PDA

View Full Version : finala: CSU SIBIU - Dinamo



ginu
27th May 2006, 21:48
Nu am scris finala mica, am scris Finala cu litere mai mici ca celalalt thread. Ca nu e mai mica.

De ce nimeni nu scrie nimic de aceasta finala? Hai ca vreau sa vad ce se intampla. Hai Sibiul.
Oricum se pare ca cealalta finala nu va fi prea dramatica, ca sa zic asa (cacofonie intentionata).
Hai Sibiu.

(Hai "U")

eddy_jozsa
27th May 2006, 22:10
frumos ca ai deschis topicul asta despre "finala" :D

pai a fost misto azi, dar dinamo e o echipa f usor de batut.... noi am dominat copios prima repriza, in timp ce bucurestenii au fost varza.... inexplicabil am cazut la pauza, de au ajuns aia sa ne conduca, dupa ce noi i-am condus cu 20!!!! ma rog, n-au rezistat mult dinamovistii ritmului asta, asa ca in final n-am avut probleme in a obtine victoria... (87:79)

MT
27th May 2006, 22:12
A castigat CSU Sibiu (parca 87:77) , bravo lor.

sebastianm
29th May 2006, 15:06
Fotografii de la primul meci CSu-Dinamo

www.simpludesign.com


http://www.simpludesign.com/foto/20060527/thumbs/P5279463.JPG

http://www.simpludesign.com/foto/20060527/thumbs/P5279578.JPG

MT
30th May 2006, 19:38
Felicitari Sibiului pentru "medaliile de bronz"! Si la anul macar la fel (asta daca reusiti sa va pastrati jucatorii, antrenorul nu-i indispensabil, parerea mea... ;) )

bart3nd3r
30th May 2006, 19:40
meciul 2: dinamo - CSU SIBIU 85 -87
Am trecut destul de usor de dinamo(mai usor decat arata scorul) care nu cred ca a fortat prea tare cum de altfel nici Sibiul. La anul sa speram ca vom obtine mai mult!
HAI CSU SIBIU!

valb
30th May 2006, 23:40
stii care este treaba. cred ca vulc nu a vrut sa riste prea mult. si nici nu si-a dorit sa castige fff mult in dinamo. in sfertul doi, la minus cinci puncte a scos jucatorii de baza si a bagat romanii. astia au intors meciul la pauza spre uimirea lui vulc care nu a mai avut ce sa faca. si asta a fost tot

MadSkillz
31st May 2006, 03:03
Si de uimire a iesit afara din sala la pauza sa bage o tigara.

valb
31st May 2006, 10:07
asta asa este. e prima oara cand il va pe vulc ca nu se ocupa de echipa inainte, in pauza si dupa meci. a fost foarte jovial cu toata lumea si nu s-a agitat mai deloc in timpul meciului. asta ma face sa ma intreb daca nu cumva astia s-au vorbit inainte de meci...ca si asa nu cred ca dinamo ar mai fi avut chef sa mai faca un drum la sibiu. si unde mai pui ca atlassib avea organiat deja banchetulde sfarsit de campionat pentru vineri, dupa cat spunea un iarist din sibiu. asta ca eu cred ca fuse blat!

marinike
1st June 2006, 19:58
stii care este treaba. cred ca vulc nu a vrut sa riste prea mult. si nici nu si-a dorit sa castige fff mult in dinamo. in sfertul doi, la minus cinci puncte a scos jucatorii de baza si a bagat romanii. astia au intors meciul la pauza spre uimirea lui vulc care nu a mai avut ce sa faca. si asta a fost tot

Vulc i-a scos pe straini in sfertul 2 (de fapt la finalul primului sfert) deoarece ambii, plus kabengele, aveau deja 3 greseli personale si ar fi fost chiar absurd sa ii tina in teren.

Greseala lui Vulc, in opinia mea a fost ca nu a inceput meciul cu Calota conducator de joc si cu Clavon pe pozitia 2. Clavon parca nu s-a simtit in largul lui ca si conducator si asta i-a diminuat din randament...

In sfertul 2 foarte importanta au fost prestatiile lui Tordai si a lui Spanau, doi veterani a caror experienta a contat foarte mult...

Iar faza ca Vulc a vrut sa mute seria din nou in Ardeal...:headbang: explicati-mi si mie de ce ar fi dorit sa mai joace un meci in plus, pe care era posibil sa il piarda? ca sa isi ia ramas bun de la un public care l-a contestat tot sezonul si probabil ca o va mai face pana cand acesta se va retrage? sa fim seriosi...

me_sb
1st June 2006, 21:51
cam asa au stat lucrurile...am fost si eu la meci ...insa ...chestia cu contestatul e discutabil ...evident ca are si contestatori dar si sustinatori....avea sens un ultimul joc acasa, un public ca cel de acasa e mai rar ...si meritau baietzii...decat inmanarea medaliilor intr-o sala goala ...asa cum a fost la bucuresti (eram si eu pe aici si saream in sus si in jos), mai bine o sala full cu suporterii in efectiv complet...dar asta e...parerea mea: nici dinamo nu a mai vrut sa faca deplasarea la sibiu...au jucat si ei cam apatic, iar la stilul de joc pe care l=au avut sibienii, daca chiar vroiau, dinamovistii, ar fi putut impinge jocul in meciul decisiv ...dar na....asta e ...anul asta ramane sibiul cu bronzul...pentru anul asta...sa vedem la anul...pana una alta ...cel mai bun sa castige campionatul !:) sibienii s-au oprit in statia cu numarul 3...peron pe ambele parti...

MT
1st June 2006, 22:55
Dupa atmosfera din jurul acestor meciuri si lehamitea (mai mult sau mai putin ascunsa) aratata, votez si eu pentru eliminarea in viitor a partidei pentru locurile 3-4. Doua echipe care rateaza finala mare la ultimul "hop" , amarate si frustrate, cu siguranta au altceva mai bun de facut decat sa-si dispute mirificile medalii de bronz. O varianta ca si la box pare mai umana, invinsele din semifinale primesc ambele medaliile de bronz (daca sunt asa importante) si gata.