PDA

View Full Version : Etapa 29 - 2/4 iunie 2006



relansat
30th May 2006, 19:16
Penultima etapa a campionatului, cu meciuri decisive atat la lupta pentru primele locuri (Rapid - Sportul), cat si cea de la subsolul clasamentului (Bacau - FC Vaslui, Pandurii - Poli Timisoara). Misterul celei de`a doua retrogradate va fi elucidat in aceasta etapa (:D), lupta pentru titlul va continua in eventualitatea unei victorii a Rapidului in fatza surprizei campionatului, Sportul care, etapa trecuta, nu a avut un joc sclipitor, fiind o umbra a echipei din meciul cu Dinamo. Sunt ceva sanse ca golgeterul campionatului sa lipseasca in acest meci: La īnceputul acestei săptămāni, jucătorul echipei din Regie a efectuat o radiografie din care a reieşit faptul că muşchiul pulpei piciorului stāng este fisurat īn trei locuri. “Am fost la spital, iar la radiografie s-a văzut că am muşchiul fisurat īn trei locuri. Astăzi (n.r. - ieri) am fost la club, dar abia am putut să conduc pānă acolo. Am īnceput un program de recuperare īmpreună cu doctorul clubului (n.r. - Mihai Baican). Acum īmi pun gheaţă la picior şi mă ung cu o serie de creme. Īmi doresc să joc īn meciul cu Rapid, dar şansele sunt foarte mici”, a afirmat atacantul Sportului Studenţesc, care a ratat şi turneul naţionalei din SUA.

--------------------------------------------

Meciurile etapei

Gloria - CFR Cluj

Rapid - Sportul

Steaua - Jiul Petrosani

Bacau - FC Vaslui

Poli Iasi - FC Arges

Dinamo - FC National

Pandurii - Poli Timisoara

Farul - Otelul
--------------------------------------------------

Iata si clasamentul:

http://img152.imageshack.us/img152/4062/save8ix.th.jpg (http://img152.imageshack.us/my.php?image=save8ix.jpg)

Threadul este deschis opiniilor pertinente, pronosticurilor si a tot ce este legat de fenomenul parioristic. Cuvinte de genu` blat, meci vandut, etc. sunt total neindicate in lipsa unor dovezi palpabile. Multa bafta si sa faceti bani frumosi :ok:

ady51a
30th May 2006, 22:35
Farul - Otelul

Farul lupta in acest momernt pt Cupa UEFA Intertoto, fiind la egalitate de puncte cu National, o alta echipa inscrisa in cursa.
Daca Farul castiga cu Otelul (echipa buna de deplasare, dar fara griji in acest final de campionat) se califica 100 % in
Intertoto indiferent de rezultatul obtinut de bancari in meciul cu Dinamo.
Echipa din Galati se afla deja in vacanta in Mamaia de o saptamana, in plus este antrenatata de Petre Grigoras cel care a debutat in antrenorat la Farul si a declarat in multe momente ca Farul ramane echipa sa de suflet indiferent pe unde o sa-l duca destinul. Desi multi spun ca se doreste o revansa a lui Grig fata de patronul Bosanceanu eu mizez pe o victorie a Farului in meciul de sambata. :ok:
Cat sa mai mearga jocul de deplasara al galatenilor, care nu au fost invinsi in deplasare decat in Giulesti (4-0) dupa venirea lui Grig?
Pronostic: Farul - Otelul 1

Moshu
30th May 2006, 23:17
auziti, daca rapid iese pe locul 2 si Sportul pe 3....cine merge in UEFA? Sportul sau National(finalista cupei) ?

Kainsashiki
30th May 2006, 23:20
Rapid si Sportul merg in Uefa in aceste conditii. Singura varianta pt ca Nationalul sa mearga in Uefa e ca Rapid sa ia campionatul.

Dregan
30th May 2006, 23:59
Farul - Otelul

Farul lupta in acest momernt pt Cupa UEFA Intertoto, fiind la egalitate de puncte cu National, o alta echipa inscrisa in cursa.
Daca Farul castiga cu Otelul (echipa buna de deplasare, dar fara griji in acest final de campionat) se califica 100 % in
Intertoto indiferent de rezultatul obtinut de bancari in meciul cu Dinamo.
Echipa din Galati se afla deja in vacanta in Mamaia de o saptamana, in plus este antrenatata de Petre Grigoras cel care a debutat in antrenorat la Farul si a declarat in multe momente ca Farul ramane echipa sa de suflet indiferent pe unde o sa-l duca destinul. Desi multi spun ca se doreste o revansa a lui Grig fata de patronul Bosanceanu eu mizez pe o victorie a Farului in meciul de sambata. :ok:
Cat sa mai mearga jocul de deplasara al galatenilor, care nu au fost invinsi in deplasare decat in Giulesti (4-0) dupa venirea lui Grig?
Pronostic: Farul - Otelul 1



Interesanta optiune (ca sa nu-i spun altfel)... Otelul in deplasarile din retur a jucat 7 meciuri. A castigat 6(!!!) meciuri, toate la zero. Eu nu zic ca poate Farul e mai motivata, dar eu cred ca oricare parior cu capul pe umeri ar evita acest meci. E un meci clasic de 1X2

ady51a
31st May 2006, 00:02
Eu nu o sa-l evit. La un moment dat se cam infunda. Stiu pe cineva care urmarea in mod expres rezultatele e exceptie ale unei echipe, pe sistemul enuntat mai sus, ca la un moment dat se termina cu norocul. Adica vrei sa-mi spui mie ca Otelul o sa bata pe toata lumea in deplasare daca are 5 victorii afara in acest retur?. Sa fim seriosi. :ok:

Moshu
31st May 2006, 00:07
Interesanta optiune (ca sa nu-i spun altfel)... Otelul in deplasarile din retur a jucat 7 meciuri. A castigat 6(!!!) meciuri, toate la zero. Eu nu zic ca poate Farul e mai motivata, dar eu cred ca oricare parior cu capul pe umeri ar evita acest meci. E un meci clasic de 1X2
eu cred ca aici intervine sentimentalismul...si eu cand am vazut meciurile am remarcat 2, Farul si Rapid :ok:

ady51a
31st May 2006, 00:11
HotIce nu cred ca-i vorba de sentimentalism, dar acum nu pariem tot timpul 2 in deplasare pe Otelul ca are 6 victii la 0.
Mai vad un 2 la Vaslui cu Bacau
Eu o sa joc cam asa:
Gloria - CFR Cluj aici nu ma bag, e periculos
Rapid - Sportul 1
Steaua - Jiul Petrosani 1
Bacau - FC Vaslui 2
Poli Iasi - FC Arges 1
Dinamo - FC National 1
Pandurii - Poli Timisoara 1x
Farul - Otelul 1


Iata si cotele de la Astra-Sport-Bets
Le vom pune si pe cele de la Gamebookers cand apar

gabi94
31st May 2006, 00:33
Eu vad meciurile din penultima etapa dupa cum urmeaza:


Gloria - CFR Cluj X
Rapid - Sportul 1
Steaua - Jiul Petrosani 1
Bacau - FC Vaslui 2
Poli Iasi - FC Arges 1 sau under
Dinamo - FC National X2
Pandurii - Poli Timisoara 1
In ceea ce priveste Farul - Otelul ,2 este rezultatul de baza eventual pentru securizare ar merge un X2

Moshu
31st May 2006, 00:43
eu sunt perfect de acord cu tine, exceptie facand Dinamo (care o sa castige lejer) si Farul...

ady51a
31st May 2006, 00:51
adica esti perfect de acord cu mine :D nu cu el

Kainsashiki
31st May 2006, 08:45
Gloria - CFR Cluj 2 (poate fi numit si Gloria - Gloria 2 sau invers acest meci...CFR'ul doreste puncte pt a participa in intertoto, iar cota 3 este tocmai buna)
Rapid - Sportul 1 (Studentii se vor inmuia din nou, probabil va fi un avantaj pentru ei ca o sa se joace cu portile inchise dar nu cred ca vor reusi un rezultat bun)
Steaua - Jiul Petrosani 1 (Adrian Drida de la Jiul a declarat ca isi doreste ca Steaua sa ia campionatul. Nu mai e nimic de zis dupa aceasta declaratie)
Bacau - FC Vaslui 1x (Bacauanii au jucat bine acasa chiar daca au pierdut mai mereu, cred ca vor sparge ghinionul de data asta)
Poli Iasi - FC Arges 1X2
Dinamo - FC National X2 (Dinamo cu portile inchise n-a reusit sa bata nici pe Jiul nici pe Arges parca, ei sunt tot in criza nu stiu daca vor reusi victoria sambata sau duminica)
Pandurii - Poli Timisoara 2 (Dupa atatea infrangeri Timisorenii vor mai castiga si ei un meci sa aiba o vacanta cat de cat linistita, de aceea consider ca snt mai motivati, chiar daca Pandurii sunt la retrogradare, fara arbitrii nu fac nimic)
Farul - Otelul 1X2

relansat
31st May 2006, 11:40
FCM Bacau - FC Vaslui (vineri 2 iunie, ora 20:00)

Pt mine este un meci clar de 2. Nu exista dubii in privinta castigatorului acestui meci din mai multe motive, unu dintre ele ar fi lipsa de motivatie a jucatorilor bacauani care, chiar ca nu au nimic de demonstrat dupe returul dezastruos pe care l`au avut. De cealalta parte, Adrian Porumboiu isi doreste victoria cu orice pret, anuntand o prima record de 5000 (euro sau dolari :rolleyes:); sunt trei puncte care vor ingropa gorjenii definitiv si irevocabil. Un alt lucru care ar indica o posibila victorie a echipei de pe locul 14 sunt meciurile reusite in retur, cu precadere in ultimele etape - 4 victorii si 3 egaluri in ultimele 7 etape. Exista si partea "mai putin" frumoasa a pronosticului, si anume, un egal care ar salva oricum pe FC Vaslui, meciul in companiei campioanei putand fi privit ca pe sarbatoare, ashe cum am mai spus.

19/05 FC Vaslui Poli Iaşi 1-1
13/05 Dinamo FC Vaslui 1-2
06/05 FC Vaslui Pandurii 2-1
30/04 Oţelul FC Vaslui 1-1
21/04 FC Vaslui Poli Timişoara 1-1
16/04 FC Naţional FC Vaslui 0-1
12/04 FC Vaslui FC Argeş 3-0

Pronostic 2 1.65 Astra Sport Bets

jarod
31st May 2006, 11:53
Gloria - CFR Cluj 2 (poate fi numit si Gloria - Gloria 2 sau invers acest meci...CFR'ul doreste puncte pt a participa in intertoto, iar cota 3 este tocmai buna)

In acest an CFR-ul nu s-a inscris pentru Intertoto, deci miza nu-i chiar asa mare. Dar cota 3 este totusi buna...

Kainsashiki
31st May 2006, 16:17
Ok, mersi pentru informatie!

razwan_vs
31st May 2006, 17:01
Gloria - CFR Cluj 1x
Rapid - Sportul x2
Steaua - Jiul Petrosani 1
Bacau - FC Vaslui 2
Poli Iasi - FC Arges 1
Dinamo - FC National 1
Pandurii - Poli Timisoara
Farul - Otelul 1x

DanielAndrei
31st May 2006, 17:11
Gloria - CFR Cluj x meci de vacanta
Rapid - Sportul 1 rapidul are experienta, tinereii se pare ca vor claca
Steaua - Jiul Petrosani 1 mai are rost?
Bacau - FC Vaslui 2 vaslui are puterea sa bata, e mai valoroasa
Poli Iasi - FC Arges 1 cand suntem cu cutitul la os stim cum sa ajutam echipa sa castige...veti vedea ;)
Dinamo - FC National x criza de la Dinamo isi va spune cuvantul
Pandurii - Poli Timisoara 2 ar trebui sa bata
Farul - Otelul x ambitii multe, dar otelul din cate vad joaca bine in deplasare

am adaugat niste comentarii anticipand ca relansat va fi intrigat de lipsa acestora :D

relansat
31st May 2006, 17:14
Dragii mei aici nu este concurs de pronosticuri, vedeti pe intern :D. Putina argumentare nu m`ar deranja. Va multumesc.

ady51a
2nd June 2006, 11:49
Farul - Otelul

Farul lupta in acest momernt pt Cupa UEFA Intertoto, fiind la egalitate de puncte cu National, o alta echipa inscrisa in cursa.
Daca Farul castiga cu Otelul (echipa buna de deplasare, dar fara griji in acest final de campionat) se califica 100 % in
Intertoto indiferent de rezultatul obtinut de bancari in meciul cu Dinamo.
Echipa din Galati se afla deja in vacanta in Mamaia de o saptamana, in plus este antrenatata de Petre Grigoras cel care a debutat in antrenorat la Farul si a declarat in multe momente ca Farul ramane echipa sa de suflet indiferent pe unde o sa-l duca destinul. Desi multi spun ca se doreste o revansa a lui Grig fata de patronul Bosanceanu eu mizez pe o victorie a Farului in meciul de sambata. :ok:
Cat sa mai mearga jocul de deplasara al galatenilor, care nu au fost invinsi in deplasare decat in Giulesti (4-0) dupa venirea lui Grig?
Pronostic: Farul - Otelul 1

Inca un argument in plus:

Grigoraş e īn spital



Antrenorul Oţelului Galaţi, Petre Grigoraş, a acuzat īn această dimineaţă stări de oboseală şi dureri īn zona inimii, fiind transportat la Spitalul Judeţean din Constanţa. Tehnicianul, care se află cu Oţelul īn cantonament pe litoral, a fost supus unor investigaţii amănunţite, iar spre seară starea sa de sănătate s-a īmbunătăţit. Īnsă medicii nu l-au lăsat să plece acasă, considerīnd că este necesar să stea sub supraveghere medicală. "M-am simţit rău azi, acum sīnt mai bine, īnsă doctorii au hotărīt că este mai bine să petrec această noapte sub supraveghere medicală", a spus Grigoraş, care a mai avut īn trecut probleme cardiovasculare.

iuli
2nd June 2006, 13:13
hahahahahaah....ce haioasa explicatia moderatorului....bacau-vaslui 2....

trebuia sa zica doar atat....e BLAT si spunea totul, dar el e naiv sau poate asa vrea sa para....

Steaua 2-vaslui blat bate vaslui se salveaza....

vaslui-steaua blat bate stiaua ia campionatul...atat era de spus....celelalte comentarii sunt egale cu 0

Kainsashiki
2nd June 2006, 13:23
1.59 e cota pentru Gloria - CFR X2 ... pare o cota buna ce merge jucata. Stie cineva daca portughezii aia 2 joaca azi la CFR??

relansat
3rd June 2006, 02:03
"Nu ne prezentăm la Ploieşti”

Aceasta a fost reacţia preşedintelui Iacov cānd a aflat că meciul cu Dinamo nu se va juca la Bucureşti.Conducătorii “bancari” au spus ieri că vor să meargă īn “Groapă” pentru a juca meciul cu roş-albii, fiind de acord şi cu prezenţa spectatorilor pe stadion.Preşedintele echipei din Cotroceni, Constantin Iacov (foto, īn dreapta), a lansat ieri un nou atac virulent la adresa conducerii Ligii şi a comisiilor. “Am decis să nu ne prezentăm la Ploieşti. Cei de la LPF ar trebui să-şi pună Statutul sub cap cānd sunt la plajă pentru a-l īnvăţa”, a atacat Iacov. Acesta a adăugat că Naţionalul nu riscă depunctarea, pentru că dacă se va īntāmpla acest lucru, va face memoriu la FIFA. “Īi sfătuiesc pe cei de la Ligă să-şi dea demisia azi sau māine. Complicitatea lor la evaziunea de un milion de dolari este evidentă. Ar putea ajunge īn acel loc unde nu le place. Ei nu ştiu să conducă nici măcar o bicicletă “, a īncheiat Iacov.
Preşedintele lui Dinamo, Nicolae Badea, a replicat: “Ar fi o problemă dacă ei vor dori să jucăm o repriză pe Dinamo şi restul meciului la Ploieşti. Dar trebuie să se ştie că stadionul Dinamo e suspendat şi ar putea doar să se bronzeze la bazin”."Cine trece pe culoarea roşie a semaforului ştie la ce să se aştepte. Este opţiunea lor să nu se prezinte, dar Comisia de Disciplină va lua deciziile care se impun."


-----------------------------------------------

Incapatanarea bancarilor face posibila nejucarea meciului cu Dinamo. Cota oferita de cei de la Gamebookers meciului este de 1.45 victorie Dinamo, 3.60 egal si 6.20 victorie FC National. Cote excelente uitandu`ne in ograda cainilor care par sa nu`si mai revina; mizez pe un egal la pauza 2.35 5/10 si un x2 final 2.28.

Un pas inainte facut de catre cei de la Gamebookers ce au facut posibila jucarea mai multor evenimente (este posibila jucarea tuturor evenimentelor la pauza, in etapele trecute aceasta era doar la unele meciuri considerate mai "tari" de bookies) :ok:

ady51a
3rd June 2006, 15:06
nu ştiu cāt se va termina meciul farul-oţelul dar jucătorii pleacă săptămāna viitoare īn cantonament īn grecia, īn partea nordică (la o azvārlitură de băţ de macedonia) iar oficialii clubului īntrebau dacă trebuie viză pentru macedonia.

chiar aşa, oare cat se va termina farul-otelul?? :rolleyes:

haihui este cel care a aflat porimul cine o sa vina antrenor la Farul in pauza de iarna inainte de a se afla prin presa numele lui Momcilo Vukotic.
Farul - Otelul 1
Farul joaca in eventualitatea CALIFICARII (victorie cu Otelul) primul meci din Intertoto in deplasare cu Pobeda Prilep - Macedonia

Kainsashiki
3rd June 2006, 15:48
FC National a decis sambata sa faca deplasarea la Ploiesti pentru meciul cu Dinamo, desi vineri oficialii bancari afirmasera ca se vor prezenta pe Stefan cel Mare.

Scandalul iscat vineri de Constantin Iacov a fost numai o furtuna intr-un pahar cu apa. Desi Iacov a anuntat ca FC National nu recunoaste decizia LPF de a muta meciul lui Dinamo la Ploiesti, in loc ca acesta sa aiba loc pe Stefan cel Mare fara spectatori si ca nu va face sambata deplasarea, acesta a revenit sambata la sentimente mai bune.

Iacov a decis ca FC National sa mearga sambata la Ploiesti, iar meciul se va juca de la ora 18:00, asa cum a fost programat.

relansat
3rd June 2006, 15:52
O decizie buna, intr`un final; o sa apuc sa vad ce se intampla cu predictiile mele :D
Se pare ca domnul Iacov a comis`o din nou, a creat circ dupe care si`a "revenit" si a hotarat ca trebuie sa se joace meciul. :)

Dregan
3rd June 2006, 20:55
haihui este cel care a aflat porimul cine o sa vina antrenor la Farul in pauza de iarna inainte de a se afla prin presa numele lui Momcilo Vukotic.
Farul - Otelul 1
Farul joaca in eventualitatea CALIFICARII (victorie cu Otelul) primul meci din Intertoto in deplasare cu Pobeda Prilep - Macedonia


o noua victorie fara probleme a otelarilor in deplasare. Farul -Otelul 0-1. Retur Otelul in deplasare: 7 victorii din opt posibile, toate la zero/hello

relansat
4th June 2006, 16:58
Se pare ca pronosticul de ieri nu a reusit :D

Ultimul meci al etapei a 29`a: Rapid - Sportul 1 1.40 Gamebookers

Este meciul care ar putea decide titlul in conditiile in care Rapidul nu ar reusi victoria. Un meci cu miza si pt Sportul care se bate pt un loc de cupa UEFA. Fara golgeterul echipei (Ionut Mazilu) studentii nu vor reusi sa opreasca tridentul ofensiv al Rapidului (sistem de joc 3-4-3). Au aratat vulnerabilitate si meciul trecut in compania Stelei (1-2). Este tentanta si cota data pt 1 pauza, insa pt mai multa siguranta mizez pe meci. Se aud zumzete cum ca ar fi BLAT, insa ma fac ca nu aud :evil:

relansat
4th June 2006, 23:04
Rezultate inregistrate

Gloria Bistrita - CFR Cluj 1-2

Rapid Bucuresti - Sportul Studentesc 3-0

Steaua Bucuresti - Jiul Petrosani 1-0

FCM Bacau - FC Vaslui 0-2

Politehnica Iasi - FC Arges 3-2

Dinamo Bucuresti - FC National 2-1

Pandurii Tg. Jiu - Poli Timisoara 3-2

Farul Constanta - Otelul Galati 0-1