PDA

View Full Version : Roger Federer vs.Lleyton Hewitt - 1/2 Cincinnati 2007



Optimistul
18th August 2007, 08:23
Dupa mine se anunta o semifinala f. interesanta avand in vedere forma actuala de joc a protagonistilor si suprafata f. rapida.
Daca Federer nu-si va crea avantaj pe servici si retur nu-l vad bine, in raliuri prelungite Hewitt este peste Federer la ora actuala . Pt. asta mizez pe australian in meciul asta.;)

TenisFan
18th August 2007, 21:05
Dupa mine se anunta o semifinala f. interesanta avand in vedere forma actuala de joc a protagonistilor si suprafata f. rapida.
Daca Federer nu-si va crea avantaj pe servici si retur nu-l vad bine, in raliuri prelungite Hewitt este peste Federer la ora actuala . Pt. asta mizez pe australian in meciul asta.;)E bine ceea ce zici tu... ;) Si eu mizez tot pe australian... ;) Din pacate el pierde... :( 3-6 primul set... :( Macar are 3-2 in al doilea... :ok: Eu totusi mizez pe australian... ;) Ce pacat ca pierde... :(

coiscif
18th August 2007, 21:15
la 4-3 am avut impresia ca o sa se repete intamplarea de ieri, din meciul cu almagro!

Truica Madalin
18th August 2007, 21:29
Federer va castiga clar si va castiga si finala in care cred ca va fi cu blake...
pe blake il bate (dak ajung in finala desigur):)

coiscif
18th August 2007, 21:36
3-0 si 5-2 pt hewitt in tie break...numai minibreakuri!

5-4

in afara de primul serviciu al lui hewitt, au fost numai minibreakuri

6-5 pt fed =)))))))


6-6, 7-6 lh, 7-7, 8-7...minge de set! greseala de picior =)) 2nd server pt hewitt

set...nasol

ciprian_medias
18th August 2007, 21:44
na sa te vad acuma hewitt de ce esti in stare.......tin cu australianul

TenisFan
18th August 2007, 21:54
Ba deci Federer e de-a dreptul catastrofal...Cred ca si eu as juca mai bine decat el... :shocked: :( E de-a dreptul varza...Aceeasi atitudine sictirita presarata cu un numar enorm de erori nefortate...Specialitatea casei la el... ;) Sau pur si simplu vrea sa joace mai multe seturi cu Hewitt ca la antrenamente sigur nu se duce... ;)

praf_de_stele
18th August 2007, 22:03
break hewitt 3-2 si serveste. omg!!
hai fed, revino-ti!

TenisFan
18th August 2007, 22:11
Ca la antrenamente...4-3 pt Federer...E bolnav saracu'... :(

coiscif
18th August 2007, 22:44
game
set
match
a durat cam mult totusi!

TenisFan
18th August 2007, 22:46
Daca e terminat si rateaza mingi de meci la 5-4 pt sine si 15-40 pe serviciul lui Hewitt... ;) A jucat mai bine in decisiv...Nu cred ca avea cum sa piarda meciul...Atunci cand a fost nevoie a venit cu loviturile mega bune...Nu conteaza cine va fi in finala eu zic ca va castiga mai lejer decat azi... ;)

vassy
18th August 2007, 22:49
Pacat ca Federer joaca asa slab, ma asteptam la un meci mai spectaculos, Hewitt prea se pierde cu firea, a fost destul de aproape de un rezultat mare.
Cred ca Federer nu mai are cum pierde finala.

Lover
18th August 2007, 23:05
cred ca nu l`ati vazut pe Blake... il bate pe federer :D
cel putin nu o sa aiba un meci usor...
sper sa ajunga in finala :thinkso: BLake Blake :cheer:

Optimistul
19th August 2007, 10:17
Daca Hewitt n-avea primul servici atat de prost (46% ) presarat cu greseli de picior si chiar duble, eu cred ca ar fi castigat acest meci.
Oricum ,ma bucur ca-l mai vad si astazi pe Federer jucand,in finala.Parca aratau astia de la Sport Klub ca incepe la 00.00. ,l-or da in direct sau e inregistrare ?

Black Mamba
19th August 2007, 11:03
S-ar putea sa fie in direct, pe site-ul turneului meciul ar putea incepe in cel mai bun caz la ora 16, adica 23 la noi.