PDA

View Full Version : telesport



resita
16th August 2007, 07:30
aici se va discuta despre postul tv. telesport

ce parere aveti despre el, va place acest post?

Andrei_23
2nd September 2007, 15:58
are tele sport cel mai ******* comentator din tara : nu mai stiu sigur cum se numeste (dragos borchina sau cam asa ceva) : la ala cand joaca farul - gloria buzau (am dat un exemplu) zici ca joaca real - ac milan , plus ca are asa un accent cand vorbeste de emana prostie.

Lordul
9th September 2007, 14:29
pe plztv.com am gasit si telesport 2

Andrei_23
9th September 2007, 20:51
ce telesport 2 ma ? pai telesport nu are audienta nici cat otv

Vincitor
17th May 2008, 14:50
M-am uitat la meciul FC caracal-fc arges [ scor final 1-1 ]pe telesport [ ce-i drept ,cam ultimele 15 minute] si nu a comentat nimeni meciul ! O fi patit ceva sau l-au uitat acasa ??

Andrei_23
17th May 2008, 15:10
N-a fost cumva pe sport.ro , vechiul tvsport , transmis meciul ?

Vincitor
17th May 2008, 15:12
N-a fost cumva pe sport.ro , vechiul tvsport , transmis meciul ?

Ba da , da-s cam zapacit acum !

and26sk
15th July 2008, 20:23
RCS ne-a "fentat"

Stire de pe telesport.ro


"TELESPORT A FOST INTERZIS ! IUBITORII SPORTULUI PUSI LA COLT DE RCS RDS !
Lipsa de Fair Play a unui cablist interzice accesarea de catre telespectatori a unui canal de sport care chiar ofera sport ! RCS RDS a hotarat ca de sambata, 12 iulie, sa scoata Telesport din grila de programe, punand in loc un canal de sport inca nelansat. Lupta capata accente dramatice, se impart cu generozitate lovituri sub centura, se marcheaza goluri numai din offside, intr-o partida care va ajunge clar la 11 metri.

Din pacate arbitrul disputei nu poate fi tras la raspundere, asa ca va invitam pe voi sa judecati masura impusa de RCS RDS. Multi se intreaba de ce operatorul de cablu nu a pastrat Telesport in pachet alaturi de noul canal de sport inca nelansat si a preferat sa sufoce din fasa concurenta.

Evident ca la mijloc sunt niste polite de platit si interese care trebuie aparate. Intr-o democratie libera accesul la informatie nu trebuie ingradit, mai ales ca acesta este prevazut si in constitutie. Aceasta masura loveste direct in telespectatorii Telesport si The Money Channel, care nu au nicio legatura cu razboiul care se duce la varf."

nu inteleg faza cu the money channel pentru ca cel putin mai mine n-a fost scos din grila si introdus altceva (si anume ce?)

aLLiin
15th June 2011, 02:10
O amintire frumoasa telesport...pacat ca a disparut

MariusMihalache
16th June 2011, 10:58
asta care naiba mai era ca parca retin ceva. Acuma care e in locul lui?

aLLiin
16th June 2011, 11:39
Depinde ce operator ai....era un canal care dadea premier league,tenis masters series,liga 1 si alte minunatii...

MariusMihalache
17th June 2011, 13:20
aaaa gata retin.