PDA

View Full Version : Boxe Creative



C-O-S + min
2nd June 2006, 12:43
Vreau sa-mi cumpar niste boxe Creative Inspire 5.1 T6060. Cred ca sunt cea mai buna alegere la acest pret. Problema este ca nu stiu daca o sa mearga cu o placa de sunte mai veche, respectiv labway xwave 4000. Suporta 5 canale? Eu n-am reusit sa aflu! Apoi daca schimb placa audio cred ca n-o sa mearga cu placa de baza, care este si ea varza! etc...

GoPens
2nd June 2006, 13:13
pai ai iesire 5.1 pe place de sunet?
dar "labway xwave" suna cam dubios. presupun ca a fost foarte foarte foarte ... foarte ieftina.

C-O-S + min
2nd June 2006, 16:10
Chestia e ca boxele intentionez sa le pun pe un calculator mai vechi si placa aia audio e de vreo 5 ani vechime. Habar n-am de unde au luat-o aia! Nu stiu daca e compatibila 5.1! Habar n-am

Vadim
2nd June 2006, 17:39
Cred ca ar trebui sa te uiti pe net la specificatiile placii de sunet. Poti sa verifici si in spatele placii sa aiba cele 5 iesiri. Daca le are e clar ca este 5.1.

Datenshi
2nd June 2006, 18:08
Sunt placi 5.1 care au doar 3 iesiri, nu e un criteriu. Ar trebui sa-ti dai seama din control panel. Oricum, placa pare destul de veche, asa ca e putin probabil sa aiba 6 canale.

C-O-S + min
2nd June 2006, 21:07
Placa e foarte veche iar pe net nu gasesc nimic legat de cate canale are:confused: :(
Nici o placa de suntet nu cred ca pot sa-mi iau pt ca, dupa cum am spus, calculatorul e varza iar placa de baza nu cred ca ar suporta.
A auzit cineva de placa mea??? Firma: Labway Nume: Xwave 4000

Datenshi
2nd June 2006, 22:14
Stai linistit ca suporta placa de baza, n-are nicio treaba. E pe PCI, deci n-are probleme.

C-O-S + min
3rd June 2006, 21:21
Dar totusi n-as vrea sa dau banii pe o placa de sunet daca a mea e buna! Deci, A auzit cineva de placa mea??? Firma: Labway Nume: Xwave 4000???