PDA

View Full Version : sport.ro



resita
15th August 2007, 20:11
pe acest thread se va discuta despre postul tv sport.ro

pe sport.ro vedem in special Handbal- in direct, si Wrestling.

ce parere aveti despre acest post?

Lover
16th August 2007, 01:21
gunoi 100% !
postul lui gigi becali...

YoYoyOi
16th August 2007, 11:35
eu il urmaresc din ce in ce mai des. Emisiunile "Special" si stirile si meciurile care ma intereseaza.

rob_din
16th August 2007, 15:49
gunoi 100% !
postul lui gigi becali...

De acord. Asta nu-i post de sport. In afara de handbal talkshowuri si wrestling care orice nu mai sport nu e

Lover
16th August 2007, 17:05
wrestlingul ar trebui dat pe hbo... ca parca`s filme... numai actori pe acolo :D
si pe cinemax sau ce canale de filme mai sunt...

YoNuTzz
17th August 2007, 00:34
s-a stricat rau de tot tv sport-ul, mai nou sport.ro
la un moment dat transmiteau si la liga din spania si premier league din anglia, acum nu mai transmit nimik...

si motto-ul lor: Fotbal k noi n-are nimeni ! este absolut corect...toti au mai mult fotbal k ei...

Lover
17th August 2007, 00:34
din nou idioti...
in seara asta 2 echipe au jucat in cupe europene, si ei il invita pe domnul` karate kid, mirela radoi la special :headbang: ca sa discute chestii interesante ...
in loc sa invite si ei cate un om de la fiecare echipa, otelul si cfr... sau macar 2 oameni cat de cat inteligenti cu care sa fii discutat meciurile.

inca odata, dovedeste ca este postul lui gigi :rosu:

cand era wimbledonul, ei nu dadeau sferturile live, pentru ca trebuia sa dea steaua cu vilnius, sau cu ce echipe de mana a paispea` jucau...

LUCKY_AMARU
17th August 2007, 14:16
tRANSMIT ARGENTINa SI brazilia........campionate ce par interesante......oricum au decazut........bey desteptulei ce dreacu sa dea despre vacarii astya de cfr si otelu....ca impreuna cred ca au doar 20 de fani.......are mirel mai multi decat ele 2 la un loc.......e normal sa- dea pe el.....nu prapaditii astya de cfr-isti si indienii otelarii fara un sfant....asta e televiziunea

Lover
17th August 2007, 17:09
radoi are multi fani... in special aia carora le plac filmele gen " karate kid " si alea cu van damme :D

otelu` si cfr au destui fani... stai linistit, au mai multi decat are dinamo de exemplu

praf_de_stele
18th August 2007, 11:41
nu-mi place deloc acest post. nu ma uit deloc.

Lover
18th August 2007, 15:27
deci nu te`ai uitat la wimbledon ? :thinkso:
:limba: ca pe sport.ro a fost wimbledonu` :evil:

praf_de_stele
18th August 2007, 15:29
decat la wimbledon. :D cum sa-l ratez? in rest...nimic deosebit...pt. mine :P

Lover
21st August 2007, 02:21
gunoi 100% !
postul lui gigi becali...

uitati-va acum pe site, in afara de O STIRE despre nationala, toate stirile de la sectiunea "Prima pagina" sunt despre steaua :headbang:
told you... :lol:

White Shadow
21st August 2007, 04:12
ce parere aveti despre acest post?

Penibil

resita
21st August 2007, 08:30
aseara gigi becali a facutdin nou spectacol :happy:happy:happy

Lover
21st August 2007, 18:38
16 ore din 24 se discuta despre hagi si berbecali, :headbang:
celelalte 8 ore, despre steaua :headbang:
ar trebui interzisi in romania astia !

Kainsashiki
21st August 2007, 19:10
Lover, ai telecomanda! Foloseste-o!

Lover
21st August 2007, 20:17
am...si daca dau pe sportklub vad meciuri de acum 10 ani ale barcelonei, manchesterului...meciuri plictisitoare din franta. mai departe, pe telesport dau de meciuri din liga 1 , intre echipe varza. hmm... mai ramane eurosport, ma uit la hockey pe iarba :D

White Shadow
21st August 2007, 21:08
Lover..pe Sport Klub vezi meciuri din Bundesliga......

Lover
21st August 2007, 23:30
sportklub nu e rau... mai dau si turneele de tenis MS , intrerupte in fiecare seara, din cauza fotbalului :headbang:
partea buna e bundesliga, ma mai uit la meciurile lui Schalke , cand le da.
dar ma enerveaza meciurile alea vechi... ale barcelonei, si ale altor echipe :cool:

si ma enerveaza sport.ro , ca sa aiba postul asta un pic de legatura cu subiectul. toata ziua...hagi, becali...hagi...becali...radoi...becali...pitzurca ,mutu,chivu..hagi...dica...etc.

andreineagu
23rd August 2007, 09:39
post de televiziune destul de acceptabil nu dau eu ciclism sau curling dar dau wrestling si ce oe mai da ei/////ma enerveaza foarte mult ca vezi stiri din 5 in 5 minute si ca fac prea multa reclama patronilor din fotbal

Lover
23rd August 2007, 11:51
diseara , prezentarea lui surdu apoi antrenamentul stelei , pe steaua.ro :D , adica sport.ro ... pardon

TaciAcolo
23rd August 2007, 19:01
un post bheecalizat:D da are audientza?

YoYoyOi
23rd August 2007, 19:21
uite acum antrenamentul Stelei in direct :shocked:

ma gandeam ca e ceva meci maine, dar nu e... ca se intampla ceva deosebit la antrenamentul asta, dar nu se intampla.... ca poate da careva interviuri scandaloase si incitante, dar nu da nimeni nimic....

si atunci de ce mama dracului da in direct antrenamentul???? :mda:

Lover
23rd August 2007, 19:23
uite acum antrenamentul Stelei in direct :shocked:

ma gandeam ca e ceva meci maine, dar nu e... ca se intampla ceva deosebit la antrenamentul asta, dar nu se intampla.... ca poate da careva interviuri scandaloase si incitante, dar nu da nimeni nimic....

si atunci de ce mama dracului da in direct antrenamentul???? :mda:

asa o fi cerut gigi :))
doar sport.ro e la comanda lui... el cere, ei dau. adica, el porunceste, ei executa

Celso
25th August 2007, 10:22
astia chiar pe fata sunt steaua.ro:D

cand a fost Lazio - Dinamo...nu au facut nici un SPECIAL( era wrestling sau box parca:D).......iar la BATE-Steaua...numai Specialuri...si promo-uri:D

Bogdy LFC
25th August 2007, 12:54
Cel mai mult imi place la ''Sport.Ro'' k transmit FA Cup si Carling Cup.:) Si poate si wrestling:rolleyes:

Gontel
28th August 2007, 16:29
Ma bucur ca vor transmite incepand de luni Europenele de baschet din Spania, voi avea ce vedea. Iata ca nu au renuntat la acest sport dupa ce anul trecut au dat si Mondialul din Japonia si meciuri clasice din arhiva NBA.

Lover
28th August 2007, 16:56
cel mai bun lucru pe care-l fac de cand exista postul... campionatele europene si mondiale de baschet.
din pacate probabil o sa intrerupa meciuri, ca sa-si bage stirile de kkt despre berbecali :headbang: , asa cum au facut si cu Wimbledonul

SexyBoy
28th August 2007, 21:28
Incep sa cred ca aveti dreptate in privinta steaua.ro.Toata ziua " SPECIAL " cu subiect de discutie Radoi , Becali , orice mica prostie de la Steaua.:no:

Lover
29th August 2007, 01:09
acum ascult declaratiile "marilor" din fotbalul romanesc...
ce intrebari au reporterii... ditamai idiotii :headbang: incredibil, n`am vazut asa ceva...

s.gerard
29th August 2007, 13:00
acum ascult declaratiile "marilor" din fotbalul romanesc...
ce intrebari au reporterii... ditamai idiotii :headbang: incredibil, n`am vazut asa ceva...

dar tu nu stiai ca reporterii sunt varza si ce le trece prin cap in momentul ala intreaba?:(asta e romania nu ai ce sa faci:headbang:

georg40
29th August 2007, 19:17
Si mai si sunt reporterii de radio si televiziune. Atletul a terminat cursa, abia isi trage sufletul, nu sa mai si zica ceva, si reporterii ii imping microfonul sub nas pentru a-i lua o prima declaratie. Asta este nu numai lipsa de respect, dar si prostie. Ce declaratie pot ei obtine in aceste conditii ? Una de circumstanta si fara valoare.

Andrei_23
2nd September 2007, 15:56
sport.ro devine din ce in ce mai penibil : prezentatori de kkt , invitati tot de acelasi nivel , meciuri pauza , toate ziua numai special

resita
20th September 2007, 07:31
Regal handbalistic in aceasta saptamana pe sport.ro In privinta handbalulul sport.ro este un program de nota 10 :ok:

Joi, 20 Septembrie
19.00
Handbal masculin, Steaua – Resita (DIRECT)
20.30
Handbal masculin, HCM Constanta – Dinamo (PREMIERA)

Vineri, 21 Septembrie
19.00
Handbal Bundesliga, Tusem Essen – Flensburg (PREMIERA, inreg. Din 15.09 ora 15.00)
20.30
SPECIAL ”Oltchim, Stapina Europei!” (DIRECT)

Sambata, 22 Septembrie
16.30
Supercupa Europei, Handbal feminin Slagelse - Zvezda Zvenigorod (DIRECT)
19.00
Handbal feminin Supercupa Europei Oltchim - Lada Togliatti (DIRECT)

Duminica, 23 Septembrie
13.00
Handbal masculin Germania, Flensburg - Kiel (PREMIERA)
16.30
Handbal feminin, Finala Mica Supercupa Europei (DIRECT)
19.00
Handbal feminin, Finala Mare Supercupa Europei (DIRECT)

Andrei_23
21st September 2007, 21:15
si tu ce crezi ca alege lumea intre fotbal si handbal ??? ;)

praf_de_stele
21st September 2007, 22:39
eu aleg handbal 100% de exemplu :P

Lover
21st September 2007, 22:48
felicitari sport.ro ... program de kko, timp de 3 zile, 20 de ore/zi , am avut ocazia sa-i ascultam pe hagi , si idolul celor de la sport.ro ( cel caruia i se inchina toti, probabil au un altar in spatele studioului) , marele razboinic al luminii, gigi becali :headbang:

iuli
22nd September 2007, 01:00
Au inceput sa dea wrestling in fiecare zi...fotbal din pl, scuzati expresia, dar asa este...nu se poate numi fotbal cel brazilian si ce mai dau ei. Tenis iar deloc...astia au doar speciale, wrestling si handbal ca e ieftin

Andrei_23
22nd September 2007, 14:20
wrestling e cel mai tampit sport (asta daca se poate numi sport) poate peste 2 ani cand expira drepturile Boom-ului la Serie A si Primera vom vedea ceva fotbal pe tv.sport

relansat
22nd September 2007, 15:49
Au Special`urile care`s mult peste tot ce`i in Romania+Wrestling`ul care bate in materie de audienta derby`urile transmise de Kanal D ... peste catva timp o sa fie mare bataie pe wrestling, deja o inceput sa "guste" romanu` din el ... +handbal de calitate (Germania :o:). E peste Sport 1, Sport Klub si Telesport.

iuli
22nd September 2007, 17:57
fii serios

relansat
22nd September 2007, 19:55
Sunt foarte, cat timp am avut cablu prin camin (acu` nu mai am, da` o sa revina curand) cam singurul post urmarit, in materie de sport, era sport.ro, dupe eurosport, beneinteles. Nush ce aveti impotriva lui, insa e un post bunicel, cu o gama variata de emisiuni.

Lordul
22nd September 2007, 20:06
wrestlingu face toti banii plus partidele din L.C.

Lover
22nd September 2007, 20:28
relansat, si ce se discuta in specialurile lor? despre becali toata ziua, si mai baga cate una despre hagi... radoi...sau dica. atat.

eurosport, sportklub mult peste sport.ro ... telesport saracii n`au cu ce... :D pe sport1 nu ma uit niciodata, nici nu stiu ce dau :D

resita
23rd September 2007, 11:58
si tu ce crezi ca alege lumea intre fotbal si handbal ??? ;)

o sa fi surprins sa afli ca se mai uita lumea si la handbal

Ce tot il criticat atat :drak:

are Handbal, Wrestling, Fotbal liga aIIa, vad ca si mai nou dau si cate un meci live din UCL, ce vreti mai mult?

Andrei_23
23rd September 2007, 21:53
un canal de sport nu va avea succes niciodata daca nu transmite un campionat cat de cat puternic (singura exceptie e eurosport)

Bogdy LFC
23rd September 2007, 21:58
Bai ia NU va mai luati ma de ''sport.ro''.O au prezentatoare pe incantatoarea Ioana Cosma,o frumusete rara feminina.Si in +,Sport.ro va transmite marti seara si confruntarea din Cupa Ligii dintre Reading si LIVERPOOL :floricica::ok:

Lover
23rd September 2007, 22:12
O au prezentatoare pe incantatoarea Ioana Cosma,o frumusete rara feminina.

daca vrei sa vezi asa ceva, da search pe google la jessica alba, adriana lima, gisele bundchen sau mai stiu eu ce modele bune mai sunt :P io vreau sport :yes:

iuli
24th September 2007, 01:40
frumusete rara? wtf????

Andrei_23
24th September 2007, 20:58
poate "frumusete rara" :evil:

Bogdy LFC
24th September 2007, 21:36
In tara noastra.Este fara indoiala cea mai sexy si frumoasa dintre prezentatoarele de sport din Romania.....este cu mult peste Patruleasa

Prome
24th September 2007, 21:43
In tara noastra.Este fara indoiala cea mai sexy si frumoasa dintre prezentatoarele de sport din Romania.....este cu mult peste Patruleasa

Sper ca faci misto , daca nu e grav spre foarte grav, chiar trist la o adica :(

Celso
24th September 2007, 21:45
lasa-ti ma omu...gusturile nu se discuta...

PS: dar Patruleasa tot e cea mai tare:lol::ok:

iuli
24th September 2007, 21:57
ffff trist :(

Geografu
24th September 2007, 22:12
Daca si Ioana Cosma e sexy si frumoasa ....:headbang:
Simona Patruleasa.......:yeah: intr-adevar o femeie superba ! :ok:

Lordul
24th September 2007, 22:56
da numai ca Patruleasa e poreclita Pizduleasa...

Prome
24th September 2007, 23:14
si ce treaba are una cu alta? ai vrea tu sa ii dai la ......(de unde zici tu ca vine porecla) lu asta :lol:

resita
25th September 2007, 14:23
si ce treaba are una cu alta? ai vrea tu sa ii dai la ......(de unde zici tu ca vine porecla) lu asta :lol:

tu nu ai vrea? :D

Prome
25th September 2007, 18:33
cine nu :rolleyes:

resita
26th September 2007, 08:58
saptamana aceasta din nou regal handbalistic pe sport.ro :ok:

Bogdy LFC
26th September 2007, 11:47
Decizia Sport.ro de a trasnmite Reading - LFC in loc de Arsenal - NUFC a fost una extraordinara si in primul rand inspirata :ok: :yeah:

Andrei_23
26th September 2007, 13:58
da frate da tot nu se compara cu arsenal - newcastle ; si azi nu inteleg de ce nu da tottenham - middlesbrough

resita
15th October 2007, 12:52
incepe Cupa Mondiala la handbal, si ca de obicei SPORT.RO transmite meciurile noastre

BRAVO SPORT.RO :yeah::yeah::yeah::yeah:

Lordul
15th October 2007, 16:18
transmite toate meciurile de la Cupa Mondiala

iuli
15th October 2007, 17:57
macar dau si handbal bun acum...si cum doar meciurile Romaniei? Nu transmit tot turneul?

resita
15th October 2007, 18:40
macar dau si handbal bun acum...si cum doar meciurile Romaniei? Nu transmit tot turneul?

uite aici ce transmit http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1626632&postcount=40

iuli
15th October 2007, 20:14
pai doar 5 zile tine campionatul mondial? sau a inceput deja? chiar mi-e lene sa ma uit

Gontel
7th November 2007, 20:51
aseara s-au facut de cacao. dupa ce in prealabil anuntasera pe sait ca transmit asesoft-hanzevast capitals la 19.00, cand colo tocmai incepuse un special despre steaua-sevilla. daca stii ca nu poti da meciul, nu mai anunti.

resita
4th March 2008, 19:40
o televiziune de ***** :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

in loc sa transmita derby-ul campionatului la handbal, Steaua - HCM, in direct ei transmit un meci de fotbal din liga a II-a.

Sir. Eko
2nd May 2008, 20:42
`cele mai multe meciuri din liga a 2a` <---- nu as zice ca e un motiv de lauda ..

ultra
2nd May 2008, 23:26
Adevarat ! Daca erau tari luau Liga 1 ;).

Lover
17th May 2008, 17:44
cel mai slab canal de sport. iau doar resturile de la altii...
comentatori mai prosti decat oricare din televiziuni... aceleasi stiri plictisitoare din ora in ora... pe scurt.. PRAF

praf_de_stele
18th May 2008, 14:28
cica astia transmit masters`urile de tenis...dau un meci si nici ala intreg si apoi baga fotbal sau mai stiu eu ce...mai bine transmitea telesport tenis :( :headbang:

Lover
18th May 2008, 14:38
pai la wimbledon era cate un meci tare pe la ora 6 si ei bagau stiri in loc de tenis. abia de prin sferturi au inceput sa dea toate meciurile fara sa intrerupa. acu` vreo 2 zile in loc de tenis era buftea-dinamo :ras-plans: nu`i de ras... :no:

praf_de_stele
18th May 2008, 15:18
pai nu e, dar tu razi :D
ziceau "vai, super meci, cata emotie, ce mingi spectaculoase, ce tensiune, un meci care merita toti banii, insa noi intrerupem ca urmeaza stirile sport.ro" :cry: :no:

Lover
18th May 2008, 15:28
pai nu e, dar tu razi :D
ziceau "vai, super meci, cata emotie, ce mingi spectaculoase, ce tensiune, un meci care merita toti banii, insa noi intrerupem ca urmeaza stirile sport.ro" :cry: :no:

:ras-plans: "ce meci , ce tensiune, da` las` ca`l vedeti inregistrat dupa ce aflati rezultatul ca noi bagam stiri " :D

praf_de_stele
18th May 2008, 15:45
mda...ar trebui sa facem reclamatie...sper ca azi lasa finala toata, nu doar prima parte si apoi stiri

Brady_12
18th May 2008, 17:22
Pe sport.ro nu e cine stie ce decat tenisu, care oricum in cantitate foarte mica si handbalu, in rest sunt numai porcarii, incepand cu "Special"...eu chair nu stiu pe ce profil e emisiunea asta, pentru ca numai despre sport nu se vorbeste acolo, cred ca ar avea mai mult succes la OTV!:happy:

and26sk
16th July 2008, 15:51
acest post ar trebui sa se redenumeasca a 3-a oara, din sport.ro in special

Lover
16th July 2008, 15:54
Pe sport.ro nu e cine stie ce decat tenisu, care oricum in cantitate foarte mica si handbalu, in rest sunt numai porcarii, incepand cu "Special"...eu chair nu stiu pe ce profil e emisiunea asta, pentru ca numai despre sport nu se vorbeste acolo, cred ca ar avea mai mult succes la OTV!:happy:

pana acum nu m-am gandit la asta, dar chiar ai dreptate... e un fel de OTV :D
macar au dat mai multe meciuri la Wimbledon anul asta...
si cred ca o sa mai dea campionatele mondiale&europene de baschet /OLE/

and26sk
4th August 2008, 16:24
deci dom`le au stat astia de la sport.ro si s-au gandit asa ce sa mai schimbam la acest post a da haideti sa schimbam numele specialurilor senzationale din special, in INFORMATIA:happy:happy

alte nume n-au gasit? :lol::lol:

Datenshi
4th August 2008, 16:25
Si totusi, au avut audiente destul de mari in week-end. Pentru ei... :D S-au apropiat si de 1.

and26sk
4th August 2008, 16:27
lasa sa vezi de-acum cand s-a schimbat numele....cred ca numele era problema acestor talk-shoaie:ras-plans::ras-plans:
suna mai rau informatia decat special...saracii n-au idei :mda:

dede
4th August 2008, 17:11
vor mai fi special'uri si de acum incolo :D
doar emisiunea de la ora 16 are numele ala... cica informatia :confused: :happy

rob_din
4th August 2008, 17:20
Si totusi, au avut audiente destul de mari in week-end. Pentru ei... :D S-au apropiat si de 1.

Aoleu, pai astia dau talk-showuri imbecile 24 din 24 daca fac audienta decenta

adi_sampon
4th August 2008, 19:18
Cateodata devine imbecil postu nu suport sa ma uit tot la INFORMATIA lui Becali si alte prostii deastea

Rustyy
4th August 2008, 19:34
Cateodata devine imbecil postu nu suport sa ma uit tot la INFORMATIA lui Becali si alte prostii deastea

De 2-3 ani postul asta merge tot in jos si tot mai in penibil, in loc sa progreseze astia doar regreseaza.

and26sk
4th August 2008, 19:36
mai exact, de cand au desfiintat tv sport...ce vremuri erau...

cand era tvsport, un sfert de po****tia tarii se uitau la derby-uriile premier league, mai ales primera division.
si faceau audiente incredibile pana si cu ligue 1, si plus multe alte programe interesante

daca erau destepti, lasau tv sport-ul si creeau acest sport.ro, cu speciale si prostii ... atunci da, protv spargea stilul in mod original

Rustyy
4th August 2008, 19:40
mai exact, de cand au desfiintat tv sport...ce vremuri erau...

da .. faine vremuri cand duminica de la 18:00 la 0:00 erau 6 ore numai cu fotbal din spania, 3 meciuri la rand si toate in direct, atunci puteau sa dea 6 ore doar fotbal, acum cand au wimbledonul in fiecare an simt ei nevoia sa enerveze iubitori tenisului si sa bage cate 1 ora de stiri peste fiecare meci:headbang: la fel si la turnele de masters unde ne dau cate 1-2 ore de tenis pe zi, anul trecut la aceleasi turnee Sport Klub oferea 5-6 ore de transimisi in direct.

and26sk
4th August 2008, 19:44
tv sport era chiar un post de sport...sa nu uitam mai avea nascar, si ce mai avea? nu-mi mai aduc aminte acum. oricum, era un program foarte placut.
nu trebuie sa ne miram de ce sport.ro nu are audienta. e total opusul unui post de sport, opusul tv sport-ului. jale mare
nu mai are niciun campionat ca lumea. brazilia pe cine intereseaza?

adi_sampon
7th August 2008, 10:59
Eu tin minte ca ma uitam la derbyurile Braca -Real parca la ei cand era Ronaldinho senzational .Acuma sunt praf in locu lor as inchide postu ala de rahat

and26sk
7th August 2008, 12:15
Anglia, Franta, Spania, Portugalia, CL, UEFA...e doar miezul plus o groaza de multe alte sporturi, programe interesante.
pacat ca dupa tv sport au aparut o groaza de posturi de sport, asta i-a stricat pe ei. inceputul dezastrului s-a numit telesport, cand le-a plecat oameni, cand au pierdut ANGLIA.
apoi i-a mancat usor usor sportklub, un post tot asa aparut dupa ploaie, dupa tv sport. astia le-au furat franta si multe altele.
cireasa de pe tort pt. ei s-a numit porcaria de BOOM. aici a fost punctul critic, cand tv sport abia mai respira. pentru ca le furasera nemernicii astia crema: SPANIA!!!
si asa s-a sfarsit tv sport...din cauza unor nenorocite de posturi rivale, care au copiat modelul lor, si anume "hai sa facem si noi un post de sport ca astia de la tv sport au prea multe campionate"
tv sport - realitatea tv -> a fost cea mai tare combinatie ever intre 2 posturi!!!!

rob_din
7th August 2008, 13:00
Mai exista postul asta?:) Pana si sport1 a ajuns sa aiba evenimente mai intersante decat sport.ro

and26sk
7th August 2008, 13:23
a ajuns? eu cred ca dintotdeauna A AVUT. de cand exista sport.ro

Brady_12
25th August 2008, 20:17
Cred ca acum cei de la sport.ro sunt foarte fericiti deoarece a aparut gsp.tv, post format din prosti mai mari ca ei :happy

Mr Cosmin
13th January 2009, 15:00
Daca nu era Wrestlingul probabil nu ma uitam asa mult la el...

Sir. Eko
14th February 2009, 14:12
Ce jegosi apar la TV,asa le trebuie daca fac reclama la toate gunoaiele

http://www.sport.ro/stiri/ce-baiat-de-cartier-ioan-becali-a-aruncat-cu-microfonul-in-direct-si-l-a-jignit-pe-moderatorul-emanuel.html?autoplay=true

resita
23rd February 2009, 22:20
Vali Moraru - Audienta mare nu inseamna neaparat profit

Revin cu cateva idei. Incerc sa arat cam cum se vad lucrurile din interiorul unei televiziuni de sport, cam care sunt mecanismele, fara pretentia de a fi un specialist de media.

Scria cineva zilele trecute ca am fi facut de 10 ori mai multa audienta daca am fi transmis Inter – Milan. Poate. Sa nu exageram interesul pentru un Inter – Milan. N-ar face 10 puncte de rating nici pe o statie mare, cum e ProTV. In schimb, daca Inter – Milan ar fi o semifinala sau o finala de Champions League, da, ar face si mai mult de 10 puncte.

Probabil ca multi dintre voi gandesc la fel: de ce fac astia emisiuni in loc sa cumpere un campionat puternic din Europa cu care sa aiba audienta mai mare? De partea baricadei unde ma aflu eu, lucrurile se vad altfel.

Hai sa facem un rationament. Eu sunt statie TV de sport. Imi propun sa cumpar drepturile pentru campionatul italian. Moment din care incep sa-mi fac niste calcule. Plecam de la premisa ca nu vreau sa pierd bani, nu? Sper ca suntem cu totii de acord cu premisa asta :) Si-atunci ce fac? Ar urma sa cumpar drepturile, sa zicem, pentru urmatorii 3 ani. Vad cate meciuri as putea transmite pe etapa, sa zicem 4.

Fac un total cu orele de program pe care le voi avea cumparand drepturile. Fiecare ora de program are o limita maxima de minute de publicitate, adica 12. Stiu cam cu cat o sa vand minutul de publicitate in urmatorii 3 ani (estimativ, fireste) si mai stiu si cam ce audienta voi avea pe meciurile din Italia. In functie de calculele astea, imi dau seama cam cati bani voi reusi sa incasez (asta daca nu vine vreo criza care sa dea peste cap orice calcul cat de cat optimist!).

Sa zicem ca rezultatul final ar fi urmatorul: eu, statia TV, as incasa 1.000 de lei din publicitate net, dupa ce platesc toate taxele si impozitele. Stiu ca pe parcursul celor 3 ani, daca achizitionez drepturile, voi avea costuri tehnice de 100 de lei. Mai raman cu 900. Asadar, oferta mea nu poate fi mai mare de 900 de lei. Pentru ca e vorba de un program important, nu-mi propun o marja de profit mare, asa ca voi face o oferta de 800 de lei. Daca un rival face o oferta mai mare, urc oferta pana la 900 de lei. Mai mult nu pot da, pentru ca as ajunge pe minus. Daca altcineva face o oferta mai mare de 900 de lei, achizitioneaza programul. Cum isi face el calculele, cum isi scoate banii, astea sunt problemele lui.

Hai sa mai facem un rationament. Cumpar drepturile pentru Italia. Fiecare meci ma costa 2 lei. Cu el produc un rating de 2 puncte si vand publicitate de 2,5 lei. Asta in cazul fericit in care se poate scoate profit. Toate bune. Am ramas cu 0,5 lei pe meci. Bun, acum varianta fara drepturi. Fac o emisiune care ma costa 0,3 lei. Cu ea produc un rating de 1,5 puncte si vand publicitate de 2 lei. Cu cat raman? Cu 1,7 lei! Deci, mult mai bine. Asa ca, desi un rival ma bate la audienta, mai conteaza si cu cate costuri produc audienta si, implicit, bani.

Mr Cosmin
10th March 2009, 16:40
Ce slogan tare au astia de la Sport.Ro... "Fotbal ca noi n-are nimeni".


Probabil se refera ca n-are nimeni asa de prost ca ei :D .

Cneazul
28th April 2009, 14:06
cel mai tampit canal! cum naiba sa nu dai meciul crivoi- blake? mai ales ca ai platit pt drepturile tv ale turneului. mai bine dau slam ball si alte gaozarii:(

moty
28th April 2009, 14:09
era vorba ca il dau acum, inregistrat. oricum, niste tampiti.

Lover
28th April 2009, 15:28
de parca nu te-ai obisnuit cu astia...

nu mai stii cand dadeau amicalele stelei in loc de wimbledon ? :ras-plans:

moty
28th April 2009, 15:31
sau cate un mega special, extraordinar, senzational etc

dede
28th April 2009, 15:33
nu am mai prea urmarit sport.ro, dar am impresia ca au mai incetat cu special'urile alea in ultima vreme... sau nu? deja erau obositori, nu mai aveam rabdare sa-i urmaresc. cred ca nu am pierdut nimic :D

resita
28th April 2009, 15:42
nu mai stii cand dadeau amicalele stelei in loc de wimbledon ? :ras-plans:

pai alea faceau raiting si pt. un post tv asta conteaza

Lover
28th April 2009, 16:49
pai alea faceau raiting si pt. un post tv asta conteaza

atunci de ce au mai luat wimbledon si MS ? sa dea amicalele stelii 2 si al halal.

resita
28th April 2009, 22:56
atunci de ce au mai luat wimbledon si MS ? sa dea amicalele stelii 2 si al halal.

pai asta de unde sa stiu eu.

mai mut ca sigur ca au ei o strategie :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

UrbanJohn
6th August 2010, 17:05
Eu unu nu ma mai prea uit la canalele de sport romanesti. Prefer sa ma uit la Eurosport, acu l-au bagat astia de la UPC si HD, deci este sport de calitate la claritate maxima! :D
Ma enerveaza toate comentariile idioate de pe la noi si meciurile slabe pe care le difuzeaza!

Frana91
7th August 2010, 17:56
ma uit pentru emisiunile speciale de sport atat

Alex Dima
7th August 2010, 18:24
Ma uit la emisiunea aia cu ciuciunghezi: Razboinicii luminii. :)

Sorin Blaj
7th August 2010, 20:05
sport.ro a ajuns acolo unde ii este locul: http://morar.catavencu.ro/2010/08/04/publicitatea-de-pisoar/

Frana91
7th August 2010, 20:07
MI se par tari aia de la Fanatic cu grasu ala nebun =)))

Shinnok
8th July 2013, 19:09
15 tāmpenii pe care le-au scris redactorii sport.ro la Bac (http://www.timesnewroman.ro/politic/9728-15-tampenii-pe-care-le-au-scris-redactorii-sportro-la-bac)

YoNuTzz
9th August 2013, 22:26
penibilii de la prost.ro sau sporn.ro s-au laudat toata saptamana ca transmit man utd - sevilla, si cand a venit ora meciului...pauza :))

Sir. Eko
11th August 2013, 18:16
penibilii de la prost.ro sau sporn.ro s-au laudat toata saptamana ca transmit man utd - sevilla, si cand a venit ora meciului...pauza :))

:))

Dante7
26th August 2013, 01:27
Poate fac astia vreo surpriza si iau Premier League.



or not.

Srdjan
26th August 2013, 01:30
Nu te multumesti cu Eeridivise? :D

Dante7
26th August 2013, 01:34
nu-mi plac astia care joaca dimineata :D

Acum serios, in afara de Ajax, cu care simpatizez putin... pe mine nu prea ma atrage acest campionat, chit ca se joaca frumos si se marcheaza destul de mult. Plus ca olandezii au niste nume prea complicate :D

Srdjan
26th August 2013, 01:38
Daca m-as uita la Eeridivse, m-as uita ca sa ii vad pe Cuenca si Bojan cum se descurca la Ajax

Dante7
26th August 2013, 01:42
un rezumat pe youtube nu-ti ajunge ?:))

Srdjan
26th August 2013, 01:42
Pai sa sti ca acolo ma uit, fiindca stream-ul sportro e foarte prost :))