PDA

View Full Version : Respect pt. Timisoara



gicu
18th December 2003, 16:45
iata ca au trecut 14 ani de la evenimentele din 1989. Unii nu le-au prins, altii incep sa le uite. Chiar daca altii au profitat de pe urma acelor manifestari, ce-au dus la sfarsitul comunismului in Romania, trebuie sa le multumim timisorenilor pt. ceea ce-au facut atunci.

Respect pentru Timisoara!
/hello /hello /hello

ady_azzuro
18th December 2003, 17:50
Respect Timisoara si multumim pt tot :ok:
Aveam doar un an cand s-au intamplat acele evenimente :)

vasile314tzurka
19th December 2003, 12:34
as adauga si brasovul la respecte.

JJ
19th December 2003, 13:17
Respect pentru toti cei care au luptat in decembrie 1989. Fara ei nu se stie unde eram azi...

ady_azzuro
19th December 2003, 13:44
Fara ei nu se stie unde eram azi...
...eram infratiti cu Fidel Castro si ai lui :evil: :evil: :evil:

nr.zece
19th December 2003, 17:46
fara a minimaliza meritul lor eu cred ca tot se intampla acea miscare po<beep><beep><beep><beep>ra pentru ca era programata.
pacat de oamenii aia care au murit atunci, se putea inlatura regimul si altfel.

ricky
19th December 2003, 19:10
In fiecare an (cu exceptia celui in care am plecat cu...autoturismul spre RO ), pe 21-22 aprind o luminare in memoria celor care AU CREZUT SI S-AU JERTFIT PENTRU UN IDEAL : LIBERTATEA !

Nu odata, inca aflat in TARA, am fost luat la...MISHTO pentru gestul meu !
Unul imi explica faptul ca n-a fost Revolutie, altul...

Cum zic, ca in fiecare an, de 21-22 voi aduce omagiul meu celor care AU CREZUT SI S-AU JERTFIT !

Odata cu aceasta, imi doresc ca ODATA SI ODATA SA FIE PEDEPSITI CEI CARE I-AU UCIS SI NE-AU INSELAT !

Vadim
19th December 2003, 20:53
Nu se poate, sint in functii mari, majoritatea la conducere.

Sergio
19th December 2003, 23:14
Vadim a pus punctul pe I. Si mi-e teama ca nu vom scapa prea curand de ei, fiindca se muta de la un partid in altul, ramanand mereu la guvernare. :no:

Vadim
19th December 2003, 23:26
Poate mai multe ar putea sa ne spuna Vasile, pentru ca din cate spunea este activ in politica. Poate mai stie "a thing or two about a thing or two".

Sergio
20th December 2003, 12:40
Sau poate nu. :D :D

ricky
20th December 2003, 16:46
In orasul unde am locuit, a fost o tiritura de profesor mediocru din toate punctele de vedere !
Cu "EU SINT ROMAN !" a ajuns dupa '89 directorul liceului !
Un NUL !
Un ipocrit !
UN CERSETOR !
Inainte de '89 (si dupa!) le batea apropouri elevilor cind dorea un cadou pentru sotie sau fiica !
Femeile de serviciu...treceau pe la "d'l director" la sfirsit de saptamina !

Am ramas blocat :rolleyes: cind, intr-o vizita, am aflat ca omul asta de doi lei (caracter !) a ajuns intr-o comisie care propaga...IMAGINEA ROMANIEI IN LUME !

Degeaba rideau oamenii din cartierul sau !

Omul si-a vazut de treaba cu un tupeu ordinar ! :jerk: (pacat ca nu mai aveti SMILIES cu vomitatul !)

Sergio
20th December 2003, 19:13
Daca ii dadeai si numele, chiar ca il faceai de ras. Sau nu e foarte cunoscut?
Nu-ti fa griji insa, e plin de astfel de caractere in Romania. :mda:

ricky
21st December 2003, 08:56
SERGIO, omul e la pensie !
Vai de capul lui !
N-are nici o avere !
A iesit din politica fara sa stringa nimic !
In schimb...fiica, sotia si soacra sint PLINE FUL !
Au investit bani in imobile !
Sotia are firma, fiica la fel !
Iar el...ca orice politician : NIMIC !

O buna prietena de familie, profesoara de limba romana, ne-a povestit o...faza cu "domnul" cind a fost seful comisiei de bacalaureat !
Elevul avea FELIX SI OTILIA !
Cica FELIX ajunge cu geamantanele in fata casei (nu mai tin minte a cui :p ), la poarta .
"Profesorul" (era chiar prof de limba romana !) intreaba : "Ce era pe casa ?"
Eu, incercind sa raspund...in stilul meu : "antena parabolica !"
Prietena, deosebit de enervata si suparata, ma...repede cit colo .
In timp ce pina si profesorii din comisie asteptau cu sufletul la gura raspunsul "domnului presedinte", elevul, care era unul foarte bun, facea fetze-fetze !
Surizator si arogant "profu' " raspunde : "numarul de casa !" :O

Dupa ce i-a mai trecut supararea prietenei, mi-am permis...tot in stilul meu, sa-i spun : "vezi, tot eu am fost mai aproape de raspunsul "oficial" ! " :p

Sergio
21st December 2003, 13:40
Aha, eu ma gandeam ca o fi vreun inalt oficial prin cine stie ce comisie. Daca-i la pensie saracu', lasa-l sa se odihneasca dupa o viata de munca grea. :D