PDA

View Full Version : Parinti care au nevoie de sfaturi !



Elita
31st May 2006, 17:06
Imi pare bine ca am gasit acest forum, unde sunt sigura ca exista oameni de bine care sa-mi dea un sfat. Am o fetita de aproape 11 ani care face tenis de 3 ani. A inceput cu o antrenoare tanara, fara experienta, la un club particular, apoi de un an se antreneaza in mod organizat, dar, din pacate, aici antrenamentele se fac "la gramada" cu copii de toate varstele. (uneori sunt chiar 7-8 copii pe teren )
Un antrenor experimentata mi-a dat de inteles ca are talent dar si "lipsa de antrenament". Intr-adevar, am asistat la cateva antrenamente si mi s-a parut ca as fi dat bani doar pe inchirierea terenului si un partener de joc, fara nici un aport din partea antrenorului.
Datorita faptului ca ea isi doreste extrem de mult sa practice acest sport, fac orice efort sa putem continua, dar credeti-ma ca nu gasesc un antrenor la care sa apelez.
Locuiesc in zona patinuarului 23 august si as dori tot aici, in zona sa continui. Nu ma supar daca dupa 1 an de ANTRENAMENT mi s-ar spune ca n-are talent.

Multumesc anticipat si astept cu nerabdare si parerile altor parinti care se afla in situatia mea,

AxinTe
31st May 2006, 17:22
pai sunt o multime de terenuri in zona aia.. nu ati incercat si in alta parte?

Elita
31st May 2006, 17:27
terenuri sunt, dar vreau si un antrenor BUN. Nu sunt chiar asa pretentioasa, dar totusi am ajuns in stadiul in care vreau sa merg la cineva care sa stiu ca se ocupa.....si ca nu-mi cere 10 mil. pe luna........

Apolini
31st May 2006, 19:42
si eu caut asa ceva si am ajuns sa caut de multa vreme. In Romania se gaseste cam greu.