PDA

View Full Version : Fifa 2008



Originality
15th August 2007, 11:20
Apare demo peste cateva zile...si in septemberie FULL :)

razwan_vs
26th August 2007, 16:22
maine apare demo-ul si pe 26 sept varianta full...:D

Celso
26th August 2007, 16:43
super Full...abia astept:yes:

Blitz.
26th August 2007, 17:45
mda....nici anul acesta liga 1 nu apare in fifa....iarasi trebuie sa asteptam patch-uri pt liga 1....

Geografu
26th August 2007, 18:20
De unde stii Blitz de acest fapt ? Eu am citit despre 30 de ligi si ma gandeam ca printre atatea ar trebui sa fie si Romania.....:rolleyes:

Blitz.
26th August 2007, 18:30
30 adik cele 4 ale angliei, 2 ale italiei, 2 ale germaniei etc....
am citit pe forumul fifa08... a intrebat un user (probabil roman) ca dc nu apare nici anul acesta liga 1 !!!...d'aici se intelege ca liga 1 nu e in fifa08...
iar pe forumul fifaromania, se discuta despre patch-ul pt fifa08 => liga 1 nu e !

cik vor aparea ink 3 ligi fata de anul trecut....din argentina, malaezia(!!:D!!) si grecia...insa cred k astea-s doar zvonuri !..unii ziceau ca ar putea aparea si liga irlandeza...

Geografu
27th August 2007, 17:28
Malaezia ???? :groggy:Doamne ce oameni.Pacat ca nu va fi si al nostru dar mai sunt si patchuri si alea alea si ne vom descurca ! ;)

Celso
27th August 2007, 18:39
abia astept 2008:yes: ...sa il rup pe robyyy:evil:

Bogdy LFC
27th August 2007, 18:41
Apare demo peste cateva zile...si in septemberie FULL :)

Asa devreme? Ai idee pe ce data din Septembrie?

Geografu
27th August 2007, 18:57
Pe 26 amice ! Si se spune ca demo zilele astea ! :ok:

kerosene
27th August 2007, 18:57
Decat sa bage Liga I si s-o faca precum Steaua si Dinamo Kiev in CL,adica in bataie de joc,mai bine cu patch si facut calumea.

Am citit ca in 2008 poti juca ca jucator separat,online,deci 11 useri diferiti in aceeasi echipa.

Geografu
27th August 2007, 19:02
Nu neaparat 11 useri.Se poate intr-adevar face asta dar daca vrei poti incepe o campanie tu insuti singur offline punandu-te in locul unui jucator de la ce echipa vrei.Cel putin asta stiu eu....:rolleyes:

Celso
27th August 2007, 20:26
Am citit ca in 2008 poti juca ca jucator separat,online,deci 11 useri diferiti in aceeasi echipa.

ar fi marfa....da nu cred:no:

Blitz.
27th August 2007, 21:09
.
Am citit ca in 2008 poti juca ca jucator separat,online,deci 11 useri diferiti in aceeasi echipa.

hmm....nush dak se poate si online. din cate am inteles, e ca un fel de manager mode...doar ca nu te alfi in pielea unui antrenor care trebuie sa indeplineasca obiectivele echipe ci in pielea unui jucator !

demo-ul cik ar fi trebui sa apara astazi, 27 august ... insa sunt zvonuri ca o sa apara cu 10 zile inainte de versiunea full...

sa speram ca EA ne-a pregatit ceva frumos pt acest sezon....abia astept FIFA 08 !

razwan_vs
27th August 2007, 21:46
sa vedem ce ii de capul ...din cate am auzit game play ii la fel ...numai ca ii imbunatatita putin grafica..

TaciAcolo
27th August 2007, 22:16
abia astept 2008:yes: ...sa il rup pe robyyy:evil:

nicio sansa maestre :drak:

kerosene
27th August 2007, 23:06
Merge si online:

The dynamic atmosphere of the game gets even more exciting when the new camera mode kicks in. When you start dribbling on your own, the camera zooms in on the player (in a semi-over-the-shoulder kind of perspective) and it becomes a real rush as you get closer and closer to the goal.

This new camera mode is certainly not just a visual novelty, as it closely ties in to the new “Be a Pro” mode with online co-op play, as well as an improved Tournament mode. This actually seemed like the most fun addition to the FIFA series. You will be able to take control of a single player, and play with buddies in co-op over the net (using voice over IP if you like). Just like in a real football match, each of you will have their assigned role on the field so to speak, and while some of you are controlling specific players, other will still play in over the top view to possibly better asses the situation on the field. Clearly, this is a major step in the right direction for the series, bringing a whole new level of competitiveness to the game.

With this in mind, you’ll be able to take part in online leagues - yeah, up to 32 players can form leagues online.


Iata si mai jos toate ligile,desigur fara liga I

* Austrian Bundesliga
* Australian A-league new
* Belgian Jupiler League
* Brazilian Campeonato Brasileiro
* Czech Grambinus League new
* Danish Superligaen
* Dutch Eredivisie
* Premier League
* Football League Championship
* Football League One
* Football League Two
* French Ligue 1
* French Ligue 2
* German Bundesliga 1
* German Bundesliga 2
* FAI Premier Division new
* Italian Serie A
* Italian Serie B
* Korean K-League
* Major League Soccer (USA and Canada)
* División de México
* Norwegian Tippeligaen
* Polish Orange Ekstraklasa
* Portuguese BWINLIGA
* Scottish Premier League
* Spanish Primera División
* Spanish Segunda División
* Swedish Allsvenskan
* Swiss Axpo Super League
* Turkcell Super League

SweetMan
28th August 2007, 00:21
Astia pun campionatu belgian si elvetiansi nu il pun pe cel romanesc ... cand o sa se invete minte ?

Geografu
28th August 2007, 11:57
Aha deci Cehia,Malaezia si Australia ligi noi.Doamne Dumnezeule ce oameni.Liga australiana si cea malaeziana cand cred ca nici 2 % din jucatorii de FIFA nu pot numi nici 3 echipe de acolo....Groaznic EA sa speram ca jocul va fi mai bun ! ;)

Blitz.
28th August 2007, 12:23
aia malaeziana nu e :D FAI e irlandeza :P..da' si aia irlandeza e praf...

Geografu
28th August 2007, 12:29
Atunci scuze dar tot acolo ajungem.Pacat.....:(

Blitz.
28th August 2007, 12:34
cre' k o sa joc in campionatul cehiei :D...pana apare patch-u' cu romania :)

Geografu
28th August 2007, 13:35
Eu o sa imi aleg la inceput tot o echipa din marile campionate europene : Anglia,Spania,Italia,Franta sau Germania ! ;)

kerosene
28th August 2007, 15:48
Imi iau Polonia,sa joc cu Zaglebie :cry:

Geografu
28th August 2007, 17:26
Imi iau Polonia,sa joc cu Zaglebie :cry:

:happy

Celso
28th August 2007, 19:58
hai ca toti jucati cu Barca..nu o mai tot dati:D....

torn_beton
28th August 2007, 20:36
Astia pun campionatu belgian si elvetiansi nu il pun pe cel romanesc ... cand o sa se invete minte ?

:happy:happy
Ce oameni naivi pe aici. Pai cand 5% din jucatorii de Fifa din Romania vor avea jocul cumparat original din magazin si nu luat de pe torenti sau mai stiu eu unde poate cei de la EA ne vor baga si liga I.

Chiar nu inteleg de ce sunteti asa revoltati ca nu ne baga liga I in joc cand voi nu cumparati jocul. :ok:

Geografu
28th August 2007, 21:25
Dar tu il cumperi original amice beton ? :rolleyes::D

kerosene
29th August 2007, 00:23
Acum numai,ca nu-i mai da borcica lovele de CL :D

TaciAcolo
29th August 2007, 01:34
a aparut varianta demo?

Geografu
29th August 2007, 11:53
Inca nu asteptam zilele astea ! :ok:

kerosene
31st August 2007, 13:51
Gata,a aparut azi.Una ca merge greu.Ia cu 6-7 kb :(


http://largedownloads.ea.com/pub/demos/Fifa/08/

TaciAcolo
31st August 2007, 14:04
hmm nu mai il vad aici...cine mai stie un alt link

Geografu
31st August 2007, 14:29
Multumim Kero pentru link pana diseara sper sa mi-l ia .....:rolleyes:

Blitz.
31st August 2007, 14:57
http://www.digg.com/pc_games/Direct_Download_Fifa_08_PC_Demo

merge INCREDIBIL de greu ! :D..mi mi-l downloada in 24 de ore :D

Geografu
31st August 2007, 15:10
Si mie imi merge GROAZNIC.Cu 8,25 de kilobiti pe secunda mi-a luat doar 3 % pana acum.....:headbang:

kerosene
31st August 2007, 17:41
Gata am gasit linkuri de pe RS.Spor la treaba baieti :D

http://rapidshare.com/files/52465308/football_by_mytimeisnow.part1.rar
http://rapidshare.com/files/52466521/football_by_mytimeisnow.part2.rar
http://rapidshare.com/files/52468393/football_by_mytimeisnow.part3.rar
http://rapidshare.com/files/52469941/football_by_mytimeisnow.part4.rar
http://rapidshare.com/files/52464308/football_by_mytimeisnow.part5.rar


1.Unrar
2.Install
3.Play 'till u drop

Sergio_D
31st August 2007, 19:07
asta-i... demo?

Geografu
31st August 2007, 20:30
Am ajuns la 21 la suta cu primul link ...e GROAZNIC !!! :headbang:

Celso
31st August 2007, 21:00
la mine tot creste viteza....am ajuns la 236kb/sec:headbang:

cam 5 minute la link...cred ca ma las pagubas....nu ma amagesc cu asta:D

edit....a aparut pe ODC:evil:

Celso
31st August 2007, 21:46
hmmm..bunicica...nu prea mari schimbari...insa loturile ma interesau:evil:

Sasuke Uchiha
31st August 2007, 22:55
pro evolution 2008 o sa fie mult peste fifa

Blitz.
1st September 2007, 10:54
http://mutusoft.evolink.ro/downf/fifademo.exe

aici downloadeaza destul de rpd...mie deocamdata imi trage cu 120 KB si cam intr-o ora ar trebui sa fie gata....

torn_beton
1st September 2007, 11:21
Dar tu il cumperi original amice beton ? :rolleyes::D

Il cumpar, nu-l cumpar, dar macar nu ma plang ca nu are liga noastra in el si are alte ligi. :ok:

E normal si logic pentru o firma sa-si multumeasca clientii care platesc pentru servicii si cum in tara noastra mai putin de 5% din cei care joaca il cumpara nu cred ca vom vedea liga I introdusa in joc urmatorii 5 ani.

Nu prea joc eu Fifa, poate Fifa Manager si ala l-am cumparat de la Diverta. :ok:

realmadrid.com
1st September 2007, 11:55
http://mutusoft.evolink.ro/downf/fifademo.exe

aici downloadeaza destul de rpd...mie deocamdata imi trage cu 120 KB si cam intr-o ora ar trebui sa fie gata....

La mine cu 4mega :D....acceptabil :D

Celso
1st September 2007, 14:24
La mine cu 4mega :D....acceptabil :D

luati mah de pe ODC , Stong DC++..si asa mai departe...ca il luati in 1 minut cu net bun:D

ps: nush dc am dat quote lu real:D

realmadrid.com
1st September 2007, 17:34
Mdea, am de mancat....primesc goluri unul dupa altul....parca e mai greu dar si mai realist ca 2007 :D

Celso
1st September 2007, 17:44
da ba :|....nu pot sa mai dau io goluri de la jumatea terenului sau suturi de la ceva distanta:|...ca se duc ca eseurile:D....insa lasa ca il descoasem noi:evil:

Geografu
1st September 2007, 18:19
Nu l-am luat nici acum.Ma ajuta si pe mine cineva va rooog ? :(

Celso
1st September 2007, 18:31
pe odc geografe:headbang: ...il iei imediat

torn_beton
1st September 2007, 18:43
Mda l-am luat si eu sa vad de curiozitate.
:rosu: ca nu au bagat Real Madrid in demo. Boschetarii de la EA! :rosu:

S-ar putea sa cumpar si eu originalul, cand apare?

Celso
1st September 2007, 19:05
cica jumatatea lui septembrie

Celso
1st September 2007, 19:16
vrea cineva domeniul?:D http://fifa2008.com/

Sergio_D
1st September 2007, 19:23
iata o noua mostra a ingeniozitatii romanesti... sa cumpere domeniul fifa2008.com :happy

Celso
1st September 2007, 19:25
pt cei care vreti demo-ul

http://forum.fifaromania.net/announcement.php?f=78&a=5

incercati si aici...

oricum...tare nashpa...e la fel ca 07 ...plin de buguri...
in schimb poti inlocui portarul:D

razwan_vs
1st September 2007, 20:06
ce echipe are in demo ?! ....ca am inceput si yo sa il down :P

Celso
1st September 2007, 20:20
Milan, Barca, Manchester, Bayern, Marseille,New York, America

Geografu
1st September 2007, 22:30
Nu am viteza buna pe ODC amice Celso ca stiam varianta.De maine o sa mai caut pe siteuri sa vad care il ia cu o viteza decenta.Daca nu....:(

kerosene
1st September 2007, 22:47
Oricum nu pierzi nimic.Nu poti sa joci decat o repriza,si nu difera mult fata de 2007.Plus ca au schimbat un pic controalele si acum schimbi jucatorul pe q
Nu m-a incantat deloc

Catalanul
2nd September 2007, 01:57
chiar ca e penala rau de tot faza cu schimbatul jucatorului pe Q :mda::mda::mda:

am jucat 2 meciuri pana acum... nu am marcat nici un gol deocamdata :D

Universal
2nd September 2007, 02:06
Pasa in adancime foarte slaba. Jucatorii se schimba cu q, s-a incalcat o traditie de 10 ani, fir-ari, toti eram obisnuiti cu s. Portarul e un pic mai inteligent. Centrarile ies mai bine. Fundasii se apara mai bine dupa ce le ia atacantul fata.
Niang de la Marseille in joc e praf. Sunt prea multe echipeprea slabe
sau echipe cu care oricum nu joaca nimeni (Milan, barca, man utd). Bine ca nu e Inter. Bine ca e Marseille :D
La grafica e identic cu 07. Gameplayul e ceva schimbat, suturile din afara careului intra mai greu, marcajul fundasilor e mai strans.
Nu va luati dupa aceia care zic "ah, iar n-au schimat nimic", sunt o gramada de chestii imbunatatite. Asta mi se pare chiar reusit si abia astept varianta full.

razwan_vs
2nd September 2007, 12:01
mult schimbat fata de 07...din cate am obs cu Q schimbi omul si iese portarul...portarii is cel putin din cat am vazut yo buni..numai i-au goluri de cascadorii rasului..si nici z+d de la distanta numai merge :(

ciff
3rd September 2007, 03:44
Am jucat si eu astazi vreo 3 meciuri.. poti da centrari pana p marte :lol: ... pasele sunt mai misto ca la 07, la suturi parca nu depune prea mult efort jucatoru si totusi RUPE PLASA!!! mingea parca se invarte mai fain.. mai sunt cateva chestii dar nu.mi aduc aminte acum...


PS: spunea torn_beton ca nici 5% dintre romani nu cumpara jocul... cred ca si cei aproape 5% sunt plecati prin tari straine.. eu inca nu am auzit pe nimeni sa zica "de unde pot sa.l cumpar?" sau ceva de genu... poate juca steaua si finala CL ca tot nu baga liga 1 in fifa.. e vorba de marketing si mult mult MONET!!

Prome
3rd September 2007, 04:28
am vazut un trailer in care promiteau mari driblinguri.. din cate vad in demo , dribling canci :(

se pare ca pentru pc gameplayul nu este atat de spectaculos, acele trailere am impresia ca sunt pentru xbox 360 :(

Geografu
3rd September 2007, 19:37
Esteeee !!! :yes:.In sfarsit voi juca si eu Fifa 2008 demo.Acuma il iau si la o viteza cumsecade.E la 31 la suta si pana diseara sper ca il voi si ma apuc pe jucat !! :evil:

razwan_vs
3rd September 2007, 21:15
o sa ai unele surprize....cat despre driblinguri mi-au iesit cateva cu c.ronaldo de am ramas ...:o:...

Geografu
3rd September 2007, 22:33
GATA ! Acuma l-am luat si in cateva minute o sa il instalez.Sper sa imi placa ! :ok:

Catalanul
3rd September 2007, 23:52
parca de la joystick se joaca ceva mai bine :) si se pot face driblinguri mai faine (de exemplu' ruleta e mult mai usor de facut)

cam najpa cu pasele in adancime... nu mai sunt ca inainte :rolleyes:

Prome
4th September 2007, 03:18
pai ce mari driblinguri sa faci ma din gamepad?

zi si mie combinatia la ruleta asta de zici tu :)

ca eu inafara de ceva schimbari de directie cam nimic , asta cu butonu 8 care ar fi sprintul si stickul din stanga nu pot face ...

ei tot mint ceva cu right stick , ciuciu este inactiv acela

Geografu
4th September 2007, 10:40
Am si eu o rugaminte va rog frumos.L-am luat aseara l-am instalat asa cum se cuvine si cand sa intru in joc se face ecranul negru si oricat as sta ramane.Ce se intampla si ce pot sa fac ? ....:(

little_earl
4th September 2007, 13:01
am luat si eu azi dimineata demo-ul, avand in vedere ca n-am mai jucat fifa de vreo 9 luni nici nu mai stiam sa tin degetele pe butoane ... in cateva reprize pe care le-am jucat am dat gol si din centrare, si din afara careului, si din corner, si cu poarta goala si din penalty ... pe z+d parca dai lob acum ... mi-au trebuit 2 reprize sa-mi dau seama ca se schimba pe q jucatorii, la un moment dat iesisem cu portarul pe la 30 de metri fara sa-mi dau seama ... dar odata ce te obisnuiesti e usor de jucat si de castigat .. am dat 2-0 barcelonei cu marseille

Celso
6th September 2007, 18:15
Am si eu o rugaminte va rog frumos.L-am luat aseara l-am instalat asa cum se cuvine si cand sa intru in joc se face ecranul negru si oricat as sta ramane.Ce se intampla si ce pot sa fac ? ....:(

ai rezolvat? io nush ce sa zic... mai instaleaza odata....io stiu:rolleyes:

Geografu
6th September 2007, 18:27
Nu nu am rezolvat inca.Cand o sa am timp o sa mai reinstalez o data....:rolleyes:

razwan_vs
6th September 2007, 18:41
sau pate nu ii bun kitu care l-ai down ;)...

GruppoApparte
7th September 2007, 01:49
dap zice bine razvan poate nu e bun kitu :)

e mult mai misto ca 07 .. pare mult mai real
daca jucati impotriva lu c.ronaldo sau ronaldh... o sa vedeti la aia ce scheme fac :) e misto de tot ..
nu mai dai asa usor gol ... poti controla portarul ... din lovitura libera nici gand sa dai gol cum dadeai la 07 .. mult mai buni portari :)

schimbat in bine

suporter_nr1
15th September 2007, 16:15
Fifa 08 a fost facut in special prin imbunatatirea gameplay-ului si a AI-ului portarului si a calculatorului.S-a folosit motorul grafic de la Fifa 2007,s-au adaugat loturile pt sezonul 2007-2008,s-au adaugat 3 ligi(nu si cea a Romaniei),s-a adaugat modul be a pro prin care poti sa joci cu un singur jucator.
Cam atat nou la Fifa,restul e la fel.

Catalanul
22nd September 2007, 01:26
stie cineva cand apare varianta intreaga ? :)

ca sa stiu daca mai are rost sa iau demo sau nu... ca am formatat compu' zilele trecute :D :rolleyes:

Prome
22nd September 2007, 10:03
in prima saptamana din octombrie cred

kerosene
22nd September 2007, 13:18
Fifa 08 Demo Expander 1.9 mb
-schimbati rezolutia
-schimbati dificultatea
-jucati fara intrerupere
etc

http://www.hugeshare.com/files/1aakcemn8dbiieo/FIFA

Prome
25th September 2007, 10:46
A aparut !

kerosene
25th September 2007, 12:34
Asa e...Spor la treaba ;)

Catalanul
25th September 2007, 14:58
fain :) imediat ma pun sa il iau si eu :D

Sergio_D
25th September 2007, 15:04
ia suflati-mi si mie va rog de la ce "magazin" online sa "il cumpar" :D :D :D

pe PM :D

razwan_vs
25th September 2007, 18:48
dati un torent bun de unde sa il down :ras-plans:

White Shadow
25th September 2007, 23:58
il am.....

detalii pe mess pt cine il vrea :ok:

ii dau adresa de torent

White Shadow
26th September 2007, 00:41
primul meu meci jucat..am pierdut cu 2-1 , lasa ca-i bine.....

sa imi spuna si mie cineva cine drak ii A Murgu de la Fiorentina ? :ras-plans:

GruppoApparte
26th September 2007, 01:04
http://www.fileshare.ro/414236301.12 - asta e torrentu .. are viteza super buna

Install with S/N :

Code:

X8MM-RWM9-FIFA-KFLT-FIFA
spor la jucat

razwan_vs
26th September 2007, 07:25
...gata l-am down aseara....am ce face azi :D

dan
26th September 2007, 09:10
cum l-ati instalat?
parca-s batut in cap ca nu-mi dau seama:headbang:

GruppoApparte
26th September 2007, 13:36
cu virtual daemon manager

A.k.a
26th September 2007, 13:52
Si cum vi se pare? Controlurile mi se par imposibile, cand dau pe Q schimba tot pe aparatorul gresit, dau pe D ca un tampit, nu se baga la minge. In plus can sunt in aparare, atacantii sunt si ei la mine in jumatate, pe contraatac mi se pare imposibil sa mergi. In aparare la fel, aparatorii sunt aproape la mijlocul terenului tot timpul, orice strategie as folosi. Nu am reusit nici un gol pe semi-pro si in 07 castigam usor pe world class. Mi se pare dezamagitor jocul. Modul be a pro ar fi interesant daca ar fi camerele mai folositoare.

little_earl
26th September 2007, 14:45
am inceput eu un manager mode cu hamburg, 4 min, professional, gk - world class ... in 4 amicale din presezon am facut de 3 ori 0-0 si am castigat 1 cu 1-0 cand am schimbat sistemul in 4-3-3 ... destul de greu :)

A.k.a
26th September 2007, 15:04
Si nu ai aceleasi probleme? atacantii prea in spate, aparatorii prea in fata. In plus in aparare mi se pare imposibil de jucat. Dau sa schimbe jucatorii da nimic, daca las de E si dau pe Q dupaia nu il mai ajunge.

Catalanul
26th September 2007, 15:11
acum il instalez si eu :)

se poate juca fara dvd ? sau e la fel ca 2007 si ucl 06-07 ?

little_earl
26th September 2007, 15:15
Si nu ai aceleasi probleme? atacantii prea in spate, aparatorii prea in fata. In plus in aparare mi se pare imposibil de jucat. Dau sa schimbe jucatorii da nimic, daca las de E si dau pe Q dupaia nu il mai ajunge.
pai daca n-am primit gol in 4 meciuri inseamna ca ma descurc cat de cat, iar in atat tre'sa ai rabdare, sa astepti oamenii ... pe contraatac nu prea merge pt ca nu stiu sa driblez si apararea are mereu vreo 5 oameni

A.k.a
26th September 2007, 15:16
Cu DVD la mine cel putin

Catalanul
26th September 2007, 15:47
am jucat si eu primul meci :)

Barça - Valencia 2-2 (marcatori Ronaldinho si Henry).

e destul de fain jocu'... azi am ce face toata ziua :D

A.k.a
26th September 2007, 16:16
Pe ce difficulty joci?

Catalanul
26th September 2007, 16:50
cred ca e setat pe semipro la inceput...am jucat doar un meci... o sa incerc la pro si word class sa vad cum e :)

Celso
26th September 2007, 17:59
e bunicel...incepe sa imi placa....primu meu meci a fost la multyplayer....infrangere cu 1-0....

cum e chestia aia, se poate juca in 8 pe multyplayer?:shocked:sau cum

A.k.a
26th September 2007, 18:19
Da, da asa cred :D, doar ca-s curios cum va merge

kerosene
26th September 2007, 19:53
E destul de interesant.Deja m-am obisnuit si cu Q ala pus anapoda :D Se schimba destul de bine,doar cand sunt aglomerati nu prea stii pe cine selecteaza,in rest e ok.
Be a Pro e super tare,mai ales din postura de atacant.Mie unu imi place, daca nu mai mult,cel putin ca 07.

Andrei3
26th September 2007, 20:52
a jucat cineva Be a Pro multiplayer? ca avem aici 3-4 calculatoare in retea da nu ne ajuta capatana cum sa pornim jocul. merge sa controleze fiecare calculator un jucator?

A.k.a
26th September 2007, 21:00
Asa ar trebui

White Shadow
26th September 2007, 21:15
Celso..cand facem un meci ?

kain
26th September 2007, 21:38
Azi am jucat si eu Fifa 08 si mi se pare o mare prostie in comparatie cu 07. In primul rand e cam imposibil de dat gol daca joci la World Class, pasele anapoda, fundasii aerieni, suturile parca ar fi rugby.. nu fotbal :P Nu ma asteptam la asa ceva.. nu merita jucat si chiar imi pare rau ca avea cateva chestii misto adaugate :(

Catalanul
26th September 2007, 22:02
asa e la inceput... pana ii prinzi shmenu ;)... eu tin minte ca tot timpu' la aparitia unei noi versiuni a fifa ziceam ca nu imi place... dar la sfarsit renuntam la versiunea anterioara pentru cea noua :)

in schimb 2008 mi-a placut de la inceput :)

GruppoApparte
27th September 2007, 06:28
cine a jucat cu Fiorentina ?:))
haha pe Mutu il cheama Andrei Murgu

razwan_vs
27th September 2007, 16:10
mdea...nici anul trecut nu a fost mutu :(

Catalanul
27th September 2007, 16:17
de cand a tras pe nas nu prea s-a numit Mutu in FIFA :D

Celso
27th September 2007, 19:38
Celso..cand facem un meci ?
acum daca ai timp...da buzz

de cand a tras pe nas nu prea s-a numit Mutu in FIFA :D

niste idioti....

razwan_vs
27th September 2007, 19:52
imi place ce echipa de vedete are olanda :ras-plans:

Sergio_D
27th September 2007, 20:21
Olanda nu a fost niciodata la FIFA, daca nu ma insel :D

Am jucat si eu putin la Be A Pro... m-am infiltrat in primul 11 al lui Arsenal... am ramas socat... toate suturile pe care le dau sunt ori prin peluze ori direct in bratele portarului :D

Celso
27th September 2007, 21:25
Olanda nu a fost niciodata la FIFA, daca nu ma insel :D

Am jucat si eu putin la Be A Pro... m-am infiltrat in primul 11 al lui Arsenal... am ramas socat... toate suturile pe care le dau sunt ori prin peluze ori direct in bratele portarului :D

incearca sa dai din pozitii total imposibile....asa intra:lol::happy

GruppoApparte
28th September 2007, 06:59
tine ochi inchisi .. e si mai sigur :)

kerosene
28th September 2007, 10:01
Sau mai antreneaza-te :D

Terro
28th September 2007, 21:20
mda...vreau sa va pun o intrebare:deci am downloadat jocu..lam instalat si cand intru in el imi apare ecranu negru...oare sa fie de la plaka video ????? sau de la ce plzz help

Sergio_D
28th September 2007, 21:38
nu ai dat prea multe detalii... ce configuratie are computerul, in primul rand?

este posibil sa fie de la placa video...

Terro
28th September 2007, 21:50
pai procesor 1.72GHz , plaka video e NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X si cam atat ce mai vrei sa sti

Catalanul
28th September 2007, 21:55
daca ai memoria doar de 64 MB nu o sa iti mearga... am un prieten care a patit la fel :rolleyes:

Terro
28th September 2007, 21:59
de care memorie vb ??? de la plaka video ? sau ce

Catalanul
28th September 2007, 22:03
da... placa video... trebuie minim 128 MB ca sa iti mearga jocul

Sergio_D
28th September 2007, 22:03
pai procesor 1.72GHz , plaka video e NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X si cam atat ce mai vrei sa sti

Cu o placa video MX440 nu are cum sa iti mearga, e de generatie veche. Aici ar fi buba. Schimb-o, daca vrei sa poti juca 2008.

Terro
28th September 2007, 22:05
cam ce plaka video mi'ati recomanda ???

Catalanul
29th September 2007, 14:57
ce fain... la multiplayer pot juca 2 jucatori in aceeasi echipa :) am incercat si cu 3 dar ne dadea connection lost... poate trebuie un numar par de jucatori :rolleyes:

Bogdy LFC
29th September 2007, 16:17
Singurul lucru care mie NU imi place la FIFA 08 este acela k jocul este mai greu decat cel de anul trecut :( La semi-pro abia treci mingea pe langa adversar..in cel mai rau caz - te-ai apropiat putin de el - ai si pierdut mingea.Nivelul de amatori in FIFA 08 ii ia locul celui semi-profesional,cel semi-pro celui pro si tot asa.Cert e k jocul de FIFA in general se ingreuneaza de la an la an.:(

kain
29th September 2007, 16:52
Singurul lucru care mie NU imi place la FIFA 08 este acela k jocul este mai greu decat cel de anul trecut :( La semi-pro abia treci mingea pe langa adversar..in cel mai rau caz - te-ai apropiat putin de el - ai si pierdut mingea.Nivelul de amatori in FIFA 08 ii ia locul celui semi-profesional,cel semi-pro celui pro si tot asa.Cert e k jocul de FIFA in general se ingreuneaza de la an la an.:(

Am jucat la world class, ajung de cateva ori in fata portii intr-un meci, mai scap si singur cu portarul si rateaza jucatorul :headbang: Dificultate : World Class, Portarul setat : World Class, asa ceva nu am mai intalnit, trebuie sa sutezi perfect ca sa marchezi un gol. Pana acum am dat maxim 3 goluri intr-un meci, de cele mai multe ori fac egal :cool: Cred ca pana la urma voi juca la world class insa cu portarul setat la professional ca sa fie mai spectaculos :P

Catalanul
29th September 2007, 21:23
o chestie faina pe care la fifa nu am mai intalnit-o pana acum mi s-a intamplat azi :) si-anume portarul poate lua cartonas rosu :D

Sergio_D
30th September 2007, 00:01
da, si eu am luat rosu cu Buffon si l-am bagat pe Zebina portar :D

Lover
30th September 2007, 17:08
cum nu am mai jucat un fifa de la 2003 incoace... nu mai stiu sa joc :D joc la amateur, si portarul la world class . si asa-i prea usor, da la semi pro nu pot sa-i bat :D ziceam ca fifa e o tampenie... da uite ca am ajuns sa ma joc si eu :thinkso: dupa 5 ani...

kerosene
1st October 2007, 09:28
da, si eu am luat rosu cu Buffon si l-am bagat pe Zebina portar :D

Eu am luat rosu la Cudicini,in meci de cupa,si cum in Anglia ai doar 5 rezerve,am ales doar jucatori de camp.asa ca,a ajuns Essien sa fie portar :D

Celso
3rd October 2007, 20:00
io l-am bagat pe Zicu in poarta si pe Lobont atacant:happy

Kooler
3rd October 2007, 20:43
Imi place jocul, devine mai realist de la an la an, daca esti obisnuit cu controalele e usor. Am jucat cu Milan la amateur si am batut Barcelona cu 5-0. Poate la profesional e mai greu sa dai gol, ca eu dadeam golurile prin depasirea adversarului in viteza, daca dificultatea este data de viteza atunci e greu, pentru ca echipa adversa se apara foarte bine si fazele fixe pot fi greu de fructificat.

mihai_my12
3rd October 2007, 23:55
fifa 08 si pes 2008 nu merg pe placile nvidia seria MX...
si faza cu shimbatul jucatorului pe Q e copiata de la pes :)

edd
11th October 2007, 20:13
are careva chef de un amical?

TaciAcolo
11th October 2007, 20:21
yo:D

Alexz
11th October 2007, 21:37
NuBaNu :cena:

TaciAcolo
11th October 2007, 22:08
cine mai joaca?:D

2-1 cu edd :lol:

White Shadow
11th October 2007, 22:10
eu

edd
12th October 2007, 21:23
cine are chef de fifa in seara asta??

TaciAcolo
12th October 2007, 23:52
mai vrei?:D

White Shadow
13th October 2007, 00:10
eu

TaciAcolo
19th October 2007, 21:15
cine se baga? la o fifa

SweetMan
19th October 2007, 21:35
Facem o cupa de fifa 08 ? :yeah:

SweetMan
19th October 2007, 22:09
Nu e nimeni interesat ?

Bancheru
29th October 2007, 21:37
Salutare fratilor..stiu ca e interzis ce fac dar trebuie sa va spun de cel mai profesionist campionat de fifa 2008,2007 si in curand si cs 1.6

www.fifastyle.net La noi totul e profesionist,site-ul,forum si mai ales echipa...

Iti va placea sa joci fifa intr-un cadru de ArenaTv...

Lover
1st November 2007, 21:19
m`am plictisit de fifa... m`am pus pe NBA :P

Bancheru
1st November 2007, 21:45
poate in viitor vom realiza si o competitie de NBA... nu se stie..just joking..:D

edd
9th November 2007, 19:34
are careva chef de niste amicale?

TaciAcolo
9th November 2007, 21:00
eu ...da`mi buzz

SweetMan
9th November 2007, 21:23
joc eu una cu tine robyyy

TaciAcolo
9th November 2007, 21:29
da un buzz

SweetMan
9th November 2007, 22:13
fain meci :D

papa_3991 - robyyy 1-1 (4-3)

TaciAcolo
9th November 2007, 22:39
urmaritoru`:P

TaciAcolo
22nd November 2007, 22:10
cine da un amical?:>

Bogdy LFC
4th December 2007, 19:18
Care vrea sa ma infrunte la FIFA 08?

:)

Astept ID-uri pe PM :evil:

edd
7th December 2007, 21:51
are cineva chef de fifa? daca da bagati eddy_cut in lista voastra :)

Celso
8th December 2007, 12:18
facem o cupa de fifa 08?...prima pe anu asta :evil: ...ce ziceti?

TaciAcolo
8th December 2007, 13:33
eu ma bag ...next:D

Bogdy LFC
8th December 2007, 13:38
Si eu :evil:

TaciAcolo
8th December 2007, 13:41
acum ca ne`am mai obisnuit cu jocu` merge...sa deschidem un subforum?? hai oameni cine e interesat sa scrie aici ...macar 8 sa ne strangem

Celso
8th December 2007, 13:53
pai subforumul este facut....cel vechi...numai ca se se mai miste si moderatorii astia pe aici:mda:

Prome
8th December 2007, 13:57
cine sa miste ma :-" sergio....

eu ma bag

TaciAcolo
8th December 2007, 13:57
ok suntem 4 :D

Celso
8th December 2007, 13:58
deci suntem 4 pana acum...se mai gasesc zic eu vreo 4,:rolleyes:....edd, Sica, papa_3991, Shadow;)..probabil Sergio :evil:

Radu
8th December 2007, 14:04
daca se poate si eu ma bag :D

Celso
8th December 2007, 15:40
vezi ca este in subforum thread de inscrieri

Zabriskie
16th December 2007, 14:12
patch'ul cu liga 1

http://files.filefront.com/RLSP2008+v1+FifaRoexezip/;9262071;/fileinfo.html

Andrei_23
19th December 2007, 20:24
am o intrebare : e vreo echipa de club cu care sa poti juca pe "millenium stadium" (din cardiff) ?
pacat ca nu este santiago bernabeu , nu stiu unde am citit ca au existat neintelegeri intre EA si real madrid

Prome
19th December 2007, 20:31
pai il alegi tu apasand e

pe milenium stadium se joaca fazele finale ale unor competitii din anglia si super cupa doar

Andrei_23
3rd January 2008, 20:49
ma refeream la "manager mode' daca pot juca cu vreo echipa de club
supercupa angliei (community shield - nu stiu exact cum se scire :)) se joaca pe wembley

Radu
13th February 2008, 19:40
care vrea sa jucam fifa 08 cu liga 1 http://files.filefront.com/FPRL+08+Winter+Editionexe/;9612350;/fileinfo.html
cei care doresc sa imi dea un PM si ii dau id...:ok:

TaciAcolo
13th February 2008, 20:04
joc eu ..parca am id tau ...

TaciAcolo
13th February 2008, 21:51
Pandurii - steaua 4-0:drak:
Pandurii - steaua 2-0:drak:

mai sunt doritori?:rolleyes:

Radu
14th February 2008, 14:21
Pandurii - steaua 4-0:drak:
Pandurii - steaua 2-0:drak:

mai sunt doritori?:rolleyes:
imi iau in seara asta revansa...:D bineinteles daca mi-o acorzi :D

TaciAcolo
14th February 2008, 15:04
oricand :evil: Pandurii is pregatiti

White Shadow
14th February 2008, 15:49
iar vrei sa instalez ma liga 1....?

TaciAcolo
14th February 2008, 16:05
da ma baga liga 1 ..winter edition ..a bagat si jucatorii transferati ..rup portughezii de la pandurii tot

TaciAcolo
14th February 2008, 19:38
steaua- pandurii 2-1
steaua - pandurii 0-1
steaua - pandurii 4-3 :mda:

cam obositi pandurii mei

Radu
14th February 2008, 19:39
da ma baga liga 1 ..winter edition ..a bagat si jucatorii transferati ..rup portughezii de la pandurii tot
rup o pl...:D

Radu
14th February 2008, 19:40
steaua- pandurii 2-1
steaua - pandurii 0-1
steaua - pandurii 4-3 :mda:

cam obositi pandurii mei
obositi rau :cry:

Radu
15th February 2008, 15:46
hai care se mai baga la o fifa cu liga 1?:D

Dani3l
8th April 2008, 20:54
La FM2008,desi am inceput cu Steaua,acum,joc cu forex brasov!:D Ce echipa jucati?O sa incep un joc cu piacenza si cu queen of south(scotia) imi place numele!:D

Catalanul
15th April 2008, 00:46
Azi a aparut Euro 2008 :) L-a luat cineva ? :D

Casual Italy
15th April 2008, 11:18
Azi a aparut Euro 2008 :) L-a luat cineva ? :D
l-am luat eu dar nush sa instalez.

Celso
15th April 2008, 19:26
am jucat si eu aseara un meci...interesant...las' ca dupa ce ne antrenam putin facem si noi aici un EURO:evil:

TaciAcolo
15th April 2008, 20:17
ma cine imi da si mie o invitatie pe un tracker......

White Shadow
15th April 2008, 21:35
Azi a aparut Euro 2008 :) L-a luat cineva ? :D

m-am jucat si eu

Romania vs Italia 3-3 :shocked:
Romania vs Olanda 0-4 :shocked:
Romania vs Franta 4-4 :shocked:

merg de minune driblingurile pe lateral exact ca in fifa 2007, dupa ce jucatorul marcheaza, sta putin pe ganduri si dupa aia incepe sa se bucure sau poate asa mi s-a parut mie dar la penaltiuri e cel mai tare :happy...daca portarul respinge mingea in fatza 99 % marchezi pt ca nici un jucator nu poate sa ajunga primul inaintea jucatorului care a executat penaltiul...ca de obicei lipseste Mutu...Piturca am impresia ca e prea fibrat si parca are o fatza de taran :happy

in fine..interesant..va astept la niste meciuri......

Catalanul
15th April 2008, 21:47
e si mutu dar joaca sub acoperire :D A. Murgu :happy

TaciAcolo
15th April 2008, 23:56
de ce nu scrie mutu?

cine joaca euro? ...cu domnul umbra nu merge sa joc se pierde conexiunea
pana acum un 5-4 dramatic cu promeee franta - romania ..il si bateam daca mai erau 5 min:(

Catalanul
16th April 2008, 00:05
cred ca inca au boala pe el :D de cand a tras pe nas la Chelsea nu i-au mai scris numele corect :mda:

Sir. Eko
12th May 2008, 20:38
e foarte nasol fifa 08 nu imi place deloooooc
eu tot fifa 07 joc :D

yony_carerra
16th July 2008, 18:32
va rog frumos sa imi spuneti cum sa fac scheme la fifa 2008...e cam dificil.....e naspa tare....dar sunt cateva scheme magnifice care fac jocul sa fie mai fain....trim rasp la e-mail: yoionutzu_thebest@yahoo.com
:):)

yony_carerra
16th July 2008, 18:34
ajutatima si pe mine spunandumi cum sa fac scheme la fifa 2008
e foarte dificil

yony_carerra
16th July 2008, 18:34
hj

yony_carerra
16th July 2008, 18:38
mia spus cineva ca doar cu shit se pot face scheme dar nu imi ies toate.......vreau braziliana....sa o fac dar nu pot
bicicleta, pirueta,flick-flack si astea le fac dar braziliiana si centrarea pe la spate nu le pot face....cum sa le fac?????????

yony_carerra
16th July 2008, 18:39
scuzatima "shift"

yony_carerra
16th July 2008, 19:06
:evil:
care vrea sa facem o fifa in retea...fifa 2008....id meu este yony_carerra

TheMentalist
31st July 2008, 22:54
mia spus cineva ca doar cu shit se pot face scheme dar nu imi ies toate.......vreau braziliana....sa o fac dar nu pot
bicicleta, pirueta,flick-flack si astea le fac dar braziliiana si centrarea pe la spate nu le pot face....cum sa le fac?????????

Imi spui si mie pls cum pot face schemele pe care le sti face:D

Roddicted
3rd August 2008, 16:29
:evil:
care vrea sa facem o fifa in retea...fifa 2008....id meu este yony_carerra

Nu prea cred ca am ce face din tine dar sa vedem:happy