PDA

View Full Version : Cine va castiga Le Tour?



Sergiu
31st May 2006, 20:36
Am vazut ca nu este un poll pe tema asta si m-am gandit sa-l fac.

Eu zic ca favoriti ar fi : Ivan Basso, Jan Ullrich, Alexandre Vinokourov, si Alejandro Valverde. Cu eventuali outsiderii: Popovich si Mancebo.

Jan Ullrich este favoritul meu deoarece l-a batut pe Basso unde vroia in contratimp anu asta si pe munte in le Tour cred ca se va tine de Basso, care ar putea fi obosit.

bran
2nd June 2006, 10:26
O sa fie un tur foarte interesant.

Sorin Blaj
2nd June 2006, 15:01
IVAN BASSO, daca nu ne face o surpriza LANCE.

Sergiu
2nd June 2006, 22:13
IVAN BASSO, daca nu ne face o surpriza LANCE.

Asta se vrea a fii o gluma?
Intradevar Lance a dominat le Tour in ultimii ani, dar in momentul de fata Basso pare a fii in apogeul carierei, Jan Ullrich pare a fii de prin luna mai in forma: a castigat un contratimp chiar in fata unui Basso in zile mari, plus alti 4 ciclisti care au obiectivul principal cel putin un podium( cei din poll), deci avem o multime de competitori gata de un tur exceptional.
Daca va puneti intrebarea daca ar fi reusit Lance sa castige si in conditiile de fata, avand in vedere ca nu prea a avut rivali va spun ca principalul vinovat pentru care nu puteti avea un raspuns la asta este chiar americanul care nu ne va mai oferi placerea de a-l avea pe bicicleta.
In caz ca nu stiti aflati acuma: absentii sunt intotdeauana de vina, la fel a fost si in cazul turului din 99 cand din diverse motive marii favoriti de atunci Ullrich si Pantani au lipsit, lasand calea deschisa americanului.

Lance lipseste din acest tur deci n-are ce surpriza sa ne ofere, mai mult mi se pare dezgustator ca a afirmat ca a urat ciclismul. Dar nu e nici o problema exista alti ciclisti care iubesc acest sport si pun pariu ca nu ne va lipsi deloc Lance.

bran
6th June 2006, 19:50
Echilibrat poll-ul. E clar Basso si Ullrich sunt principalii favoriti.:D

Elphax
6th June 2006, 20:35
Ullrich e un balon de sapun...

Vadim
7th June 2006, 00:46
Basso o sa dea clasa. E mai rezistent.

Angelina Jolie
7th June 2006, 11:17
Un ciclist vadime.... Aaaaa, vrei nume? Bine, anul ăsta o să cāştige neamţu!

bran
7th June 2006, 19:54
Surpriza, surpriza dar sa stim si noi.:happy :happy :happy

Lucky_OLD_G's
21st June 2006, 19:08
jan.........fara discutie......a castigat turu elvetiei.......unu predominant muntos.......plus contratimp individual ultimaetapa........cea care i-a adus si victoria finala de altfel........basso pe unde a concurat dupa il giro? afost in turu elvetiei si el? stie careva?

bran
21st June 2006, 21:12
S-a odihnit dupa Giro.

Lucky_OLD_G's
22nd June 2006, 20:07
sa nu se fi odihnit prea mult, si sa fie mana moarta in franta pe alpi sau pirinei

bran
22nd June 2006, 21:12
Pana la proba contrarie eu sustin ca Basso e mai bun pe munte decat Ullrich.

Lucky_OLD_G's
23rd June 2006, 00:05
proba contrarie fiind care????ca pot fi 2 probe aici......

Profetu
23rd June 2006, 09:22
Daca Ullrich pierde si de data asta, atunci se poate retrage pentru ca apogeul formei sale sportive este demult depasit.

LUCKY_AMARU
23rd June 2006, 19:17
Apogeu a fost in 97 ...a trecut cam mult ce-i drept........dar avand in vedere ce a aparut azi in presa internatioanala cu privire la Marele Lance cred ca apogeu sau a fost si in 99 si in2000 si 2001 si 2002 si 2003 si 2004........Sa-l vedem cat de motivat este sa lupte contra istoriei.....care l-a privat de atatea alte victorii in Marea Bucla.

irriducibile_01
2nd July 2006, 13:58
Levi LEIPHEIMER

LUCKY_AMARU
2nd July 2006, 17:33
marele si singurul favorit a ramas valverde.......sa vedem cine de unde apare surpriza ..cred ca popovych are potential........altu nu mi pot sa seama........menchov.......evgenipetrov........... poate si leipheimer...da asta ...sazic asa cum ar zice banciu...nu are nume de invingator in tour.....cum ar suna 1. levi leipheimer.......naspa..sucks...

stefanm14
2nd July 2006, 18:58
Evgeni Petrov ???

LUCKY_AMARU
2nd July 2006, 19:48
da mah....numa ca nu e in cursa......;P.......nu stiu altii care ar putea face o figura frumoasa............italienii nu au rupt gura targului in franta in afara de pantani.......spaniolii sunt aproape toti out........francezi sunt slabi...sau cel putin asa sunt catalogati de presa lor........sa vedem cu astya din est........australienii sunt buni sprinteri.......nemti n-au un inlocuitor pe masura lui jan.........cine sa fie ala care explodeaza? cunego?...

irriducibile_01
2nd July 2006, 22:05
marele si singurul favorit a ramas valverde.......sa vedem cine de unde apare surpriza ..cred ca popovych are potential........altu nu mi pot sa seama........menchov.......evgenipetrov........... poate si leipheimer...da asta ...sazic asa cum ar zice banciu...nu are nume de invingator in tour.....cum ar suna 1. levi leipheimer.......naspa..sucks...

dak e sa ne luam dupa Banciu , multe suna nashpa:D :D :D
shi miros nashpa...precum branza lui frantzuzeasca:D :D :D

stefanm14
2nd July 2006, 22:18
Poate castiga vreun veteran italian de ani de zile si-au luat bataie ca hotii de cai in turu frantei ca simoni sau garzelli :D

irriducibile_01
2nd July 2006, 22:33
anu asta e posibil orice ...chiar orice...
shi ma bucur k e asha...

Sorin Blaj
3rd July 2006, 01:05
Poll-ul nu-si mai are rostul. Jumatate din favoriti nu participa la Tur.

irriducibile_01
3rd July 2006, 08:50
acu mi-am dat seama cine lipseshte din tur anu asta...
andreea marin...in schimb surprize , surprize vor fi la greu...

irriducibile_01
3rd July 2006, 17:00
forza GST

irriducibile_01
3rd July 2006, 18:49
doamne cat ghinion poate avea Hushovd! ieri palma aia verde; azi pedala...
da pana la urma a reushit sa-shi recupereze galbenul...

LUCKY_AMARU
3rd July 2006, 19:02
Oricum...astea sunt etape importante ptr sprinteri........vreau sa vad o etapa in care sa apara un nume favorit la tricou galben..........sa vad intre cine seva da bataliiile pe munti......are putere vreun francez la titlu suprem ....datzi si un nume.....

irriducibile_01
3rd July 2006, 19:07
mai ashteptam putzin ... e prea dificil de dat un nume acuma...al naibii de greu , pt ca e posibil orice...

krapulax
3rd July 2006, 21:10
am votat ullrich, da' se vede treaba ca am gresit. mai trag o data: levi leipheimer!


acu mi-am dat seama cine lipseshte din tur anu asta...
andreea marin
nu lipseste! e la saunier duval. azi a venit cu vreo 8 minute intarziere.

irriducibile_01
4th July 2006, 09:25
shi eu care credeam ca e pavel lupash...joke...hiihihihihi
in alta ordine de idei azi avem o etapa kre va strabate 3 tzari (Luxemburg,Belgia,Olanda) , mai putzin pe cea care da numele turului.
3 sprinturi intermediare , 3 catzarari de categ. a 4-a shi 3 de categ. a 3-a.
tot sprinterii vor lupta pt victorie...
ashtept etapele alea de munte...nu de alta , dar e mai frumos la munte...aer curat miros de brazi...etc...

LUCKY_AMARU
4th July 2006, 21:34
castigator l-as vedea pe kloeden.........daca inca mai are motor de "Ferrari"....

irriducibile_01
5th July 2006, 13:37
eu pot sa va spun pe cine vad in alb la Paris ... pe Fothen.

anti_juventus
5th July 2006, 14:23
clona lui lance armstrong!!!!!

vinsanity
5th July 2006, 14:44
merg pe Hincapie, mai ales ca a iesit si Valverde...

Cneazul
5th July 2006, 16:35
normal ca hincapie. cine altcineva? mai ales ca nu participa drogatul de jan(nu ca ar fi fost ceva rival serios da noah...)
com`mon hincapie!

stefanm14
6th July 2006, 08:42
Castiga ori Popovych ori o surpriza mare :D

LUCKY_AMARU
13th July 2006, 18:56
mi se pare clar dupa etapa de azi ca landis e marele favorit......cred ca si inainte tot el era........ favorit prin prisma faptului ca e unu din putini cislisti ramasi in le tour care merg tot pe baza de "suc de portocale"....e american ... e fost la discovery ..sau us postal cum se chema inainte....e la phonak......ptr mine e clara treaba......

irriducibile_01
22nd July 2006, 22:12
acu e clar k Landis cashtiga...:D

irriducibile_01
24th July 2006, 01:57
shi asta a fost Le Tour de France 2006...
din punctul meu de vedere unul frumos shi palpitant...
restul nu ma intereseaza...
Danke Gerolsteiner !