PDA

View Full Version : Marea Britanie - Silvertsone 9-11 iunie



BMW Power
3rd June 2006, 16:01
Discutii inaintea ( si dupa ) celei de-a 8 etape din cadrul Campionatului de Formula 1.

speed_22
4th June 2006, 01:10
castiga ferrari ceva puncte cred

Triple H
4th June 2006, 01:34
18 puncte adica : :evil:
1. Schumi
2. Massa
3. Raikk sau rocada 2,3

BMW Power
4th June 2006, 11:55
Evident, in modul cum s-au prezentat la antrenamentele de la Barcelona de saptamana acesta, au toate sansele sa ia ceva puncte frumoase. Cu atat mai mult ca Shumi va vrea sa-si "curate" imaginea pe care si-a patat-o in micul regat.

Sorin Blaj
4th June 2006, 15:26
Imagine "patata" in opinia ta. Imi vine in minte acum sezonul 1995, cand la fel impotriva lui Schumacher s-au luat tot felul de decizii care mai de care mai dubioase. Important este ca Schumacher sa-si vada de curse si sa se bata pentru a le castiga pe toate.

Practic, nu se mai doreste ca Schumacher sa mai castige inca un titlu de campion.

Datenshi
4th June 2006, 19:22
Patata in opinia multora. Efectiv nu te inteleg, daca era la prima abatere mai mergea sa-i gasesti scuze. Asa, culege ce-a semanat. adica o imagine de pilot nesportiv, ca sa fiu indulgent in exprimare.
Ma rog, cred ca Scumi va face o cursa buna in Anglia, cu toate ca nu e unul dintre circuitele favorite.

Sorin Blaj
4th June 2006, 20:28
Penny.
Fanii lui Schumacher sunt mai multi decat toti ceilalti fani ai celorlalti piloti la un loc. Asta spune multe. Toti ceilalti ar vrea sa il vada la pamant. Mi se pare normal. Asta nu inseamna ca tot ce se spune despre el este adevarat. Fiecare are adevarul lui. Toti cei ce sunt impotriva lui Schumacher nu-i vor da dreptate niciodata, asa ca asta e. Nu aveti decat sa luati lucrurile cum vreti.
Peste toate, Schumacher este cel mai mare campion de Formula 1 al tuturor timpurilor.

speed_22
4th June 2006, 21:52
parerea cu imaginea sifonata.... au sifonat-o cei care au avut interes. eu am facut un sport 5 ani si stiu f bine ca poti gresi ca orice alt incepator. ar fi ca si cum ronaldinho nu ar avea voie sa rateze. hai mai oameni buni sa terminam cu acuzatiile astea. si mai ales ca fani mai au si alti piloti. de ex eroul local alonso, sant destui care-l lauda, poate la fel de multi cati are schumacher, dar sant si destui care sant fani ai altor piloti. multi spanioli il agreeaza pe schumacher si nu-l acuza de jmenuri... cum acuza cate unul care a dechis si el televizorul de vreo 2 ani cel mult...sa ne auzim de bine. hai pa

Datenshi
4th June 2006, 22:52
Eu nu m-am referit strict la Monte Carlo. Poate acolo intradevar n-a fost intentie, n-o sa stim niciodata. Dar nici un om normal nu poate nega atentatele teroriste asupra lui Hill si Villeneuve, pe care le-am vazut si eu la vremea respectiva. Si pedepsa de la Monte carlo e consecinta directa a acelor rataciri. Nu e nicio conspiratie, pur si simplu unui criminal nu i se acorda circumstante atenuante. Incontestabil e unul dintre cei mai buni piloti all time, dar si unul cu un caracter infect in egala masura.

Sorin Blaj
4th June 2006, 23:52
Eu nu m-am referit strict la Monte Carlo. Poate acolo intradevar n-a fost intentie, n-o sa stim niciodata. Dar nici un om normal nu poate nega atentatele teroriste asupra lui Hill si Villeneuve, pe care le-am vazut si eu la vremea respectiva. Si pedepsa de la Monte carlo e consecinta directa a acelor rataciri. Nu e nicio conspiratie, pur si simplu unui criminal nu i se acorda circumstante atenuante. Incontestabil e unul dintre cei mai buni piloti all time, dar si unul cu un caracter infect in egala masura.
Penny.

Ma faci sa rad cu argumentele tale.

Incep sa cred ca te uiti la Formula 1 de foarte putin timp. Daca ai fi vazut duelurile dintre Senna si Prost nu mai spuneai nimic acum. Senna si Prost s-au ciocnit intentionat de cateva ori pentru a castiga titluri mondiale.

Dar in opinia voastra (cei ce sunteti contra Schumacher), daca Senna trebuie laudat pentru aceasta atitudine, Schumacher trebuie facut criminal.

Nu mi se pare corect.

oaspetele
5th June 2006, 08:48
iata ce a zis Hill referitor la cursa din 94, atat de invocata de o parte a colegilor nostri.

After the race in Adelaide, Hill showed that he was a good loser: ‘At least I made him do the running, even forced him to make a mistake. Of course, if I had seen him clip the wall I would never have dived into that gap. But it’s over, accidents like that are part and parcel of racing. You won’t hear me saying that it’s Michael’s fault. I won’t hold it against him. Better next year.’

asa ca incercati sa va limitati la incidente reale, cum ar fi cel cu jac. de altfel, singurul recunoscut de schumi ca intentionat si totodata, singura actiune pe care nu ar mai repeta-o, dupa cum singur a declarat-o.

Ayrton
5th June 2006, 09:45
Hai gata, terminati odata cu incidentele alea si hai sa discutam despre MP de la Silverstone... Apropo, parca aici a avut Schumacher cel mai grav accident din cariera, nu?

Sorin Blaj
5th June 2006, 10:15
Ayrton.

Astfel de incidente fac parte din curse. Fara ele am avea niste curse fara sare si piper, cu o singura conditie, sa nu existe victime. Senna a platit pretul suprem pentru ca asa a fost el, un pilot de totul sau nimic.

Schumacher este singurul campion care la copiat din acest punct de vedere pe Senna si conduce la limita. Din acest motiv si incidentele lui de-a lungul timpului, cu Hill, Villeneuve, Montoya etc. Chiar si cel de la Silverstone. Din punctul meu de vedere fiecare pilot trebuie sa dea un pret al sangelui. Nu vreau sa-l disculp in nici un fel, acesta este felul lui de a fi si din acest motiv este pilotul meu favorit si mai ales acesta este motivul pentru care are atatia contestatari.

Duelurile lui Senna cu Prost (a se citi ciocnirile) din ultimele curse din 89 si 90, tocmai asta au demonstrat: campionii nu au scrupule si de aceea sunt campioni.

Singurul lucru care ma deranjeaza este faptul ca unii nu vor sa recunoasca acest lucru si fac tot felul de afirmatii gratuite. Atat.

Ayrton
5th June 2006, 11:26
De acord cu tine... dar aici e thread cu un titlu anume si ar trebui sa scriem despre acest subiect.

Datenshi
5th June 2006, 11:52
Da, ar fi cazul sa revenim. Oricum n-are sens discutia.
Eu personal sunt curios daca McLaren-urile vor reusi sa fie la fel de rapide ca la MC, sau acolo au fost favorizati de circuit.

Sorin Blaj
5th June 2006, 12:35
In pregatirea cursei de la Silverstone, Schumacher este mai hotarat ca oricand:

Barcelona day two - Schumacher stuns
02 June 2006

Michael Schumacher put his Monaco controversy firmly behind him as he returned to testing on Thursday. The Ferrari star not only set the pace at Barcelona’s Circuit de Catalunya, he also set a new unofficial lap record for the track.

Schumacher’s best time of 1m 13.469s put him over half a second clear of Renault’s Heikki Kovalainen.

oaspetele
5th June 2006, 13:48
Eu personal sunt curios daca McLaren-urile vor reusi sa fie la fel de rapide ca la MC, sau acolo au fost favorizati de circuit.

eu cred ca o sa fie chiar mai rapide decat la monaco.
:)

Sorin Blaj
5th June 2006, 13:50
Important e sa fie rapide si rezistente.

BMW Power
5th June 2006, 15:12
Se pare ca s-a gasit un cumparator al echipei de F1, Midland. Ceea ce e intradevar curios si esit din comun, este faptul ca se discuta despre o suma de 100 de milioane de $. Se pare ca pe cel ce este in stare sa dea 100 de milione de $ pe asa o echipa, il dau banii afara din casa. Din cate se4 poate observa, Midland e mai bine contata din punct de vedere financiar decat cat Sauber Petronas (actuala BMW Sauber F1 Team ), pe care bavarezii au dat 95 de milioane de $.
Oare care ar fi adevaratul motiv :confused:??

Triple H
5th June 2006, 16:39
:evil: :evil: Astept showu :yeah:

Ferrari driver Michael Schumacher believes he and his team is ready for the British Grand Prix. After a promising test at Circuit de Catalunya the German is confident he can fight for the win at Silverstone.


"The test in Barcelona went really well. We will be well prepared for the race at Silverstone next week," said Schumacher. "Things look really good."

"We have several improvements on the car. I think we should be able to do really well and fight for the win."

Datenshi
5th June 2006, 16:56
Important e sa fie rapide si rezistente.

Ar fi ideal, dar nu mai cred de mult in Mos Craciun. Ideea e ca fata de cursele precedente (la sezonul asta ma refer) in care Kimi pierdea constant teren fata de Renault si Ferrari, in asta s-a tinut bine pana a abandonat. Montoya a mers si el bine. Sunt curios daca au mai aparut ceva imbunatatiri la masini sau a fost circuitul de vina.

Sorin Blaj
5th June 2006, 18:04
Momentan vad ca cei care au adus modificari in bine sunt cei de la Ferrari (si ma refer aici la testele de la Barcelona de joi si vineri).

Dar, cat de mult tin eu cu Michael Schumacher, de unul singur nu poate face nimic, ar trebui ca sa intre in lupta si Kimi si Montoya, altfel Renault ia tot si anul asta. Una este sa alergi sub presiune si sa fortezi motorul si alta sa conduci relaxat la 1 minut avans.

Toata lumea se minuneaza ca masinile Renault merg foarte bine, pai de asta merg foarte bine ca nu au concurenta. Ia sa mearga fortat un mare premiu, sa vezi cum la al doilea abandoneaza.

Sorin Blaj
5th June 2006, 22:58
Michael Schumacher trage la antrenamente de parca ar fi in calificari, pentru Poll Position. Este singurul dintre pilotii candidati la titlu care a iesit pe pista in aceste zile. Asta spune multe.

Barcelona day three - Ferrari stay ahead

05 June 2006

Ferrari’s Michael Schumacher was again the pacesetter as Formula One testing concluded in Spain on Friday. Schumacher’s best time of 1m 14.109s put him less than a tenth of a second clear of BMW Sauber’s third driver Robert Kubica at Barcelona's Circuit de Catalunya.

speed_22
6th June 2006, 00:33
mai sant si campioni care au avut bulan. aici ma refer la campionul de anu trecut. si chestiile se repeta si anu asta: alonso pe 1 kimi pe 2 si lui kimi ii face poc motoru. oare cat kk o mancat hijo de puta asta? si inca ceva... ati observat cine e pe primul in testele de la barcelona? cred ca stie el ce face.....

Datenshi
6th June 2006, 10:02
Toata lumea se minuneaza ca masinile Renault merg foarte bine, pai de asta merg foarte bine ca nu au concurenta. Ia sa mearga fortat un mare premiu, sa vezi cum la al doilea abandoneaza.

Oricat de mult l-as antipatiza pe Alonso, nu pot sa-i acuz pe cei de la Renault ca nu au concurenta. Asta e, toate echipele mari au avut ani in care au scos masini foarte reusite. Acum a venit randul Renault. Poate la anul va fi un campionat mai echilibrat, acum sansele sunt mici sa se mai intample ceva.

Pepsi-Cola
6th June 2006, 13:26
Castiga ferrari cateva puncte ...sigur

Sorin Blaj
6th June 2006, 14:37
Oricat de mult l-as antipatiza pe Alonso, nu pot sa-i acuz pe cei de la Renault ca nu au concurenta. Asta e, toate echipele mari au avut ani in care au scos masini foarte reusite. Acum a venit randul Renault. Poate la anul va fi un campionat mai echilibrat, acum sansele sunt mici sa se mai intample ceva.
Tocmai la asta ma refeream. Ca sa reuseasca sa-i puna probleme lui Alonso, trebuie sa intre in lupta mai multi piloti. Teoretic, ca sa castige Schumacher titlul anul acesta, ar trebui sa castige toate cursele ramase si Alonso terminand pe locul doi de fiecare data, abia l-ar depasi cu un punct. Diferenta dintre ei este acum de 21 de puncte, au ramas 11 curse, rezulta ca ar avea un punct in plus la final. Ceea ce este imposibil.

Altfel ar sta situatia daca alaturi de Schumacher s-ar bate pentru locul 1 si Raikkonen si Montoya. Ar exista sanse ca Alonso sa termine pe un loc 4, de exemplu. Asa, jocurile sunt facute.

Ayrton
6th June 2006, 14:39
e hai, ca va mai abandona si Alonso...

Sorin Blaj
6th June 2006, 14:43
Ayrton. Ca si anul trecut?

Profetu
9th June 2006, 08:51
Afirmatie destul de hazardata, daca nu chiar falsa. Schumacher este "doar" campionul F1 cu cele mai multe titluri mondiale cistigate si cele mai multe victorii. Asta spune multe despre valoarea lui, dar nu "the whole story". E practic imposibil de catalogat cineva ca fiind "cel mai mare" atita timp cit nu exista criterii de evaloare acceptabile pentru toti pilotii din toate epocile. Personal insa, odata cu trecerea anilor, dau tot mai mult credit pilotilor "de epoca" cu "butoaiele" lor pe patru roti, in detrimentul campionilor de azi. La viteze comparabile cu cele de azi, material de concurs rudimentar si pregatire profesionala lipsita de tunele aerodinamice, asistenta electronica si armate de tehnicieni, oamenii aia faceau minuni.


Afirmatia de mai sus poate fi hazardata, dar ca sa o poti cataloga drept "falsa" trebuie sa vi cu argumente obiective, nu personale.

Nea Vasile
9th June 2006, 13:53
Afirmatia de mai sus poate fi hazardata, dar ca sa o poti cataloga drept "falsa" trebuie sa vi cu argumente obiective, nu personale.

Eu am spus ca e o afirmatie hazardata care poate fi chiar falsa (n-am spus ca este "deja" falsa, ci am sugerat ca sunt mari sanse sa fie falsa) ;) Nu puteam sa spun ca este falsa din acelasi motiv: cum nu exista criterii obiective pentru ca o astfel de afirmatie sa fie "dovedita" adevarata, prin ricoseu, nu exista nici "argumente obiective" care pot infirma aceasta afirmatie (scuze pentru exprimare :D)

Prin urmare, in lipsa "argumentelor obiective", fiecare este liber sa considere care e "cel mai tare din parcare" dupa cum doreste si sa aibe propriile opinii personale, "dar s-o stim si noi" :D Opinia mea personala se baza pe un "argument obiectiv": pilotii de pe vremuri obtineau performante comparabile cu cele de azi dispunind de mult mai putine resurse.

Profetu
9th June 2006, 16:58
Nu sunt de acord si vin cu argumente:

Silverstone - Fastest Lap:

1950: G. Farrina 1.50.6

1965: G. Hill 1.32.2

2005: K. Raikkonen 1.20.502

Performantele nu sunt asemanatoare. O jumatate de minut pe tur inseamna in 60 de ture la Silvestone (atat cat are cursa in acest an) aproape o jumatate de ora intarziere. Considerabil !!!

Nu cred ca din cauza faptului ca pilotii din anii de pionierat ai Formulei 1 isi asumau o mai mare probabilitate de risc putem spune ca ei au fost mai buni decat cei care concureaza in zilele noastre.
Ce pot sa accept este faptul ca o egalizare a echipamentului tehnic ar duce la o concurenta mai mare. Este adevarat ca in trecut diferentele dintre masini nu erau asa de mari ca astazi, insa asta e alta discutie.

Datenshi
9th June 2006, 17:09
E greu sa faci o comparatie. E greu sa ii compari si astazi, uitati-va la Kimi vs Alonso vs. Scumi de pilda, depinde mult de masini.
Asa ca tind sa fiu de acord cu nea vasile, pilotii aveau o sarcina mult mai grea atunci. Exact nu vom putea sti decat daca unul din pilotii buni din zilele noastra pateste o chestie de genul Quantum Leap si ajunge sa concureze in vremurile de atunci. Sau invers.

Nea Vasile
10th June 2006, 00:13
Nu sunt de acord si vin cu argumente:

Silverstone - Fastest Lap:
1950: G. Farrina 1.50.6
1965: G. Hill 1.32.2
2005: K. Raikkonen 1.20.502
Performantele nu sunt asemanatoare. O jumatate de minut pe tur inseamna in 60 de ture la Silvestone (atat cat are cursa in acest an) aproape o jumatate de ora intarziere. Considerabil !!!

Nu cred ca din cauza faptului ca pilotii din anii de pionierat ai Formulei 1 isi asumau o mai mare probabilitate de risc putem spune ca ei au fost mai buni decat cei care concureaza in zilele noastre.

Datele sunt adevarate, dar nu uita ca layoutul circuitului s-a schimbat de multe ori. In plus gindeste-te totusi ca oamenii obtineau viteze de 150-170 km/h in niste conditii de concurs inimaginabile pentru ... karting astazi. Iar daca totusi obtineau 150km/h desi stiau foarte bine ca prima greseala va fi si ultima , atunci inseamna ca oamenii aia era dati in masa :). O rasturnare a masinii la 150 km/h insemna kaput 100%, plus eventual morti printre spectatori. In contrast, vezi pataniile lui Schumi din Australia sau Webber la Interlagos, de exemplu. N-au avut nici pa naiba.

Siguranta este un element vital al performantei in F1. Eu cred totusi ca 300km/h in rachetele blindate si hiper-electronizate de azi si pe circuite "aseptice" inseamna mult mai putin decit 150-200km/h in anii '50, in "sicriile" alea pe patru roti si spectatori la iarba verde la 10m de "pista". Diferenta de risc este enorma, cu tot ce decurge din asta.


Ce pot sa accept este faptul ca o egalizare a echipamentului tehnic ar duce la o concurenta mai mare. Este adevarat ca in trecut diferentele dintre masini nu erau asa de mari ca astazi, insa asta e alta discutie.

Asta din pacate nu cred ca se va intimpla prea curind din destule motive, multe neavind legatura directa cu F1. Americanii au ceva asemanator in Champcar parca, dar... Parerea mea ca s-ar putea face ceva daca s-ar umbla la layoutul circuitelor, dar din pacate asistam la o adevarata Formula Tilke si viitorul nu suna bine deloc.

Din acest punct de vedere Silverstone e inca (din fericire) un circuit "de lupta", nu unul "de boxe", si de aceea sper sa vedem o cursa frumoasa duminica.

Sorin Blaj
10th June 2006, 11:49
Si eu sper sa vedem o lupta dusa pana la finalul cursei.

Sorin Blaj
10th June 2006, 17:05
Calificari:

2006 British Grand Prix


Pos No Driver Team First Second Third

1 1 Fernando Alonso Renault 1:21.018 1:20.271 1:20.253
2 3 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes 1:21.648 1:20.497 1:20.397
3 5 Michael Schumacher Ferrari 1:22.096 1:20.659 1:20.574
4 6 Felipe Massa Ferrari 1:21.647 1:20.846 1:20.764
5 2 Giancarlo Fisichella Renault 1:22.411 1:20.594 1:20.919
6 11 Rubens Barrichello Honda 1:22.965 1:20.929 1:20.943
7 7 Ralf Schumacher Toyota 1:22.886 1:21.043 1:21.073
8 4 Juan Pablo Montoya McLaren-Mercedes 1:22.169 1:20.816 1:21.107
9 16 Nick Heidfeld Sauber-BMW 1:21.670 1:20.629 1:21.329
10 17 Jacques Villeneuve Sauber-BMW 1:21.637 1:20.672 1:21.599
11 14 David Coulthard RBR-Ferrari 1:22.424 1:21.442
12 10 Nico Rosberg Williams-Cosworth 1:23.083 1:21.567
13 20 Vitantonio Liuzzi STR-Cosworth 1:22.685 1:21.699
14 15 Christian Klien RBR-Ferrari 1:22.773 1:21.990
15 21 Scott Speed STR-Cosworth 1:22.541 1:22.076
16 18 Tiago Monteiro MF1-Toyota 1:22.860 1:22.207
17 9 Mark Webber Williams-Cosworth 1:23.129
18 19 Christijan Albers MF1-Toyota 1:23.210
19 12 Jenson Button Honda 1:23.247
20 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda 1:26.158
21 23 Franck Montagny Super Aguri-Honda 1:26.316
22 8 Jarno Trulli Toyota No time

Williams si Button, lamentabil.

Sorin Blaj
11th June 2006, 14:30
Jumatate din transmisia TV este axata pe "duelul" dintre Heidfeld si Montoya, in conditiile in care Montoya nu a vut nici macar o tentativa de depasire in 17 tururi.

diablo20
11th June 2006, 15:20
din pacate astia dela mclaren sunt total depasiti, atat tehnic cat si tactic :D:D

P.S. extraordinari astia de la renault :headbang:

Sorin Blaj
11th June 2006, 15:36
Din pacate Alonso si Renault sunt imbatabili. Nu stiu ce se mai poate intampla pana la sfarsitul campionatului, in conditiile in care am ajuns la jumatate iar Alonso a pierdut doar 6 puncte dintr-un maxim posibil de 80.

Vadim
11th June 2006, 16:10
din pacate astia dela mclaren sunt total depasiti, atat tehnic cat si tactic :D:D

P.S. extraordinari astia de la renault :headbang:
Renault exceleaza... e clar. Sa vedem la anul cand se duce Alonso la McLaren ce va face pe masinile nemtesti care mai tot timpul crapa la f1. :D

Sorin Blaj
11th June 2006, 17:01
Sincer. La cum merg masinile Renault, Alonso nu trebuia sa plece la McLaren.

speed_22
11th June 2006, 21:01
sa ma..pe el de alonso. pana acu 2 ani nu se stia nimic de el. a nimerit o masina buna si gata e campion? daca astia de la mclaren ar fi avut ceva fiabiitate sau schumacher l-ar fi depasit pe kimi imediat dupa start finalul ar fi fost altul. data viitoare de acuma, hai pa!

Sorin Blaj
11th June 2006, 21:14
In conditiile in care Schumacher si Raikkonen erau mai usori decat Alonso si nu au reusit sa faca nimic, este greu de crezut ca putea cineva sa-l bata astazi cineva pe Alonso. Schumacher a scos maximul ce se putea obtine. Dovada sunt si timpii realizati in cel mai rapid tur:

Fastest Laps
2006 British Grand Prix

Pos No Driver Team Lap Time Of Day Average Speed Time

1 1 Fernando Alonso Renault 21 12:34:30 226.811 1:21.599
2 5 Michael Schumacher Ferrari 53 13:19:37 225.884 1:21.934
3 2 Giancarlo Fisichella Renault 42 13:04:14 225.049 1:22.238
4 6 Felipe Massa Ferrari 43 13:05:41 224.685 1:22.371
5 3 Kimi Räikkönen McLaren-Mercedes 15 12:26:20 224.440 1:22.461

Sorin Blaj
12th June 2006, 10:12
Si eu cred ca la anul va fi altceva. Dar daca si la anul Renault va avea aceeasi masina competitiva secretul va fi cine vine in locul lui Alonso.

viorel 31
12th June 2006, 10:35
Oricum cred ca Alonso a luat tzeapa cand a plecat de la Renault. Chiar si pe un salariu mai mic decat cel pe care il va primi la McLaren, cu team-ul francez (dupa cum stau lucrurile) avea reale sanse sa lupte numai pt titlul mondial, cum o face si acum.
Asa este ...daca Fisichela cu aceeasi masina face atat de putin cheia ar putea fi tot la...Renault. Doamne ajuta!

Ayrton
12th June 2006, 10:53
Si eu cred ca la anul va fi altceva. Dar daca si la anul Renault va avea aceeasi masina competitiva secretul va fi cine vine in locul lui Alonso.


Eu am o banuiala ca va fi Montoya... Renault are interese mari in America de Sud, au si fabrici acolo... un pilot sud-american ii va ajuta mult la planul de vanzari. Inclusiv la Dacia.

Sorin Blaj
12th June 2006, 16:04
Ayrton.
Ce zici daca vine un pilot surpriza: Bruno Senna.
Tot sud-american.

Ayrton
12th June 2006, 17:27
m-as bucura, dar nu cred ca il titularizeaza Renault... cel mult pilot de teste...

Elphax
12th June 2006, 17:36
Bruno Senna nu e chiar asa tanar. Acum se merge pe baieti de 20-22 de ani...

Sorin Blaj
12th June 2006, 17:41
m-as bucura, dar nu cred ca il titularizeaza Renault... cel mult pilot de teste...
Depinde de Briatorre. Daca el spune ca e bun atunci s-a rezolvat.

Ayrton
12th June 2006, 18:18
Bruno Senna nu e chiar asa tanar. Acum se merge pe baieti de 20-22 de ani...

:drak:
e grea matematica?
:drak:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=13525



Bruno Senna - Nascut: 15th October 1984
:P

Sorin Blaj
12th June 2006, 19:09
Bruno Senna nu e chiar asa tanar. Acum se merge pe baieti de 20-22 de ani...

BRUNO SENNA implineste 22 de ani in 15 octombrie. Este perfect.:)

Sorin Blaj
12th June 2006, 19:11
Important ar fi sa-l ia cineva la teste, sa vada ce poate pe un monopost de Formula 1.

oaspetele
13th June 2006, 08:03
e mai mult decat evident faptul ca pachetul alonso+reno e imbatabil anul acesta.
masina de anul trecut si cea de anul acesta a fost croita pentru alonso, din aceasta cauza fisico are probleme in a tine aproape.
in rest, e clar ca doar Schumi poate sa mai ameninte suprematia lui alonso, dar deja e un pic prea tarziu.
ferrari vor avea castig de cauza doar pe circuitele care le convin lor foarte mult (SUA, Monza etc)

Datenshi
13th June 2006, 17:49
Eu v-am zis mai de mult dar n-ati vrut sa ma credeti. Iar s-a fasait in concluzie, asteptam sezonul viitor.:)