PDA

View Full Version : Propuneri De Jucatori La Echipa



OVIDIU 62
25th May 2006, 21:06
Daca as avea putere financiara pentru sezonul 2006-2007 as aduce la OTELUL :
VALI BADEA de la VASLUI
CROITORU de la VASLUI
HUTAN de la VASLUI
GHEORGHIU de la BACAU
ARMEL DISNEY de la PANDURII

starsteel
25th May 2006, 22:58
Eu nu am nici o preferinta, stie M. Stan sa aleaga jucatorii pt. Otelul.

Doctor_Satan
26th May 2006, 08:24
Ar fi foarte bun Tibor Moldovan de la Sportul, dar ala costa! Pe ala o sa-l ia unul din cei trei mari sau un club din afara!

Marius.B
26th May 2006, 11:19
Daca as avea putere financiara pentru sezonul 2006-2007 as aduce la OTELUL :
VALI BADEA de la VASLUI
CROITORU de la VASLUI
HUTAN de la VASLUI
GHEORGHIU de la BACAU
ARMEL DISNEY de la PANDURII

Din cei enumerati de tine eu l-as aduce doar pe Hutan, cred ca pot fi adusi jucatori mult mai buni decat cei scrisi mai sus chiar si cu bani mai putini.

Marius.B
26th May 2006, 11:21
Ar fi foarte bun Tibor Moldovan de la Sportul, dar ala costa! Pe ala o sa-l ia unul din cei trei mari sau un club din afara!


Din cate stiu eu Tibor Moldovan joaca la Farul si dupa parerea mea e destul de slabut mai bun e Gurita.

Doctor_Satan
26th May 2006, 15:10
Din cate stiu eu Tibor Moldovan joaca la Farul si dupa parerea mea e destul de slabut mai bun e Gurita.
Nu ma! Ala care ne-a dat 2 goluri la noi acasa! Cum il cheama?

BrasovFans
26th May 2006, 17:10
Luati si voi pe:

Eto'o si Ronaldinho de la Barcelona si vati scos! :D

bada_otelul
26th May 2006, 19:29
Nu ma! Ala care ne-a dat 2 goluri la noi acasa! Cum il cheama?

n-a dat 2 goluri la noi nimeni de le sportul,poate te gandeai la tibi balan,dar a dat unu singur

Marius.B
26th May 2006, 23:57
Parerea mea e ca jucatorii de la Sportul odata scosi din atmosfera de la clubul bucurestean nu cred ca pot face fata la o alta echipa, in special la echipe care au un anumit obiectiv ,pt ca intervine o presiune cu care ei nu sunt obisnuiti(vezi Dinita,Gigel Bucur).

Doctor_Satan
30th May 2006, 09:09
Luati si voi pe:

Eto'o si Ronaldinho de la Barcelona si vati scos! :D
Ha-ha!
Ce amuzant esti! :jerk:

Doctor_Satan
30th May 2006, 09:10
n-a dat 2 goluri la noi nimeni de le sportul,poate te gandeai la tibi balan,dar a dat unu singur
Eu stiam de 2!
Da, la Balan ma refeream!

Doctor_Satan
30th May 2006, 09:13
Parerea mea e ca jucatorii de la Sportul odata scosi din atmosfera de la clubul bucurestean nu cred ca pot face fata la o alta echipa, in special la echipe care au un anumit obiectiv ,pt ca intervine o presiune cu care ei nu sunt obisnuiti(vezi Dinita,Gigel Bucur).
Eu cred ca si la noi e o atmosfera placuta!
N-ai vazut declaratiile tuturor, ca sunt ca o familie?
De asta si dau randament baietii!

Doctor_Satan
30th May 2006, 09:14
Daca se poarta asa si-n continuare cu ei, astia or sa ia titlul numai din bun simt!
FORZA OTELUL!

Marius.B
30th May 2006, 11:31
Eu cred ca si la noi e o atmosfera placuta!
N-ai vazut declaratiile tuturor, ca sunt ca o familie?
De asta si dau randament baietii!


Ma refeream la faptul ca noi vom dori sa ne clasam cat mai sus in sezoanele viitoare si va exista o presiune asupra jucatorilor si nu stiu daca cei de la Sportul sunt obisnuiti cu acest lucru.

ISPAT_SIDEX
30th May 2006, 16:45
marius Stan E Baiat Destept.el Stie Cel Mai Bine Cine Vine Si Cine Pleaca.sper Sa Nu Vina Boul De Meme Ca Ne Strica Echipa.

Marius.B
31st May 2006, 00:02
MM nu mai are ce sa ne faca.Am inteles ca portughezii veniti in probe au fost trimis acasa pt ca erau slabuti din punct de vedere fotbalistic.Este bine ca Marius Stan a inceput sa testeze jucatori de pe acum,pana la inceputul sezonului viitor mai este destul timp. Sper sa transferam cativa jucatori de valoare si sa putem spera la un loc mai sus in clasament.

sorin_otelarul
1st August 2006, 16:02
Avem Conducatori De Club Buni Si Stiu Ca O Sa Ia Ce E Mai Bun

erreyy
1st August 2006, 16:19
Pacat ca nu am putut sa-l tinem pe Sfarlea, e un jucator foarte bun ne-a dat si noua un gol ca cel pe care l-a dat cu Urziceniul.

OVIDIU 62
1st August 2006, 17:14
In viata este bine sa-ti faci si din dusman un prieten asa ca treaba cu MEME nu cred ca este valabila si va spun eu care am copilarit cu el:INIMA SI SUFLETUL II SUNT LA GALATI.

Denis
14th August 2006, 23:13
sai aduca inapoi pe alde Iacob, Ghionea, Ochirosii, Ogararu, Apostol, Gurita,...mai toti care au devenit jucatori buni la Galati, plus vreo 2 mijlocasi buni (poate din spania sau italia)...daca tot il avem pe Mittal de partea noastra:P

eeh? asha da echipa

krystin_marian
15th August 2006, 12:25
CURELEA
STANCIOIU
DACIAN VARGA
COSTIN LAZAR
BOSTINA
si un fundas central ca Nogo e la baie

Dregan
15th August 2006, 13:40
CURELEA
STANCIOIU
DACIAN VARGA
COSTIN LAZAR
BOSTINA
si un fundas central ca Nogo e la baie


Buffon, Shevcenko, Cannavaro, Ronaldinho, Eto'o............ Hai mah ce dracu! Nu mai faceti propuneri stupide ca nu avem buget de 10 milioane de euro.

krystin_marian
19th August 2006, 15:01
Buffon, Shevcenko, Cannavaro, Ronaldinho, Eto'o............ Hai mah ce dracu! Nu mai faceti propuneri stupide ca nu avem buget de 10 milioane de euro.

si castravetele de tine

starsteel
19th August 2006, 15:05
Esti suporter galatean? nu de alta da sa stiu daca te trec la sanctiuni primite de userii otelari.

Dregan
20th August 2006, 00:56
si castravetele de tine

Frumos din partea ta. Sigur tii cu Otelul?

OVIDIU 62
22nd August 2006, 08:50
Toti jucatorii care au fost propusi de mine la deschiderea acestui thread joaca la momentul actual la echipele lor de club foarte bine ceea ce ma face sa cred ca am ochi bun.Oricum BAFTA OTELUL.

Denis
20th April 2009, 18:15
Jucatorii ingrosati imi suna cunoscuti de mai de mult si chiar au lipici la goluri. Dupa parerea mea, cel putin jumatate din acestia sunt mai buni ca Tanasa sau Pena de la Otelul. Daca nu cumparati din prima, acesti jucatori merita cel putin sa fie incercati. Clasamentul golgeterilor este actualizat la zi. (20 aprilie 2009)

Seria 1


Stefan Iordache - 12 goluri - 30 ani - Dunarea Giurgiu
Gueye Mansour - 8 goluri - 23 ani - CS Buftea/FC Timisoara
Mircea Axente - 8 goluri - 22 ani - CS Buftea/FC Timisoara
Eugeniu Cebotaru - 7 goluri - 24 ani - Ceahlaul (Moldova)
George Barladeanu - 7 goluri - 21 ani - Urziceni
Costin Curelea - 7 goluri - 24 ani - Sportul
Stefan Ciobanu - 6 goluri - 29 ani - FC Ploiesti
Cristinel Gafita - 6 goluri - 21 ani - Ceahlaul
Bogdan Ghiceanu - 6 goluri - 22 ani - FC Botosani
Ionut Enache - 5 goluri - 28 ani - Dunarea


Seria 2


Sorin Gheju - 16 goluri - 31 ani - FCM Tg. Mures
Cosmin Vancea - 8 goluri - 24 ani - FCM Tg. Mures
Lucian Itu - 8 goluri - 30 ani - International Curtea de Arges

Denis
28th April 2009, 16:43
FUNDASI STANGA

Daniel Barna (Ceahlăul) – deși a jucat și pe banda dreaptă a apărării atunci când a fost nevoie, postul său de bază este pe stânga. Tânărul fundaș nemțean a fost unul dintre cei mai buni jucători ai echipei în acest tur de campionat, demonstrând că Rapid nu l-a dorit degeaba.

Florin Acsinte (FC Botoșani) – deși echipa lui nu a avut un sezon extraordinar, evoluțiile sale au fost peste nota echipei

Cornel Cornea (Delta) – folosit ca fundaș stânga avansat într-un sistem de 5 fundași, Cornel a spălat imaginea proastă pe care și-o făcuse la Botoșani în sezonul trecut. Evoluțiile sale excelente i-au permis în această iarnă să obțină un contract la OFI Creta

Bogdan Bucurică (Unirea AIba Iulia) - Jucătorul de 22 de ani a revenit în această vară la Unirea Alba Iulia și pare să-și fi revenit după grava accidentare care l-a împiedicat să confirme la CFR Cluj. Bucurică este nelipsit din echipa Unirii și vrea să joace în Liga I cu formația din Alba Iulia, lucru pe care nu l-a reușit cu CFR din pricina accidentărilor.

Alexandru Pop (FCM Tg Mureș) - Fundașul de 23 de ani al lui FCM Târgu Mureș este unul dintre puținii debutanți în Liga a doua a nou promovatei. Fundașul venit de la Avântul Reghin nu a resimțit schimbul de eșaloane și este unul dintre titularii de bază ai lui Cosmin Bodea.

Liviu Ștefan (CFR Timișoara) – experimentatul fundaș stânga, sosit în vară de la Delta, a confirmat că rămâne unul dintre cei mai buni fundași stânga din Liga a II-a, fiind și unul dintre cei mai buni executanți de lovituri libere.


FUNDASI CENTRAL-STANGA

Andrei Vițelaru (Ceahlăul Piatra Neamț) - Perechea lui Forminte în centrul apărării Ceahlăului, Vițelaru a fost considerat de mulți antrenori a fi printre cei mai buni fundași centrali ai turului

Ioan Mera (CS Buftea) - Înaltul fundaș central împrumutat de FC Timișoara la CS Buftea, a făcut un cuplu perfect cu Rațiu. Din păcate, din retur același cuplu de fundași va evolua la Gloria Buzău

Andrei Cordoș (Universitatea Cluj) - Internaționalul de tineret al clujenilor a avut o evoluție apreciată în tur, când a reușit să marcheze și două goluri. A fost dorit de mai multe echipe din Italia și Anglia în această iarnă pentru un transfer.

Adrian Gongolea (FCM Târgu Mureș) - Fundașul Mureșului a fost stâlpul celei mai bune apărări din Seria a II-a, aceștia primind numai 12 goluri în tur, la fel ca și Arieșul.

Nenad Kutlacik (CSM Râmnicu Vâlcea) - Sârbul venit în urmă cu doi ani în România de la Partizan, unde l-a avut antrenor pe Lothar Mattheus, s-a integrat perfect în angrenajul echipei vâlcene și se anunță un om de bază în tentativa echipei de a promova.


FUNDASI CENTRAL-DREAPTA

Alexandru Forminte (Ceahlăul) - căpitanul grupării din Piatra Neamț a fost stâlpul apărării în acest tur de campionat

Egon Wisniowski (Progresul) - belgianul de origine poloneză a fost unul dintre cei mai buni fundași centrali din acest tur de campionat. Venit în vară la gruparea din Cotroceni s-a impus ca titular foarte repede grație constanței cu care a jucat.

Alin Rațiu (Buftea) - deși exilat la gruparea ilfoveană, Alin s-a impus repede, atât ca om de bază al echipei, dar și ca lider al echipei, purtând banderola de căpitan cu demnitate. Din păcate pentru Buftea, din retur va apăra culorile Gloriei Buzău.

Mihai Pintilii (Jiul) - Fundașul de 24 de ani al Jiului a intrat în vederile mai multor cluburi din Liga I în urma evoluțiilor bune din ultimul timp.


FUNDASI DREAPTA

Mățel (Delta) – deși a jucat într-un sistem cu 5 oameni pe linia de fund, având și sarcini ofensive, tânărul jucător al Deltei a fost unul dintre cei mai buni jucători ai seriei pe acest post. Faptul că Farul a insistat să revină din retur la malul mării nu este decât o confirmare în plus a formei sale bune

Gardoș (Concordia Chiajna) – tânărul sătmărean este una din surprizele plăcute ale turului de campionat. Crescut de Someșul Satu Mare, fostul internațional de juniori Under 19 s-a impus ca titular pe flancul drept al grupării din Chiajna

C. Dobre (Progresul) –căpitanul bancarilor în a doua parte a returului, s-a achitat cu brio atât de sarcinile defensive, dar a urcat și în atac de fiecare dată când a avut posibilitatea, fiind un excelent servant pentru colegii săi

Melinte (UTA) – reprofilat fundaș dreapta de către antrenorul Chirilă, după mutarea lui I. Bălan la închidere, tânărul de 20 ani a avut evoluții bune sub culorile clubului arădean, evoluții care i-au adus un trial la Monaco, dar și șansa de a se pregăti cu Dinamo.

Cristian
28th April 2009, 16:46
Si portar ne-ar trebui din vara.....

Hard
28th April 2009, 18:58
Barladeanu si Cucu, poate cei mai buni jucatori de la Dunarea anul asta, au plecat la Urziceni , sub forma de imprumut ...

Denis
28th April 2009, 20:37
Si portar ne-ar trebui din vara.....

Ii expira contractul lui Kolev?:shocked:

Cat de nasol! Urmatorii portari sunt din liga 2. Daca cel putin unul din ei ar fi bun pentru Otelul as zice sa-l luam in consideratie. Totusi noua ne trebuie un portar cel putin lafel de bun precum Kolev; un portar care ofera siguranta, si care le permite fundasilor sa faca si faza ofensiva fara a fi sub presiune.


George Savu – faptul că nemțenii au cele mai puține goluri primite din ambele serii ale Ligii a II-a i se datorează și lui George. Acesta s-a impus ca titular în garnitura lui Florin Marin, în dauna lui Covrig.
Iulian Olteanu – titularul tulcenilor a fost unul dintre cei mai buni portari ai sezonului, dovadă fiind și clasarea Deltei pe locul 2 în topul celor mai bune apărări din toată Liga a II-a.
Cristian Popescu – ajuns portarul numărul 1 al echipei din Cotroceni după plecarea lui Cristi Munteanu, Cr. Popescu s-a luptat cu succes atât cu atacanții adverși, cât și cu lipsa salariilor.
Cristian Bălgrădean - portarul de 21 ani este considerat unul dintre cei mai promițători goalkeeperi din liga a doua și a intrat și în vederile lui Emil Săndoi pentru naționala de tineret.
Bogdan Fărcaș - internaționalul de juniori din poarta echipei clujene l-a scos din primul unsprezece pe belgianul Merlier și dacă se va ține de treabă va fi o soluție de viitor pentru naționala de tineret și nu numai.

Cristian
28th April 2009, 22:44
Nu doar am citit undeva in presa centrala ca ar vrea sa se transfere :D Insa nu e adevarat, are contract pana in 2010 ;)

Denis
29th April 2009, 01:36
Cristiane mai speriat :cry: Dar sper totusi ca plecarea sa sa fie doar de un zvon. Eu l-as vota intr-un top 5 al celor mai buni portari din Romania. Lobont, Bornescu si poate si Stancioiu ias clasa mai buni decat Kolev. Suntem norocosi sa avem un portar cu o asemenea experienta si siguranta in spatele fundasilor.

Denis
29th April 2009, 03:29
MIJLOCAS STANGA

Marius Alexe (FC Ploieşti) – tânărul junior al clubului din Ştefan cel Mare savurează din plin împrumutul la FC Ploieşti. Prezenţă constantă la naţionala de juniori născuţi în 1990, Marius este considerat unul dintre cei mai buni juniori din Liga a II-a

Alexandru Stan (ex-Progresul) – deşi a început la Progresul ca fundaş stânga, în turul de campionat a fost folosit mai mult ca mijlocaş, iar evoluţiile sale bune l-au adus şi în vederile celor de la Rapid. În cele din urmă a ajuns la FC Ploieşti, alături de antrenorul său de la Progresul, Marius Şumudică

Alin Coţan (Petrolul Ploieşti) – unul dintre cei mai buni talentaţi jucători ai Petrolului, care în tur a lipsit câteva etape din cauza accidentărilor. Startul slab al Petrolului s-a datorat în bună măsură şi absenţei sale. Când a revenit a făcut diferenţa în marea majoritate a partidelor prin tehnica sa excelentă.

Dacian Varga (Sportul Studenţesc) – temperamentalul mijlocaş a fost în tur cel mai bun fotbalist al formaţiei din Regie, evoluţiile sale bune atrăgând atenţia selecţionerului Piţurcă şi a reuşit să debuteze la Naţională în meciul amical cu Croaţia, chiar dacă joacă în Liga a 2-a

Călin Cristea (Unirea Alba Iulia) - A prins lotul albaiulienilor încă de acum cinci sezoane, când avea numai 16 ani. A fost convocat constant la loturile naţionale de juniori.

MIJLOCASI DREAPTA

Valentin Budescu (Petrolul Ploieşti) – foarte talentat, dar foarte capricios, mijlocaşul petrolist a fost la un pas de a ajunfge la Rapid în această vară.

Paulinho (ex-Progresul) – vedeta momentului, portughezul a ajuns la FC Ploieşti, unde deja a marcat aproape meci de meci şi s-a impus ca titular. Şi el a fost la un pas de a ajunge la Rapid în această vară

Viorel Ferfelea (Sportul Studenţesc) – unul dintre cei mai tehnici fotbalişti din eşalonul second

George Bârlădeanu (Urziceni, ex-Dunărea Galaţi) – folosit ca omul din dreapta în 4-2-3-1 Dunării Galaţi, George a explodat în acest tur de campionat fiind golgeterul echipei până acum.

Liviu Antal (FCM Tg Mureş) – deşi a început turul pe cealaltă bandă, blondul mijlocaş al mureşenilor a fost mutat pe partea dreaptă cu succes. 14 meciuri si 3 goluri este bilanţul celui care va face 20 de ani în luna iunie, fiind unul din cei mai bine văzuţi tineri mijlocaşi din serie

MIJLOCASI LA INCHIDERE

Takayuki Seto (FC Ploieşti) – singurul japonez din prima liga a fost desemnat si de suporterii echipei FC Ploieşti drept jucătorul turului. Instruit la o şcoală de fotbal din Brazilia, Seto este la Ploieşti de la înfiinţarea echipei, în Liga a III-a

Vlad Achim (Ceahlăul Piatra Neamţ) – una din revelaţiile echipei Ceahlăul Piatra Neamţ, tânărul constănţean a primit o şansă după retrogradarea echipei în Liga a II-a. Nu a ratat ocazia oferită şi s-a impus ca titular

Dan Bucşă (Dinamo II) – tânărul închizător de la Dinamo II este considerat liderul echipei, atât faptul că poartă banderola de căpitan, dar şi prin prestaţia sa de pe teren. Rednic îl are în vedere, considerându-l a fi unul dintre cei mai promiţători jucători de la echipa a doua şi sunt şanse să îl vedem curând în primul eşalon

Bogdan Minciună (Petrolul Ploieşti) - revelaţia Petrolului, la câţiva ani după ce a fost la un pas să se lase de fotbal, din cauza unor probleme medicale. S-a impus ca titular incontestabil, fiind unul din jucătorii de bază ai lui Eusebiu Tudor.

Răzvan Dâlbea (Unirea Alba Iulia) - Căpitanul albaiulienilor a fost unul dintre cei mai importanţi jucători ai lui Şunda în tur. A reuşit să marcheze patru goluri, trei dintre ele din penalty. De doi ani este titular indiscutabil.

Milan Mitic (Drobeta Turnu Severin) - Reprofilarea sârbului de pe banda dreaptă ca închizător a fost o decizie înţeleaptă, Mitic reuşind în cele 14 meciuri jucate pentru
Drobeta să înscrie şi patru goluri.

Kenan Ragipovic (FCM Tg. Mureş) - Jucătorul împrumutat pentru un sezon de la Gloria Bistriţa a intrat deja în inimile suporterilor din Mureş, în urma dăruirii arătate pe teren.

MIJLOCAS OFENSIV

Claudiu Tudor (FC Ploieşti) - jucătorul ce debuta la doar 16 ani în Liga I, a revenit acasă, după câteva sezoane de peregrinări. La FC Ploieşti a dat dovada talentului său, arătând că nu s-a irosit după atâţia ani

Eugen Cebotaru (Ceahlăul Piatra Neamţ) – internaţional moldovean a fost cel care a dirijat jocul grupării de sub Pietricica. Foarte bun executant de penalty-uri, nu a ratat decât o singură dată de la punctul cu var, în meciul cu Sportul. Golurile sale au fost de fiecare dată decisive.

Andreas Popescu (Dunărea Galaţi) – unul din eroii traseului spectaculos al Dunării Galaţi. În formula 4-2-3-1 gândită de către Dănuţ Oprea, germano-românul, sosit de la Gloria Buzău, a făcut spectacol meci de meci

Laurenţiu Marinescu (Petrolul Ploieşti) – foarte capriciosul jucător al Petrolului a avut un sezon mediocru, dar talentul său l-a scos în faţă de fiecare dată când a fost nevoie. A fost curtat în iarnă de Rapid, dar oficialii găzari nu au vrut să se despartă de el. În mod surprinzător, sunt şanse să plece tocmai la Chimia Brazi.

Reis Moutinho (DrobetaTurnu Severin) - Mijlocaşul portughez a devenit titular incontestabil la Drobeta. A marcat cinci goluri în tur, trei din penalty. La meciul cu Mureşul Deva a reuşit o triplă.

Ovidiu Vezan (Internaţional Piteşti) - La numai 22 de ani, mijlocaşul piteştenilor a demonstrat maturitate în joc, contribuind decisiv în propulsarea echipei în postura de candidată la promovare. A marcat cinci goluri în tur.

Zeno Bundea (Universitatea Cluj) - Fostul jucător al Rapidului a jucat constant la formaţia universitară, fiind convins de şefi lui „U” să rămână şi în Liga a II-a, după ce a retrogradat echipa.

Denis
30th April 2009, 02:08
ATACANT RETRAS

Mircea Axente (CS Buftea) – perechea din atac a lui Mansour a avut un start mai greu de campionat dupa care nu s-a mai oprit din marcat

Marius Bâtfoi (Dunarea Giurgiu) - tânarul atacant al Dunarii Giurgiu este om de baza si la nationala Under-19 a României, evolutiile sale bune din Liga a doua netrecând neobservate

Dimitrie Gafita (FC Ploiesti) – unul dintre cei mai buni atacanti ai echipei. A fost golgeterul echipei în Liga a III-a, iar acum a avut ghinionul de a-si “pierde” golurile marcate în meciul cu Forex, cu care ar fi fost golgeterul ploiestenilor în tur.

Calin Târnavean (FCM Tg. Mures) - fostul jucator al Gloriei Bistrita a impresionat în cele 17 etape jucate sub comanda lui Cosmin Bodea. A avut o evolutie buna si în Cupa României la partida dintre Mures si Dinamo.

VARF IMPINS

Gueye Mansour (CS Buftea) – a fost desemnat cel mai bun jucator al turului de catre vizitatorii siteului Liga2.ro. Împrumutul la Buftea l-a readus pe linia de plutire, marcând gol dupa gol si redevenind acel atacant de temut de acum câtiva ani

Stefan Iordache (Dunarea Giurgiu) – chiar daca nu este o vedeta de prim-rang a celui de-al doilea esalon, Iordache si-a facut un nume ca omul potrivit la locul potrivit. Peste tot pe unde a jucat, actualul jucator al Dunarii Giurgiu s-a achitat cu brio de sarcina de om gol

Ionut Enache (Dunarea Galati) – ramas fara club dupa retragerea Câmpinei, Enache a avut sansa de a semna cu Dunarea Galati, acolo unde antrenorul Danut Oprea a gândit o formula de echipa ce l-a avantajat enorm. Prin golurile sale, Enache a fost omul decisiv al Dunarii în mai multe meciuri din tur.

Stefan Ciobanu (FC Ploiesti) – unul dintre cei mai experimentati jucatori ai celor de la FC Ploiesti alaturi de Rohat. Vârful celor de la FC Ploiesti a fost golgeterul echipei din tur.

Adrian Câmpeanu (Jiul Petrosani) - a reusit sa marcheze 10 goluri în tur, toate din actiune. Cu Unirea Alba Iulia si Vâlcea a reusit câte o „dubla”. Este cel mai important jucator al minerilor în ultimul timp.

Sorin Gheju (FCM Târgu Mures) - a fost golgheterul lui FCM în acest tur de campionat si pare sa fi redevenit vârful de lance care i-a dat patru goluri într-un meci lui "U" Cluj pe când evolua la CFR Timisoara

Lucian Itu (International Pitesti) - a avut un start fabulos de sezon, reusind sase goluri în primele sapte etape. Împotriva echipei lui Aurel Sunda a marcat trei goluri în meciul terminat la egalitate la Alba, scor 3-3.

Andrei Zagrean (Unirea Alba Iulia) - a reusit 9 goluri în primele 14 etape, fiind mai apoi indisponibil din cauza unei accidentari. Este asteptat sa revina pe teren la jumatatea lunii martie. Oficialii Unirii au spus despre el ca acesta este cel mai bun atacant din Liga a II-a

Denis
28th May 2010, 09:00
In continuare sper sa-l aducem pe atacantul Constantin Budescu de la Petrolul. Poate juca si in linia mediana si e printre cei mai buni de la echipa.



Daniel Frahn (foto) - Austriac care joaca in Germania intr-o liga inferioara. A dat 4 goluri intr-un meci impotriva echipei a doua Hamburger SV, si are 27 de goluri marcate in 31 de partide in sezonul actual. Daca ar accepta sa joace in Romania singura piedica ar fi pretul sau, el valorand aproximativ 225.000 €. Este atacant de piciorul drept, are 22 de ani, si 1,87 inaltime.

A fost crescut de Energie Cottbus, unde a prins un meci si la echipa mare. Apoi a fost transferat la Hertha unde a jucat 31 de partide pentru echipa a doua si a marcat 4 goluri. Acum evolueaza la SV Babelsberg unde a marcat 40 de goluri in 84 de meciuri.

http://www.herthabsc.de/uploads/pics/Frahn_auto_200_02.jpg

Denis
28th May 2010, 12:39
Nikola Vujosevic

E un atacant misto. 1,90, Pivot. Practic o copie a lui Jula. Mai poarta si numarul 27.:D :P

Video cu el mai jos.

9Im3Pi_2a5k

Are 28 de ani, joaca la FC Zemun, echipa din prima liga sarba, si valoreaza 50.000 €.

Are 8 goluri in 23 de partide, cele 8 goluri fiind marcate in 4 meciuri, 2 in fiecare meci.

Este un jucator care joaca 90 de minute, meci de meci.

Eu zic ca merita incercat pentru cateva saptamani.:ok:

Dregan
28th May 2010, 12:43
Stan a decalarat ca va lua doi atacanti sarbi. Poate o fi unul din ei:D

Apropo e ziua lui Vujosevic asta maine :D

Denis
28th May 2010, 12:54
Sper sa fie unul dintre cei 2. Am urmarit tot filmuletul de pe youtube si imi place de el. Sper doar sa nu fie un fel de Nikolic II.

Si cu ocazia sa de nastere ii urez sa vina in probe la Otelul.:D

markus705
24th October 2010, 12:05
In urma rezultatelor favorabile din aceste 12 etape, continuate cu urmatoarele , sper pozitive, se poate visa frumos... In opinia mea principalul jucator pentru care ar face Otelul ar trebui sa faca tatonari este Florin Cernat, acesta deja a declarat ca va reveni in tara doar la Otelu. Daca se castiga campionatul ar fi si bani pentru un transfer al sau si nu doar pentru el.

Denis
16th December 2010, 13:50
Inca avem nevoie de atacant. Rusescu (poate prea scump pentru noi), Budescu, golgeterul Petrolului de la an la an. Mi-ar mai placea si Jean Claude Bozga, tot de la Petrolul, pentru postul de fundas central. :ok: Are un fizic de invidiat si a mai fost dorit de Otelul pe vremea cand juca la Dunarea.

Sunt curios cum se va descurca Carjan care va reveni la Otelul, deocamdata golgeter in Seria I a Ligii secunde. Este un jucator care in ciuda inaltimii sale are o detenta foarte buna si marcheaza foarte usor cu capul daca primeste centrari bune. Este tanar si este produs 100% al Otelului, cerinte care respecta traditia noastra.

Denis
11th March 2011, 12:37
Daca vrem sa ne bazam in continuare pe tineri, conducerea trebuia sa priveasca sa atraga urmatorii jucatori de la Academia de Fotbal "Gica Hagi": Alin Carstocea, Romeo Benzar, si Radu Curteu, toti componenti al lotului de juniori U19 al Romaniei.

megastar
11th March 2011, 13:37
Tare mi-e frica sa nu cumva sa fie cam umflati jucatorii astia.Oricum din cate stiu exista o colaborare intre academia lui Hagi si Otelul.

Denis
11th March 2011, 19:20
Nu neaparat o colaborare. Stan si Hagi sunt prieteni buni. Cand se vorbea de plecarea lui Grigoras a zis Hagi ca ar ajuta oricand Otelul dar nu avea de gand, in acel moment, sa mai antreneze, din cauza proiectului care-l incepuse: "Viitorul Constanta".

Intre timp a ajuns si un jucator sau doi de la Otelul II la Viitorul.