PDA

View Full Version : Dezvaluirile lui Gigi Becali - "Un milion m-a costat un meci !"



Nico21
16th August 2007, 19:16
Gigi Becali: "Dacă tot am vorbit...Dacă stau și mă gândesc ce am făcut eu campionatul trecut, nici nu-mi vine să cred. Păi de ce? Păi eu am făcut imposibililul. Mă înțelegi? Păi pe mine m-a costat un meci un milion...deci un milion m-a costat un meci. De lei, ca să nu intervină procuratura. Voi credeți ce vreți. M-a costat un meci un milion"

sursa:http://www.stelisti.ro/index/Gigi_Be...a_costat_.html


Incredibil ce se intampla...**** isi fac de cap in aceasta tara care i-a adoptat,si nimeni nu ii pune la punct pe acesti bastarzi rosii...

Later Edit...pana si astia de la wc.stana.ru,dandu-si seama de gravitatea vorbelor lui Becali,au sters subiectu'...Inapoi in Rusia,tovarasi !

Zax
16th August 2007, 19:23
normal ca la voi sub pod (o zona defavorizata demna de toata mila) nu prea exista carti de istorie ... Tu ai auzit de Komintern infiintat imediat dupa 1918 pentru a raspandi comunismul prin orice mijloace in toate europa?

Regatul Romaniei fiind cel mai aproape de imperiul bolsevic a fost primul vizat, astfel ca inca din anul 1919 spionii sovietici faceau prozeliti in tara.

Rapid bucuresti fosta Cfr nu a fost infintata din bunavointa ministerului transporturilor ci din cea a lui Gheorghiu Dej pentru a promova si prin spot miscarea proletariatului revolutionar.... de atunci se pregateau marile miscari de protest de la uzinele grivita ! Erati priviti in perioada interbelica la fel cum era privita echipa dinamo...daca erati anti sistem de ce nu ati fost desfintati dupa 1948 la fel ca si celelate echipe de traditie?

Ba din contra.. ati fost promovati si ajutati dar cei din conducerea partidului si-au dat seama ca oricat de mult v-ar ajuta nu au cum sa va scoate din mediocritatea unei echipe de cartier...

Dupa 1978 insa v-ati pus rau cu dinamo si v-au retrogradat iar steaua cea pe care o injurati acum va primit in ghencea sa jucati unele meciuri de divizia b...Dupa revolutie insa nu mai aveti identitate (mircea lucescu rednic lupu sabau) mari javre si blatisti contribuind la cele 2 titluri furate din 1999 si din 2003 cu aceleasi manevre dinamoviste.





partea asta de ce-ai omis-o?

"M-am implicat cu bani, dar n-am facut nimic imoral. Doua milioane m-a costat sa ajung pe doi. Daca am dat doua milioane lui Dinamo? Poate jumatate", afirma Becali la sfarsitul campionatului, cand Steaua a ocupat locul doi in clasament, care i-a permis participarea in preliminariile Ligii Campionilor.

georg40
16th August 2007, 19:37
@ Nico21: Poate ai mai citit din cele scrise de mine si ai vazut ca sunt un om serios si cumpatat.
Ma intreb daca tot ce ai debitat tu aici iti apartine sau nu ?
In cazul in care raspunsul este afirmativ iti recomand cu toata prietenia si bunavointa sa cauti un medic sau macar un psiholog. Si mai ales sa-ti daruiesit cateva zile sau saptamani de pauza in forum. Fa un concediu si cauta linistea ta launtrica.

Bumbescu
16th August 2007, 19:38
Bai Mustata, ce-ai patit mai? Iar ai febra?
Ce misto suna cuvantul bolsevic in gura unui rapidist:D
Parca-l vezi pe iliescu spunandu-i regelui mihai: huo zdreanta comunista:happy:

danpuric78
16th August 2007, 19:47
Bah, iar incep ashtia cu comunistii. Parca ar exista prn romania vreo echipa sau vreun patron care nu au fost comunisti.
Pana si becali a fost comunist, ca de era el si cu familia lui dizidenti nu mai aveau o caruta de bani la revolutie.

in fine, pentru cei care n-au inteles cum sta treaba: si eu am auzit declaratiile lui becali. e just, ca intr-o tara si intr-o fotbal in care legea, regulamentele si moralitatea au vreo importanta, steaua ar fi fost prima echipa retrogradata. prima sigur, dar probabil nu singura.
regulamentele si legile nu sunt valabile pentru becali, dar nici pentru borcea, copos etc. becali doar urla cat poate, ca sa arate tutror ca lui chiar nu-i pasa.

eu am mai zis, ca daca ar fi sa curatam fotbalul romanesc, am avea in prima liga doar copii de 7-8 ani.

Datenshi
16th August 2007, 19:48
Zax, aia cu Gheorghiu Dej e din putul gandirii. Am mai discutat o data pe tema asta, indiferent de aberatiile voastre si ce vreti voi sa va mintiti, clubul Rapid nu a fost infiintat din nicio directiva. Simpatiile politice ale unora dintre fondatori sunt alta mancare de peste.

Elphax
16th August 2007, 19:58
unde e articolul ala?

danpuric78
16th August 2007, 20:02
unde e articolul ala?

eu l-am auzit pe europa fm. Asa a spus ciobanul. Degeaba, nu e nimik concret.

Zax
16th August 2007, 20:05
ciobanu e atat de prost incat el nu-si da seama ca la felul cum o spune el se intelege ca a facut blaturi

el vrea sa spuna ca de fapt a motivat adversarii inclusiv pe dinamo...de altel s-a si jurat ca nu a facut nimic IMORAL...

danpuric78
16th August 2007, 20:10
ciobanu e atat de prost incat el nu-si da seama ca la felul cum o spune el se intelege ca a facut blaturi

el vrea sa spuna ca de fapt a motivat adversarii inclusiv pe dinamo...de altel s-a si jurat ca nu a facut nimic IMORAL...

pai a facut, indiferent ce zice el.:happy
sau esti un naiv din ala sa crezi ca "am jucat doar pe teren".
O discutie lunga si inutila. Adevarul il stie toata lumea, nu numai despre steaua ci despre toate echipele.
Nu numai ca nu se vrea, dar nici nu exista un sistem pus la punct pentru eliminarea coruptie, in general, si in fotbal.
si chiar aia care urla cu "curatirea", sunt siguri ca ar fi in stare sa suporte consecintele?

Zax
16th August 2007, 20:14
si totusi daca facea blaturi ....oare mai striga sa auda toata lumea?

el in sinea lui e convins ca toata lumea stie ca se refera la motivarea adversarilor si de asta striga in gura mare, altfel ar tacea naibi din gura.

danpuric78
16th August 2007, 20:21
Pai eu sunt convins ca a facut. nu numai el, ci toata lumea.cand a avut nevoie, s-a asigurat ca n-o sa-l incurce adversarii.
Eu nu cred in utopii de astea, ca fura x fura y, fura toata lumea numai noi nu.
si chiar daca ar fi vorba doar de motivarea adversarilor, tot e caz de depunctare.
Oricum, eu zic ca nu prea intereseaza pe nimeni.
chiar daca ar aparea niste "untouchabes" sa curete fotbalul, ar gasi vinovati, i-ar retrograda. s-ar ajunge in instante civile, si acolo toate declaratiile, casetele, etc. ar fi demontate in jumatate de ora.
Asa merge sisemul in romania. pese 25 de ani poate va fi altfel.

Nico21
16th August 2007, 20:50
normal ca la voi sub pod (o zona defavorizata demna de toata mila) nu prea exista carti de istorie ... Tu ai auzit de Komintern infiintat imediat dupa 1918 pentru a raspandi comunismul prin orice mijloace in toate europa?

Regatul Romaniei fiind cel mai aproape de imperiul bolsevic a fost primul vizat, astfel ca inca din anul 1919 spionii sovietici faceau prozeliti in tara.

Rapid bucuresti fosta Cfr nu a fost infintata din bunavointa ministerului transporturilor ci din cea a lui Gheorghiu Dej pentru a promova si prin spot miscarea proletariatului revolutionar.... de atunci se pregateau marile miscari de protest de la uzinele grivita ! Erati priviti in perioada interbelica la fel cum era privita echipa dinamo...daca erati anti sistem de ce nu ati fost desfintati dupa 1948 la fel ca si celelate echipe de traditie?

Ba din contra.. ati fost promovati si ajutati dar cei din conducerea partidului si-au dat seama ca oricat de mult v-ar ajuta nu au cum sa va scoate din mediocritatea unei echipe de cartier...

Dupa 1978 insa v-ati pus rau cu dinamo si v-au retrogradat iar steaua cea pe care o injurati acum va primit in ghencea sa jucati unele meciuri de divizia b...Dupa revolutie insa nu mai aveti identitate (mircea lucescu rednic lupu sabau) mari javre si blatisti contribuind la cele 2 titluri furate din 1999 si din 2003 cu aceleasi manevre dinamoviste.





partea asta de ce-ai omis-o?

"M-am implicat cu bani, dar n-am facut nimic imoral. Doua milioane m-a costat sa ajung pe doi. Daca am dat doua milioane lui Dinamo? Poate jumatate", afirma Becali la sfarsitul campionatului, cand Steaua a ocupat locul doi in clasament, care i-a permis participarea in preliminariile Ligii Campionilor.


Baiatule,esti pe alta lume...arhivele Komintern nu au fost dezarhivate la noi in tara,asa ca toata teoria ta se bazeaza pe supozitii chiorene:cool:...daca eram un club de sorginte bolsevica,in 1924 cand Pcr-ul a intrat in ilegalitate,eram stersi de pe fata Pamantului de catre Siguranta Statului...pune mana pe carte,si vezi ce pateau oratorii rosii,daca ii prindeau dracii astia...ii rupeau cu bataia...ba chiar la Rosiori de Vede,s-a tras in plin de catre armata regala,in simpatizanti comunisti...iti dai seama ce permiteau astia ca bolsevicii sa aiba o echipa in Romania...:happy:happy:happy...sau poate vrei sa imi spui cum am scapat de regimul antonescian si legionar...sau rescrii tu istoria si ne spui ca nea Mihai si nenea Corneliu aveau pe ascuns,simpatii rosii ?...:happy:lol:

Universal
16th August 2007, 21:02
@Nico 21

Care este motivul pentru care ai deschis acest thread

Astept un raspuns clar si lucid.

Nico21
16th August 2007, 21:08
De kiki riki miki...de 3 lei ridichii...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes :

Universal
16th August 2007, 21:12
Asta numesti tu raspuns?

Thread closed.

Pentru ca nu esti in stare si scrii numai pt a provoca.

Sa inchida cineva acest thread va rog.

Cra10veanu
16th August 2007, 21:16
Saracii stelisti ce-au de indurat :lol:

Universal
16th August 2007, 21:22
Nu numai stelistii, ci toti cei care sunt lezati de aceste tampenii, ce naiba, aici este Sbforum de Intern-Fotbal, ce are de-a face cu asta fotbalul?

Thread closed.

Cra10veanu
16th August 2007, 21:24
mai spune jiji de parca nu stim :lol: