PDA

View Full Version : Etapa 5: FC Universitatea Craiova - Unirea Urziceni



delaparis
19th August 2007, 22:31
Vineri, 24 august
FC Universitatea Craiova - Unirea Urziceni
(Kanal D) ora 20,30

discutii inainte si dupa meci aici.

crissis
19th August 2007, 23:06
X sau 2. Cam incinse spiritele la Craiova dupa infrangerea cu Pandurii.

delaparis
19th August 2007, 23:17
E adevarat ca Balaci revine la Craiova ? .... :rolleyes:

meci de x2 atunci :D

Lordliv
20th August 2007, 00:17
E adevarat ca Balaci revine la Craiova ? .... :rolleyes:

meci de x2 atunci :D

si mie mi a frica cu balaci, director tehnic!:yes:

chestia este ca cei 2 ,cioroianu si balaci au antrenat impreuna in tarile arabe...sub conducerea lui balaci! ( nu cred ca se vor inversa rolurile!):yes:
si si au impartit banii impreuna!

FORZZA STIINTA!

Lordliv
20th August 2007, 00:41
situatia lui mititelu seamana pana la un punct cu cea a lui becali:
adica ma faceti pe banii mei?!:ok:

situatia lui cioroianu se aseamana ,pana la un anumit punct cu situatia lui hagi!

hagi a declarat unor prieteni ,ca se simte lucrat de radoi,neaga si dica!
cioroianu s a simtit " facut " de dina si stoica in meciul cu cfr,dar nu a spus,( tot unor prieteni ) decat dupa meciul de la tg jiu,cand gluma se ingrosase!

delaparis
20th August 2007, 00:54
Pai parca Cioroianu a demisionat ieri ... sau nu inteleg :groggy:

In orice caz meciul se anunta greu de tot pentru juveti ... au o saptamana de pregatit dar o saptamana agitata :rolleyes:

TaciAcolo
20th August 2007, 00:58
meci greu pt craiova......sunt cu moralul la pamant ..iar urziceniul in mare forma zic ca merge 2

lucian_iasi
20th August 2007, 01:00
2.Urziceniul e in forma,Craiova nu prea.

noir_desir
20th August 2007, 08:01
x, meci cu multe goluri. 2-2.

Nightwish
20th August 2007, 08:02
Meci de 2

paul30
20th August 2007, 09:45
Cred ca-si revin oltenii asa ca 1

Ferko
20th August 2007, 13:41
Meci cu scantei. Schimbare de antrenor la Craiova ? Atunci castiga craiova. Totusi meci de 1X.

Blitz.
20th August 2007, 16:22
meci greu pt olteni...
probremele pe care le au unele cluburi reflecta si jocul echipei...poate se mai linistesc lucrurile pe la craiova... le va fi greu sa treaca peste 3 infrangeri consecutive...

urziceniul este o echipa greu de invins...ultimile meciuri disputate acasa arata ca Unirea poate ocupa primele 5 locuri in campionat....

dificil de dat un pronostic...pe deoparte nu mi-ar veni sa cred k universitatea sa aibe 4 infrangeri consecutive...dar la cum au jucat in ultimile meciuri....hmm...hai sa zicem k bate craiova...greu de tot....2-1

codrind
20th August 2007, 20:31
Urziceniul e pe val, craiova e sub apă, deci ... nu ar fi o surpriză ca Unirea să mai adauge 2 puncte:ok:

dardar_3
20th August 2007, 20:33
pe ei ... pe ei ... ialomitenii mei:drak:...


Stancu cel putin 1 gol si isi are asigurat biletul catre Europa...:D

Ferdininho
20th August 2007, 21:55
Urziceniul joaca cel mai frumos, pana acum...pronostic 2.

Rossi
20th August 2007, 22:02
la Craiova e scandal mare ... s-a renuntat la 4 jucatori ... cred ca Unirea o sa castige toate punctele

YoNuTzz
20th August 2007, 22:11
cred k prabusirea craiovei va continua...
Urziceniul este o echipa buna...
meci de X2...:ok:

marcel
21st August 2007, 07:53
vom castiga cu urziceniul!:evil:

Ferko
21st August 2007, 10:19
Am inteles ca nu se schimba antrenorul. Sa vedem ce iese.

Leo
21st August 2007, 10:28
eu merg pe un egal

Lordliv
21st August 2007, 11:42
cred k prabusirea craiovei va continua...
Urziceniul este o echipa buna...
meci de X2...:ok:


vezi mai bine de prabusirea stelei si lasa ne pe noi in pace!:D

tchibos
21st August 2007, 13:35
li se infunda celor de la Urziceni.. prea se cred mari favoriti.. deja MM vad ca iar a recidivat si au inceput sa ii creasca coarne .. ce bine era cand nu se mai auzea de ei... Petrescu e bun antrenor dar nu e asa constant ca sa reziste in top.. meciul e de 1x

Truica Madalin
21st August 2007, 19:12
ceee mai multe voturi pt urzicenii?
Hai sa fim seriosi :happy,om fi luat noi baraie in 3 meciuri consecutive dar de aici pana a se crede ca urzicenii vor castiga meciul asta...e cale lunga....e ma rog sa vedem cine va castiga (craiova cine altcineava)

Truica Madalin
21st August 2007, 19:13
vezi mai bine de prabusirea stelei si lasa ne pe noi in pace!:D

ai dreptatea lordliv sa-si vada de prabusirea stelei ca aceasta Steaua va cadea curand......sa vad puneti o dorinta:D;)

Cra10veanu
21st August 2007, 19:17
sa lasam steaua ca si la noi e destul de groasa

Truica Madalin
21st August 2007, 19:24
sa lasam steaua ca si la noi e destul de groasa

adevarat.....la noi ca si la steaua dar ei cica sunt echipa de CL!!:confused:

Lordliv
21st August 2007, 19:26
sa lasam steaua ca si la noi e destul de groasa

si inca cum! a ajuns jovina sau jivina,presedintele clubului universitatea craiova!:headbang:

iti dai seama mititelu si jovina! bine ca am scapat de gargalie!:yeah:

Cra10veanu
21st August 2007, 19:40
bine ca am scapat de gargalie!:yeah:
e totusi un pas inainte :lol:
sa-l fi luat si pe "gattuso" de mana sa mearga impreuna la gloria buzau

Nightwish
21st August 2007, 21:10
Pronostic: 0-2

Lordliv
21st August 2007, 21:12
si inca cum! a ajuns jovina sau jivina,presedintele clubului universitatea craiova!:headbang:

iti dai seama mititelu si jovina! bine ca am scapat de gargalie!:yeah:

mea culpa! il cheama sorin joavina!:yeah: cum sa nu fi auzit eu de varu' lui mititelu!?
ce scapare! si mai sunt suporter al universitatii craiova!:headbang:

Lordliv
21st August 2007, 21:14
Pronostic: 0-2

eu zic ca este prea putin!:rolleyes: mai pluseaza ,te rog!:drak:

Nightwish
21st August 2007, 21:20
eu zic ca este prea putin!:rolleyes: mai pluseaza ,te rog!:drak:

0-3, dar 0-2 este totusi mai plauzibil ;)

trikule
21st August 2007, 21:23
vai de noi cum am ajuns, si nu cred ca ne vom opri aici, cu Cioroianu antrenor e greu sa te opresti din cadere, speram sa ia Sandoi antrenor, e serios, dar cu Cioroianu ............................. greu.
Bine ca macar am scapat de vedetele de stoica si gargalie, poate s-a trezit si mititelu, sper.
Ce sa zic, orice meci ar juca Craiova eu sper sa-l castige, proniosticuri nu pot sa dau cand e vorba de "U". Sper sa ne trateze de sus meme si sa-i cocoshim, un 2-0 sau 3-1 zic eu.
Doamne ajuta-ne

Lordliv
21st August 2007, 22:23
0-3, dar 0-2 este totusi mai plauzibil ;)

pai atunci, este mai bine sa nu ne prezentam!:groggy:

boni2204
22nd August 2007, 00:03
meci greu pt olteni mai ales ca sunt si un pic debusolati, la prima vedere este un meci de x2, dar nu se stie, vom vedea

KpaC
23rd August 2007, 16:19
nu va e clar ca pierde craiova ? :D

Lordliv
23rd August 2007, 17:20
daca zvonurile se adeveresc, si stoica si dina ajung la dinamo ,dupa ce au cazut " in dizgratie " la stiinta, ( singura modalitate ca mititelu sa i poata vinde usor,fara a supara suporterii ),atunci se adeveresc si celelalte zvonuri ,precum ca cei care conduc inca la craiova sunt tot staicu si netoiu,iar mititelu nu este decat o marioneta de cea mai joasa speta!:angry:


da doamne, sa nu fie asa!:yes:

Jus7M3
23rd August 2007, 18:17
nu va e clar ca pierde craiova ? :D

mie nu imi e clar cum o echipa care anul trecut a retrogradat inca mai joaca in Liga 1 !! :rolleyes:

p.s. lord exagerezi fratica .. momentan cei 4 sunt la echipa a 2-a .. sa nu ne ambalam aiurea ca a scris nush ce ziar nush ce .. ;)

Lordliv
23rd August 2007, 18:29
mie nu imi e clar cum o echipa care anul trecut a retrogradat inca mai joaca in Liga 1 !! :rolleyes:

p.s. lord exagerezi fratica .. momentan cei 4 sunt la echipa a 2-a .. sa nu ne ambalam aiurea ca a scris nush ce ziar nush ce .. ;)


sper sa ai dreptate! sper din toata inima sa ai dreptate!:yes:

ps. ieri la oficiala,la meciul cu turcia,cam toti confirmau transferurile...

alin_cv
23rd August 2007, 19:00
Nu mai puneti botul la tot ce se scrie in presa.Jucatorii care v-or intra in locul celor patru retrogradati la echipa a-2-a,cred ca v-or face o figura frumoasa si o sa se ridice la pretentiile noastre.O sa vedeti o alta fata a Universitatii Craiova.scor final 4-1sau 5-1 pentru Craiova.

Lordliv
23rd August 2007, 19:11
Nu mai puneti botul la tot ce se scrie in presa.Jucatorii care v-or intra in locul celor patru retrogradati la echipa a-2-a,cred ca v-or face o figura frumoasa si o sa se ridice la pretentiile noastre.O sa vedeti o alta fata a Universitatii Craiova.scor final 4-1sau 5-1 pentru Craiova.

dupa declaratia lui balaci ,de acum cateva minute,ca nimeni nu pleaca de la craiova si ca cei 4 raman bine mersi,la echipa a 2 a,se intrunesc toate premizele morale pentru victoria de maine cu urziceniul!:cool:

ps. s a" rupt " si garla,ii va tine de urat lui tanasa...

TaciAcolo
23rd August 2007, 19:15
Nu mai puneti botul la tot ce se scrie in presa.Jucatorii care v-or intra in locul celor patru retrogradati la echipa a-2-a,cred ca v-or face o figura frumoasa si o sa se ridice la pretentiile noastre.O sa vedeti o alta fata a Universitatii Craiova.scor final 4-1sau 5-1 pentru Craiova.

4-1 , 5-1 dupa 3 infrangeri consecutive thoamne :happy

blaga
23rd August 2007, 19:27
mea culpa! il cheama sorin joavina!:yeah: cum sa nu fi auzit eu de varu' lui mititelu!?
ce scapare! si mai sunt suporter al universitatii craiova!:headbang:

chiar asa, te simti mult mai in largul tau, ca suporter
steaua&dinamo


cand borcea spune ca nu va mai pierde dinamo,inseamna ca stie el ceva...


cum zicea " sfantul " becali: sa fie, macel!:happy



mai leutule:shocked: alb-albastru

blandu
23rd August 2007, 19:41
Invinge "U" CRAIOVA
Urziceniul va face greselile pe care le-a facut Craiova la Iasi (va subestima adversarul)

Lordliv
23rd August 2007, 19:48
chiar asa, te simti mult mai in largul tau, ca suporter
steaua&dinamo





mai leutule:shocked: alb-albastru

probabil ai clocit mult aceste idei?! stii ,se presupune ca dinozaurii vedeaua " ceva " si reactionau cu intarziere!


ps. ca suporter al universitatii craiova ,nu ma identific cu mititelu & joavina!
ps2 suporterii stelei ,poate, sunt lichelele de lucian mitu si vlad rosca ,care nu au nicio legatura cu universitatea craiova si care il imbrobodesc pe mititelu, cu ideile lor tampite!

esti prieten cu ei ,baietas?! sau doar o unealta a lor pe forumuri?

ps3 sa ti dau un exemplu: cand era staicu mare patron la craiova,tribuna oficiala era impanzita de neamurile lui , " mai suporteri " ai craiovei!erau acolo si nevasta sa, si frate sau , si socru' lui frate sau,tot tacamu... acum nu i mai vezi pe nici unul!
acum tribuna oficiala este impanzita de rudele si prietenii "interesati "ai lui mititelu! cum ar fi vlad rosca care din suporter stelist " pe viata " a devenit suporter " interesat " al stiintei!

eu am fost acolo ,adica in tribuna oficiala ,si pe timpul lui staicu ,si pe timpul lui arnautu si pe timpul lui ilinca si pe timpul lui netoiu si pe timpul lui...
si sunt si acum ,pe timpul lui mititelu!

asa ,ca pe mine ma intereseaza mai putin cine conduce universitatea craiova,eu tin cu universitatea craiova si pe banii pe care ii dau pe abonament, i mi permit sa critic anumite aspecte care nu mi convin aici!
sa fie clar!

Lordliv
23rd August 2007, 21:08
bornescu s a lovit si el!:( si cand te gandesti ca baird nu era prin preajma!:drak:

ps. lucrurile devin foarte serioase la craiova...:groggy:

Nightwish
23rd August 2007, 21:32
bornescu s a lovit si el!:( si cand te gandesti ca baird nu era prin preajma!:drak:

ps. lucrurile devin foarte serioase la craiova...:groggy:

Lasa mah, la valoarea Stiintei ii bateti si cu juniorii :D

luci99
23rd August 2007, 21:39
Dupa 3 infrangeri, ar fi cazul unei victorii. Bate Craiova!!!

Lordliv
23rd August 2007, 21:40
Lasa mah, la valoarea Stiintei ii bateti si cu juniorii :D


daca te mai prind pe aici,te " raportez " si eu ca ma provoci!:D

ce numai romanii provoca pe ongrini in tara asta si pe forumul asta?
ongrinii nu ii pot provoca?

Cra10veanu
23rd August 2007, 21:45
Lasa mah, la valoarea Stiintei ii bateti si cu juniorii :D

hai sa nu vorbim de valori, ca iar aducem aminte de bucatarii din cipru :drak:
la Craiova nu e vorba de lipsa de valoare, avem jucatori buni, problema e mai grava (la urma urmei aduci alti jucatori si termini balamucu), e vorba ca sint implicate alte personaje cu interese mari la Craiova si care fac ce le taie capu. Pierdem si meciul asta sa gaseasca Mititelu motive sa mai vanda cativa jucatori ....javrelor.

Nightwish
23rd August 2007, 21:51
daca te mai prind pe aici,te " raportez " si eu ca ma provoci!:D

ce numai romanii provoca pe ongrini in tara asta si pe forumul asta?
ongrinii nu ii pot provoca?

Lasa mah, nu sunt ongrin si nici nu te-am provocat asa tare :D



la Craiova nu e vorba de lipsa de valoare, avem jucatori buni, problema e mai grava (la urma urmei aduci alti jucatori si termini balamucu), e vorba ca sint implicate alte personaje cu interese mari la Craiova si care fac ce le taie capu. Pierdem si meciul asta sa gaseasca Mititelu motive sa mai vanda cativa jucatori ....javrelor.

La Craiova e o chestie ciudata care dureaza de o gramada de vreme. Scoateti pe banda rulanta jucatori de valoare care se afirma doar prin alte parti ( de obicei prin capitala ). Daca Craiova ar putea sa-si pastreze jucatorii scosi de pepiniera proprie nu cred ca ar avea nevoie sa faca vreun transfer vreodata.

luci99
23rd August 2007, 21:52
hai sa nu vorbim de valori, ca iar aducem aminte de bucatarii din cipru :drak:

Famagusta are doar 3 ciprioti in echipa!!!

Nightwish
23rd August 2007, 21:53
Famagusta are doar 3 ciprioti in echipa!!!
Hai sa schimbam subiectul, ok? :D
Sa ne tinem de thread mai bine :)

Cra10veanu
23rd August 2007, 21:53
pai uite-te in echipa militiei ce e de jucatori formati la Craiova, pai cred ca jucam noi cu Lazio daca nu facea cainetoiu praf echipa.

Lordliv
23rd August 2007, 21:55
Lasa mah, nu sunt ongrin si nici nu te-am provocat asa tare :D



La Craiova e o chestie ciudata care dureaza de o gramada de vreme. Scoateti pe banda rulanta jucatori de valoare care se afirma doar prin alte parti ( de obicei prin capitala ). Daca Craiova ar putea sa-si pastreze jucatorii scosi de pepiniera proprie nu cred ca ar avea nevoie sa faca vreun transfer vreodata.

chiar incepem sa ne intelegem!?!:groggy:

luci99
23rd August 2007, 21:57
pai uite-te in echipa militiei ce e de jucatori formati la Craiova, pai cred ca jucam noi cu Lazio daca nu facea cainetoiu praf echipa.

:yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::y eah::yeah::yeah:
Craiova de altadata=Dinamo de astazi (in mare parte).

Lordliv
23rd August 2007, 22:04
pai uite-te in echipa militiei ce e de jucatori formati la Craiova, pai cred ca jucam noi cu Lazio daca nu facea cainetoiu praf echipa.

toti " cunoscatorii " ne intreaba, ce a facut craiova in ultimii 10 ani?

au dat peste 50 de jucatori sdr urilor,unde au devenit campioni ,au castigat cupe si au jucat in cupele europene

incepand cu anul 1997 cand ,paunescu a plecat cu trica si lutu la steaua,a inceput exodul valorilor craiovei spre capitala...si nu numai de la stiinta!

sa nu uitam ca un adi ilie ,un radoi un danciulescu au plecat in bucuresti de la extensivul mihailestilor!

Nightwish
23rd August 2007, 22:06
toti " cunoscatorii " ne intreaba, ce a facut craiova in ultimii 10 ani?

au dat peste 50 de jucatori sdr urilor,unde au devenit campioni ,au castigat cupe si au jucat in cupele europene

incepand cu anul 1997 cand ,paunescu a plecat cu trica si lutu la steaua,a inceput exodul valorilor craiovei spre capitala...si nu numai de la stiinta!

sa nu uitam ca un adi ilie ,un radoi un danciulescu au plecat in bucuresti de la extensivul mihailestilor!
Ei lasa ca la un moment dat se si intorc.. Lutu de exemplu :)

Lordliv
23rd August 2007, 22:08
Ei lasa ca la un moment dat se si intorc.. Lutu de exemplu :)

eu l as fi vrut si pe trica,desi nu are valoare de stiinta!:drak::drak::drak:

delaparis
23rd August 2007, 22:08
Niculescu si Barcauan stiam dar de Danciulescu habar n-am ...

luci99
23rd August 2007, 22:11
eu l as fi vrut si pe trica,desi nu are valoare de stiinta!:drak::drak::drak:

Ce gol frumos a dat in meciul cu Craiova!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Lordliv
23rd August 2007, 22:11
Niculescu si Barcauan stiam dar de Danciulescu habar n-am ...

vezi ca doar astept niste prognoze economice...asa ca nu am ce face...
vrei sa ti insir toti jucatorii plecati de la craiova la sdr uri?!

nu ma provoca!!:drak:

luci99
23rd August 2007, 22:13
vezi ca doar astept niste prognoze economice...asa ca nu am ce face...
vrei sa ti insir toti jucatorii plecati de la craiova la sdr uri?!

nu ma provoca!!:drak:

Mai bine insira-i pe cei care nu sunt olteni, cred ca termini mai repede:yeah:

Cra10veanu
23rd August 2007, 22:16
culmea e ca jucatorii astia au plecat fara ca Universitatea sa primeasca vreun ban, pe alte cuvinte au fost luati cu japca, ca pe vremea lui Nicu.

Nightwish
23rd August 2007, 22:21
culmea e ca jucatorii astia au plecat fara ca Universitatea sa primeasca vreun ban, pe alte cuvinte au fost luati cu japca, ca pe vremea lui Nicu.

Cred ca vina a apartinut in mare masura conducatorilor clubului, cand ai un jucator de valoare faci un contract cu el de asa natura incat clubul sa aiba doar de castigat dintr-un eventual transfer.. Trebuie inclusiv sa-l poti tine la echipa, chiar daca viseaza la SDR-uri

Lordliv
23rd August 2007, 22:21
culmea e ca jucatorii astia au plecat fara ca Universitatea sa primeasca vreun ban, pe alte cuvinte au fost luati cu japca, ca pe vremea lui Nicu.


bani au luat staicu,fratii ilinca,popeci,vladucu,paunescu,arnautu sau au scapat unii de anumite dosare penale!

universitatea craiova nu a luat nici un euro sau dolar!:angry:

ps. l am uitat tocmai pe netoiu,marele gropar al universitatii craiovei!

ce au facut cu banii baietii?

pe staicu l au ajutat sa ajunga presedintele sif oltenia ( printre altele).ilincii si au deschis un hotel unde trag dragomir si mircea sandu ,cand vin la craiova ,si un cazinou( unde pe timpul rambursarilor de tva ,se spalau milioane de euro pe noapte),arnautu si a consolidat pozitia in masoneria lui chirovici si a dezvoltat " bacul " de la bechet,netoiu a devenit asociat cu gica poescu la vincon si apoi asociat le dinamo,popeci a cumparat iug craiova si a devenit prefect...sa mai spuna cineva ca fotbalul nu aduce profit!

REPET, TOTI ACESTI BAIETI DESTEPTI AU PUS PUNCTUL PE I IN CONSOLIDAREA AVERILOR LOR ,DUPA CE AU FOST ACTIONARI LA UNIVERSITATEA CRAIOVA!

Cra10veanu
23rd August 2007, 22:28
Cred ca vina a apartinut in mare masura conducatorilor clubului, cand ai un jucator de valoare faci un contract cu el de asa natura incat clubul sa aiba doar de castigat dintr-un eventual transfer.. Trebuie inclusiv sa-l poti tine la echipa, chiar daca viseaza la SDR-uri

contracte aveau, dar uite cine a luat banii (vezi mes. lordliv)
mai ales ca Netoiu s-a mutat cu tot cu echipa in groapa

luci99
23rd August 2007, 22:33
La noi in tara nici o echipa nu are pus la punct un management cat de cat bun. De exemplu, cei le la Manchester United au ajuns sa ajute pe abonatii fideli cu credite pentru casa.

Cra10veanu
23rd August 2007, 22:37
N-am pretentia sa ajungem ca Manchester utd dar cel putin sa avem o coducere capabila si independenta de vechea militie !!

luci99
23rd August 2007, 22:44
N-am pretentia sa ajungem ca Manchester utd dar cel putin sa avem o coducere capabila si independenta de vechea militie !!

nici nu se pune problema, dar in Romania patronii de cluburi ori nu inteleg, ori stiu ei ceva despre "fenomenul" fotbal, dar ca sa ai performante trebuie sa investesti mult mai mult decat acum. ( gen Lyon care a inceput cu 60.000.000 euro).

Lordliv
23rd August 2007, 22:51
nici nu se pune problema, dar in Romania patronii de cluburi ori nu inteleg, ori stiu ei ceva despre "fenomenul" fotbal, dar ca sa ai performante trebuie sa investesti mult mai mult decat acum. ( gen Lyon care a inceput cu 60.000.000 euro).


citeste ,mai sus, unde s au dus banii...:rosu::rosu::rosu:ii doare pe ei undeva de cei nevoiasi... sau de infrastructura clubului!

blaga
23rd August 2007, 22:57
mai ales ca Netoiu s-a mutat cu tot cu echipa in groapa

dupa ce Dinamo va facut figura asta, extrem de neplacuta:no:
cum mai pot unii dintre voi sa tina cu Craiova+Dinamo?
vi-s simpatici proprii calai?!
atitudine de slugi! -pentru suporterii craioveni ai militiei:yeah:

luci99
23rd August 2007, 22:57
CFR mai are de cheltuit doar 3,5 mil.euro sa faca stadion de 25.000 locuri , 1 milion a obtinut pe Surdu.( cred ca incet-incet clubul asta le va lua fata la sdr, mai ales ca Paszkany are o avere mult mai mare ca a lui jj).

Cra10veanu
23rd August 2007, 22:58
dupa ce Dinamo va facut figura asta, extrem de neplacuta:no:
cum mai pot unii dintre voi sa tina cu Craiova+Dinamo?
vi-s simpatici proprii calai?!
atitudine de slugi! -pentru suporterii craioveni ai militiei:yeah:

ce jalnic esti, unde vezi tu suporteri ai stiintei sa tina cu javrele ? :headbang: tu nu esti sanatos la cap :rosu:

blaga
23rd August 2007, 23:01
ce jalnic esti, unde vezi tu suporteri ai stiintei sa tina cu javrele ? :headbang: tu nu esti sanatos la cap :rosu:

Ia intreaba-l pe lord:happy:happy:happy sau citeste-i posturile de pe treadurile unde joaca militia

luci99
23rd August 2007, 23:03
Ia intreaba-l pe lord:happy:happy:happy sau citeste-i posturile de pe treadurile unde joaca militia

ala se da drept suporter, dar cred ca nu are discernamant:no:
sau poate nici nu este suporter, ci doar simpatizeaza cu Craiova.

Cra10veanu
23rd August 2007, 23:05
nu stiu daca lord are vreo simpatie pt d*****o tot ce stiu e ca e prieten f bun cu mircea rednic (aka vecini) .

blaga
23rd August 2007, 23:09
Cu Rednic, si asta s-a miscat slaBBBBBBBBBBBBBBBut de tot la Stiinta.

Cra10veanu
23rd August 2007, 23:11
S-a miscat slabut la Stiinta dar s-a miscat f bine la vaslui si dinamo, concluzia : Staicu nu l-a lasat sa-si faca treaba :rosu:

blaga
23rd August 2007, 23:13
Staicu, sigur e dintre baietii cu ochi albastrii de pe calea Victoriei, ma da numa de din astia ati avut parte.

Cra10veanu
23rd August 2007, 23:16
daca cei mai mari mafioti din fotbalul romanesc vin de acolo (dinel, borcea, netoiu, ilinca etc)

Ulysses
24th August 2007, 12:41
daca oltenii nu i-au putut bate pe cfr , pe unirea nici atat! ialomitenii mei vor castiga 3 puncte si anul asta vor trage la uefa :ok:

Aurel.D
24th August 2007, 17:36
Va rog sa aveti grija la limbaj si sa reveniti la subiect!

Rossi
24th August 2007, 18:56
asi vrea sa bata oltenii ... prea au inceput sa se umfle in pene Petrescu si cu MM ..

Nico21
24th August 2007, 19:45
daca oltenii nu i-au putut bate pe cfr , pe unirea nici atat! ialomitenii mei vor castiga 3 puncte si anul asta vor trage la uefa :ok:


Bey,tu din Ialomita esti de fel?...se vede...:happy:happy:happy

Ulysses
24th August 2007, 19:50
mai bine oricum decat de la pitesti - sa traiesti!:ok:mie si la toti forumistii:evil:

TaciAcolo
24th August 2007, 21:25
slab au jucat oltenii in prima repriza ...1 egal ar fi excelent;) pt ei

Nightwish
24th August 2007, 21:26
0-0 la pauza cu o singura ocazie de gol, una imensa ce-i drept, a Unirii... Cei de la Urziceni par mult mai maturi in joc decat oltenii.

blandu
24th August 2007, 21:46
slab meci

luci99
24th August 2007, 21:56
Multe intreruperi si pase gresite in abundenta. Ciuca incearca o pasa pentru Parvu, care faulteaza in atac.
Un meci dezamagitor prestat de ambele echipe, care anuntau mare spectacol inainte de meci!

Cam asa suna comentariul meciului pe Onlinesport

delaparis
24th August 2007, 22:02
Balint asta are vreo legatura cu Balint cel vechi ? :D ... ruda ceva ?

crissis
24th August 2007, 22:25
0-1 victorie mare pentru Unirea.
Vremuri grele pentru juveti.

Nico21
24th August 2007, 22:26
Extraordinar ce teapa a luat Argesul,cu acest Stancu...l-au cedat pe moca...:D:D:D:D

dardar_3
24th August 2007, 22:27
Hai Unirea... pe ei .. pe ei...:drak:...


:happy

luci99
24th August 2007, 22:29
Mie nu mi s-a parut penalty!

Dani3l
24th August 2007, 22:30
Il da afara pe Cioroianu.... cartu in?:) Urziceni va termina pe loc de cupa uefa..pacat ca n-au stadion de cupa uefa.:)
Sper sa nu pice craiova...iar...:)

dardar_3
24th August 2007, 22:30
Bravo Unirea... si pentru olteni B-ul e mai aproape ca niciodata:drak:

luci99
24th August 2007, 22:30
Unirea pe primul loc in Liga 1!!!!!!!!!!!!!1

Nico21
24th August 2007, 22:31
Unirea pe primul loc in Liga 1!!!!!!!!!!!!!1

Hihihi...are Mimi orgasm!!!:lol::lol::lol:

Nightwish
24th August 2007, 22:32
Bravo Unirea... si pentru olteni B-ul e mai aproape ca niciodata:drak:
Campionatul e lung si nu e exclus sa-si revina pe parcurs...
Oricum, felicitari Unirea, au aratat azi ca au o echipa mai matura si mai sudata decat Stiinta

delaparis
24th August 2007, 22:32
Mie nu mi s-a parut penalty!


hmm ..; greu pentru arbitru sa nu fluiere acolo :rolleyes:

luci99
24th August 2007, 22:32
AUgustus Constantin a arbitrat?

YoNuTzz
24th August 2007, 22:33
ha ha ha...
a 4-a infrangere consecutiva ptr olteni, si acum evitarea retrogradarii chiar pare un obiectiv serios

stancu ala va ajunge mare :ok:

Nightwish
24th August 2007, 22:33
Hihihi...are Mimi orgasm!!!:lol::lol::lol:
Da, ce penal tzopaia pe acolo.. Asa m-ar fi bucurat sa-l loveasca un borcan in cap, dar unu de-ala mare, plin cu muraturi :happy

Nightwish
24th August 2007, 22:33
AUgustus Constantin a arbitrat?

Da... nu te-ai uitat la meci?

luci99
24th August 2007, 22:35
Da... nu te-ai uitat la meci?

Iar a dat-o in bara arbitrul asta!
M-am uitat acum la reluare de mai multe ori..

Dani3l
24th August 2007, 22:38
ha ha ha...
a 4-a infrangere consecutiva ptr olteni, si acum evitarea retrogradarii chiar pare un obiectiv serios

stancu ala va ajunge mare :ok:

Dupa 4-0 cu farul,vochin scria despre "manji craiovei", in timp ce dorel stoica zicea ca vor conduce 2-0 la pauza la iasi,ca el vrea titlu...e greu mon cher,greu,greu...:)

cip_81
24th August 2007, 22:45
Ca sa putem purta un dialog cu oltenii, sa asteptam sa le repare netu'. Am inteles ca a picat in toata com....aaa, pardon, in tot orasul. Cu ocazia asta ne iesplica si de ce nu au avut 2-0 pana la pauza.

KpaC
24th August 2007, 22:49
bravo urziceni ... dorm linistit la noapte :))

Nightwish
24th August 2007, 22:59
Iar a dat-o in bara arbitrul asta!
M-am uitat acum la reluare de mai multe ori..
E greu sa-ti dai seama ce a fost dupa reluare.. Sincer, mie mi s-a parut penalty, dar recunosc ca nu sunt 100% sigur de asta..

Jus7M3
24th August 2007, 23:19
Ca sa putem purta un dialog cu oltenii, sa asteptam sa le repare netu'. Am inteles ca a picat in toata com....aaa, pardon, in tot orasul. Cu ocazia asta ne iesplica si de ce nu au avut 2-0 pana la pauza.

ce glume ai in tine [cenzurat] !!

on topic: FORZA CRAIOVA !! in rest ma abtin de la comentarii !!

crissis
24th August 2007, 23:20
jus iar au facut-o de oaie juvetii.

dardar_3
24th August 2007, 23:21
min90... Stancu se apropie de minge... paseste incet... si... gooooollllll... Unirea Urziceni...


Eram foarte suparat daca pierdea Unirea 2 puncte la Craiova...:drak:.. asa ca acum Michelle poate sa dea meciul lejer lu' jiji:evil:...

Jus7M3
24th August 2007, 23:24
jus iar au facut-o de oaie juvetii.

dap :( .. dar sunt ai nostrii .. asta e !!!!! nu sunt suparat mai mult dezamagit dar nu-i nimic avem putearea sa trecem peste tot si peste toate !!

delaparis
24th August 2007, 23:25
Eram foarte suparat daca pierdea Unirea 2 puncte la Craiova...:drak:.. asa ca acum Michelle poate sa dea meciul lejer lu' jiji:evil:...

Campionule :D

tu26dor
24th August 2007, 23:30
acum m-am intors de la meciul cu ceahlaul si ma bucur ca si-au luat-o oltenii... bravo dan petrescu. baiatul asta a facut o echipa competitiva care se poate bate de la egal la egal cu orice echipa din romania.

Dani3l
24th August 2007, 23:31
Bine ca i-a dat 11m la urziceni,altfel,dan petrescu iar facea crize....:)

dardar_3
24th August 2007, 23:33
Cine e pe primu loc... Unirea e... Unirea e....:drak:...


pam-pam:drak:

BAK
24th August 2007, 23:36
hehehe, tipic oltenesc....declaratii pompoase, vedete peste vedete, 2-0 la pauza, liga campionilor....asta le este mentalitatea, nu ai ce sa faci.....totusi, ar fi pacat daca ar retrograda oltenii, dar din cate ii stiu eu, cand au cutitul la os, atunci au cele mai bune rezultate

danpuric78
24th August 2007, 23:37
pentru olteni, B-ul e singurul obiectiv realist.

Jus7M3
24th August 2007, 23:41
pentru olteni, B-ul e singurul obiectiv realist.

jura`te !!

exista o vorba din batrani: cainele moare de drum lung .. si ....:rolleyes: .... de grija altuia !! ;) in fine .. n-are rost sa ma enervez (in plus) pt comentariile unor .. "persoane" :rolleyes: !!

MEREU ALATURI DE STIINTA

Rossi
24th August 2007, 23:45
campionatul e la inceput ... oltenii au timp sa-si revina ... e prematur sa spui ca si-au luat adio de la titlu :evil:

Cra10veanu
24th August 2007, 23:46
a 4-a infrangere consecutiva, sint curios sa le vad fetele oficialilor.

Hard
24th August 2007, 23:47
Iar au batut oltenii ? :happy

dardar_3
24th August 2007, 23:49
Taci ma Hard... :D... nu vezi ca sunt suparati oamini...:drak:..


PS: d-aia are telefonul inchis tata si frate-miu... cred....:happy... noi sa fim sanatosi...:happy

Cra10veanu
24th August 2007, 23:51
va distrati..dar aveti si de ce

Luis Garcia10
24th August 2007, 23:53
Doua remarci am sa fac... 1. Stancu va ajunge mare daca va fi indrumat bine... Mi-a placut dorinta lui si zambetul strengaresc de la obtinerea penalty-ului!
2. Portarul ala..sau mai bine zis imitatia aia de portar...asa-zisul Banica e printre unul dintre cei mai slabi din Romania! Olteni rugati-va sa revina Bornescu cat mai repede ca daca nu e vai si amar de voi cu "perla" aia in poarta!

TaciAcolo
24th August 2007, 23:53
Iar au batut oltenii ? :happy

trebuia sa bata oltenii maine seara da deh e amanat meciu` :D

dardar_3
24th August 2007, 23:56
@robby: mai degraba castigi milionul de dolari din pariuri decat sa bateti in Ghencea...:cool:...


PS: Ce mai viseaza unii....:happy

Cra10veanu
24th August 2007, 23:57
bine dardar_3 te-am inteles toti, du-te si pupa bastonul ciobanului pe threadul cu pandurii si lasa-ne pe noi.

dardar_3
24th August 2007, 23:59
Bine ma craiovene.... hai ca va las... Succes la evitarea retrogradarii...:ok:...

:cya:

Geografu
25th August 2007, 00:06
Un meci care trebuia sa se termine egal dar asta e situatia.Din nou Craiova e in galeata si le va fi greu daca vor continua sa joace asa.Sper sa reuseasca deoarece nu o mai vreau pe U in Liga 2.
Bravo Unirea ! ;)

TZEFERU
25th August 2007, 00:44
Cea ce nu inteleg eu inca....
E sau nu "benefic" fotbalului romanesc cea ce se intimpla la Craiova ? :o:
(poate Iancu stie mai bine)

andrei1921tm
25th August 2007, 00:59
UN penalty acordat aiurea!!!
Pacat inca ca MM si Petrescu acuza in stanga si dreapta, probabil doar ca sa distraga atentia de la ce fac ei...

gabi94
25th August 2007, 01:14
O victorie meritata...ma bucur pentru Dan Petrescu care acolo unde antreneaza creeaza si un spirit de performanta ....

Luis Garcia10
25th August 2007, 01:36
UN penalty acordat aiurea!!!
Pacat inca ca MM si Petrescu acuza in stanga si dreapta, probabil doar ca sa distraga atentia de la ce fac ei...

A fost 11 m fara indoiala! :ok:

Quartz@nu
25th August 2007, 01:41
CE CAMPIONI SE VEDEAU OLTENASII DUPA CE LE-A "TRAS-O" LU` FARUTUL....CRED CA O SA NE BATEM PE RETROGRADARE ...iar voi fiindca aveti palmares mai prestigios o sa castigati ..."retrogradarea"
ps dupa cum arata mititelu e bun prin galeria rapidului ....in rest v-a dus la cimitir nu alta !

Kidu
25th August 2007, 08:23
Rezultat normal si firesc in contrast cu cele declarate de olteni la inceputul campionatului (pentru a cata oara?).
Sper ca de la anul sa ii vedem la matineu, nu de alta dar e mai racoare si deplasarile sunt mai scurte si nu chiar asa obositoare.

paul30
25th August 2007, 08:56
Felicitari Urziceniului, nu ma gandeam ca o sa scoata nici macar un punct, totusi au plecat cu 3 puncte.

Nightwish
25th August 2007, 09:37
Cea ce nu inteleg eu inca....
E sau nu "benefic" fotbalului romanesc cea ce se intimpla la Craiova ? :o:
(poate Iancu stie mai bine)
Nu stiu daca este sau nu benefic fotbalului romanesc ceea ce se intampla la Craiova, poate ar trebui sa deschidem un thread separat sa discutam problema :D

cip_81
25th August 2007, 09:46
Era bomba etapei da echipa mititica scotea un punct. Pur si simplu nu are valoare pentru asa ceva. Unirea Urziceni a dominat tactic meciul. A avut cele mai multe si mari ocazii...in antiteza, echipa mititica a alergat ca o ametita pe teren. Exact ca o musca d-aia care se loveste obsesiv de un geam si nu stie ce sa mai faca.

2stupiddogs
25th August 2007, 09:47
Rezultat normal si firesc in contrast cu cele declarate de olteni la inceputul campionatului (pentru a cata oara?).
Sper ca de la anul sa ii vedem la matineu, nu de alta dar e mai racoare si deplasarile sunt mai scurte si nu chiar asa obositoare.

Asa,da-le sfaturi ca voi aveti o experienta foarte bogata in domeniu!Daca nu voi atunci CINE?!?Mie mi-a parut rau de acest rezultat,se intoarce lumea cu susul in jos!Acum vreo 3-4 ani daca-mi spunea cineva ca Urziceniul va avea echipa in prima liga si ca va bate in deplasare la Craiova,consideram ca a spus gluma zilei!Pacat ca functionarul nu a fost pus cu botul pe labe,dar nu au intrat zilele-n sac.....

CFR1907
25th August 2007, 09:50
Pana acum mi-au iesit pronosticurile. Mai trebuie doar sa bata maine CFR-ul pe Steaua II si m-am mai facut cu 15 mil.:D

Nightwish
25th August 2007, 10:09
Pana acum mi-au iesit pronosticurile. Mai trebuie doar sa bata maine CFR-ul pe Steaua II si m-am mai facut cu 15 mil.:D

Este azi nu maine... si bafta, sper sa-ti iasa :D

alin_cv
25th August 2007, 10:35
Cioroianu este depasit de situatie.Singura solutie de a iesi din aceasta criza este aducerea unui nou antrenor.Ne va fi foarte greu urmatoarele meciuri,urmeaza deplasarea la Rapid si urmatorul meci acasa cu terenul suspendat.Situatia actuala este destul de critica.Asta este,mergem mai departe;CU STIINTA PANA LA MOARTE.....SI DINCOLO DE EA.

Jus7M3
25th August 2007, 12:12
Rezultat normal si firesc in contrast cu cele declarate de olteni la inceputul campionatului (pentru a cata oara?).
Sper ca de la anul sa ii vedem la matineu, nu de alta dar e mai racoare si deplasarile sunt mai scurte si nu chiar asa obositoare.

alooooooooooooo SALONTAAA .. cine vorbeste de matineu DOAMNEEE :headbang::headbang:

mah voi uitati ca sunteti singura echipa din Romania (si probabil din lume) care a retrogradat din div. B in div. A !!! :headbang::headbang:

bine, nu contest faptul ca sunteti experti in retrogradari si in general in ani petrecuti in liga 2 dar totush vedeti-va de Liberty a voastra ;)

MagicTouch
25th August 2007, 15:14
Bine ca a prins Mititelu la timp "caracatita" care se formase la Craiova :happy! Iar rezultatele nu au intarziat sa se vada...ce joc fantastic, ce pase debusolante, ce centrari precise!!! Craiova putea sa castige cu mai mult daca....nu pierdea :happy:happy:happy! Bine ca si-au revenit la timp si sunt inca in grafic pentru "pro(st)fetia" lui Stoica. Si chiar daca nu reusesc anul asta sa castige campionatul este foarte posibil ca la anul sa fie campioni...in liga II-a. Cert este ca Univ scoate "nume sonore" pe banda rulanta...chiar si in lipsa lui ...gargalie :happy:happy...a parut alt nume...Busu :happy:happy.
Cred ca femeile din Oltenia fac oprire temporara de orgasm numai cand aud numele jucatorilor.
De la Craiova Maxima s-a ajuns la Circus Maximus iar noul imn al clubului este:
11 olteni Mititei visau campionatu'...
dupa 5 etape sunt de tot..............
Bravo Urziceni, bravo Dan the man....4-0 daca era nu cred ca ar fi mirat pe nimeni
Oh si BTW....penalty acordat aiurea!??!! credeam ca olteni stau prost doar cu nervii nu si cu vederea. Banuiesc ca doctorii au avut dreaptate cand au spus ca masturbarea intensiva duce la orbire.

TYPI-STIINTA
25th August 2007, 15:30
amice, gandesti si vorbesti ca un pusti de 14-15 ani crescut la marginea bucurestiului ... Eu zic sa te mai abti

BBB
25th August 2007, 16:13
"PREGATITI-VA!!! ... DUPA 20 DE ANI, HEGEMONIA UNIVERSITATII CRAIOVA IAR VA INCEPE"

peste 20 de ani zic eu

MagicTouch
25th August 2007, 17:11
"PREGATITI-VA!!! ... DUPA 20 DE ANI, HEGEMONIA UNIVERSITATII CRAIOVA IAR VA INCEPE"

peste 20 de ani zic eu

E doar o eroare de tipar. A vrut sa scrie hemoragia. Si la cati nervi isi vor face in campionatul mai mult ca sigur ca vor avea hemoragie nazala.

Cra10veanu
25th August 2007, 17:44
Cartu in ! :ok:

TaciAcolo
25th August 2007, 17:52
o va ingropa ....cum a venit si la national vazut ca un salvator si...EXPIRAT

dan_dinu
25th August 2007, 17:54
Unirea a calcat pe jucatorii craioveni, au scapat cei care au nimerit intre crampoane.A fost un pic de fotbal adevarat.

Cra10veanu
25th August 2007, 17:54
Cartu e un antrenor f bun ! Chiar daca tactica lui ultra-defensiva nu ofera spectacol, da rezultate ;) La national n-a avut cu cine sa faca treaba, echipa retrograda oricum. Pe langa restul antrenorilor Cartu are in palmares si un titlu castigat cu..... :D

TYPI-STIINTA
25th August 2007, 18:51
Cartu e un antrenor f bun ! Chiar daca tactica lui ultra-defensiva nu ofera spectacol, da rezultate ;) La national n-a avut cu cine sa faca treaba, echipa retrograda oricum. Pe langa restul antrenorilor Cartu are in palmares si un titlu castigat cu..... :D

..cu Universitatea Craiova, dar si o cupa a romaniei . Eu zic ca este un antrenor bun, chiar foarte bun. Aveam nevoie de un soc la echipa; sper ca odata cu venirea lu` cartu la echipa sa revina in lotul echipei si cei 4 jucatori exclusi pt ca avem mare nevoie de ei

Ferko
25th August 2007, 20:07
Daca scapa de Cioroianu si de superoptimistul Stoica poate are sanse Craiova sa obtina si rezultate mai bune.

Lordliv
25th August 2007, 21:42
observ,ca ne au lasat moldovenii si acum ne indragesc ardelenii!

ps. nu va fie frica ,stiinta craiova isi va reveni!

se pare ca roberto landi va fi noul antrenor al universitatii craiova,chiar de saptamana viitoare!:cool:

ps2 excelenta declaratia lui dan petrescu ,dupa meci,despre universitatea craiova! multumesc bursuc!


Nu stiu daca este sau nu benefic fotbalului romanesc ceea ce se intampla la Craiova, poate ar trebui sa deschidem un thread separat sa discutam problema :D

intrebarea arzatoare este alta! este benefic pentru fotbalul romanesc ceea ce se intampla la cfr cluj?:ok:


Rezultat normal si firesc in contrast cu cele declarate de olteni la inceputul campionatului (pentru a cata oara?).
Sper ca de la anul sa ii vedem la matineu, nu de alta dar e mai racoare si deplasarile sunt mai scurte si nu chiar asa obositoare.

multumesc de urare:D

eu sper sa ajungeti voi acolo:evil: ( ce mai face salonta?!)


Bine ca a prins Mititelu la timp "caracatita" care se formase la Craiova ! Iar rezultatele nu au intarziat sa se vada...ce joc fantastic, ce pase debusolante, ce centrari precise!!! Craiova putea sa castige cu mai mult daca....nu pierdea :happy:happy:happy! Bine ca si-au revenit la timp si sunt inca in grafic pentru "pro(st)fetia" lui Stoica. Si chiar daca nu reusesc anul asta sa castige campionatul este foarte posibil ca la anul sa fie campioni...in liga II-a. Cert este ca Univ scoate "nume sonore" pe banda rulanta...chiar si in lipsa lui ...gargalie a parut alt nume...Busu .
Cred ca femeile din Oltenia fac oprire temporara de orgasm numai cand aud numele jucatorilor.
De la Craiova Maxima s-a ajuns la Circus Maximus iar noul imn al clubului este:
11 olteni Mititei visau campionatu'...
dupa 5 etape sunt de tot..............
Bravo Urziceni, bravo Dan the man....4-0 daca era nu cred ca ar fi mirat pe nimeni
Oh si BTW....penalty acordat aiurea!??!! credeam ca olteni stau prost doar cu nervii nu si cu vederea. Banuiesc ca doctorii au avut dreaptate cand au spus ca masturbarea intensiva duce la orbire.


tie ti am mai spus sa te duci la biserica st mary ,de acolo de unde te lauzi ca studiezi, (?) si sa te spovedesti ,eventual sa ti faca si o exorcizare:drak: ( desi aia sunt anglicani!) prea esti plin de venin la adresa universitatii craiova!
vezi sa nu orbesti, de prea multa ura!


Era bomba etapei da echipa mititica scotea un punct. Pur si simplu nu are valoare pentru asa ceva. Unirea Urziceni a dominat tactic meciul. A avut cele mai multe si mari ocazii...in antiteza, echipa mititica a alergat ca o ametita pe teren. Exact ca o musca d-aia care se loveste obsesiv de un geam si nu stie ce sa mai faca.

de tine nu ma iau ,pentru ca ardelenii i mi spun ca tin cu dinamo!
asa ca,pace!

San Cristobal
26th August 2007, 18:08
...gluma se ingroasa pentru Craiova ...trebuie declansat de urgenta codul alb-albastru ...