PDA

View Full Version : Ati pus sampania la rece?



Paul
31st May 2006, 23:15
asa

Inca 7 zile si facem si urmeaza nunta ! Deja terasele sunt rezervate pentru miercurea viitoare! Stocurile de bere sunt pe terminate , nu se mai gaseste decat Noroc si Burger. In frigiderul fiecarui stelist sta cate o sticla de sampanie.
Deja vedem un oras Vaslui plin de 2 culori: rosu si albastru. Piata universitatii va fi plina :drak: . Deja suntem campioni. Ne intereseaza achizitiile in loc de meciul cu Jiul. Neaga? Cocis? Tony? Tudor? Stancioiu? Griffith? Mitrovici?Filipescu? Prepelita? Cernat?

De unde atat optimism. Pai deja am cumparat meciurile :happy :happy :happy . Evident ca niciodata nu ne vor fi recunoscute meritele.



sau asa



Traim cea mai grea saptamana din an. Ce a fost anul trecut cu Brasov si Poli a fost "parfum". Acum e chinul. Ne mai freaca si Liga cu depunctarea. Jucam in ultima etapa in deplasare. Jucam "acasa" cu jandarmii si copii de mingi. Ne e frica de oboseala. Influenta lui Copos e mare. Deja incep sa am insomnii. Cum ar arata acea saptamana , daca pierdem titlul. Am trait 2 titluri castigare in ultima etapa (98 si 2005) , dar ne ingrozeste ideea unui titlu pierdut in ultima etapa. Tristetea ar fi imensa! Ar fi un sezon ratat.

S2K
1st June 2006, 00:25
Mitrovic... de unde l-ai mai scos si pe asta? Bine ca nu spui ca i-a facut Steaua oferta lui Balint.

Cat despre sampanie, sa castigam campionatul si apoi mai discutam.

vytalie
1st June 2006, 10:09
Si sampania si votca. poate face rapid cu sportul egal

titzu
1st June 2006, 10:34
e nasol sa nu existe subiecte intersante de discutat nu????

Vladek
1st June 2006, 13:50
Ce sampanie ... cand noi stam si ne intrebam daca scapam sau nu de pericolul depunctarii ... cand mai avem cel putin 1 meci greu, la Vaslui, unde vom vedea probabil o "mobilizare generala" anti-Steaua. Sa nu ne pacalim singuri ... inca n-am castigat nimic sezonul asta. Avem avantajul ca nu depindem decat de noi pe teren, dar cam atat.

Ar fi frumos sa fie altfel dar parca vad ca o sa tremuram pana in ultima secunda pentru titlul #23, exact ca anul trecut.

alejandro
1st June 2006, 13:56
e nasol sa nu existe subiecte intersante de discutat nu????
da.

Jerry20cm
1st June 2006, 15:44
Eu deja am baut sampania:D :D :D
S2K acum vreo 2-3 zile a aprut o stire conform careia Steaua ar fi interesata de Mitrovic care a ramas liber de contract si stiindu-se simpatia pe care io poarta Olaroiu ar fi o solutzie pt atac.

Universal
1st June 2006, 21:22
Eu am pus sampanie deja cand Fc bayern era campioana..si mai am una pt Steaua :)

dede
2nd June 2006, 14:26
Ar fi frumos sa fie altfel dar parca vad ca o sa tremuram pana in ultima secunda pentru titlul #23, exact ca anul trecut.
cu cat tremuram mai mult, cu atat o sa fie mai mare bucuria la sfarsit :ok:

Paul
4th June 2006, 10:50
poate deschidem azi sampaniile :D

Sunchase
4th June 2006, 10:52
Dupa o asemenea rusine de meci mai bine trageti plapuma peste voi de rusine.

Paul
4th June 2006, 10:54
e mare frustrarea ?
si in UEFA v`am facut cu arbitrii , si in Divizia A cu blaturi ... :evil:
scuze se gasesc mereu :)

Sunchase
4th June 2006, 10:55
si in uefa si in campionat v-am fost superiori lucruri dovedite de cifre.

Paul
4th June 2006, 10:59
:happy :happy :happy
nici nu ne indoiam ca e asa
dar in campionat cifrele care conteaza sunt punctele , iar in UEFA rezultatele

Steaua vs Rapid : 0-0 , 1-1

goluri marcate (total) : 1-1
goluri marcate in deplasare : 1-0 ==> se califica Steaua

Sunchase
4th June 2006, 11:14
Nu iti raspund pentru ca stiu sigur ca si tu esti convins de superioritatea Rapidului in fata stelei din acest sezon prin jocul prestat , nu exista nicio indoiala.si tu stii asta.

otinho
4th June 2006, 11:17
amice rapidist ne-ati fost "superiori" intr-un singur meci .. care daca se desfasura cu o sapt inainte mult altfel era soarta lui .. asa ca mai bine fati de lucru in alta parte ca esti in plus .. pana una alta noi suntem pe locu 1 si noi v-am eliminat din UEFA .. IN CONCLUZIE .. SUNTEM PESTE VOI
ce va doresc e sa fiti "invingatori morali" (moral pt voi poate) in fiecare sezon :D

ontopic : in seara asta bem :D

Paul
4th June 2006, 11:18
ma rog , traim in lumi paralele

in lumea noastra exista un duel direct, castigat de Steaua , care ar trebui sa inchida orice fel de discutii

dar voi va legatzi de amanunte...

Cat despre jocul prestat , mai vezi odata prima repriza a jocului Rapid - Steaua , unde v-am calarit. In celelalte 3 reprize am jucat inteligent :evil:

sun
4th June 2006, 11:20
Mai aveti de invatat rapidistilor . Trebuie sa invatati sa faceti blaturi ca noi , sa mani****ti oameni ca noi , sa furati "cate putin" cu arbitrii ca noi .

Pana atunci , in genunchi toata lumea , si inchinati-va NOUA :happy:

Paul
4th June 2006, 11:24
ei trebuie sa invetze sa piarda ... asta e cel mai important si cel mai greu
sa accepti ca o echipa a fost peste tine (cum noi acceptam ca ne`a executat rapidu in campionat) , sau ca ai pierdut calificarea in finala unei cupe europene in ultimul minut :ciocan: ... si sa mergi innainte

bluesky
4th June 2006, 17:39
paul pregatesteste ca diseara rapidu o comite.

starsteel
7th June 2006, 11:00
Sampania e la rece avem o dubla sarbatoare astazi, 59 ani de la infiintarea clubului sportiv Steaua si evident sarbatorirea titlului cu nr. 23.