PDA

View Full Version : Caricaturi Tenis (By Truica Madalin)



vassy
19th August 2007, 19:18
Am facut un nou thread pentru ca sa nu se vorbeasca imprastiat despre aceste caricaturi.

Vor mai urma cu Hanescu si Ana Ivanovic, iar mie mi-a mai venit in minte un jucator: Djokovic :cool:

Aici sunt primele caricaturi:

Truica Madalin
19th August 2007, 19:52
:Pbuna idee Djokovic....nu mi-a venit in minte:P

praf_de_stele
19th August 2007, 19:54
cel mai bine realizat mi se pare nadal. :) dar toate sunt ok.

rodlaver
20th August 2007, 22:55
Daca sunt facute de mana, Bravos!
Ai prins la fix grimasa lui Nadal. Astept pe Nastase si Tiriac.

alexbucur
21st August 2007, 16:24
fa-l si pe hane :D

Truica Madalin
21st August 2007, 16:49
am inceput sa-l fac pe hanescu dar imi mai trebuie timp :)

Truica Madalin
21st August 2007, 16:52
Daca sunt facute de mana, Bravos!
Ai prins la fix grimasa lui Nadal. Astept pe Nastase si Tiriac.

sunt facute intai cu creionul pe foaie A4 si dupaceea sunt colorate cu mana pe mouse intr-un program (fireworks)fara nici un fel de efecte din program doar cu mana libera....cel mai greu de realizat este parul pt ca trebuie sa fac aproape fiecare fir in cel mai rau caz:(:o:......

Lucian86
21st August 2007, 19:20
Nu-mi dau seama cine ar putea fi jucatorul dupa Federer....seamana mult cu fostul pilot de formula 1 "Hakkinen"

vassy
21st August 2007, 19:40
e Andrei Pavel :)

Lucian86
21st August 2007, 19:56
e Andrei Pavel :)

:headbang: Pavel mi se pare putin mai rotund la fata si culoarea parului putin mai inchisa; tot respectul pentru aceste creatii care sunt excelente, in special Nadal:ok:

Truica Madalin
21st August 2007, 19:57
Nu-mi dau seama cine ar putea fi jucatorul dupa Federer....seamana mult cu fostul pilot de formula 1 "Hakkinen"

lucian nu face pe desteptul stii bine ca acesta este un forum de tenis si titlul thread-ului este Caricaturi Tenis:o:...nu are ce cauta o caricatura a unui ''fost pilot'' intr-un forum despre tenis:confused:
Si daca intredevar vreuiai sa iti spui parerea daca seamana sau nu puteai sa o faci...v-am spus toate parerile sunt bine venite;).Eu fac tot ce pot sa ii fac asemanatori cu cei din realitate...dar voi progresa mai tarziu:P

Truica Madalin
21st August 2007, 20:00
asa te vreau sa iti spui parerea si sa imi spui ce nu e bine(si chiar nu e nici o suparare.:ok:).....ms pt aprecieri..trebuie sa recunosc ca nadal nu mi se parea cel mai bine realizat dar voi decideti:P

Lucian86
21st August 2007, 20:05
lucian nu face pe desteptul stii bine ca acesta este un forum de tenis si titlul thread-ului este Caricaturi Tenis:o:...nu are ce cauta o caricatura a unui ''fost pilot'' intr-un forum despre tenis:confused:
Si daca intredevar vreuiai sa iti spui parerea daca seamana sau nu puteai sa o faci...v-am spus toate parerile sunt bine venite;).Eu fac tot ce pot sa ii fac asemanatori cu cei din realitate...dar voi progresa mai tarziu:P

Usurel Madalin, nu te aprinde asa.....Normal ca era vorba de un jucator de tenis, doar ca nu mi-am dat seama cine era......Am spus doar ca seamana cu Mika Hakkinen
Uitandu-va la poza aceasta, poate cineva sa nege acest lucru:yes:

Truica Madalin
21st August 2007, 20:08
nu ma aprind:happy .....dar incercai sa-ti explic ca nu se poate sa pun o caricatura cu un pilot de F1 pe un forum de tenis :D

Cipri
23rd August 2007, 15:56
Nadal e cel mai bn realizat :)

praf_de_stele
23rd August 2007, 17:57
nu ma aprind:happy .....dar incercai sa-ti explic ca nu se poate sa pun o caricatura cu un pilot de F1 pe un forum de tenis :D
dar lucian a zis doar ca seamana, nu ca ai fi pus...;)

whisper
26th August 2007, 14:22
Foarte bune creatiile: Bravo!
Mai asteptam :)