PDA

View Full Version : Greva De Avertisment!



ady_azzuro
19th December 2003, 20:56
Imi cer scuze EDMOND_ ca am deschis acest thread offtopic, dar am o propunere:

CE SPUNETI, NE ALIAM INTR-O GREVA DE AVERTISMENT IMPOTRIVA TUTUROR DUSMANILOR DE PE ONLINESPORT?
AR TREBUI PENTRU O SAPTAMANA SA NE RETRAGEM TOTI AICI http://www.craiova-maxima.as.ro/forum/index.php SI SA-I IGNORAM PE CEI CU CARE AM AVUT CONTRE SA VADA TOTI CE AR INSEMNA FORUMUL ASTA FARA NOI, OLTENII!!
Va multumesc pt atentie!

EDMOND_
22nd December 2003, 01:49
Azzuro , nu este ideea ta ..a fost postata in urma cu cateva zile pe forumul nostru ..dar asta-i stilul tau...
Am spus , eu personal nu sunt de acord...
1. Astfel de actiune nu se face strigand in gura mare sa vada toti ce ai de gand... este o aiureala ce faci tu... puteai macar sa ne abordezi pe pm sa discutam motivele si eventualele implicatii.. Cand o sa mai cresti sa-mi spui si mie...
2. Forumul Universitatea de pe onlinesport este si ceva din noi..fiecare am lasat aici putin din ceea ce suntem si din ceea ce gandim...impreuna l-am facut puternic.. nu as fi acceptat sa fiu numit moderator aici daca nu as fi fost convins ca il putem face mult mai puternic si mai frumos...eu la asta ma gandesc acum nu la lucruri minore ..la inceputul anului viitor voi veni cu o serie de propuneri si ma voi consulta cu toti cei care au postat aici ...
NU inteleg de ce ar trebui afectat forumul Universitatii , daca consideri ca motivatia ta este puternica si corecta poti inceta sa postezi pe celelalte subiecte indiferent sectiunea ....
Azzuro , suntem baieti mari de acum....ti-am explicat ca ai si optiunea ignore pentru " dusmani" ...este foarte eficienta , te asigur..se pare insa ca nu stii sa o folosesti....

ady_azzuro
22nd December 2003, 02:06
Nu este ideea mea, este ideea moderatorilor de la craiova-maxima, eu facand parte din acel grup am decis sa postez acest mesaj aici, astfel de actiuni se pot spune liber, ca de aia avem libertatea de a vorbi, sunt destui dusmani care nu ne vor pe acest forum si le-ar place ca oltenii sa dispara de pe acest forum, dar sunt sigur ca acest lucru nu se va intampla niciodata, eu cerusem defapt o pauza da Craciun si Anul Nou de doar o saptamana :D
Stiu ca online face parte din noi si de aceea postez in fiecare zi, deoarece imi place sa fiu alaturi de STIINTA pe acest forum, dar noi din pacate nu avem un loc anume, un forum oficial in care sa ne strangem cu totii si sa discutam toate probleme, suntem toti raspanditi pe toate forumurile. Onlinesport este unul dintre cele mai puternice forumuri alb-albastre si el respect pt asta, dar nu este nu numai al nostru, mie mi-ar place sa ne strangem cu totii intr-un loc anume si sa fim alaturi de STIINTA. Eu am inceput deja sa-i ignor pe dusmani si asa am sa fac in continuare...dar nu pot sa accept ca unii dintre ei sa ne jigneasca fara pic de jena...acest lucru nu poate trecut neobservat!

Oricum eu va astept pe craiova-maxima, unde eu sunt unul dintre gazde. :)

EDMOND_
22nd December 2003, 02:48
Este o propunere a moderatorilor de pe "maxima " ! ? Nu cred ! Am sa intru acolo si am sa lamuresc lucrurile. Sunt chiar curios... Daca este asa, este o lipsa de fair play... ! In calitate de moderatori nu puteau sa faca o astfel de propunere , cred ca ai inteles gresit.

" Oricum eu va astept pe craiova-maxima, unde eu sunt unul dintre gazde. " ( vad ca te-a deranjat ca nu mai esti moderator aici , te-am avertizat ca s-ar putea sa patesti asta insa nu m-ai luat in seama ...! nu te inteleg insa , de ce insemna atat de mult titlul de moderator pentru tine!?)

Pacala
22nd December 2003, 06:40
Edmond, Ady a facut o propunere.Fiecare este liber sa aleaga modalitatea de actiune. Luatul asta la rost nu-si avea rostul.

ady_azzuro
22nd December 2003, 13:08
Este o propunere a moderatorilor de pe "maxima " ! ? Nu cred ! Am sa intru acolo si am sa lamuresc lucrurile. Sunt chiar curios... Daca este asa, este o lipsa de fair play... ! In calitate de moderatori nu puteau sa faca o astfel de propunere , cred ca ai inteles gresit.

" Oricum eu va astept pe craiova-maxima, unde eu sunt unul dintre gazde. " ( vad ca te-a deranjat ca nu mai esti moderator aici , te-am avertizat ca s-ar putea sa patesti asta insa nu m-ai luat in seama ...! nu te inteleg insa , de ce insemna atat de mult titlul de moderator pentru tine!?)

Mai precis a lui Frozen, noi am avut destule dispute aici si ar fi fost cazul sa mai luam o pauza, dar oricum in sondaj exista si optiunea nu, totul depinde de voi, daca nu sunteti de acord ramanem aici :yeah:
Nu m-a deranjat faptul ca nu mai sunt moderator aici, ma deranjat felul in care unii dusmani au contribuit la 'coborarea' mea in grad, pt mine nu este necesar sa fiu moderator la un forum in care nu sunt dorit de multi si unde am destui dusmani, titlul de moderator de la CRAIOVA-MAXIMA inseamna ceva pt mine, asa cu inseamna si titlul de moderator al tau aici la UNIVERSITATEA CRAIOVA! :)

Am incheiat discutia aici...poti sa inchizi subiectul daca vrei, nu mai e de actualitate.

EDMOND_
22nd December 2003, 14:28
Cred ca ai inteles gresit , Pacala: Nu am luat pe nimeni la rost. A fost doar o discutie , cu Ady am astfel de discutii frecvent...
Stiu ca moderatorii de pe Maxima ne-ar dori mai mult acolo si au dreptate - ar trebui sa fim mai mult prezenti acolo , eu am promis ca voi intra frecvent dupa 1 ianuarie si am sa ma tin de promisiune.
Nu sunt de acord insa cu felul in care incearca sa faca acest lucru. Am zis si o repet : nu este fair play. Ei privrsc probabil acest forum ca pe un forum concurent...eu insa le consider pe amandoua o mica , foarte mica bucatica din ceea ce inseamna Universitatea.
Si nu este nici o problema , fiecare are dreptul sa ia hotararea pe care o doreste! Dupa ce vor termina greva ,daca vor reveni am sa-i astept aici cu aceeasi simpatie.

ady_azzuro
22nd December 2003, 15:17
Ok EDMOND_ , ramane cum am stabilit! :cool:
Nu va fi nici o greva!

EDMOND_
22nd December 2003, 15:45
:) Ady , nu am stabilit nimic eu...mi-am spus parerea ... oricum nu e bine sa intri in greva de sarbatori . las-o si tu la anul , daca mai este cazul....

ady_azzuro
22nd December 2003, 16:34
Ai stabilit ca te vei prezenta mai des incepand cu 1 ianuarie :cool:
La anu` nu va mai fi cazul, nu am de gand sa incep anul in greva :happy

ion-1
22nd December 2003, 18:02
Ady, partea amuzanta este ca desi tu ai initiat threadul asta tot tu ai cam fost cel mai activ in postari dupa lansarea lui...:)

ady_azzuro
22nd December 2003, 18:18
Pai daca s-a hotarat sa nu fie nici o greva, ce vroiai sa fac? Sa particip la greva singur? Nu ar fi avut nici un efect! :D

Vadim
22nd December 2003, 18:47
Ady, treaba cu dusmanii nu o inteleg. Sint sigur ca nimeni de aici nu vede pe altcineva ca dusman. Sint numai schimbri de idei, de randuri si este normal ca lumea sa nu fie de acord. De aici, pana la a fi dusman, este cale lunga... Daca vrei sa ai mai putini "dusmani" incearca sa fii mai putin xenofob, in primul rand.

In ceea ce priveste "greva" eu ma bucur ca ceilalti au avut maturitatea sa spuna nu. Inseamna ca forumul le place si intra aici cu placere, iar asta nu poate decat sa ma bucure.

inter
22nd December 2003, 21:13
greva :D, cine ti-a bagat asta in cap ady?

ady_azzuro
22nd December 2003, 22:13
Miron Cozma, cine altul?!?! :cool:

Gerson
1st January 2004, 19:05
avem clar dusmani printre moderatori, au primit prea multi aceasta titulatura si unii au chiar mai multe cazul aluia cu sportul.
O alta chestie este si asta cu voturile, in ultimul timp au inceput si acolo sa faca smecherii, am citit si disputa si am urmarit evolutia voturilor. tzurca nu a luat voturile corect, in citeva minute a ajuns la 30 si n-au fost useri deci a fost modificare a unui moderator. Va spun sigur pentru ca am fost pe forum cand a sarit brusc tzurka de la 10 la 30 intr-o secunda fara sa fie nimeni pe forum.
Si inca nu stim noi multe despre ce se intampla aici , ma refer la atitudinea unor moderatori
Nu s-a spus niciodata cine a umplut forumul de pe intern de mesaje anti ady_azzuro, cred ca au fost 6 la un moment dat,
Pe urma mesajul lui antiolteni, a stat acel subiect al lui antiolteni zile intregi. Sint multe care se aduna totusi.Nici nu s-a spus cine este ,nici n-a fost banat
Eu am votat pentru greva si migrarea spre forumul craiova-maxima. Este timpul sa ne unim si noi pe un forum.

ady_azzuro
1st January 2004, 19:17
Este incredibil cea ce se intampla, pacat ca unii suporteri ai Craiovei de pe acest forum nu isi dau seama ce se petrece...
Se pare ca se vrea inlaturarea noastra de pe acest forum, se vedem ca le stam in gat dusmanilor...trebuie sa luam o hotarare cat mai curand prvind aceasta problema, nu as vrea ca acest grup al fanilor Olteni sa se destrame din cauza unor terchea-berchea!

EDMOND_
1st January 2004, 20:44
Deocamdata bucurati-va de sarbatori ! Vom discuta de maine incolo! Noi stim exact cat valoram si cat valoreaza si unii dintre cei care ne ataca .

inter
2nd January 2004, 15:16
Ady, eu sunt de parere ca "migrarea" spre alte forumuri nu e o solutie, sa stam acolo sa ne plangem "mortii"...
tre sa rezistam pe toate forumurile pt. a nu le da altora prilej de "bucurie"

ps. oricum pe maxima esti tu moderator si cum intra vreun "dusman" il zbori imediat :D:D:D

ion-1
2nd January 2004, 18:16
Mai intai tuturor un La Multi Ani si numai bine in 2004.

Dupa trei saptamani de prezenta activa pe forumul Online m-am hotarat sa revin (pentru un timp nedeterminat) la postura pe care am avut-o luni de zile fata de acest site: simplu cititor.
Am sa incerc sa intru mai des pe craiova-maxima (am si deschis un thread acolo: Prioritatile Universitatii Craiova). In ideea ca putem discuta si acolo la fel de intens ca si aici (nu inteleg de ce ne-am plange doar mortii acolo, inter?).
Doresc sa subliniez eforturile lui EDMOND de a pastra echilibrul pe acest forum (chiar daca am primit 2-3 atentionari surprinzatoare din partea lui -vezi ultimul de pe arena).
Aici nu prea ma simt acasa, sa fiu sincer, nici macar pe forumul nostru (mereu interpelari de prost-gust, aparitia unor fragmente din mesajele mele -postate la forumul Universitatii- pe alte sectii, aparitia threadurilor deja cunoscute de pe intern, moderatori bizari si paraleli cu acest statut).
M-am grabit sa postez acest mesaj inainte de incheierea votului de pe arena, pentru a nu se considera ca am fost influentat de rezultatul de acolo.
O eventula izbanda v-o dedic in totalitate, iar un eventual esec mi-l asum in intregime.

Toate bune va doresc

ady_azzuro
2nd January 2004, 19:48
Ady, eu sunt de parere ca "migrarea" spre alte forumuri nu e o solutie, sa stam acolo sa ne plangem "mortii"...
tre sa rezistam pe toate forumurile pt. a nu le da altora prilej de "bucurie"

ps. oricum pe maxima esti tu moderator si cum intra vreun "dusman" il zbori imediat :D:D:D

Nu sa ne plangem mortii, ci sa fim mai activi pe craiova-maxima, din pacate acest forum are mai multi forumisti olteni decat craiova-maxima, eu sper sa ne strangem acolo si sa discutam despre Stiinta! Bineinteles acest forum nu trebuie nici el ignorat, dar ar fi mai bine sa punem mai mult accentul pe acel forum, numai al nostru! :)
Pana acum nu a intrat nici un dusman pe craiova-maxima, doar un stelist firav, sean paul! :) , dar e cam paralel cu fotbalul.... :D

EDMOND_
2nd January 2004, 20:53
Am sa o iau pe rand!
1. POATE CA UNII DIN VOI NU AU INTELES ,FORUMUL PE CARE SE SCRIE AICI UNDE POSTEZ EU ACUM ESTE AL UNIVERSITATII CRAIOVA. Si este unul din cele mai active! Eu nu o sa fiu multa vreme moderator aici ( mai ales daca iau in calcul "ajutorul" pe care mi-l dau chiar unii din suporterii nostri ) , dar consider o mare gresala sa parasim o pozitie castigata destul de greu cu contributia tuturor!
2. CINE VREA SA PLECE SA O FACA! M-am saturat de aluziile fine si de incercarea de convingere a altora sa migreze pe maxima. Am pledat ca toti cei de aici sa posteze pe maxima , iar in masura posibilitatilor am postat si eu cat am putut. Daca insa MODERATORI de pe maxima vor mai pleda aici pentru parasirea acestui forum eu personal nu am sa mai intru acolo. IN AFARA FAPTULUI CA ESTE O LIPSA DE FAIR PLAY este si o dovada de mult egoism! Pentru ca va ganditi intai la voi si abia apoi la Universitatea! DE ce nu vreti sa inchidem toate paginile despre Universitatea , sa ramana numai maxima ? Eu stiu ca Universitatea are cele mai multe site-uri si asa vreau sa ramana.
3. Si inca ceva ! Aceasta echipa m-a invatat sa nu cedez niciodata. Am o afacere care imi ocupa destul timp , cand mi s-a propus sa fiu moderator aici am acceptat stiind ca va fi dificil , am considerat ca va aparea insa cineva care va avea mai mult timp decat mine si va iubi acasta echipa la fel de mult. Si va dori sa modereze acest forum !Asta consider si acum.

EDMOND_
2nd January 2004, 21:40
PENTRU ION: " Doresc sa subliniez eforturile lui EDMOND de a pastra echilibrul pe acest forum (chiar daca am primit 2-3 atentionari surprinzatoare din partea lui -vezi ultimul de pe arena)."
Ai inteles gresit : nu a fost nici o atentionare .
. Ti-am spus si eu si Pacala ca raspunsul pe care i l-ai dat la primul lui mesaj pe arena era suficient , ai dorit sa continui , foarte bine, a fost alegerea ta...
.Pe Arena ti-am spus ca nu are nici un rost sa mai continui postarile din momentul inchiderii subiectului si trecerii la vot.Ca nu are rost sa mai continui aceasta disputa.... Pentru mine personal nu are nici o relevanta votul de acolo. Si asa votul a fost destul de ciudat....Dar asta este o problema pe care o voi discuta la nivel de moderatori si administrator al forumului...

EDMOND_
2nd January 2004, 21:58
Pentru Gerson si Azzuro - nu cred ca ati fost jigniti aici pe forumul Craiovei ( cel putin de cand sunt eu moderator )... vreti sa va retrageti pe maxima , foarte bine. Regret asta dar nu am cum sa va impiedic! Am si eu o intrebare insa..de ce nu ati renuntat la postarile pe intern sa va retrageti aici , unde nu va jignea nimeni ?.. De ce ati postat pe forumurile unor echipe pe care nu le putem suporta si le-ati imbogatit substantial "ratingul" ( cred ca in unele locuri ati postat aproape jumatate din numarul postarilor! ). De ce ati acceptat sa luptati in Arena si nu ati procedat ca Pacala ...V-am spus ce-i doare cel mai mult : un "ignore" , aveati si aveti aceasta posibilitate! Vreti sa plecam de aici ? Pentru ce ? Sa-si frece unii mainile de bucurie ?
Nu , multumesc! Sunt suporter al Universitatii Craiova!

ady_azzuro
2nd January 2004, 22:08
EDMOND_ nu s-a pus niciodata problema sa plecam definitiv de pe acest forum (cel putin eu), ci doar de o greva de o saptamana sa le aratam dusmanilor ca acest forum fara Olteni nu are viata, eu nu am mai facut nici o greva si am continuat sa postez oriunde pe acest forum la Intern, Extern si la Suporter, pe mine nu poti sa ma acuzi ca am incetat sa mai postez pe forumul acesta al oltenilor...
Eu voi posta pe acest forum in continuare, dar as dori ca acel forum sa fie primordial, daca voi hotarati ca acest forum este reprezentativ U Craiova, foarte bine...desi unora nu le convine...eu unul nu am sa parasesc acest forum....

FORZA STIINTA!
Si EDMOND_ ai acordul meu sa inchizi acest topic daca vrei....

EDMOND_
2nd January 2004, 22:19
Toate forumurile despre Universitatea sunt reprezentative! Sunt anumite lucruri care ma nemultumesc si pe mine , dar nu este asta solutia. Ti-am spus ca vom discuta dupa sarbatori si eu ma tin de cuvant. Veti primi un pm de la mine cu propunerile mele!

ady_azzuro
2nd January 2004, 22:32
OK EDOMND_ , eu am rabdare :cool:

ion-1
2nd January 2004, 22:35
Dec, 12
Sincer nu ma pricep si nu stiu ce inseamna moderator pe un forum. Citind mesajele anterioare din acest topic inteleg ca nu este o misiune usoara..banuiesc ca trebuie sa gasesti cea mai buna cale de a mentine un mediu cat mai propice discutiilor de fond (si nu celor cu tenta vulgara si lipsite de continut) si nu in ulltimul rand o atmosfera cat mai placuta si destinsa.
Sincer sunt un pic derutat ca nu exista un forum al craiovei puternic de sine statator (cel de pe craiova-maxima incearca dar se pare ca nu are priza inca)..
Dar sper sa avem o tinuta cu adevarat universitara toti suporterii (indiferent de varsta si conditie sociala) celei mai indragite echipe din tara si a celei care a practicat (cu ani buni in urma) cel mai complet fotbal din Romania: UNIVERSITATEA CRAIOVA.

IN contextul celor spuse, ma alatur celor care il felicita pe EDMOND si ii doresc multa perseverenta, clarviziune si desigur mult succes in calitatea sa de moderator.

Dec, 13
Frozen, adevarat este mai usor sa citesti decat sa compui.
Dar asta nu justifica faptul ca nu exista un forum puternic al suporterilor Stiintei. Si nu este vina mea, care m-am hotarat tarziu sa-mi spun si eu cate un umil punct de vedere.
De fapt, aici pe online, senzatia mea (derivata din citit desigur) este ca este un site pro-stelist, ca si eurochipe.
Am eu un fix, castigarea independentei Stiintei sub toate aspectele..

Dec, 13
Ady, multumesc si eu iti doresc toate cele bune.
De fapt forumul asta al suporterilor Craiovei ar trebui sa existe, dupa parerea mea, pe site-ul oficial al clubului.

Am simtit nevoia sa repet dintre primele mele postari pentru a clarifica orice eventuala neintelegere.
Intru de luni de zile pe site-urile Craiovei..inclusiv pe onlinesport, unde nu am intrat decat pe forumul Universitatii (care este in OnlineSport>Forum>Suporter>Universitatea...).
Nu am postari pe alte site-uri, mai ales pe cele ale cluburilor departamentale nici nu am intrat (nu exista pentru mine). Am deschis doar un thread pe intern (legat de finala cupei romaniei) si am raspuns unei provocari din partea unui stelist. Nu regret, desi modul in care s-a votat mi-a lasat un gust amar (nu era mai simplu ca fiecare sa trimita un mesaj votez cu a sau b?) si mi-a intarit convingerea ca onlinesport este in scadere de credibilitate accentuata (in ce ma priveste desigur). Ca o paranteza, doresc sa multumesc celor care au votat alaturi de mine si sa sper ca imi impartasesc convingerile dincolo de apartenenta la aceeasi iubire alb-albastra.
Nu fac nici un parte-pris vis-a-vis de migrarea pe alt forum..mai sus am spus clar opinia mea..nici macar nu am votat aici in privinta grevei..scuze, daca prin mentionarea faptului ca am deschis un thread pe alt forum al Universitatii se poate interpreta in acest sens..
Am intrat aici ca un om liber si plec (cum am spus, pe un timp nedefinit) tot ca un om liber, dar mai bogat in anumite privinte personale.
Referitor la atentionare, Edmond, precizez ca nu a fost o prelungire a disputei, ci am dat un raspuns la obiect unui moderator (ayrton) care a debitat o enormitate..si nimic nu e mai placut decat sa-i demonstrez unui fan stelist sau dinamovist ca e paralel cu normalitatea pe care o inteleg eu (ca o gluma, aici unde sunt, berea cea mai ieftina si de "calitate" in ton cu pretul desigur, se numeste reddog..:)) Deci nu am inteles de ce trebuia sa-mi spui ca nu are rost sa prelungesc disputa..nu era nici o prelungire..oricum, e un aspect nesemnificativ.

Inca o data, apreciez eforturile lui EDMOND de a mentine calitatea acestui forum..sunt de acord cu el in ceea ce priveste postarile noastre pe site-urile altor cluburi sau pe acele threaduri (te contrazic aici, EDMOND) de pe intern care sunt total aiurea (steaua, steaua-campionii suntem noi, cel cu emblema noastra).
Inteleg foarte bine, mai ales acum, dupa 2-3 saptamani de prezenta activa aici, ca este foarte greu pentru cei care aveti in spate atatea idei, convingeri, suferinte si bucurii impartasite pe acest forum (si poate chiar sa va identificati cu el pana la un punct) sa intalniti opinii sau aluzii privind plecarea suporterilor pe alte situri.
Eu am facut o alegere..probabil nici pe alte site-uri ale Universitatii (nu le mai mentionez numele) nu o sa rezist prea mult (acesta este totusi cel mai activ, din pacate). Dar cum am spus, cu tot regretul, aici ma simt in deplasare..nu stii cand rasare unul sa zica: Guso olteanu' sau alte comentarii...
Am sa continui sa intru sa citesc mesajele voastre, mai ales ca majoritatea sunt pline de substanta (lucru esential).

Suporterii Universitatii Craiova reprezinta si aici miezul puternic al oricarei dezbateri de fond si emana o pasiune frumoasa si curata derivata din dragostea pentru un club frumos cu o istorie speciala.

Sunt fericit ca fac parte dintre voi.

EDMOND_
2nd January 2004, 22:43
Felicitari pentru prestatie! In rest mi-am spus parerea , nu am sa ma repet!

nr.zece
2nd January 2004, 23:55
edmond eu nu am propus retragerea pe maxima, cand am vorbit cu ady am vorbit de o greva de avertisment pentru o saptamana si am vrut sa va atentionam pe voi moderatorii de faptul ca un membru care a jignit de cate ori a putut oltenii a ajuns moderator.
dupa aia s-au creat membrii care au descis topic de genul loc de scuipat Oltenii si voi moderatorii nu ati facut altceva decat sa stergeti topicul unde un coleg de grup de al vostru si-a dat arama pe fata.
nu ati luat nici o masura impotriva lui dragos, sunt curios cum vreti voi sa acceptam avertismentele pe care ni le da-ti voi? atata timp cat nu ne luminati si pe noi ce aveti de gand cu dragos sunteti toti in aceiasi oala.
daphix moderator la uta, m-a ars in cateva minute de la postarea legata de ma'sa lui ultras, acum dupa mai mult de o saptamana imi da un mesaj si imi spune ca nu stie ce s-a intamplat ca nu a vazut mesajul.
vadime ce cauta printre moderatori daca nu vede cele mai fierbinti puncte?
asa ca edmond forumul maxima ne ofera alternativa sa discutam fara viermi printre noi, si bineinteles ca sunt egoist, sunt moderator acolo. :D :D :D

RedBaron
3rd January 2004, 01:29
daphix moderator la uta, m-a ars in cateva minute de la postarea legata de ma'sa lui ultras, acum dupa mai mult de o saptamana imi da un mesaj si imi spune ca nu stie ce s-a intamplat ca nu a vazut mesajul.
vadime ce cauta printre moderatori daca nu vede cele mai fierbinti puncte?
asa ca edmond forumul maxima ne ofera alternativa sa discutam fara viermi printre noi, si bineinteles ca sunt egoist, sunt moderator acolo. :D :D :D

Dle frozen, cu d-ta nu ma pot intelege sub nici o forma!!! Dupa cum am postat pe Steaua/UTA am lasat de inteles ca in perioada 20dec-1ian nu intru pe net, fiind plecat! Deci nu stiu ce s-a scris in aceasta perioada, pe Intern sau unde s-o scris... Apoi, NU ESTE PROBLEMA MEA ce se intampla pe alte forumu-uri!! Iti este clar? Cand am intervenit in alte parti, mi s-a reprosat asta, astfel acum ma limitez la UTA si (momentan) Steaua. Nu mai deforma cum iti convine ceea ce spun eu! Adica, te-am rugat in PM-ul acela (ca raspuns la PM-ul TAU, asta ai uitat sa precizezi!!!) sa-mi dai un link SA VAD CE S-A SCRIS, ASTFEL SA-MI POT DA CU PAREREA IN CUNOSTINTA DE CAUZA! Este clar!? Eu nu trebuie sa ma justific in fata nimanui, dar prefer sa o fac, ca nu am nimic de ascuns!
Multumesc de aprecieri, aici se face diferenta! Cauta tu un mesaj de al meu in care am folosit cuvintele "viermi, dusmani, la masa-n *****", etc! De ce? Ca nu imi permit! Intelegi? Chiar daca altii isi permit prea multe si nu dau dovada de bun simt!

nr.zece
3rd January 2004, 01:38
nu te poti intelege pana nu vad atitudinea voastra la ce a scris antiolteni, daca nu ai vazut threat-ul e vina ta , tu esti moderator.
sa nu-mi spui ca nu esti moderator acolo ca nici la pandurii nu erai si ai facut pe musca.
lamuriri despre acel threat iti pot da colegii tai de grup, pentru ca l-au sters, si merg pe burta.
nu cred ca este corect ca membrii acestui forum sa fie judecati de moderatori ca dragos sau ultras
pe tine te-am provocat sa iei atitudine pentru ca tu pe mine m-ai ars foarte rapid atunci aparandu-ti divizionari.

nr.zece
3rd January 2004, 01:50
Post #27

DRAGOS
Clona lui Alex Del Piero



Joined: May 2003
Location: Mereu alaturi de echipa Ceahlaul
Avertisment pentru flavius!!!!!!

__________________
FORZA CEAHLĂUL!!!!!!!
FORZA BIANCONERI!!!
FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!
Report Post | IP: Logged

RedBaron
3rd January 2004, 01:52
Deci hai sa lamurim:
1) Atunci la Pandurii aveam drept sa intervin, fiind Moderator pe Suporter (tot)! Mesajul tau a fost cel mai dur, l-am sters. Merita sa fie sters? Spune-mi tu? Da... faptul ca am intervenit si am sters niste mesaje si de la voi (Oltenii) si de la ei (cei de la Sportul) nu a fost o "miscare buna", deoarece apoi au mai aparut mesaje, pe care nu le-am vazut..., ca nu am putut sta online 1 saptamana, non-stop! Mai bine lasam pe altii sa se ocupe! Am gresit ca m-am implicat in acel "macel", dar am facut-o fiind bine intentionat!
2) ACUM sunt moderator pe Steaua (si oarecum pe UTA, intelegi). Si la Steaua, tot ce am rugat, a fost sa pastram decenta, ceea ce pana la urma am reusit si totul e ok! Asadar zona mea de actiune e Steaua si UTA de pe SUPORTER, ATAT!!! EU NU URMARESC TOATE SUBIECTELE (THREAD-URILE)!!! Nu pot! Ce pot face este sa iau atitudine fata de comportamente jignitoare, asa cum incriminezi tu (voi Oltenii) care isi fac locul prin alte parti si nu la mine in "ograda". DAR, eu nu am vazut acel subiect, deci NU POT, blama pe careva in necunostinta de cauza! Iti repet, acum de sarbatori, nu am intrat deloc pe OS, si nu sunt la curent cu problema de pe Intern, sa pot sa-mi dau cu parerea! De aceea ti-am cerut un link, o copie a mesajului, ceva...
Sper ca m-am facut inteles si... nu ma mai priviti ca pe un dusman, ca nu sunt! Daca... voi preferati asa.. e problema voastra/ta!

PS: =Nu imi apar divizionarii! Eu am incheiat acum (sper) si subiectul Pandurii, odata ptr. totdeauna! mai clar de atat, nu ma pot exprima! Sorry!

nr.zece
3rd January 2004, 02:01
de acord merita sters si poate eu ban, dar ei au postat asa de la inceput si nu te-ai luat de ei. au si continuat.
mesajul #33 de pe pagina asta este o propunere de avertizare facuta de tembelul ala.
dupa ce te informeaza colegii tai de grup sa-mi spui si mie daca putem sa-l mai luam in seama pe ala?
faptul ca ai scris Oltenii fara majuscula si sportul cu majuscula o iau tot ca pe o greseala a ta recunoscuta de 50%..............

RedBaron
3rd January 2004, 02:13
Da... nu ne intelegem! Aceleasi provocari! Imi cer scuze, ca am scris Oltenii cu "o". Am corectat! La noi scriem asa: aradenii, timisorenii, ardelenii, bucurestenii, UTA, Poli, Sportul, "U" Craiova, etc... Intelegi ce vreau sa scot in evidenta! Nu mai explic..
Inca odata scuze ptr. eroarea regretabila, nu a fost intentionata! PROBABIL CA AR TREBUI SA CAUT POSTARILE VOASTRE SA VAD... cum scrieti, cu majuscula sau fara! ("pandurii, uta"... ultimele 2 mesaje ale tale, vad ca si Oltenii se scrie cu "o"... in fine).
In plus, moderatori pe intern sunt: Tudose, Yeppi si mai e cineva... uita-te jos pe pagina ca scrie! Ok?!
Am sa intreb de aceasta problema si am sa raspund pe topic-ul rezervat; am sa-ti dau si un PM cu link-ul, sa citesti. Daca te astepti insa sa ban-ez eu pe careva, nu pot!
Atat ptr. acum. Numai bine!

PS: =vezi ca am impresia ca nu este voie sa porti in semnatura link la alt site! Si eu am avut in semnatura un link, dar a fost sters, ptr ca nu este voie, se pare! Intreaba pe vadim, pe tema asta! probabil o sa-ti editeze semnatura, de aceea iti spun!

EDMOND_
3rd January 2004, 13:02
Este un conflict aiurea! Frozen , regret sa o spun , sunt dezamagit ca muti aici un "incident" care nu s-a produs aici! Chiar nu intelegeti ca amestecati lucrurile ( incep sa ma intreb daca nu intentionat ) , de astazi aici discutam despre activitatea pe acest forum ( Universitatea) si nu despre prestatiile voastre pe "intern" sau forumurile altor echipe! NU inteleg cine va obliga sa intrati acolo ... apoi veniti aici sa spuneti ca ati fost jigniti si sa amenintati ca veti pleca! Amenintati ca plecati , dar postati pe paginile respective ( Intern , Dinamo , Steaua ..etc) de trei ori mai mult decat aici! Incep sa cred ca o faceti intentionat! Pentru a arata ca nu sunteti doriti aici... Inteleg ca , moderatori pe maxima fiind ,va doriti cat mai multa lume acolo... eu insa , aici , nu pot sa am o perspectiva atat de ingusta si egoista... daca asa ganditi aveti , in mod sigur , o problema! I-am invitat pe toti de aici sa posteze pe maxima , dar poate am gresit..exista alte multe forumuri ale Universitatii ...
Prin astfel de metode nu veti aduce mai multa lume pe maxima! Poate dimpotriva! Si probabil ( desi am promis ca anul asta voi intra mult pe maxima ) ca ati reusit sa ma indepartati in primul rand pe mine ! Va doresc succes!

EDMOND_
3rd January 2004, 14:44
"Am si eu o intrebare insa..de ce nu ati renuntat la postarile pe intern sa va retrageti aici , unde nu va jignea nimeni ?.. De ce ati postat pe forumurile unor echipe pe care nu le putem suporta si le-ati imbogatit substantial "ratingul" ( cred ca in unele locuri ati postat aproape jumatate din numarul postarilor! ). De ce ati acceptat sa luptati in Arena si nu ati procedat ca Pacala ...V-am spus ce-i doare cel mai mult : un "ignore" , aveati si aveti aceasta posibilitate! "
REPET aceste intrebari pentru ca ati ocolit raspunsul !
Incepand de astazi imi iau libertatea sa blochez anumite thread-uri deschise aici , pe Universitatea! Recunosc ca sunt un pic dezamagit pentru ca oameni de la care asteptam sa ma ajute nu o fac! Dimpotriva!

ady_azzuro
3rd January 2004, 15:53
Amenintati ca plecati , dar postati pe paginile respective ( Intern , Dinamo , Steaua ..etc) de trei ori mai mult decat aici! Incep sa cred ca o faceti intentionat! Pentru a arata ca nu sunteti doriti aici... Inteleg ca , moderatori pe maxima fiind ,va doriti cat mai multa lume acolo... eu insa , aici , nu pot sa am o perspectiva atat de ingusta si egoista... daca asa ganditi aveti , in mod sigur , o problema! I-am invitat pe toti de aici sa posteze pe maxima , dar poate am gresit..exista alte multe forumuri ale Universitatii

Edmond, esti absolut sigur ca eu postez mai mult pe forumurile de la Intern, dinamo si steaua, decat aici? Eu sunt sigur ca majoritatea postarilor mele sunt aici! Se pare ca nu ne-am inteles bine...dar in fine, de acum incolo face oricine ce vrea, eu nu am sa mai insist.

ady_azzuro
3rd January 2004, 16:03
"Am si eu o intrebare insa..de ce nu ati renuntat la postarile pe intern sa va retrageti aici , unde nu va jignea nimeni ?.. De ce ati postat pe forumurile unor echipe pe care nu le putem suporta si le-ati imbogatit substantial "ratingul" ( cred ca in unele locuri ati postat aproape jumatate din numarul postarilor! ). De ce ati acceptat sa luptati in Arena si nu ati procedat ca Pacala ...V-am spus ce-i doare cel mai mult : un "ignore" , aveati si aveti aceasta posibilitate! "
REPET aceste intrebari pentru ca ati ocolit raspunsul !
Incepand de astazi imi iau libertatea sa blochez anumite thread-uri deschise aici , pe Universitatea! Recunosc ca sunt un pic dezamagit pentru ca oameni de la care asteptam sa ma ajute nu o fac! Dimpotriva!

Eu la Intern nu am postat foarte mult in ultima vreme...
Eu am postat si pe celelate forumuri, pt ca asa am simtit eu si cand am observat ca numele U Craiova este pomenit, am intervenit, asa cum era si normal, nu puteam sa stau de o parte si sa vad cum ne jignesc, mi se pare foarte logic ce am spus. Eu nu cred ca ii doare prea mult un 'ignore', astia nu sunt sensibili, nu prea au sentimente...

EDMOND_
3rd January 2004, 16:04
Nici macar nu are rost sa mai comentez!E timpul sa va maturizati si sa nu mai priviti acest forum ca pe un concurent al forumului "maxima". Poate pana la urma veti intelege ca suntem de aceeasi parte a baricadei!

EDMOND_
3rd January 2004, 16:11
"Nu se folosesc linkuri sau imagini in semnatura... Pentru adresa siteului personal, exista butonul "www" din profil (butonul de sus, user CP). "

Frozen , am postat acest paragraf din regulament , nu vreau sa spui apoi ca nu ai stiut si ai fost avertizat aiurea si ca are cineva ceva cu tine!

nr.zece
5th January 2004, 11:07
nu am spus niciodata ca ar avea cineva ceva personal cu mine, nu te lua si de mine aiurea acum.

nr.zece
5th January 2004, 11:24
edmond, te rog sa-mi numeri mai bine mesajele si sa nu ma confunzi.
uita-te de cand nu am mai postat pe forumul altei echipe .
sa nu-mi ceri sa nu mai raspund la atacuri marsave, unele puse la cale de unii moderatori, repet unii.
nu fac parte din categoria celor care intorc obrazul celalalt.
daca citeai mesajul vedeai ca nu am intentionat sa mut aici acest subiect, doar iti explicam ca am propus o retragere de o saptamana pe maxima.
ca tu decizi sa te retragi de pe maxima nu este numai problema ta este exact acel lucru de care ma acuzi pe mine.
iti jucariile si pleci? preferi sa te retragi de pe un forum exclusiv al Craiovei? pacat, eu unul te-am incurajat cand ai fost propus aici moderator, dar sa nu devii tiran, Fidel.
de cand esti moderator te-ai certat in fiecare zi cu ady, pe ion l-ai facut varza pana a plecat de tot, acum te legi de mine ca trag pentru forumul Craiovei si nu pentru turnul Babel.
eu unul nu o sa ma cert cu tine si nici nu o sa ma retrag, nu cred ca m-as mai distra asa bine in fiecare zi.
all the best!

EDMOND_
5th January 2004, 11:25
Ma bucur ca m-am inselat! Sper sa stam de vorba destul de curand la o bere , poate mai lamurim niste lucruri care sunt neclare pentru mine!

nr.zece
5th January 2004, 11:31
pai ramasese ca tu faci propunerea de intalnire, eu incerc sa-l iau si pe bluescorpion si tu vii cu inter.
in semn de pace ai putea sa postezi pe maxima un mesaj pentru a dezamorsa tensiunea fara sens care s-a instalat.

EDMOND_
5th January 2004, 11:40
Sa inteleg ca mi-ati declarat razboi pe maxima!? :)
Ma surprinde , eu insa am sa intru acolo si am sa postez normal , cum am mai postat... sunt membru acolo si pana nu ma declarati persoana indezirabila am sa-mi exercit calitatea de membru!

nr.zece
5th January 2004, 11:57
nu ti-a declarat nimeni razboi, cu toate ca ti-ar placea.
faptul ca postam aici nu este in contradictie cu regulile acelui forum.
se poate posta si aici si acolo fara nici o problema.

EDMOND_
5th January 2004, 14:10
Mi-ar placea !? Na , ca mi-ai zis-o ! Nu am sa mai intru vreo doua zile pe forum sa meditez la asta!

nr.zece
5th January 2004, 14:21
succes!

inter
10th January 2004, 14:58
Frozen n-am fost prea atent dar ce tensiuni sau creat pe maxima?

EDMOND_
10th January 2004, 14:58
Dupa cum vezi nu am mai intrat... nu sunt insa de acord cu afirmatia ta ca eu l-as fi facut "varza" pe Ion ..este o afirmatie gratuita.

inter
10th January 2004, 15:02
sunt intru totul de acord ca intre Edmond_ si Ion nu au cum sa intervina stari conflictuale

EDMOND_
10th January 2004, 15:05
Frozen , pana la urma sunt singurul care am fost cu adevarat in greva... si abia de luni voi incepe cu adevarat actiunile de protest!

inter
10th January 2004, 15:10
sindicalistule :happy :happy

ady_azzuro
10th January 2004, 15:59
:D :D :D
Eu am fost in greva 3 zile :)

Blue
11th January 2004, 05:07
dupa ultimele evenimente sint si eu in dubiu. Sa mai asteptam un pic sa vedem cum decurg lucrurile. Vad ca daca a lipsit sportistul, e liniste. Ma intreb cand va reapare. :D :D :D

Ioane, daca tot intrii si citesti, mai si scrie. Toate cele bune in noul an

EDMOND_
11th January 2004, 13:14
Blue, sportistul nu mai vine...este suparat...a auzit ca vrem sa-l transferam pe Gigel Bucur :) !!!

Pacala
20th January 2004, 03:11
acum e greva? vad ca nu mai intra lumea ca altadata

EDMOND_
20th January 2004, 04:03
:) nu mah , glumeam.... a fost doar o discutie ... cred ca ti-a mers bine perioada asta , vad ca ai revenit bine dispus....

Pacala
20th January 2004, 07:42
:) nu mah , glumeam.... a fost doar o discutie ... cred ca ti-a mers bine perioada asta , vad ca ai revenit bine dispus....
am supravietuit unor examene :yeah:

ady_azzuro
20th January 2004, 15:45
Felicitari Pacala ! :bere:

Blue
27th January 2004, 06:26
Cu regret va anunt ca pararesc forumul. Am tot urmarit anumite evenimente care mi-au confirmat parerea ca deranjam anumite persoane si in special pe Vadim. Intamplator am vazut ca vasile314tzurka a fost numit moderator si am observat si care a fost prima lui reactie.(la adresa lui Ady).Vorba aia, tziganul imparat....

Asta o consider ca un mesaj explicit a lui Vadim la adresa noastra dupa ce s-a intamplat si chestia cu voturile. Cred ca unica solutie este sa plecam.
Eu unul am plecat, dupa cum a intrat cu mai multe nickuri peste tot si ne-a injurat in toate felurile transformand acest forum intr-o cloaca, iata ca a primit puteri totale, are acces ca moderator pe toate sectziunile forumului (desigur sub alt nick).Este ca un joc, jigneste si injura un craiovean si vei fi rasplatit.
Iar cand asta o face un tzigan......
Eu refuz sa stau la un loc cu tziganii mai ales daca mai au si puterea.
Ajunse tiganu imparat..... :D
Acum imi aduc aminte de ce am plecat din Romania :D :D :D
Care doritzi sa mai ramanetzi, treaba voastra.
Apropiatzii stiu unde sa ma gaseasca sau le dau de stire.

Blue
27th January 2004, 07:25
Este situl lui Vadim, deci are dreptul sa faca ce vrea. Noi ca vizitatori, avem libertatea de a alege daca ne place sau nu aici. Chiar sint curios care ramane

EDMOND_
27th January 2004, 10:06
Nu este in nici un fel fair - play fata de mine ceea ce faci. As putea sa-ti sterg postarile dar nu o fac. In ceea ce-l priveste pe Ady eu i-am luat apararea cat am putut , dar in mare parte este vina lui , a folosit expresii indecente si altele jignitoare , l-am prevenit inainte sa fie mai ponderat...l-a luat insa valul .... pentru expresiile respective ar fi fost pedepsit si pe maxima si pe oricare alt forum. Si eu m-am luat de tzurka , de alpopa - i-am sters chiar mesaje , nu m-a avertizat nimeni ...
trebuie sa stii cum o faci , una este sa folosesti toporul si alta un instrument fin cu care sa-l operezi pe pacient aproape fara sa-si dea seama.
Stii , Blue , ti-am luat apararea si am mai acuzat odata pe cineva din cauza ta ...am descoperit in final ca am facut o acuzatie gratuita , ca de fapt ai fost banat temporar din alta cauza... Normal ar fi fost sa te consulti cu mine acum , sunt moderatorul de pe Universitatea si sunt suporter oltean , nu al altei echipe... Iar acel " sunt curios cine mai intra aici" chiar ma deranjeaza. Sa fii sanatos... Daca tu fugi in momentul in care pierzi o lupta eu vreau sa castig razboiul...
Sper ca , dupa ce-ti va trece supararea sa revii.
Nu voi mai permite postari de acest gen . Cand va fi cazul eu voi fi primul care voi pleca. Insa lucrurile astea se stabilesc in familie , nu pe forum in vazul tuturor. Exista pm , puteai sa-l folosesti , discutam si poate luam impreuna o hotarare.

inter
27th January 2004, 10:36
Este situl lui Vadim, deci are dreptul sa faca ce vrea. Noi ca vizitatori, avem libertatea de a alege daca ne place sau nu aici. Chiar sint curios care ramane

eu unul voi ramane :ok:
asta datorita faptului ca 2 "utilizatori" care sunt "tari si mari" pe alte forumuri aici au fost redusi la tacere :drak: :drak: ( nu ma refer la nici un suporter al Stiintei )

nr.zece
27th January 2004, 11:00
si eu am protestat impotriva curentului existent si impotriva unor decizii de numire a unor asazisi moderatori, dar nu am plecat pentru ca nu sunt genul de a intoarce obrazul celalalt.

in ce-l priveste pe ady, este el mai impulsiv ca toti, dar de multe ori a avut dreptate si toti i-am luat apararea in unele momente.

cu toate intamplarile astea ma intreb de ce marele vadim nu reactioneaza?

poate ne lamuresti un pic inter...........

inter
27th January 2004, 11:04
cu ce sa te lamuresc Frozen?
poate ne vedem maine si ...... vorbim

nr.zece
27th January 2004, 11:22
asa ramasese, pe maine, si sper ca te tii de promisiune ca eu sunt pe antibiotice

ady_azzuro
27th January 2004, 17:02
Si eu voi ramane, de acum incolo voi posta cel mai mult pe acest forum, al Stiintei.
Stelistii au inceput sa prinda putere de la vadim, atat alpopa cat si tzurca, dar nu-i nimic, eu cred ca ar fi mai bine sa ramanem si sa le tinem piept la toti indivizii care vorbesc aiurea despre U Craiova, eu unul nu o sa ma mai iau de ei. :)
Numai bine tuturor fanilor alb-albastri! :cool:

EDMOND_
27th January 2004, 19:21
Am retinut Azzuro, numai sa nu uiti prea repede.... nu mai da cu toporul , foloseste bisturiul....

ady_azzuro
27th January 2004, 20:13
Tine mesajul asta ca referinta si ai sa vezi ca nu am sa ma mai abat de la regulile impuse de el :cool:

nr.zece
27th January 2004, 23:47
o sa te abtii vreo saptamana

EDMOND_
28th January 2004, 00:26
frozen asta , ce-i place sa bage strambe !! :)

nr.zece
28th January 2004, 09:51
punem pariu ca nu-l tine mult?

nu poate sa rabde el prea mult sa-l muste altii si nici nu poate sa nu aiba ultimul cuvant.

ady_azzuro
28th January 2004, 20:45
Punem pariu ca ma tine mai mult de o saptamana? :D
O sa-i mai intep un pic, dar doar finut, nu o sa mai jingesc la persoana :cool:

nr.zece
29th January 2004, 05:53
pai deja ai pus-o

Mariusmadmax
29th January 2004, 06:08
Pacat ma blue ca pleci ... :D
ma ia cu plins :rolleyes:

Glumesc , sincer as vrea sa ramii , postarile tale albastre au dat culoare forumului . :ok:

nr.zece
29th January 2004, 06:21
pana acum nu am avut nimic cu tine si eu unul te-am acceptat ca nu ai fost obrazni, dar tin sa-ti atrag atentia ca blue a dat dovada de un grad de inteligenta cu mult superior multora de pe aici, asa ca ......................... pooate ca odata o sa-ti spun sfarsitul, dar te apreciez pentru postarile anterioare

EDMOND_
29th January 2004, 09:58
Nu-l mai plangeti pe Blue ca nu a murit...e doar suparat cum sunt si eu pe suporterii unor echipe..si pe unele echipe...o sa revina cand o sa vrea el asta , sunt convins ca nu ne lasa el ... eu as reveni si din infern ( in rai sigur nu voi ajunge , am prea multe pacate...) daca as auzi ca sunt compatimit de dinamovisti sau stelisti..:)

ady_azzuro
29th January 2004, 14:46
pai deja ai pus-o
Unde am pus-o ? :hmm:

ieppy
29th January 2004, 19:11
Edmond_ acum stiu cum sa fac daca te retragi vreodata: o sa incep sa te compatimesc.
Pacat de Blue dar vorba ta o sa revina ca nu poate rezista fara un "Dinamo Desfiintarea" mult timp.
Frozen: you were saying....

EDMOND_
29th January 2004, 19:23
Asta este..daca nu am avut de lucru si m-am tradat....

OK , inchid deocamdata acest thread. Daca va fi cazul am sa-l redeschid.