PDA

View Full Version : Iordanescu, go where ever you want to go but don't ever come back!



ady_azzuro
19th December 2003, 18:10
Gazeta Sporturilor de zi anunta:

PUIU IA UN SAC DE BANI

Noul contract propus selecţionerului i-ar putea aduce acestuia 1,4 milioane de dolari. În timp ce preşedintele FRF îi propunea noua înţelegere, Anghel Iordănescu pleca la Londra, unde a negociat preluarea "naţionalei" Emiratelor Arabe Unite. În Comitetul Executiv de miercuri, Dumitru Dragomir s-a enervat cînd a aflat de condiţiile financiare ale înţelegerii cu Iordănescu. "Cu banii ăştia, luăm un Lucescu", a tunat preşedintele Ligii


As vrea sa scapam naiba de el si sa aducem in antrenor adevarat, nu toate uscaturile!!!

HAI ROMANIA!!! :yeah: :yeah: :yeah:

ricky
19th December 2003, 18:19
ADY, tu ma stii ca sint impotriva lui Iordanescu !
Dar... tine minte cuvintele lui Ricky : IL VOM REGRETA PE IORDANESCU !

Din tara, afara de REDNIC...nimic disponibil pentru NATIONALA !

Daca iau unul strain...trebuie sa-l si plateasca !

Apoi, s-a tot vehiculat ce MARE ROMAN e Iordanescu ! El nu antreneaza echipa pentru bani !
Daca pleaca la arabi pe un salariu de...rege, asta cei !?

Poate ca ar trebui sa se trezeasca si ultimii care mai cred in BASME cu NOROI, ARBITRI, MITICI & SANDULICI !
SARBATORI FERICITE !

ady_azzuro
19th December 2003, 18:24
Te stiu :D
Eu nu-l voi regreta pe iordanescu!
Orice alta antrenor va face treaba mai multa ca iordanescu, nu conteaza numele, el nu intelege ca e deja depasit de situatie nu mai are ce cauta la nationala, sa vina aici la arabii mei, ca are de toate..gagici, camile, etc :cool:

ricky
20th December 2003, 09:05
ADY...
"ca are de toate..gagici, camile"

Nu le mai trebuie v'un jucator sau antrenor secund ? :p

Sarbatori fericite !

ady_azzuro
20th December 2003, 11:58
Nu le mai trebuie v'un jucator sau antrenor secund ? :p

Sarbatori fericite !
Ba le trebuie la cat de prosti sunt, cred ca nu si-a reinnoit CV-ul iordanescu si tot pe ala din 94 el are ca altfel nu ii faceau astia oferta :D
Sarbatori fericite si un an nou fericit si tie! :ok:

FatFrumos
21st December 2003, 16:14
Ducase invirtinduse....oricum e win win situation Iordanescu o sa aibe de munca si poate noi un antrenor mai bun chiar si strain....echipa joaca bine doar le trebuie sa fie uniti si o mentalitate de invingatori......

braileanul
22nd December 2003, 07:14
Din ce s-a postat pana acum pe acest subiect , am vazut ca exista aceiasi mentalitate de incosistenta tipica noua romanilor.

Bun, Iordanescu pleaca, si daca cel care vine in locul lui nu aduce cu el victorii ce o sa spuneti? Sau ce o sa faceti ? ------->>>>> :headbang:

Aduceti argumente de ce Iordanescu e slab, daca sunteti unii asa de superiori si-i faceti prosti pe altii, fara ca macar sa-i cunoasteti in vreun fel !

O alta caracteristica trista a noastra : marlania (si chiar ridicata la patrat ).

BRAILEANUL /hello

JJ
22nd December 2003, 10:06
1. Tratarea cu superficialitate a meciurilor
2. lipsa unei conceptii tehnico-tactice
3. Folosirea unor jucatori care nu aveau ce cauta la nationala, ori total iesiti din forma (Filipescu, Adi Ilie), ori fara valoare de nationala-total necopti (Adi Cristea, Marica)
4. Nu suporta criticile fondate (vezi cazul cu JiJi)
5. Nu se poate impune in fata jucatorilor
Mai vrei?

FatFrumos
23rd December 2003, 05:55
braileanule teai uitat la vreun meci din Premiership?.....sa vezi tu antrenor care iese pe teren si urla la arbitru daca a prelungit meciul cu o secunda mai mult decit trebuie si compara tu cu mirlanul nostru care el se ruga stiind ca arbitru prelungeste poate daca iesea pe teren si se lua de arbitru poate nu luam golul 2 al danezilor.....

Mariusmadmax
6th January 2004, 21:55
Depasit , Expirat , Neinspirat , Orgolios , Ipocrit , Slab , Fricos , Profitor al fotbalului ...
Sunt citeva din etichetele care imi vin in minte .
Si daca tot nu a vrut sa plece , l-am rugat noi sa ramana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cred ca mai mult din plictiseala ...
:(

ady_azzuro
29th January 2004, 21:20
Nu conteaza daca iordanescu ramane sau nu, noi nu trebuie sa ne resemnam si sa ne gandim mereu ca tricolorii pot sa se califice la mondiale! :yeah: :yeah: :yeah:

realmadrid.com
29th January 2004, 21:30
Iordanescu sa se duca la dracu , din cauza lui nu ne-am calificat. Becali are dreptate ar trebui s-al dam toti in judecata si sai cerem daune pt. ca nea lasat pe toti sa ne uitam la euro la televizor fara ai vedea si pe ai nostri
fuck him

ady_azzuro
29th January 2004, 21:33
Asa e Ionutz, dar daca ar fi iordanscu singurul vinovat bine ar fi....
Mai tii minte ratarile tricolorilor din danemarca :mad: ? Iordanescu nu putea s-o bage 'n ate in locul lor :headbang:

vasile314tzurka
30th January 2004, 09:00
ady are dreptate. nu numai iordanescu e de vina. lista insa e mult mai lunga decit ratarile tricolorilor. vina este in intregime a sistemului clientelar din romania, a imbatatului cu apa rece pe care tot il practicam de ani de zile.

ady_azzuro
30th January 2004, 16:38
Inclusiv plaja de pe Lia Manoliu de la meciul cu Danemarca :p