PDA

View Full Version : AND1 Mixtapes



rasheedkpenny
13th January 2003, 10:52
Care e cel mai reusit AND1 Mixtape de pana acum?
Eu votez pentru AND1 Mixtape 5, deoarece a avut cu siguranta buget mai mare decat cele precedente, fiind astfel mai bine realizat. In schimb daca e sa iau in considerare materialul "brut"... primele mixtape-uri sunt mai dragute!

Gabriel
14th January 2003, 02:00
Despre ce este vorba in acest subiect ? Ce sunt alea AND1 Mixtape ?

rasheedkpenny
14th January 2003, 10:12
Uite un link: http://www.and1.com/mixtape.
AND1 este o companie de produse sportive dedicate baschetului, dar acest lucru banuiesc ca il stiai. Spre deosebire de celelalte firme mari din domeniu ei s-au dedicat prin aceste casete Mixtape in excusivitate street-ball-ului din US. Astfel a aparut AND1 Mixtape Tour... au facut astia de la AND1 o echipa si merg prin orasele cu istorie in baschet(Philadelphia, NY, LA) si pe terenuri cunoscute(Rucker Park...)... si filmeaza casete video cu meciuri si faze spectaculoase(dribbling-uri si crossover-uri, pase, dunk-uri, block-uri, etc).

Cam asta ar fi. Pe site-ul AND1 gasesti niste filmulete downloadabile, "Move of the week" dar si trailere pentru MIXTAPE-urile produse de AND1. Un mixtape are aprox 200MB in format PC, in total, pana acum sunt 5 astfel de MIXTAPE-uri. Bineinteles ca aceste MIXTAPE-uri le poti gasi si pe caseta VHS sau pe DVD... dar nu in Romānia. :(

That's it... i guess!

AAH... mi-am adus aminte poti sa le downloadezi, daca vrei, de pe Kazaa. Doar ca trebuie sa ai o linie internet destul de buna(dupa cum am mai spus, un mixtape are ~ 200MB).

rady
10th February 2003, 15:37
la naiba, pe mine nu ma conecteaza la kazaa
eu am vazut 1 si 2 in vara si mi-au placut ambele

Raptor
28th April 2003, 02:36
Da, sunt interesante. Eu am in jur de 100 de filme AND1. Daca vreti, faceti download de aici: http://www.theplayground.tk si http://www.streetball.co.uk . In curand o sa am pe site filme cu jucatori de tip AND1 din Romania pe site la http://www.streetballromania.tk . Si va rog sa nu considerati ca fac publicitate sau altceva, doar va informez :P

SixeR
6th November 2005, 21:29
Are cineva mixtape'urile pe DVD?

Raptor
6th November 2005, 21:42
Pai, le-am avut eu pe toate da' le-am sters ca n-aveam ce face cu ele. Acum il am doar pe 8 si 7 cred.

SixeR
6th November 2005, 21:51
Raptor, le ai pe DVD sau pe in format PC? Cum ii zice la vol 8? "On the block"?

Sharkie
7th November 2005, 00:14
Am io volumele 1-7 in calc si daca e le trag pe DVD ;)

SixeR
7th November 2005, 00:18
Cu cat vinzi DVD'ul?

Sharkie
7th November 2005, 00:19
300 000 Rol
ce zici ?

SixeR
7th November 2005, 00:32
Bah nu esti normal!:D
Mai ieftin nu vrei?

Sharkie
7th November 2005, 00:34
hai sa zicem ca ne intelegem.....si cum facem transferu ? io trimit prin posta DVD-u si tu banii.....

danrogojan
7th November 2005, 00:45
1 cea mai veridica
3 cea mai buna

SixeR
7th November 2005, 00:51
70 mii CD(in format PC)..E bine? Cum facem transferul?

Raptor
7th November 2005, 00:55
Eu le-am sters din simplul fapt ca nu mai sunt de actualitate. Notic, de ex, sunt mult mai marfa. Si am zis ca din cei 70 de GB de basket pe care-i am nu merita sa tzin AND1-urile acum... :D

Sharkie
7th November 2005, 00:55
cum adica format PC ma ?
oka 70 pe CD si volumele ocupa vreo 3,4 CD-uri.....
Banuiesc ca io tre sa am cont ceva....in banca.Sau tata....:rolleyes:

caseta
7th November 2005, 03:23
sharkie, sixer ... nu mai bine vb voi astea pe personal msg ?

Raptor
7th November 2005, 03:25
Da^^^^^^^^

Sharkie
7th November 2005, 08:53
Yup right sorry.M-am gandit sa-i trimit pm dar am postat public mai mult pt chestia cu transferu.....in fine...

SixeR
7th November 2005, 11:39
Credeti k o sa ajunga cei de la And1 vreodata si pe meleagurile noastre pitoresti?

caseta
7th November 2005, 13:36
absolut. eu zic ca la vara o sa vina la valenii de munte.

SixeR
7th November 2005, 14:14
Cand au fost in septembrie in Germania ce isteria se crease pe acolo! Li s'a facut o publicitate fantastica, desi nu era pt ptima data cand calcau pe acolo. In seara meciului, sala era arhiplina(mai ceva ca la un meci de Divizia A), formatii hip-hop au fost invitate, concursuri. Parca era un meci din NBA!

mishu
7th November 2005, 16:54
eu zic ca la vara o sa vina la valenii de munte.
se poate dar eu am auzit un zvon ca o sa fie invitati speciali la targul de fete de pe Muntele Gaina... o sa faca reflectoare la vale pe beat-uri de bucium...

caseta
7th November 2005, 17:28
In seara meciului, sala era arhiplina(mai ceva ca la un meci de Divizia A)
wow !!!!!!
:o:

nu se poate !!!! mai mult decit la divizia A ??? adica mai mult de cei 20 de oameni care sunt in tribune la, sa zicem, sportu studentesc vs fc national ????


PS: nu le am eu cu fotbalu, dar din cite stiu prezenta pe stadioane, cu citeva exceptii, e destul de redusa la noi - "fanii" prefera sa zaca la tv cu o bere in brate - apropo, eu nu am mai auzit prin alte parti ca "galeria" sa intre gratis pe stadion, ba chiar sa li se mai si dea bani de catre club. din contra. aia care sunt fani adevarati platesc season-tickets

Allen_03
7th November 2005, 23:03
Sharkie daca poti sa le trimiti prin posta as vrea si io toate cd-urile cu And1.Pe CD nu DVD.Nu poti sa le trimiti cu plata ramburs.

Irimus
7th November 2005, 23:18
Credeti k o sa ajunga cei de la And1 vreodata si pe meleagurile noastre pitoresti?

Da.... o sa vina o delegatie sa salveze Rosia Montana :headbang:

marinike
7th November 2005, 23:36
intr-adevar intrebarea e naiva, cum sunt mai toate posturile lui sixer, insa nu vad de ce trebuie exclusa din start posibilitatea ca and 1 sa poposeasca si pe meleagurile noastre pitoresti. daca vreo firma specializata in astfel de evenimente (de genul celei nemtesti ce aduce nationala de fotbal a braziliei in turnee prin europa si care scoate multi bani din drepturi de televizare, publicitate samd) se va incumeta sa faca o astfel de investitie (asta bineinteles daca o va considera profitabila) cu siguranta ca baietii vor veni si in romania, ca doar iese banul, nu?

poate v-ati gandit ca in romania nu sunt suficienti bani ptr organizarea unui astfel de eveniment sau ca vor exista foarte putini amatori dar sa ne aducem aminte ca la concertele metalica sau michael jackson (ca astea mi-au venit acum in cap) s-au umplut stadioane iar preturile nu erau asa mici. apoi pentru un eveniment house se plateste si 100ron/bilet (si mai adaugi si consumatia) iar astfel de evenimente sunt organizate saptamanal (the mission,samd) si cluburile sunt pline... bine aici e vorba si de categorii diferite de public insa idee e aceeasi.

credeti ca nu s-ar umple polivalenta la un meci demonstrativ de asemenea anvergura? publicitate se va face pana la refuz (cum e si normal) iar spectatorii nu vor veni doar din bucuresti. si daca demonstratia e anuntata cu 2 luni inainte cu siguranata ai timp sa strangi bani de-un bilet (asta daca iti doresti cu adevarat sa-i vezi live, eventual sa faci poze sau sa iei autografe)

caseta
8th November 2005, 02:01
nu-s bani sa se dea nba la tv ... asa ca de unde bani pt and1 live ?
in plus, daca ar fi sa se vinda bilete, peste juma din pustanii cu figuri de and1 in cap, care numai asta viseaza, nu ar avea, din pacate, bani ca sa se duca.

cit despre metallica sau michael jackson, nu poti sa compari numele lor si po****ritatea cu a and1. sa fim seriosi totusi .....

poate daca ar veni jordan ... desi la noi mai cunoscut e nush ce jucator din div B. asa ca ....

marinike
8th November 2005, 06:55
da, dar aici nu e vorba sa umpli un stadion de 20000 de locuri (ca in cazul formatiilor rock) ci o amarata de sala de numai 5000.
cat despre drepturile de televizare sunt ptr un eveniment unicat, undeva in prime time, care bine mediatizat ar face audienta, si nu ptr o serie de 24+all star+finala samd, care nu ii convine tv ca e la o ora mai putin accesibila cu publicitate zero.

andy_76er
24th November 2005, 13:55
cel mai tare volum And1 este vol.8 .dak lati vazut.5 e vechi

centauru'
25th November 2005, 07:36
and 1 mix 1 si 2 au fost cele mai interesante
restul au fost foarte comerciale(cred ca asta e cuvantul pe care il caut)
bai 76ere imi e rusine ca esti fan Ph(strici imaginea oamenilor si incepe lumea de pe forum cu generalitati)
esti sigur ca nu esti ruda cu 50/50?:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :no: :no:

Raptor
25th November 2005, 07:40
Nu, e cu bebe76.

Anyway, eu am sters toate AND1urile... doar Noticu' mai are loc pe hardu meu... si in folderu de 75 de GB de basket.

Danila
25th November 2005, 09:38
:-@

thekobe
25th November 2005, 13:53
eu am votat rusia

ICan'tJump
25th November 2005, 14:22
Mixtape-urile 1 si 2 au fost destul de reusite din punct de vedere al tehnicii folosite si aici ma refer la imagine si sunet, chiar daca au fost facute semi-amator.
Uitandu-ma recent peste toate cele 8 mixtape-uri, mixtape 1 si 2 chiar si 3 mi se par uneori puerile si exagerate. Prea se da HotSauce in petec cu niste "balleri" cam de valoarea mea :) . O faza exagerata este miscare cu bagatul migii de baschet sub tricou, minge pe care oponentul o pierde din ochi ca pe una de ping-pong. Trecand mai departe parerile incep sa mi se schimbe deoarece adversarii devin mai buni si astfel incepe sa te intrige. Iti pui intrebarea cat de bun este Alimoe , guralivul de A.O., Hot Sauce, etc.
Voi ce parere aveti?
P.S. Mixtape 8 mi se pare cel mai tare,aproape toti isi ating limitele pe aici.

caseta
25th November 2005, 14:46
sunt nijte zei cu totii. daca se introduce mingicareala ca sport olimpic, o sa cistige medaliile de aur. :drak:

eu sunt curios de un lucru. citi dintre ei ar avea curajul sa "drive to the basket" daca ar stii ca sub panou ii asteapta un big ben sau un zo .... :evil:

Raptor
25th November 2005, 15:12
Pai nu asta e ideea^^^... si cred ca stii prea bine ca nu asta e ideea.

Hot Sauce e un adevarat creator de skeme, dar chiar si asa am cateva pe care el nu le are :D

Ce-i drept, am facut acum fo 3 saptamani un UFO cand am jucat in Kretzulescu de a fost rumoare in toata sala (:D), cand iti iese o skema mai marfa d-a lu Sauce chiar are efect (:D din nou).

caseta
25th November 2005, 16:38
hmm, efect in sensul ca lasi citeva gaini cu gura cascata ? sau efect in sensul ca iti deschide calea sa faci o patrundere pe care sa o finalizezi cu un "thunderous dunk" ??
(dunk in cazu tau, care ai ceva detenta, ca eu ... ma rezum la o oferita obosita cu panoul - daca il nimeresc si pe ala) :D :drak:

stiu care e ideea la ajtia cu "skeme" ... sa frece mingea pina imbatrinesc advesarii si pleaca sa isi ia pensia. oricum, eu prefer sa va astept sub panou .... :evil:

PS: daca tu ejti ala care face UFO-uri, da un telefon si la americani, ca aia umbla de disperati ... cred ca sunt "estraterestrii" :D :P :drak:

Raptor
25th November 2005, 17:10
Nu, idea e sa fie spectacol. Sa nu fie ceva care se intampla in fiecare zi, ceva de rutina si plictisitor. Sa fie ceva care sa te faca sa te uiti la joc, si sa te distrezi impreuna cu cei care se uita de pe margine. Cam la asta se rezuma un streetball in skeme, de calitate, si in care nu se joaca cu miza.

caseta
25th November 2005, 17:43
da mah, stiu ... da ... ma mai iau si eu de "balleri".
pt mine daca nu e miza .... nu e asa interesant. de aia prefer oricind un meci din finala unui all star game. ASG mi se pare oarescum boring. sincer.

Raptor
25th November 2005, 18:01
E adevarat, fiecare cu stilul lui. Dar nici nu ai jucat vreodata in skeme ca sa intelegi ce simti cand joci asa, pentru ca... ma rog nu stii nu te-a interesat. Cand te duci undeva unde nu te cunoaste nimeni si faci o super skema te simti foarte bine cand esti apreciat de ceilalti, e cam cum e cu dunkurile.

Normal ca tu la 90+ kg sa te descurci si sa joci si pentru rezultat, dar pentru cineva de 68 de kg crede-ma ca nu prea merge, asa ca incerci altfel, si anume la spectacol.

caseta
25th November 2005, 19:22
:mad: :headbang: :mda:
bine ca m-ai facut de ris aici ... sa stie toata lumea ca sunt gras ....
:P :D

Raptor
25th November 2005, 19:45
Pai n-am zis ca esti gras. Poti sa fi fibrat si plin de muschi. Poti sa fi... :D

mishu
25th November 2005, 22:01
caseta oricum trebuie sa-l apreciezi pe raptor ca a fost finut... 90+... a lasat sa pluteasca misterul in aer...