PDA

View Full Version : Tii in Cupele Europene si cu Echipa Adversa?



Universal
14th August 2007, 17:58
Conform unui vechi cliseu mai mereu utilizat de romani, daca esti un roman adevarat si unit , tii si cu echipa adversa in Cupele Europene.

Eu unul sunt de acord cu acest cliseu, chiar daca nu ma numar printre tricolori, tin cu echipe gen Dortmund, Hamburg , Stuttgart sau Schalke , chiar daca sunt echipele rivale ale lui Bayern in Bundesliga.

Ori cu Elfsborg,Hammarby sau Malmö in Cupe chiar daca Aik joaca cu ele pt cupa si Campionat ( In Suedia)

De aceea vreau sa vad si sa anlizez cam cu ce fel de suporteri, numar , pozitie si exprimare '' am de-a face '' pe Subforum-ul European .

Sper insa sa nu fiu singura pasare rara ori singurul unicat din forum :ok:

ReD_Devil
14th August 2007, 19:49
in campionat e o treaba ...can' jucam afara... alta...tre' sa fim uniti !!! :ok:

Elphax
14th August 2007, 19:56
nu tin decat cu POLI TIMISOARA !!!!

celelalte echipe - daca au valoare sa castige, si atunci poate ma bucur pt. ele

dar in nici un caz nu-mi doresc sa piarda dinamo sau CFR ...

Charon
14th August 2007, 21:01
NU POTI SA-I INJURI SAMBATA SI SA-I APLAUZI MIERCURI!:cool:

Nightwish
14th August 2007, 21:30
nu tin decat cu POLI TIMISOARA !!!!

celelalte echipe - daca au valoare sa castige, si atunci poate ma bucur pt. ele

dar in nici un caz nu-mi doresc sa piarda dinamo sau CFR ...

Dar Steaua? :D Ca vad ca nu ai mentionat-o :)

ReD_Devil
14th August 2007, 21:35
NU POTI SA-I INJURI SAMBATA SI SA-I APLAUZI MIERCURI!:cool:

dc sa-i injuri sambata....??? daca te bat ei sambata...nu stii sa accepti valoarea adv si sa recunosti infrangerea...??? si nici sa le faci galerie...ci doar sa te incerce sentimentul ala de bucurie totusi cand o echipa fie ea adversa reuseste un rezultat bun cu o echipa din europa...ca pana la urma urmei ridica nivelul fotbalului romanesc,mai aude lumea de noi.....dar ...deehh suntem prea ocupati cu "sa moara si capra vecinului":rosu:

Leo
14th August 2007, 21:43
nu am tinut niciodata cu Steaua, niciodata cu Rapid.

Sorin Blaj
14th August 2007, 22:39
Cu toate echipele romanesti care joaca in cupele europene.

Universal
14th August 2007, 22:53
Respect maxim Sorin :bere:

Charon
14th August 2007, 23:59
dc sa-i injuri sambata....??? daca te bat ei sambata...nu stii sa accepti valoarea adv si sa recunosti infrangerea...??? si nici sa le faci galerie...ci doar sa te incerce sentimentul ala de bucurie totusi cand o echipa fie ea adversa reuseste un rezultat bun cu o echipa din europa...ca pana la urma urmei ridica nivelul fotbalului romanesc,mai aude lumea de noi.....dar ...deehh suntem prea ocupati cu "sa moara si capra vecinului":rosu:

mie mi se rupe de capra vecinului,tocmai asta e ideea!
eu mi-s suporter fanatic,pun Rapid inainte de Romania!
cand altii joaca prin europa, eu dau IGNORE!

crissis
15th August 2007, 00:04
NU POTI SA-I INJURI SAMBATA SI SA-I APLAUZI MIERCURI!:cool:

1005 corect :ok:
Ce fel de suporter este unul care sambata tine cu X si miercuri tine si Y si Z pe motiv ca joaca in Europa?
Eu tin cu Poli Iasi si restul nu conteaza indiferent de unde joaca si cu cine joaca.

Elphax
15th August 2007, 00:14
Dar Steaua? :D Ca vad ca nu ai mentionat-o :)

am zis SAU nu SI, aia nici nu merita mentionata ...

Vladek
15th August 2007, 10:42
Nu tin decat cu Steaua, inclusiv in cupele europene, dar nici nu stau cu pumnii stransi pentru adversar. Ma uit din postura de spectator neutru, asa cum m-as uita de exemplu la un meci Peru-Australia de la Cupa Mondiala.

Doctor_Satan
15th August 2007, 11:26
Eu tin cu toate echipele romanesti care joaca in cupele europene (cu Dinamo mai rar), dar nu ma veti vedea niciodata iesind pe strada si fluturand fulare cu Steaua pentru ca s-au calificat in sferturile UEFA!

Zax
15th August 2007, 11:33
am zis SAU nu SI, aia nici nu merita mentionata ...

echipa aia care nu merita mentionata a fost cea care a ridicat nivelul campionatului si cea care a spart gheata in europa dupa 20 ani de seceta la nivel de club, in romania ;)

Snake_21
15th August 2007, 11:36
Corect tin numai cu Steaua :D si in campionat si in cupele europene ( pentru ca unii nu merita sa tii cu ei :P vezi declaratiile prin care isi doresc sa nu mearga mai departe Steaua ;) ) ma bucur daca echipele din Romania obtin un rezultat bun dar nu sar in sus si nu ma bucur ca pentru Steaua si despre Dinamo pot sa spun doar ca nu tin cu echipa adversa la ce mizerii spun aia de Steaua pur si simplu nu pot sa tin cu ei ;) cand nu o sa mai fie atata ura impotrica Stelei poate o sa ma bucur si eu mai mult pentru altii

caine19
15th August 2007, 12:56
Eu nu pot sa tin cu steaua in cupele europene... Celelalte echipe imi sunt indiferente ...

delaparis
15th August 2007, 13:04
Cum PSG nu joaca anul acesta nu-mi ramane decat sa tin cu toate echipele din Romania :D

dede
15th August 2007, 13:04
numai Steaua... ceilalti nu conteaza :sleep:

danpuric78
15th August 2007, 15:46
Probabil ca multi nu sar in sus la meciurile la meciurile rivalelor, insa totusi e o diferenta intre asta ai a tine pumnii stransi adversarilor.

Nu-mi doresc sa-si rupa gatul nici steaua nici rapidul.
Iar la meciurile tari, cu valencia sau cu Boro, cu dinamo kiev chiar am tinut cu steaua. Am vrut si cu OL, dar m-am razgandit dupa juma de ora.

otinho
15th August 2007, 17:15
nu pot sa tin cu Rapid si Dinamo in rest e neinteresant ..

Bumbescu
15th August 2007, 17:33
Doamne cata ipocrizie la unii....aici spun ca nu-i intereseaza, ca nu le pasa, ca poate chiar tin cu echipele adverse si pe urma, pe alte threaduri incep cu "lasa ca va arata voua nu stiu cine...", "o sa va scoata aia fotbalul din cap"

Pe vremuri dinamo imi era indiferenta in cupe, cu liverpool in 84 chiar am tinut cu ei, intre timp lucrurile s-au schimbat, cateii s-au obraznicit si am inceput sa tin cu echipa adversa, insa fara patima, fara consum nervos prea mare...
La fel si cu Rapid, la inceputul anilor 90 tineam cu ei cand jucau in cupe, azi .....asa si asa, sa spunem ca mi-e indiferent, sau cel putin asa mi-a fost pana la tigania de dupa sfertul uefa cand nu au stiut sa piarda.


In rest tin cu celelalte echipe romanesti.

delaparis
15th August 2007, 17:44
intre timp lucrurile s-au schimbat, cateii s-au obraznicit .

... asta de la meciurile directe din campionatul trecut :D

Universal
15th August 2007, 17:55
O sa fie mereu asa :ok:

BBB
15th August 2007, 17:59
Mai aici e de la caz la caz. De ex in cazul lazio-Dinamo, tin cu Dinamo pentru ca am boala pe merdele Romei (lazio). daca ar fi lazio-steaua as tine tot cu steaua etc. daca ar fi alta vs romanesti ma doare'n 14. si de asemenea tin cu orice adversar joaca cefere in UEFA. gen haide Apollon Limasol :D

Universal
15th August 2007, 18:27
Interesant...se pune o intrebare: de ce ai aceasta latura :D?

danpuric78
15th August 2007, 18:35
gen haide Apollon Limasol

asta-i chiar culmea. ca si cum ai spune "hai BATE":happy:happy.
Cat de anti poti fi ca sa ajungi sa sustii toate intergazurile lumii a treia fotbalistice.

BBB
15th August 2007, 18:40
Bate Borisov sau Bate Steaua? Bate Bate...intelegeti ce vreti:happy

Ioca10
15th August 2007, 18:48
Nu pot sa ma ascund sau sa mint...pur si simplu tzin doar cu Steaua...
Cat despre restul..un parcurs cat mai scurt:evil:

dardar_3
15th August 2007, 22:29
Normal ca tin numai cu Steaua si cu Milan...:D...


Pai ce crezi ca milanistii vor ca inter sa ia Uefa Champions League?...:drak:

Universal
15th August 2007, 22:38
Ei..aici e alta problema..Italia nu se pune :)

dardar_3
15th August 2007, 22:39
Nici pe la Werder Bremen vad...:happy...


On: e acelasi lucru... nu o sa vezi niciodata un stelist ca tine cu dinamo sau rapid in UCL sau Uefa..:ok:

Universal
15th August 2007, 22:42
Eu ce sunt, aer :D :ras-plans:

Ferdininho
15th August 2007, 22:45
Rapid, CFR, Otelul mult succes sper sa se califice toate 3.

Sper ca nu am uitat nimic :happy :happy :happy

dardar_3
15th August 2007, 22:55
Eu sper sa joace Steaua in UCL si dinamo si rapid in Uefa...:D

Adi Da Samraj
16th August 2007, 07:27
sunt roman

chipy_1923
16th August 2007, 13:26
Ma bucur pentru rezultatele bune ale echipelor romanesti,mai putin la cele reusite de echipa ciobanului...

Rossi
16th August 2007, 15:12
in cazul de fata , vreau sa mearga mai departe atat CFR-ul cat si Otelul si Rapid ...
cand vine vb de steaua ... nu pot sa-mi doresc acelasi lucru ... rivalitatea este mult prea mare acum ...
sper sa se intample minunea la Bucuresti si steaua sa fie eliminata ....

Universal
16th August 2007, 19:52
in cazul de fata , vreau sa mearga mai departe atat CFR-ul cat si Otelul si Rapid ...
cand vine vb de steaua ... nu pot sa-mi doresc acelasi lucru ... rivalitatea este mult prea mare acum ...
sper sa se intample minunea la Bucuresti si steaua sa fie eliminata ....

pai, inainte nu era aceeasi rivalitate? ce s-a schimbat?

fiscu
18th August 2007, 19:32
cu dinamo si rapid nu pot sa tin insa sunt alaturi de orice alta echipa romaneasca aflate in competitiile europene:ok:

superchumbo
19th August 2007, 12:01
daca echipa nationala ar fi avut rezultate in ultimii 7 ani, rivalitatea din camp intern n-ar fi atins cotele actuale. Jocul nationalei ar fi fost atunci barometrul principal al fotbalului intern, si nu fanatismul suporterilor

Geografu
19th August 2007, 12:10
Un singur cuvant : DA ! :yes: