PDA

View Full Version : Etapa 5: Gloria Buzau - CFR Cluj



delaparis
19th August 2007, 22:37
Sambata, 25 august
Gloria Buzau - CFR Cluj
(National TV) ora 18,00

discutii inainte si dupa meci aici.

crissis
19th August 2007, 23:01
2 solist CFR-ul castiga fara probleme.

m8k
20th August 2007, 00:02
Jucam cu steaua 2!
Meci de "Daca doriti sa revedeti"...dar sper cu un rezultat de 0-1,2,3,4,5,..sau 6!:D

lucian_iasi
20th August 2007, 01:04
Meci pe care CFR-ul trebuie sa il castige...deja 3 semiesecuri in primele 5 etape ar fi prea mult pentru o echipa care vrea sa ia titlul.X2.

NORGEMAN
20th August 2007, 01:39
O noua infrangere pentru stelisti! Hai ca se poate!:cheer: :D

aLEX_U_1919
20th August 2007, 02:40
1 solist :happy

noir_desir
20th August 2007, 07:56
bate CFR-ul cu 1-0.

Nightwish
20th August 2007, 07:58
Bate CFR la 2 goluri diferenta.. Sunt curios pe ce prime va juca Buzaul :)

Lordliv
20th August 2007, 09:18
cfr ul poate lua puncte,numai daca continua sa aiba arbitrii de partea sa!

poate mai primeste un 11 m si echipa adversa, un eliminat!:drak:

daca nu, meci de 1 solist!:yes:

paul30
20th August 2007, 09:38
Bat clujenii dar nu la mai mult de 2 goluri

Ferko
20th August 2007, 13:46
Merge Becali la meci cu lista pentru antrenor ? CFR o sa aibe viata grea la Buzau, dar are forta sa castige acest meci cu steaua II .

Nightwish
20th August 2007, 18:35
cfr ul poate lua puncte,numai daca continua sa aiba arbitrii de partea sa!

poate mai primeste un 11 m si echipa adversa, un eliminat!:drak:

daca nu, meci de 1 solist!:yes:
Oricum, am un feeling ca Buzaul va face un meci mai bun decat a facut Craiova impotriva CFR. Nu de alta, dar la ce s-a jucat in campionatul asta a fost peste Stiinta :)

Lordliv
20th August 2007, 18:51
Oricum, am un feeling ca Buzaul va face un meci mai bun decat a facut Craiova impotriva CFR. Nu de alta, dar la ce s-a jucat in campionatul asta a fost peste Stiinta :)

se pare ca nu cunosti declaratia lui andone,care a spus ca in prima repriza craiova a jucat foarte bine,si ca este echipa de uefa cup!:D

reformuleaza ,te rog,partea a 2 a!

ps.nu mai canta tu prohodul stiintei ca ne revenim repede,draguta!:ok:

YoYoyOi
20th August 2007, 20:51
in fotbal mai exista si surprize si se poate ca si meciul asta sa fie o surpriza :rolleyes:

spartacus
20th August 2007, 20:59
dupa doua egaluri acasa..din nou un joc in deplasare care sper sa se termine cu victoria noastra.

totusi nu ma astept la un meci usor. sper ca dupa episodul nefericit din UEFA jucatorii dar si Andone au realizat ca nici o echipa nu trebuie subestimata..

2-0 pentru CFR:ok:

Nightwish
20th August 2007, 21:42
in fotbal mai exista si surprize si se poate ca si meciul asta sa fie o surpriza :rolleyes:
Corect.. si meciul asta, si cel din Ghencea :D..toate pot fi surprize... i love this game :yeah:

Ferdininho
20th August 2007, 21:54
Gloria Buzau ciuca batailor...evident pronostic 2 si Buzaul mirare ar fi daca face baremul.

YoNuTzz
20th August 2007, 22:06
desi nu prea ii sufar eu pe CFR, aici tre' sa spun 2 solist...
bate CFR lejer, cu 2-0...:ok:

Bell
21st August 2007, 00:36
batem cu 5 - 0.... ca sa le uram bun venit in liga 1...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!

YodaRo
21st August 2007, 01:19
ce optimism pe aici... Buzaul este peste Famagusta...deci meci de 1 solist.
PS sper ca gg sa isi instruiasca slugile de la buzau sa ii rupa pe coloratii de import de la cj.

Leo
21st August 2007, 10:33
bate CFR

corello
21st August 2007, 12:13
bat franarii la scor
pacat ca nu prea este handicap la pariuri ca mere un 2 de pus la pariuri pe suma mare
oricum avem si un interes ca buzau sa stea sub noi asa ca, sper la un 2 solist

BBB
21st August 2007, 12:13
ce optimism pe aici... Buzaul este peste Famagusta...deci meci de 1 solist.
PS sper ca gg sa isi instruiasca slugile de la buzau sa ii rupa pe coloratii de import de la cj.

pai numa pe Semedo. :yes: daca isi rupe ala picioru si nu mai joaca juma' de an, nu mai au oamenii cu cine face poza. "Hai la poze cu maimuta!!!" :happy

Acum vorbind serios: Hai buzau, du-te'n B, HEI, du-te'n B,HEI, du-te'n B!!! hai buzau', du-te'n B, HEI, du-te'n B, HEI, du-te'n B!
scor 0-9

Kainsashiki
21st August 2007, 12:17
Nu o sa fie un meci usor, satelitul este ranit si in foame de puncte, plus ca vor juca pe o prima consistenta. merge pe o victorie a gazdelor, au nevoie. 2-0, goluri ionescu si bunica:ok:

lazarus
21st August 2007, 12:20
0-0 sau 1-1 asta va fi penultimul meci a lui Andone pe banca franarilor :evil:

m8k
21st August 2007, 13:12
Cine ne poarta noua de grija!:happy
stelistii si cei din parc! Primii cu frica-n vine, ceilalti cu invidia!:D
Batem clar sau cu noroc, nu conteaza!

Kainsashiki
21st August 2007, 15:30
Cine ne poarta noua de grija!:happy
stelistii si cei din parc! Primii cu frica-n vine, ceilalti cu invidia!:D
Batem clar sau cu noroc, nu conteaza!

Consider ca e normal sa apar interesele echipei secunde, indiferent cu cine jucam!

Vand vise
21st August 2007, 15:31
cred ca se termina egal :D

Nightwish
21st August 2007, 15:51
Aham... Ne da gol Bunica :happy:happy

six
21st August 2007, 19:30
Aham... Ne da gol Bunica :happy:happyEgal 3-3 :D

spartacus
21st August 2007, 19:34
@diablo: de ce nu iti pui si un gloria buzau la echipe favorite..asha ca sa fi un tatuca adevarat:D

dupa clinciurile cu hagi meciul cu buzaul e o ocazie buna pentru berbecali sa se joace de-a echipele..ca deh e cel care da banii..:headbang:

locomotiva07
21st August 2007, 21:15
ultima sansa de-a lua moral inaintea mecului cu cipriotii... de la 2 in sus e moral, altfel e... deranj... am fost condamnati sa castigam la craiova, am castigat... nu am fsot condamnati sa castigam cu cipriotii, nu am castigat... cu steaua aceiasi tensiune inexplicabila, nu am castigat, ei bine, acest meci suntem condamnati sa-l castigam !!!
HAI CFR !!! si HAI OTELU !! MORAL PT UEFA !!

boni2204
21st August 2007, 23:56
2 solist

Nexus
22nd August 2007, 00:30
ultima sansa de-a lua moral inaintea mecului cu cipriotii... ...... in sus e moral, !!


Asa ii zice acuma ? Trebuie sa mai trec prin tara....:mda:

paul30
22nd August 2007, 09:43
Iar incepem si-i numaŽmiercuri, 5-0, 9-0 pana sambata bateti recordul de 14-0?

otinho
22nd August 2007, 15:27
ii bate guritza :D

Nightwish
22nd August 2007, 19:44
ii bate guritza :D
Nu are cum, Gurita si-a reziliat contractul cu Gloria Buzau si este la Steaua acum :happy

forza_CFR
22nd August 2007, 21:26
cred ca vom bate cu 2-0
nu prea merge bine echipa

caine19
22nd August 2007, 22:18
Cel mai sigur meci de bagat la pariuri :yeah: . 22222222222222222222

Ulysses
22nd August 2007, 22:44
ma caine , niciodata sa nu fii asa sigur:no: ai fi pus la dinamo-mioveni x?asa ca stai calm

m8k
23rd August 2007, 00:54
Omu a pierdut la acel meci si acum se bucura ca are sanse mari sa-si recupereze paguba! Sper sa reuseasca!:D

Rossi
23rd August 2007, 01:26
sa speram ca CFR-ul o sa bata la Buzau ... e spre binele fotbalului romanesc ca satelitul sa cada in liga secunda :ok:

ps : Gurita de ce a fost transferat la Steaua ? ca sa joace pt Gloria ? =))

CFR1907
24th August 2007, 19:03
Se pare ca Gigi a plusat putin la primele Buzoienilor, care vor juca pe o prima de 8000 de $ de jucator in cazul in care ne vor bate. Cu toate astea sper ca la final noi sa luam cele 3 puncte si clona asta sa pice inapoi in B.:)

Rossi
24th August 2007, 19:08
Surse din cadrul clubului buzoian au dezvăluit că jucătorii lui Ștefan Stoica au promiși cîte 8.000 de euro pentru o victorie, respectiv 4.000 de euro pentru un egal cu CFR Cluj. Este pentru a doua în acest sezon cînd buzoienii vor evolua pe prime - record, după ce în prima etapă a acestui sezon Bunică și compania au jucat pe cîte 10.000 de euro la victorie și 5.000 la egal contra lui Dinamo.

e clar ca banii vin de la JJ Becali :rosu::rosu::rosu: ... satelitul o sa joace la rupere

Ulysses
24th August 2007, 19:58
Omu a pierdut la acel meci si acum se bucura ca are sanse mari sa-si recupereze paguba! Sper sa reuseasca!:D

omul a pierdut la acel meci si va mai pierde la o groaza pana la final pariind pe dinamo si pe adunatura!
cica muresan a zis ca acest cfr nu-si amana meciul din campionat in vederea returului cu ingusta ! pai de ce sa si-o amane degeaba ? hahahahaha auzi gluma hihihihihihihi

Bell
24th August 2007, 20:46
sper sa fii asha de vesel si dupa returul vostru... batem echipa satelit la scor!
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vladek
24th August 2007, 20:55
Surse din cadrul clubului buzoian au dezvăluit că jucătorii lui Ștefan Stoica au promiși cîte 8.000 de euro pentru o victorie, respectiv 4.000 de euro pentru un egal cu CFR Cluj. Este pentru a doua în acest sezon cînd buzoienii vor evolua pe prime - record, după ce în prima etapă a acestui sezon Bunică și compania au jucat pe cîte 10.000 de euro la victorie și 5.000 la egal contra lui Dinamo.

e clar ca banii vin de la JJ Becali :rosu::rosu::rosu: ... satelitul o sa joace la rupere

Asa e mai Rossi, e clar, daca zici tu ... :happy:happy sursele alea sunt si ele clare .. au visat baietii de la gsp ... uite si eu am visat ca Pandurii aveau promisa o prima de 50.000 de euro daca bateau Steaua :happy:happy

Nightwish
24th August 2007, 21:29
Chiar nu inteleg ce e de discutat la faza cu primele.. Cu siguranta ele exista si sunt mari... Cu siguranta vin de la bossul stelei, si asta e clar pentru toata lumea cred, indiferent ca tace din gura sau neaga acest lucru.

spartacus
24th August 2007, 21:37
nu ne intereseaza pe cati bani joaca buzaul...pina la urma nimic nou sub soare:sleep:...un 2-0 pentru CFR e musai ca altfel e de bai..:ok:

vreau sa vad cel putin o fatza noua in echipa clujeana...si un Fabianni mai motivat si alergand mai mult...poate asa scapa si el de stressul pre-natal;)

Vladek
24th August 2007, 21:42
Chiar nu inteleg ce e de discutat la faza cu primele.. Cu siguranta ele exista si sunt mari... Cu siguranta vin de la bossul stelei, si asta e clar pentru toata lumea cred, indiferent ca tace din gura sau neaga acest lucru.

Nightwish uite aici cazi tu in capcana gsp. Eu nu zic ca primele nu exista. Orice echipa joaca pentru prime. De asemenea e posibil si ca Becali sa le promita ceva banuti buzoienilor. Ca e bine, ca e rau, nu conteaza. Desi daca faci niste mici cercetari vei descoperi repejor ca fenomenul nu se rezuma nici la Steaua nici la Romania. Prime pentru adversarii contracandidatelor au dat si Real Madrid si Barcelona, nu mai departe de finalul sezonului trecut. Si nu s-a isterizat nimeni din cauza asta, nici nu au tipat ca "echipa X e satelitul lui Y".

Chestia e ca nici eu, nici tu, nici altcineva nu stie cu siguranta asta. Noi banuim, dar nu stim nimic cu siguranta. Si din cauza dorintei de a crede orice negativ despre adversar am ajuns sa inghitim fara cracnire orice, absolut orice, fara nume, fara poze, fara nici urma de judecata. Confundam adevarul cu ceea ce ne-ar place noua sa credem. Si e de rasul lumii sa-i vezi pe unii cum fac intoarceri de 180 de grade, azi prezentand un articolas de 3 randuri din gsp drept proba indiscutabila, maine injurand aceeasi gazeta drept "mizerie, fituica de 2 lei, n-o mai cumpar in viata mea".

Chestia asta cu stimulatul o practica toata lumea, si in modesta mea opinie n-au decat. Crezi ca daca le promite Becali prime vor deveni buzoienii niste super-jucatori peste noapte ? Au sa alerge mai mult, au sa suteze mai bine ? Da de unde. Daca jucatorii CFR sunt mai buni, maine vor fi la fel, indiferent cate zeci de mii de dolari flutura careva in vant.

De asemenea, daca altii stimuleaza adversarii Stelei, so be it. Ba ar fi chiar preferabil, mai alearga si vedetele noastre un pic in plus.

luci99
24th August 2007, 21:49
Si cu Dinamo au avut promise prime, dar daca jucatorii nu pot mai mult.....

Nightwish
24th August 2007, 23:04
Nightwish uite aici cazi tu in capcana gsp. Eu nu zic ca primele nu exista. Orice echipa joaca pentru prime. De asemenea e posibil si ca Becali sa le promita ceva banuti buzoienilor. Ca e bine, ca e rau, nu conteaza. Desi daca faci niste mici cercetari vei descoperi repejor ca fenomenul nu se rezuma nici la Steaua nici la Romania. Prime pentru adversarii contracandidatelor au dat si Real Madrid si Barcelona, nu mai departe de finalul sezonului trecut. Si nu s-a isterizat nimeni din cauza asta, nici nu au tipat ca "echipa X e satelitul lui Y".

Chestia e ca nici eu, nici tu, nici altcineva nu stie cu siguranta asta. Noi banuim, dar nu stim nimic cu siguranta. Si din cauza dorintei de a crede orice negativ despre adversar am ajuns sa inghitim fara cracnire orice, absolut orice, fara nume, fara poze, fara nici urma de judecata. Confundam adevarul cu ceea ce ne-ar place noua sa credem. Si e de rasul lumii sa-i vezi pe unii cum fac intoarceri de 180 de grade, azi prezentand un articolas de 3 randuri din gsp drept proba indiscutabila, maine injurand aceeasi gazeta drept "mizerie, fituica de 2 lei, n-o mai cumpar in viata mea".

Chestia asta cu stimulatul o practica toata lumea, si in modesta mea opinie n-au decat. Crezi ca daca le promite Becali prime vor deveni buzoienii niste super-jucatori peste noapte ? Au sa alerge mai mult, au sa suteze mai bine ? Da de unde. Daca jucatorii CFR sunt mai buni, maine vor fi la fel, indiferent cate zeci de mii de dolari flutura careva in vant.

De asemenea, daca altii stimuleaza adversarii Stelei, so be it. Ba ar fi chiar preferabil, mai alearga si vedetele noastre un pic in plus.

Nu am cum sa fiu sigur, ca nu sunt prieten de familie cu ciobanul :)
Si ai dreptate, indiferent daca este sau nu echipa satelit a Stelei ( si este :D), ciobanul tot ar suplimenta primele de joc..Una peste alta, nu are importanta pentru Buzau in meciul de duminica daca este sau nu echipa satelit, ci daca vor fi in stare sa castige primele promise. Eu cred ca nu :D

Luis Garcia10
25th August 2007, 01:02
Egal! :drak:

gabi94
25th August 2007, 01:07
si egalul e bun ...numa Buzau sa nu bata

tu26dor
25th August 2007, 08:43
cfr-ul are sansa sa isi mai dea drumul la joc, poate sa inscrie mai mult de un gol, insa nu le va fi de loc usor cu cei de la buzau...

Ferdininho
25th August 2007, 10:09
CFR Cluj va invinge Steaua 2.

cip_81
25th August 2007, 10:20
Este al doilea meci al stelei Buzau cand beneficiaza de niste prime ametitoare.
Dar daca ne amintim ca lui Ilie Stan i-a scapat porumbelul :Gigi a venit cu noroc. Este si normal, la câti bani baga la Buzau. si CFR este una din contracandidatele echipei de langa porumb, atunci primele sunt justificate/"justificate".

P.S. Apropo, s-a mai pomenit in lumea asta ca un patron de club sa se duca langa banca tehnica a unei alte echipe si sa dea indicatii tehnico-tactice?

Luis Garcia10
25th August 2007, 10:22
Sper sa ia punct(e) Buzaul azi! :)

YoYoyOi
25th August 2007, 12:12
ma voi sunteti amuzanti de tot cu primele astea :happy

Daca CFR e o echipa tare, bate Buzaul cu toate primele lor, de la oricine ar veni. Sau ati prefera sa joace mai moale buzoienii ca sa poata CFR-ul sa scoata niste puncte? :D

m8k
25th August 2007, 12:18
Poate sa-i premieze si cu o turma de oi cu cioban cu tot fiecare titular, si cu 10 capre cu fan rezervele ca tot trebuie sa castigam!
0-2! Fortza CFR!

P.S. Aceasta echipa e rusinea Romaniei, nu CFR!

blaga
25th August 2007, 12:20
Sper sa ia punct(e) Buzaul azi! :)

Ce ti-ar mai placea Luis, un campionat PNG in care Steaua 14 sa faca surpriza campionatului si sa bata in Ghencea.

Iti dai seama ai prinde cota de 11.85 la asa o surpriza.
bdw daca bate cfr pe steluta buzau + 7 bilete x 595 ron= 4.195 :rolleyes:
la cati o sa castigam pe meciul asta, ar trebui sa ne simtim sa le dam ceva si jucatorilor.

Ulysses
25th August 2007, 14:48
Poate sa-i premieze si cu o turma de oi cu cioban cu tot fiecare titular, si cu 10 capre cu fan rezervele ca tot trebuie sa castigam!
0-2! Fortza CFR!

P.S. Aceasta echipa e rusinea Romaniei, nu CFR!

de ce ma saracii sunt rusinea romaniei?:no:au ei cumva ambitii de champions league dar sunt umiliti pe teren propriu de niste amarati de ciprioti la primul meci in europa?:happy:happy:happy m8k , iar ai incurcat borcanele, primele pentru cfr cica sunt in branza direct de la nea jiji sa o lase mai moale vreo 4-5 portughezi iar de la arpy in forinti maghiari :yes:

Blitz.
25th August 2007, 14:50
o echipa cu pretentii la cupe europene n-are cum sa se incurce in fata unei candidate la retrogradare....bate CFR-u' clar ! 0-3

Luis Garcia10
25th August 2007, 14:55
Gloria Buzau nu e deloc rusinea Romaniei! Sunt ipocriti cei care spun asta..sau naivi! E o echipa mica...care nu stiu cata putere are! :rolleyes:

Ess
25th August 2007, 18:08
pfoai ce transmisiune super!!!
ce meci!!!
ce ocazii!!!
:mda:

vassy
25th August 2007, 18:11
pe N24

Ess
25th August 2007, 18:11
0-1, min 6 trica...4 goluri

blaga
25th August 2007, 18:12
Gigi Becali soseste la stadion. Publicul este in delir, iar aplauzele nu se opresc pentru cateva minute bune!
N-am fost prin Buzau, da daca nu am ceva bussines p'acolo;nu-s curios deloc.

TaciAcolo
25th August 2007, 18:17
pe ce program e meciu?

YoYoyOi
25th August 2007, 18:20
nu e pe National? ce N24? :thinkso:

ce-i aia? :groggy:

Ess
25th August 2007, 18:21
programul ala de stiri, neibar.national 24

TaciAcolo
25th August 2007, 18:23
ce televiziune de kkao

TaciAcolo
25th August 2007, 18:26
jiji in delir a dat steaua 2 gol:cry:

Van Halen
25th August 2007, 18:26
goooooooooooooooooooool

1 1

Van Halen
25th August 2007, 18:27
bv cfr tot asa
ha
ha

Celso
25th August 2007, 18:27
numai pe mana lu Stancioiu pierd astia puncte////oricum bate CFR;)

Prome
25th August 2007, 18:27
nu trasnmite nimeni ? ca vad ca pe national sunt reclame :|

mda N24 :|

Celso
25th August 2007, 18:29
pe N24

Becali este entuziasmat....isi face practica de antrenor la Buzau:happy:lol:

TaciAcolo
25th August 2007, 18:29
pe n24 e meciu` .... national sucks

TaciAcolo
25th August 2007, 18:29
pe N24

Becali este entuziasmat....isi face practica de antrenor la Buzau:happy:lol:
isi da examenu pt licientza pro:happy

Ferdininho
25th August 2007, 18:30
Ce a pierdut CRF-ul cu Steaua 1 castiga cu Steaua 2. HAI CFR :yeah:

Ulysses
25th August 2007, 18:32
fabiani ala a costat 2 milioane ?:happy:happy:happy:happy:happy inseamna ca ionescu e de 20 !!!!!!!!!hahahahahahahahaha hai buzauuuuuuuuuu

Sorin Blaj
25th August 2007, 18:32
Bun Claudiu Ionescu asta.

Ess
25th August 2007, 18:33
super gol ionescui :ok:
ulysses>2.2 milioane. ii vai de capu' lui... :D. viteza, tehnica, imaginatie, combativitate, canciu :happy

Celso
25th August 2007, 18:35
io i-as da 2 scaltoalce lu' Fabbiani ala...sa se trezeasca la realitate....un dribling nu face...:D

YoYoyOi
25th August 2007, 18:37
programul ala de stiri, neibar.national 24

de unde pusca lu ratusca a mai aparut si asta? :o:

io nu-l prind :headbang:

uUu
25th August 2007, 18:40
haide U

Ulysses
25th August 2007, 18:41
de unde pusca lu ratusca a mai aparut si asta? :o:

io nu-l prind :headbang:

yo , nu pierzi nik, stai linistita ... 2 echipe mediocre, cam de acelasi nivel , se lupta insa pentru 2 obiective diferite : una pentru evitarea retrogradarii:headbang: si cealalta pentru champions league :happy:happy:happy:happy

Ess
25th August 2007, 18:48
meci de tot kktu'...sper a 2-a repriza sa vedem ceva fotbal.
criza de....nush cum ii zicea iulia ca se zice...continua la cfr...

YoYoyOi
25th August 2007, 18:50
da:happy dar vreau sa vaza si uachii mei :D

Nightwish
25th August 2007, 18:52
N24, l-am gasit pana la urma desi inainte de meciul asta nu stiam ca prind asa ceva :happy:happy
Gol de portar, a fost in intregime vina lui Stancioiu.. si s-ar putea ca de la partida urmatoare sa se mai dezmorteasca si Nuno Claro pe teren :)
Nu imi fac probleme, Buzaul a avut noroc cu golul asta, CFR va mai da gol si aia nu mai au cum sa ne mai egaleze..

BAK
25th August 2007, 18:59
decat daca scapa stancioiu mingea in poarta.....sti tu, din greseala......btw, care spunea pe aici ca stancioiu e omul lui becali? ati uitat ca jucati cu steaua 2? suspect, nu?

Celso
25th August 2007, 19:03
ce bunaciuni in galerie la CFR:yes::lol:

Cristian
25th August 2007, 19:10
ce bunaciuni in galerie la CFR:yes::lol:

Eu le-am vazut LIVE la Galati :D:D

luci99
25th August 2007, 19:19
dupa cum se joaca, se termina 1-1
sau stai, ca a intrat IN SFARSIT DEAC!

Chriss34
25th August 2007, 19:21
greu foarte greu ,ceva se intimpla la echipa CFR si nu e de bine deloc ,nu merge mai nimic ar cam trebui sa se trezeasca jucatori

Cristian
25th August 2007, 19:22
Care stie care e frecventa celor de la N24 ptr Galati la UPC ??????

Celso
25th August 2007, 19:24
dati-l baaaa afara pe fabbiani ala....un sut nu da klumea:headbang: ...io cred ca driblez mai bine ca asta!

Prome
25th August 2007, 19:25
ba al dracu gras idiot fabbiani asta

Celso
25th August 2007, 19:27
si andone a facut niste schimbari...de fapt ...Deac e bun...da nu trebuia sa iasa Trica...

Ess
25th August 2007, 19:29
pana una alta, fabbiani a fost cel mai periculos in a 2-a repriza :mda:

luci99
25th August 2007, 19:32
andoneeee, schimba-l ma pe fabbiani!!!!!!!!!! nu pe tony sau trica!!!!!!!1

Celso
25th August 2007, 19:35
ba ce terminat.....nu ma mai vazut asa ceva:D ...sa moara masa...pierd din cauza lu grasu asta la pariuri:D ...daca era Anca dadea 3:evil:

Prome
25th August 2007, 19:36
sa ma p*s pe el de gras :lol: ba da prost e ma

Celso
25th August 2007, 19:38
asta e fraier din ala....dupa ce ca e prost mai pune si frana....incearca el mari driblinguri...:D

Ulysses
25th August 2007, 19:40
ba ce terminat.....nu ma mai vazut asa ceva:D ...sa moara masa...pierd din cauza lu grasu asta la pariuri:D ...daca era Anca dadea 3:evil:

celso , pareai baiat istet , nu mai paria ma pe cfr ca-i pacat sa pierzi banii pe muraturi ...

Celso
25th August 2007, 19:40
asha baaaaaaaaaaa...fmmmm...de locomotiva:D

Prome
25th August 2007, 19:40
bine ba grasane pi****as pe norocu tau bravo ba

Nightwish
25th August 2007, 19:40
A dat gol obezu nostru :happy:happy
Bravo Fabianni :D

luci99
25th August 2007, 19:41
daca la buzau au jucat asa, ce mai asteapta ei din Cipru?

Celso
25th August 2007, 19:42
celso , pareai baiat istet , nu mai paria ma pe cfr ca-i pacat sa pierzi banii pe muraturi ...

sa vedem...mai e ceva pana la sfarsit....tre sa aplice Jiji tactica B:D da vad ca sunt cazuti fizic si buzoienii

Nightwish
25th August 2007, 19:42
celso , pareai baiat istet , nu mai paria ma pe cfr ca-i pacat sa pierzi banii pe muraturi ...

Ulysses, suna-i si spune-le ca mai au timp sa egaleze :D

m8k
25th August 2007, 19:45
http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=zoom_foto&poza=58509&id=55584&zoom=1

:happy :happy

Kainsashiki
25th August 2007, 19:47
Normal, Steaua e iubita in toata tara, voi doar in Ungaria!

Inca o infrangere pentru satelit, dar lasa ca o sa joace altfel cu Vatca si Baciu.

danpuric78
25th August 2007, 19:47
N-a ca le-a dat-o umflatu' la sclavi. Oras de sclavi buzaul asta, nici macar stelistii n-au atata admiratie pentru cioban.
retrogradare cat mai placuta.

Ulysses
25th August 2007, 19:52
puricule , inseamna ca toata romania e plina de "sclavi" care iubesc STEAUA :ok: normal , mai sunt si exceptii ca tine care se tin imparati dar padure fara uscaturi nu se poate ...

Nightwish
25th August 2007, 19:52
N-a ca le-a dat-o umflatu' la sclavi. Oras de sclavi buzaul asta, nici macar stelistii n-au atata admiratie pentru cioban.
retrogradare cat mai placuta.
Daca pentru asta se dau 5 puncte :happy:happy:happy
Ah, scuze, Diablo a fost... Imi retrag cuvintele, Diablo e stelist, si are voie sa dea 5 puncte pentru asa ceva la cei care jignesc steaua :D
Dar apropos, ce jignire a fost asta? Ca useri nu a jignit, fani ai vreunei echipe nu... poate imaginatia cuiva?

Ulysses
25th August 2007, 19:54
Ulysses, suna-i si spune-le ca mai au timp sa egaleze :D

ce original esti ma , am un prieten de 2 anisori care e topit dupa reclame ca si tine:happy:happy:happy

Ess
25th August 2007, 19:55
victorie chinuita...vai de noi
diablo>iar incepi??? :mda:

Nightwish
25th August 2007, 19:57
ce original esti ma , am un prieten de 2 anisori care e topit dupa reclame ca si tine:happy:happy:happy
Du-te mah.. Si ar trebui sa ma intereseze ca tu ai un prieten? Sau doar aia de 2 anisori te pot simpatiza si pe tine? :D

danpuric78
25th August 2007, 19:58
puricule , inseamna ca toata romania e plina de "sclavi" care iubesc STEAUA :ok: normal , mai sunt si exceptii ca tine care se tin imparati dar padure fara uscaturi nu se poate ...

Lasa mah ca nu cu iubitul stelei sunt asa cum sunt. M-am referit la primirile calduroase pe care le are ciobanul pe stadionul din buzau.
Mare iubire pentru steaua. Si-a pus unu' cearsafu' in geam.

Ferko
25th August 2007, 19:59
Sper ca in Cipru sa joace CFR altceva - mai mult fotbal si atunci poate ca are sanse sa se califica. Daca joaca cum a jucat astazi nu prea sunt sperante de calificare in primul tur UEFA. Scor normal, fotbal mai putin.

spartacus
25th August 2007, 20:01
din ciclul ..iubirea de Steaua e un zid care nu se infioara de esecul satelitului...dam cuvantul duetului format din Diablo si Ulysses:happy:happy

on topic: daca "grasutul" Fabianni a dat gol inseamna ca orice e posibil...mai avem insa mult de lucru ca echipa...oricum felicitari pentru rezultat:ok:

forza CFR!

Nightwish
25th August 2007, 20:05
Sper ca in Cipru sa joace CFR altceva - mai mult fotbal si atunci poate ca are sanse sa se califica.
Si noi speram :D
Daca joaca ca si azi, nu avem sanse...

luci99
25th August 2007, 20:13
cum se poate ca cfr ,dupa ce da gol in primele minute sa fie egalata de fiecare data?

danpuric78
25th August 2007, 20:15
Sper ca in Cipru sa joace CFR altceva - mai mult fotbal si atunci poate ca are sanse sa se califica. Daca joaca cum a jucat astazi nu prea sunt sperante de calificare in primul tur UEFA. Scor normal, fotbal mai putin.

E bine ca mai aveti sperante. Eu as zice ca daca si-ar salva onoarea.
Cat despre meciul de asi e bine ca au impins satelitul spre B.

Nightwish
25th August 2007, 20:15
cum se poate ca cfr ,dupa ce da gol in primele minute sa fie egalata de fiecare data?

Vrei o explicatie in general sau doar la meciul asta? :D
La meciul asta e simplu, a gresit grav Stancioiu :)

spartacus
25th August 2007, 20:17
e o intrebare buna..parerea mea e ca mare parte din vina o are Stancioiu..cu cineva ca Lobont care stie sa isi pozitioneze echipa si comunica bine cu fundasii altfel ar fi stat lucrurile..

nu spun ca nu e un portar bun dar nu cred ca are calitatile necesare pentru un capitan de echipa...

luci99
25th August 2007, 20:17
Vrei o explicatie in general sau doar la meciul asta? :D
La meciul asta e simplu, a gresit grav Stancioiu :)

la meciul cu Poli , a gresit iar grav Stancioiu!:mda:

sentacris44
25th August 2007, 20:17
cum se poate ca cfr ,dupa ce da gol in primele minute sa fie egalata de fiecare data?
sincer nu prea cred ca Falcosul face treaba buna
nu cred ca el e atrenorul de care CFR are nevoie !!!
sunt foarte dezamagit de el si de jocul echipei

YoYoyOi
25th August 2007, 20:18
s-a terminat? cat e scorul? :D

Nightwish
25th August 2007, 20:20
s-a terminat? cat e scorul? :D
YoYoyOi, azi am castigat à la Steaua :D 2-1 pt CFR, gol in min. 84 :)

spartacus
25th August 2007, 20:21
cred ca e nevoie de rabdare...ganditi-va doar cati jucatori noi au venit la CFR...mi-a placut de andone ca l-a introdus pe Deac..

Nightwish
25th August 2007, 20:27
cred ca e nevoie de rabdare...ganditi-va doar cati jucatori noi au venit la CFR...mi-a placut de andone ca l-a introdus pe Deac..
Eu, sincer, de prin minutul 70 pana a dat gol l-am tot injurat non stop pe Fabianni :D

lupo
25th August 2007, 20:30
Jucator bun Deak dar ii trebuie rulaj mai mult in liga 1
Cat despre Fabianii , a facut ceva faze , si golul dar cred ca aspectul transferului de suma f . mare a fost problema daca se spunea ca e doar un alt jucator strain la cluj ok , dar la suma asta la orice greseala a fost taxat (de suporteri , jurnalisti etc) , Fara presiunea mediatica asupra lui eu zic ca in timp va face treaba , poate nu chiar de 2.2 mi $ dar e OK poate ajuta echipa

spartacus
25th August 2007, 20:32
da da si cand a dat gol...se vede ca are "clasa" cu urcatul pe gard si mingea pe post de bebe:D
clar mai trebuie sa slabeasca si sa prinda un pic de incredere...eu cred ca azi Fabianni a castigat niste coechipieri..sa vedem ce va urma...

iuli
25th August 2007, 20:41
Cateva lucruri de zis pe aici...
CFR a jucat slab, prima oara cand m-am uitat la un meci intreg de-al lor, nu de alta, dar aveam bani multi pusi pe ei :P
Pana una alta, Didi asta e fotbalist bun, chiar si de grasanul asta mi-a placut, e atacant pur-sange, insa trebuie sa mai slabeasca 2-3 kg...daca o baga din prima ocazie cand s-a jucat din nou cu buzoienii era altceva. In fine...

Inca ceva...ce sclavi sunt suporterii astia...nici in pipera in turma lui acolo nu este atat de idolatrizat ciobanul agramat...

Si inca ceva...sunt mai multe fete in galeria clujenilor decat barbati, ce naiba, aia e galerie? :happy

Van Halen
25th August 2007, 20:42
dati-l baaaa afara pe fabbiani ala....un sut nu da klumea:headbang: ...io cred ca driblez mai bine ca asta!

spuneai sa il dea afara?
acuma ce ma spui?
cine a salvat descultii de CFR
ala e fotbal
se chinuie cu echipa de divizia B
:drak:

Rossi
25th August 2007, 20:47
bine ca a batut CFR-ul :ok:
cred ca Jiji e plin de draci ... satelitul nu a reusit pana acum sa incurce nici o contracandidata la titlu :happy

BAK
25th August 2007, 20:48
Normal, Steaua e iubita in toata tara, voi doar in Ungaria!.

daca voi cu exemplare ca si ala va mandriti:happy:happy:happy

Ulysses
25th August 2007, 20:50
bine ca a batut CFR-ul :ok:
cred ca Jiji e plin de draci ... satelitul nu a reusit pana acum sa incurce nici o contracandidata la titlu :happy

rossi , tu consideri cfr contracandidata la titlu?????:happy:happy:happy:happy:happy

Rossi
25th August 2007, 20:52
pt campionat se bate Dinamo , Steaua , Rapid ... si din provincie ( e drept cu sanse destul de mici ) CFR-ul ... daca e sa nu castige Dinamo campionatul , prefer sa fie CFR-ul :ok:

spartacus
25th August 2007, 20:54
Cateva lucruri de zis pe aici...

Si inca ceva...sunt mai multe fete in galeria clujenilor decat barbati, ce naiba, aia e galerie? :happy

ei si tu acuma..sunt trimise la destabilizare..pai ce mai ai chef de trivialitati si batai cu cateva dominisoare blonde de partea cealalta:D.. eu sincer sunt pentru, toti cei impotriva..hands on dick:D

Nightwish
25th August 2007, 20:54
bine ca a batut CFR-ul :ok:
cred ca Jiji e plin de draci ... satelitul nu a reusit pana acum sa incurce nici o contracandidata la titlu :happy

Da, daca le-o trage si Rapid va realiza probabil ca a fost o investitie proasta :D

Nightwish
25th August 2007, 20:55
pt campionat se bate Dinamo , Steaua , Rapid ... si din provincie ( e drept cu sanse destul de mici ) CFR-ul ... daca e sa nu castige Dinamo campionatul , prefer sa fie CFR-ul :ok:
Si sinceritate la sinceritate, daca nu ia CFR titlul, o prefer pe Dinamo Stelei la orice ora :ok:

spartacus
25th August 2007, 21:01
va rog opriti valul de simpatie la adresa celei mai iubite echipe romanesti...:happy:happy:happy

Ulysses
25th August 2007, 21:02
din pacate pentru voi veti ramane cu preferintele si cu "buza umflata" ca STEAUA castiga campionatul chiar daca va juca iarasi in grupele UCL!:ok:
PS cu aceeasi sinceritate ca si domniile voastre :happy

Ess
25th August 2007, 21:13
Eu, sincer, de prin minutul 70 pana a dat gol l-am tot injurat non stop pe Fabianni :D

io'l injur si acum...plm de pleiboi umflat :headbang:

Pax Romana
25th August 2007, 21:31
da da si cand a dat gol...se vede ca are "clasa" cu urcatul pe gard si mingea pe post de bebe:D
clar mai trebuie sa slabeasca si sa prinda un pic de incredere...eu cred ca azi Fabianni a castigat niste coechipieri..sa vedem ce va urma...

În mod special l-am urmărit pe Fabianni. Deși a marcat, nu m-a impresionat deloc - lent se mișcă, lent gîndește și tre să slăbească vre-o 5 kg.
Nu cred că costă 2,2 milioane euro. Consider că este una din cele mai slabe achiziții ale CFR-ului.

Pax Romana
25th August 2007, 21:33
io'l injur si acum...plm de pleiboi umflat :headbang:

Nu am văzut prea multe meciuri ale CFR-ului, dar din ce am văzut - se pare că portarul tot este mediocru. Greșesc?

m8k
25th August 2007, 21:38
În mod special l-am urmărit pe Fabianni. Deși a marcat, nu m-a impresionat deloc - lent se mișcă, lent gîndește și tre să slăbească vre-o 5 kg.
Nu cred că costă 2,2 milioane euro. Consider că este una din cele mai slabe achiziții ale CFR-ului.

Una peste alta el a adus cele 3 puncte la Cluj!:D
Cateodata dar foarte rar arata ca stie el ceva fotbal, dar mai mult sta in teren doar sa fie si el prezent!
La gol, mingea si-a asezat destul de frumos , dar a sutat la nimereala cu capul in pamant! A fost un gol norocos!
Sa vedem poate etapa urmatoare va da 2 goluri!:D

spartacus
25th August 2007, 21:40
În mod special l-am urmărit pe Fabianni. Deși a marcat, nu m-a impresionat deloc - lent se mișcă, lent gîndește și tre să slăbească vre-o 5 kg.
Nu cred că costă 2,2 milioane euro. Consider că este una din cele mai slabe achiziții ale CFR-ului.

in sistemul 4-2-3-1 atacantul de careu e fie un om rapid fie unul care tine mingea si atrage aparatorii ca sa deschida flancurile. personal il vad pe Fabianni in cea de-a doua postura. E clar insa ca trebuie sa mai slabeasca..

nu contest ca a jucat slab..dar eu il vad crescand meci de meci..iar azi a fost omul potrivit la locul potrivit. campionatul e lung..mai vorbim dupa cateva meciuri...

Pax Romana
25th August 2007, 21:47
in sistemul 4-2-3-1 atacantul de careu e fie un om rapid fie unul care tine mingea si atrage aparatorii ca sa deschida flancurile. personal il vad pe Fabianni in cea de-a doua postura. E clar insa ca trebuie sa mai slabeasca..

nu contest ca a jucat slab..dar eu il vad crescand meci de meci..iar azi a fost omul potrivit la locul potrivit. campionatul e lung..mai vorbim dupa cateva meciuri...

Deci ideia a fost de a-l utiliza în calitate de pilon, care trebuie să primească balonul și să-l "transmită" coechipierilor ce învăluie din urmă a lea Heskey?
Păi prea puțin aleargă, în acest caz, ca să aducă randamentul scontat

Nightwish
25th August 2007, 21:52
Deci ideia a fost de a-l utiliza în calitate de pilon, care trebuie să primească balonul și să-l "transmită" coechipierilor ce învăluie din urmă a lea Heskey?
Păi prea puțin aleargă, în acest caz, ca să aducă randamentul scontat

Pai poate daca mai slabeste... :D

m8k
25th August 2007, 21:56
Parca a slabit ceva din etapa 1!:happy
Voi ce ziceti?:D

spartacus
25th August 2007, 21:58
ce mult conteaza sa fi tatic:D...

Nightwish
25th August 2007, 22:00
Parca a slabit ceva din etapa 1!:happy
Voi ce ziceti?:D
Vreo 2 kile max... Daca ajunge careva in apropiere de prietena lui Fabianni poate ii pune ceva Ecstasy in bautura si lui eventual ceva Viagra.. Poate asa avem sanse sa slabeasca mai puternic :D.. Cred ca omul merge la antrenament, baga puternic si dupa aia acasa mananca 5 gratare si 2 kile de cartofi pai + 1 kil de inghetzata ca desert :happy. Asa tot slabeste el...
Oricum am remarcat cu bucurie gestul de dupa gol, s-a urcat pe gard, mi s-a parut o descatusare pentru el..sper sa-i dea un pic de incredere si tupeu, are nevoie..

Lordliv
25th August 2007, 22:06
Vreo 2 kile max... Daca ajunge careva in apropiere de prietena lui Fabianni poate ii pune ceva Ecstasy in bautura si lui eventual ceva Viagra.. Poate asa avem sanse sa slabeasca mai puternic :D.. Cred ca omul merge la antrenament, baga puternic si dupa aia acasa mananca 5 gratare si 2 kile de cartofi pai + 1 kil de inghetzata ca desert :happy. Asa tot slabeste el...
Oricum am remarcat cu bucurie gestul de dupa gol, s-a urcat pe gard, mi s-a parut o descatusare pentru el..sper sa-i dea un pic de incredere si tupeu, are nevoie..

ce spirit de observatiune (:D) ai!

ps. asta ( cfr ) este echipa de cupele europene?:groggy:

Nightwish
25th August 2007, 22:08
ce spirit de observatiune (:D) ai!

ps. asta ( cfr ) este echipa de cupele europene?:groggy:

Nu o sa ai parte de un raspuns la provocarea asta, du-te pe threadul Craiovei si explica-le la aia cum ati castigat voi ultimele 4 etape si ce bun meci ati facut acasa cu Urziceni :D

spartacus
25th August 2007, 22:08
Vreo 2 kile max... Daca ajunge careva in apropiere de prietena lui Fabianni poate ii pune ceva Ecstasy in bautura si lui eventual ceva Viagra.. Poate asa avem sanse sa slabeasca mai puternic :D.. Cred ca omul merge la antrenament, baga puternic si dupa aia acasa mananca 5 gratare si 2 kile de cartofi pai + 1 kil de inghetzata ca desert :happy. Asa tot slabeste el...
Oricum am remarcat cu bucurie gestul de dupa gol, s-a urcat pe gard, mi s-a parut o descatusare pentru el..sper sa-i dea un pic de incredere si tupeu, are nevoie..

mda...daca ajunge cineva in preajma prietenei lui..cred ca obiectivele CFRului s-ar putea sa devina minore:drak:

Nightwish
25th August 2007, 22:09
mda...daca ajunge cineva in preajma prietenei lui..cred ca obiectivele CFRului s-ar putea sa devina minore:drak:
Crezi?:D
Categoric ca ar ramane pe locul 2 :D

spartacus
25th August 2007, 22:13
cum vi s-a parut Deac?

Nightwish
25th August 2007, 22:16
cum vi s-a parut Deac?

Mie mi-a placut, dar parca are nevoie sa aiba mai multe meciuri in picioare. Sincer, in locul lui Ando il dadeam pentru un an la Gloria B-ta sau alta formatie de Liga 1, sa joace titular, sa capete incredere in el si sa aiba jocuri in picioare si il readuceam la Cluj dupa 1 an.. Asa, daca joaca tot cate 10 min./meci e foarte greu sa creasca...

Lordliv
25th August 2007, 22:23
Nu o sa ai parte de un raspuns la provocarea asta, du-te pe threadul Craiovei si explica-le la aia cum ati castigat voi ultimele 4 etape si ce bun meci ati facut acasa cu Urziceni :D

ce bine spui!:ok:
si eu sper sa nu mai intri pe threadul craiovei ca sa provoci,ai destule fapte picante ale cfr ului ,la dispozitie ca sa le nuantezi!:D

Pax Romana
25th August 2007, 22:23
cred ca obiectivele CFRului s-ar putea sa devina minore

Nu cred! Băieții sunt profesioniști în tot - așa că obiectivele vor fi, numai cele care au împlinit majoratul, de prin galerie :D

spartacus
25th August 2007, 22:24
de acord cu tine..eu cred ca Deac ar merita sa joace cel putin 30 de minute..si sincer in jocul cu cipriotzii l-as introduce din primele minute..

Pax Romana
25th August 2007, 22:27
de acord cu tine..eu cred ca Deac ar merita sa joace cel putin 30 de minute..si sincer in jocul cu cipriotzii l-as introduce din primele minute..

Sincer - sunteți mulțumiți de Andone? Sau vă pare Bergodi mai bun?

Nightwish
25th August 2007, 22:32
Sincer - sunteți mulțumiți de Andone? Sau vă pare Bergodi mai bun?

Nu sunt multumit de Ando, se putea gasi antrenor mai bun, eu cred ca Uhrin este peste Ando la destul capitole.
Echipele antrenate de Bergodi nu prea stiu sa joace de la egal la egal sau sa abordeze meciurile cu o formatie mai slaba. Bergodi stie doar o lectie, aparare si contraatac.. nu neg ca o stie foarte bine, dar de multe ori ai nevoie sa domini de la A la Z o formatie ca sa invingi ori, daca tu stii doar pe contraatac.. termini o groaza de meciuri la egalitate si ai probleme cu echipele mici, unele mai pragmatice decat tine .... veti vedea la Rapid sezonul asta... Ando are destule carente, dar macar stie sa formeze o echipa ofensiva

Pax Romana
25th August 2007, 22:42
Nu sunt multumit de Ando, se putea gasi antrenor mai bun, eu cred ca Uhrin este peste Ando la destul capitole.
Echipele antrenate de Bergodi nu prea stiu sa joace de la egal la egal sau sa abordeze meciurile cu o formatie mai slaba. Bergodi stie doar o lectie, aparare si contraatac.. nu neg ca o stie foarte bine, dar de multe ori ai nevoie sa domini de la A la Z o formatie ca sa invingi ori, daca tu stii doar pe contraatac.. termini o groaza de meciuri la egalitate si ai probleme cu echipele mici, unele mai pragmatice decat tine .... veti vedea la Rapid sezonul asta... Ando are destule carente, dar macar stie sa formeze o echipa ofensiva

Andone este la o provocare serioasă. Trebuie cu o echipă nou formată să i-a campionatul. Nu cred că reușește. Iar finanțatorul nu cred că o să aibă răbdare să-l țină prea mult fără rezultat.

Apropo Protasov după ce a venit la Dnepr (echipă cu un buget de 20 mln dolari, fără transferuri) primul lucru care l-a făcut ----- nu a transferat nici un jucător!!! El a comunicat conducerii că vrea jumătate de an să înțeleagă valoarea jucătorii și numai după aceasta va efectua tranferuri pe pozițiile pe care le va considera slabe. La momentul actual lotul este la 70% schimbat. Dar acest lucru s-a realizat treptat

spartacus
25th August 2007, 22:43
Sincer - sunteți mulțumiți de Andone? Sau vă pare Bergodi mai bun?

comparatia e greu de facut...Andone a luat o echipa cu multi jucatori noi si cu obiectiv ambitios stabilit de conducere inca de la inceputul campionatului...Bergodi a aparut ca o solutie de avarie dupa Dorinel...si cred ca dupa experienta National a surprins pe toata lumea cu puterea de organizare a echipei si eleganta declaratiilor. Sistemele de joc folosite de cei doi sunt diferite...Bergodi mi se parea mai versatil alternand jocul pe centru cu lansari din linia a doua cu atacurile pe flancuri pe cand Andone se bazeaza in principal pe jocul pe flancuri ...bine si pe inspiratia grasutului care ar trebui sa o bage in atze cand e cazul:)

nu am fost de acord cu demiterea lui Bergodi si cred ca o parte din karma proasta generata de evenimentul respectiv s-a vazut in meciul din UEFA. dar pe de alta parte asta nu scuza jocul echipei antrenate de Andone...pe de alta parte cu Steaua anul trecut am pierdut acasa..anul asta am facut egal..

un raspuns scurt nu prea este..ce pot zice e ca amindoi sunt antrenori bunicei spre buni..

m8k
25th August 2007, 22:44
Sincer - sunteți mulțumiți de Andone? Sau vă pare Bergodi mai bun?

Adevarul e ca, sunt multi antrenori mai buni ca Andone, dar daca el nu ar avea gura asa de mare, si ar lasa orgoliile (Vezi Anortosis), atunci am avea mai mult de castigat!
Cu Bergodi, puteam ajunge departe in UEFA, dar in campionat cu el am ramas pagubasi anul trecut!:D

Pax Romana
25th August 2007, 22:50
.pe de alta parte cu Steaua anul trecut am pierdut acasa..anul asta am facut egal..

Păi s-a speculat că ar fi fost un meci dubios, iar unii jucători de la CFR au fost învinuiți de noncombat

Apropo am citit un post pe prosport - sunteți de acord cu autorul?

Turnul Babel CFR
Trimis de Dambul Rotund la 2007-08-23 10:04:18
Din pacate, multe sunt in neregula la CFR.
Problema porneste de la domnul Muresan, care insusi a recunoscut ca pana in urma cu cativa ani, nu prea stia cu ce se mananca fotbalul. A venit o declaratie a lui Mitica care a zis ca "la CFR conducerea e mai buna decat la Real Madrid" si ei au si crezut-o!
Prima greseala a fost cautarea unui inlocuitor pt Dorinel; desigur, Dorinel are vina proncipala in divort, dar nici Muresan nu e fata mare.
Debarcarea lui Bergodi a fost o tampenie; nu stiu daca Bergodi e bun sau rau, cert este ca in clasamentul primaverii 2007, CFR a terminat pe primul loc. Dar asta nu a fost destul pentru Muresan; visul lui, mai bine zis, idea lui cea fixa a fost sa-l aduca pe Andone si acum visul s-a implinit; Am impresia ca acum Muresan este in situatia in care un barbat pune ochii pe o femeie iar la momentul "x" constata ca a agatat un travestit!
La CFR nu exista notiunea de proba de joc; jucatorii au fost cumparati en-gros, alesi de nu stiu cine, nu am auzit de expresii gen "post deficitar". Asa s-a ajuns ca, in timp ce pe unele posturi concurenta e acerba, postul de fundas stanga sa fie amanetat de Panin, un jucator care pe vremea lui Sunda(!) nu era titular iar rezerva sa Fredi, ei bine, ati vazut ce bulevard a fost pe acolo la meciul cu Anorthosis. Bergodi a avut idea si curajul de a-l folosi pe Panin pe stanga, din pacate Andone nici atat nu judeca sa-l bage pe Toni pe stanga si sa joace cu Amoreirinha pe dreapta.
E clar ca sunt prea multi jucatori dar nu Surdu trebuia vandut (doar daca erau alte motive, nedezvaluite in presa).
Cat timp nu se va schimba ceva radical la CFR, nu ne vom putea bate la titlu; banii, investitiile nu sunt suficiente; ca la matematica|: conditie necesara dar nu suficienta. Clubul ar avea nevoie de un manager adevarat, din pacate Muresan e un doctor care, poate intr-o faza a evolutiei clubului a fost de folos, dar acum lipsa sa de profesionalism se dovedeste a fi paguboasa. Se pare insa ca prietenia sa lui Paszkany e mai importanta pentru acesta din urma.

Nightwish
25th August 2007, 22:57
Partial are dreptate autorul respectiv, sunt si aspecte pe care nu le cunosc si de aceea nu le comentez.
Adevarul e ca trebuia sa-l joace mai mult pe Amoreirinha, poate juca pe aproape orice post in defensiva...

spartacus
25th August 2007, 23:03
despre speculatii nu prea am ce sa comentez..ca as fi un speculant...

despre parerea domnului din Dambul Rotund...e prematur sa ne pronuntam inainte de tur sau retur..pina la urma singurul derapaj major in opinia mea a fost meciul din UEFA..cam mare din pacate dar asta e...iar acolo clar a fost vina lui Andone, motivarea jucatorilor si ideea de joc lasand mult de dorit..

am sa zic mai multe dupa meciul direct dintre cele doua echipe...

Van Halen
25th August 2007, 23:03
ba asta e forum sa ne spunem parerea sau nu ai voie sa spui nimika???????????????????/
astept raspunsuri
yhanx

Nightwish
25th August 2007, 23:07
ba asta e forum sa ne spunem parerea sau nu ai voie sa spui nimika???????????????????/
astept raspunsuri
yhanx
Cred ca ai gresit topicul :)
Cauti cumva sectiunea Administrativ?:D
Este aici (http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=17)

m8k
25th August 2007, 23:27
ba asta e forum sa ne spunem parerea sau nu ai voie sa spui nimika???????????????????/
astept raspunsuri
yhanx

Dar ce parere pertinenta ai tu? Sau mai bine zis, ce vrei sa discuti cu ceferistii desculti?
Astept raspuns!:D

Icebox
25th August 2007, 23:41
Nu sunt multumit de Ando, se putea gasi antrenor mai bun, eu cred ca Uhrin este peste Ando la destul capitole.
Echipele antrenate de Bergodi nu prea stiu sa joace de la egal la egal sau sa abordeze meciurile cu o formatie mai slaba. Bergodi stie doar o lectie, aparare si contraatac.. nu neg ca o stie foarte bine, dar de multe ori ai nevoie sa domini de la A la Z o formatie ca sa invingi ori, daca tu stii doar pe contraatac.. termini o groaza de meciuri la egalitate si ai probleme cu echipele mici, unele mai pragmatice decat tine .... veti vedea la Rapid sezonul asta... Ando are destule carente, dar macar stie sa formeze o echipa ofensiva

Omu' asta stie numai sa atace. Ce aparare vezi tu la Rapid acum? Ploua cu goluri la noi in poarta, ideea e ca pana acum am dat mai multe ;)

Charon
26th August 2007, 00:19
incet,incet echipa asta de spurcati se intoarce acolo unde trebuie!
BRAVO CFR!:cool:

YoNuTzz
26th August 2007, 03:17
nu am vzt meciul, dar ma asteptam sa bata CFR-ul...o victorie normala...

forza_CFR
26th August 2007, 05:49
am fost scarbit de ce am vazut la buzau :)
oricum am castigat pe merit

Arpi
26th August 2007, 08:20
Fabbiani incepe sa isi arate valoarea. Asta va face furori.:yeah:

Nightwish
26th August 2007, 08:58
Fabbiani incepe sa isi arate valoarea. Asta va face furori.:yeah:
:D Sa vedem...

SORENSEN
26th August 2007, 12:18
am fost scarbit de ce am vazut la buzau :)
oricum am castigat pe merit

Da CFR a aratat ca o echipa de mijlocul clasamentului..la ce investitii au fot facute...trebuie sa-ti porvoace scarba...;)

Nightwish
26th August 2007, 14:30
Da CFR a aratat ca o echipa de mijlocul clasamentului..la ce investitii au fot facute...trebuie sa-ti porvoace scarba...;)
Esti ceva traducator sau ce? Ti se pare ca avem nevoie careva de cineva care sa interpreteze ce scriem?
Mie mi-a fost greata cand l-am vazut pe cioban in tribuna si cand am vazut atata lume aplaudandu-l :confused:. In plus, imediat ce a egalat satelitul a mers la Muresan, probabil sa-l ia la misto...

SORENSEN
26th August 2007, 15:18
Eu am vazut ca l-a batut pe spate "prieteneste" :groggy:

Si ce e rau ca a venit la meci...le-o fi promis la oameni o prima ceva...:D ...cica la un meci cat ia CFR la vreo 4 victorii consecutive...:evil:

spartacus
26th August 2007, 19:48
pacat ca exista o Gloria Buzau. Stoica spune ca jucatorii plangeau la sfarsitul meciului:(...despre comportamentul lui Becali, nimic iesit din comun pentru "el oier maximo"..

Ferko
26th August 2007, 20:11
pacat ca exista o Gloria Buzau. Stoica spune ca jucatorii plangeau la sfarsitul meciului:(...despre comportamentul lui Becali, nimic iesit din comun pentru "el oier maximo"..Plangeau dupa bani.

Nightwish
26th August 2007, 20:23
Plangeau dupa bani.
Clar :happy

Ess
26th August 2007, 23:47
"el oier maximo"..

:happy:happy:happy
super !!