PDA

View Full Version : Se gandesc faristii la retrogradare?



tchibos
4th January 2007, 23:45
Fundașul Farului, Ion Barbu:

„Nu știu ce înseamnă cuvântul retrogradare!“

Fundașul central farist Ion Barbu nu are niciun dubiu: echipa constănțeană nu va avea probleme cu retrogradarea. Stânca din defensiva lui Basarab Panduru privește mult mai sus de poziția actuală din clasament, spre prima parte a ierarhiei, fiind călăuzit de un principiu de la care spune nu se abate: numai propunându-ți mult, reușești mult. În 2006 însă, Barbu nu prea și-a satisfăcut ambițiile, nici în plan personal, nici cu echipa, astfel că, în 2007, vrea să schimbe situația.

„Să dispară din dicționar și din vocabularul meu cuvântul «retrogradare»! Nu știu ce înseamnă. Nici nu vreau să mă gândesc că am putea avea necazuri din acest punct de vedere“, a declarat Barbu, pentru „Cuget Liber“. Opinia sa fiind clară în cazul retrogradării, se pune problema acum unde se va opri Farul în clasament. Va reuși o cursă de urmărire spectaculoasă a Cupei UEFA? „Orice e posibil. Cât timp mai sunt șanse teoretice, sper, normal, să atingem Europa. Va fi greu, dar nu imposibil. Suntem într-o situație dificilă, e adevărat, dar putem ieși la liman. În 2006, la Farul s-au comis greșeli pe mai multe fronturi. Acum, nu ne-a rămas decât să tragem tare și să ieșim la suprafață. Sper să fi învățat din erorile comise“, punctează „Barbone“.

Fundașul își dorește un an 2007 mult mai bun decât 2006, „care a fost unul foarte rău pentru mine“. Barbu este bucuros de colaborarea cu antrenorul Basarab Panduru, pe care îl vede deosebit, atât ca om, cât și ca tehnician. „Basarab Panduru spune ce gândește. Vorbește față în față cu jucătorul, dacă are ceva să-i spună, ceea ce mi se pare foarte important“, apreciază Ion Barbu.

Cuget Liber

danny del corco
7th January 2007, 00:16
Eu unul, ca suporter patimas al Farului, inca nu ma gandesc la retrogradare, insa problema poate devini reala.

dorryn
7th January 2007, 05:16
Tocmai asta e...ca daca am gandi putin la rece poate ca pericolul ar putea sa para mult mai mare.Dar noi credem ca nu se poate asa ceva,ca va veni cineva si ne va salva.Aveam 16 ani cand a retrogradat dupa meciul de la onesti si in minutul 90 la 2-1 pt onesti calculam minutele de prelungire si ma gandeam ceva de genul "daca da gol la faza asta si dup'aia mai avem un atac si tragem la poarta scapam de retrogradare" deci nu concepeam sa retrogradam.Dezamagirea a fost cumplita insa si n-as vrea sa mai trec prin asta inca o data! Dar daca gandim obiectiv,suntem in situatia in care a fost Craiova anul trecut cand a retrogradat.HAOS GENERAL.Si chiar suntem in pericol ..si mai bine sa o spunem acum cand se mai poate indrepta situatia decat sa asteptam 2 goluri in 3 minute la sfarsit de campionat!

CosminGrc
7th January 2007, 20:10
nu m-ar mira sa retrogradam....

Kooler
8th January 2007, 09:49
Daca trag toti in aceasi directie nu avem cum sa retrogradam dar nu sunt sigur de asta. La retrogradare m-am gandit de mult, insa nu concep acest lucru

tchibos
8th January 2007, 10:23
cine concepe oare?

Kooler
8th January 2007, 11:39
Daca golgheterul ligii a doua stie sa dea goluri si in liga I pentru Farul si mijolacasul ala stanga de 24 de ani stie sa centreze bine precum Cristocea imi i-au gandul de la retrogradare. Mai trebuie un "Pascovici" si gata revenim pe locul cinci unde eram :) Bineinteles cu conditia sa nu plece nimeni.

kerosene
8th January 2007, 17:39
Pai deja senin a plecat la Arges...sa speram ca nu mai pleaca nimeni.:rolleyes:

furia89
8th January 2007, 19:04
cum s plece mah ? p la ora 3-4 era la stadion .. alerga .. si hopa .. p la 5 a venit stireea k a plecat laa arges .. hmm .. ciudat ...

Simp4ticul
9th January 2007, 02:38
ce ciudat suna threadu`l asta ,, Se gandesc faristii la retrogradare? " parerea mea ca la cum joaca se pregatesc pentru Champions League ...

tchibos
9th January 2007, 08:40
Pai astia de la echipa cred ca nici in al noua-lea ceas nu se vor gandi la retrogradare. Dorryn a expus foarte bine cam in ce moment constientizam situatia in care ne aflam. Iar cand constientizam e prea tarziu. Asa ca mai bine dam cartile pe fata, macar sa nu ne asteptam sa luam potul cel mare cu o chinta sparta

danny del corco
10th January 2007, 20:10
In consonanta cu titlul threadului:

Din pacate DA!

Kooler
11th January 2007, 08:52
Din moment ce nu concep acest lucru, stau si ma gandesc daca va fi o salvare de la retrogradare fara emotii sau una "in extremis" in ultima etapa si golul victoriei in ultimul minut. Se va vedea in primele etape din primavara.

danny del corco
12th January 2007, 18:32
25 la suta scapam anul asta. Restul.......

Catalin 06
12th January 2007, 22:12
Daca isi baga mintile in cap scapam daca te uiti pe hartie la lotul Farului dupa parerea mea e de primele 8 echipe in clasament . Au ajuns aici din cauza arogantei lor si bineinteles din cauza conducerii.

bianco_azzurro
13th January 2007, 08:53
Nici Vorba !

tchibos
14th January 2007, 00:38
Maseurul Paul Ciocănescu i-a compus o poezie lui Disney

Unul dintre maseurii Farului, Paul Ciocănescu, i-a compus, în glumă, o poezie atacantului Armel Disney. „Avem și noi un congolez / Nu e slăbuț, dar nici obez / Vorbește bine românește / Dar și mai bine franțuzește / În teren, nu se menajează / Și a promis că și marchează / Face tumbe și dansează / Galeria jubilează / Acesta este el / Disney Armel“, sună versurile „poetului“ Ciocănescu, care a mărturisit că s-a inspirat din glumele grupului „Vouă“.

bianco_azzurro
14th January 2007, 08:35
Maseurul Paul Ciocănescu i-a compus o poezie lui Disney

Unul dintre maseurii Farului, Paul Ciocănescu, i-a compus, în glumă, o poezie atacantului Armel Disney. „Avem și noi un congolez / Nu e slăbuț, dar nici obez / Vorbește bine românește / Dar și mai bine franțuzește / În teren, nu se menajează / Și a promis că și marchează / Face tumbe și dansează / Galeria jubilează / Acesta este el / Disney Armel“, sună versurile „poetului“ Ciocănescu, care a mărturisit că s-a inspirat din glumele grupului „Vouă“.
Cred ca o poezia asemanatoare ar merita si liderul echipei, Mihai Gurita :ok: !

Tzale
15th January 2007, 20:04
Daca ne uitam la lotul Farului actual si ne uitam si la celelalte echipe din Liga 1 ne dam seama ca e cel mai subtire si cel mai slab din liga.Sigurul om care ne poate salva de la dezastru este Basarab Panduru si asta daca este lasat sa-si vada de treaba, dar eu personal ma indoiesc ca va fi lasat sa-si faca treaba ca deja a inceput sa fie sapat.Principalii vinovati ptr situatia echipei sunt CONDUCATORII acestui club.
Cu Farul forever.Tzale

bianco_azzurro
15th January 2007, 20:27
Daca ne uitam la lotul Farului actual si ne uitam si la celelalte echipe din Liga 1 ne dam seama ca e cel mai subtire si cel mai slab din liga.Sigurul om care ne poate salva de la dezastru este Basarab Panduru si asta daca este lasat sa-si vada de treaba, dar eu personal ma indoiesc ca va fi lasat sa-si faca treaba ca deja a inceput sa fie sapat.Principalii vinovati ptr situatia echipei sunt CONDUCATORII acestui club.
Cu Farul forever.Tzale
Bine ai venit pe acest forum :ok: !

dorryn
16th January 2007, 00:57
In acest moment,daca ce am vazut pe treadul "bursa transferurilor" nu e o gluma,s-a terminat.Haideti sa ne bucuram de ultimul retur in prima liga,sa terminam cu vise si sperante de 2 lei si sa ne resemnam.Eu unul am capitulat.Nu mai e nimic de zis...

trotica
16th January 2007, 08:39
pe cuvânt dacă vă pot înțelege superpesimismul ăsta cu retrogradarea, de parc-ați avea cel mai... jerpelit și prăpădit lot din div.A :(

tchibos
16th January 2007, 08:43
nu e char cel mai jerpelit dar nici mult nu mai are.. echipe precum UTA, Arges, Urziceni care erau candidate pentru retrogradare s-au intarit puternic. Putem doar spera ca nu se vor integra cum trebuie cei achizitionati.

Kooler
16th January 2007, 09:28
Pai nu la fel ni se putea intampla si noua? Sa nu se integreze bine jucatorii? Politica clubului e de a omogeniza echipa pentru a putea iesi in evidenta jucatori de valoare pentru a-i vinde apoi la preturi mai bune, numai ca echipa se omogenizeaza greu in timp si nu este exclusa o vizita in liga a doua!!!

dorryn
17th January 2007, 01:51
omogenizeaza echipa de 7 ani ..ia mai da-i dreaq voi mai credeti ca cineva vrea binele echipei ? pai nu va inteleg..ori sunteti copii ori nu vreti sa credeti ca aici doar se spala bani si ca acest club este dus la sapa de lemn de niste mafioti ordinari ? o sa putrezim in B pana cand o sa vrea nenorocitul de bosanceanu.si tare mi-e ca mult si bine..

Kooler
17th January 2007, 14:24
Bine acum cand incerci sa omogenizezi echipa cu jucatori de liga 15 e mai greu s-a iasa ceva. Exista aceea balanta intre valoarea individuala si omogenitate, la Farul neexistand nici una dintre ele. Dupa plecarea lui Pascovici si Cristocea si venirea lui Gheara si Nae, (plus plecarea lui Baicu si venirea lui Dysney) s-a slabit lotul si s-a dezomogenizat complet. Cu acest Bosanceanu nu vom avea jucatori de valoare pentru ca cer salarii prea mari. Asta e, nu vrea sa bage bani in fotbal, acuma e clubul lui si face ce vrea. Bineinteles ca isi bate joc de noi, dar facandu-l hot si spalator de bani nu cred ca se rezolva nimic. Il lasam s-a se convinga ca cu bani putini nu se face performanta, asta daca cumva nu ne dovedeste el contrariul.

dorryn
17th January 2007, 18:04
nu l-am facut eu hot si spalator de bani.el singur face asta.nu pot sa cred ca e atat de prost incat sa nu-si dea seama ca daca tine echipa si se zgarceste la bani pana la urma va pierde mai mult.in cazul asta ar trebui sa plece.daca nu vrea inseamna ca are alte interese.nu e prost,ca daca era prost nu mai avea atatia bani.
in mare parte ai dreptate dar nu-s de acord cu propozitia de la sfarsit : "Il lasam s-a se convinga ca cu bani putini nu se face performanta".
parerea mea e ca el stie f bine ce se petrece aici.

ultrasblueshark
17th January 2007, 22:39
Tare Barbu, cica "Nu stiu ce inseamna cuvantul retrogradare" ... asta nu era la noi cand am retrogradat? :D

tchibos
17th January 2007, 23:48
„La Farul, nu se pune problema retrogradării“

Una dintre cele două achiziții ale Farului de până acum, Marcel Otvoș, l-a avut coleg pe Tibi Moldovan la juniorii lui ASA Tg. Mureș. Cu această echipă, Otvoș a jucat în Divizia B, după care a ajuns la Gloria Buzău. La început, Marcel, care este născut pe 11 noiembrie 1982, la Tg. Mureș, juca fundaș stânga, dar apoi s-a consacrat ca mijlocaș stânga.

În 2001, s-a pregătit cu o prim-divizionară, FC Brașov, dar transferul nu s-a perfectat. „La Farul, nu se pune problema retrogradării. Sunt optimist. Lotul este valoros și merită un loc cât mai bun“, ne-a declarat Marcel, aflat în fața debutului în Liga 1. La Buzău, evolua cu 15 pe spate, dar nu ține neapărat să joace și la Farul cu acest număr.

Deși numele său are rezonanțe maghiare, Otvoș este român get-beget și nici nu are în familie vreo rădăcină ungurească. „Nici măcar limba nu o cunosc, spre deosebire de Tibor Moldovan, care vorbește foarte bine maghiara“, a arătat Marcel, pentru „Cuget Liber“. (M.B.)

soryn_acab
18th January 2007, 08:33
„La Farul, nu se pune problema retrogradării“

Una dintre cele două achiziții ale Farului de până acum, Marcel Otvoș, l-a avut coleg pe Tibi Moldovan la juniorii lui ASA Tg. Mureș. Cu această echipă, Otvoș a jucat în Divizia B, după care a ajuns la Gloria Buzău. La început, Marcel, care este născut pe 11 noiembrie 1982, la Tg. Mureș, juca fundaș stânga, dar apoi s-a consacrat ca mijlocaș stânga.

În 2001, s-a pregătit cu o prim-divizionară, FC Brașov, dar transferul nu s-a perfectat. „La Farul, nu se pune problema retrogradării. Sunt optimist. Lotul este valoros și merită un loc cât mai bun“, ne-a declarat Marcel, aflat în fața debutului în Liga 1. La Buzău, evolua cu 15 pe spate, dar nu ține neapărat să joace și la Farul cu acest număr.

Deși numele său are rezonanțe maghiare, Otvoș este român get-beget și nici nu are în familie vreo rădăcină ungurească. „Nici măcar limba nu o cunosc, spre deosebire de Tibor Moldovan, care vorbește foarte bine maghiara“, a arătat Marcel, pentru „Cuget Liber“. (M.B.)

Nu cred ca picam in B ca nu avem loc de alte echipe, da in vara daca nu ne intarim serios picam sigur in sezonu urmator !

tchibos
18th January 2007, 08:45
asa am zis si eu.. ramanem in Liga 1 pentru ca sunt altii mai slabi ca noi, insa daca stam sa ne uitam atent, multe echipe care candidau la retrogradare s-au intarit. Asta e, trebuie sa trecem si prin astfel de emotii :(

Laur_Farul
20th January 2007, 10:40
Niciodata nu retrogradeaza Farul !

Laur_Farul
20th January 2007, 11:17
Sa speram ca da :ok: !

Parazitu'1919
20th January 2007, 11:25
DA
trebuie sa rezistati !! o echipa cu traditie cum este Farul trebuie sa reziste in prima liga decat urziceni pandurii .....

tchibos
20th January 2007, 11:40
am votat si eu DA insa sincer mi-e cam frica. Chiar si Urziceni s-a intarit, plus ca il au antrenor si pe Dan Petrescu

bianco_azzurro
20th January 2007, 11:58
Da, simplu si la obiect !

P.S : Un thread aproape identic : Se gandesc faristii la retrogradare? (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=72442)

tchibos
20th January 2007, 12:11
nu e identic.. acolo punem citate si comentarii la pareri ale celor din echipa .. jucatori, antrenori, conducatori de club, iar aici raspundem noi la o inrebare care ne mananca celulele albe

TaciAcolo
20th January 2007, 12:14
da..o s afaca treaba buna Panduru in retur ar fi pacat sa cadeti voi

bahaus_84
20th January 2007, 15:06
am votat cu inima Da,sper sa fie asa la sfarsit...am incredere in jucatorii care,pana la urma,ne au adus atatea bucurii...si in capacitatea lui Panduru de a i redresa

danny del corco
21st January 2007, 05:52
Never say never !

danny del corco
21st January 2007, 05:54
Trebuie !

kerosene
21st January 2007, 13:46
Eu sunt mai optimist de felul meu,nush daca vorbeste optimismul din mine,dar acum chiar cred ca vom ramane.Asa simt.:ok:

sk8t3rool
21st January 2007, 14:15
farul nu va retrograda...atat..!!!

CosminGrc
21st January 2007, 14:24
da...da' nush cat mai rezistam...

Seahawk
22nd January 2007, 07:11
Ok semnalul de alarma a fost tras. Dar nu merg atat de departe incat sa spun ca retrogradam.

Foarte importante sunt primele 4 meciuri. Avem nevoie neaparat de macar 7 puncte..

dorryn
23rd January 2007, 18:16
nu pot sa votez nu ... desi suntem in mare pericol ..trebuie sa rezistam!

Kooler
23rd January 2007, 21:35
Unirea Urziceni - Leeds United 3-0
Aflata intr-un stagiu de pregatire in Cipru, echipa de Liga I, Unirea Urziceni a disputat un meci amical in compania celebrei echipe engleze Leeds United. Ialomitenii au invins cu 3-0, informeaza site-ul oficial al clubului.

OLS



Nu vreau sa fiu offtopic, dar nu e Unirea Urziceni o echipa pe care Farul trebuie s-o depaseasca in clasament? Cand va fi Farul - Newcastle United 3-0? Ma refer l-a faptul ca nu Farul a cazut si ca nu tine pasul cu Liga I (formatiile din Liga I)

tchibos
23rd January 2007, 21:54
stai tu calm ca daca Dan Petrescu s-a dus in Anghia si a sustinut o partida amicala in care e foarte probabil sa fi pus o vorba sa se lase batuti ca sa le creasca si lor moralul.. oricum Leeds nu e inprimul esalon in Anglia, iar amicalul asta nici nu ar fi avut loc daca nu era Dan Petrescu antrenor la Urziceni

bahaus_84
23rd January 2007, 22:00
dape..pt cultura tuturor Leeds e pe locul 23 din 24 in a doua liga engleza...asa k hai sa fim seriosi,dak e sa vb din amintiri...

Kooler
23rd January 2007, 22:14
dape..pt cultura tuturor Leeds e pe locul 23 din 24 in a doua liga engleza...asa k hai sa fim seriosi,dak e sa vb din amintiri...

Nu stiam ca e in a doua liga engeza, daca am auzit de ea inseamna ca e sau a fost cat de cat buna.

tchibos
24th January 2007, 08:43
Președintele Farului se întâlnește cu directorul de licențiere al UEFA

Florentin Chiforeanu, președintele executiv al FC Farul, alături de ceilalți conducători de cluburi din Liga 1, se va întâlni, astăzi, la București, cu directorul de licențiere al UEFA, Andrea Traverso. Întrevederea va avea loc la sala Peluză a Casei Fotbalului, între orele 10,30 și 13.

De asemenea, alți doi fariști, inginerul agronom Ciprian Cernătescu și referentul sportiv Constantin Stamate, participă, la Moeciu, la o masă rotundă pe tema noutăților apărute în domeniului gazonului. Discuțiile sunt organizate de firma Green Master, care îi furnizează Farului sămânța pentru gazon, substanțele pentru tratamente și o parte din consultanța de specialitate.

Cuget Liber

Benny
25th January 2007, 11:48
Daca vor termina la mijloc sa se multumeasca macar cu atat !

Sunt de acord cu Laur! Un loc la mijlocul clasamentului e posibil si multumitor in acest an. De la anul Farul poate ataca obiective mai indraznete.

Cristian
25th January 2007, 11:51
DAA, nu pica Farul. :ok:

Laur_Farul
2nd February 2007, 15:28
Își „spionează“ viitorii adversari

Clubul constănțean s-a confruntat cu o serie de probleme de natură financiară, fapt care punea sub semnul întrebării participarea lui Asaftei la Europene. Până la urmă, salvarea a venit de la Direcția de Sport a Județului Constanța, care va susține deplasarea sportivului cu lotul național.

„Eu și Mihai Cîju îl vom însoți pe Daniel la Izmir, pe cheltuiala noastră. Este foarte important să vedem nivelul atins la aceste categorii de vârstă, mai ales că acești sportivi reprezintă viitorul Karate-ului din Europa. Federația Mondială de Karate și cea Europeană sunt cele mai mari din lume din domeniul artelor marțiale, iar concursurile organizate sub egida WKF sau EKF (European Karate Federation) sunt cele mai dificile“, a explicat Iordănoaia.

Sursa : Cuget Liber

Laur_Farul
3rd February 2007, 09:44
Farul i-a făcut cadou lui Mircea Sandu un serviciu oriental de cafea
Florentin Chiforeanu a reprezentat Farul, vineri, la restaurantul „Trattoria Il Calcio“ din Parcul Herăstrău, la prânzul pe care președintele Federației Române de Fotbal, Mircea Sandu, l-a oferit personalităților din fotbalul românesc cu ocazia alegerii sale în Comitetul Executiv al UEFA. Cu această ocazie, clubul Farul i-a făcut cadou lui Mircea Sandu un serviciu oriental de cafea, pentru că „președintele FRF este un reprezentant la UEFA al Orientului Europei“, după cum a precizat, pentru „Cuget Liber“, Florentin Chiforeanu.

Sursa : Cuget Liber

Laur_Farul
21st February 2007, 09:53
Florentin Chiforeanu, președintele executiv al FC Farul:

„Venirea «portughezilor» a fost o închipuire de presă din ciclul «Vialli la Constanța»“



Florentin Chiforeanu, președintele executiv al FC Farul, consideră că formația este pregătită să abordeze cu succes partidele din returul campionatului. Oficialul constănțean admite că „rechinii“ au avut o toamnă grea, care a cam alungat spectatorii din tribune, dar Farul nu e în niciun caz echipă de retrogradare.



- Domnule Chiforeanu, este gata Farul de campionat?

- Bineînțeles. De pe 8 ianuarie, când băieții s-au reunit, ne-am pregătit bine, într-o serie de stagii, în Constanța, în alte localități și în alte țări. Sâmbătă, de la ora 16, așteptăm meciul cu FC Vaslui.

- În presa locală s-a apreciat că Farul a avut o campanie de transferări „fără logică și cu bani foarte puțini“, iar, cu zece zile înaintea începerii campionatului, clubul „se juca“ de-a achizițiile. Cum comentați?

- Să luăm punct cu punct aceste citate ilustrisime. „Campanie de achiziții fără logică și cu bani foarte puțini“. E o mare prostie afirmația aceasta. Dacă cel care a scris așa ceva s-ar fi uitat asupra campaniei, și-ar fi dat seama că am luat unul dintre cei mai buni băieți din Liga a doua română, dar și un jucător african, din Liberia, component al echipei naționale a țării lui, ambii tineri și bine clădiți fizic. Cu tot respectul, dar nu ne permitem să dăm 1 milion pe jucători de rezervă. Nu concretizez exemplul, că știți la cine mă refer. Totodată, în Cipru, am deplasat alți doi jucători, cu care am ajuns într-o fază destul de avansată a înțelegerii, dar ale căror transferuri nu s-au concretizat până la urmă. Am considerat că nu face bine să-i aducem nici clubului nostru, nici lor.

- Apoi, faptul că Farul s-ar fi jucat de-a transferurile…

- E la fel de neadevărat. Nu a fost niciun fel de contact între clubul Farul și cei doi jucători din Portugalia, de la Beira-Mar, de care s-a scris. A fost o închipuire de presă din ciclul „Vialli la Constanța“.



Să crească angajamentul din teren

- Vă e frică de programul Farului, având în vedere că vor veni la Constanța, printre altele, Steaua, Rapid, Dinamo și Poli Timișoara?

- Că joci în tur sau în retur la Constanța cu echipele mari, că e iarba verde sau neverde, că arbitrul a făcut nu știu ce, acestea sunt lucruri care nu intră în ecuația muncii de performanță. Sunt detalii pe care unul și altul, lipsiți de profesionalism, le pot invoca în anumite momente.

- Ce ar trebui să facă Farul pentru a evita, de sâmbătă încolo, prestații și rezultate nefavorabile precum multe din tur?

- În primul rând, ar trebui să crească doza de angajament din teren, ceea ce este egal cu a da consistență fazei ofensive.





Nu se pune problema retrogradării

- Se cam cântă prohodul Farului, unii considerând-o principala candidată la retrogradare.

- Bineînțeles că nu este așa. Într-adevăr, am avut o toamnă grea, iar cel mai greu barometru este numărul de spectatori, redus, din tribune, care ne-au și sancționat. Dar nu se pune problema retrogradării.

- Poate Farul să aducă înapoi oamenii pe stadion?

- Da, dar în timp. Nu de azi pe mâine. Dacă dovedim, luni la rând, angajament și dăruire pe teren, spectatorii se pot întoarce la pozițiile minunate pe care le-au avut o grămadă de ani față de echipa aceasta.

- Riscați un pronostic pentru partida cu FC Vaslui?

- Nu mai dau pronosticuri. Vom vedea la meci ce va fi.

Bruno
21st February 2007, 10:03
Cred ca pe langa angajament si daruire ne mai trebuie si ceva strategie, tactica. daca iau in considerare faptul ca dam primul sut pe spatiul portii in min 81 se pare ca nu avem nici de una nici de alta. dar a fost amical, sper ca la meciurile oficiale sa se schimbe situatia. indiferent de rezultatul cu vasluiul cred ca ceea ce vom vedea sambata (ma refer la jocul prestat) o sa ne dea o idee despre cum vom evolua in retur.

Kooler
21st February 2007, 14:28
Ceea ce ma ingrijoreaza e ca, Chiforeanu nu crede ca am putea retrograda... Cu jocul asta... se poate... In cazul in care nu castigam primele meciuri s-au vom lua prea putine puncte s-a nu stea cu mainile in san si sa demita antrenorii, jucatorii, s-a dea amenzii ca sa nu se impace cu ideea ca retrogradam... Sper insa s-a nu se ajunga la asa ceva...

tchibos
21st February 2007, 14:52
Venind din partea lu' Chiforeanu nici nu ma mira

kerosene
21st February 2007, 20:47
„Venirea «portughezilor» a fost o închipuire de presă din ciclul «Vialli la Constanța»“

Bine ar fi sa nu fie inchipuiri,dar ce sa le ceri.Cu jucatori de 2 lei vor sa joace in uefa.
Eu sper sa ne mentinem totusi in liga.Cred ca vor fi hotaratoare primele meciuri,care le vor creste sau scadea moralul in functie de rezultatul acestora.

sk8t3rool
3rd March 2007, 19:18
cu 2-3 victorii sau cel putin egaluri in fata sdr..moralul va fi in nori...iar Farul isi va revenii;)

kerosene
3rd March 2007, 21:07
Daca ne pastram aceeasi determinare din meciul cu vaslui si din a 2-a repriza cu urziceniul,si ne mai imbunatatim jocul,zic ca vom avea un final de sezon linistit.;)

Addy
16th March 2007, 16:56
Binenteles ca nu o sa retrogradam.Chiar daca am avut sezon dezamagitor pana acum o s-o dregem noi cumva.Chiar n-avem echipa de retrogradare.

Kooler
18th March 2007, 23:08
Acum cand am vazut capabilitatiile lui Panduru sa resusciteze jucatorii (Farmache, Barbu Schipu,) care joaca mult mai precis in defensiva, si transferul reusit la mijloc Ben Tekloh, precum si jocul in sine. nu ma mai gandesc.

kerosene
19th March 2007, 10:30
Matematic se poate,dar sincer nu cred sa mai retrogradam.Sper ca in anii urmatori sa se invete din greseli si sa nu se mai ajunga in situatia asta.:(

danny del corco
21st March 2007, 03:30
Mihai Gurita: "Depinde doar de noi dacă ne salvăm de la retrogradare"

( Data: 20.03.2007 ) / Mărește dimensiunea caracterelor [+]


Căpitanul Farului, Mihai Guriță, s-a declarat mulțumit de punctul obținut în fieful Ceahlăului, declarând: "A fost un punct muncit. Am venit cu gândul să nu pierdem. Acasă ne așteaptă meciuri foarte grele, în timp ce în deplasare vom avea partide mai ușoare. Depinde doar de noi dacă ne vom salva sau nu de la retrogradare"

Cuget Liber

tchibos
30th April 2007, 01:01
se pare ca dupa meciul cu Jiul gandul de la retrogradare s-a mai evaporat.. bine ar fi insa sa nu se culce pe o ureche si sa ne faca Ceahlaul vreo surpriza..

In alta ordine de idei Panduru ar putea incerca o noua schimbare si adoptarea unei strategii pe termen lung.. sa se gandeasca deja la viitorul sezon

trotica
30th April 2007, 02:39
In alta ordine de idei Panduru ar putea incerca o noua schimbare si adoptarea unei strategii pe termen lung.. sa se gandeasca deja la viitorul sezonstai, că nu știi dac-o să i se prelungească contractul... :D

P.S. Și eu sper ca jucătorii să nu se culce pe-o ureche și s-o lase moale, că mai aveți meciuri dificile, și chiar dacă programul Ceahlăului pare mult mai greu, nu se știe ce mișmașuri mai poate face Pinalty, așa că... "mai bine să sufle și-n iaurt" jucătorii...

bahaus_84
3rd September 2007, 21:21
hai mha ca nu picam anul asta....parca incepe sa se lege jocul,sa speram ca vin si punctele,incet incet

Kooler
3rd September 2007, 21:41
Da, sistemul functioneaza cat de cat, dar ca sa avem sanse reale de mentinere in prima divizie fara emotii, jocul trebuie imbunatatit si relatile de joc sa fie mai legate pentru a compensa "aparenta" lipsa de valoare. E insa devreme sa vorbim de retrogradare, chiar daca suntem pe pozitia a 15, retrogradabila. E adevarat ca am jucat cu echipe puternice, dar jocul nostru trebuie sa mai creasca.

abyutza
9th September 2007, 16:43
Ce parere avetzi fratilor? Anu` asta retrogradam? Eu unu zic ca da. Ce ar trebuii sa faca conducerea sa evitam dezastrul? Ce zicetzi sa punem mana de la mana si sa luam un bilet dus in directia Tulcea?:o:

bahaus_84
9th September 2007, 23:24
hai mha k nu picam,am inceput sa ne miscam mai bine,eu am incredere ce draq

abyutza
10th September 2007, 14:24
Eu zic ca dupa un meci castigat nu poti sa zici ca ne miscam mai bine. Astept sfarsitu` turului si atunci as putea sa zic sau nu ca ne miscam bine. Dar sper sa nu fie prea tarziu

bahaus_84
10th September 2007, 17:40
lol,cum adika nu pot sa zic dupa un meci daca ne miscam mai bine??? e o parere bazata pe jocul echipei din meciul respectiv