PDA

View Full Version : Editia a VI-a Grupa B



georgebz
16th August 2007, 20:30
Pe acest thread se va tine evidenta rezultatelor din grupele B I si B II .


GRUPA B I

1.Indianapolis 7-1 ( 132-68 ) [ dumboss_yo ]
2.Cincinnati 5-4 ( 133-142 ) [ cycloneclau ]
3.Saint Louis 2-6 ( 93-171 ) [ real23 ]
4.Baltimore 2-6 ( 100-198 ) [ raven_jaguar ]
5.Tennessee 2-6 ( 109-237 ) [ bason ]






Grupa B II

1.New England 7-0 ( 337-128 ) [ little_earl ]
2.Pittsburgh 5-2 ( 239-127 ) [ mtfk ]
3.Green Bay 5-3 ( 130-166 ) [ stefanh ]
4.Chicago 5-3 ( 135-219 ) [ cisty_xtreme ]
5.New Orleans 0-9 ( 56-129 ) [ effect ]




REZULTATE :

Green Bay @ Tennessee 7-20
New England @ Tennessee 52-21
Saint Louis - Indianapolis 10-35
GreenBay @ Indianapolis 0-21
Pittsburgh @ New Orleans 42-21
Pittsburgh @ New England 35-36
New Orleans @ New England 14-62
Saint Louis @ Tennessee 50-14
Pittsburgh @ Chicago 37-7
New England @ Cincinnati 42-13
Pittsburgh @ Cincinnati 28-10
Cincinnati @ Baltimore 17-11
Chicago @ Saint Louis 20-13
Saint Louis @ New England 0-45
Cincinnai @ Saint Louis 30 - 3
Baltimore @ New England 17-27
Green Bay @ Baltimore 36-17
New Orleans @ Chicago 28-24 [ 0-10 ]
Green Bay @ Cinccinati 34-29
Pittsburgh @ Indianapolis 7-28
New Orleans @ Indianapolis 7-13
Cincinatti @ Indianapolis 27-7
Tennessee @ Cincinnati 0 - 17
Tennessee @ Indianapolis 14-56
Pittsburgh @ Tennessee 28-18
Baltimore @ Indianapolis 0-14
Baltimore @ Saint Louis 14-7
New Orleans @ Cincinnati 0-10
New Orleans @ Baltimore 0-10
New Orleans @ Tennessee 0-10
New Orleans @ Saint Louis 0-10
New Orleans @ Green Bay 0-10
Pittsburgh @ Baltimore 62-3
Chicago @ Tennessee 27-21
Chicago @ Indianapolis 3-58

Green Bay @ New England 28-73
Green Bay @ Saint Louis 13-0
Green Bay @ Chicago 17-6
Baltimore @ Chicago 28-35
Chicago @ Cincinnati 24-17

Meciurile se pot juca in orice ordine !

Pentru playOff se vor califica primele 3 clasate din fiecare grupa.

Regulamentul il gasiti aici : http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=83256

georgebz
16th August 2007, 20:46
Puteti incepe meciurile din acest moment .

In saptamana 1 ( 16 - 26 August ) trebuie jucate minim 3 meciuri.

bason
17th August 2007, 00:44
Green Bay (stefanh) 7 - 20 Tennessee (bason)
http://img130.imageshack.us/img130/3172/scorsef1.jpg (http://imageshack.us)
MVP: Keith Bulluck , 2 interception
http://img249.imageshack.us/img249/5434/mvpsp3.jpg (http://imageshack.us)

Sinisther
17th August 2007, 11:50
avand in vedere ca nu pot juca '08 am si eu o intrebare.... Mai merge PA FB Flat la Packers ai mei???

little_earl
17th August 2007, 11:52
care? prima de aici? http://www.sportsgamer.com/playbooks/madden08/?type=Offense&team=Packers&formation=I%20Form&set=Big
o merge cu cei mai neexperimentati :P

dumboss_yo
17th August 2007, 12:41
avand in vedere ca maine voi plec din Bucuresti pentru aproximativ 10 zile i-as ruga pe cei din grupa B sa ma caute atunci cand ma vad pe mess in cursul zilei de astazi pentru ca as dori sa joc minim doua meciuri pentru a nu ramane "in urma" cu partidele din campionat ...

Sinisther
17th August 2007, 12:46
care? prima de aici? http://www.sportsgamer.com/playbooks/madden08/?type=Offense&team=Packers&formation=I%20Form&set=Big
o merge cu cei mai neexperimentati :P

da...asta era una din ele... la asta ii probl ca nu ai optiuni bune decat deep la Driver sau short la RB... eu o prefer pe cea din singleback parca cand ai WR se pe stanga in cross la distanta medie in caz in care Driver e double covered

oricum...asa cum ai zis mege la cine nu se prea pricepe la aparare(control Cd sau safety)

little_earl
17th August 2007, 13:57
Patriots @ Titans : 52-21

prima repriza slaba de tot, am fost surprins de stilul adversarului (ma gandeam ca isi cunoaste echipa si ca o sa incerce sa alerge cu Vince Young, dar n-a facut-o nici macar o data) ... am reusit sa ma redresez pe parcurs, am facut 2 interceptii cu Bruschi, am mai facut una in endzone cu Samuel si am incercat s-o returnez crezand ca am loc dar am fost placat pe la linia de 5 ... conduceam cu 7 puncte si am zis sa o iau usor si sa alerg, dar am facut fumble si m-a egalat inainte de pauza ...
in a doua repriza am invatat lectia si nu l-am lasat sa mai inscrie, am returnat o interceptie pt TD cu Rodney Harrison etc.

acum oi fi eu nebun, dar mie imi place sa joc jocul asta cat mai aproape de realitate, adica variez pe cat posibil schemele de joc ... si i-am aratat lui bason ca daca vreau sa inscriu o fac fara probleme, lansez o bomba spre Stallworth sau Randy Moss si e TD ... dar nu-mi place sa joc asa ... insa bason a jucat cu 2 scheme 90% din meci .. chiar daca a vazut ca l-am interceptat de atatea ori, tot asa juca ... si au mai scapat ai mei vreo 3-4 interceptii ... urat

sa mai zic ca la final conduceam cu 25 de puncte in ultimele 2 minute si el alerga cat 3-4 yarzi in continuu ... inteleg ca era plictisit si suparat ca pierdea .. dar ori incerci sa inscrii si sa speri la o revenire miraculoasa, ori dai QB kneel sa treaca timpul si sa se termine mai repede meciul ... in fine, poate altii nu sunt de acord, dar eu asa vad lucrurile .. fara suparare :P

dumboss_yo
17th August 2007, 15:35
Saint Louis RAMS 10 - 35 Indianapolis COLTS (real23 10 - 35 dumboss_yo)
Un meci mai greau decat ma asteptam si a durat ceva pana am turat motoarele ... real23 a facut un meci bun si chiar m-a condus dupa primul sfert cu 10-7, dar apoi am inceput sa ii inteleg jocul ofensiv si nu a mai reusit sa puncteze ... cred ca daca se mai antreneaza putin are sanse sa ajunga in PlayOff ...
MVP --> Marvin Harrison care a marcat 2 TD .

dumboss_yo
17th August 2007, 22:15
GreenBay PACKERS 0-21 Indianapolis COLTS (stefanh 0-21 dumboss_yo)
Un meci infernal datorita conexiunii ... cred ca l-am jucat din 4 bucati si am insumat doar 3 sferturi, insa datorita scorului de 0-21 si faptului ca aveam posesia in terenul adversarului la linia sa de 28 de yarzi am stabilit de comun acord ca acesta sa fie scorul final al partidei ... sper sa nu mai am asemenea neplaceri pentru ca pur si simplu nu puteam sa dau un PUNT k-lumea (Accuracy 0), ce sa mai vorbim de Field Goal ... mult succes in continuare adversarului meu si o conexiune mai buna :)
MVP --> Dallas Clark cu 1 TouchDown si cateva receptii importante.

mtfk
17th August 2007, 23:38
STEELERS vs SAINTS (42-21) (eu vs effect)

effect a jucat bine in special in sfertul 4
a inceput printr-un kickoff returnat pt td de 96y, apoi a facut un run cu bush de vreo 30y pt td, si ultimul lui td o pasa lunga de 40y+, in sf 4 a facut un drive frumos, ii stiam fiecare miscare, dar jucatorii mei parca erau teleghidati, nu se tineau dupa cel care are mingea ci dupa o anumita zona, d abia dupa c rb trecea de linia pt 1st isi dadeau seama ca tre sa se intoarca sa il opreasca,
a facut vreo 3 1st down cu breese, dar la ultimul a facut un fumble, mingea a fost recuperata de mn, dar a fost recuperata afara..:(

a fost o faza haioasa cu TE-ul de la saints, ca i se pasa pe centru, dupa c prindea mingea il placau si ii sarea mingea, comentatori de pe la a3a minge scapata, "oh is the third dropped pass".. dupa cateva min "oh is the fourth dropped pass" dupa alte cateva minute "oh is the fifth dropped pass" si pe la a6a sau oprit

MVP #7, 6 pass tds, 19 din 23 complete, 400y+ passing, what more can i say

little_earl
18th August 2007, 20:11
Steelers @ Patriots : 35-36

wow ... nu credeam c-o sa castig meciul asta, dupa cum am inceput, si dupa cum s-a desfasurat sfertul 4

in primul sfert au fost o gramada de big plays .. eu am dat un TD din kick-off return (al doilea in 2 meciuri cu Wes Welker) si un rushing TD cu Maroney de 53 de yarzi ... nu mi-au mers deloc pasele lungi, lui Moss i-am aruncat numai pase scurte, iar la Stallworth am aruncat de 2 ori si ambele pase au fost interceptate ... asa ca a trebuit sa ma uit la alti receiveri precum Wes Welker, Reche Caldwell sau Ben Watson

la 28-28, in sfertul 4, mtfk a intrat in jumatatea mea, a tras de timp, si a ajuns pe la linia mea de 5 cu vreo 1'30'' inainte de finish ... am facut un penalty intentionat pt a-l aduce la linia de 1 yard si l-am lasat sa inscrie .. (nu mai aveam time-out-uri si ar fi trebuit sa dea qb kneel sa treaca timpul si un FG in ultimele secunde ... dar bine ca nu i-a trecut prin cap :D ) .. deci a inscris cand mai erau 1'13'' in joc, timp suficient pt Brady sa construiasca un drive incheiat cu o pasa de TD pt Wes Welker cu 8 secunde ramase in joc ... deja stabilisem din timpul drive-ului ca daca inscriu o sa merg pt 2 point conversion pt a nu mai merge in OT .. si l-am reusit dupa ce am intrat cu Brady in end-zone) .. cu 8 secunde ramase mtfk a mai avut timp sa arunce doar 2 pase de la linia lui de 20, ambele incomplete

georgebz
18th August 2007, 21:06
c greseala ai facut MTFK la faza cu atacu p linia de 1 yard .. chiar daca nu dadeai kneel ... te lasai sack-uit si tot era ceva , mai ales daca nu mai avea TO ;)

little_earl
18th August 2007, 21:44
Saints @ Patriots : 14-62

mda ... meci usor, se vede ca effect e la inceput .. in atac o schema 90% din cazuri, in aparare blitz 90% din cazuri :P deci peace a cake ... 3 interceptii user pick, un fumble return pt TD cu Bruschi la prima faza a meciului ... Moss a alergat ca prin branza prin aparare ... meci de imbunatatit golaverajul :P

multa bafta in continuare pt toti rookies :P

effect
18th August 2007, 21:46
Sunt un robot

Zabriskie
18th August 2007, 21:54
149 yac cu un wr :groggy:

little_earl
18th August 2007, 22:39
west coast :P

mtfk
19th August 2007, 00:00
c greseala ai facut MTFK la faza cu atacu p linia de 1 yard .. chiar daca nu dadeai kneel ... te lasai sack-uit si tot era ceva , mai ales daca nu mai avea TO ;)


sincer eu in momentul ala fix la qb kneel nu ma gandeam, ma gandeam cum sa fac sa nu dea td in driveul urmator... a fost un meci cam stresant p final, in special la 2pct conv..

i-am zis lui earl sa faca cum au facut pats in playofful de anu trecut, dar se pare ca nu prea i sa int lui ci doar mie, cu o pasa scapata aiurea de parker in lateral la 3&4 care putea sa ma duca cu un pas mai aproape de victorie...shit happens, dar e bine ca am reusit sa tin pasul cu el, sincer ma asteptam la 51-3 pt el

acum randul meu sa zic playurile interesante, pasa de screen de 80y pt td daca nu ma insel, apoi am vrut sa mai fac un screen la urmatoru drive, dar am vz undeva in colt un wr liber, era holmes:D pasa pt td parca, in defensiva am incercat sa fac tot c am putut.
bineinteles ca in afara de greseala cu qb kneel la care nu mam gandit, am mai facut vreo 2-3 greseli care nu mau costat prea mult, una cand am apasat din greseala p o litera cand era fereastra aia cu no huddle etc, si am apasat in asa fel incat sa strigat TO, si celelalte au fost cand apasam aiurea p f si fugeam cu un om in alta parte decat unde trebuia...

btw earl, mi-ai zis la meciul din camp trecut, ca sa nu mai controlez wr ca faceai tu interceptie...asta ai facut tu azi, ai controlat un wr si am facut interceptie:D

steeleresi d anul asta sunt mult mai buni decat aia de anu trecut:D

real23
19th August 2007, 00:56
St. Louis Rams (real23) vs. Tennessee Titans (bason) 50-14
Meci spectaculos, imi felicit adversarul pt munca depusa :D

mtfk
19th August 2007, 02:30
STEELERS vs. BEARS 37-7 (eu vs cristy_extreme)

nu mai stiu ce sa intamplat

little_earl
19th August 2007, 07:43
btw earl, mi-ai zis la meciul din camp trecut, ca sa nu mai controlez wr ca faceai tu interceptie...asta ai facut tu azi, ai controlat un wr si am facut interceptie:D
dap, dar cred ca altfel stateau lucrurile daca era Moss acolo :P sarea peste toata lumea

real23
20th August 2007, 11:02
cine joaca sa ma contacteze pe id-ul real23_ro , am probleme cu celalalt id.

little_earl
20th August 2007, 13:34
Patriots @ Bengals : 42-13

in prima repriza s-a facut diferenta, eu am inscris 3 TD-uri, clau a aruncat 3 interceptii, din care 2 in red-zone ... scorul putea fi mai strans, insa de 2 ori receiverii lui au scapat mingea in end-zone dupa ce au fost loviti de oamenii mei

how bout that Tom Brady? perfect rating : 158,3 ... si n-am pasat prea mult, abia pe final am incercat niste pase mai lungi pe Moss ca sa se adune la stats :P ... greul a fost dus de Maroney care a alergat ca prin branza, si a dus ofensiva in red-zone, de unde Brady a pasat pt 5 td-uri iar FB-ul Evans a alergat pt unul

ah .. uitasem sa mentionez .. am avut 6 penalties pt peste 100 de yarzi ... vreo 3 kick off-uri in aut, si vreo 3 pass interfernce, din care 2 la pase lungi in adancime

mtfk
20th August 2007, 20:40
STEELERS vs BENGALS (28-10) (eu vs claudiu)

a fost un meci greu, prima pasa a mvpului a fost interceptata, am crezut ca o sa pierd meciu inca de la inceput, ochocinco a prins cateva pase cu cativa oameni dupa el..dar a scapat una cu un sg om dupa el la 2y in spate, prin sfertul patru am inceput sa dau runnuri, dar dupa c am realizat un 1st down a fost un fumble, noroc cu arbitri care au vrut sa revada faza si atinsese cu genunchiul mai intai, dupa aia parca eram la 3 si 7 am dat un screen a fugit ward dar din nefericire a iesit in afara.
a fost si nasol meciul pt ca ningea, parker de abia daca a facut cativa yarzi buni...
tdurile mele au fost 3 din pase si 1 din run, parca a3a incercare de pasa sa transformat intrun td, cu pasa la davenport apoi una la parker fix la finalul sfertului 2:D (that was amazing) si a3a p final cand dadeam numai run, am zis sa il ametesc un pic si am dat pasa la miller care a ajuns in endzone. (uitativa la poza cu receiving, ultima)
intial am crezut ca eu am tras de timp ca tineam mingea ca se parea ca am avut minge tot meciul dar cand colo a fost invers

MVP (again) BIG BEN #7

cycloneclau
20th August 2007, 22:10
Mda, ce sa zic ... in ultimele 2 meciuri am reusit din 10 incercari din redzone, numa 3 td-uri si 0 field goal-uri ... se pare ca mai trebe sa trag la practice cu ocho cinco, ca-i cam lenes :P, oricum cred ca Madden 08 pt pc este o mare porcarie, in comparatie cu next gen pt ps3 si xbox 360 ... pt jocu asta mi-as lua o scula de aia (de n-ar fi pretul asa piperat:D)

cycloneclau
20th August 2007, 23:15
eu impotriva lui raven_jaguar (adica bogdan)

Un meci foarte echilibrat in care McGahee a fost actorul principal al lui Bogdan (dupa cum banuiam deja dinainte). Nu prea l-am putut opri ... mai mult s-a oprit singur scapand mingi pe jos :P

Oricum din kickoff, nu stiu de ce dar nu mi-o fugit automat returner-ul spre minge si m-am trezit ca era deja foarte aproape de minge cu 2 jucatori, si am reusit sa prind mingea, dar degeaba ... ca m-a placat in endzone ... safety :headbang:

Apoi la punt-ul meu, am reusit sa fortez un fumble si mi-am mai revenit din socul initial. Ma bucur cel putin ca n-am mai facut interceptie in endzone ... ca ma lasam de sportul numit Fotbal American (cel putin in spatiul virtual :))

cristy_xtreme
21st August 2007, 15:53
BEARS-RAMS 20-13 nush c are printscreen da e prea mare...

georgebz
21st August 2007, 15:56
tre sa le deschizi cu PAINT , dai Save as JPG .. si apoi le poti uploada

little_earl
21st August 2007, 17:00
Rams @ Patriots : 0-45

la primul atac m-am incurcat, am dat punt, n-a stiut sa ceara fair catch, l-am lovit, a scapat-o, a recuperat-o Seau .. TD .. :D
in rest, s-a aparat destul de bine la pasele lungi, o singura data l-am batut cu Stallworth ... dar la pasele scurte n-aveam probleme, si am dat 4 TD-uri ... n-am alergat ca-n alte dati, deci s-a aparat bine contra run-ului, mai ales cu Leonard Little care a avut 2 sack-uri si 2 tackles for loss
in aparare ... :D ... nu prea am avut probleme, era totusi sa inscrie un rushing TD cu QB-ul dar a scapat-o la linia de 1 yard si am recuperat in end-zone pt touchback ... am dat inca un TD defensiv dupa un fumble recuperat de Richard Seymour ... la 4th down n-a dat punt decat cand era pe linia lui de 1 yard ... ce m-a amuzat e ca selecta mereu "fake spike" si-mi aparea acolo "kickoff", probabil nu stia ca imi apare si mie formatia cu care se prezinta ... deci n-avea cum sa ma surprinda ... in rest, niste pase rapide la holt, sau niste pase lungi .. la holt :D din care am "prins" si eu vreo 4 :D ... am avut vreo 5 pase deviate cu Meriweather si cu Samuel ... a incercat un FG de la 68 de yarzi :D ... dar si asa, am jucat cu altii mai slabi decat el .. bafta in continuare real23

real23
21st August 2007, 18:39
stiam ca-ti apare kickoff, dar ce vrei, mi-am incercat norocul :D oricum se vede prea clar ca sunt rookie, i mean, parca n-am fost pe teren. bafta si tie.

cycloneclau
22nd August 2007, 17:25
eu vs real23 30 - 3

Nu prea sunt multe de spus ...

mtfk
24th August 2007, 01:45
grupa B jucativa meciurile!! ca eu deja mam plictisit, nu imi gasesc concurenti:(

georgebz
24th August 2007, 09:52
da .. ati ramas cam in urma :D ... eu ma uit la grupa mea si nu imi vine sa cred ... arata ca dupa 3 saptamani de campionat :P

real23
25th August 2007, 17:49
Din pacate nu pot juca cu mtfk si stefanh. Cu nici unul din ei nu ma pot conecta.

comancer
25th August 2007, 20:14
Din pacate nu pot juca cu mtfk si stefanh. Cu nici unul din ei nu ma pot conecta.

Ati incercat cu hamachi :)?

real23
25th August 2007, 21:16
da (doar cu stefan)

little_earl
27th August 2007, 00:22
Ravens @ Patriots : 17-27

inceputul dezastruos a prezis ceea ce va urma, unul dintre cele mai slabe meciuri ale mele ... deci, am dat interceptie la prima faza a jocului ... apoi am mai pierdut un fumble si am mai aruncat o interceptie ... am luat 2 td-uri pe 2 greseli ale mele, la primul m-am aruncat cu SS pe langa TE care a ramas singur, iar la al doilea am crezut ca a depasit QB-ul linia de scrimmage si l-am atacat, numai ca sa paseze peste mine la omul liber

daca nu era Maroney in teren nu mai castigam ... omul meciului cu 3 td-uri (2 rushing si 1 receiving) ... Brady 1 td si 2 ints ... Moss 3 pase pt 51 de yarzi .. Stallworth nimic, o pasa lunga am incercat spre el dar n-a fost nici pe-aproape .. m-am uitat acum pe poze si cica a prins 2 pase pt 16 yarzi :P

georgebz
27th August 2007, 00:37
probabil daca profita de greselile ce le-ai facut si la inceput era si mai greu meciul .. ca totusi vad ca abia in sfertul 3 s-a distantat

ar fi fost interesant de vazut si posesia :D ... as fi inclinat sa zic ca a avut el mai mult mingia , dar vad ca a avut f putine first downs , deci cred ca ai avut mult timp mingia

little_earl
27th August 2007, 01:08
pai a dat si el 2 interceptii, si a pierdut un fumble ... deci am fost egali la capitolul turnovers .... dupa o interceptie a mea a avut FG insa l-a ratat ... a mai gresit pe final la 24-17 cand mai erau sub 2 minute si avea 4th and 10 in jumatatea lui, dar a dat punt, eu zic ca trebuia sa mearga ... asa am primit mingea si am mai dat un FG care a inchis meciul

stefanh
27th August 2007, 01:59
Un meci curat...cam enervant datorita conexiunii.. TD-uri din pase lungi...rushuri cat sa se ajunga la 1st down...MVP D.Driver cu 4 TD..si cam atat...:)
screenurile si cu jpg tot au 116kb si nu mere upload..o sa mai incerc.
mtfk sa incercam zilele astea poate mere ca eu nu aveam update cand am incercat atunci.:P

mtfk
27th August 2007, 06:38
parca cu tine am incercat sa joc stefanh si mia dat eroare, am reinstalat si iar mia dat eroare, acum merge, jucam oricand (cand ma vezi p mess buz)

georgebz
27th August 2007, 12:27
deocamdata nu este nimeni avertizat ( dumboss_yo m-a anuntat ca e plecat o perioada si va juca atunci cand se intoarce , iar cu cristy_extreme si effect am vorbit , au zis ca vor juca astazi cel putin 1 meci )

Pana pe 2 Septembrie trebuie ca fiecare sa aiba minim 6 meciuri jucate !

cristy_xtreme
27th August 2007, 13:58
SAINTS-BEARS 28-24 CAT BULAAAAN:headbang:

effect
27th August 2007, 14:05
Cat bulan ca i-am avut in echipa pe Mark Simoneau ( 9 tackles , 2 interceptii ;) ) si pe McAllister (forta naturii , doar Urlacher l-a putut opri ) .
Jason David interceptie si Td ...oricat un joc spectaculos si prima mea victorie ...chiar nu ma asteptam :D (dar tre sa recunosc am avut mare mare noroc :D )

dumboss_yo
27th August 2007, 17:50
Guess who's back and ready to rumble ???!!! Acum 30 min am sosit si eu de la tara si as dori sa joc cat mai multe meciuri pentru a recupera timpul pierdut ... asa ca ii rog pe cei care nu au jucat cu mine sa ma contacteze pe mess ;) ...

stefanh
27th August 2007, 19:12
Un meci strans...in prima repriza am avut 14-0..apoi cycloneclau a inceput sa-si revina si a dus scorul la 24-21 la inceputul 4QTR..la scorul asta el a avut mingea pe linia de 1yd in jumatatea mea cu un minut si ceva ramas..era 4th down si a ales sa paseze..am facut interceptie in endzone cu CB-ul Franck Walker si...chiar daca era cel mai lent din toti CB...a reusit sa duca mingea la TD(31-21). Apoi el a reusit un TD si un 2 pt conversion(31-29)..onside kick pe care l-am recuperat si am mai dat si un FG si gata..:)
Driver n-a avut nici un TD dar a prins vreo 2 pase (modest)....Favre un meci bun...MVP dupa mine l-as pune pe F. Walker care a facut faza meciului intr-un moment f important... HB-ul B Jackson a fugit cumplit....2 fumble...DEZASTRU

dumboss_yo
27th August 2007, 20:48
Pittsburgh STEELERS 7 - 28 Indianapolis COLTS (mtfk 7 - 28 dumboss_yo)
Un meci in care apararea mea a fost excelenta si a permis doar 6 first downs pe intreaga durata a partidei. Nu sunt prea multe de spus, doar ca pe final MTFK a fost oarecum lipsit de fair-play pentru ca a facut vreo 4 Encroachement intentionate...il inteleg totusi pentru ca era foarte frustrat deoarece nu i-a iesit deloc jocul...bafta in continuare Cristy !
MVP --> Bob Sanders (4 Tackles + 1 Big Hit + 3 Tipped Passes).

mtfk
27th August 2007, 21:10
Un meci in care apararea mea a fost excelenta si a permis doar 6 first downs pe intreaga durata a partidei

nush daca ai observat ca steelersi au jucat groaznic, rb era liber ii paseaza peste cap de 4 ori sa intamplat asta *inspre sidelineuri*, primul run: fumble, la o pasa lunga era sa fie fumble, dar bn ca sau uitat arbitri si nu a fost fumble..
am fost lipsit de fair play in alea 4 enchroachement pt ca nu avea nici un rost sa stau sa tragi d timp si sa dai td, asa makr mai aveam si eu posesia sa incerc sa mai dau un td, fg ceva...
din ce am vz in statistici eu am avut ~aprox 4 minute mingea, in rest trageai de timp inca de la inceputul sfertului 3...

dumboss_yo
27th August 2007, 21:27
am inceput sa trag de timp la 2:10 din sfertul IV penru ca scorul era 20-7 si nu vroiam sa mai risc nimic ... eu consider ca faptul ca alergi pe final ca sa lasi cronometrul sa mearga pentru ca esti in avantaj nu este lipsa de fair-play, dar faptul ca tu faceai Encroachement intentionat este (nu te ajuta cu nimic pentru ca oricum cronometrul nu se oprea ci din contra ma ajutai pe mine sa mai punctez si sa nu mai ai nicio sansa de a intoarce rezultatul sau macar de a micsora diferenta) ... oricum, am spus ca nu sunt suparat si ca te inteleg, dar te sfatuiesc sa nu mai practici aceasta "tactica" in meciurile viitoare ...

A.k.a
27th August 2007, 21:27
Nu inteleg cum sa joace jucatorii prost? Am mai patit si eu faze ca dadeam pasele cu mult pe langa WR sau RB, da poate tineam eu in fata sau ce stiu eu. Nu inteleg cum sa greseasca ei singuri?

mtfk
27th August 2007, 21:31
omule ma plictisisem sa mai stau sa tragi de timp ca sa dai td/fg (nam zis ca nai fost fair play), tot acelasi lucru era daca tu trageai de timp sau eu faceam penalizari, fi macar fericit ca ai castigat 7 pct mai rpd de pe urma encroachementului ...erau slabe sanse ca sa se faca un fumble sau o interceptie..avand in vedere si unele incercari de tackle, cand sarea omul meu pe rb tau si se lovea ca de un stalp si cadea, dar rb tot ramanea in picioare
si totusi nai cum sa tragi de timp din min 2.10 sf IV si sa ai time of possesion de aprox 12min...
in fine..un meci aiurea, acum urmeaza sa imi sara toti in cap... ca nu trea sa faci aia si ca dc ai facut asa... o sa aveti un sg rasp, pt ca asa am vrut;)

aka, (un exemplu la c ai intrebat tu) dar cand fac fumble jucatorii cine e de vina?

dumboss_yo
27th August 2007, 22:00
hai ca esti amuzant Cristy :) .... vrei sa zici ca daca am avut 12 min posesie inseamna ca am tras de timp ???!!! :rosu:
iti spune eu ce inseamna : multe PASE complete si RUN eficient :yes: ;) ... sa iti reamintesc ca scorul la first downs a fost de 11-6 pentru potcoave ?! se pare ca suferi de amnezie :drak:

mtfk
27th August 2007, 22:13
ultimu comment legat de meciu asta si o las balta, nam chef sa mai comentez meciu asta si dupa sa imi sara toti in cap.
bv, felicitari, esti mare!
deci ai zis ca ai avut aparare exceptionala, multe pase complete si multe runnuri eficiente, dar cum se face ca in 12 minute ai inscris doar 28 pct????
pacat ca n-ai scos screenurile, din moment c ai vazut ca eu am iesit imediat dupa finalul meciului

!end of subject!

p.s. stop writing my name with "y"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

georgebz
27th August 2007, 22:24
s-a incins atmosfera pe aici de cand nu am mai intrat :D

little_earl
27th August 2007, 22:57
si pe mine m-a enervat odata dumboss pt ca alerga in continuu :D dar aia se intampla in meci amical ... daca si acolo tragi de timp :P in meciurile oficiale faci ce poti ca sa castigi, in limitele fair-play-ului ... nu cred ca e de condamnat pt ca a alergat, asta e standardul si-n realitate

dumboss_yo
27th August 2007, 23:51
pey asta ziceam si eu EARL... asa se face ... nu e lipsa de fair-play daca alergi, ci e tactica inteligenta, spre deosebire de aceea de a face Encroachement intentionat ...
aaa si in legatura cu screenurile Cristi, nu le-am pus pentru ca nu stiu cum ...
am marcat doar 28 puncte pentru ca am jucat multe play-uri pentru putini yarzi ;) ...

dumboss_yo
27th August 2007, 23:56
New Orleans SAINTS 7 - 13 Indianapolis COLTS (effect 7 - 13 dumboss_yo)
Un meci incredibil de slab pentru mine atat in ofensiva cat si in defensiva. Scorul la first downs a fost de 12-5 pt sfinti, dar la yarzi 185-180 pentru potcoave. La sfarsitul timpului regulamentar scorul a fost 7-7, dar am reusit in OverTime sa marchez un TD cu 65 sec inainte de finalul acestei reprize suplimentare. Se pare ca effect evolueaza de la meci la meci...bafta in continuare !
MVP --> Marvin Harrison (2 TDs si numeroase receptii)
P.S. Scuze pentru post-urile consecutive...george daca e necesar "lipeste-le" tu...

effect
28th August 2007, 00:07
Am noroc ca de fiecare data :D
Pt mine au evoluat bine Johnson (TE ) autorul singurul TD , Brees exceptional ca de fiecare data , iar pe faza defensiva deja binecunoscutii Simoneau si Smith . GO SAINTS GO :yeah::ok:

Succes mai departe dumbo si ne vedem la meci ..asta in caz ca imi iau bilet :headbang:

NOAPTE BUNA COPII :D

georgebz
28th August 2007, 09:49
P.S. Scuze pentru post-urile consecutive...george daca e necesar "lipeste-le" tu...

nu au legatura una cu alta , deci se accepta ;)


Nu sunt prea multe de spus, doar ca pe final MTFK a fost oarecum lipsit de fair-play pentru ca a facut vreo 4 Encroachement intentionate

ma mir cum de nu s-a deconectat jocul ... eu am patit de 2-3 ori cand adversarul facea asa si s-a deconectat , parca a si dat eroare in legatura cu asta ... daca se va mai intampla asa si aveti si dovada , cel ce a comis greselile va pierde jocul , nu va mai avea dreptul sa contiunue meciul de unde s-a intrerupt si va fi si avertizat

mtfk
28th August 2007, 13:58
cu cat va pierde meciul? sa zicem ca daca e in avantaj cu 2 td-uri..

p.s. nu mere sa joc cu stefanh si real 23..what we gonna do?

dumboss_yo
28th August 2007, 14:04
Cincinatti BENGALS 27 - 7 Indianapolis COLTS (cycloneclau 27 - 7 dumboss_yo)
Ce pot spune....nu sunt deloc in forma...m-am aparat groaznic (311 yarzi pentru Bengals din 10 first downs) si am atacat dezastruos (167 yarzi din 9 first downs + 3 INTs + 3 Fumbles)...un meci pe care vreau sa il uit repede pentru ca pur si simplu mi-a provocat o mie de nervi...Felicitari lui Clau care a jucat exceptional si nu mi-a lasat nicio sansa...bafta in continuare !
MVP --> SS-ul de la Bengals (5 Tackles + 2 INTs + 1 Forced Fumble).

georgebz
28th August 2007, 14:12
cu cat va pierde meciul? sa zicem ca daca e in avantaj cu 2 td-uri..

p.s. nu mere sa joc cu stefanh si real 23..what we gonna do?


un om intreg la minte nu ar face niciodata asta in mod repetat , daca conduce ... deci nu are rost sa vorbim de o situatie care nu se va intampla ...

joaca meciurile ce le mai ai si cu cei 2 vom vedea in ultima saptamana ce se poate face

cycloneclau
28th August 2007, 14:21
Uitati aici si screenshot-uri de la stats ... ce pot sa spun, toata echipa lui o jucat mizerabil, fumbles peste fumbles (unele provocate de mine prin strip) iar unu la return cand el a dat dive si la ala i-o scapat mingea din mana, noroc ca o iesit out of bounds. Si n-am tras de timp nicio secunda, nici macar atunci cand aveam un td avans in sfertul 4 :D ... si la 4th & Goal la ultima faza am vrut neaparat sa-i dau un TD cu ocho cinco lui Ionut a.k.a. Ocho Cinco :drak:

comancer
28th August 2007, 19:49
5 intercepti de a lu manning w0w bravo ~~:cool:

mtfk
28th August 2007, 21:19
un om intreg la minte nu ar face niciodata asta in mod repetat , daca conduce ... deci nu are rost sa vorbim de o situatie care nu se va intampla ...

joaca meciurile ce le mai ai si cu cei 2 vom vedea in ultima saptamana ce se poate face

dar vezi ca nu ziceam in special de encroachement, daca faci 4-5 -6 penalizari te scoate din joc automat, nu conteaza dacas toate la fel, mi sa intamplat odata cu un false start, un offside, un onside recuperat pe linia de 38 si un facemask, la genu asta de penalizari neintentionate daca te scoate se pierde meciul chiar daca esti in avans?

georgebz
28th August 2007, 21:34
normal ca nu se pierde meciul in situatiile astea ... este vorba de penalizari ce sunt facute intetionat ... alta faza pe care nu o suport , atuni cand adversarul isi trimite jucatorii la plimbare prin tribuna ... asta nu duce la penalizare bineinteles , dar pentru mine e o dovada ca cel ce face astfel de "gesturi" nu stie sa piarda

mtfk
28th August 2007, 21:40
cum adik sa isi plimbe jucatorii prin tribune?
am vz si la alti si am fct si eu, la field goal sau extrapoint, cand se stie clar ca urmeaza un fg, sau la fgurile lungi sa il duc p om langa poarta sa prinda mingea.
sa ne plimbam cu jucatorul prin spatele terenului...asta nu e un gest pt cei care nu stiu sa piarda, pt ca poti fi si in avatanaj sa te plimbi cu unu din jucatorii, cand adversaru de fg

cycloneclau
29th August 2007, 11:36
Titans @ Bengals 0 - 17 (bason vs io)

Noroc cu Rudi Johnson, ca Palmer o avut una din zilele lui proaste ... :(

dumboss_yo
29th August 2007, 15:45
Tennessee TITANS 14 - 56 Indianapolis COLTS (bason 14 - 56 dumboss_yo)
Un meci cu o prima repriza echilibrata (ca dovada ca scorul a fost 7-7 la pauza), dar in a doua repriza m-am dezlantuit :evil: si datorita numeroaselor greseli pe care Bason le-a facut in ofensiva (4 INTs + 3 Turnover on Downs). Vreau sa remarc faptul ca Manning a avut un rating de 118.3 iar Young unul de 1.8 :drak: .
MVP --> Marvin Harrison (149 yarzi si 4 TDs).
Bafta in continuare Bason ! ;)

georgebz
30th August 2007, 10:11
in sfarsit un rezultat demn pentru Manning&co , ca pana acum eram cam dezamagit de rezultatele "potcoavelor" :P

stefanh
30th August 2007, 10:54
Azi plec din localitate si ma intorc in cursul sapt viitoare cand imi voi juca toate meciurile.Sper ca George sa'nteleaga si sa nu ma scoata din concurs..:)..bafta

mtfk
30th August 2007, 22:19
steelers titans 28-18 eu vs bason

un meci frumos, ma cam enerveaza updateu asta, willie parker de abia accelereaza acum:(

mai am un meci cu raven, dar nu prea dau de el..:(

dumboss_yo
31st August 2007, 11:50
nici eu nu l-am prea vazut pe Raven si trebuie sa joc cu el ...
aaa si George, cum adica dezamagit de rezultatele potcoavelor ? poate de meciul cu Bengals, ca in rest.... :P

little_earl
31st August 2007, 12:03
cu Raven vrea sa joace ... dar de mine fuge, zice ca nu e in forma :D

georgebz
31st August 2007, 12:15
aaa si George, cum adica dezamagit de rezultatele potcoavelor ? poate de meciul cu Bengals, ca in rest.... :P

m-am referit la scoruri ;) ... nu trebuia sa dai mai putin de 4 TD / meci la all pro :P

dumboss_yo
31st August 2007, 15:29
eee asta e ... am jucat economicos :cool: ...
cu Earl joc ultimul meci....o sa fie un fel de derby-ul grupei B :P ...

little_earl
31st August 2007, 15:38
cu Earl joc ultimul meci....o sa fie un fel de derby-ul grupei B :P ...
o sa fiu deja calificat si o sa-mi odihnesc titularii :cool:

dumboss_yo
31st August 2007, 16:59
pey da....daca doamne fereste se accidenteaza vreun patriot ?! :)

dumboss_yo
1st September 2007, 23:42
Baltimore RAVENS 0 - 14 Indianapolis COLTS (raven 0 - 14 dumboss_yo)
Un meci care a decurs exact cum ma asteptam, cu Ravens buni in aparare (2 INT) dar aproape inexistenti in atac (2 first downs). Ofensiva potcoavelor a mers bine, avand in vedere ca am jucat impotriva echipei cu cea mai buna defensiva din NFL (10 first downs si 201 yarzi). Bafta in continuare raven !
MVP --> Joseph Addai (22 Carries for 97 yards & 1 TD).
De la Ravens am remarcat pe R.Lewis, care s-a aparat extraordinar contra pasei si RUN-ului pe exterior.

Raven Jaguar
2nd September 2007, 23:45
St.Louis Rams(real23) vs Baltimore Ravens(eu)....victorie chinuita cu 14 la 7,greseli fatale(a plecat cu o pasa din first 10 yards ai lui cu Holt si un td frumos a lui real 23....in rest.....apararea a functionat bine,atacul a mers prost:( noroc cu interceptia lui McAlister la scorul egal 7 la 7 care a reusit din interceptie sa dea td):)......o interceptie facuta de real23,4 interceptii de catre mine iar MVP a fost Dawan Laundry cu 2 tackles,2 interceptii,1 fumble forced.....george...daca nu pot in seara asta maine sigur o sa joc al treilea meci de saptamana asta.....sorry...sper sa nu te superi,i have it some problems to take care...

georgebz
3rd September 2007, 09:16
effect a decis ca nu isi va mai juca meciurile ... restul meciurilor pierdute cu 10-0 ... fara drept de participare la editia urmatoare !

georgebz
3rd September 2007, 09:17
pana pe 09.09.2007 , ora 23:59 trebuie jucate toate meciurile !

mtfk
3rd September 2007, 22:08
62-3
Steelers - Ravens
(eu vs raven-jaguar)

am inceput eu meciul bine, un run de 9 si cv inch, si o pasa de 66y pt td, al2lea drive un run de 66
p la final o interceptie returnata in endzoneul lui raven
bogdan cred ca a avut cea mai neagra zi la madden, 5 interceptii si 1 fumble parca..iau iesit niste pase extraordinare, unele lau dus la 5 y de endzone dar a primit un sack si a trebui sa dea FG
a fost un meci relativ usor

georgebz
3rd September 2007, 22:29
ce stransa va fi lupta pentru locul 3 in B I :D ... raven , bason , real 23 au 2-5 in mom asta

Raven Jaguar
4th September 2007, 06:45
Da...asa e....va fi o lupta stransa.....eu mai am de jucat cu bason si cu cristy_xtreme......sper sa ma descurc....in legatura cu meciul cu mtfk....intr-adevar.....a fost cel mai prost meci al meu la Madden...de cand joc,nimic nu a mers si Cristi si-a facut datoria si a inscris cat se putea...de partea mea,doar cateva pase mi-au iesit si saracul Ray Lewis care s-a luptat de unul singur(1 fumble recovery)si mai multe tackling-uri.Si la franchiza cand joc cu Steelers parca joc cu all star team's,nimic nu merge,si e foarte greu sa-i bati...prefer pe Colts,Patriots..oricare echipa....dar Steelers...imi sunt rivali de moarte si in realitate si in joc:angry:

cristy_xtreme
4th September 2007, 17:53
Bears @ Titans 27-21

ce meci...castigat in prelungiri:yeah:scuzati calitatea printului da nush ce are si tot timpu e prea mare(KB)

dumboss_yo
4th September 2007, 19:29
Chicago BEARS 3 - 58 Indianapolis COLTS (cristy_xtreme 3 - 58 dumboss_yo)
Un meci in care atat apararea cat si atacul mi-au mers minunat...Ursii au avut doar 4 first downs si 77 yarzi, in timp ce potcoavele au obtinut 13 first downs si 372 yarzi ... S-au remarcat in defensiva Bob Sanders (o INT returnata pentru TD, 3 Tipped Passes si 3 Tackles) si in ofensiva Anthony Gonzalez (3 receptii pentru 81 yarzi si 2 TDs). Bafta in continuare Cristy, lupta pentru locul 3 in grupa.
MVP --> Peyton Manning (rating 149.3 ; 300 yarzi aruncati si 1 yard alergat ; 4 pase de TD).
P.S. Cu victoria asta mi-am asigurat primul loc in grupa B I . Yupyyy am bye week :P !

stefanh
6th September 2007, 20:20
M-am intors din deplasare si sunt gata sa-mi joc ultimele meciuri weekendu asta.Toti cei care au de jucat cu mine sa ma contacteze pe mess( chiar dak is pe invisible)..10x George pt intelegere:ok:

mtfk
6th September 2007, 21:25
Toti cei care au de jucat cu mine sa ma contacteze pe mess( chiar dak is pe invisible)..
de unde vrei sa stim cand esti p invisible? ..sau vorbeai de ceilalti concurenit:-?

vezi ca vreau sa mai incercam sa jucam meciul

georgebz
6th September 2007, 21:49
M-am intors din deplasare si sunt gata sa-mi joc ultimele meciuri weekendu asta.Toti cei care au de jucat cu mine sa ma contacteze pe mess( chiar dak is pe invisible)..10x George pt intelegere:ok:

acum totul depinde de tine sa le termini pana duminica la 23:59 ;)

little_earl
8th September 2007, 00:41
packers @ patriots : 28-73

meciul s-a jucat in conditii groaznice, cu intreruperi la fiecare 5 secunde, din cauza asta se controlau foarte greu jucatorii

am aruncat singura interceptie inainte de pauza, cand vroiam sa apas pe A s-o arunc afara, dar am apasat pe S si a aruncat-o in diagonala ... apoi la pauza am vrut sa-i zic ceva adversarului dar acesta nu mai avea rabdare sa reintre in joc, si n-a putut sa stea 5 secunde sa ma lase sa scriu, dadea mereu ca e ready to play .. am dat si eu, a inceput repriza a 2-a, apas iar ESC sa-i scriu, dar nici asa n-a vrut, n-avea rabdare ... si mi-am zis : "ahaaa, vrei sa joci neaparat, lasa ca-ti dau cate pot ... ai corner cu viteza 87? si WR meu are viteza 97? hmm.." dar nu-mi sta in fire sa fiu asa taran si n-am aruncat pasa lunga la fiecare faza, ba chiar am tras de timp un pic ca sa se termine mai repede meciul asta urat

din cauza conexiunii si a halului in care se misca a reusit sa completeze niste pase pe care in conditii normale le deviam fara probleme ... fapt ce i-a dat curaj si a mai incercat astfel de pase => 6 interceptii, 3 Samuel, una Wilson care ar fi trebuit sa fie TD dar prostul in loc sa danseze spre endzone a facut un pas in afara

MVP: Tom Brady

stefanh
8th September 2007, 20:41
Un meci cu 2 echipe care s-au aparat foarte bine (un singur TD...si ala pasa din Redzone). Cheia jocului a fost AWR celor din aparare..care se pare ca a fost mai mare la a mei...:P.asa au iesit 5 interceptii(3 cu Al Harris care a fost si MVP) fata de 1 interceptie rams...recieveri mi-au functionat toti cat de cat Driver,Jones,Franks cate 2 receptii fiecare.. Favre a pasat bine..cat pt a ajunge la 1st down.


PS: Sorry Bogdan ca n-am stat sa vad ce-ai vrut sa zici la pauza...greseala mea...eram f f nervos de conexiune si de faptul ca nu-mi iesea deloc rushingu..pe care vroiam sa ma bazez meciu asta(stiind k n-am nici o sansa in fata unui asemenea jucator..:))..a mei faceau fumble la rush si asta ma scos din minti:headbang:. Scuze ink odata...asa-s io mai temperamental..:D

dumboss_yo
8th September 2007, 21:05
Earl maine trebuie sa ne jucam si noi meciul...daca poti pe la ora 15 ... ca la 17 plec la antrenament si apoi seara stii foarte bine ca vizionam meciuri din Week 1...

stefanh
8th September 2007, 22:38
Meci normal...nu prea sunt multe de zis...din nou interceptii care au facut diferenta + un mix de rush & pass care a destabilizat apararea adversa de cateva ori..

Mtfk...maine sa mai incercam sa ne jucam jocu...poate merge...ne gasim pe mess

mtfk
8th September 2007, 23:21
so..am incercat sa joc cu stefanh si nu se conecteaza:(
mai e optiunea hamachi a.k.a. optiunea lag pe care nu cred ca o prefera cineva.

Raven Jaguar
9th September 2007, 15:51
Ravens @ Bears(eu vs cristy_extrem) 28-35 ....un meci in care inevitabil iar am facut greseli,au fost cate 4 interceptii de fiecare parte,cristy a dat si la una sau doua interceptii td.Ce sa spun...noroc cu McGahee ca altfel iesea urat de tot...cu el am dat 4 td si a avut 171 yards rushing....in rest...ca de obicei am facut greseli si in aparare incercand sa controlez safety sau cb-ul si cristy a profitat de sansa si a castigat meciul,a jucat bine si a facut diferenta....il felicit si ii urez bafta in continuare...diseara sper sa joc si ultimul meci cu bason.....

cristy_xtreme
9th September 2007, 18:47
dc de fiecare data cand castig tre sa fie un meci strans?!?! ma rog...bine k am castigat si sper sa ma calific.

Raven Jaguar
10th September 2007, 01:57
George...eu am incercat sa dau de bason....dar nu am reusit!...speram sa joc ultimul meci in seara trecuta.....cu Cristy_extreme am reusit in timpul zilei...dar cu bason nu.....cum ramane?....se poate sa joc asta seara(adica luni 10.09.2007)..poate asa dau de el?

georgebz
10th September 2007, 12:14
imi pare rau dar nu s mai accepta meciuri jucate azi , pentru ca sunt mai multe ce nu au fost jucate ... eu zic ca 3 saptamani au fost mai mult decat suficiente , insa unii au lasat pe final si tot nu au reusit sa joace ...

In BII lucrurile sunt clare , iar in BI la cei cu 2-6 se va face departajarea dupa golaveraj , deci mai departe va merge real23

poate se vor supara unii , dar eu nu ma simt vinovat deloc , eu facand tot ce mi-a stat in putinta sa se joace toate meciurile la timp