PDA

View Full Version : Divizia A (Etapa 30)- Ultima batalie [Steaua - Rapid]



relansat
4th June 2006, 23:32
Un meci cat un campionat intreg - FC Vaslui - Steaua Bucuresti .Echipa moldava a scapat de retrogradare (si) din punct de vedere matematic, lipsa motivatiei fiind un factor destul de important in ecuatia meciului. Steaua va veni cu echipa standard si va face tot posibilul sa castige, ca si in returul campionatului trecut atunci cand au intalnit pe Poli Timisoara.

Pe celalalt front - Jiul Petrosani - Rapid Bucuresti, un meci facil pt giulesti care practica un fotbal curat si spectaculos, sistemul de joc (3-4-3) permitandu`le acest lucru. Minerii inca un an in divizie cu un Drida super motivat, insa ei ca echipa vor reusi sa deraieze TGV`ul? Ma indoiesc, de aceea cred ca jocul din "metropola" ramane punctul de atractie al ultimei etape ce se vrea la fel de interesanta ca si cea de anu` trecut, intrebarea ramane: Va avea loc schimbul tricourilor de campioni??

Restul meciurilor programate

CFR Cluj - Farul Constanta

Sportul Studentesc - Gloria Bistrita

FC Arges - FCM Bacau @ meci fara miza - doua echipe letargice cu un retur execrabil

Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti @ timisoreni mai motivati ca niciodata sa`i bata pe caini.

Otelul Galati - Pandurii Tg. Jiu @ un ramas bun al otelarilor de la proprii suporteri care nu prea au avut motive de bucurie sezonu` acesta (pe teren propriu)

Cotele vor fi afisate cel mai probabil maine. Revin cu detalii si analize in decursul zilelor viitoare.

Moshu
4th June 2006, 23:39
cred ca or sa-l blocheze pe Vaslui - Steaua...alte meciuri ce merita jucate Sportul - Bistrita 1 si Poli - Dinamo X

Dregan
5th June 2006, 00:13
Otelul - Pandurii ... meci clar de 1. Cota apetisanta 1.65.

tchibos
5th June 2006, 01:32
Poli - Dinamo X

de ce?


Otelul - Pandurii ... meci clar de 1. Cota apetisanta 1.65.

de acord cu tine... Grigoras se bate pana in ultimul moment iar de panduri nu are rost sa mai comentam

Moshu
5th June 2006, 01:37
o sa fie un meci foarte echilibra, probabil cu rasturnare de scor si rezultatul final o sa fie 2-2, 3-3 (in orice caz multe goluri inscrise). Poli trage sa schimbe din impresia foarte proasta facuta pe sfarsitul sezonului, si ce alta modalitate de a face asta in afara unei victorii contra lui Dinamo(deci vor incerca sa castige cu orice pret) si la fel o sa faca si Dinamo + ca trage cu dintii sa prinda locul de UEFA...o sa fie meci foarte echilibrat

gabi94
5th June 2006, 01:51
Otelul - Pandurii ... meci clar de 1. Cota apetisanta 1.65.

Un pronostic la care subscriu...toata stima pentru Grigoras care ne-a demonstrat ca este un tehnician de valoare...
Sa speram ca Otelul va sti sa-si patreze jucatorii si pe Grigoras si ,de la toamna o sa faca o figura frumoasa ...asa cum a fost in acest retur:yeah:

tchibos
5th June 2006, 01:58
oPoli trage sa schimbe din impresia foarte proasta facuta pe sfarsitul sezonului

poli trage (sa moara) de cand a venit Hagi care se pare ca si-a lasat amprenta de antrenor, amprenta ce a ramas si dupa plecarea lui, pe cand Dinamo tre' sa se bata pentru a ramane pe locul trei, mai ales ca sportul va castiga meciul cu Gloria. Eu vad aici un 2 solist

Moshu
5th June 2006, 02:05
yo sincer sunt dinamovist si iti dai seama ca imi doresc sa castige dinamo, dar prefer sa fiu realist si inclin mai mult catre un X, ramane sa vedem atunci...

gabi94
5th June 2006, 02:07
Si mie mi se pare ca Poli-Dinamo este 2 solist ,Dinamo este mult mai motivata pe cand la Poli ,deja se gandesc ce transferari sa mai faca la vara...

jarod
5th June 2006, 04:56
CFR Cluj - Farul 1, aproape toti titularii Farului au liber pentru meciul din Intertoto, vor juca cu tineretul.

DanielAndrei
5th June 2006, 15:48
Dar NATIONAL - POLI IASI???

ady51a
5th June 2006, 16:54
Meciuri grele pt ca nu stim cu ce echipe vor juca.
Banuiesc ca meciurile de la Vaslui si Petrosani se vor bloca.
Farul merge cu echipa a doua la Cluj. Echipa intai se pregateste de un cantonament in Grecia la Veria, foarte aproape de granita cu Macedonia, unde va juca in Intertoto pe 17 sau 18 iunie cu Pobeda Prilep.


Fără interes de la Cluj
Meciul de pe terenul lui CFR Cluj, din ultima etapă, care nu mai prezintă interes pentru Farul, va fi abordat cu un lot din care vor lipsi 11 dintre “rechinii” de bază. La Dej nu vor merge Curcă, Farmache, Paşcovici, Şchiopu, Guriţă, Barbu, L. Mihai, T. Moldovan, Florea, Senin şi Todoran, fiind folosiţi fotbaliştii care au jucat mai puţin īn ultimul timp.

Kainsashiki
5th June 2006, 20:47
Romania - 1st division (8 matches) The highest odds
n 1 X 2
Arges Dacia Pitesti - Bacau FCM Wed 07-06-2006 - 16:00 1 1.42 3.90 5.70
Politechnica Timisoara - Dynamo Bucharest Wed 07-06-2006 - 16:00 1 3.70 3.20 1.80
CFR Ecomax Cluj - Farul Constanca Wed 07-06-2006 - 16:00 1 1.85 3.20 3.50
Sportul Studentesc Bucharest - Gloria Bistrita Wed 07-06-2006 - 16:00 1 1.30 4.50 6.90
Jiul Petrosani - Rapid Bucharest Wed 07-06-2006 - 16:00 1 6.10 4.30 1.35
Vaslui FC - Steaua Bucharest Wed 07-06-2006 - 16:00 1 7.30 5.00 1.25
National Bucharest - Poli Unirea Iasi Wed 07-06-2006 - 16:00 1 1.65 3.40 4.20
Otelul Galati - Pandurii Lignitul Tg.Jiu Wed 07-06-2006 - 16:00 1 2.20 3.30 2.

Cristian
6th June 2006, 14:22
Steaua castiga la Vaslui, ca daca nu castiga, Gigi nu mai da mana cu Porumboiu si se supara pe el :D:D
Rapidu castiga la Petrosani.
Otelul castiga acasa fiind si ultima reprezentatie de pe teren propriu

Incubus
6th June 2006, 14:44
la GB nu au bagat (inca) divizia A; or sti oamenii ceva.

relansat
6th June 2006, 15:10
Cote afisate la Pariloto:

CFR Cluj - Farul Constanta 1.95 2.9 3.6 @clujenii nu au cel mai bun joc acasa, de aceea evit meciul acesta.

Sportul Studentesc - Gloria Bistrita 1.4 3.5 8 @ meci de 1 solist, insa nush cat o sa`i mai ajute pe studenti aceasta victorie.

FC Arges - FCM Bacau 1.2 4.5 15 @ cred ca o sa fie meci egal, pitestenii sa spuna mersi ca se termina campionatu. Mare pacat, o echipa care in sezoanele trecute a facut o figura frumoasa. Se simte lipsa unui antrenor competent. Deci x2 :drak:

Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti 5 2.8 1.75 @ din nou un joc incrancenat intre cele doua echipe care se urasc de moarte.

Otelul Galati - Pandurii Tg. Jiu 1.65 3.75 4.0 @ cota buna, mizez pe 1 in ciuda prestatiilor otelarilor pe teren propriu.

FC Vaslui - Steaua Bucuresti 12 4.25 1.25 @ meci decisiv, cota prea mica (pt unii), altii poate`s de alta parere ...

Jiul Petrosani - Rapid Bucuresti 9 3.3 1.4 @ giulestenii vor invinge, intrebarea este daca va conta victoria lor (???)

Maine o sa joc un combo micutz: Arges-Bacau x2, Rapid 2, Otelul 1. Multa bafta maine in alegerea meciurilor :ok:

ady51a
6th June 2006, 16:04
bilet sigur (dupa mine)

Cluj - Farul 1x
Sportul - Bistrita 1
Vaslui - Steaua 2
Jiul - Rapid 2

TaciAcolo
6th June 2006, 16:18
Miza pe jucătorii de perspectivă
Cu Nae Ungureanu pe banca tehnică, Pandurii au obţinut două victorii acasă, cu Argeşul şi Poli Timişoara, īnsă gorjenii īn Divizia A nu au reuşit nici o victorie la o diferenţă mai mare de un gol. Ungureanu vede partea plină a paharului. „Am dat trei goluri, şi e benefic. Echipa asta nu a marcat īn nici un alt meci din A atātea goluri. E supărător că am luat două goluri, dar aş prefera ca noi să dăm şi şapte goluri, iar adversarii să ne dea şase. Nu uitaţi că italienii au cāştigat un Campionat Mondial cāştigānd toate meciurile la un gol diferenţă”, a spus Ungureanu care a ţinut să precizeze că victoria īn faţa celor de la Poli Timişoara este foarte importantă īn plan sentimental. La fel de important pentru Ungureanu pare a fi şi meciul de la Galaţi care demonstrează că ţine la palmaresul gorjenilor. Deşi are mari probleme de lot, Ungureanu nici nu se gāndeşte să cedeze la Galaţi īn faţa unei echipe vulnerabile pe teren propriu. „Ne mai aşteaptă o etapă miercuri care ne prinde descoperiţi din punct de vedere al lotului pentru că avem foarte mulţi jucători accidentaţi. Mergem cu o echipă de perspectivă la Galaţi. Acest meci are pentru mine importanţă personală, pentru că Oţelul Galaţi a cāştigat multe meciuri īn deplasare dar a dat şi multe puncte acasă”, a spus Ungureanu. Astfel, tehnicianul pandurilor va miza pe jucători tineri, foaia de joc fiind completată cu jucători de la juniori.(impactingorj.com)
O cota de care trebuie profitat 1.65 :P

ady51a
6th June 2006, 16:52
Au aparut si cotele pe Gamebookers

Arges Pit. v Bacau 1.38 3.85 7.00
CFR Cluj v Farul Con. 1.85 3.15 3.75
FC Vaslui v Steaua B. 10.00 5.00 1.21
Jiul Petrosani v Rapid B. 7.00 4.33 1.33
National B. v Politeh. Iasi 1.67 3.25 4.50
Otelul Galati v Pandurii 1.85 3.25 3.60
Poli Timisoara v Dinamo B. 4.50 3.35 1.65
Sp. Studentesc v Gloria Bis. 1.38 3.85 7.00
nu stiu exact Bacaul ce spera pt campionatul viitor, daca merg iar la promovare, dar din cate cunosc eu daca nu fac un anumit numar de puncte intra cu o penalizare in divizia B. Daca e asa cred ca-i bun prilejul de a lua 3 puncte de la Pitesti - cota 7 Ce ziceti?

Dudubetwin
6th June 2006, 17:33
da ce penalizari se aplica ?? craiova a adunat sezonul trecut, cand a retrogradat 14 puncte, iar bacaul pana acuma .. 13, iar craiova a plecat in sezonul acesta de divizia b cu un handicap de 2 puncte ... asa ca nu este cine stie ce ... bacaul o sa scoata probabil un egal ..

Incubus
6th June 2006, 17:40
Craiova a luat 20 de puncte anu trecut si a avut penalizare 2 pct.
http://www.labtof.ro/diviziaa/sezon/2004-2005
Nu stiu exact daca si anul asta baremul e 22; Bacau are 13 asta ar insemna 9 pct penalizare in B

LE: Cica Sechelariu vrea sa plece in SUA si sa lase echipa, deci nu se stie ce ganduri au pt la anul

Dudubetwin
6th June 2006, 17:46
ia uite de unde am luat eu clasamentul !! LOOOLL .. de pe ols !!

Incubus
6th June 2006, 17:52
pai ala era clasamentu dupa 15 etape :P

Dregan
6th June 2006, 20:24
Baremul este de 22 de puncte. Bacau va intra cu -9 puncte si probabil ca va retrograda in "C":drak:

relansat
6th June 2006, 20:41
Nu`i adevarat nimic din ce spuneti. Teoretic ar trebui sa fie depunctata cu 9 puncte in eventualitatea ca o sa termine campionatul cu un nr de 13 puncte. In realitate, lucrurile stau altfel, o depunctare de maxim 4 puncte e de ajuns.

Dudubetwin
6th June 2006, 20:52
de ce mai relansat ?? regulamentul nu`i pentru toti ?? ca aici pe forum ii si in Divizia A ??? :evil:

Dregan
6th June 2006, 23:32
Nu`i adevarat nimic din ce spuneti. Teoretic ar trebui sa fie depunctata cu 9 puncte in eventualitatea ca o sa termine campionatul cu un nr de 13 puncte. In realitate, lucrurile stau altfel, o depunctare de maxim 4 puncte e de ajuns.



Lol!!! Auzi la el... o depunctare de 4 puncte e de ajuns...Pai tu crezi ca e dupa cum vrea fiecare? Ce e asa de greu de inteles!!?? Daca Bacau pierde maine va intra cu -9 pct in Divizia "B"

relansat
7th June 2006, 00:14
Bacaul este deja retrogradata, asta am stabilit. Treaba sta in felul urmator: in conditiile in care Bacaul va dori sa promoveze, pt a nu zabovi prea mult prin liga secunda, se va gasi mereu un "artificiu" (fuziune, etc) prin care sa scape de povara celor 9 puncte la pasiv. Nu uitati ca echipa moldava a mai instrumentat o facatura in trecutul destul de recent. In fine, toate astea se vor intampla numai daca Bacaul va vrea.

Moshu
7th June 2006, 01:05
Steaua castiga la Vaslui, ca daca nu castiga, Gigi nu mai da mana cu Porumboiu si se supara pe el :D:D
Rapidu castiga la Petrosani.
Otelul castiga acasa fiind si ultima reprezentatie de pe teren propriu


1) Cota de 1,25 este IMENSA pentru Steaua..mi-as juca absolut toti banii pe care ii am pe Steaua..la 2) voi spune si de ce

2) nu de asta va castiga Steaua la Vaslui....va castiga deoarece antrenorul Vasluiului este Mircea Rednic, viitor antrenor la Dinamo si daca steaua nu castiga campionatul...Dinamo nu are nici o sansa sa prinda cupa UEFA....logic nu? sunt 100% sigur ca vasluiul tranteste meciul :ok:

Elphax
7th June 2006, 01:27
Vasluiul nu tranteste meciul, doar ca Rednic, si cativa catzei de la echipa vor sa o vada pe dinamo calificata in UEFA.
Ce poate fi mai clar decat asta?

Moshu
7th June 2006, 01:57
de ce spui asta? pentru ce mai lupta jucatorii Vasluiului? si Rednic, oare nu vrea sa joace in Uefa la anu? fi serios..meci mai sigur ca asta nu a fost in tot campionatul...

razwan_vs
7th June 2006, 08:27
Arges Pit. v Bacau 2
CFR Cluj v Farul Con. 1
FC Vaslui v Steaua B. 2
Jiul Petrosani v Rapid B. 2
National B. v Politeh. Iasi 1
Otelul Galati v Pandurii x
Poli Timisoara v Dinamo B. 1
Sp. Studentesc v Gloria Bis. 1

Vraciul
7th June 2006, 09:22
atentie, la timisoara lipseste jumatate din echipa de baza....

Moshu
7th June 2006, 22:38
cred ca or sa-l blocheze pe Vaslui - Steaua...alte meciuri ce merita jucate Sportul - Bistrita 1 si Poli - Dinamo X
it's in my blood :drak:

Moshu
7th June 2006, 22:39
cred ca or sa-l blocheze pe Vaslui - Steaua...alte meciuri ce merita jucate Sportul - Bistrita 1 si Poli - Dinamo X
it's in my blood :drak:

Moshu
7th June 2006, 23:15
cred ca or sa-l blocheze pe Vaslui - Steaua...alte meciuri ce merita jucate Sportul - Bistrita 1 si Poli - Dinamo X

It's in my blood :drak:

Moshu
7th June 2006, 23:56
cred ca or sa-l blocheze pe Vaslui - Steaua...alte meciuri ce merita jucate Sportul - Bistrita 1 si Poli - Dinamo X

it's in my blood :drak:

Dudubetwin
8th June 2006, 12:13
Rezultate:

Jiul - Rapid 3 - 0
CS Vaslui - Steaua 0 - 4
Poli Timişoara - Dinamo 0 - 0
Sportul - Gloria 2 - 1
Oţelul - Pandurii 1 - 1
CFR Cluj - Farul 3 - 0
FC Naţional - Poli Iaşi 0 - 0
FC Argeş - FCM Bacău 0 - 0

STEAUA CAMPIOANA !!!