PDA

View Full Version : Banii vorbesc... in lipsa



Klingon
23rd May 2006, 22:56
Ieri a scris ProSportul ca jucatorii Farului si-au primit in sfarsit primele pentru meciurile din retur. Cam tarziu, dupa etapa 28. Mai mult, desi li s-a promis ca un rezultat bun cu Rapidul va anula amenda de 2000 USD de la semifinala cu National, n-a fost asa. Astfel incat, in loc de 2800, jucatorii au incasat cate 800. Poate restul va veni numai daca se obtine calificarea in Intertoto, cine stie... Totusi, 800 USD sunt foarte putini pentru un retur de campionat la o echipa de locul 5. Prea putini si prea tarziu. Ne mai miram ca toti vor sa plece? Ne amintim de Cristocea, care spunea ca a fost fraierit de Farul, la care a jucat 5 ani si n-a castigat destui bani sa-si ia un apartament. Sau de Marinof, care in perioada de interimat ramasese la salariul de divizia C, dandu-le astfel ocazia ziarelor sa ni-l prezinte pe cel mai prost platit antrenor din divizia A.

Nu-mi plac aceste lucruri. Victoriile lui Grigoras de anul trecut si jocul ofensiv m-au readus dupa multa vreme "langa echipa", dar de atunci se tot intampla lucruri care ma indeparteaza iar. Inca putin si...

ciorbicafaristu
24th May 2006, 13:36
un farist adevarat nu se indeparteaza niciodata de echipa, indiferent de perioadele mai bune sau mai rele prin care trece.

dorryn
24th May 2006, 14:48
echipa asta e ca un pom mare si roditor dar napadit de paraziti.intelegeti voi..
Ciorbicafaristu ..perioade mai bune..care?!locurile 4 si 5,o participare in intertoto in `96 si o finala de cupa?Nu crezi ca-i cam putin pt o echipa care reprezinta al 2-lea oras al tarii?Oricum sunt de acord la faza cu perioadele mai rele..este echipa NOASTRA !(sper sa iasa soarele si la noi candva ..intr-o zi cu soare...si alta conducere)

Klingon
24th May 2006, 21:02
Ciorbica, esti tanar si idealist, nu-i asa? :ok: Iubesti ideea de Farul. In timp, vei dori sa vezi si ce se afla in spatele ideii, sa afli ce iubesti de fapt: amintirile tale, o poza cu vremurile de glorie (nu ca ar fi prea multe...), sau Farul cel real, acum si aici? Cand iti vei pune astfel de intrebari si vei afla tot felul de raspunsuri, iti vei zice ca primii care trebuie sa fie faristi adevarati sunt cei din interiorul clubului, nu cei din exterior. In caz contrar, amintirile pot fi iubite si acasa, chiar si cu ochii inchisi. :D

OVIDIU 62
25th May 2006, 09:22
Victoriile lui GRIGORAS vor continua asfel va reusi si etapa viitoare la CONSTANTA.Da dar de data aste este la OTELUL o echipa pe val.Oricum GRIG este moldovean asa ca voua nu va plac moldovenii.

pff
25th May 2006, 13:20
iti place sa te bagi...a? chiar nu vezi ca aici se discuta de altceva ... ?

Klingon
31st May 2006, 19:48
Jucătorii spun că, deşi echipa a avut cinci victorii în ultimele şase partide de campionat, patronul Bosânceanu le-a dat amenzi drastice.

Larisa CALISTRU
După 28 de etape, Farul se poate mândri cu titlul onorific de “campioana provinciei”.

“Marinarii” se află pe locul cinci, imediat după echipele bucureştene care se bat pentru câştigarea campionatului sau pentru calificarea într-o cupă europeană. Totuşi, atmosfera în cadrul lotului este tensionată, întrucât jucătorii (foto) sunt nemulţumiţi că nu şi-au încasat drepturile financiare în întregime. Deşi Curcă şi compania trebuia să primească câte 3.200 de dolari pentru cele cinci victorii obţinute în ultimele şase jocuri din Divizia A disputate în ultima lună, ei s-au ales doar cu 1.200 de “verzişori”! Motivul? Patronul Gheorghe Bosânceanu a decis ca în urma eliminării echipei din Cupa României fiecare titular să fie amendat cu 2.000 de dolari.

“Am sperat că vom fi iertaţi, fiindcă aşa a lăsat să se înţeleagă domnul Bosânceanu după ce am bătut măr Naţionalul în campionat. Nu se impuneau aceste amenzi pentru simplul motiv că am ratat finala Cupei. În campionat am avut rezultate, iar când o echipă e pe val, trebuie să o susţii, nu să-i dai în cap”, a spus unul dintre jucătorii reprezentativi ai dobrogenilor. O altă nemulţumire a “marinarilor” este legată de primele de joc. Dintre toate divizionarele A, Farul are cele mai mici bonusuri pentru victoriile de acasă, 400 de dolari.

ProSport

Klingon
1st June 2006, 09:44
De cateva saptamani merge prost.
Nu mai sunt bani nici pentru o conexiune internet buna? :evil:

Klingon
3rd June 2006, 19:10
Nu stiu ce mi-a venit sa pun acest rezultat pe acest thread.
O fi vreo legatura intre ele...? :pace:

ULTRAS-CT
7th June 2006, 00:12
daca bosanceanu o sa le mai bage cativa bani jucatorilor macar in intertoto o sa facem treaba buna ! sa speram ca o sa se trezeasca si el sa ofere jucatorilor niste prima mai mari sa ii stimuleze pe jucatori ..

b3bito
7th June 2006, 10:41
da vorba ta ultras-ct....mie imi place mult cum gandeste porumboiu...salarii mai mici...dar prime mari....