PDA

View Full Version : Intertoto



georgemp
25th May 2006, 22:44
Avem sanse la intertoto anul acesta?Comentarii despre intertoto aici... Am atasat o stire,in imagine,care zice ca ultima etapa nu conteaza pentru stabilirea echipei care joaca in Intertoto.Federatia trebuie sa anunte pana pe 5 iunie echipa care va fi trimisa in intertoto.Asa ca trebuie sa ne rugam sa faca egal farul si noi sa batem pe dinamo,sau sa piarda farul si noi sa facem egal!

Bancaru
26th May 2006, 10:31
Farul poate sa piarda, depinde si de Grigoras, cel mai tare din oras. A mancat o paine la Farul ani de zile. Dinamo are motive serioase sa traga tare iar Poli poate sa bata la Pandurii, care sunt ca si pa. Ideal ar fi sa batem noi, sa faca Farul egal si sa piarda Poli. Nu ca vreau neaparat sa piarda Poli, dar nu as vrea sa cada Pandurii, petru ca sper sa pice Vasluiul. Asta ar contraveni intereselor. Daca bate Vaslui, se poate sa ia Rapidul campionatul, asa ca pot sa ne bata cainii de sa nu avem aer. Super complicat!
Va dati seama ca in caz de egalitate de puncte noi ne-am lins pe bot.

georgemp
26th May 2006, 23:54
Farul poate sa piarda, depinde si de Grigoras, cel mai tare din oras. A mancat o paine la Farul ani de zile. Dinamo are motive serioase sa traga tare iar Poli poate sa bata la Pandurii, care sunt ca si pa. Ideal ar fi sa batem noi, sa faca Farul egal si sa piarda Poli. Nu ca vreau neaparat sa piarda Poli, dar nu as vrea sa cada Pandurii, petru ca sper sa pice Vasluiul. Asta ar contraveni intereselor. Daca bate Vaslui, se poate sa ia Rapidul campionatul, asa ca pot sa ne bata cainii de sa nu avem aer. Super complicat!
Va dati seama ca in caz de egalitate de puncte noi ne-am lins pe bot.
In primul rand,vaslui mai poate pica anul asta?Nu ca nu as vrea,dar cred ca e imposibil,al doilea rand,timisoara daca e la egalitate de puncte cu noi,e avantaj pentru noi:2-1 la ei(gol in deplasare pt noi)1-0 la noi.Ei nu au dat gol in deplasare,noi am dat,si suntem la egalitate de goluri.Asa se judeca,nu?

georgemp
4th June 2006, 11:18
Se pare ca nu prea mai avem sanse!:headbang: :rosu: :jerk: :ciocan: :(

georgemp
4th June 2006, 19:45
Au zis la nationaltv ca am ramas in lupta pentru intertoto din cauza infrangerii farului!

krapulax
4th June 2006, 19:49
da cine stie... parca ziceau ca pe 5 iunie trebuie anuntata echipa, iar in clipa asta farul e peste noi, si la golaveraj, si la rezultate directe. nu si la adevar, dar nu conteaza asta (decat pentru faptul ca foarte probabil vom termina inaintea lor campionatul, numai ca s-ar putea sa fie tardiv, daca e adevarat ca maine se hotaraste cine participa),

dorryn
5th June 2006, 01:08
da..ne-am calificat noi in intertoto.asta daca nu ne face clujul vreo surpriza si sed inscrie.nu ca national n-ar fi meritat dar a venit si randul nostru dupa ce anul trecut am fost nedreptatiti de frf care ne-a impus sa renuntam la intertoto deoarece eram in finala cupei si aveam sanse la uefa chiar daca pierdeam.si am pierdut-o si a pierdut si dinamo campionatul si ne-au pacalit.acum au schimbat regulamentul dar tot aiurea e.nu e normal sa se inscrie echipele pana aproape de finalul campionatlui.
si in plus fc national are sanse la uefa daca rapid castiga campionatul.trebuie doar sa se incurce steaua la vaslui si este posibil.

krapulax
5th June 2006, 06:03
asa e, ia uite. pai ce, erau baietii fraieri? primul joc- 17 iunie, adica vacanta ciuciu

"Īn acest moment, după toate criteriile, Farul este echipa care va merge īn Intertoto. Luni, īn cazul īn care nu va apărea nimic neprevăzut, vom confirma la UEFA prezenţa Farului īn Intertoto", a declarat Dan Cristea, referent īn Departamentul Internaţional al FRF.

Platanu
5th June 2006, 10:00
Eu sincer as prefera Intertoto in loc de UEFA,pentru ca sa fim seriosi,nu putem trece in grupe la cum jucam acum.Asa,in Intertoto am fi putut merge macar pana-n sferturi.Tare mi-e teama ca pan' la urma nu mai mergem nici in Intertoto nici in UEFA.

georgemp
5th June 2006, 10:09
Eu sincer as prefera Intertoto in loc de UEFA,pentru ca sa fim seriosi,nu putem trece in grupe la cum jucam acum.Asa,in Intertoto am fi putut merge macar pana-n sferturi.Tare mi-e teama ca pan' la urma nu mai mergem nici in Intertoto nici in UEFA.
Eu zic ca ajungem in primavara europeana,macar sa ni se dea sansa sa jucam!Doamne ajuta sa se incurce steaua la vaslui!

Bancaru
5th June 2006, 12:35
Este putin probabil sa faca Steaua pasi gresiti la Vaslui. Si apoi nici Rapidul nu a castigat meciul pe care il mai are. Adica Jiji a alergat peste tot in Romania asta cu miile de euroi dupa atatea echipe si i-o fi rusine de Porumboiu (care nici el nu are vreo jena). Nici nu e nevoie sa vorbeasca la telefon cu Porumboiu, care acum comunica numai prin semnale cu fum, ca indienii. Ia 2 - 3 tarani si ii momenste cu bani de inghetata pe vara asta, si inca vreo 40 de veri (sau verisoare) de acum inainte, asta daca isi cumpara numai inghetata, de la fabrica lui Basescu.
Si apoi azi se anunta ca Farul e "za best". Asa o fi? Eu zic ca ar fi bine sa ajungem, dar nu avem echipa. Nu stiu ce giumbuslucuri o sa faca Bosanceanu, cu ce jucatori se prezinta el la portile batranei Europe, dar noi anul asta nu putem.