaintea celui cu Bate, ca apoi intervine relaxarea si ne ducem pe prajina.....

si l-au pus hapt in ziua cand e amicalul cu Germania....

TaciAcolo
22nd August 2007, 12:49
penali ...mai bine nu se mai joaca etapa ......si cfr si otelul ar trebuii sa ceara reprogramare

dede
22nd August 2007, 12:55
ce prostie... :mda:

boni2204
22nd August 2007, 13:08
corect si e normal sa fie si acceptate cererile ca doar au acelasi motiv ca si cele doua steaua si dinamo. s-a creat un precedent care este periculos si cred ca vom avea multe meciuri amanate in aceasta toamna ca altfel va iesi scandal

Ferko
22nd August 2007, 13:20
Acum nu vad ce am vazut ieri : nu mai sunt atatea proteste pentru amanarea meciului Stelei ca pentru amanarea meciului lui Dinamo.

*Coco*
22nd August 2007, 13:33
Cand o sa joace Nationala becali nu o sa lase jucatorii la lot ca de are meci in campionat...

Ferko
22nd August 2007, 13:39
Noi ne aruncam vorbe grele aici, iar cei de la FRF si LPF isi rad in barba.

Rossi
22nd August 2007, 14:16
Acum nu vad ce am vazut ieri : nu mai sunt atatea proteste pentru amanarea meciului Stelei ca pentru amanarea meciului lui Dinamo.

pai nu e normal ?! :happy:happy
cand e vb de steaua nu e problema , e interes national ... cand e vb de Dinamo se lasa cu tam-tam .....

Sergio_D
22nd August 2007, 14:19
Nu-i nimic, ii batem pe stelisti pe 12 septembrie :D

yo_min
22nd August 2007, 19:52
Nu-i nimic, ii batem pe stelisti pe 12 septembrie :D

Nici prin cele mai indraznete vise nu o sa bata Pandurii pe Steaua :D

Snake_21
22nd August 2007, 20:13
:lol: Deja vad ca toata lumea bate pe Steaua :lol: :P
P.S: De ce vroiati sa reactioneze cineva cand la voi s a facut la fel si ar mai trebui sa faca asa si la cele care joaca in Uefa :P

*Coco*
22nd August 2007, 22:14
:lol: Deja vad ca toata lumea bate pe Steaua :lol: :P


moama si ce echipa mare e steaua asta de nu o poate bate nimeni:happy:happy:happy:happy
Duceti-va ma cu echipa asta de 2 lei la ...

Snake_21
23rd August 2007, 00:12
:lol: te ai uitat recent la echipa ta?:P

TaciAcolo
23rd August 2007, 00:27
„Pentru binele fotbalului românesc am fost de acord cu cererea făcută de Steaua. Sigur o să se califice în grupele Ligii Campionilor unde le urăm baftă. În ceea ce privește meciul cu noi, nu suntem de acord să jucăm pe 12 septembrie ci pe 12 decembrie, și așa va fi”, Marin Condescu, președinte Pandurii Târgu Jiu.
corect......de ce sa jucam cand vor stelistii:D

YoYoyOi
23rd August 2007, 00:35
nu stelistii au vrut sa joace in septembrie... asa a hotarat Mitica :mda: el face ce vrea muschiul lui flescait :headbang:

Nexus
23rd August 2007, 22:16
pai nu e normal ?! :happy:happy
cand e vb de steaua nu e problema , e interes national ... cand e vb de Dinamo se lasa cu tam-tam .....

Mai inceteaza bre si mergi de unde esti. A existat precedentul creat de voi de aia nu mai zice nimeni nimic.

Ce oameni fratie.....

Cristian
24th August 2007, 14:36
Cred ca cei de la Pandurii pot obtine un rezultat bun in ghencea. Pronosticul meu ar fi X ptr acest meci. Mult succes Pandurilor, daca se poate sa veniti cu victorie din ghencea e cu atat mai bine ;)

Hard
24th August 2007, 14:44
da,tu crezi ca Steaua e otelul...:groggy:

Cristian
24th August 2007, 14:52
da,tu crezi ca Steaua e otelul...:groggy:


Steaua e steaua mai proasta echipa decat Otelul ;)

Hard
24th August 2007, 15:02
lasa-ne...

Cristian
24th August 2007, 17:51
Va las ma Hard va las in prostia voastra.

Sunchase
25th August 2007, 00:20
avem o rusine de " liga " :rosu:

SORENSEN
25th August 2007, 11:23
Parca Rapid nu a primit liber de la liga...dar atunci nu era rusine...:sleep:

Nico21
25th August 2007, 11:27
Pai nu era bai rusine,asta de la Asociatia oierilor amatori...auzi la Mitica...interes national...ala se crede in Rusia...ce interes national pentru 2 clone sovietice?

Ulysses
25th August 2007, 14:52
skywalker , noi jucam pentru champions league, voi pentru cine?ce tot ii tragi cu urss-ul , nu si-a ars tac-tu carnetu' de partid?:happy:happy:happy

blaga
25th August 2007, 15:41
skywalker , noi jucam pentru champions league, voi pentru cine?ce tot ii tragi cu urss-ul , nu si-a ars tac-tu carnetu' de partid?:happy:happy:happy

:sting:

Asa vorbesti tu? de tatucul Stelei?
Daca vrei sa-l privesti in ochi uita-te pe avatarul lui delaparis:)
Stalin si poporul rus C.C.A. -ul ne-au adus.
Ce mai spartachiada ale armatelor prietene, trageati cu C.S.K.A.-urile,
da nu stiu cum se facea ca tot timpu soldatu sovietic va batea crunt, rasu-plansu.

Ulysses
25th August 2007, 15:55
Steaua e steaua mai proasta echipa decat Otelul ;)

cristi, cand vorbesti despre STEAUA devii un pic incoerent ... controleaza-te draga , chiar daca nu-ti poti infrana frustrarea , prefa-te si tu ca skywalker , lui ii reuseste atat de bine:happy:happy:happy

caine19
25th August 2007, 21:24
pana la urma vi s-a amanat si voua meciul ? :)

Vladek
25th August 2007, 21:46
pana la urma vi s-a amanat si voua meciul ? :)

Yeap. Prostii din conducerea noastra s-au luat dupa aia din conducerea voastra.

SORENSEN
26th August 2007, 12:17
mda o decizie f porasta...si inutila...aveam acasa ..iar meciul din prel CL era tot acasa...deci nu vad motivul...

TaciAcolo
26th August 2007, 13:42
acum goian e suspendat in meciul cu orziceniul :cry:

viola_fan_cluj
26th August 2007, 13:54
Si Steaua va juca fara internationali! Foarte desteapta conducere!!!!!

YoYoyOi
26th August 2007, 14:07
imbecil de desteapta :D

Angel66
26th August 2007, 15:07
Ce mai face badea? Si-a revenit din cumplita accidentare?:rolleyes:Masina arata mai rau,ce-i drept!:))) Deh...ce face bautura din om!:))))

Datenshi
2nd September 2007, 23:39
Pana la urma cand se joaca meciul?

Radu
2nd September 2007, 23:41
o sa fie un meci greu...importante sunt cele 3 puncte!:ok:

Datenshi
2nd September 2007, 23:44
Ma, greu, greu, dar cand jucati?

Leo
3rd September 2007, 11:21
1 solist , greu de tot .

*Coco*
3rd September 2007, 11:39
Cica s-ar juca pe 12 decembrie:|

grande
3rd September 2007, 13:38
Ma, greu, greu, dar cand jucati?

Dupa ultimele informatii se pare ca in 2007 :happy

dannyreddog
7th September 2007, 15:35
Daca Steaua da gol repede ,nu o sa aiba nici o problema,daca nu vor avea probleme..

Ginxler
7th October 2007, 03:26
Duamne dai sa bata Pandurii, daca bat all-tenii, ma pocaiesc si ma izolez de restu lumii, dedicand-umi restul vietii lu Hristos si tata-su !!!

SORENSEN
13th October 2007, 22:22
RESTANTA STEAUA-PANDURII, PE 29 NOIEMBRIE

Sambata, 13 Octombrie 2007

Presedintele formatiei Pandurii Târgu Jiu, Marin Condescu, a anuntat ca partida restanta cu Steaua, contând pentru etapa a V-a, se va disputa pe 29 noiembrie. Initial se stabilise ca aceast meci sa se joace în luna decembrie, însa oficialul din Târgu Jius s-a înteles cu conducerea clubului din Bulevardul Ghencea în vederea disputarii mai devreme a acestei confruntari.

“Ne-am înteles si vom juca pe data de 29 noiembrie, la doua zile dupa ce vor juca ei meciul cu Slavia Praga, din Liga Campionilor. Au fost de acord da jucam mai devreme pentru ca nu au ce sa faca. Nu mai aveau când, deoarece programul lor este infernal”, a declarat Condescu.

Partida dintre Steaua si Pandurii Târgu Jiu a fost amânata pentru ca stelistii sa poata pregati meciul cu Bate Borisov.


http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=62642

YoYoyOi
13th October 2007, 22:35
bravo GG :mda:

mira-m-as de amanarile voastre sa ma mir :ciocan:

Lordul
13th October 2007, 22:38
scot un egal Pandurii ...asadar pe 29 septembrie joaca Steaua cu Pandurii si pe 12 dec cu Gloria B-ta

APPopescu
21st October 2007, 05:41
orice altceva decat trei puncte pt Steaua ar reprezenta o catastrofa

*Coco*
12th November 2007, 11:14
aha maine vezi sa nu

Ioca10
12th November 2007, 11:37
3 puncte....continuam ascensiunea;)

moty
12th November 2007, 12:27
trebuie sa batem neaparat, sa ramanem si noi in cursa, acolo sus

Vladek
12th November 2007, 14:22
Chiar jucam in seara asta ? Nici o amanare, nimicuta ? :groggy: :groggy:

moty
12th November 2007, 16:56
poate sunt baietii obositi dupa "iuresul" de sambata, nu?

Vladek
12th November 2007, 17:02
poate sunt baietii obositi dupa "iuresul" de sambata, nu?

Pai vreo cativa cred ca s-au nascut obositi, se stiu ei cine. Iar la restul le-a intrat in cap ca sunt obositi, ca li s-a tot repetat prosteste ca au un program greu, greu de tot, saracutii de ei ...

2stupiddogs
12th November 2007, 17:29
Dom'le,nu umblati cu pasarea vopsita!Se joaca sau nu? :sting:

Dennis
12th November 2007, 17:36
2-0 la fel cum o sa-i batem pe dinamo.

Bell
12th November 2007, 20:31
dar cealalta restanta cand o jucatzi?

Hull
12th November 2007, 20:31
e de vazut pe undeva meciul ?
ca sopcast-ul vad ca nu merge. Or fi baietii la serviciu ca e luni

Bell
12th November 2007, 20:33
mai sunt ceva site-uri care transmit streamuri..dar nu le am acum la mine... eu is la serviciu... dar daca le gasesc le postez aci (se transmite pe antena1..daca nu ma'nsel??!!)

Hull
12th November 2007, 20:35
e de vazut pe undeva meciul ?
ca sopcast-ul vad ca nu merge. Or fi baietii la serviciu ca e luni

merge pe Solaris

YoYoyOi
12th November 2007, 21:03
Doamneeeeeeeeeeeeee cine i-a invatat pe astia cu pasele alea inapoi? :headbang: :headbang: :headbang:

Incubus
12th November 2007, 21:12
Sa il impuste cineva pe Iacob ca sa nu se mai chinuie.

YoYoyOi
12th November 2007, 21:13
sa-i impuste naibii pe toti, macar ne scapam de-o grija :ciocan:

2stupiddogs
12th November 2007, 21:13
Doamneeeeeeeeeeeeee cine i-a invatat pe astia cu pasele alea inapoi? :headbang: :headbang: :headbang:

YoYo,no ofence,ai JUCAT vreodata fotbal?Nu in fata blocului sau in curtea scolii(ce vanatai aveam la picioare cand jucam impotriva fetelor....) ci la nivel (un pic mai)superior?

YoYoyOi
12th November 2007, 21:15
si ce legatura are asta cu pasele inapoi? :groggy:

2stupiddogs
12th November 2007, 21:16
si ce legatura are asta cu pasele inapoi? :groggy:

Poate cu apararea pe doua (2) linii?!....

2stupiddogs
12th November 2007, 21:17
Oricum "Hei hei PanDurii!".....:D....scorul este PERFECT acum....

TaciAcolo
12th November 2007, 21:19
:cry: penibili macar Pandurii stiu ce joaca ...stelistii se chinuie:drak:

YoYoyOi
12th November 2007, 21:20
ce aparare pe linii, domnule?

Steaua parca e echipa de rugby, se inainteaza doar prin pase inapoi, si asta doar cand au noroc sa lege 3 pase succesive :headbang:
Nu pot sa remarc pe nimeni in mod pozitiv. Poate pe Laca, singurul care se zbate pe margine (din pacate). Restul doar legati si aruncati in Dambovita sunt buni :ciocan:

TaciAcolo
12th November 2007, 21:22
baga Piturca gol in rep a 2... si se calmeaza stelistii definitiv:drak:

Nightwish
12th November 2007, 21:23
Niciodata pana acum nu am vazut in Ghencea o repriza cu un fotbal mai prost decat prima repriza din meciul cu Pandurii... Iacob e cel mai slab de pe teren, evident, iar suporterii incearca sa-l stimuleze prin.. fluieraturi

TaciAcolo
12th November 2007, 21:25
Nightwishh esti stelist?:D

Hull
12th November 2007, 21:25
Bine, chestia aia ca nu pot mai mult am inteles-o, dar sunt multe meciuri in care se vede ca nu vor. De ce nu vor ? singurii care nu fac parte din "conspiratie" sunt zapatta(nu intelege "planul") si banel (pe care nu-l ajuta tehnica)

YoYoyOi
12th November 2007, 21:25
pai ce vrei sa-i mai faca Night? :cry:

nici cu electrosocuri nu-l poti stimula :headbang:

Incubus
12th November 2007, 21:25
lasa ca intra Surdu in repriza a doua si rezolva meciul :happy

2stupiddogs
12th November 2007, 21:28
ce aparare pe linii, domnule?

Steaua parca e echipa de rugby, se inainteaza doar prin pase inapoi, si asta doar cand au noroc sa lege 3 pase succesive :headbang:
Nu pot sa remarc pe nimeni in mod pozitiv. Poate pe Laca, singurul care se zbate pe margine (din pacate). Restul doar legati si aruncati in Dambovita sunt buni :ciocan:

"laca singurul care se zbate pe margine"???Cand era la Intergaz sau la uta nu se zbatea?Crezi?Problema este sa poata materializa "zbaterile".....Crezi ca EU nu m-am zbatut in fata tv-ului sambata cand ma uitam la meciul acela???Am rezolvat ceva?Daca nu era "vrajmasul"(:D) in casa,aruncam tv-ul pe geam.....dar tot FARA REZULTAT!

2stupiddogs
12th November 2007, 21:29
Niciodata pana acum nu am vazut in Ghencea o repriza cu un fotbal mai prost decat prima repriza din meciul cu Pandurii... Iacob e cel mai slab de pe teren, evident, iar suporterii incearca sa-l stimuleze prin.. fluieraturi

Repriza a doua de sambata (cu Craiova)???

Gabri3l
12th November 2007, 21:30
din ce-am vazut in prima repriza, pot spune ca pana si Petrolul joaca de 2 ori mai bine decat astia
pe bune, in liga a IIa, la unele echipe sunt fotbalisti de cel putin 3 ori mai tehnici ca astia, care stiu sa scoata cel putin 1 jucator din joc prin dribling(un Hatnagy sau Sburlea -Brasov, Marinescu, Cotan - Petrolul si exemplele pot continua)...

San Cristobal
12th November 2007, 21:30
Steaua joaca prost , haotic , la intamplare ...o sa bata chinuit...

YoYoyOi
12th November 2007, 21:31
lasa ca intra Surdu in repriza a doua si rezolva meciul :happy

Doamne si fereste ca si inchid tv-ul :ciocan:

TaciAcolo
12th November 2007, 21:37
yoyo inchide tv`ul:D

Nightwish
12th November 2007, 21:37
Doamne si fereste ca si inchid tv-ul :ciocan:

A intrat Surdu :D
Asta-i bun, mah, vine de la CFR, sa vedeti ce gol da :D

2stupiddogs
12th November 2007, 21:38
Am trecut pe o pagina noua,deci.....HEI HEI PanDurii !!!/OLE/

YoYoyOi
12th November 2007, 21:39
cine imi comenteaza si mie meciul? :D

2stupiddogs
12th November 2007, 21:39
A intrat Surdu :D
Asta-i bun, mah, vine de la CFR, sa vedeti ce gol da :D

Surdu este vreun "trojan" de'al vost'?:happy

2stupiddogs
12th November 2007, 21:41
cine imi comenteaza si mie meciul? :D

Gooooolll!!!!Piturca jr marcheaza cu sange rece......:drak: 1-0 pt. PanDurii !

YoYoyOi
12th November 2007, 21:41
e blestem pe capul nostru:D

da' in locul cui a intrat si ala? :o:

haaaaaa? :shocked:

taci ma, pinochio :D

Incubus
12th November 2007, 21:48
a intrat in locul lui Cristocea masii...

YoYoyOi
12th November 2007, 21:49
iar scrie rahatul ala la gazeta, singurul "ziarist" valabil la ora asta pe OLS :groggy:

Surdu a intrat in locul lui Cristocea? :shock: asta-i prostie curata ce nu poate fi scuzata decat daca Cristocea e mort :headbang:

danpuric78
12th November 2007, 22:07
Cum ar spune un stelist: "Surdu e peste Dica".
Sau cum ar spune MM Stoica "Surdu e cel mai bun om de banda stanga din SE Europei".:happy:happy:happy:happy
Parca vezi ca da gol si e evaluat la 12 milioane:happy:happy

Sau poate se pastreaza pentru Dinamo.

Incubus
12th November 2007, 22:08
Pandurii puteau sa castige meciul daca nu aveau mentalitatea asta de loseri

YoYoyOi
12th November 2007, 22:08
da-l naibii :jerk:

Lordul
12th November 2007, 22:11
s-a terminat ? 0-0 ! Hey Hey Pandurii !

danpuric78
12th November 2007, 22:11
Daca nu se intampla minuni in astea 2 saptamani de pauza, cred ca vom avea parte de derby-ul petardelor.

Credeam ca steluta o sa creasca incet incet de cand a venit laca, insa sunt vai de capul lor.

Incubus
12th November 2007, 22:12
Ati prins si voi glas dupa meciul de ieri? Hau hau hau

Zax
12th November 2007, 22:12
trebuie dati toti jucatori afara, inafara de zapata, nesu, golanksi si emeghara!

YoYoyOi
12th November 2007, 22:12
asa ne trebuie :mda:

si faceau unii calcule ca dupa meciul asta ajungem pe 3 sau pe ce dracu de loc :headbang:

danpuric78
12th November 2007, 22:15
Ati prins si voi glas dupa meciul de ieri? Hau hau hau

Prietene am avut gals ieri toata ziua. Meciul nu m-a dezamagit in nici un fel pentru ca stiam ca rednic o sa ne-o traga. Am zis-o de 20 de ori pe forum.

Ceea ce nu ma asteptam e ca steaua lui lacatus sa nu fie in stare sa dea macar un gol noului 007.

Zax
12th November 2007, 22:16
cea mai proasta echipa a Stelei din toate timpurile

YoYoyOi
12th November 2007, 22:17
ca bine zici... :(

cum naiba s-a ajuns aici din echipa frumoasa care a fost, nu pot sa pricep :headbang:

Incubus
12th November 2007, 22:19
ptiu... mai bine ma uitam la cazul Elodia

Ess
12th November 2007, 22:19
prin saturatie, neibar...prin saturatie.
daca pui f mult zahar in cafea, vor fii cateva cristale de zahar care nu se topesc ever...
pacat...

2stupiddogs
12th November 2007, 22:20
:happy:happy:happy Hei Hei PanDurii.....:cheer::cheer::cheer:

Tyler Durden
12th November 2007, 22:21
imi pare rau ca am pus X la meciul Steaua - Dinamo, pana si Dinamo joaca mai bine decat Steaua.

Zax
12th November 2007, 22:22
ca bine zici... :(

cum naiba s-a ajuns aici din echipa frumoasa care a fost, nu pot sa pricep :headbang:

foarte simplu ! cand cumperi jucatori de 2 lei nu poti pretinde mai mult!

YoYoyOi
12th November 2007, 22:23
si Unirea Dej joaca mai bine decat Steaua :headbang:

grasu2
12th November 2007, 22:23
WOW!! La asta chiar ca nu ma asteptam... eram sigur ca dupa restante si dupa restul meciurilor in Liga Steaua va ocupa cel putin locul 3 in clasament. Ma bucur ca m-am inselat!!!

danpuric78
12th November 2007, 22:23
cea mai proasta echipa a Stelei din toate timpurile

NIci chiar. Astia au obtinut o calificare in CL. Cei din era piti nu.
Deci dupa standardele steliste (in care performanta fotbalistica se masoara in nr de maini intinse la pomana uefa) aia au fost mai slabi.

stefy_deva
12th November 2007, 22:24
era de asteptat...pana nu face JiJi o revolutie cu jucatorii si ii trimite iara p la arabi nu o sa isi revina steaua.....

Nightwish
12th November 2007, 22:25
Jalnic a jucat Steaua... Daca joaca la fel peste 2 saptamani cu Dinamo o sa fie dog food :D

*Coco*
12th November 2007, 22:25
Ce meci imputit......

Ess
12th November 2007, 22:25
stefy>cea mai buna revolutie ce-o poate face jj e sa-si revolutioneze creierul cu niste plumb.

YoYoyOi
12th November 2007, 22:26
ne bate Dinamo de ne asculta cu urechea :huhu:

boni2204
12th November 2007, 22:28
ne bate Dinamo de ne asculta cu urechea :huhu:

da sigur si dinamo e in mare forma;) uite ca nici steaua nu mai are spectatori ca tot radeau uniii de spectatorii lui dinamo:D

Zax
12th November 2007, 22:30
NIci chiar. Astia au obtinut o calificare in CL. Cei din era piti nu.
Deci dupa standardele steliste (in care performanta fotbalistica se masoara in nr de maini intinse la pomana uefa) aia au fost mai slabi.

au obtinut-o exclusiv lui Hagi, nu datorita jucatorilor....poate realizeaza si ciobanu retardat ca nu era Hagi problema si jegurile astea de jucatori care ii cumpara !

danpuric78
12th November 2007, 22:30
ne bate Dinamo de ne asculta cu urechea :huhu:

Daca dadeati un gol in seara asta mai ziceam. Adormeau surdu&co. Asa o sa fie "motivati".

Oricum e penibi. Steaua dinamo a ajuns la cota de interes a unui meci gen otelul-farul. No offense pt. suporterii celor 2, alegerea a fost pur aleatoare.

stefy_deva
12th November 2007, 22:30
ne bate Dinamo de ne asculta cu urechea :huhu:

nu am vazut meciul dar nu imi vine sa cred k joaca asa prost dupa cate spui u....pt k aseara dinamo a fost praf....am fost la meci la TM si am vazut k nu joaca mai nik dar am zis dupa meciul de la craiova k dau semne de revenire....dar se pare k m-am inselat

Lover
12th November 2007, 22:32
vaiiiii...n`am vazut un meci mai prost in viata mea... de cand ma uit la fotbal. o singura ocazie intr`un meci cu o echipa care a scos 2 puncte in ultimele 7 meciuri... pff

corello
12th November 2007, 22:32
steaua ii ciur la cum joaca.Ma mir cum dreq are tupeu argaseala sa zica(acum 2-3 zile pe un post de radio) ca are el reteta victorioasa prin care va castiga campionatul:lol::lol::lol:
La cum joaca daca steaua prinde locul 2 eu ma imperechez cu mariutza din pod

BlueEnergy
12th November 2007, 22:32
Rusinika... rusinika... rusinika. Echipa de kkt. Nu joaca nimic. Dadeau mingile la aia de la Pandurii de ziceai ca aia erau coechipierii lor. Nu joaca nimic. La ora actuala Steaua nu arata nici de echipa de mijlocul clasamentului. Daca se straduiesc doar putin se pot baga la lupta ptr retrogradare.

eSteven
12th November 2007, 22:33
Imi amintesc de Lacatus dupa meciul cu cascadorii rasului in care galatiul a marcat 4 goluri (practic) si s-a batut singura,cum spunea el ca adversarilor le vor tremura chilotii gandindu-se la cate goluri vor primi:)). cred ca pandurilor li s-a intamplat.. dar numai de frig:D. Pacat ca nu au presat mai mult... in orice caz un punct mare ptr ei... si inca 2 puncte ptr cfr cluj. Lacatus s-a inhamat la un travaliu .. care ptr multi altii ar parea imposibil, acela de a castiga ceva cu steaua in stadiul asta.. si cam vrea sa forteze mana norocului, arbitrilor, ciobanului ca sa mai castige si el meciuri.. "indiferent" de cum joaca baietii :D
Culmea e ca avem un Mutu si un Surdu... unu de la Fiorentina.. iar celalat , azi la "Pandurii"

danpuric78
12th November 2007, 22:34
au obtinut-o exclusiv lui Hagi, nu datorita jucatorilor....poate realizeaza si ciobanu retardat ca nu era Hagi problema si jegurile astea de jucatori care ii cumpara !

Ca actionarii lui dinamo vor doar sa ia bani pe jucatori stiam. TOtusi steaua a cumparat fotbalisti. Vreo 10-12.

Conduceri varza. Nu le intra in cap ca jucatori buni cu bani putini e o exceptie. Cas nu ne putem permite cu cateva milioane date de uefa sau aduse de ei sa facem super echipe.


Intre timp centrele de copii si juniori sunt lasate de capul lor. Ma intreb care e ultimul fotbalist cat de cat decent crescut 100% de steaua sau dinamo.

duxdeorum
12th November 2007, 22:35
pacat.. era de batut grav steaua.. :(

Zax
12th November 2007, 22:35
singura solutie ca sa mai fie salvat ceva din Steaua trebuie sa te intample urmatorii pasi .

1. Sa preia Vantu echipa
2. Sa vina Protasov antrenor
3 Emeric Ienei presedinte
4 Sa vina jucatori cu salarii minim 500 mii euro

Sergio_D
12th November 2007, 22:35
Tot vorbiti aici de Steaua, dar nu vedeti meritul Pandurilor, o echipa ce incet incet isi revine din somn... :D

O echipa care vine dupa 7 infrangeri si 2 egaluri sa faca egal cu reprezentanta Romaniei in Champions League... nu e rau deloc! :D

danpuric78
12th November 2007, 22:37
Tot vorbiti aici de Steaua, dar nu vedeti meritul Pandurilor, o echipa ce incet incet isi revine din somn... :D

O echipa care vine dupa 7 infrangeri si 2 egaluri sa faca egal cu reprezentanta Romaniei in Champions League... nu e rau deloc! :D

Pai "incet incet" o sa-si termine revenirea la anul de la ora 11. Ceea ce le dorim din suflet.:D. Si lor si craiovei.:D

Sergio_D
12th November 2007, 22:38
Offtopic...:rolleyes:

Vorbim de situatia de acum, nu de ceea ce vezi in calitate de clarvazator...

duxdeorum
12th November 2007, 22:39
Pai "incet incet" o sa-si termine revenirea la anul de la ora 11. Ceea ce le dorim din suflet.:D. Si lor si craiovei.:D

ce ne doriti voi noua, va dorim si noi voua! tot din suflet :yes::yes::yes:

2stupiddogs
12th November 2007, 22:41
Gata!Nu mai zic niciodata ca PanDurii sunt oltenii mici!Ei sunt cei mari....sau s. sa fie o echipa mica?!

YoYoyOi
12th November 2007, 22:41
taci ma Sergio :happy
singurul merit al pandurilor e ca au fost prezenti la meci... in rest :rolleyes:

Nightwish
12th November 2007, 22:42
nu am vazut meciul dar nu imi vine sa cred k joaca asa prost dupa cate spui u....pt k aseara dinamo a fost praf....
Dinamo a jucat aseara prost adica ineficient.. Steaua a jucat azi prost cu sensul de " ca cizma ", adica mai prost decat Dinamo ieri..

stefy_deva
12th November 2007, 22:43
[QUOTE=danpuric78;1676464]Ca actionarii lui dinamo vor doar sa ia bani pe jucatori stiam. TOtusi steaua a cumparat fotbalisti. Vreo 10-12.[\QUOTE]

eu asta nu pot inteleg...cum sa cumperi atatia jucatori incat ai mai face o echipa.......si intreaga echipa cu tot cu "vedete" joaca mai slab k niciodata....numa Jiji stie....intrebati-l pe el...

Lordul
12th November 2007, 22:44
cei care profita din acest egal sunt cfr-istii clujeni

eSteven
12th November 2007, 22:44
Ce ma ingrijoareaza pe mine este ca 4 fosile din echipa asta jalnica sunt convocati la echipa nationala. In afara de Goian, care imi place foarte mult .. restul sunt numai rebuturi, trebuiesc resetati si trimisi la concordia.

duxdeorum
12th November 2007, 22:44
trebuia sa joace costel :angry:

2stupiddogs
12th November 2007, 22:45
cei care profita din acest egal sunt cfr-istii clujeni

Da....ai dreptate!s. era in coasta lor.......:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Lordliv
12th November 2007, 22:45
Tot vorbiti aici de Steaua, dar nu vedeti meritul Pandurilor, o echipa ce incet incet isi revine din somn... :D

O echipa care vine dupa 7 infrangeri si 2 egaluri sa faca egal cu reprezentanta Romaniei in Champions League... nu e rau deloc! :D

nu este rau de loc,pentru ca si a aparat sansa corect si a luptat pentru acest rezultat:ok:

feliciatari inca o data geana!

spartacus
12th November 2007, 22:46
toata lumea stie care e problema la Steaua...calugarii de la muntele athos nu isi fac datoria...
felicitari pentru Panduri..si-au dorit un rezultat bun mai mult decat Craiova...

grasu2
12th November 2007, 22:46
Acuma nu vreau sa fiu al dracului... dar dupa meciul asta este o intrebare care pur si simplu trebuie sa o intreb: Oare cu cat ar fi luat-o Steaua de la Anorthosis?

Lover
12th November 2007, 22:46
singura solutie ca sa mai fie salvat ceva din Steaua trebuie sa te intample urmatorii pasi .

1. Sa preia Vantu echipa
2. Sa vina Protasov antrenor
3 Emeric Ienei presedinte
4 Sa vina jucatori cu salarii minim 500 mii euro

iti zic eu alta varianta

sa vina: Messi, Ronaldinho, Henry, Cech, Terry, Bale, Richards, Fabregas, Bozovic ( :lol: ) , Robinho, Kaka...si cred ca se rezolva treaba.

YoYoyOi
12th November 2007, 22:46
ce dracu sa faci cu Surdu, Badoi, Lovin, P Marin, Dica, Croitoru sau Cristocea? Astia sunt buni poate la echipa a doua, dar nu toti impreuna pe teren. Doar asa cate doi, cu altii de 10 ori mai buni ca ei. Dar daca acum la Steaua toti sunt de valroi apropiate ce dracu sa le faci?
Eu m-am resemnat. Forza Steaua, ca e in prima liga sau in liga a treia :(

Asta e mergem inainte, ca inainte era mai bine :(

2stupiddogs
12th November 2007, 22:47
iti zic eu alta varianta

sa vina: Messi, Ronaldinho, Henry, Cech, Terry, Bale, Richards, Fabregas, Bozovic ( :lol: ) , Robinho, Kaka...si cred ca se rezolva treaba.

Da,atunci scapa de retrogradare......

Sergio_D
12th November 2007, 22:48
taci ma Yoyo :drak:

Steaua impotenta, nu e in stare sa bata o echipa ce n-a mai castigat de 9 etape... Actuala Steaua e jos, jos de tot. Si la propriu si la figurat.

Lover
12th November 2007, 22:48
Ce ma ingrijoareaza pe mine este ca 4 fosile din echipa asta jalnica sunt convocati la echipa nationala. In afara de Goian, care imi place foarte mult .. restul sunt numai rebuturi, trebuiesc resetati si trimisi la concordia.

imi vine sa mor cand vad...ca dica, petre marin, petrica sunt convocati la nationala. jucatori care impreuna fac 500.000 ( 50.000 dica, 200.000 respectiv 250.000 ) $.
cum sa faci ceva la europene cand joci cu asemenea CIZME ?

YoYoyOi
12th November 2007, 22:50
pai asta ziceam si eu Sergio... Steaua e praf, nu e Pandurii mai buna ;)

Sergio_D
12th November 2007, 22:53
pai asta ziceam si eu Sergio... Steaua e praf, nu e Pandurii mai buna ;)

Sa nu subestimam totusi meritul oltenilor... :D :cool:
Si-au depasit conditia in meciul asta, nu au mai luat bataie :lol:

duxdeorum
12th November 2007, 22:56
Sa nu subestimam totusi meritul oltenilor... :D :cool:
Si-au depasit conditia in meciul asta, nu au mai luat bataie :lol:

pai daca luau bataie cu astia... :headbang:

Nightwish
12th November 2007, 22:58
Ultima ora: cica stelistii ar fi asediati in vestiar de suporteri :D

Cristian
12th November 2007, 22:59
taci ma Sergio :happy
singurul merit al pandurilor e ca au fost prezenti la meci... in rest :rolleyes:

Da steaua a fost prezenta ? :happy:happy:happy Ca eu nu am bagat de seama daca era sau nu pe teren :cry:

Sezione
12th November 2007, 22:59
Pai "incet incet" o sa-si termine revenirea la anul de la ora 11. Ceea ce le dorim din suflet.:D. Si lor si craiovei.:D

Multumim potaie pentru interes... Chiar ne bucura "iubirea" patrupedelor.. Da la cum jucati voi...poate reusiti voi performanta asta....de fapt e exclus e mai usor sa cumperi citeva meciuri decit sa faci o echipa...Si banii pentru blaturi s-au terminat anul trecut odata cau "cumpararea titlului' ...:happy

duxdeorum
12th November 2007, 23:04
oricum... ce petarda de meci...

BAK
12th November 2007, 23:11
sigurrrrrrrr :)
4-0 pentru Steauaaaaaaa :D


1X nu o sa fie la pariuri la meciul asta, pt ca Steaua o sa aiba o cota de genul 1.2 pt victorie :)

Batem fara probleme, nu conteaza scorul :)


Victorie lejera..intanlim o echipa mult prea mica;)
Forza Steaua!!!

:happy:happy:happy.....astia sunt optimistii incurabili...din nefericire, nici unul nu a mai postat dupa meci......la fel ca rosi dupa meciul cu rapid.....liniste si suferinta.....:happy.....

danpuric78
12th November 2007, 23:21
Multumim potaie pentru interes... Chiar ne bucura "iubirea" patrupedelor.. Da la cum jucati voi...poate reusiti voi performanta asta....de fapt e exclus e mai usor sa cumperi citeva meciuri decit sa faci o echipa...Si banii pentru blaturi s-au terminat anul trecut odata cau "cumpararea titlului' ...:happy

Hai mah Sezione, esti simpatic. Vorbeste un suporter al echipei care n-a luat puncte pe bune decat in era Netoiu, cea mai glorioasa din istoria voastra.

Treaba e nasoala rau la steaua. echipa asta a trait prea mult din meciul de la kiev. Au fost niste semne de alarma, insa stelistii au preferat sa se laude singuri.
Probleme mari
1. Dica - supraevaluat, bun pentru romania, atunci cand ii vine geniul Din pacate n-a reusit in cariera nici un gol in fata unor fundasi cat de cat de valoare.
Principalul "vinovat" pentru impotenta stelei. Tot jocul ofensiv e de ani buni in jurul lui. De dica a depins ofensiva stelei.Acum e citit usor cam de toata lumea de pe la noi, nu mai poate surprinde.

Solutie- fie il vinde steaua, fie aduce un antrenor capabil sa il integreze intr-un sistem ofensiv, unde dica sa fie o parte nu intregul.

2. Goian - ar fi bine sa fie vandut cat mai repede. Nu e un super fundas, doar unul bun care nu se complica niciodata si da goluri cu capul. Asteptarile vor creste in jurul lui, iar daca va intra intr-o eclipsa de forma va pati ca dica.

3. MIjlocasi laterali. Doar nicolita poate fi inclus printre variante. Surdu, cristocea - esec total.
Solutie - chiar nu se gaseste un antrenor stelist care sa inteleaga ca badoi a jucat toata viata la rapid 3-4-3 sau 3-5-2. Ca a fost singurul om de banda si ca pe faza defensiva era sprijinit mereu de fundas, in tim ce ofensiv avea atacant, mijlocas cu el.
Ca e o difrenta fundamentala intre 4-4-2 care il joaca steaua. Ca lui badoi i-ar fi trebuit timp, rabdare si amicale ca sa se integreze?

4. Atacanti. POate vali badea mai merita o sansa. Restul -out.

Vreau sa vad un stelist care sa-mi dea o opinie obiectiva despre dinamo.

moty
12th November 2007, 23:23
cei care profita din acest egal sunt cfr-istii clujeni

da, ca mureau de frica noastra:)

tataleone
13th November 2007, 00:07
cei care profita din acest egal sunt cfr-istii clujeni

Pai isi mai inchipuie cineva ca Steaua poate sa ii ajunga pe clujeni? :happy

moty
13th November 2007, 00:11
sa nu ne-ajunga U

TaciAcolo
13th November 2007, 00:13
Pandurii puteau sa castige meciul daca nu aveau mentalitatea asta de loseri

de la Pandurii au lipsit 5 titulari,,asa ca...

Charon
13th November 2007, 00:51
de la Pandurii au lipsit 5 titulari,,asa ca...
acuma pe bune,atat Pandurii cat si Craiova puteau bate lejer steaua,daca isi propuneau 3 puncte si nu 1!

blaga
13th November 2007, 05:50
3 puncte....continuam ascensiunea;)


trebuie sa batem neaparat, sa ramanem si noi in cursa, acolo sus


imi pare rau ca am pus X la meciul Steaua - Dinamo, pana si Dinamo joaca mai bine decat Steaua.

Ete, io nu cred zvonuri din astea:D
Au si multi accidentati:
Mirel,......,......,
si altii disparuti,:
Ullyses, ElDiablo,Dani3l,Uni:lol:


taci ma Yoyo :drak:

Steaua impotenta, nu e in stare sa bata o echipa ce n-a mai castigat de 9 etape... Actuala Steaua e jos, jos de tot. Si la propriu si la figurat.

Si la iarna o sa fie......, rasu de pe lume, cand o sa se apuce Giovani sa-i aduca jucatori,
"par example" -scuzati licenta:
Roseata,Filipescu,vreo 3 cei mai buni de la UTA,eventual le baga si Dinamo ceva pe gat.

Ulysses
13th November 2007, 06:38
Ete, io nu cred zvonuri din astea:D
Au si multi accidentati:
Mirel,......,......,
si altii disparuti,:
Ullyses, ElDiablo,Dani3l,Uni:lol:


la ora asta , Steaua are printre jucatori niste muraturi: fie gogonele fie conopida sau varza:iacob , surdu,zaharia,neaga, croitoru,badoi, lovin,p marin,baciu:no:
vedem la iarna remanierea:D

BAK
13th November 2007, 08:12
cat au dat pe surdu? 800.000? ce tzeapa le-au dat ceferistii

Vladek
13th November 2007, 09:57
Probleme mari

1. Dica - supraevaluat, bun pentru romania, atunci cand ii vine geniul Din pacate n-a reusit in cariera nici un gol in fata unor fundasi cat de cat de valoare.
Principalul "vinovat" pentru impotenta stelei. Tot jocul ofensiv e de ani buni in jurul lui. De dica a depins ofensiva stelei.Acum e citit usor cam de toata lumea de pe la noi, nu mai poate surprinde.


Solutie- fie il vinde steaua, fie aduce un antrenor capabil sa il integreze intr-un sistem ofensiv, unde dica sa fie o parte nu intregul.



Solutia 100% corecta e sa-l vanda la iarna. Oricum, numai la asta se gandeste. Si nu de cateva zile ci de un an si ceva.



2. Goian - ar fi bine sa fie vandut cat mai repede. Nu e un super fundas, doar unul bun care nu se complica niciodata si da goluri cu capul. Asteptarile vor creste in jurul lui, iar daca va intra intr-o eclipsa de forma va pati ca dica.


In general corect. Ramane de vazut daca totusi il cumpara cineva tinand cont de eternele lui probleme la spate.



3. MIjlocasi laterali. Doar nicolita poate fi inclus printre variante. Surdu, cristocea - esec total.


Nicolita trebuie sa dispara si el, de urgenta. Adica la iarna. A facut Vochin o statistica din care reieses ca Nicolita pierde jumatate din mingile primite, da o pasa buna si 7 proaste si reuseste 2 centrari bune in 3 meciuri. Reuseste el niste recuperari, dar treaba mijlocasului dreapta e cu totul alta.

Hai sa zicem ca si Cristocea mai merge asa ca rezerva pentru campionat, cupa Romaniei, samd. Surdu = la revedere. Asta nu trebuia sa ajunga la Steaua de la bun inceput, a fost un foc tras la intamplare de marele conducator, care a crezut ca poate da marea lovitura si era Surdu asta un fel de Ronaldinho nedescoperit inca.



Solutie - chiar nu se gaseste un antrenor stelist care sa inteleaga ca badoi a jucat toata viata la rapid 3-4-3 sau 3-5-2. Ca a fost singurul om de banda si ca pe faza defensiva era sprijinit mereu de fundas, in tim ce ofensiv avea atacant, mijlocas cu el.
Ca e o difrenta fundamentala intre 4-4-2 care il joaca steaua. Ca lui badoi i-ar fi trebuit timp, rabdare si amicale ca sa se integreze?


Din pacate Badoi nu face parte dintre preferatii patronului. Si in graba disperata dupa "Sampions Lig" nimeni nu a stat sa se uite cine-i mai util echipei pe termen lung, Badoi sau Nicolita ? S-a mers mai departe cu Nicolita, care de bine de rau era gata integrat in echipa.



4. Atacanti. POate vali badea mai merita o sansa. Restul -out.


Badea da, plus poate Zaharia, asa pentru zilele cand se joaca prin Cupa ROmaniei si dai de echipe de prin liga a 2-a cu care vrei sa menajezi titularii. Neaga sa se intoarca la arabi, ca ultima oara a avut nevoie de un sejur acolo sa se trezeasca sau unde o vrea el. Iacob - total inutil, sorry.



Vreau sa vad un stelist care sa-mi dea o opinie obiectiva despre dinamo.

Ne provoci, ai :D ?

OK, ia hai sa incerc eu. Dinamo are, in modesta mea opinie, jucatori buni, care pot face fata in campionat si te poti baza pe ei si prin cupele europene : Lobont (portar de nationala, cam unicul care poate spune ca poate juca la orice club din Europa), Cristea (bun ca mijlocas central, suteaza bine de la distanta), Radu Stefan (bun, dar cam umflat de fratii Becali, contra celor de la Lazio cam slabut plus hent total aiurea in careu), Moti (bun si asta dar a inceput sa o tina numai in accidentari), Pulhac (plus pe faza ofensiva, ceva minusuri pe faza defensiva unde mai lasa partea sa descoperita cateodata), Danciulescu, atacant care de obicei o baga in poarta daca are ocazia. Si cam atat. Alde Margaritescu, Ropotan, Catalin Munteanu fac parte din categoria "se descurca de cele mai multe ori in campionat, cu conditia sa mearga si restul echipei". In categoria "adusi la revopsit de fratii Becali" intra Stoican si Bratu. Restul sunt petarde gen Lucian Goian, Bostina (care nu mai prindea echipa la Steaua), Oprita (:lol::lol:), si tot soiul de peruani si alte aparitii exotice. Nu-i numesc ca se stiu ei.

O categorie aparte sunt Niculescu si Zicu. Primul e cel mai bun executant de lovituri libere de la noi, fara discutie, dar e si un lenes fara seaman. Alearga doar cand are el chef si cat are el chef. L-a mai stricat si Borcea, dovedind iarasi ca NU e o idee buna sa fii ruda cu patronul, la orice echipa din lume. Zicu face parte din categoria "genialilor", cam ca Dica. Reuseste unele executii surprinzatoare, uneori iti castiga un meci de unul singur. Dar apoi se culca si geniul sau se mai trezeste doar cand are chef. Daca ar fi mai constant ... n-ar juca la Dinamo.

La nivelul echipei, probabil exista tensiuni generate si de plecarea lui Rednic, si de ratarea calificarii in CL, din care s-a facut un capat de tara. Mai de curand se observa o tendinta de a concentra jocul pe Cristea, cu riscul previzibil ca atunci cand Cristea nu merge toata echipa sa mearga prost.

eSteven
13th November 2007, 13:30
Daca s-ar face un sondaj printre stelisti, al celor mai mari probleme/antipatice fiinte de la Steaua s-ar observa clar cum jucatorii urca vertiginos in top alaturi de cioban. De buna credinta si sentimente curate, suporterii adevarati ai Stelei considera asta. Prima problema .. razboinicul lum. e imposibil (nu ma hazardez) de inlaturat. A doua... problema.. cam greu de reparat chiar si in iarna. E destul de greu sa schimbi mai bine de jumatate de echipa, tinand cont cat investe ciobanul/an. Vreti nu vreti, Steaua depinde tot de cioban si cei care o vor inlaturata de pe chituci trebuie sa se roage la schimbarea lotului si nu la inalturarea ciobanului. Problema pe care o vad eu este ca Steaua in loc sa devina o echipa din ce in ce mai valoroasa (vezi cfr cluj) devine o familie din ce in ce mai numeroasa. Se aduc foste glorii.. apreciate de suporterul care intai "simte" si apoi "gandeste", se trateaza jucatorii "preferential", si ei devin nepotei mai mici pe langa patron si copialasi cuminti pe langa antrenor. Protasov nu a fost vreo mare glorie a Stelei, sau vreun mare jucator dar atunci era si spectacol si categoric rezultate net superioare. Transformarea in familia Becali a clubului si inlaturarea suporterilor a distrus cam tot. Nu mai exista nimic protocolar, nu mai exista respect ptr suporteri deoarece TOTUL e ptr "familie". Pe nimeni nu doare de omul care ingheata pe stadion.. deoarece becali i-a invatat asa pe toti. Pai cum poti sa ceri unor pseudo fotbalisti... dom`le.. jucati ptr lacatus??? E o TAMPENIE... nu exista asa ceva, fotbalul nu tine de sentimentalisme... tine de munca si RESPECT ptr club, suporteri si ptr SINE. Un jucator e covarsit mai mult de un fost mare jucator..... nicidecum nu prinde aripi. Deci si antrenorii au avut partea lor de vina. Un alt exemplu este olaroiu.. care a facut marea eroare (ptr stelistii adevarati) sa il pacaleasca pe gigi ca "stie fotbal". Ciobanul s-a invatat.. l-a zburat pe pseudotentativa aia de om numit si MM, care era "circar" si a preluat el "functiile".. adica scandaluri mediatice, razboaie cu Hagi... transferuri bomba. (recunosc ca mm avea mai mult succes, ca la circ radeam, iar transferurile erau mai bune). Ultima ce imi vine in minte ... este inlaturarea unor jucatori de posibil potential.. de la club doar ptr ca "nu placeau" .. sa fim sinceri.. ptr a i se da peste nas lui mm ca nu e el mai bun ca jiji. Deh si "mmegerul" se lauda pe la TV ca el a adus el a facut...


Cat despre viitor.. e greu... dinamo nu da semne ca poate ajunge in postura de a mai incasa 2 milioane sa ajute ciobanul si acesta stie ca la cfr are "usa inchisa", de asta se sugruma de invidie si boala, tunand si fulgerand ca cfr e o "rusine". pai dom`le "necomunist" care acuzi... Arsenal cu asta face treaba.. cu jucatori straini... daca fotbalul ptr tine e o campanie elctorala, o "familie" deja "nespalata" ptr altii e PERFORMANTA. Tu ai invatat 'turcarii" sa faca ccirc pe teren ... in conditiile in care "cumperi" tu campionate (asa a declarat nu ma acuzati) si de fapt s-a vazut care e treaba pe la Steaua.

six
13th November 2007, 13:31
sa nu ne-ajunga U
:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Da steaua a fost prezenta ? :happy:happy:happy Ca eu nu am bagat de seama daca era sau nu pe teren :cry::great::bere::dance:

Lover
13th November 2007, 13:44
oricum cel mai mult ma enerveaza pictor vitzurca , pentru ca ii cheama la lot pe dica, marinel, mirela si altii...

blaga
13th November 2007, 13:59
singura solutie ca sa mai fie salvat ceva din Steaua trebuie sa te intample urmatorii pasi .

1. Sa preia Vantu echipa
2. Sa vina Protasov antrenor
3 Emeric Ienei presedinte
4 Sa vina jucatori cu salarii minim 500 mii euro


sa nu ne-ajunga U

Daca ar da si peste U un Paskani iti dai seama ca v-ar depasi urgent.

AlexStefan
13th November 2007, 14:29
un meci slab din pacate :(:(:(

Nightwish
13th November 2007, 15:18
cat au dat pe surdu? 800.000? ce tzeapa le-au dat ceferistii
1 milion din cate stiu eu :D

dannyreddog
13th November 2007, 22:03
Steaua nu joaca nimic la ora actuala,prea multi jucatori mediocrii in echipa,in afara de Dica,Radoi ,Goian si portarul strain adus in aceasta vara,cam toti ar trebui sa plece...bine ca nici cu Dinamo nu mi-e rusine..:(