PDA

View Full Version : Etapa 5: Ceahlaul - Poli Iasi



delaparis
19th August 2007, 22:30
Vineri, 24 august
Ceahlaul - Poli Iasi
(Telesport) ora 19,30

discutii inainte de meci si dupa aici.

crissis
19th August 2007, 22:57
Meci de 2.
Bate Poli Iasi

lucian_iasi
20th August 2007, 00:55
NU pierdem la Piatra Neamt.Meci de X2 :D

noir_desir
20th August 2007, 08:04
meci de 1x2... meciul se va decide dupa o gafa individuala. Sper ca va fi 0-1.

GeKuRA
20th August 2007, 08:41
Ceahlaul are atac bun, Poli are aparare buna... dar si atacul in ultima vreme.
meci de 1x2...

DanielAndrei
20th August 2007, 09:07
meci greu, dar cred ca daca vom fi cati mai multi in tribune, putem face o figura frumoasa...X2

paul30
20th August 2007, 09:39
Se bat razesii intre ei. Am pus 2 dar e meci de 1x2

scorpiuta
20th August 2007, 11:21
nu cred ca va pierde Ceahlaul cu Iasu`. scor: 1-0, 2-1

Ferko
20th August 2007, 13:37
Ceahlaul joaca destul de bine acasa, dar Poli este buna la contraatac. 1X.

hamsterutz
20th August 2007, 15:01
Ceahlaul joaca destul de bine acasa, dar Poli este buna la contraatac. 1X.

orice pct e bine venit

crissis
20th August 2007, 19:53
Poli Iasi poate castiga acest meci . Ceahlaul in acest inceput de campionat nu a prea aratat nimic.

codrind
20th August 2007, 20:10
PÂNĂ ACUM doar 4 meciuri directe

2 victorii POLITEHNICA IAȘI și 2 victorii Ceahlăul

1 06 Aug 2006 POLITEHNICA IAȘI 1-0 Ceahlaul Piatra Neamt
2 08 Dec 2006 Ceahlaul Piatra Neamt 0-4 POLITEHNICA IAȘI

1 28 Oct 1995 Ceahlaul Piatra Neamt 1-0 POLITEHNICA IAȘI
2 06 Apr 1996 POLITEHNICA IAȘI 0-1 Ceahlaul Piatra Neamt

Și cică ne arbitrează
Ivan Ionel (BRAILA)
Onita Aurel (CONSTANTA)
Velicu Bogdan (BUCURESTI)

E la al doilea meci în Liga I pt. arbitrul brăilean
Primul a fost:
Gloria Buzau 1-2 Dinamo Bucuresti

scorpiuta
20th August 2007, 21:51
sper sa fie de bun augur pentru noi ;)

scorpiuta
20th August 2007, 21:52
Poli Iasi poate castiga acest meci . Ceahlaul in acest inceput de campionat nu a prea aratat nimic.


bine ca a aratat Iasu ceva!:headbang:

Ferdininho
20th August 2007, 21:53
Derby-ul Moldovei,1 trebuie sa mai adune si Ceahlaul ceva puncte.

YoNuTzz
20th August 2007, 22:04
poli e mai buna decat ceahlaul, dar ceahlaul are nevoie mare de puncte...
pronostic 1X

boni2204
20th August 2007, 23:25
bine ca a aratat Iasu ceva!:headbang:

normal a aratat mai mult ca ceahlaul si asta se vede si in clasament:ok:
meci greu, dar cred ca vom obtine macar un punct sau chiar 3 cu putin noroc:yes:
vom vedea un meci echilibrat, nu cred ca va mai fi un scor prea mare

crissis
20th August 2007, 23:55
bine ca a aratat Iasu ceva!:headbang:

:headbang: la fel ai sa faci si dupa meci :ok: La fel ati facut si sezonul trecut dupa acel 0-4 :headbang::headbang::headbang:
Fata de Ceahlaul a aratat mult mai mult fotbal Poli Iasi si bine ar fi sa te uiti putin in clasament si ai sa vezi acolo crudul adevar. Anul asta poate aveti putin bun simt si chiar retrogradati.

Rossi
21st August 2007, 00:03
1 solist

Leo
21st August 2007, 10:34
bate Ceahlaul

hamsterutz
21st August 2007, 10:58
Derby-ul Moldovei,1 trebuie sa mai adune si Ceahlaul ceva puncte.

un singur derby este si nu e asta ;)...in nici un caz :D

Zauri
21st August 2007, 10:59
Am votat X insa cred ca dupa esecul de la Constanta nemtenii vor face un meci bun rezultand o victorie a acestora

scorpiuta
21st August 2007, 12:41
un singur derby este si nu e asta ;)...in nici un caz :D


dar care e principalul derby? POLI CU VASLUI:headbang:

Eu zic ca e mai realist sa spui CEAHLAUL CU BACAU`/:P

GeKuRA
21st August 2007, 13:00
dar care e principalul derby? POLI CU VASLUI:headbang:

Eu zic ca e mai realist sa spui CEAHLAUL CU BACAU`/:P
REALIST ?? :happy:happy:lol::lol:
daca erati anul asta in B aunci, da... Ceahlau-Bacau derby :D pt. Liga II.

chiar daca nu e de foarte mult timp, acest derby este unul dintre cele mai importante din Romania...
acum derby-urile s-au schimbat... nu se mai poate spune ca Poli Tm - UTA este un derby, ci amintirea vechiului derby.

si... daca nu ai vazut ce se intampla la un meci Poli Iasi-Vaslui, fie la Iasi sau Vaslui, fii pe faza in etapa 13. :ok::drak:

am auzit odata ca Poli-Bacau era un derby asemanator celui Poli-Vaslui, dar asta demult... cica se duceau iesenii la Bacau si aruncau bacauanii cu hartii in ei ... cu pietre in ele:groggy:

crissis
21st August 2007, 13:07
Meci greu pentru ieseni se anunta la P. Neamt mai ales ca sezonul trecut Poli Iasi a dat o mana mare de ajutor Ceahlaului sa retrogradeze ,vezi Poli Iasi - Farul 0-2, in urma acestui meci semnandu-se practic retrogradarea nemtenilor in liga a doua.

hamsterutz
21st August 2007, 13:52
dar care e principalul derby? POLI CU VASLUI:headbang:

Eu zic ca e mai realist sa spui CEAHLAUL CU BACAU`/:P

bene...stai pe aproape ...be@2 :))

scorpiuta
21st August 2007, 15:14
Meci greu pentru ieseni se anunta la P. Neamt mai ales ca sezonul trecut Poli Iasi a dat o mana mare de ajutor Ceahlaului sa retrogradeze ,vezi Poli Iasi - Farul 0-2, in urma acestui meci semnandu-se practic retrogradarea nemtenilor in liga a doua.


ai dreptate. Acel meci a fost aranjat

RUSINE!:rosu:

crissis
21st August 2007, 15:17
Oare voua nu va este rusine ca sunteti ilegali in prima liga ?
Tot ce conteaza acum este ca Poli Iasi sa nu piarda la P. Neamt.

Rossi
21st August 2007, 15:24
Tot ce conteaza acum este ca Poli Iasi sa nu piarda la P. Neamt.

pierde la scor ... nu mai te agita aiurea

DanielAndrei
21st August 2007, 15:37
ca v-au dat puncte acum tre sa ii pupati in...?? va asteptam si pe voi in copou catzelusi

noir_desir
21st August 2007, 16:06
iar ajungem la notiunea de "derby"... ce ma distreaza faza asta :happy:happy

Si stati calmi, nu bate nimeni la scor, va fi un meci strans... Totusi, sper ca Ionut Popa sa faca primul 11 cu doi atacanti, nu doar cu unul...

A propos, am inteles ca aveti doi jucatori care nu pot sa joace din cauza cartonaselor rosii din meciul cu Farul... Aveti si alte indisponibilitati?

Lordliv
21st August 2007, 19:28
poli iasi,echipa fanion a moldovei!

bate poli!:yeah:

six
21st August 2007, 19:28
piatra-poliis=1.....stie bea de ce :D

scorpiuta
21st August 2007, 20:58
poli iasi,echipa fanion a moldovei!

bate poli!:yeah:

pe ce te bazezi cand faci o asemenea informatie? Uitandu-ma pe situl UEFA, in dreptul vostru nu apare nic un meci international, in schimb Ceahlaul are un palmares destul de bun:

19 meciuri 11 victori 4 egaluri 4 infrangerii golaveraj: 31 la 19

codrind
21st August 2007, 21:40
pe ce te bazezi cand faci o asemenea informatie? Uitandu-ma pe situl UEFA, in dreptul vostru nu apare nic un meci international, in schimb Ceahlaul are un palmares destul de bun:

19 meciuri 11 victori 4 egaluri 4 infrangerii golaveraj: 31 la 19

MĂĂĂ da ce tari sunteți!!

De unde, puii mei, 19 meciuri în Europa??? Și auzi 11 victorii și doar 4 înfrângeri?? Și CUPA unde e??

Cred că e o greșeală DE TIPAR! :lol:

hamsterutz
21st August 2007, 22:10
pe ce te bazezi cand faci o asemenea informatie? Uitandu-ma pe situl UEFA, in dreptul vostru nu apare nic un meci international, in schimb Ceahlaul are un palmares destul de bun:

19 meciuri 11 victori 4 egaluri 4 infrangerii golaveraj: 31 la 19

vezi ca ai incurcat suporteri...ala e din craiova :)).nu mai pot eu de cate meciuri are ceahlaul in uefa...cate din calificari au fost aranjate? :))

Nexus
21st August 2007, 23:27
Trei cu trei.

codrind
22nd August 2007, 00:00
vezi ca ai incurcat suporteri...ala e din craiova :)).nu mai pot eu de cate meciuri are ceahlaul in uefa...cate din calificari au fost aranjate? :))

Folcloristele și guristele pot să-ți dea "ora exactă" !! :yeah:

Despre meci - sper ca arbitrajul să nu pună umărul !!

Că " ti fac io pi tini " :happy

unikt
22nd August 2007, 00:17
vezi ca ai incurcat suporteri...ala e din craiova :)).nu mai pot eu de cate meciuri are ceahlaul in uefa...cate din calificari au fost aranjate? :))

toate.am ghicit?

scorpiuta
22nd August 2007, 09:37
inseamna ca a fost aranjat si meciul cu Juventus (1-1, 0-0) sau cu Mallorca (3-1)


PENIBIL:rosu:

Zauri
22nd August 2007, 10:12
Asa sunt unii plini de invidie...Intelege-i

hamsterutz
22nd August 2007, 10:50
inseamna ca a fost aranjat si meciul cu Juventus (1-1, 0-0) sau cu Mallorca (3-1)


PENIBIL:rosu:

ca sa vezi...au venit si aia cu a 2 echipa si ai vostri avizi de glorie au mancat pamantu...sa fim seriosi....
nu contest rezultatele dar nu trebuie sa uitam conditiile in care s-au realizat.

scorpiuta
22nd August 2007, 11:44
ca sa vezi...au venit si aia cu a 2 echipa si ai vostri avizi de glorie au mancat pamantu...sa fim seriosi....
nu contest rezultatele dar nu trebuie sa uitam conditiile in care s-au realizat.

si care au fost alea?

DanielAndrei
22nd August 2007, 12:41
nu o fa pe nestiutorul/nestiutoarea :drak:

vantian
22nd August 2007, 16:32
cum sa fie derby cand s-au jucat numa 4 meciuri intre aceste 2 echipe ?!?!?!:shocked:

danpuric78
22nd August 2007, 19:54
Iasul lupta pentru un statut pe care din pacate nu-l are.Cel mai mare, mai frumos, inatiul oras al moldovei, econocic, cultural, fotbalistic, etc.
Din pacate pentru ei nu sunt primii la prea multe.
La fotbal ce sa mai discutam: de cand sunt in A, in ultimii ani au fost doar o formatie mediocra, tinuta in prima liga de popa, cu cunostintele sale de antrenor. dar si cu relatiile sale si cu trocul de puncte.

Asa ca sper sa ia dreaq bataie, ca m-am cam saturat de formatii din astea, care fara bani, far investitii, fara fotbalisti scapa an de an de retrogradare.

crissis
22nd August 2007, 20:02
Iasul lupta pentru un statut pe care din pacate nu-l are.Cel mai mare, mai frumos, inatiul oras al moldovei, econocic, cultural, fotbalistic, etc.
Din pacate pentru ei nu sunt primii la prea multe.
La fotbal ce sa mai discutam: de cand sunt in A, in ultimii ani au fost doar o formatie mediocra, tinuta in prima liga de popa, cu cunostintele sale de antrenor. dar si cu relatiile sale si cu trocul de puncte.

Asa ca sper sa ia dreaq bataie, ca m-am cam saturat de formatii din astea, care fara bani, far investitii, fara fotbalisti scapa an de an de retrogradare.

Ma baiatule invata intai sa vorbesti si sa scrii corect romaneste si dupa aia sa te apuci de critica. Esti in urma cu stirile rau tare :no:
Ca si sezonul trecut o sa va batem si la voi si la Iasi si sa va duceti acolo unde ar trebui sa fiti adica in LIGA A DOUA.

hamsterutz
22nd August 2007, 20:10
Iasul lupta pentru un statut pe care din pacate nu-l are.Cel mai mare, mai frumos, inatiul oras al moldovei, econocic, cultural, fotbalistic, etc.
Din pacate pentru ei nu sunt primii la prea multe.
La fotbal ce sa mai discutam: de cand sunt in A, in ultimii ani au fost doar o formatie mediocra, tinuta in prima liga de popa, cu cunostintele sale de antrenor. dar si cu relatiile sale si cu trocul de puncte.

Asa ca sper sa ia dreaq bataie, ca m-am cam saturat de formatii din astea, care fara bani, far investitii, fara fotbalisti scapa an de an de retrogradare.

nu e locul potrivit pt asemenea disc...dar te asigur ca e primul oras in moldova la toate...oricat s-ar chinuii pinalty sa faca un strand un stad...astea nu conteaza ;).
la fotbal nu suntem asta e ... poate o sa fim...dar avand in vedere ca anu asta e primul din istoria noastra cu investitor privat cred ca tot ce s-a realizat pana acum (locul 16 in clasamentul all time) este de laudat ;).

danpuric78
22nd August 2007, 20:52
Ma baiatule invata intai sa vorbesti si sa scrii corect romaneste si dupa aia sa te apuci de critica. Esti in urma cu stirile rau tare :no:
Ca si sezonul trecut o sa va batem si la voi si la Iasi si sa va duceti acolo unde ar trebui sa fiti adica in LIGA A DOUA.

mai lasa-ma tu pe mine cu aerele astea de intelectual. N-ai tu dinti in gura cate greseli faci pe paragraf scris si ai inceput s-o faci pe interesantul. cauti acuma erorile de tipar ca sa faci teoria analfabetismului?
Poate e locul vostru in liga a doua, echipa de prapraditi, cu infractori in teren.

danpuric78
22nd August 2007, 20:54
nu e locul potrivit pt asemenea disc...dar te asigur ca e primul oras in moldova la toate...oricat s-ar chinuii pinalty sa faca un strand un stad...astea nu conteaza ;).
la fotbal nu suntem asta e ... poate o sa fim...dar avand in vedere ca anu asta e primul din istoria noastra cu investitor privat cred ca tot ce s-a realizat pana acum (locul 16 in clasamentul all time) este de laudat ;).

bah, Iasul e o deceptie in multe, foarte multe privinte. de ani de zile nu se gaseste un om care sa tina echipa (ce-i drept nici nu prea sunt in iasi).
E dependenta de clovnul de popa, cu jocatorii lui si cu invartelile lui.

PS Cand spui ca iasul e primul oras din moldova, la ce zona te referi?

noir_desir
22nd August 2007, 21:10
s-au gasit oameni care se sustina echipa, asa ca in cativa ani vom avea si noi obiective mai indraznete...

PS: Dupa tine, care e primul oras din Moldova? Just curious...

danpuric78
22nd August 2007, 21:13
s-au gasit oameni care se sustina echipa, asa ca in cativa ani vom avea si noi obiective mai indraznete...

PS: Dupa tine, care e primul oras din Moldova? Just curious...

Pai primul la ce?

noir_desir
22nd August 2007, 21:20
Din pacate pentru ei nu sunt primii la prea multe.
voiam sa stiu la ce nu suntem primii, exceptand fotbalul (aici recunosc ca Otelul si Bacaul sunt in fata noastra, de Ceahlaul nu ma pronunt)... Ca economic si cultural nu prea vad cine e in fata noastra... De asta ziceam ca-s curios...

crissis
22nd August 2007, 21:21
mai lasa-ma tu pe mine cu aerele astea de intelectual. N-ai tu dinti in gura cate greseli faci pe paragraf scris si ai inceput s-o faci pe interesantul. cauti acuma erorile de tipar ca sa faci teoria analfabetismului?
Poate e locul vostru in liga a doua, echipa de prapraditi, cu infractori in teren.

Noi nu am retrogradat ca altii :mda: si azi suntem ilegali in liga lui mitica asa cum sunteti voi cei de la Ceahlaul
Atat vreau sa-ti spun PACAT CA PROSTIA NU DOARE.

danpuric78
22nd August 2007, 21:28
Noi nu am retrogradat ca altii :mda: si azi suntem ilegali in liga lui mitica asa cum sunteti voi cei de la Ceahlaul
Atat vreau sa-ti spun PACAT CA PROSTIA NU DOARE.

Pacat ca inteligenta e o calitate pe care inca nu o cunosti.

boni2204
22nd August 2007, 22:12
gata reveniti la subiect
danpuric esti cumva din iasi?
vad ca esti foarte informat(gresit) de ce se intampla in iasi si de faptul ca nu sunt oameni cu bani in iasi, etc
mai bine te abtii pt ca nu cunosti realitatea si hotaraste-te ori e bun antrenor popa ori e clovn?
si fara injurii la adresa echipei ca pana la urma noi ne meritam locul in prima liga nu ca altii care sunt din mila celor de sus

vexxxu
22nd August 2007, 23:30
Meci greu, teren bun , stadion frumos ,ambitii mari mai ales dupa cele intamplate anu' trecut (0-4) ,dar totusi la indemana baietilor nostri . Se stie ca Poli Iasi la deplasarile in care este sustinuta de multi suporteri nu pierde. Sper ca vom fi cat mai multi vineri la Piatra Neamt, sa facem o atmosfera frumoasa , de restul se ocupa Branetz&Co. Pronostic 2 , Rezultat 1-2 ""Fortza Poli"":yeah::yeah::yeah:

area51
23rd August 2007, 04:26
De curiozitate, stie cineva cati spectatori au fost la Ceahlaul - Gloria Buzau? ...nu de alta da am o presimtire....
ca... /OLE/

....ca dezechilibrul numeric nu va fi prea mare.

GeKuRA
23rd August 2007, 09:01
Maine ... la meci !!!

yuhuuuuuu ....

pacat ca nu e sambata meciul... ca veneam mult mai multi... :ok:


HAIDE IASU' !!!!/OLE/:cheer::no1/OLE/

DanielAndrei
23rd August 2007, 09:17
asa e...pacat ca e chiar maine. daca ar fi fost sambata peluza ar fi fost ocupata de ieseni. tare mult mi-as fi dorit sa merg intr-o deplasare din nou :(

hamsterutz
23rd August 2007, 11:05
bah, Iasul e o deceptie in multe, foarte multe privinte. de ani de zile nu se gaseste un om care sa tina echipa (ce-i drept nici nu prea sunt in iasi).
E dependenta de clovnul de popa, cu jocatorii lui si cu invartelile lui.

PS Cand spui ca iasul e primul oras din moldova, la ce zona te referi?

ok eu ma opresc aici...

hamsterutz
23rd August 2007, 11:08
asa e...pacat ca e chiar maine. daca ar fi fost sambata peluza ar fi fost ocupata de ieseni. tare mult mi-as fi dorit sa merg intr-o deplasare din nou :(

oricum o sa fim multi...dar prea putini pt cat ar fi trebuit sa fim.

vandal
23rd August 2007, 11:36
Pacat ca inteligenta e o calitate pe care inca nu o cunosti.
Ma Quebec, pacat ca modestia si patriotismul sunt doua calitati pe care inca nu le cunosti. Si ca sa te lamuresc cat de cat cum sta treaba cu Iasul, uita-te aici la ceva poze http://www.romaniantrip.net/etrip.php?id=6 sau pe panoramio. Numai bine in rest, iar cand ajungi in tara sa ne dai un bip, noua baietilor saraci din Iasi, ca te sunam noi.

codrind
23rd August 2007, 13:40
Iasul lupta pentru un statut pe care din pacate nu-l are.Cel mai mare, mai frumos, inatiul oras al moldovei, econocic, cultural, fotbalistic, etc.
Din pacate pentru ei nu sunt primii la prea multe.
......


danpuric - http://img.alibaba.com/photo/10797379/Killtox_Insecticides.jpg

Ești unul dintre cei mai ignoranți useri pe care i-am întâlnit pe forumuri. :rosu:

Am mai scris undeva un post, am sa dau copy-paste aici


Dacă tot ați dat-o pe "culturalizare în masă" și deja a apărut un "declic" pe traseu, atunci:
- Teatrul Național IAȘI - PRIMUL TEATRU din România;
- Universitatea AL.I.Cuza - PRIMA UNIVERSITATE din România;
- BNR IAȘI - PRIMA BANCĂ din România;
- Grădina Botanică COPOU - PRIMA GRĂDINĂ BOTANICĂ din România;
- Obeliscul cu lei din COPOU - CEL MAI VECHI monument din România;
- Muzeul de Istorie Naturală - PRIMUL MUZEU de acest gen din România;
- Catedrala Mitropolitană - CEL MAI MARE lăcaș de cult ortodox din România;
- George Emil Palade - A fost primul și, până în prezent, singurul român care ne-a adus premiul Nobel - născut la IAȘI.

Nu-i așa că te simți mai împlinit acum??? :evil:

iar despre meci cred că nu vom pleca învinși! :ok:

poli1945
23rd August 2007, 14:48
Dane -> http://www.youtube.com/watch?v=J-gL-HHZLAI

KpaC
23rd August 2007, 16:06
De curiozitate, stie cineva cati spectatori au fost la Ceahlaul - Gloria Buzau? ...nu de alta da am o presimtire....
ca... /OLE/

....ca dezechilibrul numeric nu va fi prea mare.

5-6000 .. dar a fost meci cu buzaul .. la dinamo au fost cam 11.000... nu stiu daca starneste destul interes meciul asta ca sa se umple stadionul ... pacat ca e pus asa devreme ...


si pentru codrind .. nu zice nimeni ca nu aveti cultura in oras .. doar e al 2 lea oras ca marime din romania .. dar economic nu cred ca stati cel mai bine din Moldova .. Bacaul e pe primul loc in momentul asta .. si hai sa iti demonstrez :

Iasi : somaj : 5.2 % , salariul mediu net : 976 RON
Bacau : somaj : 4.5 % , salariul mediu net : 999 RON ( sursa : institutul national de statistica ) .. nu am nimic cu iasul dar gresiti cand spuneti ca e cel mai tare economic :)

boni2204
23rd August 2007, 16:27
gata reveniti la meci, ajunge cu offtopicul
cel mai bun sa invinga:ok:
FORZZA POLI

danpuric78
23rd August 2007, 16:43
Ce-au sarit iesenii. Problema e ca in ciuda patrimoniului cultural inestimabil si a faptului ca e primul centru universitar al moldovei, iasul a ramas, ca dezvoltare economica in urma a cel putin alte 2 orase din moldova.

Iar aia cu pozele, puneti frate poze si de prin dacia, daca e sa fiti obiectivi.
Ok nu e vina nimanui ca asa sta treaba.
Oricum la piatra neamt n-o sa bateti tura asta, ca sa nu-i creasca tensiunea lui stefan.

noir_desir
23rd August 2007, 16:48
Produsul intern brut pe judete (2003):
IS: 61 283 miliarde ROL
NT: 33 479 miliarde ROL
BC: 57 976 miliarde ROL
SV: 46 228 miliarde ROL
GL: 43 984 miliarde ROL

de unde rezulta ca si din punct de vedere economic, Iasiul e primul in Moldova...

http://www.insse.ro/cms/files/pdf/ro/cap11.pdf (subcapitolul 11.17)

boni, scuza-mi offtopicul, dar nu suport oamenii care vorbesc numai din auzite...

danpuric78
23rd August 2007, 16:57
Produsul intern brut pe judete (2003):
IS: 61 283 miliarde ROL
NT: 33 479 miliarde ROL
BC: 57 976 miliarde ROL
SV: 46 228 miliarde ROL
GL: 43 984 miliarde ROL

de unde rezulta ca si din punct de vedere economic, Iasiul e primul in Moldova...

http://www.insse.ro/cms/files/pdf/ro/cap11.pdf (subcapitolul 11.17)

boni, scuza-mi offtopicul, dar nu suport oamenii care vorbesc numai din auzite...

1. discutam de orase nu de judete
2. de ce nu cauti o statistica per capita, mult mai relevanta.
3. Hai sa discutam de fotbal. De ce totusi de atatia ani, nu s-a gait un om suficientde doritor de a prelua echipa? sa scapati astfel de dependenta de popa?

Daca asa-zisii fundasi ai ceahlaului il anihileaza pe sfarlea intr-un fel sau altul, ati cam pierdut meciul. daca se accidenteaza pe o perioada mai mare de timp. ajungeti candidati seriosi la retrogradare.

boni2204
23rd August 2007, 17:11
Ce-au sarit iesenii. Problema e ca in ciuda patrimoniului cultural inestimabil si a faptului ca e primul centru universitar al moldovei, iasul a ramas, ca dezvoltare economica in urma a cel putin alte 2 orase din moldova.

Iar aia cu pozele, puneti frate poze si de prin dacia, daca e sa fiti obiectivi.
Ok nu e vina nimanui ca asa sta treaba.
Oricum la piatra neamt n-o sa bateti tura asta, ca sa nu-i creasca tensiunea lui stefan.

hai ma dane ai auzit si tu de dacia? eu locuiesc in zona si nu mai este ce a fost, iar faptul ca ai aruncat asa un cartier este clar ca nu esti la curent cu ce se intampla prin iasi:ok: asa ca cel mai bine e sa revenim la fotbal pt ca despre asta e vorba aici si cred ca tu ai inceput primul aceasta discutie si era normal ca iesenii sa sara;), dar e clar ca aceasta discutie nu va duce nicaieri pt ca fiecare isi apara ceea ce i se cuvine:ok:
cat despre fotbal afla ca au venit doi investitori si s-au rezolvat problemele la echipa, iar oameni care au bani sunt multi dar nu vor sa investeasca in fotbal poate pt ca provincia nu este la fel de promovata ca si patronii echipelor din bucuresti,
poate ca oamenii de afaceri din iasi au gasit o alta cale de a se face cunoscuti ,decat sa investeasca in fotbal

boni2204
23rd August 2007, 17:17
1. discutam de orase nu de judete
2. de ce nu cauti o statistica per capita, mult mai relevanta.
3. Hai sa discutam de fotbal. De ce totusi de atatia ani, nu s-a gait un om suficientde doritor de a prelua echipa? sa scapati astfel de dependenta de popa?

Daca asa-zisii fundasi ai ceahlaului il anihileaza pe sfarlea intr-un fel sau altul, ati cam pierdut meciul. daca se accidenteaza pe o perioada mai mare de timp. ajungeti candidati seriosi la retrogradare.

hai ca asta cu sfarlea e tare, nu sta poli in sfarlea, e adevarat ca a facut un meci mare cu buzau si i-au intrat toate centrarile, dar sa zici dupa un meci ca poli sta in sfarlea e clar ca nu cunosti echipa si iti garantez eu ca nu retrogradeaza echipa fara sfarlea, nu am retrogradat noi fara cristea care chiar era liderul echipei cand a plecat:ok:
problema e ca pt meciul asta nu avem jucatori de atac, balba si cernoch sunt incerti, iar palimaru a fost convocat la nationala de tineret si nu prea s-a antrenat cu echipa saptamana asta

danpuric78
23rd August 2007, 17:24
hai ma dane ai auzit si tu de dacia? eu locuiesc in zona si nu mai este ce a fost, iar faptul ca ai aruncat asa un cartier este clar ca nu esti la curent cu ce se intampla prin iasi:ok:l
Ba chiar sunt la curent mai mult decat iti imaginezi. stiu de exemplu anumite zone sunt acum mult mai sigure, ca patruleaza politia in continuu. Insa bularga, dacia, si restul cartierelor muncitoresti, cu saracia lor sublima fac si ele parte din iasi, oricat ar vrea unii se ne imbie cu copoul si centrul civic.

Insa ma opresc aici nu mai are rost sa continui, ma multumesc atunci cand ajung in tara sa mai vizitez iasiul, iar prietenii de acolo sa-mi invidieze orasul natal.


Bine ca s-au gasit investirori, si poate ca echipa o sa creasca, insa sper sa pierdeti la piatra neamt.

noir_desir
23rd August 2007, 17:24
1. discutam de orase nu de judete
2. de ce nu cauti o statistica per capita, mult mai relevanta.
3. Hai sa discutam de fotbal. De ce totusi de atatia ani, nu s-a gait un om suficientde doritor de a prelua echipa? sa scapati astfel de dependenta de popa?


1. Pai daca discutam numai de orase, diferenta va fi si mai mare, pentru ca in judetul Iasi, 95% din PIB e produs in municipiu (doar Pascaniul ce mai conteaza, dar prea putin), pe cand in Bacau (unde mai este si un Onesti, si un Comanesti), in Neamt (unde mai e si Romanul) sau in Suceava (unde mai e si Dorna, si Campulung, si Radauti, si Falticeni) PIB-ul se imparte intre mai multe orase...
2. Chiar si o statistica per capita ar demonstra ca Iasiul este in frunte, la concurenta doar cu Bacaul.
3. Din reavointa unor personaje? Din motive politice? E prea mult de detaliat aici, insa ce e mai important e ca viitorul suna bine pentru noi. Deja 3 oameni de afaceri influenti si-au anuntat interesul pentru a prelua 51% din actiuni. Cat despre Ionut Popa, pentru obiectivele pe care le-am avut pana acum (evitarea retrogradarii, in cel mai bun caz clasarea pe locurile 9-12) a fost un antrenor foarte bun. In urmatorii ani, cand pretentiile vor creste si vor fi adusi jucatori mai buni, cred ca se va pune si problema aducerii unui antrenor cu o tactica de joc ofensiva.

boni2204
23rd August 2007, 17:35
Ba chiar sunt la curent mai mult decat iti imaginezi. stiu de exemplu anumite zone sunt acum mult mai sigure, ca patruleaza politia in continuu. Insa bularga, dacia, si restul cartierelor muncitoresti, cu saracia lor sublima fac si ele parte din iasi, oricat ar vrea unii se ne imbie cu copoul si centrul civic.

Insa ma opresc aici nu mai are rost sa continui, ma multumesc atunci cand ajung in tara sa mai vizitez iasiul, iar prietenii de acolo sa-mi invidieze orasul natal.


Bine ca s-au gasit investirori, si poate ca echipa o sa creasca, insa sper sa pierdeti la piatra neamt.

pai asa zi frate ca vrei sa castige ceahlaul, cum si eu vreau sa castige poli iasi.
bine ma daca zici tu ca esti la curent, dar din ce dezvolti se vede ca ai niste informatii trunchiate si vechi asa ca te astept in vizita si o sa vezi ca s-a schimbat ceva in bine si in unele cartiere muncitoresti:ok:
pana la urma orice oras din lumea asta are si suburbii, important e sa iesim in fata prin lucruri bune:ok:
gata cu discutia despre cultura exista thread pt asta:D

danpuric78
23rd August 2007, 17:35
3. Din reavointa unor personaje? Din motive politice? E prea mult de detaliat aici, insa ce e mai important e ca viitorul suna bine pentru noi. Deja 3 oameni de afaceri influenti si-au anuntat interesul pentru a prelua 51% din actiuni. Cat despre Ionut Popa, pentru obiectivele pe care le-am avut pana acum (evitarea retrogradarii, in cel mai bun caz clasarea pe locurile 9-12) a fost un antrenor foarte bun. In urmatorii ani, cand pretentiile vor creste si vor fi adusi jucatori mai buni, cred ca se va pune si problema aducerii unui antrenor cu o tactica de joc ofensiva.


N-am zis ca popa e un antrenor rau, ci doar ca poli ajunsese dependenta de el, de jucatorii lui, de relatiile lui cu echipele din vestul tarii. si asta din lipsa de bani.

hamsterutz
23rd August 2007, 18:11
Ce-au sarit iesenii. Problema e ca in ciuda patrimoniului cultural inestimabil si a faptului ca e primul centru universitar al moldovei, iasul a ramas, ca dezvoltare economica in urma a cel putin alte 2 orase din moldova.

Iar aia cu pozele, puneti frate poze si de prin dacia, daca e sa fiti obiectivi.
Ok nu e vina nimanui ca asa sta treaba.
Oricum la piatra neamt n-o sa bateti tura asta, ca sa nu-i creasca tensiunea lui stefan.
hopaaaa te iei de cart meu....frate esti dus...eu stau in dacia de 19 ani acus 20...sunt prieteni cu multi despre care probabil daca i-ai vedea nu aia avea o parere f buna sau ti-ar inghetat sangele in tine...dar in astia 19 ani niciodata n-am fost talharit batut amenintat si alte chestii...eu cand plec de acasa nu incui usa si apartamentul nu mi-a fost spart niciodata....ai vazut si tu la tv ca dacia si bularga sunt rau famate si gata...iar cart arata f bine...avem parcuri avem pizzerii avem sedii de banci avem supermarket-uri avem tot ce vrei...
eu zic so termini si sa vb de fotbal.

danpuric78
23rd August 2007, 18:34
hopaaaa te iei de cart meu....frate esti dus...eu stau in dacia de 19 ani acus 20...sunt prieteni cu multi despre care probabil daca i-ai vedea nu aia avea o parere f buna sau ti-ar inghetat sangele in tine...dar in astia 19 ani niciodata n-am fost talharit batut amenintat si alte chestii...eu cand plec de acasa nu incui usa si apartamentul nu mi-a fost spart niciodata....ai vazut si tu la tv ca dacia si bularga sunt rau famate si gata...iar cart arata f bine...avem parcuri avem pizzerii avem sedii de banci avem supermarket-uri avem tot ce vrei...
eu zic so termini si sa vb de fotbal.

Taci mah, ca n-am vazut la tv. Am trait cativa ani buni in iasi.
Oricum fiecare se mandreste cu ce are.N-am sa va scot eu din cap ca iasiul e cel mai cel oras din moldova.

despre fotbal, sper sa o furati la piatra neamt si atat. Dupa aia sa va mearga cat de bine vreti.
Si sa-l tina popa grija de balba, pentru ca in neamt condusul fara permis e caz penal.

YoYoyOi
23rd August 2007, 18:45
hai ma ca-i frumos Iasiul :D bunica mea a stat in Dacia si o matusa, tot pe acolo :D

DanielAndrei
23rd August 2007, 19:53
si tu de-acuma :P
dane cred ca ai fost student in iasi, ai venit....din piatra neamt, si ti-ai gasit de munca in canada. in ceea ce priveste dezvoltarea unui oras, fiecare a profitat de asezarea sa, de baronii sai (zi-mi cele 2 orase aflate in fata Iasului si iti vei da seama singur cine le-au propulsat acolo sus)...
in alta ordine de idei, conform TVR Iasi, maine sunt asteptati aproximativ 1000 de suporteri ieseni in tribunele stadionului nemtean.

danpuric78
23rd August 2007, 20:10
si tu de-acuma :P
dane cred ca ai fost student in iasi, ai venit....din piatra neamt, si ti-ai gasit de munca in canada. in ceea ce priveste dezvoltarea unui oras, fiecare a profitat de asezarea sa, de baronii sai (zi-mi cele 2 orase aflate in fata Iasului si iti vei da seama singur cine le-au propulsat acolo sus)...
in alta ordine de idei, conform TVR Iasi, maine sunt asteptati aproximativ 1000 de suporteri ieseni in tribunele stadionului nemtean.
era doar o divagatie pe tema "care-i locul 1,2,3 etc."
Pot sa fie si mai multi suporteri ieseni la piatra neamt. Vor avea ce vedea. iar in plus ar putea sa arate celorlalti ca in moldova lumea se poate uita la fotbal si fara sa-si crape capul.:D

hamsterutz
23rd August 2007, 21:03
era doar o divagatie pe tema "care-i locul 1,2,3 etc."
Pot sa fie si mai multi suporteri ieseni la piatra neamt. Vor avea ce vedea. iar in plus ar putea sa arate celorlalti ca in moldova lumea se poate uita la fotbal si fara sa-si crape capul.:D

te-am prins....tu esti vasluian undecover nu? :happy

danpuric78
23rd August 2007, 21:11
te-am prins....tu esti vasluian undecover nu? :happy

yeap,:happy

Vladek
23rd August 2007, 21:17
era doar o divagatie pe tema "care-i locul 1,2,3 etc."
Pot sa fie si mai multi suporteri ieseni la piatra neamt. Vor avea ce vedea. iar in plus ar putea sa arate celorlalti ca in moldova lumea se poate uita la fotbal si fara sa-si crape capul.:D

Pai din fericire moldovenii sunt mai "inapoiati" la capitolul asta. N-au importat inca lectia galeriilor bucurestene, care s-au uitat la italieni, englezi, etc, si au inteles ca daca iti zici "ultras" si te iei la bataie prin peluze esti mai cool si ai dreptul sa te uiti de sus la oamenii normali din tribune.

KpaC
23rd August 2007, 23:56
hai ma nu va mai certati d ela primul loc ca putere economica .. toata tara stie ca e luat pe viata de vaslui =)

hamsterutz
24th August 2007, 01:05
yeap,:happy

de ce razi? nu esti? daca nu....ti-ai dori tu ;)

be@
24th August 2007, 11:29
Iasul lupta pentru un statut pe care din pacate nu-l are.Cel mai mare, mai frumos, inatiul oras al moldovei, econocic, cultural, fotbalistic, etc.
Din pacate pentru ei nu sunt primii la prea multe.
La fotbal ce sa mai discutam: de cand sunt in A, in ultimii ani au fost doar o formatie mediocra, tinuta in prima liga de popa, cu cunostintele sale de antrenor. dar si cu relatiile sale si cu trocul de puncte.

Asa ca sper sa ia dreaq bataie, ca m-am cam saturat de formatii din astea, care fara bani, far investitii, fara fotbalisti scapa an de an de retrogradare.


1. Bai eu zic ca inainte sa-ti dai cu parerea, sa te mai informezi. Nu de alta, dar risti sa cazi in penibil. Acum s-au gasit finantatori, deci nu mai ai ce comenta.

2. Si noi ne-am saturat dreq de echipe ca a voastra, care an de an ramaneau in prima liga numai pe blaturi. Doar toata lumea va cunoaste. Asa ca ciocu' mic, RETROGRADATILOR !

3. Iasul s-a schimbat foarte mult in ultimii ani. Iar acum se deruleaza un proiect foarte important, numit Palas. Ai sa vezi peste cativa ani, cand va fi gata, ce fata va avea Iasul. Cat despre faptul ca Iasul e cel mai sarac judet din Moldova, NO COMMENT. :lol:
Poate n-ai auzit de Vaslui. Mai treci prin Iasi sa vezi ce cartiere se construiesc, cate supermarkett-uri, mall-uri s-au deschis, samd.

4. Piatra, pregateste-te, ca venim !!!!!!!!! :yeah:

2stupiddogs
24th August 2007, 11:36
Pronostic 1!Mircea Oprea va marca,pt o victorie(EVIDENTA) a Ceahlaului.

Zauri
24th August 2007, 11:49
hai ma nu va mai certati d ela primul loc ca putere economica .. toata tara stie ca e luat pe viata de vaslui =)

Aveti si voi gura de acum a?E adevarat ca nu avem trasuri sa plimbam pe mai marii federatiei poate poate ne vor avea la inima.De asemeanea nu am ajuns la mila "marelui" Sandu sa nu ne retrogradeze .Daca tot suntem pe un forum de sport hai sa vorbim despre sport si sa nu mai facem glume de tot rahatul...

pronostic X

hamsterutz
24th August 2007, 12:00
:drak:inca 3 ore...

crissis
24th August 2007, 12:06
1. Bai eu zic ca inainte sa-ti dai cu parerea, sa te mai informezi. Nu de alta, dar risti sa cazi in penibil. Acum s-au gasit finantatori, deci nu mai ai ce comenta.

2. Si noi ne-am saturat dreq de echipe ca a voastra, care an de an ramaneau in prima liga numai pe blaturi. Doar toata lumea va cunoaste. Asa ca ciocu' mic, RETROGRADATILOR !

3. Iasul s-a schimbat foarte mult in ultimii ani. Iar acum se deruleaza un proiect foarte important, numit Palas. Ai sa vezi peste cativa ani, cand va fi gata, ce fata va avea Iasul. Cat despre faptul ca Iasul e cel mai sarac judet din Moldova, NO COMMENT. :lol:
Poate n-ai auzit de Vaslui. Mai treci prin Iasi sa vezi ce cartiere se construiesc, cate supermarkett-uri, mall-uri s-au deschis, samd.

4. Piatra, pregateste-te, ca venim !!!!!!!!! :yeah:

be@ nu iti mai bate capul cu danpuric. Asta a scris 12 posturi in care doar despre orasul Iasi si Politehnica Iasi vorbeste, despre echipa lui favorita si despre fotbal nu scrie in schimb nimic.
Este suporter Poli Iasi undercover :happy:happy:happy

DanielAndrei
24th August 2007, 13:09
sufera si acum da sa scoata tot din el...nu mai rezista

hamsterutz
24th August 2007, 14:06
sufera si acum da sa scoata tot din el...nu mai rezista

am pleeeeecat :drak: sper sa nu ne dezamageasca....

Forza Dinamo N1
24th August 2007, 19:20
Ceahlaul- Poli Iasi - 1-2

crissis
24th August 2007, 20:44
Hai Poli Iasi :yeah:

STEFAN CEL MARE
24th August 2007, 20:56
Numai un tzaran cu atestat poate vorbi asa (crissis). Du-te la sapa unde iti este locul. FORZA CEAHLAUL ... 3-0

Celso
24th August 2007, 20:58
a inviat STEFAN CEL MARE din morti ca sa io zica lui crissis:D

ps: a nu se interpreta gresit:P

crissis
24th August 2007, 21:16
a inviat STEFAN CEL MARE din morti ca sa io zica lui crissis:D

ps: a nu se interpreta gresit:P

vai m-am speriat de moarte :happy:happy:happy incep sa ma bantuie fantomele
Iarasi luam gol in ultimele minute :angry:

STEFAN CEL MARE
24th August 2007, 21:23
Mai bine mai tarziu decat niciodata
:))

YoNuTzz
24th August 2007, 21:25
1-0 scor final, gol in min 86...

crissis
24th August 2007, 21:28
Iarasi am pierdut un meci in ultimele minute. Un egal ar fi fost mai aproape de realitate. Astazi Ceahlaul nu a fost mai buna decat Poli Iasi .

TaciAcolo
24th August 2007, 21:30
da sa tragi de timp tot meciu`...cel putin repriza a 2 decat asta a facut iasiul ..nu e o mentalitate sanatoasa ...victorie meritata pana la urma a ceahlaului

danpuric78
24th August 2007, 21:31
Greu tare de tot. ceahlaul n-a jucat mai nimik, aparea a fost varza in prima repriza, dar oricum e bine ca au luat 3 puncte.
Si s-a vazut zic eu, ca e bine ca exista un lot numeros. in timp ce popa practic n-a avut pe cine sa bage in teren, hizo a reusti cat de cat sa schimbe jocul echipei sale.

boni2204
24th August 2007, 22:33
felicitari echipei ceahlaul pt victorie, dar este clar ca un egal era mult mai echitabil, in prima repriza am avut 3 ocazii mari, daca intra macar una altul era rezultatul, si totusi nu inteleg de ce in repriza a doua am facut pasul inapoi:mda:
asta e mergem mai departe, e doar un joc;)

KpaC
24th August 2007, 22:41
da .. inceputul meciului a fost mai greu dar zic eu ca e o victorie meritata totusi dupa cate ocazii a rata ceahlaul in repreza a 2 a pe care a dominat-o .. oricum FELICITARI galeriei iasului pentru atmosfera

codrind
24th August 2007, 22:51
.... si totusi nu inteleg de ce in repriza a doua am facut pasul inapoi:mda:
.......


Întreabă-l pe POPA!!
El poartă cea mai mare vină pentru această înfrângere !


PĂCAT !

Ceahlăul era de bătut!!

delaparis
24th August 2007, 22:53
Întreabă-l pe POPA!!
El poartă cea mai mare vină pentru această înfrângere !


!!
Popa care-l sustine pe Becali in conflictul cu Hagi :rolleyes: ....

Bergero
24th August 2007, 22:55
Un meci ciudat.....O echipa de pseudofotbalisti rupatori de oase, al carei loc este in mod normal in Liga a II-a (sper sa ajunga pina la urma unde le este locul!!), adica Ceahlaul, o Politehnica Iasi superioara cel putin in prima repriza (adica pina cind rupatorii de oase l-au trimis la vestiare accidentat pe Silvasan si l-au sifonat serios pe Palimaru), dar care n-a stiut sa-si valorifice superioritatea (dar nici n-avea cum in conditiile vitrege in care a jucat!!), si un arbitru total depasit de meci, care a uitat cartonasele la vestiare. Si peste toate un noroc chior al rupatorilor de oase, care n-au avut decit o ocazie tot meciul! O infringere total nemeritata, ca asa-i in fotbal!!

KpaC
24th August 2007, 23:12
Un meci ciudat.....O echipa de pseudofotbalisti rupatori de oase, al carei loc este in mod normal in Liga a II-a (sper sa ajunga pina la urma unde le este locul!!), adica Ceahlaul, o Politehnica Iasi superioara cel putin in prima repriza (adica pina cind rupatorii de oase l-au trimis la vestiare accidentat pe Silvasan si l-au sifonat serios pe Palimaru), dar care n-a stiut sa-si valorifice superioritatea (dar nici n-avea cum in conditiile vitrege in care a jucat!!), si un arbitru total depasit de meci, care a uitat cartonasele la vestiare. Si peste toate un noroc chior al rupatorilor de oase, care n-au avut decit o ocazie tot meciul! O infringere total nemeritata, ca asa-i in fotbal!!


o ocazie tot meciul ? ma baiatule tu te-ai uitat la meci pe OTV ? :) ca eu am fost la stadion si ceahlaul a ratat cateva ocazii bune in a 2 a repriza si la sfarsitul primei reprize ... :rosu:

tu26dor
24th August 2007, 23:25
Întreabă-l pe POPA!!
El poartă cea mai mare vină pentru această înfrângere !


PĂCAT !

Ceahlăul era de bătut!!

popa a fost in tribuna... poate nu l-a auzit nimeni ce indicatii da....(a fost suspendat o etapa).

danpuric78
24th August 2007, 23:33
Un meci ciudat.....O echipa de pseudofotbalisti rupatori de oase, al carei loc este in mod normal in Liga a II-a (sper sa ajunga pina la urma unde le este locul!!), adica Ceahlaul, o Politehnica Iasi superioara cel putin in prima repriza (adica pina cind rupatorii de oase l-au trimis la vestiare accidentat pe Silvasan si l-au sifonat serios pe Palimaru), dar care n-a stiut sa-si valorifice superioritatea (dar nici n-avea cum in conditiile vitrege in care a jucat!!), si un arbitru total depasit de meci, care a uitat cartonasele la vestiare. Si peste toate un noroc chior al rupatorilor de oase, care n-au avut decit o ocazie tot meciul! O infringere total nemeritata, ca asa-i in fotbal!!

Prietene tu ce meci ai vazut? Pentru tavalitul pe jos nu se dau cartonase, mai ales cand acesta nu-i provocat de adversar.
arbitrul a tolerat ceva intrari mai dure, dar de ambele parti, iar in plus a tolerat trasul de timp de-a dreptul penibil al celor de la poli.
Iesenii au fost opriti odata pentru un offside inexistent, in schimb ceahlaul n-a primit un penalty cand schumacher a fost tinut de tricou.

Cat despre palimaru, baiatul asta ar trebui mai intai sa dea un gol doua si dupa aia sa se creada vedeta.

Luis Garcia10
24th August 2007, 23:36
Victorie nemeritata a nemtenilor...dar ce mai conteaza asta?! :rolleyes:

crissis
24th August 2007, 23:38
Victorie nemeritata a nemtenilor...dar ce mai conteaza asta?! :rolleyes:

dane vezi ce spune un neutru :ok: celelalte comentarii sunt de prisos.
Ai curajul si recunoaste ca Ceahlaul nu este echipa de prima liga.
Infrangerea din seara asta este doar un accident nefericit pentru ieseni.

tu26dor
24th August 2007, 23:42
Prietene tu ce meci ai vazut? Pentru tavalitul pe jos nu se dau cartonase, mai ales cand acesta nu-i provocat de adversar.
arbitrul a tolerat ceva intrari mai dure, dar de ambele parti, iar in plus a tolerat trasul de timp de-a dreptul penibil al celor de la poli.
Iesenii au fost opriti odata pentru un offside inexistent, in schimb ceahlaul n-a primit un penalty cand schumacher a fost tinut de tricou.

Cat despre palimaru, baiatul asta ar trebui mai intai sa dea un gol doua si dupa aia sa se creada vedeta.

dane, palimaru si bilba sunt vedetele locale ale iasului... nu ai ce sa faci... macar ei sunt de acolo si stiu sa salute galeria dupa fiecare meci. iar lumea... ii place asa cum sunt ei... sa nu uitam de m.ionescu al nostru sau de ienci sau goian, si ceilalti, nu mi-i amintesc acum, cand jucau la ceahlaul in vremurile noastre bune.si cand greseau erau ai nostri... numai pentru ca ... erau ai nostri, adica pietreni.
despre arbitraj, asta e... traim in romania, centralul a vrut sa lase jocul mai liber si chiar i-a iesit pe alocuri... tusierii insa...:D of... dar de ambele parti oful...
a... centralul putea sa greseasca decisiv cand a deviat o minge intr-un contraatac al ceahlaului. mingea a revenit la palimaru daca nu ma insel , scapat singur cu multescu. aici ori s-a oprit ieseanul crezand ca e offside ori fost portarul mai rapid...

crissis
24th August 2007, 23:43
tu26dor la meciul asta cu cine ai tinut :o:

KpaC
24th August 2007, 23:43
dane vezi ce spune un neutru :ok: celelalte comentarii sunt de prisos.
Ai curajul si recunoaste ca Ceahlaul nu este echipa de prima liga.
Infrangerea din seara asta este doar un accident nefericit pentru ieseni.

bine ca sunt altele echipe de liga 1 .. o sa vedem la sfarsitul campionatului care raman .. anul trecut a fost o intamplare nefericita cu schimbarea antrenorilor dar anul asta o sa fie altfel

tu26dor
24th August 2007, 23:44
dane vezi ce spune un neutru :ok: celelalte comentarii sunt de prisos.
Ai curajul si recunoaste ca Ceahlaul nu este echipa de prima liga.
Infrangerea din seara asta este doar un accident nefericit pentru ieseni.

ai citit cronica mea? am fost la meci si recunosc ca am tinut la fel mereu cu ambele echipe... asa ca... cred ca doar titlul e destul de sugestiv

tu26dor
24th August 2007, 23:49
tu26dor la meciul asta cu cine ai tinut :o:

prietenii mei au venit din iasi cu masini personale... am stat undeva mai izolati de galerie si am comentat impreuna meciul ca niste persoane neutre...
fiind singurul pietrean dintre ei (cel putin asa scrie in buletin) recunosc ca am fost singurul care am sarit in sus si am ramas extaziat pe tot finalul meciului...
din nefericire, galeria iasului a tacut dupa gol (a cantat tot meciul) si nu am mai putut sa ma manifest ca pana atunci...
cu siguranta daca dadea gol iasul saream in sus... poate un egal era mai echitabil, dar raman de parere ca iesenii au pierdut pe mana lor

Geografu
25th August 2007, 00:07
Victorie chinuita dar aproape meritata pentru nemteni.Ma asteptam la un egal la inceput dar uite ca pustiul asta m-a contrazis.Bravo ! :ok:

vexxxu
25th August 2007, 00:33
<<Cat despre palimaru, baiatul asta ar trebui mai intai sa dea un gol doua si dupa aia sa se creada vedeta.>> fii mai concret prietene ca nu-i nici o rusine , expresia corecta era cam asa : "Cat despre palimaru, baiatul asta ar trebui sa faca stie sa faca o PRELUARE , un STOP la minge , sa fi dat o PASA cu LATUL in cele 3 meciuri jucate pana acuma ...ce vorbesti tu acolo de palimaru si de goluri e un domeniu total necunoscut pt el ...(cum n-are lagatura tamaia cu heroina )

hamsterutz
25th August 2007, 00:35
au meritat n-au meritat...au dat gol...asta conteaza:)
iar le-au intrat in cap aerele de vedete si fug ca niste pensionari ai nostri...
felicitari ceahlaul

vexxxu
25th August 2007, 00:41
prietenii mei au venit din iasi cu masini personale... am stat undeva mai izolati de galerie si am comentat impreuna meciul ca niste persoane neutre...
fiind singurul pietrean dintre ei (cel putin asa scrie in buletin) recunosc ca am fost singurul care am sarit in sus si am ramas extaziat pe tot finalul meciului...
din nefericire, galeria iasului a tacut dupa gol (a cantat tot meciul) si nu am mai putut sa ma manifest ca pana atunci...
cu siguranta daca dadea gol iasul saream in sus... poate un egal era mai echitabil, dar raman de parere ca iesenii au pierdut pe mana lor bvo prietene , buna observatie , iasul a avut meciul in mana , am fost pe stadion ..am stat undeva sus pe ultimul rand din peluza si fara suparare ,Ceahlaul cred ca e cea mai slaba ekipa care am vazut-o jucand pe teren propriu ...cu atat e mai meritata victoria , obtinuta cu multa munca in dreptunghi.Felicitari pt rezultat

tu26dor
25th August 2007, 00:44
multumesc...

danpuric78
25th August 2007, 02:40
dane vezi ce spune un neutru :ok: celelalte comentarii sunt de prisos.
Ai curajul si recunoaste ca Ceahlaul nu este echipa de prima liga.
Infrangerea din seara asta este doar un accident nefericit pentru ieseni.

Pai am zis mai inainte cum a stat treaba cu ceahlul, cat de slab au jucat, ca apararea e varza, iar in atac se misca cu viteza incet si foarte incet.

Eu m-am luat doar de comentariul facut de respectivul cu referire la arbitraj, care a fost slab dar n-a influentat decisiv rezultatul.

ceahlaul nu e de prima liga, din ce au jucat pana acum. dar nici mioveniul, buzaul, u cluj, farul, craiova si mai gasesc vreo cateva care joaca la fel.
Dupa aia , iasul cat e de prima liga? au batut buzaul si oltenii pana acum, cam atat. campionatul e lung, se pot intampla multe.
La un moment dat iesenii au avut meciul in mana si puteau sa castige. s-au retras si au luat gol pe final.
VIctoria ceahalului este mai mult decat meritata, si asta dintr-un motiv foarte simplu: cei de la iasi le-au facut-o cadou.

hamsterutz
25th August 2007, 02:43
clar ca arbitru n-a influientat meciu...dar ma scotea din sarite la niste faze...se credea prea englez.
singurii vinovatzi sunt juc nostri :)...cu un plus de vina pt branetz care a fost si cam nesi ca dupa ce a gresit nici n-a venit sa ne salute...chiar daca ii era rusine asemenea faze se mai int...il aplaudam nu-l injuram.

Bergero
25th August 2007, 12:25
Pai de ce s-au retras iesenii? La mintea cocosului, in momentul in care nu mai ai jucatori cu profil ofensiv nici pe teren, nici pe banca de rezerve, singurul lucru pe care-l puteau face erau sa apere egalul!! Oricum felicitari marelui antrenor Hizo, care a folosit cea mai potrivita tactica in prima repriza, adica ruperea principalilor jucatori care-i amenintau poarta, in speta Silvasan si Palimaru, pentru ca in repriza a doua sa atace logic, pentru ca nu mai avea de ce sa se teama! S-a vazut din avion ca dupa iesirea lui Silvasan si mai tirziu a lui Palimaru, Iasiul nu a mai contat in atac! De altfel golul a picat in urma unei erori colective a defensivei iesene, ca altfel puteau juca pina luni, ca ,,periculosii'' fotbalisti nemteni tot nu nimereau poarta!! Imi mentin parerea ca Ceahlaul este una din echipele caricatura ale Ligii I, cu toate transferurile lor, si ca anul acesta se va bate (cu acelasi succes ca anul trecut) la retrogradare!

Luis Garcia10
25th August 2007, 15:04
Iasiu` s-a retras fiindca in lipsa unui varf nu a putut tine jocul sus! Tineti minte ca Balba si Cernoch au fost indisponibili, Silvasan s-a accidentat , iar Palimaru a fost schimbat fiindca obosise! ;)

Bergero
25th August 2007, 15:14
Corect!! Dar Palimaru a fost si obosit, dar a fost destul de ,,șifonat'' de taietorii cu drujba din Piatra Neamt pe post de fotbalisti ! (deh, ce sa-i faci, oameni de la munte!)

DanielAndrei
25th August 2007, 16:18
si Palimaru a mai venit si dupa meciul de la tineret cu Anglia...e rau fara varfuri. Insa, o mare parte din vina o are Popa, desi are jucatori foarte buni si promitatori la echipa a II-a, continua sa ii ignore!!

GeKuRA
25th August 2007, 16:36
"A fost un meci de nota cinci. Nemtenii au fost mai buni si au câstigat. Vom aplica penaliz&#227;ri, deoarece cred c&#227; vreo doi-trei juc&#227;tori au r&#227;mas corigenti. N-am v&#227;zut ast&#227;zi un juc&#227;tor mai slab ca P&#227;limaru", a declarat Ioan Zapodeanu.


ar fi bine ca Palimaru sa se lase de fotbal... inca un meci ca asta si ii sare lumea in cap...

Ceahlaul... a avut ... cate ... pe poarta ?? - o bara si golul...
cam atat...

am pierdut pe mana noastra... s-a vazut ca eram o echipa mai echilibrata... mai bine jucam in 10 oameni... cand esti in 11 si unu te mai si incurca.... e mai rau decat in 10...



HAIDE IASU !!!

vexxxu
25th August 2007, 19:53
"A fost un meci de nota cinci. Nemtenii au fost mai buni si au câstigat. Vom aplica penaliz&#227;ri, deoarece cred c&#227; vreo doi-trei juc&#227;tori au r&#227;mas corigenti. N-am v&#227;zut ast&#227;zi un juc&#227;tor mai slab ca P&#227;limaru", a declarat Ioan Zapodeanu." Bun ochi pt don' finantator , palimaru oricum e platit degeaba la Iasi ,mai bine ar scoate banii pt primele de la maciul cu Pandurii(sezonul trecut), de lameciul cu Steaua ca prea si-a batut jok de munca intregii ekipe...de prestatia la meciul de ieri ,n-am ce spune , 0 barat ....

Zauri
25th August 2007, 20:16
Corect!! Dar Palimaru a fost si obosit, dar a fost destul de ,,șifonat'' de taietorii cu drujba din Piatra Neamt pe post de fotbalisti ! (deh, ce sa-i faci, oameni de la munte!)

Amice dar de Onut ce zici?De Palimaru ala?De Branet? Inainte sa-i judeci pe altii uita-te la jucatorii echipei tale ;)

danpuric78
25th August 2007, 20:24
Corect!! Dar Palimaru a fost si obosit, dar a fost destul de ,,șifonat'' de taietorii cu drujba din Piatra Neamt pe post de fotbalisti ! (deh, ce sa-i faci, oameni de la munte!)

Prietene, Palimaru a fost doar obosit. a jucat marti, si acum vineri, ceea ce e prea mult pentru el. Am zis imediat dupa meci ca baiatu' asta ar trebui sa arate ceva fotbal si apoi sa o faca pe vedeta. si la fel a spus is zapodeanu.

Cat despre poli si ceahlaul - ce asa super echipa a fost poli? au avut 2 ocazii in prima repriza. si ei au 6 puncte, obtinute acasa cu prapaditii de la craiova si buzau.
Inteleg frustrarea iesenilor, visau la 3 puncte dupa cum a mers prima repriza. Insa e vina lor ca nu le-au obtinut.

Bergero
26th August 2007, 16:00
Prietene, Palimaru a fost doar obosit. a jucat marti, si acum vineri, ceea ce e prea mult pentru el. Am zis imediat dupa meci ca baiatu' asta ar trebui sa arate ceva fotbal si apoi sa o faca pe vedeta. si la fel a spus is zapodeanu.

Cat despre poli si ceahlaul - ce asa super echipa a fost poli? au avut 2 ocazii in prima repriza. si ei au 6 puncte, obtinute acasa cu prapaditii de la craiova si buzau.
Inteleg frustrarea iesenilor, visau la 3 puncte dupa cum a mers prima repriza. Insa e vina lor ca nu le-au obtinut.

Amice, arata-mi si mie unde am spus ca Palimaru a jucat fotbal!! Mai mult, am spus clar ca golul nemtenilor a fost marcat in urma unei greseli colective defensive (au gresit si Branet si Onut!);
Ceea ce am acuzat este maniera dura de joc a nemtenilor sub obladuirea arbitrului; si modul de a face orice, prin orice mijloace ,chiar rudimentare de a cistiga; Asta evident nu scuza jocul modest al Politehnicii in repriza a doua chiar daca se pot gasi circumstante atenuante!

vexxxu
26th August 2007, 17:48
si Palimaru a mai venit si dupa meciul de la tineret cu Anglia...e rau fara varfuri. Insa, o mare parte din vina o are Popa, desi are jucatori foarte buni si promitatori la echipa a II-a, continua sa ii ignore!!

Popa nu a vrut sa-l vada pe Palimaru care alerga mai mai mult pe lok, calca de 3 ori in acelasi loc, a stricat toate mingile si fazele de atac...parerea mea : oricine putea juca in locul lui inclusiv soferul de la autocar sau doctorul.Ceahlaul s-a prezentat atat de slab vineri incat oricine ii prindea le dadeau 2,3-0 fara prea mari eforturi...:headbang:

danpuric78
26th August 2007, 18:30
Amice, arata-mi si mie unde am spus ca Palimaru a jucat fotbal!! Mai mult, am spus clar ca golul nemtenilor a fost marcat in urma unei greseli colective defensive (au gresit si Branet si Onut!);
Ceea ce am acuzat este maniera dura de joc a nemtenilor sub obladuirea arbitrului; si modul de a face orice, prin orice mijloace ,chiar rudimentare de a cistiga; Asta evident nu scuza jocul modest al Politehnicii in repriza a doua chiar daca se pot gasi circumstante atenuante!

Care maniera de joc dur prietene? au fost doua intrari mai tari, la care arbitrul putea sa dea galben. atat. Insa lasa ca nici iesenii n-au fost niste domnisoare inocente, au ripostat si ei.
Daca scotea cartonasele mai devreme nu se mai juca atat de tare.

GeKuRA
26th August 2007, 20:18
nu se poate spune nimic de arbitraj... iar jocul nemtenilor a fost unul normal... poate cateva intrari la limita regulamentului ... problema e de atitudine... din partea noastra... ei au fortat... fiind constransi de eventualitatea unui esec.... iar noi ne-am retras... prea relaxati si convinsi de obtinerea unui egal simplu... :no:

Bergero
26th August 2007, 22:15
Care maniera de joc dur prietene? au fost doua intrari mai tari, la care arbitrul putea sa dea galben. atat. Insa lasa ca nici iesenii n-au fost niste domnisoare inocente, au ripostat si ei.
Daca scotea cartonasele mai devreme nu se mai juca atat de tare.

Iti propun sa revezi meciul si sa numeri intrarile de galben din prima repriza si sa ne spui rezultatul!!

codrind
26th August 2007, 23:29
Iti propun sa revezi meciul si sa numeri intrarile de galben din prima repriza si sa ne spui rezultatul!!
Lasă Bergero!!

Tot timpul impotența unor echipe este compensată prin așa-zisul joc macho!!

kosoviștii s-au reîntors la vechile obiceiuri! :table:

danpuric78
27th August 2007, 00:26
Bai ieseni eu propun sa nu mai fiti asa suparati pentru punctele pierdute ca n-aveti de ce. si lasati-o cu aerele astea de sup
erioritate, ca ceahlaul si poli sunt 2 echipe care au avut evolutii surpinzator de similare pana acum

ambele au 6 puncte, obtinute acasa, cu echipe de prapaditi. iasu au batut pe olteni si pe buzau. ceahlaul a batut buzaul si pe iasi.

PS. daca piatra e kosovo, atunci iasul ce-i? republica centraficana probabil.

corello
27th August 2007, 00:52
mai eu i-am luat apararea lui ganea ca e si normal sa cedezi nervos dar unii nu inteleg
unii cred ca totul e formal si o reactie d'asta vad ca ii considerata crima
unii oameni sau ziarr...plm cred ca ganea o facut cel mai mare rau de pe pamant, in asa hal se agita in speranta audientei
dar, http://www.gsptv.ro/index/id/6288 ...Gamea ii aplica un pumn lui Sapunaru...si ala ii pumn demn de John Wayne jur
uita-tiva la ultima reluare

corello
27th August 2007, 00:55
scuzati ultimul mesaj:D
era adresal la alta poli:D
gresit threadu

crissis
27th August 2007, 10:53
Bai ieseni eu propun sa nu mai fiti asa suparati pentru punctele pierdute ca n-aveti de ce. si lasati-o cu aerele astea de sup
erioritate, ca ceahlaul si poli sunt 2 echipe care au avut evolutii surpinzator de similare pana acum

ambele au 6 puncte, obtinute acasa, cu echipe de prapaditi. iasu au batut pe olteni si pe buzau. ceahlaul a batut buzaul si pe iasi.

PS. daca piatra e kosovo, atunci iasul ce-i? republica centraficana probabil.

:happy:happy:happy esti comic rau tare. Esti incoerent si ai un mod de adresare foarte academic :mda:
Ca sa compari P. Neamt cu Iasiul ori nu stii despre ce vorbeati ori esti prost informat si intentionat.
Cat despre meci ati castigat felicitari.