PDA

View Full Version : FM - Constanta



ady51a
1st June 2006, 23:03
Ce ziceti de un FM pt userii din Constanta? Cine se inscrie e rugat sa o faca aici si pe urma vom stabili unde, ce si cum. :ok:

desdemona
2nd June 2006, 02:09
Sigur ca da, ady! :ok: Mergem noi 2! :D Mai vrea cineva? :D Ady, sau ti-e frica sa mergi doar cu mine? :cool: :drak:

Rechinul Ucigas
2nd June 2006, 03:59
ok hai ca vin si eu ...in august :D atunci se tine FM-ul sau mai devreme ?:D

andreiush
2nd June 2006, 04:05
Mai devreme, ca sa fie doar ei 2! :D

Rechinul Ucigas
2nd June 2006, 04:10
maine cel tarziu :D

ady51a
2nd June 2006, 11:46
ok hai ca vin si eu ...in august :D atunci se tine FM-ul sau mai devreme ?:D
S-a tinut deja :D , imi pare rau ca ati intarziat:happy
Probabil ca mai devreme de august.

Paul
2nd June 2006, 14:53
in august vin si io , da sa fie intr-o sambata si sa joace faru` acasa :D

Vadim
2nd June 2006, 16:13
Faceti una ad-hoc. :)

Paul
2nd June 2006, 17:09
la vara fac FM Europa` , ca m`am bagat pe o excursie care cuprinde multi forumisti ... Viena (ieppy si arruabarena) , Paris (sunt si acolo cativa) si in final ma duc la baut cu Catalanu` :D

La ieppy s`asa ii sunt dator cu 12 beroase asa ca :o:

desdemona
2nd June 2006, 18:18
Da, deci mai in vara incolo tinem una cu Rechinul si Paul, iar acum ne mai intalnim o data noi... adica eu si Ady :rolleyes: :yeah:

Bine, daca ne place si ne simtim bine nu e musai numai o data :) timp sa avem :D

andreiush
2nd June 2006, 19:07
Si eu, si eu... in august :D Acum nu :D

Vadim
2nd June 2006, 19:47
Daca ajung si eu anul asta la noi la mare dau un semn cand trec prin Constanta. Facem un fm "ad-hoc" la nisip, eventual la nudisti. :D

Paul
2nd June 2006, 22:58
pai las ca joaca Faru` in Intertoto si ajunge in "finala" cu Palermo si atunci se aduna mai multi :D

Catalanul
2nd June 2006, 22:59
si in final ma duc la baut cu Catalanu` :D
vezi sa ajungi pe-aici prin septembrie, ca-n iulie si august eu sunt in tzara :D

Paul
2nd June 2006, 23:03
ete fix , pe 17 iulie am parasit Romania cu destinatiile Viena , Milano, Paris si Barcelona, 16 zile :D ;
Apoi obligatoriu 7 zile la Felix la frecat menta (preturi mici) si pe la finalu` lu august si la mare :D ...

Catalanul
2nd June 2006, 23:08
ghinion atunci, poate ne vedem in august la mare ;)

desdemona
3rd June 2006, 03:07
Daca ajung si eu anul asta la noi la mare dau un semn cand trec prin Constanta. Facem un fm "ad-hoc" la nisip, eventual la nudisti. :D
Bun :D :D Ady, sa nu-ti faci program la vara, sa te ocupi de nudistii nostri :) Le arati... imprejurimile :) :D

ady51a
3rd June 2006, 09:43
Da, deci mai in vara incolo tinem una cu Rechinul si Paul, iar acum ne mai intalnim o data noi... adica eu si Ady :rolleyes: :yeah:

Bine, daca ne place si ne simtim bine nu e musai numai o data :) timp sa avem :D

:happy :ok: O sa iasa bine
Cred ca am program la vara:headbang:

ady51a
3rd June 2006, 11:36
pai las ca joaca Faru` in Intertoto si ajunge in "finala" cu Palermo si atunci se aduna mai multi :D
Meciul Farul - Palermo e pe 22 iulie daca o sa fie :ok:

Paul
3rd June 2006, 12:21
:cya: , inseamna ca o sa vad meciul din Italia si nu ala de la Constanta :happy:

ady51a
3rd June 2006, 15:15
Poate vezi un Farul - Dimano cine stie, daca o sa fie in primele etape din retur. In august incepe campionatul. Depinde cu cine joaca Farul acasa in primele etape.

Paul
3rd June 2006, 15:48
poate vin la un Faru - Steaua :D
Campionii in actiune la satelit :)

ady51a
3rd June 2006, 16:00
paul, nu mai rascoli cutitul in rana ca se muta scandalul aici cu Farul -Steaua

Deci, pana acum doar eu cu Desdemona. E bine asa.:ok: e bine asa pt primul FM - Constanta iunie -iulie, ca e tarziu pana in august.

andreiush
3rd June 2006, 16:11
Ady, asa si vroiai de la bun inceput, nu?:D Dar nu stiai cum sa te intalnesti cu Desde :D

desdemona
3rd June 2006, 16:19
Nu vroia :( Nu vezi ca nici nu ma tutuieste? Imi zice Desdemona :D Sa speram ca dupa FM ne vom trage de sireturi :D

Ady, abia astept! :ok: :)

Paul
3rd June 2006, 17:31
pai daca ti`ar zice intr-o forma mai "scurta" repede sar unii si zic ca sunteti pe o "mana" :happy

andreiush
3rd June 2006, 18:40
De parca n-ar fi :drak:

Si, apropo, vrem poze de la FM :evil:

Paul
3rd June 2006, 19:05
:happy: , ce poze mah , isi fac unu la alalat poate :D

andreiush
3rd June 2006, 19:44
Ete na. Pun si ei pe auto-mode :D

Paul
3rd June 2006, 19:46
ce`i ala :D

andreiush
3rd June 2006, 19:48
Sa faca aparatul singur poza, in 10 secunde :D Se gasesc solutii. Noi vrem poze :evil:

Paul
3rd June 2006, 19:50
exista asa ceva?

andreiush
3rd June 2006, 19:51
La canonul meu exista.

Da imi place, unu din Bistrita vorbeste cu unu din Baia Mare despre FM-ul din Constanta :D

Paul
3rd June 2006, 19:58
de FM-ul , sau FM-ile din Constanta :evil:

desdemona
4th June 2006, 13:34
Ati luat-o razna de tot cu scurta, cu mana.. mai vreti si poze :evil:
Mi-e frica sa nu-l speriati pe Ady :(

Paul
4th June 2006, 20:52
am crezut ca te`ai speriat tu :D

Sergio
4th June 2006, 23:29
ceva poze? des? :D

andreiush
4th June 2006, 23:33
Stai mah ca n-a fost FM-ul inca :D Sau tu nu vrei poze de la FM, a? :D
Ups, iar o dam aici pe offtopic :D

desdemona
13th June 2006, 17:33
@ady, te speriasi, maica? :D Vad ca nu mai scoti nici un cuvintel, asteapta lumea detalii :D Sergio in special vrea sa vada ce-l asteapta :D :drak:

andreiush
13th June 2006, 17:37
Pana la urma parca vad ca tot prin august va fi FM-ul asta :drak:

desdemona
13th June 2006, 17:49
Nu stiu daca ajungem cu el pana in august :D ... mai facem atunci unul ;) dar noi nici nu ne grabim nicaieri. Am facut threadul orientativ, sa vedem daca mai apare vreo oferta :D ca in rest noi oricum ne ... intalnim zilnic.... :cool:

Sergio
14th June 2006, 11:43
Stai mah ca n-a fost FM-ul inca :D Sau tu nu vrei poze de la FM, a? :D
Ups, iar o dam aici pe offtopic :D
ee, vreau si de la ala daca asa e ritualul. :drak:

adi_cta
31st July 2006, 19:08
Se mai organizeaza ceva?

tchibos
31st July 2006, 22:51
sa vedem care va fi situatia in vreo doua-trei saptamani si daca e, poate o punem de un FM intr-un club super... e nou deschis in Mamaia. Nu spun care inca pentru ca nu am nimic stabilit sigur...

tchibos
29th August 2006, 22:24
din pacate varianta cu clubul a cazut.. cel putin momentan asa ca ramane varianta unei intalniri ad-hoc, iar locul il stabilim de comun acord

Daca va bagati spuneti cand v-ar conveni si unde...

b3bito
29th August 2006, 23:34
bhai eu ma bag
dar sa vb unde cum si ce,ma anuntati ce stabiliti...si hai farul :D

ps.tchibos dak`mi aduc aminte imi este daotr cu o bere,de la deplasarea din franta... :D

tchibos
30th August 2006, 01:08
si tie?... parca mai eram la unul


sa vedem cati se mai baga si apoi stabilim detaliile la noi acasa, adica pe suporter Farul ca sa vada cine trebuie :ok:

pana una alta spuneti cam pe unde ati vrea sa fie "big date"

b3bito
31st August 2006, 10:15
pei da din franta,k park te`am bagat pe la WC pe acolo :))

tchibos
1st September 2006, 00:45
gata mi-am amintit.. se plateste datoria :ok:

Quartz@nu
2nd September 2006, 16:32
sunt pentru ...va rog sa imi trimite-ti un mesaj privat sa imi spune-ti ziua si locatia unde va fi intalnirea !:bere:

tchibos
2nd September 2006, 17:52
bun, hai ca pana la urma ne strangem incet incet

Cu mic cu mare veniti la FM-ul cel mai tare !!! :ok:


... nu lasati berea sa se rasufle...

.

adi_cta
2nd September 2006, 18:06
Vad ca tot la stadiul de vorbe sa ramas, nu pune nimeni piciorul in prag sa anuntze o locatie si o data?
Si cat mai repede ca pe 10 septembrie imi iau talpasitza si plec din tara pt 6 luni.

tchibos
2nd September 2006, 18:37
locatia ramane de vazut, insa data va fi 8 sau 9 septembrie. Deci pe vineri sau sambata seara ramane sa ne vedem

b3bito
3rd September 2006, 01:14
eu zic sa ne vdm la un barutz...asa mic dar nu foarte scump,prin apropierea stadionului,poate inaitea meciului cu cehlaul....
si daca ati fi toti de acord,as propune la barul ala club 96`...(chiar dak nu`i select deloc)
ce ziceti...deci imi e indiferent....si nu ma supar dak refuzati...

tchibos
3rd September 2006, 01:48
si eu ma gandeam tot asa ceva inainte de meciul cu Ceahlaul, insa barul.. nu stiu exact de care vorbesti. E ala de langa CSS sau ala din spatele stadionului la tribuna B, pe langa ghetarie

eu zic ca e ok, dar sa spui exact unde e locatia. Daca e cineva caruia nu ii convin coordonatele sa spuna, daca nu asa ramane

b3bito
4th September 2006, 00:02
deci e barul ala de la tribuna B,din spate,unde se itnalneste galeria inate de meci...meciul dak este la ora 8(dau un exmplu) noi ne intalnim la ora 5....ca sa putem bea ceva alcool,

tchibos
9th September 2006, 17:22
Dupa ce subforumul suporter Farul a cunoscut in ultimii doi ani o crestere uimitoare (poate cea mai mare de pe subforumul suporter) si dupa lungi incercari de a se face un FM pe Constanta (vezi intalnirile lui ady51a si desdemona) week end-ul asta am reusit si noi sa intram in rand cu lumea si la capitolul asta

Cateva concluzii:

- Din 10 care si-au anuntat prezenta am fost doar sase insi, plus un forumist mai vechi care nu isi anuntase prezenta. Au fost la FM Constanta:
eu, b3bito, ULTRAS_TAVY, ultrasblueshark, U|L|T|R|A|S|, Simp4ticul si Ultras_Giggs (daca am retinut eu bine)
Nu au venit stanley tiffo cu "coma" si nu stiu de ce, Quatz@nu care mi-a spus ca era in Bucuresti si va ajunge mai tarziu, dar se pare ca nu a mai ajuns si adi_cta care a zis ca vine dar nu a ajuns
- A lipsit fotograful, deci nu voi putea pune poze :D
- Barul de la CSS a fost locatia si nu a fost luata cum se zvonea
- Ma bucur ca am vazut ca sunt persoane care pun pasiune pentru echipa Farul si care fac mai mult decat se vede pe forum
- E un inceput, poate o sa mai iesim la cate o bere din cand in cand si poate vom fi mai multi. Pentru prima incercare eu zic ca a fost destul de bine.
- Vor mai urma si alte evenimente intre forumistii OLS de pe suporter Farul

Vadim
10th September 2006, 21:47
Felicitari si la mai mare! Ceva poze?

tchibos
11th September 2006, 11:14
ms.. nu avem poze ca a lipsit fotograful

incercam sa ne organizam si pe teren.. la un fotbal mic. Sa vedem ce o sa iasa

Sergio
16th September 2006, 15:56
da desdemona ce pazeste? :D

tchibos
16th September 2006, 18:52
alte posturi :D

Sergio
21st September 2006, 22:48
la ce experienta are ca fotograf ma mir ca nu i-ati facut deja contract. :D

tchibos
16th November 2006, 21:28
i-au facut altii..

Aurel.D
20th November 2006, 12:16
Ma primiti si pe mine la intalnirea voastra?:D
Sau o sa ma alungati ca pe un caine?:happy

Sergio
23rd November 2006, 13:54
tu ce crezi? :drak:

Aurel.D
23rd November 2006, 14:33
Cred ca ma vor primi cu bratele deschise:ok: Sa ma tina bine cand ma vor arunca in mare:happy

Cristian
23rd November 2006, 14:37
@Quittaro poate se va organiza vreodata un FM si-n Galati :) iar daca ai sa vii ai grija insa ca Dunarea e mai adanca ca marea la mal :D:D

Aurel.D
23rd November 2006, 16:39
Nu cred ca este mai adanca ca marea la Eforie Sud,:D unde la doi pasi de plaja te afunzi brusc pana peste cap!
Bine, acuma topicul asta este si pe Suporter Farul dar nu vreau sa ii "disturbez".:) Poate ma aleg si cu ceva cuvinte dulci de pe acolo:D

tchibos
23rd November 2006, 21:35
E si pe suporter Farul pentru ca acolo are mai multe sanse de reusita. Fac totusi apel la suporterii Farului si aici sa isi anunte prezenta, in afara de cei care si-au anuntat-o pe treadul deschis pe suporter Farul.

Cat despre prezenta ta Quittaro iti promit ca sambata vom supune la vot daca vei fi sau nu primit. Dar pot sa iti spun ca daca te vom primi si te vom arunca in mare sigur vei primi invitatia undeva pe la sfarsitul lui ianuarie - inceputul lui februarie. Si iti facem botez marinaresc. :)

E o platforma chiar in fata biroului in care muncesc eu si un bloc turn e mic copil pe langa aia. Ai urcat vreodata? Dar de cazut (impins accidental) ?... :D

BoboCosta
24th November 2006, 00:20
Knd e intalnirea?

tchibos
24th November 2006, 00:22
sambata la doua

Aurel.D
24th November 2006, 13:52
Cat despre prezenta ta Quittaro iti promit ca sambata vom supune la vot daca vei fi sau nu primit. Dar pot sa iti spun ca daca te vom primi si te vom arunca in mare sigur vei primi invitatia undeva pe la sfarsitul lui ianuarie - inceputul lui februarie. Si iti facem botez marinaresc. :)

:) Esti foarte amabil dar nu cred ca este cazul sa faci un lucru atat de grav ca un poll pt. un dinamovist, altfel risti sa ai soarta lui Starsteel pe suporter Otelul :happy
Faza cu botezul marinaresc suna bine:D...imi plac senzatiile tari mai ales ca atunci cand eram mic imi doream sa devin marinar.


E o platforma chiar in fata biroului in care muncesc eu si un bloc turn e mic copil pe langa aia. Ai urcat vreodata? Dar de cazut (impins accidental) ?... :D

Dar nu trebuie sa va obositi sa ma mai urcati si in turn....puteti rezolva treaba asta inca de la gara...sunt destule solutii!:D

tchibos
24th November 2006, 13:58
:) altfel risti sa ai soarta lui Starsteel pe suporter Otelul

nu am eu norocul asta :)

The_Blonde
24th November 2006, 17:07
mai si ce mai faceti?tchibos sper ca vii pe 8 dec la buc :)) de data asta o sa beau deci :lol:

Aurel.D
24th November 2006, 17:22
Steel Girl dar tu vii pe 8 Dec. la Bucuresti?

tchibos
24th November 2006, 17:39
mai si ce mai faceti?tchibos sper ca vii pe 8 dec la buc :)) de data asta o sa beau deci :lol:

Steel_Girl eu o sa beau maine la FM Constanta. Tot timpul suntem contra timp. Las' ca ne sincronizam noi odata :ok:

Aurel.D
24th November 2006, 18:06
Distractie placuta maine la Constanta si asteptam poze...:ok:

tchibos
24th November 2006, 18:09
sper sa fie

The_Blonde
27th November 2006, 16:38
pai si cum a fost?

tchibos
27th November 2006, 17:02
a fost... amanat pana cand Farul va avea rezultate mai bune :)

luma
27th November 2006, 17:17
:thinkso: Pai ce legatura are?

tchibos
27th November 2006, 17:24
don't ask :D

Aurel.D
27th November 2006, 17:35
Pacat ca nu v-ati reunit....si cei din Galati au incercat si nu au reusit...
Pacat de eforturile lui tchibos, care una peste alta a reusit sa vina la un Fm la Bucuresti, iar celalti nici macar in orasul natal nu au putut veni...
Si se fac reprosuri "onlinesport" ca nu organizeaza FM-uri si in provincie....
Sau poate ca daca am veni si noi ceilalti, din mai multe orase, vor veni si forumistii locali, cine stie?:)

tchibos
27th November 2006, 17:40
spre deosebire de cei din Galati la Constanta s-a organizat un FM

luma
27th November 2006, 17:44
Serios, dar de ce trebuie sa organizeze "OnlineSport" intalnirile? Forumisitii din orasele respective trebuie sa se organizeze...daca vor sa se intalneasca. Si daca le trece prin cap sa organizeze FM-ul intr-o zi de vineri, cum vrei sa ajungi? Si daca imi zic "hai sa o fac si pe asta" si merg pana la Cluj sau la Constanta unde se organizeaza un FM :D si nu vine nimeni...ca e meci, ca e nu stiu ce, ca nu "mere" echipa :( se cheama ca m-am dus degeaba? Si cu trenul... :o:

tchibos
27th November 2006, 17:50
Daca eu, care sunt de aici si nu reusesc sau reusesc greu sa fac un FM, crezi ca daca vine cineva din Bucuresti are mai mult succes?.. ca sa nu mai zic ca daca vin "prieteni clasici" - sustinatori ai unor echipe e posibil sa iasa chiar urat.

Aurel.D
28th November 2006, 11:38
Ei lasa, ca eu am curaj sa vin la un FM in CT, ma crezi?:D Le zici tu dinainte ca vine si un dinamovist, sa fie pregatiti psihic si dupa ce o sa ne cunoastem, o sa le treaca!:ok::D

BoboCosta
28th November 2006, 19:32
In cazul asta vin sigur....chiar vreau sa te cunosc k esti singurul care mi'ai dat avertisment :))

Sergio
29th November 2006, 09:57
asta e o amenintare? :drak:

Aurel.D
29th November 2006, 12:27
In cazul asta vin sigur....chiar vreau sa te cunosc k esti singurul care mi'ai dat avertisment :))

Da? Nu stiam ca sunt singurul... dar e bine ca ti-am dat doar avertisment.:happy Oricum eram la inceputurile mele ca moderator dar recunoaste ca si tu ai sarit calul atunci.:)

BoboCosta
29th November 2006, 15:20
1.Nu e sergio un avertisment :P am zis si eu asa ;)
2.Asa e am saarit si eu dar am fost provocat

Aurel.D
29th November 2006, 15:41
Trebuia sa ii dai palma celui care te-a provocat.:D
Hai lasa, ca nu s-a intamplat nimic!:ok: Tu sa fii sanatos!