PDA

View Full Version : -=Parerea mea=-



amatorul
3rd June 2006, 20:09
OK, mi-a venit ideea de a face un thread in care putem comenta despre oricare jucator......Iata:in fiecare zi o sa arat un jucator pe capul caruia:P sa spunem parerea noastra despre el, avantajele lui,dezavantajele,talentele lui secretele lui, tot ce il deosebeste fata de ceilalti jucatori da?

amatorul
3rd June 2006, 20:14
Din motiv ca nu avem timp primul jucator o sa-l spun maine la prima ora, ca sa avem timp sa-l comentam..

relansat
3rd June 2006, 21:38
Hai ca incep eu primul daca tu esti offline. Am vazut ca ai la preferinte Andy Roddick. Sa vorbim cate ceva despre texan. Personal cred ca este un jucator slab din punct de vedere tehnic, singurul lucru care il ajuta este serviciul. In rest, foarte slab la fileu :(. Afara d`astea, este un jucator lipsit de bun simt: dovada cea mai recenta - abandonul in fata lu` A. Martin dupe ce era condus cu 2-0 si spaniolul avea break in setu` 3 :no:

amatorul
4th June 2006, 11:02
Miai luat-o inainte ca acu doream sa il anunt, dar fie, incepem cu Andy Roddick..............hai hai, pareri, comentarii, astept, sa facem aici un thread mare pe masura celorlalte:ok:

adriana18p
4th June 2006, 11:02
acceasi parere o am si eu despre roddick, decat serviciu are si dreapta in rest mai nimik

Ady
4th June 2006, 11:34
Afara d`astea, este un jucator lipsit de bun simt: dovada cea mai recenta - abandonul in fata lu` A. Martin dupe ce era condus cu 2-0 si spaniolul avea break in setu` 3 :no:
Chiar nu sunt de acord cu asta , roddick este unul dintre cei mai fair-play jucatori din circuit . Imi aduc aminte anul trecut juca pe zgura (cu verdasco parca ???) si arbitrul a dat afara o minge a adversarului sau . De mentionat ca era minge de meci pentru Andy si el s-a dus si s-a certat cu arbitrul pana acesta si-a schimbat decizia . Andy avea sa piarda meciul pana la urma ...
O alta dovada pentru asta uita-te pe thread-ul cu propuneri pentru jucatorul lunii si o sa vezi de cate ori a fst propus pentru fair-play.
De asemenea este un jucator tipic american, un showman, care face spectacol pe teren, chiar daca nu prin lovituri de o finete deosebita sau mai stiu eu ce.
Ma amuza foarte mult cand incearca sa ajunga la fileu , am vazut cateva voleuri la care am ras mai mult decat la 90% din filmele de comedie pe care le-am vazut =))
later edit : asteptati pana la sfarsit ca sa vedeti faza pe care v-am povestit-o mai sus : http://www.youtube.com/watch?v=vqX0OoxuZ30&search=safin%20funny%5C+

relansat
4th June 2006, 14:04
Are si el momentele lui mey ady :drak:
Nu uita ca Andy de gestu` facut in meciul cu Pavel:no:. S`ar putea sa fie numai o antipatie de`a mea, sau oi fi eu gelos ca e cu Maria :evil:

Kinder
4th June 2006, 17:44
inainte de meciul din cupa davis cu Romania aveam aceeasi impresie despre Andy, ca ar fi un tip fffff. fair-play, dar m-am convins ca pentru el conteaza imaginea lui, adica ceea ce lasa sa se vada si sa se creada despre el, e foarte atent cu ceea spune la interviuri, vrea sa fie iubit ce sa mai, si stie sa evidentieze doar laturile pozitive exagerand umpik cand vrea sa para un tip ok.ca jucator daca nu ar avea serviciul "terminator" nu ar fi in primii 10 din lume pentru ca la capitolul tehnica e cam slabut.

relansat
4th June 2006, 17:48
Oricum super dovada de fairplay din filmulet, probabil conducea detasat? Stii cumva cat era scoru` Ady? :)

Ady
4th June 2006, 17:50
pierduse deja doua mingi de meci si aia era a 3-a , practic daca tacea castiga meciul ...

relansat
4th June 2006, 19:18
Amatorule, ce zici, ma lasi sa aleg eu jucatorii timp de o saptamana? :drak:

amatorul
4th June 2006, 22:20
Amatorule, ce zici, ma lasi sa aleg eu jucatorii timp de o saptamana? :drak:

:rosu: cum poti sa spui asta.......eu aleg, si asa o sa ramana fara suparare, nam ce-ti face, poate cand o sa raman in pana de idei da cine stie daca o sa traiesti pana atunci:evil: ...............

URMATORUL JUCATOR pe care il puteti comenta:
Leyton Hewitt:D

relansat
4th June 2006, 22:48
Imi incep "lucratura" maine dimineata la prima ora. Il distrugem maine pe australian :drak:. Iti dau voie tie amatorule sa tragi concluziile in legatura cu Andy Roddick pt ca tu esti un mare fan si stii mai multe lucruri despre el :ok:

amatorul
5th June 2006, 21:09
OK, vad ca nimeni nu se baga la Hewit asa ca o sa spun parerea mea despre el..............Leyton Hewit este un jucator de o tehnica foarte buna pe terenurile de zgura si de beton.Ca punct forte are forehandul, dar totusi are si dezavantaje, cum ar fi serviciul:no: (nici nu imi aduc aminte de cate zeci de ori a facut greseli de picior)..........Dar lucrul cel mai interesant la australian este capacitatea lui de concentrare si de auto-incredere:) lucru pe care putini jucatori il au

relansat
5th June 2006, 21:20
Nu prea`mi aduc aminte meciurile lu` Leyton, insa m`o cam dezamagit in ultima vreme :(

p.s: ti`am spus amatorule sa ma lasi pe mine sa aleg jucatorii :D

Ady
5th June 2006, 22:32
nu puteam sa il sufar pe hewitt din cauza manifestarilor lui pe teren , acum il urasc pentru incidentul de anul trecut cu chela ...
jocul lui ar fi destul de frumos , pacat ca trebuie sa il strice cu un comportament de nota 2

adriana18p
5th June 2006, 22:50
in primul rand chela l.a scuipat asa ca el s.a purtat ca un nesimtit nu hewitt
eu nu vad nimik rau sa te incurajezi, mie imi place de el si imi pare rau ca a mancat bataie de la nadal avea toate atuurile sa o faca
mie imi place la el psihicul , nu se da niciodata batut

relansat
6th June 2006, 00:38
Ziua a trecut si (cu permisiunea initiatorului thredului) propunerea vine de la mine: Arantxa Sanchez Vicario. Amintiri in legatura cu ea? A avut`o cineva ca idol? Cel putin mie`mi placea extraordinar de mult cum juca. Eram cam fraged, abia atunci invatam si eu cate ceva din regulile tenisului dar stiu ca am ramas placut impresionat cand m`am uitat la primul meci al Arantxei. Pacat ca pe atunci era S. Graff lider WTA si celelalte fete nu prea miscau in fata ei.

Darius
6th June 2006, 00:45
Arantxa Sanchez era genul de tenismena care muncea foarte mult pe teren pentru a obtine performantele dorite (vezi si Thomas Muster).
Intotdeauna mi-a dat impresia ca, in ciuda daruirii sale pe teren, ii lipseste ceva pentru a fi mai buna decat Steffi Graf.
Personal, nu mi-a placut niciodata, nu am fost fanul ei, dintre jucatoarele spaniole din acea vreme, mai mult imi placea Conchita Martinez.

Kinder
6th June 2006, 16:44
in perioada aceea o admiram fff mult k jucatoare pe gabriela sabattini era o jucatoare mai completa

amatorul
6th June 2006, 20:20
Nu prea`mi aduc aminte meciurile lu` Leyton, insa m`o cam dezamagit in ultima vreme :(

p.s: ti`am spus amatorule sa ma lasi pe mine sa aleg jucatorii :D
--------------------------------------------------------------------
Na uite relansat, ca sa-ti indeplinesc dorinta, maine poti sa alegi tu un juk ca nu pot sa stau pe net(ma duc in excursie:) ). Azi osa aleg eu unul, deci tu alegi maine seara da?Nimic mai mult:ok:

amatorul
6th June 2006, 20:26
Jucatorul pe ziua de azi: Marat Safin/hello

relansat
6th June 2006, 20:27
Poate n`ai observat insa seara trecuta eu am propus jucatorea, rautate mica ce esti :evil:
Pacat ca tu n`ai prins`o la "lucru" pe Arantxa, era si Conchita atunci mey Double, insa mie`mi placea ea, nush de ce. Era o luptatoare, poate de asta :)

Darius
6th June 2006, 23:44
^ Am "prins-o" la lucru pe Arantxa si ma cam plictisea jocul ei :sleep: ...

adriana18p
7th June 2006, 10:25
cum sa il descriu pe safin: singurul bolnav psihic din turneu
glumesc mey
are el probleme cu nervii si nu se concentreaza dar e un jucator fff talentat, pacat ca uneori nu se vede
eu zic ca are tot arsenalul sa fie in top 5, sper sa revina cat mai repede in elita si sa demonstreze ce poate
vine si sezonul american poate poate castiga si el ceva
pe iarba nu ma astept mult desi are lovituri decisive la fileu nu prea se descurca dar incet peter lungren il invata jocul de la fileu
voi ce parere aveti despre el?

adriana18p
7th June 2006, 10:27
sorry nu din turneu ci din circuit

Kinder
7th June 2006, 16:28
in general jucatorii de tenis sint ffff inteligenti. ei bine la marat vad f mult talent si cam atat. acest talent insa e suficient sa ii bata intr-o zi in care isi lasa nervii la vestiar pe toti jucatorii "inteligenti". se vorbeste tot mai mult despre faptul ca tenisul actual e o lupta intre spihicul jucatorilor, invinge cel mai puternic mental. din pacate la marat asa ceva nu exista si de aceea trebuie sa se bazeze doar pe talent.pt mine e uimitor cat de bine poate sa joace acest supertalent atunci cand e motivat.e unul din jucatorii care imi dau emotii si dureri de cap cand evolueaza. il voi sustine intotdeauna asa cum este cu un temperament vulcanic dar ramane preferatul meu .

amatorul
5th July 2006, 20:26
off, la naiba, si aici sa sters posturi......da in fine sunt lipsit de idei la jucatori:P .......propuneri? primul care a spus e primul servit/hello

luma
5th July 2006, 23:00
off, la naiba, si aici sa sters posturi......da in fine sunt lipsit de idei la jucatori:P .......propuneri? primul care a spus e primul servit/hello

Hai sa ne amintim de Stephan Edberg (nu stiu daca am scris bine numele; daca nu, imi cer scuze).

luma
7th July 2006, 22:59
Hai sa ne amintim de Stephan Edberg (nu stiu daca am scris bine numele; daca nu, imi cer scuze).

Hm! Sunteti ff timizi. O sa spun doar ca a fost un adevarat gentleman, ca a fost nr 1 mondial pe la inceputurile lui '90, ca a castigat AO, W, USO si... a!!! parca nu RG! Imi pare rau ca nu l-am vazut jucand mai mult. Inainte de '90 nu te lipeai, dupa '90 rar vedeai un meci de tenis pana nu au aparut firmele de cablu. Poate pe la cine avea satelit. Si el s-a retras prin '96-'97.

Amatorule, o alta propunere?/hello

amatorul
8th July 2006, 16:59
Pai de fapt, dupa un timp de gandire sa vorbim de croatul Mario Ancic, ce parere aveti despre el?

ana888
8th July 2006, 17:42
pai....un tanar jucator care m-a enervart foarte mult in meciurile de Cupa Davis de anul trecut...da Pavel l-a batut:))))))).
Mai mult de atat....nu stiu..nu prea l-am urmarit

luma
8th July 2006, 18:42
Imi place cum joaca, are un serviciu puternic, din cate stiu nu are decat 2 titluri, cele din Olanda (2005 si 2006). Imi place ca jucator si personalitate dar, m-am bucurat teribil cand l-a invins Andrei in 2005.:yeah: /hello Cred ca a fost singura data cand s-au intalnit.

whisper
15th July 2006, 14:42
Daca nu s-a mai propus nimic as incerca eu ceva(cred ca n-o mai fost)V.Hanescu.

ana888
15th July 2006, 15:03
A fost cam absent in ultimul timp din cauza problemelor la spate...ma intreb daca va juca la meciurile de Cupa Davis...
Este o speranta a tenisului romanesc si a ramas asa de ani pt ca nu a confirmat mare lucru.

luma
15th July 2006, 15:37
Nu cred ca va participa la meciurile din Cupa Davis. Daca isi ingheata clasamentul, cum a zis, inseamna ca recuperarea va dura mai mult. Deci... multa sanatate Victor.:ok:

whisper
15th July 2006, 16:07
Asa de grave sunt problemele med.Mi-a placut anul trecut la RG,credeam si inca cred ca poate sa-l inlocuiasca cu brio pe Pavel.Ai dreptate:Multa sanatate,Victor!
P.S.:imi place avatarul tau.

luma
15th July 2006, 16:15
Pai crezi bine. Oricum Sabau este in urma si nu pare sa aiba incredere in el, Ungur si Crivoi sunt mult in spate, deci nu ne ramane decat sa ne rugam ca Victor sa-si revina mai repede. Oricum, este talentat pustiul, a inceput in forta si cred ca va continua. :yeah:

PS Si mie:)

amatorul
15th July 2006, 21:40
hei de avatarul meu ce spuneti?glumeam, sa ne intoarcem la subiect V.Hanescu..... e un jucator foarte talentat, cu un serviciu foarte bun si cu un forehand de asemenea, jocul lui este foarte bun chiar excelent(cel putin fata de celelalte suprafete)pe zgura, da in ultimu timp a cam lipsit din cauza accidentarii sale la spate care la tinut departe de racheta.... bafta Victor, si speram sa revii

PS credeam ca thredul asta o sa moara, bine ca a revenit

amatorul
17th July 2006, 21:20
bine, de data asta voi o sa alegeti un jucator din trei: vom vorbi despre jucatorul care este primul ales, corect?

1.Marcos Baghdatis
2.Richard Gasquet
2.Nicolay Davidenko

RETINETI! vom vorbi despre juk care e primu ales, asa ca hai/hello

luma
17th July 2006, 22:05
Baghdatis, ca si asa nu stiu mare lucru de el!! Am auzit de el anu' asta si inafara de datele de pe ATP nu stiu mare lucru (si nici nu-mi aduc aminte sa-l fi vazut). Asa ca cine stie...raspunde.:)

Ady
17th July 2006, 22:40
a fost foarte bun la juniori ba nr 1 ba nr 2, le alterna cu mergea
l-a batut pe mergea in finala la australian open la juniori
a pierdut la mergea in finala la wimbledon la juniori
s-a antrenat o perioada de timp in romania si in consecinta stie sa injure in romaneste, in timpul unui antrenament cu tecau s-a suparat pe el ca l-a injurat crezand ca nu intelege
e de admirat faptul ca se batea cu ai nostri si acum e NR 10 mondial in timp ce ai nostri joaca inca futures ...

amatorul
19th July 2006, 21:12
OK. sa vorbim despre francezul Sebastien Grosjean, mie personal, mumi place jocul lui, foarte slabutz si nici nu face spectacol:jerk:

ana888
20th July 2006, 11:14
OK. sa vorbim despre francezul Sebastien Grosjean, mie personal, mumi place jocul lui, foarte slabutz si nici nu face spectacol:jerk:

subscriu.am vazut doua meciuri ale lui Grosjean si nu m-a mi-a placut nici jocul nici atmosfera.

amatorul
20th July 2006, 21:28
hei am o idee, ce spuneti, sa fac un thread numit ''Cei/Cele mai sexy jucatori/jucatoare!''..... credeti ca o sa aiba succes? a da, cei care se ispira din idea asta si fac ei threadul asta sunt niste nesimtiti, dora nu ma gandesc dejeaba:D

PS: MESAJ OFF-TOPIC DA CE MA INTERESEAZA?:evil:

luma
20th July 2006, 21:54
hei am o idee, ce spuneti, sa fac un thread numit ''Cei/Cele mai sexy jucatori/jucatoare!''..... credeti ca o sa aiba succes? a da, cei care se ispira din idea asta si fac ei threadul asta sunt niste nesimtiti, dora nu ma gandesc dejeaba:D

Te lauzi si te lauzi degeaba. Unde-i thread-ul? :rolleyes:

ana888
21st July 2006, 18:06
hei am o idee, ce spuneti, sa fac un thread numit ''Cei/Cele mai sexy jucatori/jucatoare!''..... credeti ca o sa aiba succes? a da, cei care se ispira din idea asta si fac ei threadul asta sunt niste nesimtiti, dora nu ma gandesc dejeaba:D

PS: MESAJ OFF-TOPIC DA CE MA INTERESEAZA?:evil:

Ar trebui sa faci ceva cu jucatori sexy pt ca sunt multi mai necunoscuti care sunt foarte sexy!!!
Cat despre fete,se cam stie care sunt sexy dar mai pot fi si altele..eu zic sa faci thread-ul.Multa bafta!/hello

whisper
22nd July 2006, 16:01
Subscriu La Idee.

whisper
23rd July 2006, 13:20
Acum ca ati facut alt thread sper ca nu-l uitati pe asta.:D Am o propunere : Dinu Pescariu.Eu nu prea il cunosc dar poate cineva stie sa-mi spuna ceva despre el.

ana888
23rd July 2006, 17:14
Acum ceva ani am auzit de Dinu Pescariu pe la BCR Open...dar mai multe nu stiu.

Ady
23rd July 2006, 20:29
1998 IN REVIEW
The Romanian No. 3 (behind No. 66 Andrei Pavel, No. 71 Adrian Voinea) ranked near Top 100 for most of season before slipping out in October...Reached a career-high No. 75 after SF effort at Prostejov Challenger (l. to Fromberg)...Advanced to final in Ulm Challenger (l. to El Aynaoui) a month later...In August, reached QF in Graz Challenger...Won title at Brasov Challenger (d. Larsen) after U.S. Open 1st RD loss...In doubles, reached final in Bucharest Tour stop (w/Cosac) and won Graz Challenger title (w/Portas)...Earned a career-high $173,325.

CAREER HIGHLIGHTS
1990-At age 16 and ranked No. 841, posted first career ATP Tour victory over Steve Guy in Kitzbnhel (l. to Vajda in 2nd RD)...1991-Turned in runner-up showing at Geneva Challenger (l. to Gorriz)...1992-Best results came in Satellite play, winning singles and doubles titles at Italy #3 circuit and Romania circuit...Advanced to QF at Hong Kong Challenger...Also a doubles SF at Parioli Challenger and QF at Barcelona Olympics (both w/Cosac)...1993-Reached final at Kosice Challenger (l. to Rikl)...Advanced to first Tour QF in Bucharest (d. Karbacher, l. to Ivanisevic)...In doubles, finalist at Istanbul Challenger (w/MacLagan)...1994-Best result was SF at Mar del Plata Challenger...1995-Jumped over 250 ranking positions...Won first Challenger title in Weiden (d. Burgsmuller) and added another in Beijing (d. Cunha-Silva)...Also won Croatia #1 Satellite (53 points) and SF at Pilzen Challenger...1996-Won title at Brasov Challenger (d. Sabau) and SF at Skopje Challenger...Also QF at Oberstaufen Challenger and Bucharest Tour stop (d. Burillo, Schaller)...Doubles winner at Brasov Challenger (w/Cosac) and reached first Tour final in Santiago (w/Portas)...1997-Finished as No. 1 Romanian with his first Top 100 year-end ranking (No. 82)...Won four Challenger titles (Napoli, Split, Brasov and Edinburgh) and compiled a 28-7 record...Recorded his first Top 10 victory over No. 4 Ivanisevic in 1st RD of U.S. Open. CAREER DOUBLES TITLES (1). FINALIST (2). GRAND SLAM RECORD CAREER989791 AUS. OPEN0-21ST 1ST- FRENCH OPEN1-21ST - 2ND WIMBLEDON1-22ND1ST- US OPEN1-21ST2ND-

PERSONAL
Played Davis Cup for his native Romania in 1991 and has a 9-10 career record (8-8 in singles) in 11 ties...Represented his country in the 1992 and 1996 Summer Olympics (advanced to doubles QF in 1992)...Enjoys Italian music (Celentano, Rapazzotti), fishing and chess...Has two sisters in family...Coached by Dimitri Haradau, former Romanian Davis Cup player.

whisper
23rd July 2006, 21:16
Multumeschttp://yelims.free.fr/Forum/Forum03.gif!

whisper
29th July 2006, 14:40
Cred ca iar a cazut in uitare acest thread.Am 3 propuneri,voi alegeti despre cine sa vorbim,dar:D vreau si eu sa stiu ceva despre prima propunere :
1.Guzman(sper ca am scris bine,l-am vazut ieri intr-un meci pe care l-o pierdut in fata lui Moya)
2.Carlos Moya
3.M.Puerta

ana888
29th July 2006, 14:57
1.Nu prea l-am vazut jucand mult...
2.Ce mishto a luat bataie de la Pavel la Australian Open...:) :p
3.De cand am aflat ca s-a dopat nu mai stiu nimic despre el...dak voi stiti

amatorul
3rd August 2006, 21:59
hai ca il aleg pe Mariano Puerta..... tre sa spun ca inainte sa se dopeze a fost cam pe locu doi pentru mine(pe primu a fost Roddick:D ), mia placut jocul lui, mai ales la fileu, e un adevarat showman ce sa mai zic, sper sa mai revina......

lucian_iasi
4th August 2006, 00:31
Din cate stiu(sper sa nu gresesc)a fost suspendat 6 sau 7 ani...nu cred k mai revine...

Ady
4th August 2006, 09:38
mi se pare ca i-au scurtat pana la urma pedeapsa ... oricum , nu mi-a placut niciodata cum joaca , dupa parerea mea scurtul timp cat a fost in top 10 a fost un "intrus" acolo ... a avut parte de un tablou usor la RG, si a ajuns in finala, a castigat o gramada de turnee mai mici, toate pe zgura si a adunat punctele pentru a intra in primii 10 dar in opinia mea nu avea jocul necesar pentru a se mentine , intotdeauna am crezut ca e ceva trecator, cum a fost si gaudio

whisper
4th August 2006, 17:33
Ma bucur ca s-a mai animat threadul asta.Cred ca-n cazul asta mi se potriveste de minune nickul Amatorului.Nici nu am stiut ca Puerta a fost gasit dopat.:P

adriana18p
5th August 2006, 16:29
mi se pare ca i-au scurtat pana la urma pedeapsa ... oricum , nu mi-a placut niciodata cum joaca , dupa parerea mea scurtul timp cat a fost in top 10 a fost un "intrus" acolo ... a avut parte de un tablou usor la RG, si a ajuns in finala, a castigat o gramada de turnee mai mici, toate pe zgura si a adunat punctele pentru a intra in primii 10 dar in opinia mea nu avea jocul necesar pentru a se mentine , intotdeauna am crezut ca e ceva trecator, cum a fost si gaudio

mie nu mi se pare ca gaudio "e ceva trecator", in caz ca nu stii anul trecut a castigat 5 turnee, nu sunt turnee fff importante dar....

Ady
5th August 2006, 16:41
anul asta ai mai auzit de el ?
saptamana asta a pierdut in primul tur, si cam asa se intampla de la inceputul anului

adriana18p
5th August 2006, 17:30
nu am auzit aproape deloc de el , dar in 2004 si 2005 a fost in top ten
fiecare are cate o faza de asta
aproape fiecare