PDA

View Full Version : McDonald's Streetball Brasov: 3-4 iunie 2006



Best Sport
23rd May 2006, 16:06
McDonald’s Romania, DSJ Brasov si Best Sport organizeaza in Brasov, in parcarea din fata Colegiului National Unirea, in perioada 3-4 Iunie 2006, un eveniment intitulat „Olimpiada Distractiei McDonald’s”.
Evenimentul este inclus intr-un turneu national care se va desfasura pe parcursul acestui an in 6 din marile orase ale tarii (Timisoara, Cluj-Napoca, Bucuresti, Brasov, Ploiesti si Constanta). Turneul are un caracter social, promovand ideea unei vieti echilibrate, orientata spre miscare si distractie.

Competitiile organizate in cadrul acestui eveniment sunt urmatoarele:
- McDonald’s Streetball
- Jocurile McDonald’s
- Crosul McDonald’s

McDonald’s Streetball este un competitie de „baschet de strada” cunoscuta si mult asteptata de iubitorii de sport din Romania. Etapa a 9-a a competitiei se va desfasura in Brasov, in parcarea din fata C.N. Unirea, in perioada 3-4 Iunie. Echipele se pot inscrie in competitie in perioada 24 mai - 1 iunie la telefon 021.316.25.36.

Jocurile McDonald’s este un competitie ce se va desfasura tot in parcarea de la C.N. Unirea, in perioada 3-4 iunie. Aceasta consta in formarea unor echipe care vor parcurge un circuit de probe cat mai distractive si antrenante (jocuri gonflabile gen bungee bull ride, human fusball, bungee run, lupte sumo, etc.).

Crosul McDonald’s are ca scop promovarea miscarii in randul maselor, adresandu-se tuturor categoriilor de varsta. Crosul se va desfasura in ziua de Duminica, 4 iunie 2006. Startul crosului se va da la ora 10. Inscrieri la cros: intre orele 8.30 - 9.30 in parcarea C.N. Unirea.

Pentru toate cele 3 competitii, atat inscrierea echipelor, cat si accesul spectatorilor sunt gratuite.

Parteneri: McDonald's, Sprite, Nike, Swatch, DSJ Brasov, Primaria Municipiului Brasov, Medo
Parteneri media: Onlinesport, Radio 21, Telesport, U TV, Antena 1 Brasov, Sport Total, Monitorul Expres, Sapte Seri, Neogen
Organizator: Best Sport

Informatii si inscrieri: 021.316.25.36

byby
23rd May 2006, 17:22
Se pot inscrie si echipe din afara Brasovului?

Danila
23rd May 2006, 17:24
dap:D

byby
23rd May 2006, 17:26
Si fete? :D

Best Sport
23rd May 2006, 17:34
categoriile sunt:

minibaschet (<12 ani)
<14 ani fete - baieti
14-18 ani fete - baieti
>18 ani fete - baieti
presa

danrogojan
25th May 2006, 01:32
cocnurs de slam dunk se organizeaza?

Raptor
25th May 2006, 03:35
The old question ^^^ :D

eatdaworm
25th May 2006, 09:05
concurs de aruncari cu panoul se organizeaza?
verde

danrogojan
25th May 2006, 14:58
se organizeaza verde. insa tu esti dezvantajat pentru ca sunt interzise aruncarile cinstite.

Best Sport
25th May 2006, 17:33
din pacate aceiasi poveste ... nu vom organiza concurs de slam ... pentru ca nu avem panou de slam
o sa facem concurs de slam la buycuresti si la ploiesti, acolo unde avem posibilitatea inchirierii unui panou pt slam

eatdaworm
28th May 2006, 14:10
concursul cu panoul?

Best Sport
1st June 2006, 10:01
anunt Important !

olimpiada Distractiei Se Va Desfasura In Brasov In Centrul Civic (primaria Noua - Vis-a-vis De Hidromecanica, Si Nu In Fata Colegiului Unirea.

Organizatorii Au Luat Aceasta Decizie Intrucat Noua Locatie Este Cea Mai Potrivita Desfasurarii In Bune Conditii A Competitiilor De Baschet Si Cros.

Toate Echipele Inscrise In Competitia De Streetball Vor Fi Contactate Telefonic.

Best Sport

eatdaworm
2nd June 2006, 10:43
cate echipa s-au inscris?

Best Sport
2nd June 2006, 11:46
erau inscrise ieri seara peste 60 de echipe ... dar nu stiu sa spun pe categorii ... undeva pe la 30 la peste 18 ani

mishu
5th June 2006, 12:19
iar a luat bobita?

eatdaworm
5th June 2006, 15:02
a luat bobitza 21-19 cu tauras yugo si valau
eu am pierdut in sferturi de la niste brasoveni care cu siguranta erau toti rude cu arbitru.
la o faza am patruns eu superb. a ridicat unu de 2 m cotu. am intrat in cotu lui. decizie: fault in atac. il impingeam de sub panou. decizie: fault.
scorul a fost 9-8 ptr ei. ei au dat 8 libere si un cos din actiune. a fost japka pe fatza.
avea unu tricou cu iubesc brasovul
eu o sa imi fac unu: urasc brasovul.
verde

Alexutzu-lsn
5th January 2007, 19:54
Bah c drq ai cu Brasovu...am jukt si io la turneu ala....si e adevarat k furau arbitrii da un arbitru nu e intreg Brasovul....C drq!:mda: